Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 lipca 2010 r.
13:38
Edytuj ten wpis

Drogowcy remontują drogę Palikije-Bełżyce, mieszkańcy się denerwują

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 9 A A

Mieszkańcy Podola i Stasina uważają, że droga która prowadzi do ich domów jest źle remontowana. – Nadal jest tak dziurawa, że nie da się nią przejechać – narzekają. Zarządca drogi zapewnia, że naprawa nie jest jeszcze zakończona.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O dziurawej drodze powiatowej między Palikijami a Bełżycami w powiecie lubelskim "Dziennik Wschodni" pisał w ubiegłym tygodniu. 4-kilometrowego odcinka drogi zarządca nie remontował, tylko w kwietniu zamknął dla ruchu.

Znaki zakazu ustawione między wsiami Podole i Stasin nie obowiązywały mieszkańców tych miejscowości. Ludzie skarżyli się, że są odcięci od świata. Ze względu na złą nawierzchnię karetka pogotowia musi jechać dłuższą trasą. Nie dojeżdżały również beczkowozy opróżniające szamba. Po interwencji mediów drogowcy przystąpili do naprawy nawierzchni tak, by mogły tędy przejeżdżać samochody osobowe.

Mieszkańcy uważają jednak, że roboty nie przynoszą oczekiwanego efektu.

- Zaczęli naprawiać drogę w poniedziałek, ale łatają ją wybiórczo. Jak już coś naprawiają to powinni to robić dokładnie, a nie jedną dziurę zalepią a inną pominą. Nie poprawiła się jakość nawierzchni tej drogi. Niektórzy jeżdżą polną drogą. Mi szkoda jednak samochodu. Po przejechaniu drogą auto jest całe w pyle. Boje się, że je zniszczę – skarży się Justyna Kępka z Podola. - Tu potrzebny jest porządny remont, łatanie nic nie pomoże. Myślałem, że ta naprawa będzie inaczej wyglądać – dodaje Jan Niedziela ze Stasina.

Zarządca drogi uspokaja, że na efekt końcowy trzeba jeszcze poczekać.

- Nie można od razu krytykować, tego co nie jest jeszcze skończone. Prace wciąż trwają – wyjaśnia Anna Woźnicka, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie. – W tym roku remontujemy tę drogę tylko doraźnie. Generalny remont jest planowany w przyszłym roku. Obecnie uzupełniamy kruszywem zagłębienia na drodze i spryskujemy emulsją asfaltową. Trudno powiedzieć kiedy prace się zakończą.

Po zakończeniu prac remontowych znaki zakazujące wjazdu zostaną zabrane.



Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 lipca 2010 o 16:03
0
[quote name='kami' date='23 lipiec 2010 - 09:31 ' timestamp='1279870284' post='319045']
Tak robi sie remonty czastkowe nawierzchni na wszystkich drogach, to sa naprawy dorazne, to przeciez wiadomo wszem i wobec. I wiadomo, ze nie ma pieniedzy na cenkie dywaniki, czy inna technologie wykonana ca calej szerokosci nawierzchni, by radykalnie porowaic jej stan. Dlatego napewno dalej beda na drogach nizszych kategorii beda dalwej wykonywane remonty czastkowe. A kto chce miec super nawierzchnie na calej drodze lokalnej, to niech zapyta, ile to kosztuje i niech zmusza samorzad lokalny, zeby na to wylozyl pienadze.
[/quote]
Jak wójt ma łeb na karku i dwie prawe ręce to kilka złotych znajdzie, a resztę dostanie z Unii.
[quote name='kami' date='23 lipiec 2010 - 09:31 ' timestamp='1279870284' post='319045']
Tak robi sie remonty czastkowe nawierzchni na wszystkich drogach, to sa naprawy dorazne, to przeciez wiadomo wszem i wobec. I wiadomo, ze nie ma pieniedzy na cenkie dywaniki, czy inna technologie wykonana ca calej szerokosci nawierzchni, by radykalnie porowaic jej stan. Dlatego napewno dalej beda na drogach nizszych kategorii beda dalwej wykonywane remonty czastkowe. A kto chce miec super nawierzchnie na calej drodz... rozwiń
Avatar
qwa / 23 lipca 2010 o 15:44
0
[quote name='1,2,3' date='23 lipiec 2010 - 08:56 ' timestamp='1279868166' post='319026']
[font="Arial"][/font][size="2"][/size]W ubiegłym roku szybko i sprawnie wyremontowano drogę z Bełżyc do Nałęczowa.....bo jechał TUR de POLOGNE !!!! Trzeba zatem "poprosić Pana Langa aby częściej organizował etapy w okolicy Bełżyc"......może to ruszy "d..y" Władzy i zainteresuje się problemem.....Żniwa tuż, tuż....jak dojechać ciężkim sprzętem do pól ????? Najlepij ustawić znaki nakazu i zakazu.....postawić patrol policji i "czesać" kasę!!!
[/quote]

