Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

1 lipca 2017 r.
11:26

Ukradł schody i zamontował sobie w domu. Budowlaniec zatrzymany, okradał domki

Autor: Zdjęcie autora łm
0 22 A A

29-latek ukradł m.in. kręcone schody, skuter wodny i... świerk. Policji tłumaczył, że potrzebował tych rzeczy w swoim domu. - Nie okradałem tych, u których pracowałem, tylko ich sąsiadów - stwierdził.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mężczyzna prowadził działalność gospodarczą. Wykonywał różne prace budowlane. Nocami zmieniał fach.

-  Jego łupem padły m.in. metalowe kręcone schody, które zamontował w swoim domu, hydrofory, świerk, skuter wodny na przyczepce oraz dwa 150 kilogramowe rozpory budowlane. Wszystko warte było ok. 50 tys. złotych - mówi Anna Kamola z lubelskiej policji.

Kradł głównie z działek i placów budowy w Lublinie i okolicach:

Z jednego zawiadomienia wynikało, że ktoś pod osłoną nocy zdemontował metalowe kręcone schody spod prywatnej firmy na Sławinku.

Innej nocy wykopał świerk, który rósł w rejonie budowy drogi. Z innej budowy, także nocą, sprawca ukradł dwa metalowe dosyć ciężkie, bo ważące 150 kilogramów,  rozpory. Właściciel jednej z posesji zgłosił natomiast kradzież wodnego skutera, wraz z przyczepką. Jego łupem padły także hydrofory, warte 10 tys. zł.

"Potrzebowałem"

Policjanci z V komisariatu w Lublinie namierzyli złodzieja. Na należącej do 29-latka działce znaleźli niemal wszystkie skradzione przedmioty: metalowe schody zamontowane wewnątrz domu, świerk rosnący przed domem, rozpory i hydrofory. Z kolei skradziony przez niego skuter i przyczepkę, znaleźli kilkadziesiąt kilometrów dalej, u jego znajomego.

Sprzęt został odebrany 29-latkowi, zaś mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Twierdził, że ukradł wszystkie rzeczy, bo potrzebował ich do swojego domu.

Kradł to, co zwracało jego uwagę i wydawało mu się potrzebne. W nocy zakradał się w upatrzone miejsce. Kradziony łup wywoził samochodem. Jak jednak przyznał policjantom mężczyzna , w tym przestępczym działaniu zachował się „honorowo”, gdyż nie okradał tych, u których pracował, tylko ich sąsiadów.

Zarzuty

29-latek usłyszał pięć zarzutów kradzieży. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury. Na poczet przyszłych kar zostały zabezpieczone od niego pieniądze w kwocie 3 tys. zł.

Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej o:

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lipca 2017 o 18:10
0
jak te 2 hydrofory przeponowe z wimestu i ta chinska pompa głębinowa z omnigeny są warte maksymalnie 3000 brutto. To ciekawe skąd te 10k...chyba z wierceniem studni a tego chyba nie zajebał.
Avatar
Gość / 2 lipca 2017 o 13:08
0
to pewnie rusek oni umia krasc tylko
Avatar
stefan / 2 lipca 2017 o 11:27
0
jajami sie robi napisał:
stefan napisał:
tak jest w polsce... napisał:
 jak by miał na to wszystko gotówkę to by człowiek nie kradł. budował się i potrzebował a z tylko motorem wodnym to już przesada i jakiegoś nowobogackiego chama tylko przekręcił. ludzie na chleb przez 8 lat rządu Tuska nie mieli a inne po wodzie się rozbijali!
jak się nie ma kasy - to się nie buduje !
masz racje, jak się nie ma kasy to się robi bachory jedno po drugim i wtedy głupi pracujący na każde dają po 500+, do tego rodzinne ok. 100 zł, razem ok. 600 zł na jednego bachora, w tym jak się napieprzy ok. 5-10 bachorów to miasto albo gmina za darmo daje mieszkanie bez budowania.
 nie przeginaj ! sądzisz, że w blokach tylko margines mieszka ?
 nie przeginaj ! sądzisz, że w blokach tylko margines mieszka ? rozwiń
Avatar
lola / 2 lipca 2017 o 10:28
0
lub napisał:
tak jest w polsce... napisał:
jak by miał na to wszystko gotówkę to by człowiek nie kradł. budował się i potrzebował a z tylko motorem wodnym to już przesada i jakiegoś nowobogackiego chama tylko przekręcił. ludzie na chleb przez 8 lat rządu Tuska nie mieli a inne po wodzie się rozbijali!
A skąd wiesz, że nie miał na to gotówki? Kradł, bo łatwiej ukraść niż na to zapracować. I przestańmy w końcu bronić złodziei.
 teraz uczciwie pracujacy w naszym kraju to sa spostrzegani Jako osoby chore, bo albo nalezy narobic dzieci albo kraśc, bo jak się pracuje to się ma ok. 1400 -1800 zł - to już luksus, i czy warto jak na jedno dziecko za darmo dają 600 zł
 teraz uczciwie pracujacy w naszym kraju to sa spostrzegani Jako osoby chore, bo albo nalezy narobic dzieci albo kraśc, bo jak się pracuje to się ma ok. 1400 -1800 zł - to już luksus, i czy warto jak na jedno dziecko za darmo dają 600 zł rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2017 o 10:06
0
jakie gówno trzeba mieć we łbie
Avatar
Gość / 2 lipca 2017 o 00:01
0
zonke mial pi***a seriali sie na ogladala i go cisnela. smutne ale zycie.
Avatar
lub / 1 lipca 2017 o 22:29
0
tak jest w polsce... napisał:
jak by miał na to wszystko gotówkę to by człowiek nie kradł. budował się i potrzebował a z tylko motorem wodnym to już przesada i jakiegoś nowobogackiego chama tylko przekręcił. ludzie na chleb przez 8 lat rządu Tuska nie mieli a inne po wodzie się rozbijali!
A skąd wiesz, że nie miał na to gotówki? Kradł, bo łatwiej ukraść niż na to zapracować. I przestańmy w końcu bronić złodziei.
Avatar
pluto / 1 lipca 2017 o 22:25
0
undefined napisał:
Polskie chore prawo je5st takie że takiemu drobnemu złodziejaszkowi "grozi" 5 lat , a takiemu co ukradł ze skoków 2 miliardy grozi 8 lat.  I to ma być sprawiedliwość??? Recepta na dostatnie życie:  ukraść raz a dobrze , min kilkanaście mln zł. Dobrze schować łup w bankach w rajach podatkowych. Zgłosić się na policję i pojść do aresztu ale przeciągać wyrok tak długo ja się da, zwolnienia lekarskie, zmiana zeznań, zmiana adwokatów itp metod bez liku. Dostaniesz 5 lat ale 4 przesiadziałeś w areszcie w dobrych warunkach (areszt to nie więzienie a zalicza się do wymiaru kary) potem tylko rok w więzieniu , dobre sprawowanie i po pół roku jesteś wolny z milionami na koncie. Uczciwie tego nie zarobisz w 5 lat nawet jak flaki wyprujesz. To jest współczesna forma biznesu
