Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 września 2014 r.
14:15
Edytuj ten wpis

Gm. Mełgiew: Ciśnienie wody za niskie. Wójt zaskoczony skargami

0 18 A A

Woda nie płynie, tylko kapie - skarżą się mieszkańcy miejscowości. Wójt Mełgwi jest tymi skargami zaskoczony. Choć oficjalne pismo w tej sprawie dostał już dwa lata temu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wody albo nie ma wcale, albo ciśnienie jest tak niskie, że nie można wykąpać się nawet pod prysznicem. Tak jest zawsze latem, głównie w weekendy - żali się nasz Czytelnik, który zadzwonił do redakcji. - W ostatni piątek wody nie było wcale. I jak zwykle usłyszałem, że jest awaria. Zawsze to słyszę jak tylko pojawia się problem z wodą.

Wczoraj pojechaliśmy do Krępca w powiecie świdnickim. Na miejscu okazało się, że kłopoty z wodą mają też inni mieszkańcy ul. Czereśniowej.

- Jak woda szła też ze Świdnika to problemu nie było. Ale odkąd korzystamy tylko z wiejskiej sieci to ciśnienie jest za niskie - potwierdza jeden z mieszkańców ulicy. - W codziennych pracach dajemy sobie radę, ale co mają zrobić właściciele gospodarstw, którzy potrzebują wody do oprysków?

- Jak weekend jest suchy to jest makabra - potwierdza Jerzy Motyl, rolnik z Krępca (na zdjęciu). - Problem zaczyna się ok. godz. 15-16, a kończy o godz. 21 albo później. Woda wtedy leci jak przysłowiowa krew z nosa.

Gospodarz radzi sobie jako może. - Czasem potrzebuję 5 tysięcy litrów w ciągu kilku godzin - opowiada Motyl. - Teraz mam zbiorniki o pojemności 2 tysięcy litów gdzie magazynuję wodę.

Wójt gminy Mełgiew, z którym rozmawialiśmy wczoraj, przyznaje że w piątek była awaria wodociągowa. - Tego samego dnia została jednak usunięta - zapewnia Wacław Motyl, wójt Mełgwi.

Dziwi się, że mieszkańcy zwrócili się w tej sprawie do mediów. - Jestem zaskoczony skargami, że jest problem z wodą. Do mnie nikt z tym nie przychodził - przekonuje wójt Mełgwi. I zastanawia się: - Albo jest coś źle jest z przyłączem wodomierza albo rura jest za mała...

Tymczasem, jak udało nam się ustalić, mieszkańcy ul. Czereśniowej interweniowali w tej sprawie już dwa lata temu. Dotarliśmy do pisma adresowanego do wójta Motyla, w którym czytamy: "Od dłuższego czasu tj. od dwóch lat występują duże problemy z dostarczaniem wody do naszych domów. Nadmieniamy, że kilkakrotnie telefonowaliśmy w tej sprawie do Urzędu Gminy.

Do takich interwencjach woda była dostarczana do domów, gdy mijał pewien okres czasu wody znowu brakowało. Potem telefonowaliśmy. I tak w kółko. Mamy już dość tej zabawy w "kotka i myszkę”. Dokument jest opatrzony pieczątką potwierdzającą, że 3 lipca 2012 r. wpłynął do Urzędu Gminy w Mełgwi.

Wczoraj po południu ciśnienie wody w domach mieszkańców ul. Czereśniowej nieco się poprawiło.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jarek k. / 23 października 2014 r. o 13:33
0

Jest roszkę kandydatów, jest w czym wybierać.

Avatar
Mełgwianin Oburzony / 21 października 2014 r. o 11:25
0

Dajcie spokój w Mełgwi gdzie Motyl to PiS jego namaszczany następca - mam nadzieje że nie będzie, Piotrowicz to też PiS a do szkół sprowadzają pedałów nauczycieli jeden zastepca dyrektowa drugi zwykły nauczyciel cała gmina wie a nasz kochany Pleben a może plebejusz z radą parafialną nic nawet nie zipnie ciekawe co gimnazjaliści kótrzy wytykają ich palcami na przerwach wyniosa ze szkoły..... Basen wiecznie sanepid pisma pisze...... Parking przed gminą - druga fontanna i park dla pijaczków bardzo jest nam potrzebny...... całą kandencje prawie nic nie robili nagle teraz na około wodotryski i cuda na kiju a o zwykłych ludziach nie pamiętali..... Kandydat Piotrowicz za pieniądze urzędu kampanię sobie robi i we wszystkich mediach się pokazuje niby pod pretekstem "reklamy gminy"  - jasne i tylko jego twarz jest jedynie słuszna by ją promować, nie sądzę. W ostatnich wyborach kler przed kościołem prze ministrantów rozdawał ulotki na kogo trzeba głosować a jeden z księży w kaplicy osobiście je rozdawał.......  W Świdniku mieszka a na dożynkach głupoty opowiadał na jakim on to gospodarstwie nie pracował - jasne 25 hektarów na balkonie miał chyba...... Ze nie wspomnę iż obwodowe komisje wyborcze to chcieli sami sobie wybrać pomijając gminną komisję wyborczą to całe szczęście że nie dali się ludzie z komisji wymanewrować - demokracja i upór zwyciężył kombinatorstwo i kumoterstwo.