zawsze możesz wykosić lżejszym sprzętem np. kosą
[quote name='1,2,3' date='23 lipiec 2010 - 08:56 ' timestamp='1279868166' post='319026']
[font="Arial"][/font][size="2"][/size]W ubiegłym roku szybko i sprawnie wyremontowano drogę z Bełżyc do Nałęczowa.....bo jechał TUR de POLOGNE !!!! Trzeba zatem "poprosić Pana Langa aby częściej organizował etapy w okolicy Bełżyc"......może to ruszy "d..y" Władzy i zainteresuje się problemem.....Żniwa tuż, tuż....jak dojechać ciężkim sprzętem do pól ????? Najlep... rozwiń
Avatar
gość / 23 lipca 2010 o 14:30
0
* filozof, dzisiaj, 11:30

"No nie, znowu o tej drodze pisze Dziennik. Czy nie ma innych tematów. Jak mówią że zrobią w przyszłym roku to w przyszłym roku a nie teraz.Nie rozumiem tych ludzi. Załatają dziury żeby szambowóz i karetka do Was mogła dojechać, zdejmą znaki, przecież o to Wam "

Te filozof nie bądź taki mądry, każdy chce mieć normalny dojazd do domów, a starosta czy jego urzędasy jeż nie jednemu obiecali a wyszło jak wyszło ......................
Avatar
filozof / 23 lipca 2010 o 11:30
0
No nie, znowu o tej drodze pisze Dziennik. Czy nie ma innych tematów. Jak mówią że zrobią w przyszłym roku to w przyszłym roku a nie teraz.[size="3"]Nie rozumiem tych ludzi.[/size] Załatają dziury żeby szambowóz i karetka do Was mogła dojechać, zdejmą znaki, przecież o to Wam chodziło.
Avatar
kami / 23 lipca 2010 o 09:31
0
Tak robi sie remonty czastkowe nawierzchni na wszystkich drogach, to sa naprawy dorazne, to przeciez wiadomo wszem i wobec. I wiadomo, ze nie ma pieniedzy na cenkie dywaniki, czy inna technologie wykonana ca calej szerokosci nawierzchni, by radykalnie porowaic jej stan. Dlatego napewno dalej beda na drogach nizszych kategorii beda dalwej wykonywane remonty czastkowe. A kto chce miec super nawierzchnie na calej drodze lokalnej, to niech zapyta, ile to kosztuje i niech zmusza samorzad lokalny, zeby na to wylozyl pienadze.
Avatar
1,2,3 / 23 lipca 2010 o 08:56
0
[font="Arial"][/font][size="2"][/size]W ubiegłym roku szybko i sprawnie wyremontowano drogę z Bełżyc do Nałęczowa.....bo jechał TUR de POLOGNE !!!! Trzeba zatem "poprosić Pana Langa aby częściej organizował etapy w okolicy Bełżyc"......może to ruszy "d..y" Władzy i zainteresuje się problemem.....Żniwa tuż, tuż....jak dojechać ciężkim sprzętem do pól ????? Najlepij ustawić znaki nakazu i zakazu.....postawić patrol policji i "czesać" kasę!!!
Avatar
gość / 23 lipca 2010 o 07:42
0
tak właśnie wyglądają remonty cząstkowe dróg wykonane przez Powiat Lubelski. Zapraszam na teren Gminy Niemce tam też wykonali teki pseudo remont na drodze powiatowej nr 1546L Leonów - Włóki. Ręce opadają. Nawet radny powiatowy z Dysa nic dla swego terenu nie zrobił ponieważ w jego miejscowości też są okropne dziury na drogach powiatowych
Avatar
krav.maga / 23 lipca 2010 o 07:31
0
