Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 marca 2015 r.
13:15
Edytuj ten wpis

Burmistrz zwolnił dyrektora, gdy ten czekał na wizytę lekarską

3 42 A A

Bezprawne zwolnienie z pracy zarzuca swoim przełożonym były dyrektor jednostki Urzędu Miejskiego w Rykach. Wypowiedzenie otrzymał w momencie, gdy czekał na wizytę lekarską.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Piotr Sulej był dyrektorem Samorządowej Administracji Szkół i Przedszkoli w Rykach od 2004 roku. To miejska jednostka zajmująca się obsługą publicznych placówek oświatowych. 6 lutego tego roku wezwał go do siebie burmistrz Jarosław Żaczek, który z poparciem Prawa i Sprawiedliwości wygrał ubiegłoroczne wybory samorządowe. Złożył mu propozycję, w myśl której Sulej miałby pozostać pracownikiem SASiP, ale już nie w randze dyrektora, a inspektora ds. oświaty.

Zainteresowany nie udzielił odpowiedzi i jak przekonuje, źle się poczuł, bo od kilkunastu lat leczy się na nadciśnienie tętnicze. Jeszcze tego samego dnia trafił do lekarza, który wystawił mu kilkudniowe zwolnienie z pracy.

12 lutego ponownie poszedł do przychodni. Gdy czekał na korytarzu, w placówce pojawiły się dwie pracownice Urzędu Miejskiego, które wręczyły mu dyscyplinarne zwolnienie z pracy bez wypowiedzenia. Było one argumentowane czterema zarzutami, m. in. wypłaceniem sobie nagrody w maju 2014 roku bez zgody pracodawcy, czy dokonaniem wydatków na szkolenia, do których nie doszło.
Sulej wymienione powody uważa za niesłuszne, ma też żal o sytuację, w której powiadomiono go o zwolnieniu.

- Sposób, w jaki wręczono mi wypowiedzenie w przychodni lekarskiej podczas leczenia, przy moim wysokim ciśnieniu zagrażał mojemu zdrowiu i życiu. Było to jak najgorszy koszmar z lat PRL, niczym działania SB w latach komunizmu - oburza się były dyrektor.

Burmistrz Ryk przekonuje, że do poinformowania podwładnego o zwolnieniu w taki sposób, został przez niego zmuszony. - Chciałem przeprowadzić tę zmianę inaczej. Mimo takiej, a nie innej oceny pracy dyrektora Suleja, zaproponowałem mu inne stanowisko, ale wobec odmowy nie miałem wyjścia. Próbowaliśmy dostarczyć wypowiedzenie do miejsca jego zamieszkania, ale te próby się nie powiodły. Nasze postępowanie było więc adekwatne do zachowania pana Suleja - tłumaczy Jarosław Żaczek. Jak dodaje, przesłanki dotyczące zwolnienia uważa za wystarczające.

Innego zdania jest Piotr Sulej, który skierował sprawę do sądu. Domaga się przywrócenia do pracy z uwagi na ciężkie naruszenie prawa pracowniczego. - Pierwsza rozprawa odbędzie się 12 maja - informuje Artur Ozimek, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Lublinie.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Korona / 6 marca 2015 o 21:08
0

No to Żaczek pokazał słomę z butów.

Ludzie w Rykach sami takiego nieudacznika wybrali.

Avatar
proboszcz / 6 marca 2015 o 08:28
0

Sulej przestań pisać na tym forum. Katechecie to nie przystoi aby  tak opluwać innego człowieka, chyba że się coś zmieniło u teologów?

Avatar
studentY / 5 marca 2015 o 12:40
0

No to podziel się ze wszystkimi co takiego zrobił?
A za życzenia powodzenia - dziękuję i nawzajem samych przyjemności.

Jeśli nie widzisz co zrobil to do dobrego lekarza od oczu proponuję (to okulista podpowiadam). Według was pisiorów od wielu lat w Polsce nic się nie dzieje więc taki komentarz mnie nie dziwi.
Avatar
TIKI / 5 marca 2015 o 08:04
0

Niech twój inżynier rolnik zrobi 1/10 tego co zrobił Gąska to będziesz módł się wypowiadać i komentować. Knuć to on potrafi to pewne ale pomysłu na gminę nie ma żadnego więc powodzenia.

No to podziel się ze wszystkimi co takiego zrobił?

A za życzenia powodzenia - dziękuję i nawzajem samych przyjemności.

