Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 grudnia 2010 r.
20:42
Edytuj ten wpis

Budowa nowego mostu na Wiśle zawisła na włosku

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 20 A A

Władze województwa szykują się do budowy nowego mostu na Wiśle i przebudowy prowadzącej do niego drogi 747. Tymczasem pogrążone w finansowej zapaści Mazowsze może odmówić 50 mln zł na współfinansowanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowa przeprawa połączy Kamień (pow. opolski) z Solcem nad Wisłą. Kierowcy dostaną nowe i wygodne połączenie z Radomiem, Kielcami i Śląskiem. Most umożliwi też komunikację drogi krajowej S19 (Białystok–Lublin–Rzeszów) z trasą 79 Kraków–Warszawa.

Dodatkowo zostanie przebudowana droga 747, która pozwoli dojechać do przeprawy z Lublina przez Bełżyce, Chodel i Opole Lubelskie. To będzie największa inwestycja drogowa samorządu naszego województwa.

– Dokumentację projektową mostu powinniśmy mieć w kwietniu lub maju przyszłego roku, a w styczniu spodziewamy się decyzji środowiskowej – mówi Michał Tyburek, zastępca dyrektora Departamentu Mienia, Infrastruktury i Inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim.

Urząd uwzględni zalecenia z decyzji środowiskowej (badany jest m. in. wpływ budowy na zmącenie wody w Wiśle i życie ryb), wystąpi o pozwolenie na budowę i ogłosi przetarg. – Inwestycja powinna być zakończona w 2013 roku – mówi Tyburek. – Dokumentacja projektowa i wykonawcza jest gotowa dla trzech z pięciu etapów przebudowy drogi 747.

– Budowa drogi i mostu to dla mnie priorytetowa inwestycja. Jeśli są jakieś ograniczenia, to tylko finansowe – deklarował podczas internetowego czatu w Dzienniku Wschodnim Krzysztof Hetman (PSL) marszałek województwa.

Nasze województwo wyłoży na budowę w sumie 66,1 mln zł. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dostaniemy 120 mln zł, a 50 mln zł miało dołożyć województwo mazowieckie. I tu zaczynają się schody. Jak dowiedzieliśmy się od dobrze poinformowanej osoby z Urzędu Marszałkowskiego, Mazowsze rozważa rezygnację z udziału w przedsięwzięciu.

Powód? Mazowieckie musi oddać do budżetu państwa kolosalną kwotę miliarda złotych. To tzw. janosikowe – czyli pomoc bogatszych województw dla biedniejszych regionów. Tymczasem naszemu sąsiadowi kasa pustoszeje także z powodu spadku z wpływów z podatku dochodowego od firm. Marszałek województwa Adam Struzik ogłosił kilka miesięcy temu załamanie finansów Mazowsza.

– Decyzja naszego zarządu jest wciąż aktualna – uspokaja Anna Groszyk-Książak z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie. – Pieniądze zostaną przekazane, gdy będzie już wiadomo, że inwestycja będzie realizowana. W tej chwili trudno określić, kiedy dokładnie to się stanie.

– Nawet nie wywołujmy wilka z lasu. Mamy podpisane porozumienie, inwestycja jest w wieloletnim programie finansowym Mazowieckiego. Oni też gospodarczo skorzystają z budowy mostu – mówi Jacek Sobczak (PO) członek zarządu województwa.

