Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 maja 2014 r.
7:22
Edytuj ten wpis

Alarm powodziowy w woj. lubelskim. Prognozy optymistyczne

Autor: Zdjęcie autora dudi łm toma
49 5 A A

Stabilizuje się sytuacja na rzekach. Według najnowszych prognoz IMGW poziom wód będzie w najbliższych dniach opadał. Na szczęście widmo powodzi się oddala.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Masz informacje, zdjęcia lub filmy? Wyślij je na alarm24@dziennikwschodni.pl

21.00

Na głównych rzekach woj. lubelskiego poziom wody na wynosi:

- W Annopolu: 630 cm (-10/3h) i przekracza stan alarmowy o 80 cm
- W Puławach: 657 cm (-9/3h) i przekracza stan alarmowy o 107 cm
- W Dęblinie: 568 cm (-6/3h) i przekracza stan alarmowy o 68 cm.
- Na Wieprzu w Krasnymstawie 554 cm (-1/3h) i przekracza stan alarmowy o 84 cm.
- Na Wieprzu w Nieliszu: 238 i przekracza stan alarmowy o 8 cm.
- Na Krznie w Malowej Górze 339 cm (+1/3 h) i o 39 cm jest przekroczony stan ostrzegawczy.

- Na Bystrzycy w Sobianowicach 257 cm (-1/3h) i o 17 cm jest przekroczony stan ostrzegawczy.
- Na rzece Bug w Dorohusku 317 cm (0/3h) i jest o 27 cm przekroczony stan ostrzegawczy.
- Na bieżąco prowadzony jest monitoring rozwoju sytuacji

15.40

W miejscowości Wierzba i Chomęciska Małe (gmina Stary Zamość) przeszła gwałtowna burza. Woda podtopiła okoliczne zabudowania. - Trwa wypompowywanie wody - mówi mł. bryg. ze Straży Pożarnej w Zamościu.

Od piątku, do wczorajszego wieczoru, strażacy wydali mieszkańcom łącznie 800 worków z piaskiem.

14:45

IMGW ostrzega przed burzami, które pojawiły się po południu w woj. lubelskim. - Przewiduje się wystąpienie burz, podczas których opady wyniosą lokalnie do 30 mm, a wiatr do 60 km/h - informuje synoptyk dyżurny Piotr Wałach z IMGW.

W niektórych miejscach może spaść grad. Taka pogoda przewidywana jest co najmniej do godz. 22.

13:10

Tak jeszcze wczoraj było w Krasnymstawie. Zdjęcia naszego Czytelnika Łukasza Boguckiego:
Krasnystaw

12:47
Fala wezbraniowa na Wiśle przemieszcza się przez Lubelszczyznę; sytuacja jest stale nadzorowana, a wały przeciwpowodziowe - patrolowane - podało we wtorek MAC. --> Coraz mniej miejsc na rzekach, gdzie przekroczone są stany alarmowe

12:44

3-dniowa prognoza IMGW (21-23 maja) stanów wody dla Wisły w woj. lubelskim.

Wodowskaz w Annopolu (cm): środa 565, czwartek 480, piątek 450, przy stanie ostrzegawczym 500 i alarmowym 550.

Puławy: środa 650, czwartek 570, piątek 470, przy stanie ostrzegawczym 450 i alarmowym 550.

Dęblin: środa 575, czwartek 520, piątek 420, przy stanie ostrzegawczym 400 i alarmowym 500.

