Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 grudnia 2009 r.
17:32
Edytuj ten wpis

Od dziś strażnik miejski może więcej

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 16 A A

Prawo do rewizji i używania paralizatorów, a także możliwość jazdy na sygnale. To nowe uprawnienia Straży Miejskiej. Nowelizacja ustawy w tej sprawie dziś wchodzi w życie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Straż Miejska może teraz przeszukać osobę zatrzymaną i skontrolować jej bagaż. Dotyczy to osób podejrzanych o popełnienie czynu zabronionego lub o stworzenie zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzi.

– Teraz będziemy mogli np. przeszukać torby osoby podejrzanej o nielegalny handel papierosami – tłumaczy Tadeusz Ordyniec, komendant straży w Chełmie.

Pojazdy Straży Miejskiej od dziś są na drodze uprzywilejowane tak samo, jak samochody policji czy straży pożarnej. Chodzi jednak tylko o sytuacje związane z ratowaniem życia lub zdrowia ludzkiego.

Trzecie nowe uprawnienie, to możliwość korzystania przez strażników z paralizatorów. – Nie przewidujemy jednak zakupu takich urządzeń – ucina Robert Gogola z lubelskiej straży.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
labej / 26 grudnia 2009 r. o 23:20
yoradek napisał:
Witajcie Panowie Strażnicy Miejscy ze wszystkich Miast i Gmin
przypominam iż formacja wasza jest od pilnowania porządku
w całym spektrum tego słowa od gówien i śmieci na ulicach
po pijaczków na skwerach i luźno biegających psów po parkach
a także nadzór nad dozorcami i administratorami za stan ich posesji.
itp.itd
Takie były założenia powstania tej służby

Paralizatory,rewizje i niebieskie światła na autach na pewno przyczynią się
zwiększenia czystości i bezpieczeństwa na ulicach i w parkach.

A tak statystycznie ile mandatów w ostatnim kwartale wystawiła w twojej gminie Straż Miejska
-kierowcom ,a ile dozorcom za bałagan na posesji.

Nic tylko pogratulować.

Pies ich j..................ęzykiem wytarmosił pod daszkiem.

Pies ich j..................ęzykiem wytarmosił pod daszkiem. rozwiń
Avatar
yoradek / 26 grudnia 2009 r. o 18:55
Witajcie Panowie Strażnicy Miejscy ze wszystkich Miast i Gmin
przypominam iż formacja wasza jest od pilnowania porządku
w całym spektrum tego słowa od gówien i śmieci na ulicach
po pijaczków na skwerach i luźno biegających psów po parkach
a także nadzór nad dozorcami i administratorami za stan ich posesji.
itp.itd
Takie były założenia powstania tej służby

Paralizatory,rewizje i niebieskie światła na autach na pewno przyczynią się
zwiększenia czystości i bezpieczeństwa na ulicach i w parkach.

A tak statystycznie ile mandatów w ostatnim kwartale wystawiła w twojej gminie Straż Miejska
-kierowcom ,a ile dozorcom za bałagan na posesji.

Nic tylko pogratulować.
Witajcie Panowie Strażnicy Miejscy ze wszystkich Miast i Gmin
przypominam iż formacja wasza jest od pilnowania porządku
w całym spektrum tego słowa od gówien i śmieci na ulicach
po pijaczków na skwerach i luźno biegających psów po parkach
a także nadzór nad dozorcami i administratorami za stan ich posesji.
itp.itd
Takie były założenia powstania tej służby

Paralizatory,rewizje i niebieskie światła na autach na pewno przyczynią się
zwiększenia czystości i bezpieczeństwa na ulicach i w pa... rozwiń
Avatar
~Wyborca~ / 25 grudnia 2009 r. o 12:14
Dzięki PO mamy powrót do państwa policyjnego - dajcie im jeszcze czołgi, żeby mogli tratować ludzi ... - najlepiej mnie ubawiło będą mogli używać paralizatorów, ale im ich nie kupią, czy można wierzyć, że ich nie kupią ...

Nie daj się otumanić i wpisz w wyszukiwarkę Google "Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy" wyszukaj wolny sondaż wyborczy i zagłosuj.

Wyniki głosowania przez internatów są zupełnie inne od oficjalnie prezentowanych, już zagłosowało ponad 4900 Polaków i ciągle głosują.

Drogi wyborco zapamiętaj, jaka jest różnica pomiędzy obietnicą, a jej realizacją, czym się różni obiecanie pieniędzy od dania pieniędzy, czym odróżnia mówienie od robienia.
Dzięki PO mamy powrót do państwa policyjnego - dajcie im jeszcze czołgi, żeby mogli tratować ludzi ... - najlepiej mnie ubawiło będą mogli używać paralizatorów, ale im ich nie kupią, czy można wierzyć, że ich nie kupią ...