Co się stanie jeśli Mazowieckie wycofa się ze współpracy? Jednym z rozwiązań może być rezygnacja z przebudowy całej drogi 747. Wtedy powstaną tylko obwodnice miast, które przetnie trasa prowadząca do mostu.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
znajomy_znajomego / 20 grudnia 2010 o 16:26
0
według mnie most jest bardzo potrzebny. tylko powstaje jedno pytanie: na czym będzie w takim razie zarabiał właściciel promu?
Avatar
kierowca bombowca / 19 grudnia 2010 o 17:14
0
Nieważne kto będzie rządził. Most jest potrzebny.
Avatar
Kama / 19 grudnia 2010 o 12:32
0
Przecież teraz po będzie z pis rządzić
Avatar
belfer / 18 grudnia 2010 o 23:16
0
Tak. Prawdziwy raj to był za Gomułki. Garnitur można było kupić na raty, pod warunkiem,że miało się ze dwóch żyrantów. Za Gierka było nieźle, ale wszystko psuł Jaroszewicz. Teraz jest do kitu. Można pójść do sklepu i kupić sobie telewizor, żółty albo niebieski, nawet różowy jak kto chce. Nawet bezrobotnym, bez żyrantów na raty sprzedają... I jak tu można żyć bez PiS-u? Kaczyński szybko by z tym zrobił porządek. I znów byłoby jak za Gomółki...
Avatar
belfer / 18 grudnia 2010 o 23:08
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1292669180' post='407702']
Kolego z przykrością przyznam że masz rację! Nasz rząd zawziął się że należy oszczędzać kosztem najbiedniejszych podwyższając im podatki, ograniczenia o 50% dotacji na partie polityczne to śmieszna oszczędność rzędu 0,03% wydatków z budżetu, ale zawsze to coś, pora zacząć redukcję wśród posłów, jest ich stanowczo zbyt wielu, pora ograniczyć zatrudnienie w administracji publicznej, każdy minister ma po 5 zastępców i po kilkunastu doradców, przy budowie stadionów na 1 pracownika przypada 1 kierownik a wszystko finansowane z naszych podatków! Sklepy wielkopowierzchniowe to zakała naszego kraju, odebrano stanowiska pracy tysiącom małych sklepikom, a Ci którzy tam pracują zarabiają grosze bogacąc zagranicznych cwaniaków którzy nawet podatków nie płacą w Polsce!!! z PKP utworzono spółki jedna odpowiada za tory druga za dworce trzecia za trakcje elektryczną itd każda ma swego prezesa ten ma po kilku zastępców a każdy zarabia nie małe pieniądze, to żałosne jak nasza władza pastwi się nad narodem!!!!!
[/quote]
[quote name='Tomasz' timestamp='1292669180' post='407702']
Kolego z przykrością przyznam że masz rację! Nasz rząd zawziął się że należy oszczędzać kosztem najbiedniejszych podwyższając im podatki, ograniczenia o 50% dotacji na partie polityczne to śmieszna oszczędność rzędu 0,03% wydatków z budżetu, ale zawsze to coś, pora zacząć redukcję wśród posłów, jest ich stanowczo zbyt wielu, pora ograniczyć zatrudnienie w administracji publicznej, każdy minister ma po 5 zastępców i po kilkunastu doradców, przy budowi... rozwiń
Avatar
belfer / 18 grudnia 2010 o 23:06
0
[quote name='Gość' timestamp='1292667960' post='407693']
żenujący heniek z żenujacą wypowiedzią
[/quote]
Niestety, ale Heniek ma rację.Tak było....
A po zadymie z Fidelem, Chruszczowem i ich rakietami,
elementy mostu leżały w Łaziskach i czekały na montaż....
Avatar
coffe / 18 grudnia 2010 o 15:53
0
jakby chcieli to by już dawno wybudowali ten most.