12:32

Najnowszy komunikat WCZK: Na głównych rzekach woj. lubelskiego poziom wody na godz. 10 wynosi:
w Annopolu: 671 cm (-9 cm/2h) i przekracza stan alarmowy o 121 cm;
w Pulawach: 684 cm (-2cm/2h) i przekracza stan alarmowy o 134 cm;
w Deblinie: 589 (-3 cm/2h) i przekracza stan alarmowy o 86 cm.
Na Wieprzu w Krasnymstawie 561 cm (-3/2h) i przekracza stan alarmowy o 91 cm.
Na Krznie w Malowej Gorze 335 cm (+1/2 h) i o 35 cm jest przekroczony stan ostrzegawczy.
Na Bystrzycy w Sobianowicach 261 (-1/2h) i o 21 cm jest przekroczony stan ostrzegawczy.
Na rzece Bug w Dorohusku 316 cm (0/2h) i jest o 26 cm przekroczony stan ostrzegawczy. Na biezaco prowadzony jest monitoring rozwoju sytuacji. /Dyzurny WCZK

12:05

A tak było w poniedziałek w Puławach:



10:30

Poziom wody w rzekach woj. lubelskiego (godz. 10.00):

W Annopolu: 671 cm (-9 cm/2 h) i przekracza stan alarmowy o 121 cm,
W Puławach: 684 cm (-2 cm/2 h) i przekracza stan alarmowy o 134 cm,
W Dęblinie: 589 (-3 cm/2 h) i przekracza stan alarmowy o 86 cm.

Na Wieprzu w Krasnymstawie 561 cm (-3/2 h) i przekracza stan alarmowy o 91 cm.
Na Krznie w Malowej Górze 335 cm (+1/2 h) i o 35 cm jest przekroczony stan ostrzegawczy.
Na Bystrzycy w Sobianowicach 261 (-1/2 h) i o 21 cm jest przekroczony stan ostrzegawczy.
Na rzece Bug w Dorohusku 316 cm (0/2 h) i jest o 26 cm przekroczony stan ostrzegawczy.

10:10

Dziś wojewoda Wojciech Wilk sprawdzi stan zabezpieczenia przeciwpowodziowego w powiecie puławskim, będzie m.in. w Bochotnicy w dolinie Bystrej i w Kazimierzu Dolnym. Potem wojewoda ponownie pojedzie do powiatu opolskiego do gminy Łaziska na najbardziej zagrożone odcinki wałów w miejscowościach Kępa Gostecka i Braciejowice.

8:20

- Nadal notujemy spadek poziomu Wisły w Annopolu - mówi Marcin Bielesz, rzecznik wojewody.

Od godziny 6 rzeka opadła o 8 cm i jej stan wynosi 680 cm (stan alarmowy przekroczony o 130 cm). W Puławach rzeka też opadła, o 3 cm między godziną 6 a 8 rano. Jej stan wynosi tam 686 cm (136 cm powyżej stanu alarmowego). W Dęblinie stan Wisły wynosi 589 cm i spadł o 2 cm w ciągu dwóch godzin.

Powoli opada rzeka Wieprz w Krasnymstawie, gdzie poziom wody wyniósł o godzinie ósmej 564 cm i przekracza stan alarmowy o 94 cm.

Na Krznie w Malowej Górze poziom rzeki wyniósł o godz. 8 334 cm (bez zmian w ciągu dwóch godzin). Stan ostrzegawczy jest przekroczony o 34 cm.

Na Bystrzycy w Sobianowicach stan wody wynosi 262 cm i nie zmienił się w ciągu dwóch godzi. Stan ostrzegawczy jest przekroczony o 22 cm.

Bug w Dorohusku przekracza o 26 cm stan ostrzegawczy i płynie na poziomie 316 cm, który wzrósł o 1 cm w ciągu 2 godzin.

7:05

- W ciągu późnego wieczora i w nocy, czyli w ciągu minionych 8 godzin do 6 rano woda na Wiśle w Annopolu opadła o 27 centymetrów do poziomu 688 cm. Nadal jednak sytuacja jest poważna, bo to wciąż poziom przekraczający stan alarmowy o 138 centymetrów - informuje Marcin Bielesz, rzecznik wojewody lubelskiego.

W Puławach poziom rzeki jest również bardzo wysoki i niewiele wzrósł. O godzinie 6 rano wyniósł 689 cm (3/8 h) i przekracza stan alarmowy o 139 cm. W Dęblinie o godzinie 6 odnotowano 591 (zmiana 5 cm/8h) i przekracza stan alarmowy o 91 cm.