Tak samo remontują inne drogi, np. część lubelską ul. Dębowej (za miesiąc znowu są dziury), ale to lepsze od remontu części należącej do Elizóki gm.Niemce- ZERO remontu, dziury, że podwozie kiedyś ktoś zostawi (mam nadzieję że ktoś przyjeżdzający na giełde bo jest tam parging po 5 zeta za godzinę i obok dziki parking) i mam nadzieję, że w jakimś drogim samochodzie i wtedy upomni się o zwrot kosztów naprawy w gm.Niemce.
Avatar
ja / 22 lipca 2010 o 23:08
0
O poznaję !
To poseł Palikot wraca z posiedzenia lokalnego klubu PO.
Avatar
Gość / 25 lipca 2010 o 16:03
0
[quote name='kami' date='23 lipiec 2010 - 09:31 ' timestamp='1279870284' post='319045']
Tak robi sie remonty czastkowe nawierzchni na wszystkich drogach, to sa naprawy dorazne, to przeciez wiadomo wszem i wobec. I wiadomo, ze nie ma pieniedzy na cenkie dywaniki, czy inna technologie wykonana ca calej szerokosci nawierzchni, by radykalnie porowaic jej stan. Dlatego napewno dalej beda na drogach nizszych kategorii beda dalwej wykonywane remonty czastkowe. A kto chce miec super nawierzchnie na calej drodze lokalnej, to niech zapyta, ile to kosztuje i niech zmusza samorzad lokalny, zeby na to wylozyl pienadze.
[/quote]
Jak wójt ma łeb na karku i dwie prawe ręce to kilka złotych znajdzie, a resztę dostanie z Unii.
[quote name='kami' date='23 lipiec 2010 - 09:31 ' timestamp='1279870284' post='319045']
Tak robi sie remonty czastkowe nawierzchni na wszystkich drogach, to sa naprawy dorazne, to przeciez wiadomo wszem i wobec. I wiadomo, ze nie ma pieniedzy na cenkie dywaniki, czy inna technologie wykonana ca calej szerokosci nawierzchni, by radykalnie porowaic jej stan. Dlatego napewno dalej beda na drogach nizszych kategorii beda dalwej wykonywane remonty czastkowe. A kto chce miec super nawierzchnie na calej drodz... rozwiń
Avatar
qwa / 23 lipca 2010 o 15:44
0
[quote name='1,2,3' date='23 lipiec 2010 - 08:56 ' timestamp='1279868166' post='319026']
[font="Arial"][/font][size="2"][/size]W ubiegłym roku szybko i sprawnie wyremontowano drogę z Bełżyc do Nałęczowa.....bo jechał TUR de POLOGNE !!!! Trzeba zatem "poprosić Pana Langa aby częściej organizował etapy w okolicy Bełżyc"......może to ruszy "d..y" Władzy i zainteresuje się problemem.....Żniwa tuż, tuż....jak dojechać ciężkim sprzętem do pól ????? Najlepij ustawić znaki nakazu i zakazu.....postawić patrol policji i "czesać" kasę!!!
[/quote]

zawsze możesz wykosić lżejszym sprzętem np. kosą
[quote name='1,2,3' date='23 lipiec 2010 - 08:56 ' timestamp='1279868166' post='319026']
[font="Arial"][/font][size="2"][/size]W ubiegłym roku szybko i sprawnie wyremontowano drogę z Bełżyc do Nałęczowa.....bo jechał TUR de POLOGNE !!!! Trzeba zatem "poprosić Pana Langa aby częściej organizował etapy w okolicy Bełżyc"......może to ruszy "d..y" Władzy i zainteresuje się problemem.....Żniwa tuż, tuż....jak dojechać ciężkim sprzętem do pól ????? Najlep... rozwiń
Avatar
gość / 23 lipca 2010 o 14:30
0
* filozof, dzisiaj, 11:30