"to dla mnie priorytetowa inwestycja". jak jest taka ważna to przejdźcie od słów do czynów bo narazie to prawie nic nie robicie w tej sprawie.
Avatar
vv / 18 grudnia 2010 o 15:23
0
Most jest niezbedny i od dawna oczekiwany.1000 lat temu budowano mosty kamienne i dotrwały do naszych czasów, niektóre w dobrym stanie-Turcja, Bałkany itd
Avatar
haryski / 18 grudnia 2010 o 14:09
0
Marszalek Mazowsza p. Struzik jest czlowiekiem sprawiedliwym i wie ze przez planowany most rowniez ludzie Mazowsza i nie tylko beda korzystac z tego przejazdu .Jedynie obawiam sie p. Hanny Walc to ta pani smieje sie na forum TV ze przy wyborach z p. Bieleckim mowila wprost pana szef z PISU chce pomagac scianie wschodniej na ktorej jest Lubelszczyzna
Avatar
Tomasz / 18 grudnia 2010 o 13:32
0
[quote name='kto' timestamp='1292670762' post='407708']
---> Tomasz
masz rację. Odpowiedz tylko na pytanie jak to jest, że ludzie o tym wiedzą i to widzą a i tak głosują na odpowiedzialnych za to "polityków".
[/quote]
Ci co widzą i wiedzą o tym są tak uprzedzeni do polityków i polityki że większość z nich nie idzie na wybory, głosują zazwyczaj uświadomieni w ostatniej chwili nawiedzeni przez polityków swą wizytą i szumnie oszukani przedwyborczymi hasłami i obiecankami! przykładem tego jest wizyta ministra Grabarczyka przed wyborami samorządowymi w Lublinie, człowieka bez honoru który nie bierze odpowiedzialności za swoje słowa i obietnice!!! PROPONUJĘ ZAŁOŻYĆ STRONY INTERNETOWE SEJMU RP NA KTÓREJ KAŻDY MINISTER CZY POSEŁ BĘDZIE MIAŁ SWOJĄ STRONĘ NA KTÓREJ WPISYWANA BĘDZIE CAŁA HISTORIA JEGO PRACY: BRAK OBECNOŚCI, KŁAMLIWE OBIETNICE, WYCZYNY POD WPŁYWEM ALKOHOLU W ŁAWACH SEJMU, WYCIECZKI ZAGRANICZNE NA KOSZT PODATNIKÓW, ITP CZAS WPROWADZIĆ NADZÓR NAD PRACĄ TYCH KTÓRZY MAJĄ DBAĆ O PRZYSZŁOŚĆ NASZYCH DZIECI I NAS SAMYCH TAK BY LUDZIE PRZED NASTĘPNYMI WYBORAMI MOGLI PRZEŚLEDZIĆ PRACĘ CAŁEJ KADENCJI!!!
[quote name='kto' timestamp='1292670762' post='407708']
---> Tomasz
masz rację. Odpowiedz tylko na pytanie jak to jest, że ludzie o tym wiedzą i to widzą a i tak głosują na odpowiedzialnych za to "polityków".
[/quote]
Ci co widzą i wiedzą o tym są tak uprzedzeni do polityków i polityki że większość z nich nie idzie na wybory, głosują zazwyczaj uświadomieni w ostatniej chwili nawiedzeni przez polityków swą wizytą i szumnie oszukani przedwyborczymi hasłami i obiecankami! przykła... rozwiń
Avatar
znajomy_znajomego / 20 grudnia 2010 o 16:26
0
według mnie most jest bardzo potrzebny. tylko powstaje jedno pytanie: na czym będzie w takim razie zarabiał właściciel promu?
Avatar
kierowca bombowca / 19 grudnia 2010 o 17:14
0
Nieważne kto będzie rządził. Most jest potrzebny.
Avatar
Kama / 19 grudnia 2010 o 12:32
0
Przecież teraz po będzie z pis rządzić
Avatar
belfer / 18 grudnia 2010 o 23:16
0
Tak. Prawdziwy raj to był za Gomułki. Garnitur można było kupić na raty, pod warunkiem,że miało się ze dwóch żyrantów. Za Gierka było nieźle, ale wszystko psuł Jaroszewicz. Teraz jest do kitu. Można pójść do sklepu i kupić sobie telewizor, żółty albo niebieski, nawet różowy jak kto chce. Nawet bezrobotnym, bez żyrantów na raty sprzedają... I jak tu można żyć bez PiS-u? Kaczyński szybko by z tym zrobił porządek. I znów byłoby jak za Gomółki...
Avatar
belfer / 18 grudnia 2010 o 23:08
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1292669180' post='407702']
Kolego z przykrością przyznam że masz rację! Nasz rząd zawziął się że należy oszczędzać kosztem najbiedniejszych podwyższając im podatki, ograniczenia o 50% dotacji na partie polityczne to śmieszna oszczędność rzędu 0,03% wydatków z budżetu, ale zawsze to coś, pora zacząć redukcję wśród posłów, jest ich stanowczo zbyt wielu, pora ograniczyć zatrudnienie w administracji publicznej, każdy minister ma po 5 zastępców i po kilkunastu doradców, przy budowie stadionów na 1 pracownika przypada 1 kierownik a wszystko finansowane z naszych podatków! Sklepy wielkopowierzchniowe to zakała naszego kraju, odebrano stanowiska pracy tysiącom małych sklepikom, a Ci którzy tam pracują zarabiają grosze bogacąc zagranicznych cwaniaków którzy nawet podatków nie płacą w Polsce!!! z PKP utworzono spółki jedna odpowiada za tory druga za dworce trzecia za trakcje elektryczną itd każda ma swego prezesa ten ma po kilku zastępców a każdy zarabia nie małe pieniądze, to żałosne jak nasza władza pastwi się nad narodem!!!!!
[/quote]
[quote name='Tomasz' timestamp='1292669180' post='407702']
Kolego z przykrością przyznam że masz rację! Nasz rząd zawziął się że należy oszczędzać kosztem najbiedniejszych podwyższając im podatki, ograniczenia o 50% dotacji na partie polityczne to śmieszna oszczędność rzędu 0,03% wydatków z budżetu, ale zawsze to coś, pora zacząć redukcję wśród posłów, jest ich stanowczo zbyt wielu, pora ograniczyć zatrudnienie w administracji publicznej, każdy minister ma po 5 zastępców i po kilkunastu doradców, przy budowi... rozwiń
Avatar
belfer / 18 grudnia 2010 o 23:06
0
[quote name='Gość' timestamp='1292667960' post='407693']
żenujący heniek z żenujacą wypowiedzią
[/quote]
Niestety, ale Heniek ma rację.Tak było....
A po zadymie z Fidelem, Chruszczowem i ich rakietami,
elementy mostu leżały w Łaziskach i czekały na montaż....
Avatar
coffe / 18 grudnia 2010 o 15:53
0
jakby chcieli to by już dawno wybudowali ten most.

