Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 lipca 2014 r.
14:45
Edytuj ten wpis

Autostradą A2 z Białej Podlaskiej? Akcja na Facebooku

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
63 11 A A

Na Facebooku ruszyła akcja społecznościowa, która ma skłonić rząd do budowy autostrady A2. Chodzi o 150-kilometrowy fragment od obwodnicy Mińska Mazowieckiego przez Siedlce i Białą Podlaską aż do przejścia granicznego w Terespolu. Inicjatorem akcji jest Bogusław Broniewicz (PO), przedsiębiorca transportowy i prawdopodobny kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej w jesiennych wyborach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Ten fragment A2 musi zostać zrealizowany w perspektywie unijnej 2014-20. Potem będzie ciężko z finansowaniem, bo kolejne unijne budżety już nie przewidują tak dużych wydatków na infrastrukturę - mówi Broniewicz.

Rząd zakłada do 2020 roku budowę A2 od Warszawy do autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Pozostałe 150 km do przejścia w Terespolu ma powstać pomiędzy 2020 a 2030 rokiem. - I tak zostaniemy z tą 150-kilometrową czarną dziurą. Szkoda. Po stronie białoruskiej i dalej do Moskwy już jest autostrada, tzw. olimpijka - dodaje Broniewicz.

Nieoficjalnie mówi się, że Bogusław Broniewicz może zmierzyć się z Andrzej Czapskim w wyścigu do fotela prezydenta miasta. Zainteresowany stanowczo zaprzecza.

- Gdyby nawet był to początek kampanii, to dobrze, że jest głośno o tej drodze. Trzeba jednak realnie patrzeć na możliwości budżetu - mówi lubelski poseł PO Stanisław Żmijan, szef sejmowej Komisji Infrastruktury. - W Sejmie już forsujemy przedłużenie budowy autostrady A2 o kolejne 36 kilometrów, czyli z Mińska do Siedlec. Ten pomysł ma realne szanse na sukces. Budowa całego odcinka A2 do Terespola w perspektywie 2014-20 jest raczej niemożliwa.

- To dopiero początek. Lada dzień zaczniemy zbierać podpisy pod petycją do rządu Donalda Tuska - zapowiada tymczasem Broniewicz. Na Facebooku trwa także akcja zbierania podpisów pod petycją o budowę ekspresówki S19 Lublin-Białystok oraz obwodnicy Chełma.

Akcja na Facebooku w sprawie budowy A2 do Terespola znajduje się TUTAJ

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BP / 10 lipca 2014 o 11:09
0

Autostrada z Siedlec do Terespola?, a kto będzie jeździł tą autostradą, jakie będzie jej wykorzystanie?  Popatrzcie na lotnisko w Swidniku, po co zostało wybudowane.  Trochę logiki, macie przykład z lotniska w Białej. Forsowanie rozwiązań bez ekonomicznego uzasadnienia jest kretynizmem gospodarczym. Czapski  i Broniewicz niech podejmują inne realne problemy, potrzebne środowisku.

Jakiś zdalny z Waści bialczanin.Wystarczy, ża za drobną opłatą przejadą ci, którzy w kolejce oczekują na przekroczenie granicy w Kukurykach. A Lotnisko w Białej jest już prawie 100 lat.

Jakiś zdalny z Waści bialczanin.Wystarczy, ża za drobną opłatą przejadą ci, którzy w kolejce oczekują na przekroczenie granicy w Kukurykach. A Lotnisko w Białej jest już prawie 100 lat.

rozwiń
Avatar
BP / 10 lipca 2014 o 10:44
0

Ruch na drodze nr 2 jest większy niż np. na drodze krajowej nr 17 czy 19, ale trzeba wiedzieć, że zbudowanie autostrady oznacza bankructwa firm w regionie. Zobaczcie na miasta, gdzie ostatnio powstały autostrady, jakie mają teraz problemy.

