Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

4 lutego 2019 r.
7:34

Serniki: Ogromny pożar na składowisku. Pali się ok. 300 ton opon [zdjęcia]

0 14 A A

Ogromny pożar składowiska opon w miejscowości Serniki (pow. lubartowski).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Informację o pożarze strażacy dostali ok. godz. 1.

Obecnie na miejscu jest 38 zastępów z powiatów: lubartowskiego, lubelskiego, parczewskiego, świdnickiego, puławskiego. W akcji bierze udział około 100 strażaków. - Spaliła się całkowicie hala magazynowa oraz częściowo hala produkcyjna i jej wyposażenie. Pali się ok. 300 ton opon - mówi Tomasz Stachyra, rzecznik prasowy lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Sytuacja jest opanowana, natomiast akcja gaśnicza jeszcze potrwa. Konieczne jest przerzucanie opon i gaszenie kolejnych.

Z Lublina do pomocy wyjechał specjalistyczny sprzęt: ciężki samochód z 9,5 tys litrów wody, samochód ratownictwa chemicznego do monitorowania zanieczyszczenia powietrza, kontener z aparatami ochrony dróg oddechowych oraz kontener ze środkiem pianotwórczym.

Po zakończonej akcji gaśniczej, ustaleniem wszystkich okoliczności tego zdarzenia zajmą się policjanci. Droga pomiędzy Sernikami a Chlewiskami jest zablokowana. Funkcjonariusze kierują samochody na wyznaczone objazdy.

To kolejny pożar, który wybuchł w tym miejscu. Ostatnio do podobnego zdarzenia doszło pod koniec kwietnia ubiegłego roku.