Avatar
Gość / 4 marca 2015 o 22:55
0

Ale błysnąłeś STUDENCIKU - Ryki zaorane od 12 lat i to nie przez dzierżawców tylko przez GĄSKĘ i jego kolesiów. 

Niech twój inżynier rolnik zrobi 1/10 tego co zrobił Gąska to będziesz módł się wypowiadać i komentować. Knuć to on potrafi to pewne ale pomysłu na gminę nie ma żadnego więc powodzenia.

Avatar
Gość / 4 marca 2015 o 22:54
0

Ale błysnąłeś STUDENCIKU - Ryki zaorane od 12 lat i to nie przez dzierżawców tylko przez GĄSKĘ i jego kolesiów. 

Niech twój inżynier rolnik zrobi 1/10 tego co zrobił Gąska to będziesz módł się wypowiadać i komentować. Knuć to on potrafi to pewne ale pomysłu na gminę nie ma żadnego więc powodzenia.

Avatar
TIKI / 4 marca 2015 o 21:42
0

Spójrzcie PiSowskie pieski na swoje burmistrza inteligenta. Czy z niego już wieś wyszła, a może w sejmie została? Niestety nie została. Przez tyle lat obracał się w wyższych sferach, ale niestety na Wiejskiej, więc kultury i ogłady nie nabrał. A i studia z przymusu skończył bo by go z zastępcy Gąski wygnali. Inżynierskie, rolnictwo ho,ho to ci osiągnięcie. Specjalistą od rolnictwa okrzyknięty przez kolegę partyjnego. Wspólczuć Rykom bo jeśli tak będzie dbał o nie, jak o swoje "gospodarstwo" to dzerżawcy Ryki zaorają. Cztery lata nie wiek - trzymajcie się Ryczanie.

Ale błysnąłeś STUDENCIKU - Ryki zaorane od 12 lat i to nie przez dzierżawców tylko przez GĄSKĘ i jego kolesiów. 

Ale błysnąłeś STUDENCIKU - Ryki zaorane od 12 lat i to nie przez dzierżawców tylko przez GĄSKĘ i jego kolesiów. 

rozwiń
Avatar
student / 4 marca 2015 o 21:16
0

Spójrzcie PiSowskie pieski na swoje burmistrza inteligenta. Czy z niego już wieś wyszła, a może w sejmie została? Niestety nie została. Przez tyle lat obracał się w wyższych sferach, ale niestety na Wiejskiej, więc kultury i ogłady nie nabrał. A i studia z przymusu skończył bo by go z zastępcy Gąski wygnali. Inżynierskie, rolnictwo ho,ho to ci osiągnięcie. Specjalistą od rolnictwa okrzyknięty przez kolegę partyjnego. Wspólczuć Rykom bo jeśli tak będzie dbał o nie, jak o swoje "gospodarstwo" to dzerżawcy Ryki zaorają. Cztery lata nie wiek - trzymajcie się Ryczanie.

Spójrzcie PiSowskie pieski na swoje burmistrza inteligenta. Czy z niego już wieś wyszła, a może w sejmie została? Niestety nie została. Przez tyle lat obracał się w wyższych sferach, ale niestety na Wiejskiej, więc kultury i ogłady nie nabrał. A i studia z przymusu skończył bo by go z zastępcy Gąski wygnali. Inżynierskie, rolnictwo ho,ho to ci osiągnięcie. Specjalistą od rolnictwa okrzyknięty przez kolegę partyjnego. Wspólczuć Rykom bo jeśli tak będzie dbał o nie, jak o swoje "gospodarstwo" to dzerżawcy Ryki zaorają. Cztery lata nie wiek ... rozwiń

Avatar
Pedagog / 4 marca 2015 o 19:50
0

Tak k woli ścisłości Pan Burmistrz to nie PIS proszę nie mylić jak wiele osób  wcześniej pisało.

Tak Panie Suleju jesteś prostym chłopkiem ze wsi chłop któremu się wydawało że ze wsi wyszedł ale wieś z chłopa nie. Zero kultury cham prostak i burak który nawet dzień dobry nie potrafi odpowiedzieć, nie wspominając o wielu  innych ........

Odnośnie Pana Burmistrza to Bravo za tą decyzje oby takich trafnych jak najwięcej. Powodzenia.

