Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 listopada 2013 r.
19:24
Edytuj ten wpis

Nie będzie I Komunii Świętej w 2014 roku w naszym regionie

0 16 A A
– W ubiegłym roku o tej porze komunijny sezon był w pełni. A teraz cisza – mówi Jolanta Jabłońska z 
– W ubiegłym roku o tej porze komunijny sezon był w pełni. A teraz cisza – mówi Jolanta Jabłońska z 

Nie będzie uroczystości w kościele, przyjęcia, ani prezentów. Uczniowie klas drugich szkół podstawowych z naszego regionu przystąpią do I Komunii Świętej dopiero w 2015 r. Nie cieszy to ani dzieci, ani restauratorów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Obowiązuje nowa podstawa programowa katechezy. Są nowe podręczniki. W związku z tym I Komunia Święta będzie nie w II, lecz w III klasie szkoły podstawowej – tłumaczy ks. Krzysztof Podstawka, wicekanclerz lubelskiej kurii metropolitalnej. – Biskupi mogą zarządzić inaczej, np. w diecezji siedleckiej idą starym tokiem. Ale w naszej archidiecezji I Komunia Święta będzie dopiero w następnym roku szkolnym. Mogą oczywiście zdarzyć się wyjątki np. w przypadku uczniów, którzy uczą się w domu.

I Komunii Świętej w 2014 r. nie będzie też w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, gdzie średnio do tego sakramentu przystępuje ok. 4,5 tys. dzieci.

– To słuszna decyzja, bo dzieci będą starsze – uważa Magdalena Woźniak, mama ucznia II klasy szkoły podstawowej. – Organizacyjnie, dla nas nic się nie zmieni. Poza tym, że nasz syn przystąpi do tego sakramentu rok później.

Innego zdania są dzieci. – Wołałabym wcześniej, bo są goście i przyjęcie – mówi Ania, która też do I Komunii Świętej przystąpi w 2015 r. – Dostaje się też prezenty – wtrąca 8-letni Jakub.

Ze zmian nie cieszą się też zakłady krawieckie. – To mocno uderzy w naszą branżę – mówi Jolanta Jabłońska z lubelskiego salonu Bella Moda, która szyje komunijne stroje. – W ubiegłym roku o tej porze już mieliśmy zamówienia. Komunijny sezon był w pełni. A teraz cisza. Tego typu zlecenia to więcej niż połowa wszystkich realizowanych przez nas zamówień. Szyliśmy ok. tysiąca strojów do I Komunii Świętej.

– W skali roku strata nie będzie wielka, ale w maju na pewno ją odczujemy – przewiduje Artur Kozaczuk, właściciel Restauracji Nova w Chełmie.

– Najwięcej takich uroczystości organizowaliśmy w dwie ostatnie niedziele maja – dodaje Dorota Bęczkowska, manager Hotelu i Restauracji Lokomotiva w Lublinie. – Teraz będziemy musieli poradzić sobie bez komunijnych przyjęć. Dlatego w maju proponujemy rabat na rodzinne uroczystości.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 listopada 2013 o 10:25
0

Hmmm...nie wiem co powiedziec.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://urwij.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 13:21
0

z tego co widać to  rodzice byli bogaci i miałaś wszystko, a te dzieci czekają bo rodzice są biedni i nie kupili by im to co te dzieci dostaną, a do tego sami księża przyczyniają sie do tego aby ta komunia byla robiona z wielkim krzykiem, bo jak już od września uczą jak stać itp. ćwiczą te dzieci jak piesków, spojrzenie, w lewo, spojrzenie w prawo, po to jest religia aby dzieci były nauczone, w kościele wystarczy raz - góra dwa ustawić pokazać i już ,a nie 809 miesięcy dzieci były ćwiczone 

Komunia to nie jest jakieś wesele które robi się dla kasy, przede wszystkim ma to służyć jakiejś idei, przeżyciu duchowemu a nie materialnemu. Wszystko powinno mieścić się w granicach zdrowego rozsądku a nie głupoty i pokazaniu ile się ma i za ile się kupiło prezent dla dziecka.

Komunia to nie jest jakieś wesele które robi się dla kasy, przede wszystkim ma to służyć jakiejś idei, przeżyciu duchowemu a nie materialnemu. Wszystko powinno mieścić się w granicach zdrowego rozsądku a nie głupoty i pokazaniu ile się ma i za ile się kupiło prezent dla dziecka.

rozwiń
Avatar
anty kler / 23 listopada 2013 o 12:56
0

Ja pierdzielę. Tyle setek tysięcy strat dla kleru i sklepików z gadżetami

 A jak to będzie smutno w maju, nie będzie dziweczynek 9 letnich w głupawych sunkniach slubnych i chłopczyków w bialych kitlach. Ale strata, ale tysiace złotych nie zdartych...