Dajcie spokój w Mełgwi gdzie Motyl to PiS jego namaszczany następca - mam nadzieje że nie będzie, Piotrowicz to też PiS a do szkół sprowadzają pedałów nauczycieli jeden zastepca dyrektowa drugi zwykły nauczyciel cała gmina wie a nasz kochany Pleben a może plebejusz z radą parafialną nic nawet nie zipnie ciekawe co gimnazjaliści kótrzy wytykają ich palcami na przerwach wyniosa ze szkoły..... Basen wiecznie sanepid pisma pisze...... Parking przed gminą - druga fontanna i park dla pijaczków bardzo jest nam potrzebny...... całą kandencje praw... rozwiń

Avatar
Obserwator / 24 września 2014 r. o 10:35
0

Smutne, mieszkańcy Gminy nie wiedzą nawet, że p. Motyl nie kandyduje w tym roku(wystarczy sprawdzić komitety wyborcze). Rada ode mnie - chcecie mieć normalną władzę, która działa na rzecz mieszkańców a nie w swoim interesie? Idźcie więc na wybory i wybierzcie ludzi z wykształceniem, tych którzy mają sukcesy w pracy zawodowej i znają się na tym co robią.

Avatar
GOŚĆ / 22 września 2014 r. o 14:18
0

Gościu oni za taką pęsję  tak zrobia wybory że on i tak wygra to trwa już 20 lat.

Już kwiaty kupione na gratulacje za wygrana.

Nie wierzę w coś takiego ale jest banda młodych ludzi, którzy po porstu mają głęboko w du... wybory a potem narzekają że znów to samo.

Avatar
Gość / 18 września 2014 r. o 10:10
0

Gościu oni za taką pęsję  tak zrobia wybory że on i tak wygra to trwa już 20 lat.

Już kwiaty kupione na gratulacje za wygrana.

Jesteś idiotą. Nie umiesz nawet pisać, analfabeto, a masz odwagę pokazać się na forum. Co za tupet!

Avatar
Gość / 18 września 2014 r. o 06:11
0

Wybierzcie Motyla na następną kadencję, jak co roku to... - każdy wie o co chodzi ale co roku tak samo, Polska to dziwny kraj.

Gościu oni za taką pęsję  tak zrobia wybory że on i tak wygra to trwa już 20 lat.

Już kwiaty kupione na gratulacje za wygrana.

Avatar
Wacek / 18 września 2014 r. o 06:08
0

Rodzinna firma z Franciszkowa i Trzeszkowic dziala sprawnie ale w kwestii stanowisk wybory i tak wygrywa ten co ma wygrać to sa kacyki opłacane przez wojta za ludzkie pieniądze.

Szkoda że prawo nie może im nic zrobić ludzie ponad prawem .

Avatar
rolnik / 17 września 2014 r. o 12:14
0

Ponoc Motyl juz nie bedzie kandydowal..? Tam trzeba kogos kto wezmie to towarzystwo wzajemnej adoracji za .. gardlo ... To jedna z bogatszych gmin, a balagan jak w wiekszosci. Szkolnictwo dotowane bez wzgledu na przeslanki ekonomiczne, wydatki na jakies zarosniete stawy, drogi kiepskie, brak kanalizacji i tak mozna dalej.

Avatar
Gość / 16 września 2014 r. o 23:21
0

Dziadzio Motyl nie panuje nad tym co dzieje sie w gminie. A tam totalny balagan! W Krepcu brak chodnikow, nie oswietlona ulica Spokojna itd. co troche awarie pradu, woda strasznie zakamieniona i do tego to cisnienie ... Sytuacja w gminie jest dramatyczna! Czas wreszcie zrobic porzadek !!

Czas zrobić porządek z takimi głupkami jak ty. Gorzej z "redaktorami", bo ci są z natury niereformowalni. Ale co się dziwić - jakie "redachtory", taki "news".