Na przykładzie Poznania, Wrocławia, Krakowa jakoś nie widać problemów, raczej odwrotnie, dużo tych firm a za tym idą miejsca pracy dla mieszkańców.Lepiej pracować u siebie, niż robić za "słoika".Musi być dobry dojazd (do Lotniska też).

Na przykładzie Poznania, Wrocławia, Krakowa jakoś nie widać problemów, raczej odwrotnie, dużo tych firm a za tym idą miejsca pracy dla mieszkańców.Lepiej pracować u siebie, niż robić za "słoika".Musi być dobry dojazd (do Lotniska też).

rozwiń
Avatar
do Bialczanin / 10 lipca 2014 o 06:26
0

ty taki bialczanin jak z koziej .... trąba ! A komu trasa z Wawy do Lublina koło Puław, przejedź się kiedyś A2 i zobaczysz co się dzieje !!!!!

Avatar
iat / 9 lipca 2014 o 09:36
0

Ruch na drodze nr 2 jest większy niż np. na drodze krajowej nr 17 czy 19, ale trzeba wiedzieć, że zbudowanie autostrady oznacza bankructwa firm w regionie. Zobaczcie na miasta, gdzie ostatnio powstały autostrady, jakie mają teraz problemy.

Avatar
Bialczanin / 9 lipca 2014 o 08:34
0

Autostrada z Siedlec do Terespola?, a kto będzie jeździł tą autostradą, jakie będzie jej wykorzystanie?  Popatrzcie na lotnisko w Swidniku, po co zostało wybudowane.  Trochę logiki, macie przykład z lotniska w Białej. Forsowanie rozwiązań bez ekonomicznego uzasadnienia jest kretynizmem gospodarczym. Czapski  i Broniewicz niech podejmują inne realne problemy, potrzebne środowisku.

Avatar
Ib / 9 lipca 2014 o 08:03
0

Na Białorusi jest autostrada płatna, ale tylko dla obcokrajowców. Białorusin nie płaci za przejazd osobówką. Niemiec nia płaci za autostradę. A Polak musi bulic za wszystko, niech sie pocałuja w ...

...dupę?

Avatar
BP / 9 lipca 2014 o 05:43
0

A jaki ruch jest na tej trasie? Wydaje mi się, że są ważniejsze połączenia do wykonania niż autostrada do przejścia z Białorusią.

Pewien mądruś stwierdził, że "tylko hula wiatr" , ale to nieprawda. Ruch jest duży.Tu jest środek Europy i jak to wygląda ? Z Warszawy na Zachód autostrada, z Brześcia na Wschód autostrada.A tu ............

Avatar
kierman / 8 lipca 2014 o 22:36
0

Na Białorusi jest autostrada płatna, ale tylko dla obcokrajowców. Białorusin nie płaci za przejazd osobówką. Niemiec nia płaci za autostradę. A Polak musi bulic za wszystko, niech sie pocałuja w ...

Avatar
~podróżnik / 8 lipca 2014 o 18:51
0

super... ja wolę taką jaka jest, przynajmniej jest darmowa ;p

Avatar
Marcin / 8 lipca 2014 o 17:31
0

A jaki ruch jest na tej trasie? Wydaje mi się, że są ważniejsze połączenia do wykonania niż autostrada do przejścia z Białorusią.

Avatar
BP / 10 lipca 2014 o 11:09
0

Autostrada z Siedlec do Terespola?, a kto będzie jeździł tą autostradą, jakie będzie jej wykorzystanie?  Popatrzcie na lotnisko w Swidniku, po co zostało wybudowane.  Trochę logiki, macie przykład z lotniska w Białej. Forsowanie rozwiązań bez ekonomicznego uzasadnienia jest kretynizmem gospodarczym. Czapski  i Broniewicz niech podejmują inne realne problemy, potrzebne środowisku.

Jakiś zdalny z Waści bialczanin.Wystarczy, ża za drobną opłatą przejadą ci, którzy w kolejce oczekują na przekroczenie granicy w Kukurykach. A Lotnisko w Białej jest już prawie 100 lat.