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 12:24
0

Pamiętam swoją komunię, nie było przesadzonych prezentów czy  przyjęcia na kilkadziesiąt osób i pomimo, że rodziców było stać na  wystawny bankiet to postanowili tego nie robić a impreza odbyła się w domu w gronie najbliższej rodziny. Dzisiaj bez przyjęcia w restauracji czy w domu weselnym nie ma komunii, dzieci cieszą się nie z przeżycia religijnego ale jedynie z tego, że dostaną nowego smartfona, laptopa, quada, kopertę z kasą itd.

I co się później dziwić, ze zamiast przeżycia duchowego komunia kojarzy się dziecku z prezentami i imprezą a im droższe prezenty tym dziecko bardziej zadowolone.

z tego co widać to  rodzice byli bogaci i miałaś wszystko, a te dzieci czekają bo rodzice są biedni i nie kupili by im to co te dzieci dostaną, a do tego sami księża przyczyniają sie do tego aby ta komunia byla robiona z wielkim krzykiem, bo jak już od września uczą jak stać itp. ćwiczą te dzieci jak piesków, spojrzenie, w lewo, spojrzenie w prawo, po to jest religia aby dzieci były nauczone, w kościele wystarczy raz - góra dwa ustawić pokazać i już ,a nie 809 miesięcy dzieci były ćwiczone 

z tego co widać to  rodzice byli bogaci i miałaś wszystko, a te dzieci czekają bo rodzice są biedni i nie kupili by im to co te dzieci dostaną, a do tego sami księża przyczyniają sie do tego aby ta komunia byla robiona z wielkim krzykiem, bo jak już od września uczą jak stać itp. ćwiczą te dzieci jak piesków, spojrzenie, w lewo, spojrzenie w prawo, po to jest religia aby dzieci były nauczone, w kościele wystarczy raz - góra dwa ustawić pokazać i już ,a nie 809 miesięcy dzieci były ćwiczone 

rozwiń
Avatar
kik / 23 listopada 2013 o 12:06
0

Handlowanie bezbożnym rytuałem wprowadzania Jezusa do jelit.

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 11:08
0

NOWE ZNIŻKI DO McDonald' ! 2x cheesburger, big mac i frytki za 5zł.
http://darmowykupon24.pl/e4b Ilość kuponów  ograniczon. Zapraszamy.

Avatar
Aleksandra / 23 listopada 2013 o 11:03
0
Ja mieszkam w Niemczech i tu komunie są w trzeciej klasie.
Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 10:52
0

Ciekawe..ale sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizuj
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 10:50
0

Pamiętam swoją komunię, nie było przesadzonych prezentów czy  przyjęcia na kilkadziesiąt osób i pomimo, że rodziców było stać na  wystawny bankiet to postanowili tego nie robić a impreza odbyła się w domu w gronie najbliższej rodziny. Dzisiaj bez przyjęcia w restauracji czy w domu weselnym nie ma komunii, dzieci cieszą się nie z przeżycia religijnego ale jedynie z tego, że dostaną nowego smartfona, laptopa, quada, kopertę z kasą itd.

I co się później dziwić, ze zamiast przeżycia duchowego komunia kojarzy się dziecku z prezentami i imprezą a im droższe prezenty tym dziecko bardziej zadowolone.

Pamiętam swoją komunię, nie było przesadzonych prezentów czy  przyjęcia na kilkadziesiąt osób i pomimo, że rodziców było stać na  wystawny bankiet to postanowili tego nie robić a impreza odbyła się w domu w gronie najbliższej rodziny. Dzisiaj bez przyjęcia w restauracji czy w domu weselnym nie ma komunii, dzieci cieszą się nie z przeżycia religijnego ale jedynie z tego, że dostaną nowego smartfona, laptopa, quada, kopertę z kasą itd.

I co się później dziwić, ze zamiast przeżycia duchowego komunia ... rozwiń

Avatar
ZESPÓŁ DOWNA / 23 listopada 2013 o 09:32
0

TAJEMNICA (pierwszej) SPOWIEDZI czyli proPOZYCJE (z)BAWIENIA: cz. 2:

16) "I" z dn. 20.X.2013 r. w artyKULe: "Abp Michalik na KUL: "Zawsze uważałem pedofilię za wielkie zło"" pokazuje prawdziwą Twarz Kościoła: ani to DOWN, ani to KLOWN - jednym słowem Axcelencja Józek MICHALIK, EPILEPTOSKOPAT, księŻULE i ZAKONNICE! W nagrodę ZA (z)BAWIENIE NARODU Aminencja MICHALIK Józek otrzymał spektaKULarny Tytuł: "Deo et Patriae deditus”(BOGU I OJCZYŹNIE ODDANY).

