Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 listopada 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Marysin podzielony ekspresówką. Mieszkańcy protestują

62 13 A A

- Nam zrobili przejście "dla żyraf. W Jakubowicach jest podobne i przejeżdżają auta - denerwują się mieszkańcy. Droga S17 podzieliła Marysin zamykając drogę gminną. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpatruje sprawę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W tej chwili żadnego przejazdu pod drogą szybkiego ruchu nie mamy - żali się Krzysztof Niedźwiedź, mieszkaniec Marysina pod Lublinem. - A naszym zdaniem byłaby taka możliwość.

Pod koniec października mieszkańcy Marysina i Snopkowa w gminie Jastków zwrócili się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych w Autostrad, oddział w Lublinie z oficjalnym pismem. "W związku z pracami wykończeniowymi przy budowanej obwodnicy Lublina (droga ekspresowa S17), odcinek od węzła "Dąbrowica” do węzła "Lubartów”, z przerażeniem obserwujemy, że zamknięta droga gminna (przedłużenie ulicy Szarugi w miejscowości Marysin gm. Jastków) przecięta przez obwodnicę, nie będzie odblokowana za pośrednictwem wybudowanego przejazdu gospodarczego” - piszą w nim. I dodają, że zamknięta droga gminna szerokości 8 m, utwardzona tłuczniem, służyła od wieków jako połączenie Marysina z Jakubowicami Konińskimi i dalej do drogi wojewódzkiej Krasienin-Lublin.

- Pismo podpisało około 160 osób - wylicza Jan Adamek, który także jest zaangażowany w tę sprawę.

Marysin został podzielony na dwie część i odcięty od Jakubowic. Mieszkańcy narzekają, że nie mogą dojechać m.in. do jedynego w pobliżu sklepu spożywczego i informują drogowców, że to skazuje ich na konieczność pokonywania niebezpiecznego odcinka drogi pieszo.

- Nie mamy też jak dojechać do pól. Do drogi wojewódzkiej trzeba jechać ulicą Pastelową. Ciężki sprzęt tamtędy nie przejedzie, bo ta droga jest za wąska - podkreśla Niedźwiedź.

- Około 200 metrów zostało do zrobienia drogi serwisowej, która połączyłaby Marysin z przejazdem w Jakubowicach - przypuszcza Adamek.

Ale takiego połączenia nie ma. W Marysinie nie ma też przejazdu gospodarczego. - Wygląda na to, że tutaj przejście dla zwierząt jest i to chyba dla żyraf, a nie ma dla ludzi - komentuje Adamek.

- Myślę, że spokojnie ciągnikiem można byłoby przez nie przejechać - podejrzewa Niedźwiedź.

- Jest bardzo podobne do tego w Jakubowicach. Więc jak już zostało zbudowane, to dlaczego tego nie wykorzystać? - zastanawia się Katarzyn Herman-Bielecka. - To przejście w Marysinie jest przecież olbrzymie. W Jakubowicach jest wykorzystywane przez samochody.

- Rzeczywiście mieszkańcy mają tam problem - przyznaje Zbigniew Samoń wójt Jastkowa, który również podpisał petycję do GDDKiA. I dodaje: Na etapie uzgadniania drogi S17 wnosiliśmy uwagi. Nie zostały jednak uwzględnione.

GDDKiA nie udzieliła jeszcze odpowiedzi mieszkańcom. - Pismo wpłynęło 27 października a poruszone w nim zagadnienia są w trakcie wyjaśniania - informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

We wspomnianym piśmie mieszkańcy powołują się na opracowaną koncepcję z 2008 r., gdzie jest uwzględniony przejazd gospodarczy w Marysinie.

- Mieszkańcy powołują się na koncepcję przebudowy drogi wojewódzkiej 809, opracowaną na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich (ta droga jest obecnie realizowana po zupełnie innym przebiegu) - wyjaśnia Nalewajko.
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ricky / 12 listopada 2014 o 22:11
0

Grunt, że na ul. Zielnej ma być asfalt!

Avatar
bosman / 11 listopada 2014 o 15:29
0

Anty chamie a właściwie CHAMIE - kto cie wychował bucu? :angry:

Avatar
Maciek / 11 listopada 2014 o 01:07
0

podobnie jest na Sławinku gdzie nowa trasa oddzieliła Szerokie od Sławinka i Sławina 

Avatar
Anty cham / 10 listopada 2014 o 22:13
0
Po 11 września świat się zmienił.Czy pod lubelska hołota to słyszy i widzi!!!!
Avatar
Leszek A / 10 listopada 2014 o 21:39
0

Niestety dla przeciętnego obywatela z map prezentowanych na stronach GDDKiA niewiele wynikało.

