Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

4 lutego 2019 r.
7:34

Serniki: Ogromny pożar na składowisku. Pali się ok. 300 ton opon [zdjęcia]

0 14 A A

Ogromny pożar składowiska opon w miejscowości Serniki (pow. lubartowski).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Informację o pożarze strażacy dostali ok. godz. 1.

Obecnie na miejscu jest 38 zastępów z powiatów: lubartowskiego, lubelskiego, parczewskiego, świdnickiego, puławskiego. W akcji bierze udział około 100 strażaków. - Spaliła się całkowicie hala magazynowa oraz częściowo hala produkcyjna i jej wyposażenie. Pali się ok. 300 ton opon - mówi Tomasz Stachyra, rzecznik prasowy lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Sytuacja jest opanowana, natomiast akcja gaśnicza jeszcze potrwa. Konieczne jest przerzucanie opon i gaszenie kolejnych.

Z Lublina do pomocy wyjechał specjalistyczny sprzęt: ciężki samochód z 9,5 tys litrów wody, samochód ratownictwa chemicznego do monitorowania zanieczyszczenia powietrza, kontener z aparatami ochrony dróg oddechowych oraz kontener ze środkiem pianotwórczym.

Po zakończonej akcji gaśniczej, ustaleniem wszystkich okoliczności tego zdarzenia zajmą się policjanci. Droga pomiędzy Sernikami a Chlewiskami jest zablokowana. Funkcjonariusze kierują samochody na wyznaczone objazdy.

To kolejny pożar, który wybuchł w tym miejscu. Ostatnio do podobnego zdarzenia doszło pod koniec kwietnia ubiegłego roku.