Na Wieprzu w Krasnymstawie poziom wynosi 565 cm (-9/8h) i przekracza stan alarmowy o 95 cm.

Na Krznie w Malowej Górze poziom wynosi 334 cm (3/8 h) i o 34 cm jest przekroczony stan ostrzegawczy.

Na Bystrzycy w Sobianowicach stan wynosi 262 (-1/8h) i o 22 cm jest przekroczony stan ostrzegawczy.

Na rzece Bug w Dorohusku stan wynosi 315 cm (4/8h) i jest o 25 cm przekroczony stan ostrzegawczy. Na bieżąco prowadzony jest monitoring rozwoju sytuacji.
Czytaj więcej o:

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jo emerytka / 20 maja 2014 o 19:58
0

W Annopolu przed mostem stoi radiowóz i chyba ze czterech policjantów i pilnuje żeby nie wchodzić na most. Samochodem można. Może mi ktoś wytłumaczy o co chodzi? Nie mają nic ciekawszego do roboty?

Oni tam trzeżwi siedzą ? czterech,może chleją, tyle się teraz o tym mówi.

Avatar
zdziwiony / 20 maja 2014 o 19:45
0

W Annopolu przed mostem stoi radiowóz i chyba ze czterech policjantów i pilnuje żeby nie wchodzić na most. Samochodem można. Może mi ktoś wytłumaczy o co chodzi? Nie mają nic ciekawszego do roboty?

Avatar
Gość / 20 maja 2014 o 16:31
0


Ale dlaczego nic się nie pisze :co się dzieje :między Annopolem ,a Kazimierzem.Dotyczy zalewanego Wilkowa i Kępy Hosteckiej.Tam wczoraj było przerwanie wału? A może już działa "Wilkowa" informacja???Oczuywiście przefiltrowana,aby nie narazić na szwank wybieranych do PE.Hetman europ[ejski przez 4 lata nic nie zrobił,dopiero na parę dni przed powodzią rozpoczęli przesuwanie wału.Tak zostały strtu zsuniętego błota.Nic się nie pisze,bo za pewne ludzie tam przeżywają tragedię,a tym złodziejom marzy się sukces.Ot koalicja hazardowo-gumo filcowa! Nadaje się do odstrzału ,ale w sensie fizycznym!!!

Takie te wały jak i ten premier,żenada. Tusk musi odejść !!!

Takie te wały jak i ten premier,żenada. Tusk musi odejść !!!

rozwiń
Avatar
gonzo / 20 maja 2014 o 14:32
0

Jaki wał...- letni? Człowieku po co siejesz panikę jak inne pismaki. Wał letni to nie główny!!!

Avatar
Josef / 20 maja 2014 o 10:20
0

Ale dlaczego nic się nie pisze :co się dzieje :między Annopolem ,a Kazimierzem.Dotyczy zalewanego Wilkowa i Kępy Hosteckiej.Tam wczoraj było przerwanie wału? A może już działa "Wilkowa" informacja???Oczuywiście przefiltrowana,aby nie narazić na szwank wybieranych do PE.Hetman europ[ejski przez 4 lata nic nie zrobił,dopiero na parę dni przed powodzią rozpoczęli przesuwanie wału.Tak zostały strtu zsuniętego błota.Nic się nie pisze,bo za pewne ludzie tam przeżywają tragedię,a tym złodziejom marzy się sukces.Ot koalicja hazardowo-gumo filcowa! Nadaje się do odstrzału ,ale w sensie fizycznym!!!