W spektaKULarnie psychoPATycznym DUCHU K-Z- N-S-Z-Z- SO-LI-DA-RN-OŚ-Ć OR-GA-NI-ST-ÓW i ASC dorzuca Axcelencji MICHALIKOWI wiąchę kąKUL-i (jest to BIBLIJNY Chwast KĄKOL podlewany WODĄ ŚWIĘCONĄ i hodowany na KUL-u). Sam kąKUL efektownie wygląda oświetlony ŚWIATŁEM DUCHA ŚW.(irniętego) Pod Postacią KULoPATwy pokazującej jak Axcelencje z księŻULAMI prowadzą wszystkich w pole! Sam Aminencja MICHALIK z całym półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM powinien odbyć pielgrzymkę do Universytetu Pod Wezwaniem MARYI SKŁODOWSKIEJ - KURII prezentującego na wszystkich faKULtetach poziom POŻAL SIĘ BOŻE! Podążając DROGĄ (z)BAWIENIA powinni śpiewać Hymn Sacralny "PENIS ANGELICUS"! W tym świetle Głównych Prawd WIA(g)RY ŚW.(irniętej), jak pedo, nawet Axcelencja Józek MICHALIK Oddany BOGU I OJCZYŹNIE, spektaKULarnie wyglądają psychoPATyczne Tytuły Naukowe obowiązujące na KUL-u:

1) mgr - to BARANEK - skrót BARAN.
2) dr - to BARANEK BOŻY - skrót BARAN. B.
3) hab. - to HABITOWY - skrót HABIT.
4) prof. - to OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.

Oceny zaś mogą być wyrażane w KUL-ach w pełni odzwierciedlające PoziomPożal Się Boże...

TO JUŻ NIE TE CZASY gdzie księŻULE błyszczały inteligencją - teraz INOBŁYSZCZY GŁUPOA Axcelencji na tle INTELIGENCJI.

K-Z- N-S-Z-Z- SO-LI-DA-RN-OŚ-Ć OR-GA-NI-ST-ÓW i ASC biorąc pod uwagę NIEBIESKIE PO-PiS-y Aminencji DO(w)N MICHALIKA Józefa przyznaje Mu Tytuł: HONOROWEGO SQRWYSYNA!

Wszystkie Axcelencje jakie zostały obdarowane tym tytułem w INTERNECIE nie doczekały się ANI JEDNEGO PROTESTU, co oznacza jak są poważani w Narodzie. Wszelkie zaś tytuły HONOROWYCH OBYWATELI nadawane DO(w)N Aminencjom były mocno OPROTESTOWANE, co podkreśla, że NARÓD MA Ich w d...!

Podsumowując wygłupy Axcelencji MICHALIKA Józefa: STAJĄ SIĘ WŚCIEKLI, NIEBEZPICZNI I ŹLI w myśl słów OJCA ŚW.(irniętego) JP 2: "WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA" i jeszcze nie jednemu "ŁEB UPIER***LĄ"!

Biadolił DO(w)N MICHALIK, że "OD KILKU TYGODNI TYLKO JEDEN TEMAT...", a zapomniał, że On i Jego KUMPLE od ponad 2000 LAT ino jeden temat: (z)BAWIENIE! - i tak każdy z Nich pedo... Pedoł też DO(w)N Józio MICHALIK, że KOŚCIÓŁ JEST ZWALCZNY WŁASNĄ NAUKĄ!, a kto OPRÓCZ KOŚCIOŁA WYTRZYMA TAKIE GŁUPOTY?

Związek do tej pory NIE UJAWNIA PERSONALIÓW aby chronić byłych ZWIĄZKOWCÓW.

Axcelencje z ksieŻULAMI jeszcze nie jeden "ŁEB UPIER***LĄ" ODPRAWIAJĄC NJAŚWIETRZE OFAIRY Pedofilskie i zapanuje ŚWIĘTY SPOKÓJ. Taniej jest "ŁEB UPIER***LIĆ" niż płacić ODSZKODOWANIA! Tak też zostaną w czy obrócone słowa z BUBLII z trudem cytowane przez DO(w)N'a MICHALIKA: „Kto zgorszy choćby jedno z tych najmniejszych – lepiej uwiązać Mu kamień Młyński u szyi i pogrążyć w głębinach morskich...” (Mt. 18, 6). No cóż: "WIA(g)RA BEZ UCZYNKÓW JEST MARTWA" (Jk. 2; 17,..., 26...)!