Nie daj się otumanić i wpisz w wyszukiwarkę Google "Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy" wyszukaj wolny sondaż wyborczy i zagłosuj.

Wyniki głosowania przez internatów są zupełnie inne od oficjalnie prezentowanych, już zagłosowało ponad 4900 Polaków i ciągle głosują.

Drogi wyborco... rozwiń
Avatar
MUMU / 25 grudnia 2009 r. o 08:58
DLACZEGO ETATÓW STRAŻY MIEJSKIEJ NIE PRZENIEŚĆ DO POLICJI,UTRZYMANIE POLICJANTA JEST PRAWDOPODOBNIE TAŃSZE,A CZYNNE JEST 24 GODZ.
Avatar
sus / 25 grudnia 2009 r. o 08:33
Daj małpie brzytwę.
Avatar
VIP / 25 grudnia 2009 r. o 07:35
Gość napisał:
PO strażnik wolności obywateli hehe macie policyjne piswoskie panstwo w Pustych Obietnicach tego rzadu nieróbstwa.


Obudź się, pis nie jest już u władzy. Fakt, jedni warci drugich.
Avatar
lublin - miasto flustracji / 25 grudnia 2009 r. o 07:33
Proszę sprawdzić ile będzie przypadków przypadkowego urzycia paralizatorów przez strażników i ile będzie z tego powodu zwolnień lekarskich. Straż miejska to zbędna instytucja, nawet policjanci się z nich śmieją, bo to są glaby co wyleciały z policji lub byli za słabi na szkoleniach aby się do policji załapać. Prezentuj blokade - załóż blokade i marsz ganiać babcie handlujące pietruszką.
Avatar
~Darek~ / 25 grudnia 2009 r. o 00:46
łapcie złodziei w nocy lepiej a nie bedziecie pyrać po torbach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
mosquito / 24 grudnia 2009 r. o 23:38
oooooooooooo ! Bosche !
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 r. o 22:34
a kiedy straznik miejski bedzie mogl zaspiewac: " oooo moge wszystko..."?
Avatar
labej / 26 grudnia 2009 r. o 23:20
yoradek napisał:
Witajcie Panowie Strażnicy Miejscy ze wszystkich Miast i Gmin
przypominam iż formacja wasza jest od pilnowania porządku
w całym spektrum tego słowa od gówien i śmieci na ulicach
po pijaczków na skwerach i luźno biegających psów po parkach
a także nadzór nad dozorcami i administratorami za stan ich posesji.
itp.itd
Takie były założenia powstania tej służby

Paralizatory,rewizje i niebieskie światła na autach na pewno przyczynią się
zwiększenia czystości i bezpieczeństwa na ulicach i w parkach.

A tak statystycznie ile mandatów w ostatnim kwartale wystawiła w twojej gminie Straż Miejska
-kierowcom ,a ile dozorcom za bałagan na posesji.

Nic tylko pogratulować.

Pies ich j..................ęzykiem wytarmosił pod daszkiem.

Pies ich j..................ęzykiem wytarmosił pod daszkiem. rozwiń
Avatar
yoradek / 26 grudnia 2009 r. o 18:55
Witajcie Panowie Strażnicy Miejscy ze wszystkich Miast i Gmin
przypominam iż formacja wasza jest od pilnowania porządku
w całym spektrum tego słowa od gówien i śmieci na ulicach
po pijaczków na skwerach i luźno biegających psów po parkach
a także nadzór nad dozorcami i administratorami za stan ich posesji.
itp.itd
Takie były założenia powstania tej służby

Paralizatory,rewizje i niebieskie światła na autach na pewno przyczynią się
zwiększenia czystości i bezpieczeństwa na ulicach i w parkach.

A tak statystycznie ile mandatów w ostatnim kwartale wystawiła w twojej gminie Straż Miejska
-kierowcom ,a ile dozorcom za bałagan na posesji.

Nic tylko pogratulować.
Witajcie Panowie Strażnicy Miejscy ze wszystkich Miast i Gmin
przypominam iż formacja wasza jest od pilnowania porządku
w całym spektrum tego słowa od gówien i śmieci na ulicach
po pijaczków na skwerach i luźno biegających psów po parkach
a także nadzór nad dozorcami i administratorami za stan ich posesji.
itp.itd
Takie były założenia powstania tej służby

Paralizatory,rewizje i niebieskie światła na autach na pewno przyczynią się
zwiększenia czystości i bezpieczeństwa na ulicach i w pa... rozwiń
Avatar
~Wyborca~ / 25 grudnia 2009 r. o 12:14
Dzięki PO mamy powrót do państwa policyjnego - dajcie im jeszcze czołgi, żeby mogli tratować ludzi ... - najlepiej mnie ubawiło będą mogli używać paralizatorów, ale im ich nie kupią, czy można wierzyć, że ich nie kupią ...

