Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 stycznia 2013 r.
19:54
Edytuj ten wpis

Nowe egzaminy na prawo jazdy trudniejsze i droższe

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 58 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Od dziś obowiązują nowe zasady egzaminów teoretycznych. Co się zmieniło?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj późnym wieczorem ostatni kandydaci na kierowców zdawali egzamin teoretyczny na starych zasadach. Od dziś ma być znacznie trudniej.

– Mamy już pierwszych chętnych na teorię według nowych zasad. Do egzaminu podejdą 28 stycznia – mówi Artur Banaszkiewicz, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie.

Taki sam termin jest już wyznaczony w chełmskim WORD.

– Nowe oprogramowanie działa bez zarzutu. Na razie w bazie mamy 1120 pytań. Ich liczba będzie sukcesywnie rosła do 3 tysięcy – mówi Sławomir Niepogoda, szef WORD w Chełmie.

Wszystko jest też gotowe w zamojskim WORD. – Oprogramowanie zostało solidnie przetestowane. Pierwsze 5 osób zapisało się na egzamin teoretyczny już na 23 stycznia – mówi Zbigniew Kubina, zastępca dyrektora WORD w Zamościu.

W Białej Podlaskiej na nowy egzamin na razie nie ma chętnych. Tam przymierzają się do 4 lutego.

Od dziś na egzaminie teoretycznym zdający będzie musiał zmierzyć się z 32 losowo wybranymi pytaniami. Na początek 20 pytań, poprzedzonych filmami symulującymi ruch drogowy, np. kto ma pierwszeństwo w konkretnej sytuacji na skrzyżowaniu. Zdający będzie miał 20 sekund na przeczytanie pytania i 15 kolejnych na odpowiedź.

Jak przebrnie pierwszy etap, może zdawać dalej. A tu czeka 12 pytań jednokrotnego wyboru. Czas na udzielenie odpowiedzi wydłuży się do 50 sekund. Maksymalnie można zdobyć 74 punkty. Aby zdać, trzeba zgromadzić minimum 68.

Zmiany nie podobają się nie tylko przyszłym kierowcom, ale też szkołom nauki jazdy. – Nikt z nami, czyli środowiskiem firm szkoleniowych, tych zmian nie konsultował. Nie mieliśmy wersji testowych nowych egzaminów. To nie jest w porządku – mówi Beata Nawrocka, szefowa lubelskiej szkoły Pablo.

Będzie drożej

Od dziś egzamin teoretyczny kosztuje już nie 22 a 30 zł. Praktyczny na prawo jazdy kategorii B również będzie droższy. Jego cena wzrośnie z 112 zł do 140 zł. Praktyczny na motocykl podrożeje o 40 zł, do 180 złotych. Więcej zapłacą również przyszli kierowcy ciężarówek. Egzamin na uprawnienia kategorii B1, C1, D1 oraz T podrożeje z 135 zł na 170, na kategorie C, D oraz B+E z 160 zł na 200 zł i C1+E, C+E, D1+E lub D+E z 195 na 245 zł.

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 stycznia 2013 o 08:12
0
[quote name='Jarek' timestamp='1359411343' post='726719']
Nie wypowiadaj się co do koreańskich aut. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Hyundaia Tucsona rocznik 2006. jeździłem już wieloma autami i zdecydowałem się na ten - dlaczego? z prostego powodu: Robiony jest na tej samej płycie podłogowej co Honda CR-V, ma 10 air bagów, ABS (ESP nie ma bo to niepotrzebna bzdura która tylko podnosi cenę a i wiele nie wnosi), wysoki, wytrzymały (przy stłuczce parkingowej Peugeot 407 stracił drzwi a mi pękł zderzak - długość pęknięcia ok 5 cm - wiem bo wymieniałem w ASO i nic nie stwierdzili więce), wyposażenie wiec bogate a cena zaprasza do kupna. Stwierdzam ze to bezpieczne auto