Ja byłem przekonany, ze przepust będzie przejezdny, niestety sam przepust i  oba wiadukty dla  dojazdówek były robione na samym końcu prac i ciężko było się domyślić jak ostatecznie to będzie wyglądało. Dopiero kiedy w miejscu naturalnego zjazdu do dolinki w której wykonano przepust zaczęto nawozić ziemię można było się zorientować, że ruchu kołowego raczej tam nie będzie. 

Podobnie niezrozumiały jest brak tych 200 m asfaltu aby połaczyć ul. Szarugi z przejazdem pod węzłem Jakubowice. Sam węzeł - dla mnie laika, ale kierowcy też jest zaprojektowany w sposób co najmniej dziwny, czemu mają służyć ronda przy wjeździe i zjeździe z wiaduktu? Czy zwykła "stokrotka" nie załatwiłaby sprawy w sposób prostszy?

Niestety dla przeciętnego obywatela z map prezentowanych na stronach GDDKiA niewiele wynikało.

Ja byłem przekonany, ze przepust będzie przejezdny, niestety sam przepust i  oba wiadukty dla  dojazdówek były robione na samym końcu prac i ciężko było się domyślić jak ostatecznie to będzie wyglądało. Dopiero kiedy w miejscu naturalnego zjazdu do dolinki w której wykonano przepust zaczęto nawozić ziemię można było się zorientować, że ruchu kołowego raczej tam nie będzie. 

Podobnie niezrozumiały jest brak tych 200 m... rozwiń

Avatar
Leszek / 10 listopada 2014 o 18:12
0

Przecież na takie protesty jest czas przed każdą budową, kiedy plan przebiegu drogi jak i całej potrzebnej infrastruktury jest udostępniony w urzędach i każdy może przyjść, zapoznać się z nim i go oprotestować. Tutaj nagle po 2 latach budowy mieszkańcy obudzili się jak z jakiegoś snu, zresztą czytając artykuły z tego miesiąca nie tylko oni...

kolego bredzisz, jak nie wiesz to nie pisz. Dostajesz pismo powołujące sie na specustawę i przyjeżdża spychacz. Sam tego doświadczyłem. Protest możesz sobie w d.. wsadzić. Pozdro

kolego bredzisz, jak nie wiesz to nie pisz. Dostajesz pismo powołujące sie na specustawę i przyjeżdża spychacz. Sam tego doświadczyłem. Protest możesz sobie w d.. wsadzić. Pozdro

rozwiń
Avatar
matoł / 10 listopada 2014 o 09:47
0

pierdoły wypisują ci mądrale o konsultacjach.jakie konsultacje.

jest tak jak za komuny, nikt nikogo o nic nie pyta i robi co mu

się podoba.patrz sprawa wiatraków,wytwórni mas bitumicznych

 itd.

Avatar
alek / 10 listopada 2014 o 09:30
0

Obok, 700 m na zachód, jest droga 806 (równoległa do drogi gminnej Szarugi), przez którą można przejechać przez eSkę. Marysin nie jest odcięty od świata. Zatem, "rozpacz" mieszkańców tej wsi to jakaś kpina!!!

Avatar
opel / 10 listopada 2014 o 08:55
0

Przecież na takie protesty jest czas przed każdą budową, kiedy plan przebiegu drogi jak i całej potrzebnej infrastruktury jest udostępniony w urzędach i każdy może przyjść, zapoznać się z nim i go oprotestować. Tutaj nagle po 2 latach budowy mieszkańcy obudzili się jak z jakiegoś snu, zresztą czytając artykuły z tego miesiąca nie tylko oni...

Avatar
Aneta / 10 listopada 2014 o 08:20
0

Skandal!!! Skoro jak twierdzi wójt nie uwzględniono uwag gminy, to dlaczego Rada Gminy i mieszkańcy nie zostali powiadomieni? Mogliby podnieść alarm i protestować!

Teraz beztrosko się mówi, że mieszkańcy mają problem. Moim zdaniem to nie mieszkańcy mają problem tylko marna władza, że nie potrafi załatwiać spraw i żywotnych potrzeb mieszkańców. Gmina Jastków dzięki obwodnicy ma tylko spaliny i zablokowany przejazd.

Nasi sąsiedzi mają jednak lepszego gospodarza.

Avatar
Ricky / 12 listopada 2014 o 22:11
0

Grunt, że na ul. Zielnej ma być asfalt!