Nie daj się otumanić i wpisz w wyszukiwarkę Google "Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy" wyszukaj wolny sondaż wyborczy i zagłosuj.

Wyniki głosowania przez internatów są zupełnie inne od oficjalnie prezentowanych, już zagłosowało ponad 4900 Polaków i ciągle głosują.

Drogi wyborco zapamiętaj, jaka jest różnica pomiędzy obietnicą, a jej realizacją, czym się różni obiecanie pieniędzy od dania pieniędzy, czym odróżnia mówienie od robienia.
Dzięki PO mamy powrót do państwa policyjnego - dajcie im jeszcze czołgi, żeby mogli tratować ludzi ... - najlepiej mnie ubawiło będą mogli używać paralizatorów, ale im ich nie kupią, czy można wierzyć, że ich nie kupią ...

Nie daj się otumanić i wpisz w wyszukiwarkę Google "Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy" wyszukaj wolny sondaż wyborczy i zagłosuj.

Wyniki głosowania przez internatów są zupełnie inne od oficjalnie prezentowanych, już zagłosowało ponad 4900 Polaków i ciągle głosują.

Drogi wyborco... rozwiń
Avatar
MUMU / 25 grudnia 2009 r. o 08:58
DLACZEGO ETATÓW STRAŻY MIEJSKIEJ NIE PRZENIEŚĆ DO POLICJI,UTRZYMANIE POLICJANTA JEST PRAWDOPODOBNIE TAŃSZE,A CZYNNE JEST 24 GODZ.
Avatar
sus / 25 grudnia 2009 r. o 08:33
Daj małpie brzytwę.
Avatar
VIP / 25 grudnia 2009 r. o 07:35
Gość napisał:
PO strażnik wolności obywateli hehe macie policyjne piswoskie panstwo w Pustych Obietnicach tego rzadu nieróbstwa.


Obudź się, pis nie jest już u władzy. Fakt, jedni warci drugich.
Avatar
lublin - miasto flustracji / 25 grudnia 2009 r. o 07:33
Proszę sprawdzić ile będzie przypadków przypadkowego urzycia paralizatorów przez strażników i ile będzie z tego powodu zwolnień lekarskich. Straż miejska to zbędna instytucja, nawet policjanci się z nich śmieją, bo to są glaby co wyleciały z policji lub byli za słabi na szkoleniach aby się do policji załapać. Prezentuj blokade - załóż blokade i marsz ganiać babcie handlujące pietruszką.
Avatar
~Darek~ / 25 grudnia 2009 r. o 00:46
łapcie złodziei w nocy lepiej a nie bedziecie pyrać po torbach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
mosquito / 24 grudnia 2009 r. o 23:38
oooooooooooo ! Bosche !
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 r. o 22:34
a kiedy straznik miejski bedzie mogl zaspiewac: " oooo moge wszystko..."?
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pracownicy wojewody lubelskiego dostaną podwyżki. Wiemy, o ile wzrosną ich pensje

Pracownicy wojewody lubelskiego dostaną podwyżki. Wiemy, o ile wzrosną ich pensje

Był petycje, żądania, ostrzeżenia. W końcu się doczekali. Pracownicy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego mogą liczyć na wyższe pensje – z wyrównaniem od lipca.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 sierpnia 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 sierpnia 2022 roku

Takich sejmików nie widzi się codziennie. Kilkaset bocianów na jednym polu

Takich sejmików nie widzi się codziennie. Kilkaset bocianów na jednym polu

Bocianie sejmiki o tej porze roku to nic nadzwyczajnego, ale tak liczne, jak ten, który nasz Czytelnik zaobserwował we wtorek w Żukowie w Działach Grabowieckich do codzienności nie należą. Żerowało tam kilkaset ptaków. To tym cenniejsze, że bocianów białych w Polsce stale ubywa.

Historyczny wyczyn Motoru Lublin. Juniorzy obronili tytuł w MMPPK, ale to nie wszystko

Historyczny wyczyn Motoru Lublin. Juniorzy obronili tytuł w MMPPK, ale to nie wszystko

Juniorzy Motoru Lublin obronili w środę tytuł młodzieżowych mistrzów Polski par klubowych, który wywalczyli przed rokiem. Duet Mateusz Cierniak-Wiktor Lampart triumfował przed własną publicznością. To osiągnięcie jest wyjątkowe, kiedy zestawimy je z sukcesem z początku tego sezonu

Biała Podlaska. Znana firma po pożarze wstrzymuje produkcję

Biała Podlaska. Znana firma po pożarze wstrzymuje produkcję

Znana bialska przetwórnia ryb wstrzymała produkcję. Wszystko przez pożar, który w sobotę pochłonął część zakładu.