Pożar składowiska w Sernikach. Materiał: Lubartow24.pl

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 07:38
+53
ZNOWU recycling po polsku !!!!
Avatar
bjka / 4 lutego 2019 r. o 07:40
+42
Co te debile robią z naszym zdrowiem? Gdzie państwo, które zapewni nadzór nad wymaganiami ppoż. dla takich hal/zakładów/składowisk??
Avatar
ja / 4 lutego 2019 r. o 08:54
+19
Normalny dzień w tym chlewie obsranym gównem zwanym Polską. Sól drogowa w wędlinach, mieso z chorych krów w sklepach, smog i teraz trzymanie śmieci w chmurze. A właściciel tego sładowiska to pewnie dostanie śmieszny 500 złotowy mandat. Cały majątek tego wlasciciela powinien być zainkasowany i jeszcze dosrać taką karę, że bedzie to przez trzy pokolenia spłacał i mieszkał w jakiejś ruderze. Ale czy w tym teoretycznym kraju na papierze jest takie coś możliwe? Chyba nie.
Avatar
jOOj / 4 lutego 2019 r. o 08:49
+17
Co te debile robią z naszym zdrowiem? Gdzie państwo, które zapewni nadzór nad wymaganiami ppoż. dla takich hal/zakładów/składowisk??
 W normalnym cywilizowanym kraju taki "przedsiebiorca" zapłacił by taką karę, że do końca życia by mu się te opony śniły co noc...ale tu jest polska... A opony to tylko czubek góry lodowej, którą jest sprowadzanie toksycznych odpadow do polski. Gdzie urzędy celne, tabudy urzędasów, przecież to wszysko przechodzi papierologię i co odpady "znikają"...? głowy odwrócone w stronę "smogu"... czyli niewielkiego problemu za pomocą którego trzeba opchnąć polakom nadwyżki drogiego gazu... Ech... i nikt za nic nie odpowiada... poza zwykłym obywatelem, który za to wszystko płaci także zdrowiem... Polacy pobudka, otwórzcie oczy.. kto za to powinien odpowiedzieć..?
 W normalnym cywilizowanym kraju taki "przedsiebiorca" zapłacił by taką karę, że do końca życia by mu się te opony śniły co noc...ale tu jest polska... A opony to tylko czubek góry lodowej, którą jest sprowadzanie toksycznych odpadow do polski. Gdzie urzędy celne, tabudy urzędasów, przecież to wszysko przechodzi papierologię i co odpady "znikają"...? głowy odwrócone w stronę "smogu"... czyli niewielkiego problemu za pomocą którego trzeba opchnąć polakom nadwyżki drogiego gazu... Ech... i nikt za n... rozwiń
Avatar
ekościemniacze / 4 lutego 2019 r. o 08:24
+17
Straż miejska już przyjechała wlepić mandaty za smog?
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 08:37
+16
Polski byznesmen robi byznes po polsku.
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 09:41
+15
opony z zagranicy sprowadzane + kiepska sytuacja finansowa biznesu = pożar to już w " Ziemi obiecanej " łódzkie modele biznesowe ćwiczyły dawno temu Ten się spalił ... Tamten się spalił ...
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 08:57
+10
nie-odpowiedzialny przestepca powinien zgnić w pace, a jego majątek do 3ciego pokolenia powinien być konfiskowany
Avatar
zibi123 / 4 lutego 2019 r. o 07:44
+9
co taka cisza redaktorku Smogu nie ma
Avatar
eh / 4 lutego 2019 r. o 08:27
+7
przykre
Avatar
Dragunov / 6 lutego 2019 r. o 19:04
0
pożar pożarem ale ktoś kasę liczy ...
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 11:50
0
Prokuratory wolą łapać opozycję. Śmieci przejęła mafia. Nikt nie fiknie bo jego zwłoki spalą razem z oponami. Chcecie mieć porządek jako taki to państwo musi przejąć i kontrolować gospodarkę odpadami.
Avatar
suweren / 4 lutego 2019 r. o 10:37
0
wszystkich zamieszanych pozasądownie w trybie dorażnym rozwalić publicznie na arenie lublin
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 09:41
+15
opony z zagranicy sprowadzane + kiepska sytuacja finansowa biznesu = pożar to już w " Ziemi obiecanej " łódzkie modele biznesowe ćwiczyły dawno temu Ten się spalił ... Tamten się spalił ...
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 09:20
-1
Ale pamiętajcie, to wy i wasze diesle są odpowiedzialne za smog !!
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 08:57
+10
nie-odpowiedzialny przestepca powinien zgnić w pace, a jego majątek do 3ciego pokolenia powinien być konfiskowany
Avatar
ja / 4 lutego 2019 r. o 08:54
+19
Normalny dzień w tym chlewie obsranym gównem zwanym Polską. Sól drogowa w wędlinach, mieso z chorych krów w sklepach, smog i teraz trzymanie śmieci w chmurze. A właściciel tego sładowiska to pewnie dostanie śmieszny 500 złotowy mandat. Cały majątek tego wlasciciela powinien być zainkasowany i jeszcze dosrać taką karę, że bedzie to przez trzy pokolenia spłacał i mieszkał w jakiejś ruderze. Ale czy w tym teoretycznym kraju na papierze jest takie coś możliwe? Chyba nie.
Avatar
jOOj / 4 lutego 2019 r. o 08:49
+17
Co te debile robią z naszym zdrowiem? Gdzie państwo, które zapewni nadzór nad wymaganiami ppoż. dla takich hal/zakładów/składowisk??
 W normalnym cywilizowanym kraju taki "przedsiebiorca" zapłacił by taką karę, że do końca życia by mu się te opony śniły co noc...ale tu jest polska... A opony to tylko czubek góry lodowej, którą jest sprowadzanie toksycznych odpadow do polski. Gdzie urzędy celne, tabudy urzędasów, przecież to wszysko przechodzi papierologię i co odpady "znikają"...? głowy odwrócone w stronę "smogu"... czyli niewielkiego problemu za pomocą którego trzeba opchnąć polakom nadwyżki drogiego gazu... Ech... i nikt za nic nie odpowiada... poza zwykłym obywatelem, który za to wszystko płaci także zdrowiem... Polacy pobudka, otwórzcie oczy.. kto za to powinien odpowiedzieć..?
 W normalnym cywilizowanym kraju taki "przedsiebiorca" zapłacił by taką karę, że do końca życia by mu się te opony śniły co noc...ale tu jest polska... A opony to tylko czubek góry lodowej, którą jest sprowadzanie toksycznych odpadow do polski. Gdzie urzędy celne, tabudy urzędasów, przecież to wszysko przechodzi papierologię i co odpady "znikają"...? głowy odwrócone w stronę "smogu"... czyli niewielkiego problemu za pomocą którego trzeba opchnąć polakom nadwyżki drogiego gazu... Ech... i nikt za n... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 r. o 08:37
+16
Polski byznesmen robi byznes po polsku.
Avatar
eh / 4 lutego 2019 r. o 08:27
+7
przykre
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia Warszawa – Pszczółka Start Lublin 74:72. Zmarnowana szansa

Legia Warszawa – Pszczółka Start Lublin 74:72. Zmarnowana szansa

Energa Basket Liga wróciła do gry po dłuższej przerwie. Nie był to jednak udany powrót dla koszykarzy z Lublina. Pszczółka Start miała szansę powalczyć o zwycięstwo w Warszawie, ale w końcówce zepsuła dwie akcje i ostatecznie górą była Legia (74:72).

Lubelska uchwała antysmogowa. Dołączyliśmy do pozostałych regionów Polski
Magazyn

Lubelska uchwała antysmogowa. Dołączyliśmy do pozostałych regionów Polski

Radni sejmiku województwa przyjęli lubelską uchwałę antysmogową. Nasz region pozostawał jednym z trzech, które do tej pory takiego dokumentu nie miały.

Od piątku do niedzieli zamkną część ul. Metalowej w Chełmie

Od piątku do niedzieli zamkną część ul. Metalowej w Chełmie

Uwaga kierowcy! W piątek wieczorem drogowcy wyłączą z ruchu ulicę Metalową na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ogrodową do przejazdu kolejowego, a także krótki odcinek ulicy Złotej. Będą łatać dziury w jezdni. W trakcie prowadzenia robót możliwy będzie jedynie dojazd do posesji.