"to dla mnie priorytetowa inwestycja". jak jest taka ważna to przejdźcie od słów do czynów bo narazie to prawie nic nie robicie w tej sprawie.
Avatar
vv / 18 grudnia 2010 o 15:23
0
Most jest niezbedny i od dawna oczekiwany.1000 lat temu budowano mosty kamienne i dotrwały do naszych czasów, niektóre w dobrym stanie-Turcja, Bałkany itd
Avatar
haryski / 18 grudnia 2010 o 14:09
0
Marszalek Mazowsza p. Struzik jest czlowiekiem sprawiedliwym i wie ze przez planowany most rowniez ludzie Mazowsza i nie tylko beda korzystac z tego przejazdu .Jedynie obawiam sie p. Hanny Walc to ta pani smieje sie na forum TV ze przy wyborach z p. Bieleckim mowila wprost pana szef z PISU chce pomagac scianie wschodniej na ktorej jest Lubelszczyzna
Avatar
Tomasz / 18 grudnia 2010 o 13:32
0
[quote name='kto' timestamp='1292670762' post='407708']
---> Tomasz
masz rację. Odpowiedz tylko na pytanie jak to jest, że ludzie o tym wiedzą i to widzą a i tak głosują na odpowiedzialnych za to "polityków".
[/quote]
Ci co widzą i wiedzą o tym są tak uprzedzeni do polityków i polityki że większość z nich nie idzie na wybory, głosują zazwyczaj uświadomieni w ostatniej chwili nawiedzeni przez polityków swą wizytą i szumnie oszukani przedwyborczymi hasłami i obiecankami! przykładem tego jest wizyta ministra Grabarczyka przed wyborami samorządowymi w Lublinie, człowieka bez honoru który nie bierze odpowiedzialności za swoje słowa i obietnice!!! PROPONUJĘ ZAŁOŻYĆ STRONY INTERNETOWE SEJMU RP NA KTÓREJ KAŻDY MINISTER CZY POSEŁ BĘDZIE MIAŁ SWOJĄ STRONĘ NA KTÓREJ WPISYWANA BĘDZIE CAŁA HISTORIA JEGO PRACY: BRAK OBECNOŚCI, KŁAMLIWE OBIETNICE, WYCZYNY POD WPŁYWEM ALKOHOLU W ŁAWACH SEJMU, WYCIECZKI ZAGRANICZNE NA KOSZT PODATNIKÓW, ITP CZAS WPROWADZIĆ NADZÓR NAD PRACĄ TYCH KTÓRZY MAJĄ DBAĆ O PRZYSZŁOŚĆ NASZYCH DZIECI I NAS SAMYCH TAK BY LUDZIE PRZED NASTĘPNYMI WYBORAMI MOGLI PRZEŚLEDZIĆ PRACĘ CAŁEJ KADENCJI!!!
[quote name='kto' timestamp='1292670762' post='407708']
---> Tomasz
masz rację. Odpowiedz tylko na pytanie jak to jest, że ludzie o tym wiedzą i to widzą a i tak głosują na odpowiedzialnych za to "polityków".
[/quote]
Ci co widzą i wiedzą o tym są tak uprzedzeni do polityków i polityki że większość z nich nie idzie na wybory, głosują zazwyczaj uświadomieni w ostatniej chwili nawiedzeni przez polityków swą wizytą i szumnie oszukani przedwyborczymi hasłami i obiecankami! przykła... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 1 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 12 4

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 2

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 0

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

Biała Podlaska: Dzieła Bazylego Albiczuka w konserwacji

Biała Podlaska: Dzieła Bazylego Albiczuka w konserwacji 2 0

Muzeum Południowego Podlasia podda konserwacji ponad 90 prac Bazylego Albiczuka.

Puławy: Kto przegra, bierze drogę. Miasto - powiat 1:0

Puławy: Kto przegra, bierze drogę. Miasto - powiat 1:0 2 3

Uchwała rady powiatu puławskiego o przekazaniu na rzecz miasta Puławy 3,5-kilometrowego odcinka byłej drogi wojewódzkiej nr 801, została unieważniona przez sąd. To znaczy, że utrzymanie ulic: Dęblińskiej, Piaskowej, Czartoryskich i Głębokiej może spaść na barki powiatu.

"To nie jest dobra zmiana". Prezydent zawetował zmiany w ordynacji do Parlamentu Europejskiego
film

"To nie jest dobra zmiana". Prezydent zawetował zmiany w ordynacji do Parlamentu Europejskiego 0 6

Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację kodeksu wyborczego dotyczącą ordynacji do Parlamentu Europejskiego.

Nowe przedszkole w Lublinie powstanie na parterze podstawówki

Nowe przedszkole w Lublinie powstanie na parterze podstawówki 0 0

48 dzieci będzie mogło pomieścić przedszkole planowane na parterze budynku przy Pogodnej 19, gdzie mieści się podstawówka nr 33. Urząd Miasta szuka firmy, która przebuduje sale lekcyjne na sale zabaw dla małych dzieci. Takie same prace planowane są w szkole przy Kunickiego.

Konkurs Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE w Centrum Spotkania Kultur
7 września 2018, 0:00

Konkurs Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE w Centrum Spotkania Kultur 4 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 7-9 września w centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) przeprowadzony zostanie wielki finał Wschodnioeuropejskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE. - Niezwykła energia, niesamowite umiejętności, hipnotyzujące obrazy! - tak imprezę zapowiadają jej organizatorzy.

Lublin: Koncert organowy Marcina Armańskiego
19 sierpnia 2018, 19:30

Lublin: Koncert organowy Marcina Armańskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 19 sierpnia o godz. 19.30 w Kościele pw. Świętego Krzyża, przy ul. Pogodnej 7 wystąpi znakomity organista ze Świdnicy - Marcin Armański.

Czuby: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie stacji paliw

Czuby: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie stacji paliw 35 21

Unieważniona została wydana przez Ratusz zgoda na utworzenie stacji paliw przy ul. Jana Pawła II obok osiedla Skarpa. Jej budowie sprzeciwia się wielu mieszkańców osiedla, a właścicielka sąsiedniej działki skutecznie zaskarżyła decyzję miejskich urzędników, którzy ponownie muszą przemyśleć wniosek inwestora

"Diuna" Davida Lyncha w Warsztatach Kultury
22 sierpnia 2018, 21:00

"Diuna" Davida Lyncha w Warsztatach Kultury 4 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach kolejnej odsłony Miasto movie, w Próbie Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) zobaczymy film Davida Lyncha Diuna. Projekcja odbędzie się 22 sierpnia o godz. 21.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!