17) "SUPEREXPRESS" z dn. 21.X.2013 r. w artyKULe: "Ksiądz wysyłał miłosne SMS-y z Watykanu" - TO TRZEBA PRZECZYTAĆ niczym KSIĘGĘ (z)BAWIENIA - na końcu można CMOKNĄĆ Monitor! i zamiast "BÓG ZAPŁAC" powiedzieć: "KURRRR...IA JEGO MAĆ"!

18) "DZIENNIK WSCHODNI" z dn. 21.X.2013 r. w artyKULe: "Rząd chce przymusowego leczenia przestępców seksualnych" oPiSuje Święty Żywot za Kratkami czyli MIĘDZY KONFESJONAŁEM, a PIERDLEM. Dziwne, że na temat CHEMICZNEJ KASTRACJI PedoPowołanych ksieŻULI nawet w Rządzie R.P. panuje ŚWIĘTY SPOPKÓJ. Artykuł pokazuje też RAJ dla księŻULI - jak pedo Jezus: "DOPUŚĆCIE DZIATKOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE, BO DO NICH NALEŻY KÓRESTWO BOŻE..."! Rodzice zaś ino odpowiedzą z wielkim Nabożeństwem: "AMEN" - ino tyle im wolno NA DRODZE (z)BAWIENIA!

19) "SUPEREXPRESS" z dn. 21.X.2013 r. w artyKULe: "Ksiądz zlecił aborcję! Lekarze usłyszeli zarzuty" pokazuje jaka jest DROGA (z)BAWIENIA NAUCZYCIELSKIEJ ROLI KOSCIOŁA pełniącego swe POWOŁANIE nawet w przedszkolach ucząc jej jako KATECHEZY!

TEOFILIA, ECCLESIOFOBIA i inne ŚW.(irnięte)FOBIE powinny byćrównoznaczne z PEDOFILIĄ! uprawianą z Powołania przez Axcelencje, ksieŻULI i ZAKONNCIE! Waląc MAŁOLATY księŻULE chyba śpiewają: "Z RĄK KAPŁAŃSKICH PRZYJMIJ PANIE...".

20) "SUPEREXPRESS" z dn. 22.X.2013 r. w artyKULe: "Joanna Szczepkowska: Ksiądz molestował mnie w konfesjonale" - to TRZEBA PRZECZYTAĆ! i doPiS-ać o co księŻULE pytają np. JANÓW Szczepkowskich czyli chłopaków!, a (z)BAWIENIE ZAPEWNIONE na wieki wieków... I tak pryska Tajemnica Spowiedzi, a z nią GŁÓWNE PRAWDY WIA(g)RY!

TAJEMNICA (pierwszej) SPOWIEDZI czyli proPOZYCJE (z)BAWIENIA: cz. 2:

16) "I" z dn. 20.X.2013 r. w artyKULe: "Abp Michalik na KUL: "Zawsze uważałem pedofilię za wielkie zło"" pokazuje prawdziwą Twarz Kościoła: ani to DOWN, ani to KLOWN - jednym słowem Axcelencja Józek MICHALIK, EPILEPTOSKOPAT, księŻULE i ZAKONNICE! W nagrodę ZA (z)BAWIENIE NARODU Aminencja MICHALIK Józek otrzymał spektaKULarny Tytuł: "Deo et Patriae deditus”(BOGU I OJCZYŹNIE ... rozwiń

Avatar
Gość / 24 listopada 2013 o 10:25
0

Hmmm...nie wiem co powiedziec.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://urwij.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 13:21
0

z tego co widać to  rodzice byli bogaci i miałaś wszystko, a te dzieci czekają bo rodzice są biedni i nie kupili by im to co te dzieci dostaną, a do tego sami księża przyczyniają sie do tego aby ta komunia byla robiona z wielkim krzykiem, bo jak już od września uczą jak stać itp. ćwiczą te dzieci jak piesków, spojrzenie, w lewo, spojrzenie w prawo, po to jest religia aby dzieci były nauczone, w kościele wystarczy raz - góra dwa ustawić pokazać i już ,a nie 809 miesięcy dzieci były ćwiczone 

Komunia to nie jest jakieś wesele które robi się dla kasy, przede wszystkim ma to służyć jakiejś idei, przeżyciu duchowemu a nie materialnemu. Wszystko powinno mieścić się w granicach zdrowego rozsądku a nie głupoty i pokazaniu ile się ma i za ile się kupiło prezent dla dziecka.