Może jakby tym drobnym złodziejaszkom groziło obcięcie ręki, albo przynajmniej ucha, jak w niektórych krajach arabskich, zamiast tych 5 lat, to by się takie kradzieże skończyły.
Może jakby tym drobnym złodziejaszkom groziło obcięcie ręki, albo przynajmniej ucha, jak w niektórych krajach arabskich, zamiast tych 5 lat, to by się takie kradzieże skończyły. rozwiń
Avatar
jajami sie robi / 1 lipca 2017 o 21:21
0
stefan napisał:
tak jest w polsce... napisał:
jak by miał na to wszystko gotówkę to by człowiek nie kradł. budował się i potrzebował a z tylko motorem wodnym to już przesada i jakiegoś nowobogackiego chama tylko przekręcił. ludzie na chleb przez 8 lat rządu Tuska nie mieli a inne po wodzie się rozbijali!
jak się nie ma kasy - to się nie buduje !
 masz racje, jak się nie ma kasy to się robi bachory jedno po drugim i wtedy głupi pracujący na każde dają po 500+, do tego rodzinne ok. 100 zł, razem ok. 600 zł na jednego bachora, w tym jak się napieprzy ok. 5-10 bachorów to miasto albo gmina za darmo daje mieszkanie bez budowania.
 masz racje, jak się nie ma kasy to się robi bachory jedno po drugim i wtedy głupi pracujący na każde dają po 500+, do tego rodzinne ok. 100 zł, razem ok. 600 zł na jednego bachora, w tym jak się napieprzy ok. 5-10 bachorów to miasto albo gmina za darmo daje mieszkanie bez budowania. rozwiń
Avatar
stefan / 1 lipca 2017 o 21:10
0
tak jest w polsce... napisał:
jak by miał na to wszystko gotówkę to by człowiek nie kradł. budował się i potrzebował a z tylko motorem wodnym to już przesada i jakiegoś nowobogackiego chama tylko przekręcił. ludzie na chleb przez 8 lat rządu Tuska nie mieli a inne po wodzie się rozbijali!
 jak się nie ma kasy - to się nie buduje !
Avatar
Gość / 2 lipca 2017 o 18:10
0
jak te 2 hydrofory przeponowe z wimestu i ta chinska pompa głębinowa z omnigeny są warte maksymalnie 3000 brutto. To ciekawe skąd te 10k...chyba z wierceniem studni a tego chyba nie zajebał.
Avatar
Gość / 2 lipca 2017 o 13:08
0
to pewnie rusek oni umia krasc tylko
Avatar
stefan / 2 lipca 2017 o 11:27
0
jajami sie robi napisał:
stefan napisał:
tak jest w polsce... napisał:
 jak by miał na to wszystko gotówkę to by człowiek nie kradł. budował się i potrzebował a z tylko motorem wodnym to już przesada i jakiegoś nowobogackiego chama tylko przekręcił. ludzie na chleb przez 8 lat rządu Tuska nie mieli a inne po wodzie się rozbijali!
jak się nie ma kasy - to się nie buduje !
masz racje, jak się nie ma kasy to się robi bachory jedno po drugim i wtedy głupi pracujący na każde dają po 500+, do tego rodzinne ok. 100 zł, razem ok. 600 zł na jednego bachora, w tym jak się napieprzy ok. 5-10 bachorów to miasto albo gmina za darmo daje mieszkanie bez budowania.
 nie przeginaj ! sądzisz, że w blokach tylko margines mieszka ?
 nie przeginaj ! sądzisz, że w blokach tylko margines mieszka ? rozwiń
Avatar
lola / 2 lipca 2017 o 10:28
0
lub napisał:
tak jest w polsce... napisał:
jak by miał na to wszystko gotówkę to by człowiek nie kradł. budował się i potrzebował a z tylko motorem wodnym to już przesada i jakiegoś nowobogackiego chama tylko przekręcił. ludzie na chleb przez 8 lat rządu Tuska nie mieli a inne po wodzie się rozbijali!
A skąd wiesz, że nie miał na to gotówki? Kradł, bo łatwiej ukraść niż na to zapracować. I przestańmy w końcu bronić złodziei.
 teraz uczciwie pracujacy w naszym kraju to sa spostrzegani Jako osoby chore, bo albo nalezy narobic dzieci albo kraśc, bo jak się pracuje to się ma ok. 1400 -1800 zł - to już luksus, i czy warto jak na jedno dziecko za darmo dają 600 zł
 teraz uczciwie pracujacy w naszym kraju to sa spostrzegani Jako osoby chore, bo albo nalezy narobic dzieci albo kraśc, bo jak się pracuje to się ma ok. 1400 -1800 zł - to już luksus, i czy warto jak na jedno dziecko za darmo dają 600 zł rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2017 o 10:06