Avatar
Viki / 4 marca 2015 o 19:13
0

"Nie widział wół jak cielęciem był" - sam zapomniał jak traktował swoich pracowników, nauczycieli i innych interesantów. Kulturą osobistą nie błyszczał....dzień dobry nie potrafił odpowiedzieć nie mówiąc już o tym zwrocie grzecznościowym wchodząc do urzędu, gbur jeden...

zło powraca .... i mam nadzieję że do niego powróci ze zdwojoną siłą. Nie znam człowieka gorszego od niego i nie żałuję go. Sam traktował swoich podwładnych gorzej....niech zobaczy jak to jest w sądzie po drugiej stronie barykady kiedy to on musi udowadniać że został "bezprawnie" w jego rozumowaniu zwolniony. A jego zastępczyni życzę wszystkiego dobrego, nareszcie odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku.....

Sam zapomniał jak wsadzał "swoich" wraz z Jerzym G. na dyrektorów , bez kwalifikacji  po znajomości i przyznawał nagrody burmistrza za dobrze wykonywane polecenia i rozkazy..... a zwalniał bezprawnie innych.... 

"Nie widział wół jak cielęciem był" - sam zapomniał jak traktował swoich pracowników, nauczycieli i innych interesantów. Kulturą osobistą nie błyszczał....dzień dobry nie potrafił odpowiedzieć nie mówiąc już o tym zwrocie grzecznościowym wchodząc do urzędu, gbur jeden...

zło powraca .... i mam nadzieję że do niego powróci ze zdwojoną siłą. Nie znam człowieka gorszego od niego i nie żałuję go. Sam traktował swoich podwładnych gorzej....niech zobaczy jak to jest w sądzie po drugiej stronie barykady kiedy to on musi udowadni... rozwiń

Avatar
Korona / 6 marca 2015 o 21:08
0

No to Żaczek pokazał słomę z butów.

Ludzie w Rykach sami takiego nieudacznika wybrali.

Avatar
proboszcz / 6 marca 2015 o 08:28
0

Sulej przestań pisać na tym forum. Katechecie to nie przystoi aby  tak opluwać innego człowieka, chyba że się coś zmieniło u teologów?

Avatar
studentY / 5 marca 2015 o 12:40
0

No to podziel się ze wszystkimi co takiego zrobił?
A za życzenia powodzenia - dziękuję i nawzajem samych przyjemności.

Jeśli nie widzisz co zrobil to do dobrego lekarza od oczu proponuję (to okulista podpowiadam). Według was pisiorów od wielu lat w Polsce nic się nie dzieje więc taki komentarz mnie nie dziwi.
Avatar
TIKI / 5 marca 2015 o 08:04
0

Niech twój inżynier rolnik zrobi 1/10 tego co zrobił Gąska to będziesz módł się wypowiadać i komentować. Knuć to on potrafi to pewne ale pomysłu na gminę nie ma żadnego więc powodzenia.

No to podziel się ze wszystkimi co takiego zrobił?

A za życzenia powodzenia - dziękuję i nawzajem samych przyjemności.

Avatar
Gość / 4 marca 2015 o 22:55
0

Ale błysnąłeś STUDENCIKU - Ryki zaorane od 12 lat i to nie przez dzierżawców tylko przez GĄSKĘ i jego kolesiów. 

Niech twój inżynier rolnik zrobi 1/10 tego co zrobił Gąska to będziesz módł się wypowiadać i komentować. Knuć to on potrafi to pewne ale pomysłu na gminę nie ma żadnego więc powodzenia.

Avatar
Gość / 4 marca 2015 o 22:54
0

Ale błysnąłeś STUDENCIKU - Ryki zaorane od 12 lat i to nie przez dzierżawców tylko przez GĄSKĘ i jego kolesiów. 

Niech twój inżynier rolnik zrobi 1/10 tego co zrobił Gąska to będziesz módł się wypowiadać i komentować. Knuć to on potrafi to pewne ale pomysłu na gminę nie ma żadnego więc powodzenia.

Avatar
TIKI / 4 marca 2015 o 21:42
0

Spójrzcie PiSowskie pieski na swoje burmistrza inteligenta. Czy z niego już wieś wyszła, a może w sejmie została? Niestety nie została. Przez tyle lat obracał się w wyższych sferach, ale niestety na Wiejskiej, więc kultury i ogłady nie nabrał. A i studia z przymusu skończył bo by go z zastępcy Gąski wygnali. Inżynierskie, rolnictwo ho,ho to ci osiągnięcie. Specjalistą od rolnictwa okrzyknięty przez kolegę partyjnego. Wspólczuć Rykom bo jeśli tak będzie dbał o nie, jak o swoje "gospodarstwo" to dzerżawcy Ryki zaorają. Cztery lata nie wiek - trzymajcie się Ryczanie.