Co do 20 letnich i starszych aut - nie każdego stać imbecyle. Z resztą co ma piernik do wiatraka. Lubię stare auta - moim parzeniem jest Polonez 2000 Rally (o ile wiesz co to jest). Kiedyś robili naprawde spoko samochody (np audi B4 które było nieśmiertelne - dzisiejsze jednostki 2,0 TDI pochodzą żywcem z B4 1,9 TDI tylko są rozwiercone mają inne turbo i zmieniony ukł zasilania). Ogólnie niebezpiecznymi samochodami są auta zardzewiałe w których rddza jest ukryta!!!
[/quote]Zmień na rumuńską dacie,jest na tej samej płycie podłogowej.
[quote name='Jarek' timestamp='1359411343' post='726719']
Nie wypowiadaj się co do koreańskich aut. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Hyundaia Tucsona rocznik 2006. jeździłem już wieloma autami i zdecydowałem się na ten - dlaczego? z prostego powodu: Robiony jest na tej samej płycie podłogowej co Honda CR-V, ma 10 air bagów, ABS (ESP nie ma bo to niepotrzebna bzdura która tylko podnosi cenę a i wiele nie wnosi), wysoki, wytrzymały (przy stłuczce parkingowej Peugeot 407 stracił drzwi a mi pękł zderzak - długość p... rozwiń
Avatar
Jarek / 28 stycznia 2013 o 23:15
0
[quote name='Gość' timestamp='1358591514' post='722524']
TAK JAK CI PISAŁEM,kijanka,daewo,czy inne takie wynalazki są już niebezpieczne,jak tylko wyjadą z salonu,myślę że ty takim nie śmigasz,jak jeszcze żyjesz.
[/quote]

Nie wypowiadaj się co do koreańskich aut. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Hyundaia Tucsona rocznik 2006. jeździłem już wieloma autami i zdecydowałem się na ten - dlaczego? z prostego powodu: Robiony jest na tej samej płycie podłogowej co Honda CR-V, ma 10 air bagów, ABS (ESP nie ma bo to niepotrzebna bzdura która tylko podnosi cenę a i wiele nie wnosi), wysoki, wytrzymały (przy stłuczce parkingowej Peugeot 407 stracił drzwi a mi pękł zderzak - długość pęknięcia ok 5 cm - wiem bo wymieniałem w ASO i nic nie stwierdzili więce), wyposażenie wiec bogate a cena zaprasza do kupna. Stwierdzam ze to bezpieczne auto

Co do 20 letnich i starszych aut - nie każdego stać imbecyle. Z resztą co ma piernik do wiatraka. Lubię stare auta - moim parzeniem jest Polonez 2000 Rally (o ile wiesz co to jest). Kiedyś robili naprawde spoko samochody (np audi B4 które było nieśmiertelne - dzisiejsze jednostki 2,0 TDI pochodzą żywcem z B4 1,9 TDI tylko są rozwiercone mają inne turbo i zmieniony ukł zasilania). Ogólnie niebezpiecznymi samochodami są auta zardzewiałe w których rddza jest ukryta!!!
[quote name='Gość' timestamp='1358591514' post='722524']
TAK JAK CI PISAŁEM,kijanka,daewo,czy inne takie wynalazki są już niebezpieczne,jak tylko wyjadą z salonu,myślę że ty takim nie śmigasz,jak jeszcze żyjesz.
[/quote]

Nie wypowiadaj się co do koreańskich aut. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Hyundaia Tucsona rocznik 2006. jeździłem już wieloma autami i zdecydowałem się na ten - dlaczego? z prostego powodu: Robiony jest na tej samej płycie podłogowej co Honda CR-V, ma 10 air bagów, ABS (ESP... rozwiń
Avatar
t. / 23 stycznia 2013 o 02:21
0
[quote name='Ciupaga' timestamp='1358594186' post='722547']
[url="http://www.testy-na-prawo-jazdy.com.pl/"]http://www.testy-na-...o-jazdy.com.pl/[/url]

tu masz nowe testy , pobierz i ćwicz ja osobiście rozwiązywałem je i bardziej mi się podobają niż te stare , szkoda ze nie można przyspieszyć czasu

pozdrawiam
[/quote]

tylko, że te oficjalne wcale nie są takie łatwe. niektóre są banalne, a niektóre tak sformułowane, że nie wiadomo o co chodzi. i niech Ci się trafi kilka takich głupich to oblejesz :/
[quote name='Ciupaga' timestamp='1358594186' post='722547']
[url="http://www.testy-na-prawo-jazdy.com.pl/"]http://www.testy-na-...o-jazdy.com.pl/[/url]

tu masz nowe testy , pobierz i ćwicz ja osobiście rozwiązywałem je i bardziej mi się podobają niż te stare , szkoda ze nie można przyspieszyć czasu

pozdrawiam
[/quote]