"No nie, znowu o tej drodze pisze Dziennik. Czy nie ma innych tematów. Jak mówią że zrobią w przyszłym roku to w przyszłym roku a nie teraz.Nie rozumiem tych ludzi. Załatają dziury żeby szambowóz i karetka do Was mogła dojechać, zdejmą znaki, przecież o to Wam "

Te filozof nie bądź taki mądry, każdy chce mieć normalny dojazd do domów, a starosta czy jego urzędasy jeż nie jednemu obiecali a wyszło jak wyszło ......................
Avatar
filozof / 23 lipca 2010 o 11:30
0
No nie, znowu o tej drodze pisze Dziennik. Czy nie ma innych tematów. Jak mówią że zrobią w przyszłym roku to w przyszłym roku a nie teraz.[size="3"]Nie rozumiem tych ludzi.[/size] Załatają dziury żeby szambowóz i karetka do Was mogła dojechać, zdejmą znaki, przecież o to Wam chodziło.
Avatar
kami / 23 lipca 2010 o 09:31
0
Tak robi sie remonty czastkowe nawierzchni na wszystkich drogach, to sa naprawy dorazne, to przeciez wiadomo wszem i wobec. I wiadomo, ze nie ma pieniedzy na cenkie dywaniki, czy inna technologie wykonana ca calej szerokosci nawierzchni, by radykalnie porowaic jej stan. Dlatego napewno dalej beda na drogach nizszych kategorii beda dalwej wykonywane remonty czastkowe. A kto chce miec super nawierzchnie na calej drodze lokalnej, to niech zapyta, ile to kosztuje i niech zmusza samorzad lokalny, zeby na to wylozyl pienadze.
Avatar
1,2,3 / 23 lipca 2010 o 08:56
0
[font="Arial"][/font][size="2"][/size]W ubiegłym roku szybko i sprawnie wyremontowano drogę z Bełżyc do Nałęczowa.....bo jechał TUR de POLOGNE !!!! Trzeba zatem "poprosić Pana Langa aby częściej organizował etapy w okolicy Bełżyc"......może to ruszy "d..y" Władzy i zainteresuje się problemem.....Żniwa tuż, tuż....jak dojechać ciężkim sprzętem do pól ????? Najlepij ustawić znaki nakazu i zakazu.....postawić patrol policji i "czesać" kasę!!!
Avatar
gość / 23 lipca 2010 o 07:42
0
tak właśnie wyglądają remonty cząstkowe dróg wykonane przez Powiat Lubelski. Zapraszam na teren Gminy Niemce tam też wykonali teki pseudo remont na drodze powiatowej nr 1546L Leonów - Włóki. Ręce opadają. Nawet radny powiatowy z Dysa nic dla swego terenu nie zrobił ponieważ w jego miejscowości też są okropne dziury na drogach powiatowych
Avatar
krav.maga / 23 lipca 2010 o 07:31
0
Tak samo remontują inne drogi, np. część lubelską ul. Dębowej (za miesiąc znowu są dziury), ale to lepsze od remontu części należącej do Elizóki gm.Niemce- ZERO remontu, dziury, że podwozie kiedyś ktoś zostawi (mam nadzieję że ktoś przyjeżdzający na giełde bo jest tam parging po 5 zeta za godzinę i obok dziki parking) i mam nadzieję, że w jakimś drogim samochodzie i wtedy upomni się o zwrot kosztów naprawy w gm.Niemce.
Avatar
ja / 22 lipca 2010 o 23:08
0
O poznaję !
To poseł Palikot wraca z posiedzenia lokalnego klubu PO.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 0 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 18 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 16 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 10 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 29 13

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 19 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 3

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 19 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!