Avatar
bosman / 11 listopada 2014 o 15:29
0

Anty chamie a właściwie CHAMIE - kto cie wychował bucu? :angry:

Avatar
Maciek / 11 listopada 2014 o 01:07
0

podobnie jest na Sławinku gdzie nowa trasa oddzieliła Szerokie od Sławinka i Sławina 

Avatar
Anty cham / 10 listopada 2014 o 22:13
0
Po 11 września świat się zmienił.Czy pod lubelska hołota to słyszy i widzi!!!!
Avatar
Leszek A / 10 listopada 2014 o 21:39
0

Niestety dla przeciętnego obywatela z map prezentowanych na stronach GDDKiA niewiele wynikało.

Ja byłem przekonany, ze przepust będzie przejezdny, niestety sam przepust i  oba wiadukty dla  dojazdówek były robione na samym końcu prac i ciężko było się domyślić jak ostatecznie to będzie wyglądało. Dopiero kiedy w miejscu naturalnego zjazdu do dolinki w której wykonano przepust zaczęto nawozić ziemię można było się zorientować, że ruchu kołowego raczej tam nie będzie. 

Podobnie niezrozumiały jest brak tych 200 m asfaltu aby połaczyć ul. Szarugi z przejazdem pod węzłem Jakubowice. Sam węzeł - dla mnie laika, ale kierowcy też jest zaprojektowany w sposób co najmniej dziwny, czemu mają służyć ronda przy wjeździe i zjeździe z wiaduktu? Czy zwykła "stokrotka" nie załatwiłaby sprawy w sposób prostszy?

Niestety dla przeciętnego obywatela z map prezentowanych na stronach GDDKiA niewiele wynikało.

Ja byłem przekonany, ze przepust będzie przejezdny, niestety sam przepust i  oba wiadukty dla  dojazdówek były robione na samym końcu prac i ciężko było się domyślić jak ostatecznie to będzie wyglądało. Dopiero kiedy w miejscu naturalnego zjazdu do dolinki w której wykonano przepust zaczęto nawozić ziemię można było się zorientować, że ruchu kołowego raczej tam nie będzie. 

Podobnie niezrozumiały jest brak tych 200 m... rozwiń

Avatar
Leszek / 10 listopada 2014 o 18:12
0

Przecież na takie protesty jest czas przed każdą budową, kiedy plan przebiegu drogi jak i całej potrzebnej infrastruktury jest udostępniony w urzędach i każdy może przyjść, zapoznać się z nim i go oprotestować. Tutaj nagle po 2 latach budowy mieszkańcy obudzili się jak z jakiegoś snu, zresztą czytając artykuły z tego miesiąca nie tylko oni...

kolego bredzisz, jak nie wiesz to nie pisz. Dostajesz pismo powołujące sie na specustawę i przyjeżdża spychacz. Sam tego doświadczyłem. Protest możesz sobie w d.. wsadzić. Pozdro

kolego bredzisz, jak nie wiesz to nie pisz. Dostajesz pismo powołujące sie na specustawę i przyjeżdża spychacz. Sam tego doświadczyłem. Protest możesz sobie w d.. wsadzić. Pozdro

rozwiń
Avatar
matoł / 10 listopada 2014 o 09:47
0

pierdoły wypisują ci mądrale o konsultacjach.jakie konsultacje.

jest tak jak za komuny, nikt nikogo o nic nie pyta i robi co mu

się podoba.patrz sprawa wiatraków,wytwórni mas bitumicznych

 itd.

Avatar
alek / 10 listopada 2014 o 09:30
0

Obok, 700 m na zachód, jest droga 806 (równoległa do drogi gminnej Szarugi), przez którą można przejechać przez eSkę. Marysin nie jest odcięty od świata. Zatem, "rozpacz" mieszkańców tej wsi to jakaś kpina!!!

Avatar
opel / 10 listopada 2014 o 08:55
0

Przecież na takie protesty jest czas przed każdą budową, kiedy plan przebiegu drogi jak i całej potrzebnej infrastruktury jest udostępniony w urzędach i każdy może przyjść, zapoznać się z nim i go oprotestować. Tutaj nagle po 2 latach budowy mieszkańcy obudzili się jak z jakiegoś snu, zresztą czytając artykuły z tego miesiąca nie tylko oni...

Avatar
Aneta / 10 listopada 2014 o 08:20
0

Skandal!!! Skoro jak twierdzi wójt nie uwzględniono uwag gminy, to dlaczego Rada Gminy i mieszkańcy nie zostali powiadomieni? Mogliby podnieść alarm i protestować!

Teraz beztrosko się mówi, że mieszkańcy mają problem. Moim zdaniem to nie mieszkańcy mają problem tylko marna władza, że nie potrafi załatwiać spraw i żywotnych potrzeb mieszkańców. Gmina Jastków dzięki obwodnicy ma tylko spaliny i zablokowany przejazd.

Nasi sąsiedzi mają jednak lepszego gospodarza.

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 76 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!