Ale dlaczego nic się nie pisze :co się dzieje :między Annopolem ,a Kazimierzem.Dotyczy zalewanego Wilkowa i Kępy Hosteckiej.Tam wczoraj było przerwanie wału? A może już działa "Wilkowa" informacja???Oczuywiście przefiltrowana,aby nie narazić na szwank wybieranych do PE.Hetman europ[ejski przez 4 lata nic nie zrobił,dopiero na parę dni przed powodzią rozpoczęli przesuwanie wału.Tak zostały strtu zsuniętego błota.Nic się nie pisze,bo za pewne ludzie tam przeżywają tragedię,a tym złodziejom marzy się sukces.Ot koalicja hazardowo-gumo filcowa... rozwiń

Avatar
jo emerytka / 20 maja 2014 o 19:58
0

W Annopolu przed mostem stoi radiowóz i chyba ze czterech policjantów i pilnuje żeby nie wchodzić na most. Samochodem można. Może mi ktoś wytłumaczy o co chodzi? Nie mają nic ciekawszego do roboty?

Oni tam trzeżwi siedzą ? czterech,może chleją, tyle się teraz o tym mówi.

Avatar
zdziwiony / 20 maja 2014 o 19:45
0

W Annopolu przed mostem stoi radiowóz i chyba ze czterech policjantów i pilnuje żeby nie wchodzić na most. Samochodem można. Może mi ktoś wytłumaczy o co chodzi? Nie mają nic ciekawszego do roboty?

Avatar
Gość / 20 maja 2014 o 16:31
0


Ale dlaczego nic się nie pisze :co się dzieje :między Annopolem ,a Kazimierzem.Dotyczy zalewanego Wilkowa i Kępy Hosteckiej.Tam wczoraj było przerwanie wału? A może już działa "Wilkowa" informacja???Oczuywiście przefiltrowana,aby nie narazić na szwank wybieranych do PE.Hetman europ[ejski przez 4 lata nic nie zrobił,dopiero na parę dni przed powodzią rozpoczęli przesuwanie wału.Tak zostały strtu zsuniętego błota.Nic się nie pisze,bo za pewne ludzie tam przeżywają tragedię,a tym złodziejom marzy się sukces.Ot koalicja hazardowo-gumo filcowa! Nadaje się do odstrzału ,ale w sensie fizycznym!!!

Takie te wały jak i ten premier,żenada. Tusk musi odejść !!!

Takie te wały jak i ten premier,żenada. Tusk musi odejść !!!

rozwiń
Avatar
gonzo / 20 maja 2014 o 14:32
0

Jaki wał...- letni? Człowieku po co siejesz panikę jak inne pismaki. Wał letni to nie główny!!!

Avatar
Josef / 20 maja 2014 o 10:20
0

Ale dlaczego nic się nie pisze :co się dzieje :między Annopolem ,a Kazimierzem.Dotyczy zalewanego Wilkowa i Kępy Hosteckiej.Tam wczoraj było przerwanie wału? A może już działa "Wilkowa" informacja???Oczuywiście przefiltrowana,aby nie narazić na szwank wybieranych do PE.Hetman europ[ejski przez 4 lata nic nie zrobił,dopiero na parę dni przed powodzią rozpoczęli przesuwanie wału.Tak zostały strtu zsuniętego błota.Nic się nie pisze,bo za pewne ludzie tam przeżywają tragedię,a tym złodziejom marzy się sukces.Ot koalicja hazardowo-gumo filcowa! Nadaje się do odstrzału ,ale w sensie fizycznym!!!

Ale dlaczego nic się nie pisze :co się dzieje :między Annopolem ,a Kazimierzem.Dotyczy zalewanego Wilkowa i Kępy Hosteckiej.Tam wczoraj było przerwanie wału? A może już działa "Wilkowa" informacja???Oczuywiście przefiltrowana,aby nie narazić na szwank wybieranych do PE.Hetman europ[ejski przez 4 lata nic nie zrobił,dopiero na parę dni przed powodzią rozpoczęli przesuwanie wału.Tak zostały strtu zsuniętego błota.Nic się nie pisze,bo za pewne ludzie tam przeżywają tragedię,a tym złodziejom marzy się sukces.Ot koalicja hazardowo-gumo filcowa... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 1 0

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 0

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 2 0

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 10

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 106 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 20 14

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 19 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!