Komunia to nie jest jakieś wesele które robi się dla kasy, przede wszystkim ma to służyć jakiejś idei, przeżyciu duchowemu a nie materialnemu. Wszystko powinno mieścić się w granicach zdrowego rozsądku a nie głupoty i pokazaniu ile się ma i za ile się kupiło prezent dla dziecka.

rozwiń
Avatar
anty kler / 23 listopada 2013 o 12:56
0

Ja pierdzielę. Tyle setek tysięcy strat dla kleru i sklepików z gadżetami

 A jak to będzie smutno w maju, nie będzie dziweczynek 9 letnich w głupawych sunkniach slubnych i chłopczyków w bialych kitlach. Ale strata, ale tysiace złotych nie zdartych...

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 12:24
0

Pamiętam swoją komunię, nie było przesadzonych prezentów czy  przyjęcia na kilkadziesiąt osób i pomimo, że rodziców było stać na  wystawny bankiet to postanowili tego nie robić a impreza odbyła się w domu w gronie najbliższej rodziny. Dzisiaj bez przyjęcia w restauracji czy w domu weselnym nie ma komunii, dzieci cieszą się nie z przeżycia religijnego ale jedynie z tego, że dostaną nowego smartfona, laptopa, quada, kopertę z kasą itd.

I co się później dziwić, ze zamiast przeżycia duchowego komunia kojarzy się dziecku z prezentami i imprezą a im droższe prezenty tym dziecko bardziej zadowolone.

z tego co widać to  rodzice byli bogaci i miałaś wszystko, a te dzieci czekają bo rodzice są biedni i nie kupili by im to co te dzieci dostaną, a do tego sami księża przyczyniają sie do tego aby ta komunia byla robiona z wielkim krzykiem, bo jak już od września uczą jak stać itp. ćwiczą te dzieci jak piesków, spojrzenie, w lewo, spojrzenie w prawo, po to jest religia aby dzieci były nauczone, w kościele wystarczy raz - góra dwa ustawić pokazać i już ,a nie 809 miesięcy dzieci były ćwiczone 

z tego co widać to  rodzice byli bogaci i miałaś wszystko, a te dzieci czekają bo rodzice są biedni i nie kupili by im to co te dzieci dostaną, a do tego sami księża przyczyniają sie do tego aby ta komunia byla robiona z wielkim krzykiem, bo jak już od września uczą jak stać itp. ćwiczą te dzieci jak piesków, spojrzenie, w lewo, spojrzenie w prawo, po to jest religia aby dzieci były nauczone, w kościele wystarczy raz - góra dwa ustawić pokazać i już ,a nie 809 miesięcy dzieci były ćwiczone 

rozwiń
Avatar
kik / 23 listopada 2013 o 12:06
0

Handlowanie bezbożnym rytuałem wprowadzania Jezusa do jelit.

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 11:08
0

NOWE ZNIŻKI DO McDonald' ! 2x cheesburger, big mac i frytki za 5zł.
http://darmowykupon24.pl/e4b Ilość kuponów  ograniczon. Zapraszamy.

Avatar
Aleksandra / 23 listopada 2013 o 11:03
0
Ja mieszkam w Niemczech i tu komunie są w trzeciej klasie.
Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 10:52
0

Ciekawe..ale sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizuj
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 10:50
0

Pamiętam swoją komunię, nie było przesadzonych prezentów czy  przyjęcia na kilkadziesiąt osób i pomimo, że rodziców było stać na  wystawny bankiet to postanowili tego nie robić a impreza odbyła się w domu w gronie najbliższej rodziny. Dzisiaj bez przyjęcia w restauracji czy w domu weselnym nie ma komunii, dzieci cieszą się nie z przeżycia religijnego ale jedynie z tego, że dostaną nowego smartfona, laptopa, quada, kopertę z kasą itd.

I co się później dziwić, ze zamiast przeżycia duchowego komunia kojarzy się dziecku z prezentami i imprezą a im droższe prezenty tym dziecko bardziej zadowolone.

Pamiętam swoją komunię, nie było przesadzonych prezentów czy  przyjęcia na kilkadziesiąt osób i pomimo, że rodziców było stać na  wystawny bankiet to postanowili tego nie robić a impreza odbyła się w domu w gronie najbliższej rodziny. Dzisiaj bez przyjęcia w restauracji czy w domu weselnym nie ma komunii, dzieci cieszą się nie z przeżycia religijnego ale jedynie z tego, że dostaną nowego smartfona, laptopa, quada, kopertę z kasą itd.