tylko, że te oficjalne wcale nie są takie łatwe. niektóre są banalne, a niektóre tak sformułowane, że nie wiadomo o co chodzi. i niech Ci się trafi kil... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2013 o 18:51
0
stare czy nowe testy, jaka to różnica - wystarczy znac kodeks drogowy. Teoria to pikuś. Problem, to egzamin praktyczny. czasem trzeba miec naprawdę dużo szczęścia, zeby zdać.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2013 o 18:39
0
LUDZIE PO CO SIE WYPOWIADACIE ZE NOWE TESTY BEDA TRUDNIEJSZE I ROBICIE POPLOCH!!!
POSIADAM NOWE TESTY, PRAWDA ZE JEST ICH WIECEJ ALE SA LATWIESZE PYTANIA I ODPOWIEDZI TAK ALBO NIE!!! CZESC PYTAN SIE POWTARZA ZE STARYCH PYTAN NIE BEDZIE TAK ZLE!!! POZDRAWIAM
Avatar
Gość / 22 stycznia 2013 o 12:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1358852202' post='723837']
Witam! współczuję tym którzy będą zdawać już na nowych zasadach. Stare testy można było wykuć na pamięć. wystarczyło spojrzec na pytanie i wiadomo że prawidłowa odpowiedź to np: b i c. Nowe mają nauczyć podejmowania szybkiej decyzji "tak lub nie". Myślę że znając kodeks drogowy zdający nie będą mieli z tym problemu. Zawsze więcej problemów sprawiał egzamin praktyczny, bo za drobne przewinienie przerywa się egzamin ( np za późno albo za wcześnie włączony kierunkowskaz, albo przy parkowaniu za blisko podjechanie). chociaz i tak chyba ulubiony błąd egzaminatorów na mieście to wymuszenie!!. Wypada tylko życzyć cierpliwości i powodzenia!
[/quote]NIE MA Z TYM WIELKIEGO PROBLEMU,TRZEBA OLAĆ TYCH NASZYCH ZŁODZIEI I DAĆ UKRAIŃCOM ZAROBIĆ !!!!!!
[quote name='Gość' timestamp='1358852202' post='723837']
Witam! współczuję tym którzy będą zdawać już na nowych zasadach. Stare testy można było wykuć na pamięć. wystarczyło spojrzec na pytanie i wiadomo że prawidłowa odpowiedź to np: b i c. Nowe mają nauczyć podejmowania szybkiej decyzji "tak lub nie". Myślę że znając kodeks drogowy zdający nie będą mieli z tym problemu. Zawsze więcej problemów sprawiał egzamin praktyczny, bo za drobne przewinienie przerywa się egzamin ( np za późno albo za wcześn... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2013 o 11:56
0
Witam! współczuję tym którzy będą zdawać już na nowych zasadach. Stare testy można było wykuć na pamięć. wystarczyło spojrzec na pytanie i wiadomo że prawidłowa odpowiedź to np: b i c. Nowe mają nauczyć podejmowania szybkiej decyzji "tak lub nie". Myślę że znając kodeks drogowy zdający nie będą mieli z tym problemu. Zawsze więcej problemów sprawiał egzamin praktyczny, bo za drobne przewinienie przerywa się egzamin ( np za późno albo za wcześnie włączony kierunkowskaz, albo przy parkowaniu za blisko podjechanie). chociaz i tak chyba ulubiony błąd egzaminatorów na mieście to wymuszenie!!. Wypada tylko życzyć cierpliwości i powodzenia!
Witam! współczuję tym którzy będą zdawać już na nowych zasadach. Stare testy można było wykuć na pamięć. wystarczyło spojrzec na pytanie i wiadomo że prawidłowa odpowiedź to np: b i c. Nowe mają nauczyć podejmowania szybkiej decyzji "tak lub nie". Myślę że znając kodeks drogowy zdający nie będą mieli z tym problemu. Zawsze więcej problemów sprawiał egzamin praktyczny, bo za drobne przewinienie przerywa się egzamin ( np za późno albo za wcześnie włączony kierunkowskaz, albo przy parkowaniu za blisko podjechanie). chociaz i tak c... rozwiń
Avatar
a. / 22 stycznia 2013 o 04:19
0
[quote name='Ciupaga' timestamp='1358621011' post='722707']
tak ważny 6 miesięcy od dnia zdania egzaminu
[/quote]

haha, tylko że możesz poczekać na praktyczny 6-8 tygodni
Avatar
a. / 22 stycznia 2013 o 04:05
0
[quote name='Ciupaga' timestamp='1358621011' post='722707']
tak ważny 6 miesięcy od dnia zdania egzaminu
[/quote]