Pożar składowiska w Sernikach. Materiał: Lubartow24.pl

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 07:38
ZNOWU recycling po polsku !!!!
Avatar
bjka / 4 lutego 2019 r. o 07:40
Co te debile robią z naszym zdrowiem? Gdzie państwo, które zapewni nadzór nad wymaganiami ppoż. dla takich hal/zakładów/składowisk??
Avatar
ja / 4 lutego 2019 r. o 08:54
Normalny dzień w tym chlewie obsranym gównem zwanym Polską. Sól drogowa w wędlinach, mieso z chorych krów w sklepach, smog i teraz trzymanie śmieci w chmurze. A właściciel tego sładowiska to pewnie dostanie śmieszny 500 złotowy mandat. Cały majątek tego wlasciciela powinien być zainkasowany i jeszcze dosrać taką karę, że bedzie to przez trzy pokolenia spłacał i mieszkał w jakiejś ruderze. Ale czy w tym teoretycznym kraju na papierze jest takie coś możliwe? Chyba nie.
Avatar
jOOj / 4 lutego 2019 r. o 08:49
Co te debile robią z naszym zdrowiem? Gdzie państwo, które zapewni nadzór nad wymaganiami ppoż. dla takich hal/zakładów/składowisk??
 W normalnym cywilizowanym kraju taki "przedsiebiorca" zapłacił by taką karę, że do końca życia by mu się te opony śniły co noc...ale tu jest polska... A opony to tylko czubek góry lodowej, którą jest sprowadzanie toksycznych odpadow do polski. Gdzie urzędy celne, tabudy urzędasów, przecież to wszysko przechodzi papierologię i co odpady "znikają"...? głowy odwrócone w stronę "smogu"... czyli niewielkiego problemu za pomocą którego trzeba opchnąć polakom nadwyżki drogiego gazu... Ech... i nikt za nic nie odpowiada... poza zwykłym obywatelem, który za to wszystko płaci także zdrowiem... Polacy pobudka, otwórzcie oczy.. kto za to powinien odpowiedzieć..?
 W normalnym cywilizowanym kraju taki "przedsiebiorca" zapłacił by taką karę, że do końca życia by mu się te opony śniły co noc...ale tu jest polska... A opony to tylko czubek góry lodowej, którą jest sprowadzanie toksycznych odpadow do polski. Gdzie urzędy celne, tabudy urzędasów, przecież to wszysko przechodzi papierologię i co odpady "znikają"...? głowy odwrócone w stronę "smogu"... czyli niewielkiego problemu za pomocą którego trzeba opchnąć polakom nadwyżki drogiego gazu... Ech... i nikt za n... rozwiń
Avatar
ekościemniacze / 4 lutego 2019 r. o 08:24
Straż miejska już przyjechała wlepić mandaty za smog?
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 08:37
Polski byznesmen robi byznes po polsku.
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 09:41
opony z zagranicy sprowadzane + kiepska sytuacja finansowa biznesu = pożar to już w " Ziemi obiecanej " łódzkie modele biznesowe ćwiczyły dawno temu Ten się spalił ... Tamten się spalił ...
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 08:57
nie-odpowiedzialny przestepca powinien zgnić w pace, a jego majątek do 3ciego pokolenia powinien być konfiskowany
Avatar
zibi123 / 4 lutego 2019 r. o 07:44
co taka cisza redaktorku Smogu nie ma
Avatar
eh / 4 lutego 2019 r. o 08:27
przykre
Avatar
Dragunov / 6 lutego 2019 r. o 19:04
pożar pożarem ale ktoś kasę liczy ...
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 11:50
Prokuratory wolą łapać opozycję. Śmieci przejęła mafia. Nikt nie fiknie bo jego zwłoki spalą razem z oponami. Chcecie mieć porządek jako taki to państwo musi przejąć i kontrolować gospodarkę odpadami.
Avatar
suweren / 4 lutego 2019 r. o 10:37
wszystkich zamieszanych pozasądownie w trybie dorażnym rozwalić publicznie na arenie lublin
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 09:41
opony z zagranicy sprowadzane + kiepska sytuacja finansowa biznesu = pożar to już w " Ziemi obiecanej " łódzkie modele biznesowe ćwiczyły dawno temu Ten się spalił ... Tamten się spalił ...
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 09:20
Ale pamiętajcie, to wy i wasze diesle są odpowiedzialne za smog !!
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 08:57
nie-odpowiedzialny przestepca powinien zgnić w pace, a jego majątek do 3ciego pokolenia powinien być konfiskowany
Avatar
ja / 4 lutego 2019 r. o 08:54
Normalny dzień w tym chlewie obsranym gównem zwanym Polską. Sól drogowa w wędlinach, mieso z chorych krów w sklepach, smog i teraz trzymanie śmieci w chmurze. A właściciel tego sładowiska to pewnie dostanie śmieszny 500 złotowy mandat. Cały majątek tego wlasciciela powinien być zainkasowany i jeszcze dosrać taką karę, że bedzie to przez trzy pokolenia spłacał i mieszkał w jakiejś ruderze. Ale czy w tym teoretycznym kraju na papierze jest takie coś możliwe? Chyba nie.
Avatar
jOOj / 4 lutego 2019 r. o 08:49
Co te debile robią z naszym zdrowiem? Gdzie państwo, które zapewni nadzór nad wymaganiami ppoż. dla takich hal/zakładów/składowisk??
 W normalnym cywilizowanym kraju taki "przedsiebiorca" zapłacił by taką karę, że do końca życia by mu się te opony śniły co noc...ale tu jest polska... A opony to tylko czubek góry lodowej, którą jest sprowadzanie toksycznych odpadow do polski. Gdzie urzędy celne, tabudy urzędasów, przecież to wszysko przechodzi papierologię i co odpady "znikają"...? głowy odwrócone w stronę "smogu"... czyli niewielkiego problemu za pomocą którego trzeba opchnąć polakom nadwyżki drogiego gazu... Ech... i nikt za nic nie odpowiada... poza zwykłym obywatelem, który za to wszystko płaci także zdrowiem... Polacy pobudka, otwórzcie oczy.. kto za to powinien odpowiedzieć..?
 W normalnym cywilizowanym kraju taki "przedsiebiorca" zapłacił by taką karę, że do końca życia by mu się te opony śniły co noc...ale tu jest polska... A opony to tylko czubek góry lodowej, którą jest sprowadzanie toksycznych odpadow do polski. Gdzie urzędy celne, tabudy urzędasów, przecież to wszysko przechodzi papierologię i co odpady "znikają"...? głowy odwrócone w stronę "smogu"... czyli niewielkiego problemu za pomocą którego trzeba opchnąć polakom nadwyżki drogiego gazu... Ech... i nikt za n... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 08:37
Polski byznesmen robi byznes po polsku.
Avatar
eh / 4 lutego 2019 r. o 08:27
przykre