Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

28 lipca 2009 r.
20:24
Edytuj ten wpis

Zamiast rudery, w Lubartowie powstanie galeria handlowa

0 18 A A

Ruch jest po stronie właściciela nieruchomości. Nie ma żadnych przeszkód, żeby już składał projekt budynku – mówi Halina Landecka, wojewódzki konserwator zabytków w Lublinie. To odpowiedź na petycję mieszkańców Lubartowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy Lubartowa podpisywali się w sobotę pod specjalną petycją. Domagają się w niej, aby konserwator porozumiał się z właścicielem działki, na której znajduje się rozpadający się budynku po byłym przedszkolu.

Akcję zapowiadaliśmy w ub. tygodniu.Podpisy zbierała Elżbieta Wąs ze Stowarzyszenia Miasto Obywatelskie Lubartów. Co chwila ktoś zatrzymywał się przy jej punkcie i składał swój podpis. – Każdy chce, żeby miejsce po byłym przedszkolu w końcu przestało straszyć – mówi pani Elżbieta.

Organizatorzy mają już podpisy kilkuset mieszkańców. Będą je zbierać również w przyszłą sobotę.

Rozpadający się gmach byłego przedszkola znajduje się w samym centrum Lubartowa. Miasto sprzedało go wraz z działką przed 10 laty. Wiesław Domownik, nowy właściciel, nie może niczego zbudować bez zgody konserwatora zabytków. Od lat nie mogło dojść do uzgodnienia wspólnego stanowiska z urzędem. Właściciel chce, żeby po przebudowie powstał tam obiekt handlowo-usługowy.

– Zaraz po kupieniu działki przy ul. Lubelskiej chciałem rozpocząć rozbudowę, zwiozłem nawet materiał – mówi Domownik. – I od tamtego czasu zabiegam o pozwolenie u konserwatora zabytków.

Konserwator zabytków twierdzi, że ze strony jego urzędu żadnej zwłoki w rozpoznawaniu sprawy rozbudowy byłego przedszkola, nie było.

– Już w 2006 roku wydaliśmy zalecenia dotyczące kryteriów, jakie ma spełniać budynek – mówi Halina Landecka. – Koncepcja zabudowy, którą otrzymaliśmy w maju, została zaopiniowana pozytywnie. Teraz inicjatywa leży po stronie właściciela.

Z takiego stanowiska cieszy się architekt Tomasz Stankiewicz, który przygotowuje projekt budynku usługowo-handlowego. – Pracuję nad odpowiednią dokumentacją – mówi.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2009 o 14:03
0
dudi napisał:
Zmieńmy Lubartów na lepsze, .....Czas na nowe i młode twarze....!


W oryginale to hasło brzmi tak: Zmień Lubartow24.pl na lepsze.......ech dziennikarze....
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2009 o 13:57
0
dudi napisał:
Zmieńmy Lubartów na lepsze, .....Czas na nowe i młode twarze....!


Gdzież one, ach gdzież? Pochowani w domkach za ekranikami
Avatar
Britney Spears / 15 sierpnia 2009 o 18:40
0
młode twarze z "sąsiadów"? prase w lubartowie mają przychylną - bezstronną hehehe
Avatar
Gość / 30 lipca 2009 o 16:18
0
pies ogrodnika to takie bydle, co samo nie zeżre i drugiemu nie da. Temu z góry chodziło o to że każdy ma prawo wystawić swoją kandydaturę w wyborczej walce, ale uwaga- trzeba się podpisać. No odważniacy, do dzieła!
Avatar
Gość / 30 lipca 2009 o 08:16
0
dudi napisał:
Pani WĄS już dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!, podlaczyła sie pani pod pomysł i akcję Domana...Czyżby budowała sobie pani kapitał w postaci głosów w najbliższych wyborach? Ale niestety, ...niestety....

Zmieńmy Lubartów na lepsze, .....Czas na nowe i młode twarze....!


pisać umiemy... a jak tam z czytaniem? datę dostrzegasz, czy juz lata nie te?
rozwiń
Avatar
mlimli / 30 lipca 2009 o 08:11
0
nosio napisał:
podobno wirowcy i uwole pozapisywali się nieopatrznie do platformy. Tylko wyglądać jak nerwowo będą biegać za innymi partyjkami


Oooo matko - chcesz powiedzieć,że wszyscy zapiszą się do JEDNEJ partii?
Avatar
nosio / 30 lipca 2009 o 08:08
0
mlimli napisał:
a to chyba do autorów petycji...?

podobno wirowcy i uwole pozapisywali się nieopatrznie do platformy. Tylko wyglądać jak nerwowo będą biegać za innymi partyjkami
Avatar
mlimli / 29 lipca 2009 o 20:37
0
lubartów25 napisał:
Petycja pani Wąs to działanie dla działania tu się zgadzam z innymi. Pozatym Pani Wąs źle identyfikuje winnych za stan rzeczy. To wszystko to tylko polityka. Pani Wąs jest powiązana z SLD i chętnie włącza się w takie akcje.


a to chyba do autorów petycji...?
Avatar
pora na niemanipulatora / 29 lipca 2009 o 20:26
0
czytelniczka napisał:
Niech pani się nie zraża wypowiedziami tych psów ogrodnika. To są albo wirowcy, albo młodzi ludzie ktorymi łatwo można manipulować. Psy na nią wieszacie za to, że z wami rozmawia?