Jakiś zdalny z Waści bialczanin.Wystarczy, ża za drobną opłatą przejadą ci, którzy w kolejce oczekują na przekroczenie granicy w Kukurykach. A Lotnisko w Białej jest już prawie 100 lat.

rozwiń
Avatar
BP / 10 lipca 2014 o 10:44
0

Ruch na drodze nr 2 jest większy niż np. na drodze krajowej nr 17 czy 19, ale trzeba wiedzieć, że zbudowanie autostrady oznacza bankructwa firm w regionie. Zobaczcie na miasta, gdzie ostatnio powstały autostrady, jakie mają teraz problemy.

Na przykładzie Poznania, Wrocławia, Krakowa jakoś nie widać problemów, raczej odwrotnie, dużo tych firm a za tym idą miejsca pracy dla mieszkańców.Lepiej pracować u siebie, niż robić za "słoika".Musi być dobry dojazd (do Lotniska też).

Na przykładzie Poznania, Wrocławia, Krakowa jakoś nie widać problemów, raczej odwrotnie, dużo tych firm a za tym idą miejsca pracy dla mieszkańców.Lepiej pracować u siebie, niż robić za "słoika".Musi być dobry dojazd (do Lotniska też).

rozwiń
Avatar
do Bialczanin / 10 lipca 2014 o 06:26
0

ty taki bialczanin jak z koziej .... trąba ! A komu trasa z Wawy do Lublina koło Puław, przejedź się kiedyś A2 i zobaczysz co się dzieje !!!!!

Avatar
iat / 9 lipca 2014 o 09:36
0

Ruch na drodze nr 2 jest większy niż np. na drodze krajowej nr 17 czy 19, ale trzeba wiedzieć, że zbudowanie autostrady oznacza bankructwa firm w regionie. Zobaczcie na miasta, gdzie ostatnio powstały autostrady, jakie mają teraz problemy.

Avatar
Bialczanin / 9 lipca 2014 o 08:34
0

Autostrada z Siedlec do Terespola?, a kto będzie jeździł tą autostradą, jakie będzie jej wykorzystanie?  Popatrzcie na lotnisko w Swidniku, po co zostało wybudowane.  Trochę logiki, macie przykład z lotniska w Białej. Forsowanie rozwiązań bez ekonomicznego uzasadnienia jest kretynizmem gospodarczym. Czapski  i Broniewicz niech podejmują inne realne problemy, potrzebne środowisku.

Avatar
Ib / 9 lipca 2014 o 08:03
0

Na Białorusi jest autostrada płatna, ale tylko dla obcokrajowców. Białorusin nie płaci za przejazd osobówką. Niemiec nia płaci za autostradę. A Polak musi bulic za wszystko, niech sie pocałuja w ...

...dupę?

Avatar
BP / 9 lipca 2014 o 05:43
0

A jaki ruch jest na tej trasie? Wydaje mi się, że są ważniejsze połączenia do wykonania niż autostrada do przejścia z Białorusią.

Pewien mądruś stwierdził, że "tylko hula wiatr" , ale to nieprawda. Ruch jest duży.Tu jest środek Europy i jak to wygląda ? Z Warszawy na Zachód autostrada, z Brześcia na Wschód autostrada.A tu ............

Avatar
kierman / 8 lipca 2014 o 22:36
0

Na Białorusi jest autostrada płatna, ale tylko dla obcokrajowców. Białorusin nie płaci za przejazd osobówką. Niemiec nia płaci za autostradę. A Polak musi bulic za wszystko, niech sie pocałuja w ...

Avatar
~podróżnik / 8 lipca 2014 o 18:51
0

super... ja wolę taką jaka jest, przynajmniej jest darmowa ;p

Avatar
Marcin / 8 lipca 2014 o 17:31
0

A jaki ruch jest na tej trasie? Wydaje mi się, że są ważniejsze połączenia do wykonania niż autostrada do przejścia z Białorusią.

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 0 0

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Pijany kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 15 5

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 4 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 7

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 20 9

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 6

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 6 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia.