Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 grudnia 2010 r.
20:42
Edytuj ten wpis

Budowa nowego mostu na Wiśle zawisła na włosku

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 20 A A

Władze województwa szykują się do budowy nowego mostu na Wiśle i przebudowy prowadzącej do niego drogi 747. Tymczasem pogrążone w finansowej zapaści Mazowsze może odmówić 50 mln zł na współfinansowanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowa przeprawa połączy Kamień (pow. opolski) z Solcem nad Wisłą. Kierowcy dostaną nowe i wygodne połączenie z Radomiem, Kielcami i Śląskiem. Most umożliwi też komunikację drogi krajowej S19 (Białystok–Lublin–Rzeszów) z trasą 79 Kraków–Warszawa.

Dodatkowo zostanie przebudowana droga 747, która pozwoli dojechać do przeprawy z Lublina przez Bełżyce, Chodel i Opole Lubelskie. To będzie największa inwestycja drogowa samorządu naszego województwa.

– Dokumentację projektową mostu powinniśmy mieć w kwietniu lub maju przyszłego roku, a w styczniu spodziewamy się decyzji środowiskowej – mówi Michał Tyburek, zastępca dyrektora Departamentu Mienia, Infrastruktury i Inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim.

Urząd uwzględni zalecenia z decyzji środowiskowej (badany jest m. in. wpływ budowy na zmącenie wody w Wiśle i życie ryb), wystąpi o pozwolenie na budowę i ogłosi przetarg. – Inwestycja powinna być zakończona w 2013 roku – mówi Tyburek. – Dokumentacja projektowa i wykonawcza jest gotowa dla trzech z pięciu etapów przebudowy drogi 747.

– Budowa drogi i mostu to dla mnie priorytetowa inwestycja. Jeśli są jakieś ograniczenia, to tylko finansowe – deklarował podczas internetowego czatu w Dzienniku Wschodnim Krzysztof Hetman (PSL) marszałek województwa.

Nasze województwo wyłoży na budowę w sumie 66,1 mln zł. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dostaniemy 120 mln zł, a 50 mln zł miało dołożyć województwo mazowieckie. I tu zaczynają się schody. Jak dowiedzieliśmy się od dobrze poinformowanej osoby z Urzędu Marszałkowskiego, Mazowsze rozważa rezygnację z udziału w przedsięwzięciu.

Powód? Mazowieckie musi oddać do budżetu państwa kolosalną kwotę miliarda złotych. To tzw. janosikowe – czyli pomoc bogatszych województw dla biedniejszych regionów. Tymczasem naszemu sąsiadowi kasa pustoszeje także z powodu spadku z wpływów z podatku dochodowego od firm. Marszałek województwa Adam Struzik ogłosił kilka miesięcy temu załamanie finansów Mazowsza.

– Decyzja naszego zarządu jest wciąż aktualna – uspokaja Anna Groszyk-Książak z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie. – Pieniądze zostaną przekazane, gdy będzie już wiadomo, że inwestycja będzie realizowana. W tej chwili trudno określić, kiedy dokładnie to się stanie.

– Nawet nie wywołujmy wilka z lasu. Mamy podpisane porozumienie, inwestycja jest w wieloletnim programie finansowym Mazowieckiego. Oni też gospodarczo skorzystają z budowy mostu – mówi Jacek Sobczak (PO) członek zarządu województwa.

Co się stanie jeśli Mazowieckie wycofa się ze współpracy? Jednym z rozwiązań może być rezygnacja z przebudowy całej drogi 747. Wtedy powstaną tylko obwodnice miast, które przetnie trasa prowadząca do mostu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
znajomy_znajomego / 20 grudnia 2010 r. o 16:26
0
według mnie most jest bardzo potrzebny. tylko powstaje jedno pytanie: na czym będzie w takim razie zarabiał właściciel promu?
Avatar
kierowca bombowca / 19 grudnia 2010 r. o 17:14
0
Nieważne kto będzie rządził. Most jest potrzebny.
Avatar
Kama / 19 grudnia 2010 r. o 12:32
0
Przecież teraz po będzie z pis rządzić
Avatar
belfer / 18 grudnia 2010 r. o 23:16
0
Tak. Prawdziwy raj to był za Gomułki. Garnitur można było kupić na raty, pod warunkiem,że miało się ze dwóch żyrantów. Za Gierka było nieźle, ale wszystko psuł Jaroszewicz. Teraz jest do kitu. Można pójść do sklepu i kupić sobie telewizor, żółty albo niebieski, nawet różowy jak kto chce. Nawet bezrobotnym, bez żyrantów na raty sprzedają... I jak tu można żyć bez PiS-u? Kaczyński szybko by z tym zrobił porządek. I znów byłoby jak za Gomółki...
Avatar
belfer / 18 grudnia 2010 r. o 23:08
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1292669180' post='407702']
Kolego z przykrością przyznam że masz rację! Nasz rząd zawziął się że należy oszczędzać kosztem najbiedniejszych podwyższając im podatki, ograniczenia o 50% dotacji na partie polityczne to śmieszna oszczędność rzędu 0,03% wydatków z budżetu, ale zawsze to coś, pora zacząć redukcję wśród posłów, jest ich stanowczo zbyt wielu, pora ograniczyć zatrudnienie w administracji publicznej, każdy minister ma po 5 zastępców i po kilkunastu doradców, przy budowie stadionów na 1 pracownika przypada 1 kierownik a wszystko finansowane z naszych podatków! Sklepy wielkopowierzchniowe to zakała naszego kraju, odebrano stanowiska pracy tysiącom małych sklepikom, a Ci którzy tam pracują zarabiają grosze bogacąc zagranicznych cwaniaków którzy nawet podatków nie płacą w Polsce!!! z PKP utworzono spółki jedna odpowiada za tory druga za dworce trzecia za trakcje elektryczną itd każda ma swego prezesa ten ma po kilku zastępców a każdy zarabia nie małe pieniądze, to żałosne jak nasza władza pastwi się nad narodem!!!!!
[/quote]
[quote name='Tomasz' timestamp='1292669180' post='407702']
Kolego z przykrością przyznam że masz rację! Nasz rząd zawziął się że należy oszczędzać kosztem najbiedniejszych podwyższając im podatki, ograniczenia o 50% dotacji na partie polityczne to śmieszna oszczędność rzędu 0,03% wydatków z budżetu, ale zawsze to coś, pora zacząć redukcję wśród posłów, jest ich stanowczo zbyt wielu, pora ograniczyć zatrudnienie w administracji publicznej, każdy minister ma po 5 zastępców i po kilkunastu doradców, przy budowi... rozwiń
Avatar
belfer / 18 grudnia 2010 r. o 23:06
0
[quote name='Gość' timestamp='1292667960' post='407693']
żenujący heniek z żenujacą wypowiedzią
[/quote]
Niestety, ale Heniek ma rację.Tak było....
A po zadymie z Fidelem, Chruszczowem i ich rakietami,
elementy mostu leżały w Łaziskach i czekały na montaż....
Avatar
coffe / 18 grudnia 2010 r. o 15:53
0
jakby chcieli to by już dawno wybudowali ten most.

"to dla mnie priorytetowa inwestycja". jak jest taka ważna to przejdźcie od słów do czynów bo narazie to prawie nic nie robicie w tej sprawie.
Avatar
vv / 18 grudnia 2010 r. o 15:23
0
Most jest niezbedny i od dawna oczekiwany.1000 lat temu budowano mosty kamienne i dotrwały do naszych czasów, niektóre w dobrym stanie-Turcja, Bałkany itd
Avatar
haryski / 18 grudnia 2010 r. o 14:09
0
Marszalek Mazowsza p. Struzik jest czlowiekiem sprawiedliwym i wie ze przez planowany most rowniez ludzie Mazowsza i nie tylko beda korzystac z tego przejazdu .Jedynie obawiam sie p. Hanny Walc to ta pani smieje sie na forum TV ze przy wyborach z p. Bieleckim mowila wprost pana szef z PISU chce pomagac scianie wschodniej na ktorej jest Lubelszczyzna
Avatar
Tomasz / 18 grudnia 2010 r. o 13:32
0
[quote name='kto' timestamp='1292670762' post='407708']
---> Tomasz
masz rację. Odpowiedz tylko na pytanie jak to jest, że ludzie o tym wiedzą i to widzą a i tak głosują na odpowiedzialnych za to "polityków".
[/quote]
Ci co widzą i wiedzą o tym są tak uprzedzeni do polityków i polityki że większość z nich nie idzie na wybory, głosują zazwyczaj uświadomieni w ostatniej chwili nawiedzeni przez polityków swą wizytą i szumnie oszukani przedwyborczymi hasłami i obiecankami! przykładem tego jest wizyta ministra Grabarczyka przed wyborami samorządowymi w Lublinie, człowieka bez honoru który nie bierze odpowiedzialności za swoje słowa i obietnice!!! PROPONUJĘ ZAŁOŻYĆ STRONY INTERNETOWE SEJMU RP NA KTÓREJ KAŻDY MINISTER CZY POSEŁ BĘDZIE MIAŁ SWOJĄ STRONĘ NA KTÓREJ WPISYWANA BĘDZIE CAŁA HISTORIA JEGO PRACY: BRAK OBECNOŚCI, KŁAMLIWE OBIETNICE, WYCZYNY POD WPŁYWEM ALKOHOLU W ŁAWACH SEJMU, WYCIECZKI ZAGRANICZNE NA KOSZT PODATNIKÓW, ITP CZAS WPROWADZIĆ NADZÓR NAD PRACĄ TYCH KTÓRZY MAJĄ DBAĆ O PRZYSZŁOŚĆ NASZYCH DZIECI I NAS SAMYCH TAK BY LUDZIE PRZED NASTĘPNYMI WYBORAMI MOGLI PRZEŚLEDZIĆ PRACĘ CAŁEJ KADENCJI!!!
[quote name='kto' timestamp='1292670762' post='407708']
---> Tomasz
masz rację. Odpowiedz tylko na pytanie jak to jest, że ludzie o tym wiedzą i to widzą a i tak głosują na odpowiedzialnych za to "polityków".
[/quote]
Ci co widzą i wiedzą o tym są tak uprzedzeni do polityków i polityki że większość z nich nie idzie na wybory, głosują zazwyczaj uświadomieni w ostatniej chwili nawiedzeni przez polityków swą wizytą i szumnie oszukani przedwyborczymi hasłami i obiecankami! przykła... rozwiń
Avatar
znajomy_znajomego / 20 grudnia 2010 r. o 16:26
0
według mnie most jest bardzo potrzebny. tylko powstaje jedno pytanie: na czym będzie w takim razie zarabiał właściciel promu?
Avatar
kierowca bombowca / 19 grudnia 2010 r. o 17:14
0
Nieważne kto będzie rządził. Most jest potrzebny.
Avatar
Kama / 19 grudnia 2010 r. o 12:32
0
Przecież teraz po będzie z pis rządzić
Avatar
belfer / 18 grudnia 2010 r. o 23:16
0
Tak. Prawdziwy raj to był za Gomułki. Garnitur można było kupić na raty, pod warunkiem,że miało się ze dwóch żyrantów. Za Gierka było nieźle, ale wszystko psuł Jaroszewicz. Teraz jest do kitu. Można pójść do sklepu i kupić sobie telewizor, żółty albo niebieski, nawet różowy jak kto chce. Nawet bezrobotnym, bez żyrantów na raty sprzedają... I jak tu można żyć bez PiS-u? Kaczyński szybko by z tym zrobił porządek. I znów byłoby jak za Gomółki...
Avatar
belfer / 18 grudnia 2010 r. o 23:08
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1292669180' post='407702']
Kolego z przykrością przyznam że masz rację! Nasz rząd zawziął się że należy oszczędzać kosztem najbiedniejszych podwyższając im podatki, ograniczenia o 50% dotacji na partie polityczne to śmieszna oszczędność rzędu 0,03% wydatków z budżetu, ale zawsze to coś, pora zacząć redukcję wśród posłów, jest ich stanowczo zbyt wielu, pora ograniczyć zatrudnienie w administracji publicznej, każdy minister ma po 5 zastępców i po kilkunastu doradców, przy budowie stadionów na 1 pracownika przypada 1 kierownik a wszystko finansowane z naszych podatków! Sklepy wielkopowierzchniowe to zakała naszego kraju, odebrano stanowiska pracy tysiącom małych sklepikom, a Ci którzy tam pracują zarabiają grosze bogacąc zagranicznych cwaniaków którzy nawet podatków nie płacą w Polsce!!! z PKP utworzono spółki jedna odpowiada za tory druga za dworce trzecia za trakcje elektryczną itd każda ma swego prezesa ten ma po kilku zastępców a każdy zarabia nie małe pieniądze, to żałosne jak nasza władza pastwi się nad narodem!!!!!
[/quote]
[quote name='Tomasz' timestamp='1292669180' post='407702']
Kolego z przykrością przyznam że masz rację! Nasz rząd zawziął się że należy oszczędzać kosztem najbiedniejszych podwyższając im podatki, ograniczenia o 50% dotacji na partie polityczne to śmieszna oszczędność rzędu 0,03% wydatków z budżetu, ale zawsze to coś, pora zacząć redukcję wśród posłów, jest ich stanowczo zbyt wielu, pora ograniczyć zatrudnienie w administracji publicznej, każdy minister ma po 5 zastępców i po kilkunastu doradców, przy budowi... rozwiń
Avatar
belfer / 18 grudnia 2010 r. o 23:06
0
[quote name='Gość' timestamp='1292667960' post='407693']
żenujący heniek z żenujacą wypowiedzią
[/quote]
Niestety, ale Heniek ma rację.Tak było....
A po zadymie z Fidelem, Chruszczowem i ich rakietami,
elementy mostu leżały w Łaziskach i czekały na montaż....
Avatar
coffe / 18 grudnia 2010 r. o 15:53
0
jakby chcieli to by już dawno wybudowali ten most.

"to dla mnie priorytetowa inwestycja". jak jest taka ważna to przejdźcie od słów do czynów bo narazie to prawie nic nie robicie w tej sprawie.
Avatar
vv / 18 grudnia 2010 r. o 15:23
0
Most jest niezbedny i od dawna oczekiwany.1000 lat temu budowano mosty kamienne i dotrwały do naszych czasów, niektóre w dobrym stanie-Turcja, Bałkany itd
Avatar
haryski / 18 grudnia 2010 r. o 14:09
0
Marszalek Mazowsza p. Struzik jest czlowiekiem sprawiedliwym i wie ze przez planowany most rowniez ludzie Mazowsza i nie tylko beda korzystac z tego przejazdu .Jedynie obawiam sie p. Hanny Walc to ta pani smieje sie na forum TV ze przy wyborach z p. Bieleckim mowila wprost pana szef z PISU chce pomagac scianie wschodniej na ktorej jest Lubelszczyzna
Avatar
Tomasz / 18 grudnia 2010 r. o 13:32
0
[quote name='kto' timestamp='1292670762' post='407708']
---> Tomasz
masz rację. Odpowiedz tylko na pytanie jak to jest, że ludzie o tym wiedzą i to widzą a i tak głosują na odpowiedzialnych za to "polityków".
[/quote]
Ci co widzą i wiedzą o tym są tak uprzedzeni do polityków i polityki że większość z nich nie idzie na wybory, głosują zazwyczaj uświadomieni w ostatniej chwili nawiedzeni przez polityków swą wizytą i szumnie oszukani przedwyborczymi hasłami i obiecankami! przykładem tego jest wizyta ministra Grabarczyka przed wyborami samorządowymi w Lublinie, człowieka bez honoru który nie bierze odpowiedzialności za swoje słowa i obietnice!!! PROPONUJĘ ZAŁOŻYĆ STRONY INTERNETOWE SEJMU RP NA KTÓREJ KAŻDY MINISTER CZY POSEŁ BĘDZIE MIAŁ SWOJĄ STRONĘ NA KTÓREJ WPISYWANA BĘDZIE CAŁA HISTORIA JEGO PRACY: BRAK OBECNOŚCI, KŁAMLIWE OBIETNICE, WYCZYNY POD WPŁYWEM ALKOHOLU W ŁAWACH SEJMU, WYCIECZKI ZAGRANICZNE NA KOSZT PODATNIKÓW, ITP CZAS WPROWADZIĆ NADZÓR NAD PRACĄ TYCH KTÓRZY MAJĄ DBAĆ O PRZYSZŁOŚĆ NASZYCH DZIECI I NAS SAMYCH TAK BY LUDZIE PRZED NASTĘPNYMI WYBORAMI MOGLI PRZEŚLEDZIĆ PRACĘ CAŁEJ KADENCJI!!!
[quote name='kto' timestamp='1292670762' post='407708']
---> Tomasz
masz rację. Odpowiedz tylko na pytanie jak to jest, że ludzie o tym wiedzą i to widzą a i tak głosują na odpowiedzialnych za to "polityków".
[/quote]
Ci co widzą i wiedzą o tym są tak uprzedzeni do polityków i polityki że większość z nich nie idzie na wybory, głosują zazwyczaj uświadomieni w ostatniej chwili nawiedzeni przez polityków swą wizytą i szumnie oszukani przedwyborczymi hasłami i obiecankami! przykła... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mistrzostwa Polski U-23 w lekkiej atletyce udane dla zawodników z naszego regionu

Mistrzostwa Polski U-23 w lekkiej atletyce udane dla zawodników z naszego regionu

Siedem medali przywieźli nasi zawodnicy z Mistrzostw Polski U-23, które zostały rozegrane w Suwałkach. Cztery krążki były dziełem AZS UMCS Lublin, dwa Agrosu Zamość, a jeden wywalczył Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska.

Najnowszy sondaż. "To już efekt Tuska"?

Najnowszy sondaż. "To już efekt Tuska"?

Koalicja Obywatelska notuje coraz lepsze wyniki sondażowe. Powoli zbliża się do Prawa i Sprawiedliwości.

Akademiki tylko dla zaszczepionych? Pytamy lubelskie uczelnie

Akademiki tylko dla zaszczepionych? Pytamy lubelskie uczelnie

Coraz więcej nowych przypadków COVID-19 i coraz większy udział najbardziej zakaźnego wariantu Delta. W związku ze zbliżającą się czwartą falą epidemii niektóre lubelskie uczelnie wyższe szykują się już do zajęć hybrydowych. Na razie nikt nie przewiduje miejsc w akademikach tylko dla osób zaszczepionych.

Nowa murawa na stadionie w Białej Podlaskiej. Prezydent o krytykach, którzy się "wymądrzali"

Nowa murawa na stadionie w Białej Podlaskiej. Prezydent o krytykach, którzy się "wymądrzali"

Na nowej murawie miejskiego stadionu rozegrano już pierwsze mecze. Przed sezonem była w opłakanym stanie, ale odpowiednie zabiegi przywróciły jej witalność. Jednak, kibice pytają o to, kiedy będą mogli oglądać rozgrywki na trybunach.

Dziś, minutę przed północą koniec z Naszą Klasą

Dziś, minutę przed północą koniec z Naszą Klasą

Popularny przed laty polski serwis społecznościowy zostanie wyłączony.

"Tajemnica świętego namiotu" w Otwartym Studio Antyfaszystowskim
30 lipca 2021, 19:00

"Tajemnica świętego namiotu" w Otwartym Studio Antyfaszystowskim

"Tajemnica świętego namiotu" to tytuł czternastej już odsłony cyklu "Nowy Złoty". W Otwartym Studio Antyfaszystowskim będącym częścią Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) będzie można zobaczyć wystawę artystki zwanej Planetą "Tajemnica świętego namiotu". Otwarcie 30 lipca o godz. 19.

Azoty Puławy poznały terminarz nowego sezonu. Tarnów na początek

Azoty Puławy poznały terminarz nowego sezonu. Tarnów na początek

Azoty Puławy poznały terminarz sezonu 2021/2022. Pierwsza kolejka została zaplanowana na 4 września. Tak jak ostatnio w rozgrywkach zabraknie fazy play-off.

Deszczowy cały dzień? Prognoza dla Lublina

Deszczowy cały dzień? Prognoza dla Lublina

Synoptycy przewidują, że w ciągu dnia zdarzą się okienka pogodowe.

Damian zmarł na imprezie. „Siedzieli i patrzyli, jak umiera”
wideo
film

Damian zmarł na imprezie. „Siedzieli i patrzyli, jak umiera”

25-letni raper z Wielkopolski zmarł po imprezie, którą spędził w towarzystwie pięciorga przyjaciół. Zeznania znajomych wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Ale według rodziny, Damian zmarł wskutek śmiertelnych urazów i z powodu nieudzielenia mu pomocy. Co naprawdę wydarzyło się feralnego dnia?

Zwrot akcji w sprawie górek czechowskich

Zwrot akcji w sprawie górek czechowskich

Jest kolejny zwrot akcji w sądowym sporze o przyszłość górek czechowskich. Fundacja Wolności złożyła oficjalne zażalenie na decyzję sądu, który nie dopuścił jej do udziału w postępowaniu. Na wyrok poczekamy więc jeszcze dłużej.

Lubelska pszczoła leci do Dubaju. Wraz z 48-osobową delegacją
Pierwsza strona Dziennika

Lubelska pszczoła leci do Dubaju. Wraz z 48-osobową delegacją

Delegacja województwa składająca się z 48 osób pojedzie do Dubaju na EXPO 2020. Udział naszego regionu w światowej wystawie może kosztować nawet 2,76 mln zł, a to nie koniec wydatków marszałka związanych z wyjazdem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lipca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lipca 2021 r.

Motor Lublin awansował do play-offów PGE Ekstraligi! GKM Grudziądz pokonany [zdjęcia]
galeria

Motor Lublin awansował do play-offów PGE Ekstraligi! GKM Grudziądz pokonany [zdjęcia]

Motor Lublin wywalczył sobie upragniony awans do fazy play-off najlepszej ligi świata. Podopieczni Macieja Kuciapy, po początkowych problemach, zdominowali zmagania z ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz, wygrywając 56:33. Zgarnęli pełną pulę i tym razem ich sezon nie zakończy się na rundzie zasadniczej