0
jakie gówno trzeba mieć we łbie
Avatar
Gość / 2 lipca 2017 o 00:01
0
zonke mial pi***a seriali sie na ogladala i go cisnela. smutne ale zycie.
Avatar
lub / 1 lipca 2017 o 22:29
0
tak jest w polsce... napisał:
jak by miał na to wszystko gotówkę to by człowiek nie kradł. budował się i potrzebował a z tylko motorem wodnym to już przesada i jakiegoś nowobogackiego chama tylko przekręcił. ludzie na chleb przez 8 lat rządu Tuska nie mieli a inne po wodzie się rozbijali!
A skąd wiesz, że nie miał na to gotówki? Kradł, bo łatwiej ukraść niż na to zapracować. I przestańmy w końcu bronić złodziei.
Avatar
pluto / 1 lipca 2017 o 22:25
0
undefined napisał:
Polskie chore prawo je5st takie że takiemu drobnemu złodziejaszkowi "grozi" 5 lat , a takiemu co ukradł ze skoków 2 miliardy grozi 8 lat.  I to ma być sprawiedliwość??? Recepta na dostatnie życie:  ukraść raz a dobrze , min kilkanaście mln zł. Dobrze schować łup w bankach w rajach podatkowych. Zgłosić się na policję i pojść do aresztu ale przeciągać wyrok tak długo ja się da, zwolnienia lekarskie, zmiana zeznań, zmiana adwokatów itp metod bez liku. Dostaniesz 5 lat ale 4 przesiadziałeś w areszcie w dobrych warunkach (areszt to nie więzienie a zalicza się do wymiaru kary) potem tylko rok w więzieniu , dobre sprawowanie i po pół roku jesteś wolny z milionami na koncie. Uczciwie tego nie zarobisz w 5 lat nawet jak flaki wyprujesz. To jest współczesna forma biznesu
Może jakby tym drobnym złodziejaszkom groziło obcięcie ręki, albo przynajmniej ucha, jak w niektórych krajach arabskich, zamiast tych 5 lat, to by się takie kradzieże skończyły.
Może jakby tym drobnym złodziejaszkom groziło obcięcie ręki, albo przynajmniej ucha, jak w niektórych krajach arabskich, zamiast tych 5 lat, to by się takie kradzieże skończyły. rozwiń
Avatar
jajami sie robi / 1 lipca 2017 o 21:21
0
stefan napisał:
tak jest w polsce... napisał:
jak by miał na to wszystko gotówkę to by człowiek nie kradł. budował się i potrzebował a z tylko motorem wodnym to już przesada i jakiegoś nowobogackiego chama tylko przekręcił. ludzie na chleb przez 8 lat rządu Tuska nie mieli a inne po wodzie się rozbijali!
jak się nie ma kasy - to się nie buduje !
 masz racje, jak się nie ma kasy to się robi bachory jedno po drugim i wtedy głupi pracujący na każde dają po 500+, do tego rodzinne ok. 100 zł, razem ok. 600 zł na jednego bachora, w tym jak się napieprzy ok. 5-10 bachorów to miasto albo gmina za darmo daje mieszkanie bez budowania.
 masz racje, jak się nie ma kasy to się robi bachory jedno po drugim i wtedy głupi pracujący na każde dają po 500+, do tego rodzinne ok. 100 zł, razem ok. 600 zł na jednego bachora, w tym jak się napieprzy ok. 5-10 bachorów to miasto albo gmina za darmo daje mieszkanie bez budowania. rozwiń
Avatar
stefan / 1 lipca 2017 o 21:10
0
tak jest w polsce... napisał:
jak by miał na to wszystko gotówkę to by człowiek nie kradł. budował się i potrzebował a z tylko motorem wodnym to już przesada i jakiegoś nowobogackiego chama tylko przekręcił. ludzie na chleb przez 8 lat rządu Tuska nie mieli a inne po wodzie się rozbijali!
 jak się nie ma kasy - to się nie buduje !
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 21 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 19 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 32 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 19 5

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 3

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 20 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!