CHYBA KOLEŻANKA, POWINNA ZAPOZNAĆ SIĘ KILKAKROTNIE ZE ZNACZENIEM TEGO ZWIĄZKU FRAZEOLOGICZNEGO......" PIES OGRODNIKA",

Jeśli chodzi o manipulacje, proponuje poznać temat żłobka, i wtedy się wypowiadać, ....a rozmowa nie podlega na podpinaniu się pod projekty

i...NIE WIROWCY,....




CHYBA KOLEŻANKA, POWINNA ZAPOZNAĆ SIĘ KILKAKROTNIE ZE ZNACZENIEM TEGO ZWIĄZKU FRAZEOLOGICZNEGO......" PIES OGRODNIKA",

Jeśli chodzi o manipulacje, proponuje poznać temat żłobka, i wtedy się wypowiadać, ....a rozmowa nie podlega na podpinaniu się pod projekty

i...NIE WIROWCY,.... rozwiń
Avatar
noisek / 29 lipca 2009 o 20:11
0
czytelniczka napisał:
Niech pani się nie zraża wypowiedziami tych psów ogrodnika. To są albo wirowcy, albo młodzi ludzie ktorymi łatwo można manipulować. Psy na nią wieszacie za to, że z wami rozmawia?


To są albo WIRowcy,albo platformowcy.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2009 o 14:03
0
dudi napisał:
Zmieńmy Lubartów na lepsze, .....Czas na nowe i młode twarze....!


W oryginale to hasło brzmi tak: Zmień Lubartow24.pl na lepsze.......ech dziennikarze....
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2009 o 13:57
0
dudi napisał:
Zmieńmy Lubartów na lepsze, .....Czas na nowe i młode twarze....!


Gdzież one, ach gdzież? Pochowani w domkach za ekranikami
Avatar
Britney Spears / 15 sierpnia 2009 o 18:40
0
młode twarze z "sąsiadów"? prase w lubartowie mają przychylną - bezstronną hehehe
Avatar
Gość / 30 lipca 2009 o 16:18
0
pies ogrodnika to takie bydle, co samo nie zeżre i drugiemu nie da. Temu z góry chodziło o to że każdy ma prawo wystawić swoją kandydaturę w wyborczej walce, ale uwaga- trzeba się podpisać. No odważniacy, do dzieła!
Avatar
Gość / 30 lipca 2009 o 08:16
0
dudi napisał:
Pani WĄS już dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!, podlaczyła sie pani pod pomysł i akcję Domana...Czyżby budowała sobie pani kapitał w postaci głosów w najbliższych wyborach? Ale niestety, ...niestety....

Zmieńmy Lubartów na lepsze, .....Czas na nowe i młode twarze....!


pisać umiemy... a jak tam z czytaniem? datę dostrzegasz, czy juz lata nie te?
rozwiń
Avatar
mlimli / 30 lipca 2009 o 08:11
0
nosio napisał:
podobno wirowcy i uwole pozapisywali się nieopatrznie do platformy. Tylko wyglądać jak nerwowo będą biegać za innymi partyjkami


Oooo matko - chcesz powiedzieć,że wszyscy zapiszą się do JEDNEJ partii?
Avatar
nosio / 30 lipca 2009 o 08:08
0
mlimli napisał:
a to chyba do autorów petycji...?

podobno wirowcy i uwole pozapisywali się nieopatrznie do platformy. Tylko wyglądać jak nerwowo będą biegać za innymi partyjkami
Avatar
mlimli / 29 lipca 2009 o 20:37
0
lubartów25 napisał:
Petycja pani Wąs to działanie dla działania tu się zgadzam z innymi. Pozatym Pani Wąs źle identyfikuje winnych za stan rzeczy. To wszystko to tylko polityka. Pani Wąs jest powiązana z SLD i chętnie włącza się w takie akcje.


a to chyba do autorów petycji...?
Avatar
pora na niemanipulatora / 29 lipca 2009 o 20:26
0
czytelniczka napisał:
Niech pani się nie zraża wypowiedziami tych psów ogrodnika. To są albo wirowcy, albo młodzi ludzie ktorymi łatwo można manipulować. Psy na nią wieszacie za to, że z wami rozmawia?