I co się później dziwić, ze zamiast przeżycia duchowego komunia ... rozwiń

Avatar
ZESPÓŁ DOWNA / 23 listopada 2013 o 09:32
0

TAJEMNICA (pierwszej) SPOWIEDZI czyli proPOZYCJE (z)BAWIENIA: cz. 2:

16) "I" z dn. 20.X.2013 r. w artyKULe: "Abp Michalik na KUL: "Zawsze uważałem pedofilię za wielkie zło"" pokazuje prawdziwą Twarz Kościoła: ani to DOWN, ani to KLOWN - jednym słowem Axcelencja Józek MICHALIK, EPILEPTOSKOPAT, księŻULE i ZAKONNICE! W nagrodę ZA (z)BAWIENIE NARODU Aminencja MICHALIK Józek otrzymał spektaKULarny Tytuł: "Deo et Patriae deditus”(BOGU I OJCZYŹNIE ODDANY).

W spektaKULarnie psychoPATycznym DUCHU K-Z- N-S-Z-Z- SO-LI-DA-RN-OŚ-Ć OR-GA-NI-ST-ÓW i ASC dorzuca Axcelencji MICHALIKOWI wiąchę kąKUL-i (jest to BIBLIJNY Chwast KĄKOL podlewany WODĄ ŚWIĘCONĄ i hodowany na KUL-u). Sam kąKUL efektownie wygląda oświetlony ŚWIATŁEM DUCHA ŚW.(irniętego) Pod Postacią KULoPATwy pokazującej jak Axcelencje z księŻULAMI prowadzą wszystkich w pole! Sam Aminencja MICHALIK z całym półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM powinien odbyć pielgrzymkę do Universytetu Pod Wezwaniem MARYI SKŁODOWSKIEJ - KURII prezentującego na wszystkich faKULtetach poziom POŻAL SIĘ BOŻE! Podążając DROGĄ (z)BAWIENIA powinni śpiewać Hymn Sacralny "PENIS ANGELICUS"! W tym świetle Głównych Prawd WIA(g)RY ŚW.(irniętej), jak pedo, nawet Axcelencja Józek MICHALIK Oddany BOGU I OJCZYŹNIE, spektaKULarnie wyglądają psychoPATyczne Tytuły Naukowe obowiązujące na KUL-u:

1) mgr - to BARANEK - skrót BARAN.
2) dr - to BARANEK BOŻY - skrót BARAN. B.
3) hab. - to HABITOWY - skrót HABIT.
4) prof. - to OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.

Oceny zaś mogą być wyrażane w KUL-ach w pełni odzwierciedlające PoziomPożal Się Boże...

TO JUŻ NIE TE CZASY gdzie księŻULE błyszczały inteligencją - teraz INOBŁYSZCZY GŁUPOA Axcelencji na tle INTELIGENCJI.

K-Z- N-S-Z-Z- SO-LI-DA-RN-OŚ-Ć OR-GA-NI-ST-ÓW i ASC biorąc pod uwagę NIEBIESKIE PO-PiS-y Aminencji DO(w)N MICHALIKA Józefa przyznaje Mu Tytuł: HONOROWEGO SQRWYSYNA!

Wszystkie Axcelencje jakie zostały obdarowane tym tytułem w INTERNECIE nie doczekały się ANI JEDNEGO PROTESTU, co oznacza jak są poważani w Narodzie. Wszelkie zaś tytuły HONOROWYCH OBYWATELI nadawane DO(w)N Aminencjom były mocno OPROTESTOWANE, co podkreśla, że NARÓD MA Ich w d...!

Podsumowując wygłupy Axcelencji MICHALIKA Józefa: STAJĄ SIĘ WŚCIEKLI, NIEBEZPICZNI I ŹLI w myśl słów OJCA ŚW.(irniętego) JP 2: "WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA" i jeszcze nie jednemu "ŁEB UPIER***LĄ"!

Biadolił DO(w)N MICHALIK, że "OD KILKU TYGODNI TYLKO JEDEN TEMAT...", a zapomniał, że On i Jego KUMPLE od ponad 2000 LAT ino jeden temat: (z)BAWIENIE! - i tak każdy z Nich pedo... Pedoł też DO(w)N Józio MICHALIK, że KOŚCIÓŁ JEST ZWALCZNY WŁASNĄ NAUKĄ!, a kto OPRÓCZ KOŚCIOŁA WYTRZYMA TAKIE GŁUPOTY?

Związek do tej pory NIE UJAWNIA PERSONALIÓW aby chronić byłych ZWIĄZKOWCÓW.