haha, tylko że możesz poczekać na praktyczny 6-8 tygodni
Avatar
a. / 22 stycznia 2013 o 04:03
0
[quote name='instruktor z Międzyrzeca' timestamp='1358717157' post='723216']
Nie ma czegoś takiego jak obowiązek poruszania się z jakąś prędkością minimalną. Znak o który zapewne chodzi mówi nam, że na drodze oznaczonej tym znakiem mogą poruszać się pojazdy, które na równej poziomej nawierzchni są w stanie osiągnąć prędkość podaną na znaku. Nie oznacza to, że np jeżeli jest ślisko to musisz się z tą prędkością poruszać.
[/quote]

tak? czyli jak jest taki znak to mogę mimo tego jechać np. w tunelu 10km/h i nie będę stwarzać zagrożenia? Panie instruktorze
[quote name='instruktor z Międzyrzeca' timestamp='1358717157' post='723216']
Nie ma czegoś takiego jak obowiązek poruszania się z jakąś prędkością minimalną. Znak o który zapewne chodzi mówi nam, że na drodze oznaczonej tym znakiem mogą poruszać się pojazdy, które na równej poziomej nawierzchni są w stanie osiągnąć prędkość podaną na znaku. Nie oznacza to, że np jeżeli jest ślisko to musisz się z tą prędkością poruszać.
[/quote]

tak? czyli jak jest taki znak to mogę mimo tego jechać np. w tune... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2013 o 08:12
0
[quote name='Jarek' timestamp='1359411343' post='726719']
Nie wypowiadaj się co do koreańskich aut. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Hyundaia Tucsona rocznik 2006. jeździłem już wieloma autami i zdecydowałem się na ten - dlaczego? z prostego powodu: Robiony jest na tej samej płycie podłogowej co Honda CR-V, ma 10 air bagów, ABS (ESP nie ma bo to niepotrzebna bzdura która tylko podnosi cenę a i wiele nie wnosi), wysoki, wytrzymały (przy stłuczce parkingowej Peugeot 407 stracił drzwi a mi pękł zderzak - długość pęknięcia ok 5 cm - wiem bo wymieniałem w ASO i nic nie stwierdzili więce), wyposażenie wiec bogate a cena zaprasza do kupna. Stwierdzam ze to bezpieczne auto

Co do 20 letnich i starszych aut - nie każdego stać imbecyle. Z resztą co ma piernik do wiatraka. Lubię stare auta - moim parzeniem jest Polonez 2000 Rally (o ile wiesz co to jest). Kiedyś robili naprawde spoko samochody (np audi B4 które było nieśmiertelne - dzisiejsze jednostki 2,0 TDI pochodzą żywcem z B4 1,9 TDI tylko są rozwiercone mają inne turbo i zmieniony ukł zasilania). Ogólnie niebezpiecznymi samochodami są auta zardzewiałe w których rddza jest ukryta!!!
[/quote]Zmień na rumuńską dacie,jest na tej samej płycie podłogowej.
[quote name='Jarek' timestamp='1359411343' post='726719']
Nie wypowiadaj się co do koreańskich aut. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Hyundaia Tucsona rocznik 2006. jeździłem już wieloma autami i zdecydowałem się na ten - dlaczego? z prostego powodu: Robiony jest na tej samej płycie podłogowej co Honda CR-V, ma 10 air bagów, ABS (ESP nie ma bo to niepotrzebna bzdura która tylko podnosi cenę a i wiele nie wnosi), wysoki, wytrzymały (przy stłuczce parkingowej Peugeot 407 stracił drzwi a mi pękł zderzak - długość p... rozwiń
Avatar
Jarek / 28 stycznia 2013 o 23:15
0
[quote name='Gość' timestamp='1358591514' post='722524']
TAK JAK CI PISAŁEM,kijanka,daewo,czy inne takie wynalazki są już niebezpieczne,jak tylko wyjadą z salonu,myślę że ty takim nie śmigasz,jak jeszcze żyjesz.
[/quote]