Nagłe ciepło-zimno to sygnał zmian w klimacie

Nagłe ciepło-zimno to sygnał zmian w klimacie

W lutym na terenie Polski zanotowano różnice temperatur sięgające nawet 30 st. C. Według klimatologów z Uniwersytetu Wrocławskiego wskazuje to na zmiany w klimacie. Przewidują oni negatywne skutki tych zmian, np. dla rozwoju roślin i rolnictwa.

Lubelskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2021, 10:30

Lubelskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniach 1-27 marca w Lublinie odbywać się będą obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku w różnych przestrzeniach miasta oraz w internecie realizowane będą ciekawe wydarzenia kierowane do odbiorców w różnym wieku.

Lublin: Megafony na przystanku kolejowym przemówią za miesiąc. Chodnik będzie jeszcze później

Lublin: Megafony na przystanku kolejowym przemówią za miesiąc. Chodnik będzie jeszcze później

Dopiero w wakacje gotowy ma być zamówiony przez miasto chodnik do kolejowego przystanku Lublin Zachodni. Podróżni skarżą się też na megafony, które wiszą od kilku miesięcy, ale wciąż milczą. Kolej zapewnia, że przemówią w przyszłym miesiącu.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin 31:30. Debiut bez zdobyczy punktowej

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin 31:30. Debiut bez zdobyczy punktowej

Po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu MKS Perła przegrał na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce różnicą zaledwie jednej bramki. Tym samym trener Monika Marzec w swoim debiucie w roli trenerki lublinianek zanotowała porażkę

Nowe ronda w Białej Podlaskiej już z nazwami. Prawa Kobiet przegrały z Unią Europejską

Nowe ronda w Białej Podlaskiej już z nazwami. Prawa Kobiet przegrały z Unią Europejską

Już wiadomo, po jakich rondach będą jeździć mieszkańcy Białej Podlaskiej. Spośród sześciu propozycji radni wybrali nazwy Unii Europejskiej oraz Stanisława Różyczki de Rosenwertha.

Chatka Żaka rozdaje plakaty
2 lutego 2021, 10:00

Chatka Żaka rozdaje plakaty

Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zaprasza 2 marca do swojej siedziby na rozdanie plakatów. Można przyjść i wybrać sobie coś z kolekcji Misi Goś.

Lubelskie: Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Trzy osoby ranne [zdjęcia]
galeria

Lubelskie: Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Trzy osoby ranne [zdjęcia]

Trzy osoby zostały ranne w wyniku wybuchu gazu w domu jednorodzinnym, do którego doszło dzisiaj w miejscowości Podedwórze (pow. parczewski). Na miejscu pracują służby, trwa dogaszanie pożaru

Przedwojenni lublinianie. Szukamy bohaterów ze zdjęć Stanisława Magierskiego
galeria
film

Przedwojenni lublinianie. Szukamy bohaterów ze zdjęć Stanisława Magierskiego

Może rozpoznacie kogoś bliskiego? Albo znacie te zdjęcia z rodzinnych albumów? Narodowe Archiwum Cyfrowe prosi o pomoc w zidentyfikowaniu osób sfotografowanych przez Stanisława Magierskiego. Kilka tysięcy negatywów tego znanego w Lublinie fotografa i farmaceuty trafiło do stołecznego archiwum. Trwa ich opracowywanie

Zamiast marnować, zostaw jedzenie w społecznej lodówce

Zamiast marnować, zostaw jedzenie w społecznej lodówce

Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego nie będą marnować żywności. W mieście stanęła społeczna lodówka.

Studenci będą uczyć się zdalnie do 30 września

Studenci będą uczyć się zdalnie do 30 września

Zajęcia na uczelniach od 27 lutego do 30 września 2021 r. będą prowadzone w formie zdalnej - wynika z rozporządzenia ministra edukacji i nauki, które opublikowano w piątek w Dzienniku Ustaw.

Górnik Łęczna wraca do walki o ligowe punkty. W sobotę mecz z GKS Bełchatów
film

Górnik Łęczna wraca do walki o ligowe punkty. W sobotę mecz z GKS Bełchatów

W pierwszej kolejce rundy wiosennej zielono-czarni zagrają na wyjeździe z GKS Bełchatów. Ten mecz będzie wyjątkowy dla trenera Kamila Kieresia, który w przeszłości przez wiele lat pracował w Bełchatowie

W sobotę zmiana obostrzeń. Przyłbice i szaliki, zamiast maseczek, zakazane

W sobotę zmiana obostrzeń. Przyłbice i szaliki, zamiast maseczek, zakazane

Już od soboty nie będzie można zasłaniać twarzy chustami, szalikami lub wyłącznie przyłbicami. Tylko maseczki wchodzą w grę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!