Axcelencje z ksieŻULAMI jeszcze nie jeden "ŁEB UPIER***LĄ" ODPRAWIAJĄC NJAŚWIETRZE OFAIRY Pedofilskie i zapanuje ŚWIĘTY SPOKÓJ. Taniej jest "ŁEB UPIER***LIĆ" niż płacić ODSZKODOWANIA! Tak też zostaną w czy obrócone słowa z BUBLII z trudem cytowane przez DO(w)N'a MICHALIKA: „Kto zgorszy choćby jedno z tych najmniejszych – lepiej uwiązać Mu kamień Młyński u szyi i pogrążyć w głębinach morskich...” (Mt. 18, 6). No cóż: "WIA(g)RA BEZ UCZYNKÓW JEST MARTWA" (Jk. 2; 17,..., 26...)!

17) "SUPEREXPRESS" z dn. 21.X.2013 r. w artyKULe: "Ksiądz wysyłał miłosne SMS-y z Watykanu" - TO TRZEBA PRZECZYTAĆ niczym KSIĘGĘ (z)BAWIENIA - na końcu można CMOKNĄĆ Monitor! i zamiast "BÓG ZAPŁAC" powiedzieć: "KURRRR...IA JEGO MAĆ"!

18) "DZIENNIK WSCHODNI" z dn. 21.X.2013 r. w artyKULe: "Rząd chce przymusowego leczenia przestępców seksualnych" oPiSuje Święty Żywot za Kratkami czyli MIĘDZY KONFESJONAŁEM, a PIERDLEM. Dziwne, że na temat CHEMICZNEJ KASTRACJI PedoPowołanych ksieŻULI nawet w Rządzie R.P. panuje ŚWIĘTY SPOPKÓJ. Artykuł pokazuje też RAJ dla księŻULI - jak pedo Jezus: "DOPUŚĆCIE DZIATKOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE, BO DO NICH NALEŻY KÓRESTWO BOŻE..."! Rodzice zaś ino odpowiedzą z wielkim Nabożeństwem: "AMEN" - ino tyle im wolno NA DRODZE (z)BAWIENIA!

19) "SUPEREXPRESS" z dn. 21.X.2013 r. w artyKULe: "Ksiądz zlecił aborcję! Lekarze usłyszeli zarzuty" pokazuje jaka jest DROGA (z)BAWIENIA NAUCZYCIELSKIEJ ROLI KOSCIOŁA pełniącego swe POWOŁANIE nawet w przedszkolach ucząc jej jako KATECHEZY!

TEOFILIA, ECCLESIOFOBIA i inne ŚW.(irnięte)FOBIE powinny byćrównoznaczne z PEDOFILIĄ! uprawianą z Powołania przez Axcelencje, ksieŻULI i ZAKONNCIE! Waląc MAŁOLATY księŻULE chyba śpiewają: "Z RĄK KAPŁAŃSKICH PRZYJMIJ PANIE...".

20) "SUPEREXPRESS" z dn. 22.X.2013 r. w artyKULe: "Joanna Szczepkowska: Ksiądz molestował mnie w konfesjonale" - to TRZEBA PRZECZYTAĆ! i doPiS-ać o co księŻULE pytają np. JANÓW Szczepkowskich czyli chłopaków!, a (z)BAWIENIE ZAPEWNIONE na wieki wieków... I tak pryska Tajemnica Spowiedzi, a z nią GŁÓWNE PRAWDY WIA(g)RY!

TAJEMNICA (pierwszej) SPOWIEDZI czyli proPOZYCJE (z)BAWIENIA: cz. 2:

16) "I" z dn. 20.X.2013 r. w artyKULe: "Abp Michalik na KUL: "Zawsze uważałem pedofilię za wielkie zło"" pokazuje prawdziwą Twarz Kościoła: ani to DOWN, ani to KLOWN - jednym słowem Axcelencja Józek MICHALIK, EPILEPTOSKOPAT, księŻULE i ZAKONNICE! W nagrodę ZA (z)BAWIENIE NARODU Aminencja MICHALIK Józek otrzymał spektaKULarny Tytuł: "Deo et Patriae deditus”(BOGU I OJCZYŹNIE ... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Olimpia Grudziądz – Górnik Łęczna 6:1. Rozgromieni po przerwie

Olimpia Grudziądz – Górnik Łęczna 6:1. Rozgromieni po przerwie 4 2

Nie tak wyobrażali sobie mecz w Grudziądzu kibice Górnika Łęczna. Zespół trenera Franciszka Smudy szybko strzelił bramkę, ale jak się okazało były to dobre złego początki. Po przerwie na boisku dzielili i rządzili rywale i pokonali łęcznian aż 6:1