Nie wypowiadaj się co do koreańskich aut. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Hyundaia Tucsona rocznik 2006. jeździłem już wieloma autami i zdecydowałem się na ten - dlaczego? z prostego powodu: Robiony jest na tej samej płycie podłogowej co Honda CR-V, ma 10 air bagów, ABS (ESP nie ma bo to niepotrzebna bzdura która tylko podnosi cenę a i wiele nie wnosi), wysoki, wytrzymały (przy stłuczce parkingowej Peugeot 407 stracił drzwi a mi pękł zderzak - długość pęknięcia ok 5 cm - wiem bo wymieniałem w ASO i nic nie stwierdzili więce), wyposażenie wiec bogate a cena zaprasza do kupna. Stwierdzam ze to bezpieczne auto

Co do 20 letnich i starszych aut - nie każdego stać imbecyle. Z resztą co ma piernik do wiatraka. Lubię stare auta - moim parzeniem jest Polonez 2000 Rally (o ile wiesz co to jest). Kiedyś robili naprawde spoko samochody (np audi B4 które było nieśmiertelne - dzisiejsze jednostki 2,0 TDI pochodzą żywcem z B4 1,9 TDI tylko są rozwiercone mają inne turbo i zmieniony ukł zasilania). Ogólnie niebezpiecznymi samochodami są auta zardzewiałe w których rddza jest ukryta!!!
[quote name='Gość' timestamp='1358591514' post='722524']
TAK JAK CI PISAŁEM,kijanka,daewo,czy inne takie wynalazki są już niebezpieczne,jak tylko wyjadą z salonu,myślę że ty takim nie śmigasz,jak jeszcze żyjesz.
[/quote]

Nie wypowiadaj się co do koreańskich aut. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Hyundaia Tucsona rocznik 2006. jeździłem już wieloma autami i zdecydowałem się na ten - dlaczego? z prostego powodu: Robiony jest na tej samej płycie podłogowej co Honda CR-V, ma 10 air bagów, ABS (ESP... rozwiń
Avatar
t. / 23 stycznia 2013 o 02:21
0
[quote name='Ciupaga' timestamp='1358594186' post='722547']
[url="http://www.testy-na-prawo-jazdy.com.pl/"]http://www.testy-na-...o-jazdy.com.pl/[/url]

tu masz nowe testy , pobierz i ćwicz ja osobiście rozwiązywałem je i bardziej mi się podobają niż te stare , szkoda ze nie można przyspieszyć czasu

pozdrawiam
[/quote]

tylko, że te oficjalne wcale nie są takie łatwe. niektóre są banalne, a niektóre tak sformułowane, że nie wiadomo o co chodzi. i niech Ci się trafi kilka takich głupich to oblejesz :/
[quote name='Ciupaga' timestamp='1358594186' post='722547']
[url="http://www.testy-na-prawo-jazdy.com.pl/"]http://www.testy-na-...o-jazdy.com.pl/[/url]

tu masz nowe testy , pobierz i ćwicz ja osobiście rozwiązywałem je i bardziej mi się podobają niż te stare , szkoda ze nie można przyspieszyć czasu

pozdrawiam
[/quote]