Avatar
Gość / 16 września 2014 r. o 23:16
0

Wcale mnie to nie dziwi,w gmninie Mełgiew wiele rzeczy  nie dzieje sie dobrze ,a nie reagowanie na pisma to standart.

Zbysiu, naucz się najpierw pisać, a potem dopiero wchodź na forum, chyba że nieuctwo i głupota to twój "standard". 

Avatar
grzesiek p. / 23 października 2014 r. o 15:20
-1

Dziadzio Motyl nie panuje nad tym co dzieje sie w gminie. A tam totalny balagan! W Krepcu brak chodnikow, nie oswietlona ulica Spokojna itd. co troche awarie pradu, woda strasznie zakamieniona i do tego to cisnienie ... Sytuacja w gminie jest dramatyczna! Czas wreszcie zrobic porzadek !!

Święta racja tylko kto to popchnie we własciwym kierunku - jego chuchany i wychowany zastępca żeby dalej było tak samo albo gorzej.... Jak mam swojego faworyta, który jak widzę w sieci medialnie istnieje i osiągnięcia ma wystarczy tatusia FB zapytać i po sieci poszukac to sami zobaczcie a potrzebny jest ktoś z dużymi kochones żeby ruszył tą klikę nie sądze że obecny zastepca co kolwiek ruszy nie ma mowy.

Święta racja tylko kto to popchnie we własciwym kierunku - jego chuchany i wychowany zastępca żeby dalej było tak samo albo gorzej.... Jak mam swojego faworyta, który jak widzę w sieci medialnie istnieje i osiągnięcia ma wystarczy tatusia FB zapytać i po sieci poszukac to sami zobaczcie a potrzebny jest ktoś z dużymi kochones żeby ruszył tą klikę nie sądze że obecny zastepca co kolwiek ruszy nie ma mowy.

rozwiń
Avatar
jarek k. / 23 października 2014 r. o 13:33
0

Jest roszkę kandydatów, jest w czym wybierać.

Avatar
Mełgwianin Oburzony / 21 października 2014 r. o 11:25
0

Dajcie spokój w Mełgwi gdzie Motyl to PiS jego namaszczany następca - mam nadzieje że nie będzie, Piotrowicz to też PiS a do szkół sprowadzają pedałów nauczycieli jeden zastepca dyrektowa drugi zwykły nauczyciel cała gmina wie a nasz kochany Pleben a może plebejusz z radą parafialną nic nawet nie zipnie ciekawe co gimnazjaliści kótrzy wytykają ich palcami na przerwach wyniosa ze szkoły..... Basen wiecznie sanepid pisma pisze...... Parking przed gminą - druga fontanna i park dla pijaczków bardzo jest nam potrzebny...... całą kandencje prawie nic nie robili nagle teraz na około wodotryski i cuda na kiju a o zwykłych ludziach nie pamiętali..... Kandydat Piotrowicz za pieniądze urzędu kampanię sobie robi i we wszystkich mediach się pokazuje niby pod pretekstem "reklamy gminy"  - jasne i tylko jego twarz jest jedynie słuszna by ją promować, nie sądzę. W ostatnich wyborach kler przed kościołem prze ministrantów rozdawał ulotki na kogo trzeba głosować a jeden z księży w kaplicy osobiście je rozdawał.......  W Świdniku mieszka a na dożynkach głupoty opowiadał na jakim on to gospodarstwie nie pracował - jasne 25 hektarów na balkonie miał chyba...... Ze nie wspomnę iż obwodowe komisje wyborcze to chcieli sami sobie wybrać pomijając gminną komisję wyborczą to całe szczęście że nie dali się ludzie z komisji wymanewrować - demokracja i upór zwyciężył kombinatorstwo i kumoterstwo.

Dajcie spokój w Mełgwi gdzie Motyl to PiS jego namaszczany następca - mam nadzieje że nie będzie, Piotrowicz to też PiS a do szkół sprowadzają pedałów nauczycieli jeden zastepca dyrektowa drugi zwykły nauczyciel cała gmina wie a nasz kochany Pleben a może plebejusz z radą parafialną nic nawet nie zipnie ciekawe co gimnazjaliści kótrzy wytykają ich palcami na przerwach wyniosa ze szkoły..... Basen wiecznie sanepid pisma pisze...... Parking przed gminą - druga fontanna i park dla pijaczków bardzo jest nam potrzebny...... całą kandencje praw... rozwiń

Avatar
Obserwator / 24 września 2014 r. o 10:35
0

Smutne, mieszkańcy Gminy nie wiedzą nawet, że p. Motyl nie kandyduje w tym roku(wystarczy sprawdzić komitety wyborcze). Rada ode mnie - chcecie mieć normalną władzę, która działa na rzecz mieszkańców a nie w swoim interesie? Idźcie więc na wybory i wybierzcie ludzi z wykształceniem, tych którzy mają sukcesy w pracy zawodowej i znają się na tym co robią.