Orlęta Spomlek wygrały w Chełmie, cenne punkty Podlasia i koniec passy Avii Świdnik

Orlęta Spomlek wygrały w Chełmie, cenne punkty Podlasia i koniec passy Avii Świdnik

Za nami trzecia seria gier grupy czwartej. Jednym z ciekawszych spotkań w środę był mecz derbowy pomiędzy Chełmianką, a Orlętami Spomlek. Górą była druga z ekip, która wygrała na wyjeździe 3:1. Pierwsze punkty zgubiła Avia Świdnik. A jedynym niepokonanym zespołem pozostały rezerwy Cracovii

Nowy prezes Biomedu Lublin. Czwarty w ciągu dwóch lat

Nowy prezes Biomedu Lublin. Czwarty w ciągu dwóch lat

Do gabinetu prezesa wprowadzi się Mieczysław Starkowicz – ogłosiła lubelska spółka Biomed Lublin, niedoszły producent polskiego leku na Covid. To już czwarta osoba na tym stanowisku w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ceny gazu w górę. Nowe stawki dla 7 mln odbiorców

Ceny gazu w górę. Nowe stawki dla 7 mln odbiorców

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził wzrost taryfy dystrybucyjnej operatora największego systemu dystrybucyjnego gazu - Polskiej Spółki Gazownictwa.

Żeby badać pacjentów po ludzku, dwa szpitale w Lubelskiem dostaną nowoczesny sprzęt

Żeby badać pacjentów po ludzku, dwa szpitale w Lubelskiem dostaną nowoczesny sprzęt

Szpitale w Janowie Lubelskim i Radzyniu Podlaskim otrzymały prawie 5 mln zł z rządowej rezerwy na zakup nowoczesnego sprzętu. – Nasz tomograf jest na tyle awaryjny, że mamy non stop wyłączenia – przyznaje Renata Ciupak, dyrektor szpitala powiatowego w Janowie Lubelskim, który dostał 3,36 mln zł na zakup nowego urządzenia.

"Lublin od podwórka" - wystawa w DK LSM
18 sierpnia 2022, 17:30

"Lublin od podwórka" - wystawa w DK LSM

W czwartek, 18 sierpnia o godz. 17.30 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Zofii Skiby "Lublin od podwórka".

Maratony Teatralne w Gardzienicach
21 sierpnia 2022, 11:00

Maratony Teatralne w Gardzienicach

W sierpniu Ośrodek Praktyk Teatralny "Gardzienice" (Gardzienice Pierwsze 3) zaprasza na kolejne Maratony Teatralne. Będzie można też zwiedzić kompleks z przewodnikiem.

3 tys. zł dodatku węglowego. Wniosek w PDF do pobrania
galeria

3 tys. zł dodatku węglowego. Wniosek w PDF do pobrania

Zaczyna się przyjmowanie wniosków o dodatek węglowy. To nowa forma wsparcia finansowego dla osób ogrzewających swoje domy i mieszkania węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, wynikająca z ustawy o dodatku węglowym.

Lublin i Jarmark Jagielloński z nową nazwą. W weekend Festiwal Re:tradycja! Program
19 sierpnia 2022, 11:00
galeria

Lublin i Jarmark Jagielloński z nową nazwą. W weekend Festiwal Re:tradycja! Program

Trzy dni koncertów, muzyka tradycyjna, sztuka, twórcy ludowi i rzemieślnicy - tak zapowiada się Festiwal Re:tradycja, który rozpocznie się już w najbliższy piątek na Starym Mieście. Po 15 latach Jarmark Jagielloński zmienia nazwę, ale kultura tradycyjna pozostanie osią wydarzenia.

Górnik Łęczna nadal bez zwycięstwa w Fortuna I Lidze

Górnik Łęczna nadal bez zwycięstwa w Fortuna I Lidze

Po letniej rewolucji kadrowej jaka miała miejsce w Górniku Łęczna wielu kibiców zdawało sobie sprawę, że drużynę „zielono-czarnych” czeka ciężki początek sezonu. Jednak z pewnością niewielu fanów przypuszczało, że po sześciu meczach zespół nie będzie mieć na swoim koncie ani jednego zwycięstwa

Lubelskie. Kierowca volkswagena staranował BMW i uciekł. Zginęła jedna osoba
wideo
film

Lubelskie. Kierowca volkswagena staranował BMW i uciekł. Zginęła jedna osoba

34-latkowi grozi do 12 lat więzienia. Kilka dni temu, kierując volkswagenem, uderzył w BMW.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!