Ale błysnąłeś STUDENCIKU - Ryki zaorane od 12 lat i to nie przez dzierżawców tylko przez GĄSKĘ i jego kolesiów. 

Ale błysnąłeś STUDENCIKU - Ryki zaorane od 12 lat i to nie przez dzierżawców tylko przez GĄSKĘ i jego kolesiów. 

rozwiń
Avatar
student / 4 marca 2015 o 21:16
0

Spójrzcie PiSowskie pieski na swoje burmistrza inteligenta. Czy z niego już wieś wyszła, a może w sejmie została? Niestety nie została. Przez tyle lat obracał się w wyższych sferach, ale niestety na Wiejskiej, więc kultury i ogłady nie nabrał. A i studia z przymusu skończył bo by go z zastępcy Gąski wygnali. Inżynierskie, rolnictwo ho,ho to ci osiągnięcie. Specjalistą od rolnictwa okrzyknięty przez kolegę partyjnego. Wspólczuć Rykom bo jeśli tak będzie dbał o nie, jak o swoje "gospodarstwo" to dzerżawcy Ryki zaorają. Cztery lata nie wiek - trzymajcie się Ryczanie.

Spójrzcie PiSowskie pieski na swoje burmistrza inteligenta. Czy z niego już wieś wyszła, a może w sejmie została? Niestety nie została. Przez tyle lat obracał się w wyższych sferach, ale niestety na Wiejskiej, więc kultury i ogłady nie nabrał. A i studia z przymusu skończył bo by go z zastępcy Gąski wygnali. Inżynierskie, rolnictwo ho,ho to ci osiągnięcie. Specjalistą od rolnictwa okrzyknięty przez kolegę partyjnego. Wspólczuć Rykom bo jeśli tak będzie dbał o nie, jak o swoje "gospodarstwo" to dzerżawcy Ryki zaorają. Cztery lata nie wiek ... rozwiń

Avatar
Pedagog / 4 marca 2015 o 19:50
0

Tak k woli ścisłości Pan Burmistrz to nie PIS proszę nie mylić jak wiele osób  wcześniej pisało.

Tak Panie Suleju jesteś prostym chłopkiem ze wsi chłop któremu się wydawało że ze wsi wyszedł ale wieś z chłopa nie. Zero kultury cham prostak i burak który nawet dzień dobry nie potrafi odpowiedzieć, nie wspominając o wielu  innych ........

Odnośnie Pana Burmistrza to Bravo za tą decyzje oby takich trafnych jak najwięcej. Powodzenia.

Avatar
Viki / 4 marca 2015 o 19:13
0

"Nie widział wół jak cielęciem był" - sam zapomniał jak traktował swoich pracowników, nauczycieli i innych interesantów. Kulturą osobistą nie błyszczał....dzień dobry nie potrafił odpowiedzieć nie mówiąc już o tym zwrocie grzecznościowym wchodząc do urzędu, gbur jeden...

zło powraca .... i mam nadzieję że do niego powróci ze zdwojoną siłą. Nie znam człowieka gorszego od niego i nie żałuję go. Sam traktował swoich podwładnych gorzej....niech zobaczy jak to jest w sądzie po drugiej stronie barykady kiedy to on musi udowadniać że został "bezprawnie" w jego rozumowaniu zwolniony. A jego zastępczyni życzę wszystkiego dobrego, nareszcie odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku.....

Sam zapomniał jak wsadzał "swoich" wraz z Jerzym G. na dyrektorów , bez kwalifikacji  po znajomości i przyznawał nagrody burmistrza za dobrze wykonywane polecenia i rozkazy..... a zwalniał bezprawnie innych.... 

"Nie widział wół jak cielęciem był" - sam zapomniał jak traktował swoich pracowników, nauczycieli i innych interesantów. Kulturą osobistą nie błyszczał....dzień dobry nie potrafił odpowiedzieć nie mówiąc już o tym zwrocie grzecznościowym wchodząc do urzędu, gbur jeden...

zło powraca .... i mam nadzieję że do niego powróci ze zdwojoną siłą. Nie znam człowieka gorszego od niego i nie żałuję go. Sam traktował swoich podwładnych gorzej....niech zobaczy jak to jest w sądzie po drugiej stronie barykady kiedy to on musi udowadni... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 0

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 0

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 0

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 0

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 10 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 4

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 37 25

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!