Avatar
GOŚĆ / 22 września 2014 r. o 14:18
0

Gościu oni za taką pęsję  tak zrobia wybory że on i tak wygra to trwa już 20 lat.

Już kwiaty kupione na gratulacje za wygrana.

Nie wierzę w coś takiego ale jest banda młodych ludzi, którzy po porstu mają głęboko w du... wybory a potem narzekają że znów to samo.

Avatar
Gość / 18 września 2014 r. o 10:10
0

Gościu oni za taką pęsję  tak zrobia wybory że on i tak wygra to trwa już 20 lat.

Już kwiaty kupione na gratulacje za wygrana.

Jesteś idiotą. Nie umiesz nawet pisać, analfabeto, a masz odwagę pokazać się na forum. Co za tupet!

Avatar
Gość / 18 września 2014 r. o 06:11
0

Wybierzcie Motyla na następną kadencję, jak co roku to... - każdy wie o co chodzi ale co roku tak samo, Polska to dziwny kraj.

Gościu oni za taką pęsję  tak zrobia wybory że on i tak wygra to trwa już 20 lat.

Już kwiaty kupione na gratulacje za wygrana.

Avatar
Wacek / 18 września 2014 r. o 06:08
0

Rodzinna firma z Franciszkowa i Trzeszkowic dziala sprawnie ale w kwestii stanowisk wybory i tak wygrywa ten co ma wygrać to sa kacyki opłacane przez wojta za ludzkie pieniądze.

Szkoda że prawo nie może im nic zrobić ludzie ponad prawem .

Avatar
rolnik / 17 września 2014 r. o 12:14
0

Ponoc Motyl juz nie bedzie kandydowal..? Tam trzeba kogos kto wezmie to towarzystwo wzajemnej adoracji za .. gardlo ... To jedna z bogatszych gmin, a balagan jak w wiekszosci. Szkolnictwo dotowane bez wzgledu na przeslanki ekonomiczne, wydatki na jakies zarosniete stawy, drogi kiepskie, brak kanalizacji i tak mozna dalej.

Avatar
Gość / 16 września 2014 r. o 23:21
0

Dziadzio Motyl nie panuje nad tym co dzieje sie w gminie. A tam totalny balagan! W Krepcu brak chodnikow, nie oswietlona ulica Spokojna itd. co troche awarie pradu, woda strasznie zakamieniona i do tego to cisnienie ... Sytuacja w gminie jest dramatyczna! Czas wreszcie zrobic porzadek !!

Czas zrobić porządek z takimi głupkami jak ty. Gorzej z "redaktorami", bo ci są z natury niereformowalni. Ale co się dziwić - jakie "redachtory", taki "news".

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 września 2020 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 września 2020 roku

Jarmark Przetworów na Lubartowskiej 77
26 września 2020, 7:30

Jarmark Przetworów na Lubartowskiej 77

Pokazy, degustacje i możliwość zakupu lokalnych produktów - to wszystko w ramach kolejnego jarmarku na Lubartowskiej 77, który odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 7.30-12.

Azoty Puławy – IFK Kristianstad 24:25. Nieudana druga połowa [zdjęcia]
galeria

Azoty Puławy – IFK Kristianstad 24:25. Nieudana druga połowa [zdjęcia]

Trudna sytuacja Azotów Puławy. Drużyna Larsa Walthera przegrała w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej z IFK Kristianstad 24:25. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane za tydzień w Szwecji.

Coraz więcej osób w Kinie Bajka. "Oczywiście, że to nas uskrzydla"

Coraz więcej osób w Kinie Bajka. "Oczywiście, że to nas uskrzydla"

- Oczywiście, że to nas uskrzydla i daje chęci do dalszego szukania sposobu na przetrwanie – mówi szef Bajki. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o trudnej sytuacji studyjnego kina, które boryka się z finansowymi kłopotami. Widzowie zareagowali wspaniale. Obecnością i wsparciem

Piąte miejsce Szymona Ładniaka w Niemczech

Piąte miejsce Szymona Ładniaka w Niemczech

Historyczny start Szymona Ładniaka na torze Hockenheimring. Młody lublinianin ukończył pierwszy wyścig na 5 miejscu.