CHYBA KOLEŻANKA, POWINNA ZAPOZNAĆ SIĘ KILKAKROTNIE ZE ZNACZENIEM TEGO ZWIĄZKU FRAZEOLOGICZNEGO......" PIES OGRODNIKA",

Jeśli chodzi o manipulacje, proponuje poznać temat żłobka, i wtedy się wypowiadać, ....a rozmowa nie podlega na podpinaniu się pod projekty

i...NIE WIROWCY,....




CHYBA KOLEŻANKA, POWINNA ZAPOZNAĆ SIĘ KILKAKROTNIE ZE ZNACZENIEM TEGO ZWIĄZKU FRAZEOLOGICZNEGO......" PIES OGRODNIKA",

Jeśli chodzi o manipulacje, proponuje poznać temat żłobka, i wtedy się wypowiadać, ....a rozmowa nie podlega na podpinaniu się pod projekty

i...NIE WIROWCY,.... rozwiń
Avatar
noisek / 29 lipca 2009 o 20:11
0
czytelniczka napisał:
Niech pani się nie zraża wypowiedziami tych psów ogrodnika. To są albo wirowcy, albo młodzi ludzie ktorymi łatwo można manipulować. Psy na nią wieszacie za to, że z wami rozmawia?


To są albo WIRowcy,albo platformowcy.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona
galeria

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona 0 0

W poniedziałek zaczęła się rozbiórka trzech kamienic koło ronda przy Gali, którego przebudowa ma rozpocząć tej jesieni.

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia]
galeria

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia] 0 0

Nie rezygnują, ale zawieszają protest. Sadownicy, którzy we wtorek manifestowali przy trzech zakładach przetwórczych w powiecie opolskim, zamierzają jeszcze tam wrócić z transparentami

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri
27 września 2018, 19:00

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 19 w Pracowniach Kultury Maki (ul. Olchowa 8) pierwszy po wakacjach Klub Fanów Dobrych Filmów. Zobaczymy oscarowe Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri.

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk]

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk] 9 0

Wybory samorządowe 2018 w woj. lubelskim. Oto zarejestrowane w PKW listy kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku
galeria

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku 0 0

Antoni, Szymon, Jakub – to imiona nadawane najczęściej chłopcom urodzonym w naszym województwie. Wśród dziewczynek rządzi Zuzanna, Lena i Julia.

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata
galeria

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata 0 17

Poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Lublina Sylwestrowi Tułajewowi udzielił wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Lider Porozumienia przedstawił też kandydatów swojego ugrupowania, którzy wystartują w wyborach samorządowych z list PiS.

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu
film

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu 14 5

Mariusz Cytryński, lider "Koalicji Samorządowej" we wtorek przed Urzędem Miasta przedstawił kandydatów do rady miasta i powiatu. Sam wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu pierwszym. Wśród jedynek znaleźli się również Wojciech Tarłowski i Waldemar Kowalczyk.

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury
27 września 2018, 18:00

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się pokaz filmu Bloki połączony ze spotkaniem.

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek 5 2

MKS Perła Lublin w środę o godz. 18 zmierzy się na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna. Dla podopiecznych Roberta Lisa będzie to ostatni mecz przed trwającą ponad dwa tygodnie przerwą na zgrupowanie reprezentacji Polski

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej
galeria

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej 9 7

 W środę po porannym szczycie komunikacyjnym zmieniona ma być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z Diamentową

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019 2 8

Przedstawiciele FIFA wizytowali we wtorek Lublin mający być jednym z gospodarzy młodzieżowego mundialu w 2019 r. Tego, że rozgrywki trafią na Arenę Lublin, możemy być praktycznie pewni. FIFA ma jednak zastrzeżenia do bazy treningowej. Potwierdzono też, że treningi piłkarzy nie przeszkodzą żużlowcom

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej
23 września 2018, 17:00

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 23 września o godz. 17 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert chóralny Barwy folkloru.

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim
galeria

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim 10 32

We wtorek Lubartów, Ostrów Lubelski, gmina Żmudź i Zwierzyniec, w środę Biłgoraj i Janów Lubelski. Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego ruszają w objazd po regionie przed październikowymi wyborami samorządowymi.

Festiwal Trzech Kultur 2018 w wyremontowanym muzeum [program]
27 września 2018, 18:00

Festiwal Trzech Kultur 2018 w wyremontowanym muzeum [program] 1 1

W remontowanym od prawie roku Muzeum – Zespół Synagogalny trwają ostatnie prace wykończeniowe. Wszystko ma być gotowe przed tegorocznym, trzydniowym XIX Festiwalem Trzech Kultur, który rozpocznie się 27 września

Marek Niedźwiecki z "Trójki" w Radzyniu Podlaskim
23 września 2018, 16:00

Marek Niedźwiecki z "Trójki" w Radzyniu Podlaskim 0 0

W niedzielę w Radzyniu Podlaskim będzie się można spotkać z Markiem Niedźwieckim. Legenda radiowej "Trójki" to również autor książki "Australijczyk".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!