tylko, że te oficjalne wcale nie są takie łatwe. niektóre są banalne, a niektóre tak sformułowane, że nie wiadomo o co chodzi. i niech Ci się trafi kil... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2013 o 18:51
0
stare czy nowe testy, jaka to różnica - wystarczy znac kodeks drogowy. Teoria to pikuś. Problem, to egzamin praktyczny. czasem trzeba miec naprawdę dużo szczęścia, zeby zdać.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2013 o 18:39
0
LUDZIE PO CO SIE WYPOWIADACIE ZE NOWE TESTY BEDA TRUDNIEJSZE I ROBICIE POPLOCH!!!
POSIADAM NOWE TESTY, PRAWDA ZE JEST ICH WIECEJ ALE SA LATWIESZE PYTANIA I ODPOWIEDZI TAK ALBO NIE!!! CZESC PYTAN SIE POWTARZA ZE STARYCH PYTAN NIE BEDZIE TAK ZLE!!! POZDRAWIAM
Avatar
Gość / 22 stycznia 2013 o 12:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1358852202' post='723837']
Witam! współczuję tym którzy będą zdawać już na nowych zasadach. Stare testy można było wykuć na pamięć. wystarczyło spojrzec na pytanie i wiadomo że prawidłowa odpowiedź to np: b i c. Nowe mają nauczyć podejmowania szybkiej decyzji "tak lub nie". Myślę że znając kodeks drogowy zdający nie będą mieli z tym problemu. Zawsze więcej problemów sprawiał egzamin praktyczny, bo za drobne przewinienie przerywa się egzamin ( np za późno albo za wcześnie włączony kierunkowskaz, albo przy parkowaniu za blisko podjechanie). chociaz i tak chyba ulubiony błąd egzaminatorów na mieście to wymuszenie!!. Wypada tylko życzyć cierpliwości i powodzenia!
[/quote]NIE MA Z TYM WIELKIEGO PROBLEMU,TRZEBA OLAĆ TYCH NASZYCH ZŁODZIEI I DAĆ UKRAIŃCOM ZAROBIĆ !!!!!!
[quote name='Gość' timestamp='1358852202' post='723837']
Witam! współczuję tym którzy będą zdawać już na nowych zasadach. Stare testy można było wykuć na pamięć. wystarczyło spojrzec na pytanie i wiadomo że prawidłowa odpowiedź to np: b i c. Nowe mają nauczyć podejmowania szybkiej decyzji "tak lub nie". Myślę że znając kodeks drogowy zdający nie będą mieli z tym problemu. Zawsze więcej problemów sprawiał egzamin praktyczny, bo za drobne przewinienie przerywa się egzamin ( np za późno albo za wcześn... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2013 o 11:56
0
Witam! współczuję tym którzy będą zdawać już na nowych zasadach. Stare testy można było wykuć na pamięć. wystarczyło spojrzec na pytanie i wiadomo że prawidłowa odpowiedź to np: b i c. Nowe mają nauczyć podejmowania szybkiej decyzji "tak lub nie". Myślę że znając kodeks drogowy zdający nie będą mieli z tym problemu. Zawsze więcej problemów sprawiał egzamin praktyczny, bo za drobne przewinienie przerywa się egzamin ( np za późno albo za wcześnie włączony kierunkowskaz, albo przy parkowaniu za blisko podjechanie). chociaz i tak chyba ulubiony błąd egzaminatorów na mieście to wymuszenie!!. Wypada tylko życzyć cierpliwości i powodzenia!
Witam! współczuję tym którzy będą zdawać już na nowych zasadach. Stare testy można było wykuć na pamięć. wystarczyło spojrzec na pytanie i wiadomo że prawidłowa odpowiedź to np: b i c. Nowe mają nauczyć podejmowania szybkiej decyzji "tak lub nie". Myślę że znając kodeks drogowy zdający nie będą mieli z tym problemu. Zawsze więcej problemów sprawiał egzamin praktyczny, bo za drobne przewinienie przerywa się egzamin ( np za późno albo za wcześnie włączony kierunkowskaz, albo przy parkowaniu za blisko podjechanie). chociaz i tak c... rozwiń
Avatar
a. / 22 stycznia 2013 o 04:19
0
[quote name='Ciupaga' timestamp='1358621011' post='722707']
tak ważny 6 miesięcy od dnia zdania egzaminu
[/quote]

haha, tylko że możesz poczekać na praktyczny 6-8 tygodni
Avatar
a. / 22 stycznia 2013 o 04:05
0
[quote name='Ciupaga' timestamp='1358621011' post='722707']
tak ważny 6 miesięcy od dnia zdania egzaminu
[/quote]

haha, tylko że możesz poczekać na praktyczny 6-8 tygodni
Avatar
a. / 22 stycznia 2013 o 04:03
0
[quote name='instruktor z Międzyrzeca' timestamp='1358717157' post='723216']
Nie ma czegoś takiego jak obowiązek poruszania się z jakąś prędkością minimalną. Znak o który zapewne chodzi mówi nam, że na drodze oznaczonej tym znakiem mogą poruszać się pojazdy, które na równej poziomej nawierzchni są w stanie osiągnąć prędkość podaną na znaku. Nie oznacza to, że np jeżeli jest ślisko to musisz się z tą prędkością poruszać.
[/quote]

tak? czyli jak jest taki znak to mogę mimo tego jechać np. w tunelu 10km/h i nie będę stwarzać zagrożenia? Panie instruktorze
[quote name='instruktor z Międzyrzeca' timestamp='1358717157' post='723216']
Nie ma czegoś takiego jak obowiązek poruszania się z jakąś prędkością minimalną. Znak o który zapewne chodzi mówi nam, że na drodze oznaczonej tym znakiem mogą poruszać się pojazdy, które na równej poziomej nawierzchni są w stanie osiągnąć prędkość podaną na znaku. Nie oznacza to, że np jeżeli jest ślisko to musisz się z tą prędkością poruszać.
[/quote]

tak? czyli jak jest taki znak to mogę mimo tego jechać np. w tune... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 0

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 13 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 2

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!