Rozbudowa parkingu w Nałęczowie tańsza niż planowano

Rozbudowa parkingu w Nałęczowie tańsza niż planowano

Nie milion złotych, jak planowano, a 452 tys. zł będzie kosztowała rozbudowa parkingu, nowy chodnik dla pieszych oraz zatoka postojowa w pobliżu kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie. Przetarg wygrała lokalna firma Art-Bruk.

Od października nie będzie już Muzeum Lubelskiego, bo stanie się narodowe
galeria

Od października nie będzie już Muzeum Lubelskiego, bo stanie się narodowe

Za kilka dni sejmik województwa zdecyduje o przekształceniu Muzeum Lubelskiego w Muzeum Narodowe. Tymczasem placówka rozpoczęła zbiórkę pamiątek z Kresów.

Biała Podlaska: Była naczelniczka znalazła pracę w jednostce podległej marszałkowi

Biała Podlaska: Była naczelniczka znalazła pracę w jednostce podległej marszałkowi

Bogumiła Zieńczuk, była urzędniczka z gabinetu poprzedniego prezydenta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka (PiS), znalazła zatrudnienie w jednostce podległej Urzędowi Marszałkowskiemu. Od poniedziałku pracuje w bialskim ośrodku adopcyjnym

Pomimo epidemii, budują tyle co przed rokiem

Pomimo epidemii, budują tyle co przed rokiem

Spory popyt na mieszkania powoduje, że deweloperzy rozpoczynają dużo nowych inwestycji. W sierpniu wystartowało tyle projektów co przed rokiem. W mieszkaniach Polacy upatrują bezpiecznej przystani dla kapitału, a trend ten wzmacniają rekordowo tanie kredyty i niemal nieoprocentowane lokaty.

Koncert symfoniczny na finał cyklu "Czas to miłość" w Filharmonii
25 września 2020, 19:00

Koncert symfoniczny na finał cyklu "Czas to miłość" w Filharmonii

Przed nami ostatnie wydarzenie z cyklu "Czas to miłość" w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5). W piątek, 25 września o godz. 19 odbędzie się koncert symfoniczny z udziałem wybitnego organisty Thomasa Emanuela Corneliusa.

Lubelskie: Więcej zakażonych i ozdrowieńców, nowe ognisko COVID-19. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Lubelskie: Więcej zakażonych i ozdrowieńców, nowe ognisko COVID-19. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Zgodnie z informacjami z dzisiejszego raportu Ministerstwa Zdrowia, liczba osób, u których od początku pandemii wykryto infekcję koronawirusem, przekroczyła 80 tys. W woj. lubelskim jest to niecałe 2 200 przypadków. Jak przedstawia się aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie? Stan na 22 września.

Łuków: Czy burmistrz dotrzyma obietnicy wyborczej i przywróci komunikację miejską?

Łuków: Czy burmistrz dotrzyma obietnicy wyborczej i przywróci komunikację miejską?

Przywrócenie komunikacji miejskiej było jedną z obietnic wyborczych obecnego burmistrza Łukowa Piotra Płudowskiego. Mieszkaniec dopytuje, kiedy w końcu autobusy pojadą ulicami miasta.

Koalicja Obywatelska złoży wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobry. "Czas powiedzieć: sprawdzam"
film

Koalicja Obywatelska złoży wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobry. "Czas powiedzieć: sprawdzam"

Warszawa. "Żenującym spektaklem" nazwał Borys Budka trwający od kilku dni konflikt w obozie rządzącym między PiS i koalicjantami, a w szczególności Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry. Wobec pogłosek o możliwym zerwaniu koalicji i wyrzuceniu z niej ugrupowania Ziobry, a jego samego z rządu, Koalicja Obywatelska złoży w sejmie wniosek o odwołanie go z funkcji ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego.

Bieg Zielonych Sznurowadeł wystartuje po raz pierwszy jesienią

Bieg Zielonych Sznurowadeł wystartuje po raz pierwszy jesienią

Dobra wiadomość dla miłośników Biegu Zielonych Sznurowadeł. Tegoroczna impreza, mimo trudności związanych z epidemią, dojdzie do skutku. Organizatorzy podali jej nowy termin. Zawodnicy na starcie pojawią się już 17 października.

Lublin: Autobusy i trolejbusy pojadą nieco częściej. Zmiany od 1 października

Lublin: Autobusy i trolejbusy pojadą nieco częściej. Zmiany od 1 października

Od 1 października wzmocnione mają być rozkłady niektórych linii komunikacji miejskiej. Nie należy się spodziewać powrotu takiej częstotliwości kursów, jaką znamy z poprzedniego roku akademickiego. Zmiany zapowiedziane przez Zarząd Transportu Miejskiego dotyczą niemal wyłącznie dni powszednich