"Pszczółki" w kiepskim stylu przegrały na wyjeździe z Widzewem Łódź

"Pszczółki" w kiepskim stylu przegrały na wyjeździe z Widzewem Łódź 2 0

Wiele niewymuszonych błędów, dziurawa obrona i fatalna skuteczność z „osobistych” – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrała na wyjeździe z Widzewem Łódź 79:81. Akademiczki mogą żałować, bo do samego końca miały losy spotkania w swoich rękach

Lublinianka - Powiślak 3:2. Niepotrzebne nerwy na koniec (zdjęcia)
galeria

Lublinianka - Powiślak 3:2. Niepotrzebne nerwy na koniec (zdjęcia) 2 0

Całkiem niezły mecz na inaugurację obejrzeli kibice na Wieniawie. Co najważniejsze, Lublinianka pokonała Powiślaka Końskowola 3:2. Gospodarze niepotrzebnie zafundowali sobie jednak nerwową końcówkę meczu

Szpital coraz bliżej otwarcia. "Oczekiwania społeczne i pewnego rodzaju presja jest duża"

Szpital coraz bliżej otwarcia. "Oczekiwania społeczne i pewnego rodzaju presja jest duża" 0 1

Jeszcze w pierwszej połowie tego roku szpital w Rykach ma być gotowy do przyjęcia pacjentów. Chodzi o izbę przyjęć, oddział wewnętrzny i poradnie specjalistyczne.

Hetman - Orlęta Łuków 5:1. Przeszkadzali tyle, ile mogli

Hetman - Orlęta Łuków 5:1. Przeszkadzali tyle, ile mogli 3 1

Hetman pożegnał się z kibicami w 2018 roku pięcioma golami zdobytymi w meczu z MKS Ryki. W podobny sposób lider tabeli przywitał się rundą wiosenną. Na dzień dobry podopieczni Jacka Ziarkowskiego pokonali Orlęta Łuków 5:1

Soła Oświęcim - Motor Lublin 0:1. Trzeci komplet

Soła Oświęcim - Motor Lublin 0:1. Trzeci komplet 44 9

Nie było łatwo, ale piłkarze Motoru w sobotę zgarnęli kolejny komplet punktów. Żółto-biało-niebiescy pokonali w Oświęcimiu tamtejszą Sołę 1:0

Mourad T. miał być zwiadowcą ISIS. Marokańczyk skazany przez sąd w Katowicach
film

Mourad T. miał być zwiadowcą ISIS. Marokańczyk skazany przez sąd w Katowicach 0 1

Katowice. Marokańczyk Mourad T. oskarżany o przynależność do tzw. Państwa Islamskiego został skazany na trzy lata i osiem miesięcy pozbawienia wolności. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Katowicach.

"Wąskotorówka" niebawem rozpocznie nowy sezon [trasy, ceny biletów]

"Wąskotorówka" niebawem rozpocznie nowy sezon [trasy, ceny biletów] 56 2

28 kwietnia na tory wyjedzie Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa

"Traktorzysta" po wpływem alkoholu i… w samej bieliźnie. Nietypowa interwencja policjantów

"Traktorzysta" po wpływem alkoholu i… w samej bieliźnie. Nietypowa interwencja policjantów 0 1

Siedział w traktorze zaparkowanym przy ogrodzeniu stadionu żużlowego w Lublinie, kiedy zauważyli go policjanci z drogówki. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Został przekazany członkom jego rodziny.

W budynku dawnego koszarowca powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych

W budynku dawnego koszarowca powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych 20 0

Na terenie dawnej jednostki wojskowej powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych. Pracę znajdzie tu ponad 50 osób

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto 3 1

43-letni mieszkaniec gminy Rudnik zginął w wypadku na drodze wojewódzkiej w miejscowości Płonka w powiecie krasnostawskim

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin
30 marca 2019, 0:00

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin 0 0

W dniach 30-31 marca w godz. 13-17 w siedzibie Targów Lublin będzie można podziwiać wystawę "Impresjoniści i postimpresjoniści" w trójwymiarze.

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie
galeria

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie 0 1

Dobra wiadomość dla miłośników sportów balonowych. Aeroklub Lubelski po raz kolejny zorganizuje Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Impreza odbędzie się w Nałęczowie w przyszłym roku. Decyzja zapadła na konferencji w Stambule

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu 0 0

W Maniach (gm. Międzyrzec Podlaski) oficjalnie otwarto Dom Dziecka. Powstał w budynku po byłej szkole.

Polacy wygrywają "drużynówkę" w Planicy i zdobywają Puchar Narodów!
film

Polacy wygrywają "drużynówkę" w Planicy i zdobywają Puchar Narodów! 0 0

Polscy skoczkowie najlepsi w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Planicy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!