Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 września 2010 r.
12:39
Edytuj ten wpis

Opole Lubelskie: Przebudują kino za 4 miliony złotych

Autor: Zdjęcie autora (mm)
0 8 A A

130 wygodnych foteli w sali kinowej, nowoczesna sala do zajęć tanecznych, kilka pracowni artystycznych – tak będzie wyglądać po przebudowie kino w Opolu Lubelskim. Budynek będzie dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W piątek dostaliśmy potwierdzenie z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, że otrzymamy 2,7 mln zł dofinansowania na przebudowę i rozbudowę kina – mówi Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego. Koszt całego projektu wyniesie 4 mln zł.

Przetarg zostanie rozpisany jeszcze w tym roku, ale prace rozpoczną się dopiero wiosną. – Procedury przetargowe mogą potrwać nawet do lutego. Chcemy, by inwestycja została zakończona do połowy 2012 roku. W tym czasie kino będzie nieczynne – zapowiada burmistrz.

Zakres prac obejmie rozbudowę istniejącego budynku oraz dobudowę do niego nowej części. – Stary spichlerz adaptowany na potrzeby kina jest zabytkowy, dlatego ingerencja w architekturę będzie znikoma. Wszystko musimy konsultować z konserwatorem zabytków – zastrzega Dariusz Wróbel.

W kinie zostaną zamontowane nowe stylowe okna. Dach będzie pokryty czerwoną dachówką karpiówką. Nowa dobudowana część będzie kontrastowa – surowa, modernistyczna i przeszklona bryła. Ma być połączeniem nowoczesności z tradycją. Zostaną wymienione wszystkie instalacje łącznie z kotłownią, która po remoncie będzie ekologiczna.

W starej części znajdzie się wielofunkcyjna sala kinowo-teatralna. Widzowie siądą na 130 nowoczesnych, wygodnych fotelach. W podpiwniczeniu sceny znajdą się garderoby. Scena będzie oświetlona. Zostanie także zakupiony nowy projektor. Profesjonalne nagłośnienie gmina nabyła już wcześniej. Będą się tam także odbywać przeglądy teatrów amatorskich. Nad główną salą kinową na poddaszu znajdzie się 150 metrowa sala prób do zajęć tanecznych.

W nowym budynku znajdą się pracownie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, który działa na razie w budynku przy Ogrodowej. – Stamtąd zostanie przeniesiony do budynku kina. Wszystkie instytucje kultury znajdą się pod jednym dachem i powstanie Opolskie Centrum Kultury – zapowiada burmistrz.

W dobudowanej części będzie działać również mała kawiarenka. Cały budynek zostanie dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Będą podjazdy i windy.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 września 2010 o 12:38
0
[quote name='Ali Baba' date='07 wrzesień 2010 - 21:59 ' timestamp='1283889575' post='343106']
A ja zapytam inaczej czy burmistrz i inni decydenci nie dostrzegają innych problemów jak min. bezrobocie i brak miejsc pracy co w pryzmacie tego kina to pryszcz no nie -więc dają ludziom olimpiadę zamiast chleba i dziwne że Ci się na to godzą bo w moich oczach ten burmistrz jak i cała reszta to straszliwi oszuści i nieudacznicy !bo czy przed wyborami nie obiecywali polepszenia sytuacji swoim wyborcom a co dają rozrywkę śmiać się czy płakać z takich omamów !.
[/quote]
Nie w każdym punkcie masz rację, przyjdź do Urzędu Miejskiego to zobaczysz ilu klakierów burmistrza szwenda się po korytarzach-z nudów, bo kasę mają to po co mają pracować. A jeszcze urzędnicy organizują kryminalistom osadzonym w więzieniu wycieczki po mieście i okolicach o podtekście erotycznym, przeważnie panienki z odzysku . Sąsiedzi burmistrza także mają różne profity, chociażby wygrywając przetargi. A ponieważ zbliżają się wybory samorządowe więc masz szansę coś w Opolu zmienić, tylko czy będzie ci się chciało czy będziesz znów głosował na "dziadków" i innych nieciekawych typów z wykrzywionymi twarzami jak chociażby ten co w imię szczytnych haseł wyborczych "kupił za friko" pobudował "pizzerię" po drugiej stronie Urzędu Miejskiego.
[quote name='Ali Baba' date='07 wrzesień 2010 - 21:59 ' timestamp='1283889575' post='343106']
A ja zapytam inaczej czy burmistrz i inni decydenci nie dostrzegają innych problemów jak min. bezrobocie i brak miejsc pracy co w pryzmacie tego kina to pryszcz no nie -więc dają ludziom olimpiadę zamiast chleba i dziwne że Ci się na to godzą bo w moich oczach ten burmistrz jak i cała reszta to straszliwi oszuści i nieudacznicy !bo czy przed wyborami nie obiecywali polepszenia sytuacji swoim wyborcom a co da... rozwiń
Avatar
mag / 8 września 2010 o 08:42
0
Taka profesjonalna wizualizacja jak i to wiejskie miasto
Avatar
llubellak@op.pl / 8 września 2010 o 08:25
0
[quote name='Ali Baba' date='07 September 2010 - 21:59 PM' timestamp='1283889575' post='343106']
A ja zapytam inaczej czy burmistrz i inni decydenci nie dostrzegają innych problemów jak min. bezrobocie i brak miejsc pracy co w pryzmacie tego kina to pryszcz no nie -więc dają ludziom olimpiadę zamiast chleba i dziwne że Ci się na to godzą bo w moich oczach ten burmistrz jak i cała reszta to straszliwi oszuści i nieudacznicy !bo czy przed wyborami nie obiecywali polepszenia sytuacji swoim wyborcom a co dają rozrywkę śmiać się czy płakać z takich omamów !.
[/quote]

zawsze znajdzie się taki jeden niezadowolony! Ty chyba jeszcze żyjesz w komunie, bo tylko byś chciał brać i brać i brać! Opole dzięki więzieniu bardzo zyskało, dzięki tej inwestycji powstało 200 miejsc pracy i choć nie wszyscy są z Opola to każdy tam zostawia jakieś pieniądze. dzięki tej inwestycji powstała galeria ze stokrotką- kolejne miejsca pracy. teraz Opole zyska nowe osiedle mieszkalne, gdzie mieszkańcy znajdą pracę na budowie! kolejny etap to zapewnić tym mieszkańcom rozrywkę a taką rozrywką będzie bez wątpienia kino! przestań chrzanić, że trzeba coś robić dla bezrobotnych, ja uważam że trzeba też coś zrobić dla tych którzy mają pracę i jakoś wiążą koniec z końcem! oni też zasługują na coś przyjemnego, a kino i dom kultury może to dać! zresztą samo Opole zyska dzięki tej inwestycji, pomijając kilka miejsc pracy, zyska jak tu jedna osoba napisała, perełeczkę!

ps- z Lublina jestem a nie z Opola ale cieszy mnie tego typu informacja, że coś się dzieje, a tacy jak Ty, wiecznie niezadowoleni
[quote name='Ali Baba' date='07 September 2010 - 21:59 PM' timestamp='1283889575' post='343106']
A ja zapytam inaczej czy burmistrz i inni decydenci nie dostrzegają innych problemów jak min. bezrobocie i brak miejsc pracy co w pryzmacie tego kina to pryszcz no nie -więc dają ludziom olimpiadę zamiast chleba i dziwne że Ci się na to godzą bo w moich oczach ten burmistrz jak i cała reszta to straszliwi oszuści i nieudacznicy !bo czy przed wyborami nie obiecywali polepszenia sytuacji swoim wyborcom a co... rozwiń
Avatar
marekcolt / 8 września 2010 o 06:48
0
po co na wsi kino ? lepiej za remonty dróg niech się wezmą bencfały.
Avatar
Luby bierznik / 7 września 2010 o 23:29
0
Adaptacja zabytku na nowoczesną nutę, jedynie życzyć powodzenia. Bo Opole może mieć perełkę. Pzdr
Avatar
Ola / 7 września 2010 o 22:55
0
[color="#DDA0DD"][font="Lucida Console"]Mam wrażenie ,że osoba powyżej jest z innego miast i jest zazdrosna o nasze kino w Opolu . Ja w tym kinie byłam kilkanaście razy , ale sadze ,że teraz będę wybierała to kino niż kino w Lublinie . Przed remontem nie miałam ochoty tam uczęszczać z samego wyglądu,ten remont mnie zachęcił.I bardzo dobrze. Mam nadzieje ,że w Opolu będzie jeszcze nie jeden taki remont.Mógłby powstać jakiś klub,gdzie młodzież zbierałaby się w soboty or piątki.[/font][/color]
Avatar
Ali Baba / 7 września 2010 o 21:59
0
A ja zapytam inaczej czy burmistrz i inni decydenci nie dostrzegają innych problemów jak min. bezrobocie i brak miejsc pracy co w pryzmacie tego kina to pryszcz no nie -więc dają ludziom olimpiadę zamiast chleba i dziwne że Ci się na to godzą bo w moich oczach ten burmistrz jak i cała reszta to straszliwi oszuści i nieudacznicy !bo czy przed wyborami nie obiecywali polepszenia sytuacji swoim wyborcom a co dają rozrywkę śmiać się czy płakać z takich omamów !.
Avatar
mi / 7 września 2010 o 19:47
0
I co z tego, skoro filmy wyświetlane w tym kinie są pokazywane nawet 2-3 miesiące po ich premierze w innych większych miastach jak np. Lublin...
Avatar
Gość / 8 września 2010 o 12:38
0
[quote name='Ali Baba' date='07 wrzesień 2010 - 21:59 ' timestamp='1283889575' post='343106']
A ja zapytam inaczej czy burmistrz i inni decydenci nie dostrzegają innych problemów jak min. bezrobocie i brak miejsc pracy co w pryzmacie tego kina to pryszcz no nie -więc dają ludziom olimpiadę zamiast chleba i dziwne że Ci się na to godzą bo w moich oczach ten burmistrz jak i cała reszta to straszliwi oszuści i nieudacznicy !bo czy przed wyborami nie obiecywali polepszenia sytuacji swoim wyborcom a co dają rozrywkę śmiać się czy płakać z takich omamów !.
[/quote]
Nie w każdym punkcie masz rację, przyjdź do Urzędu Miejskiego to zobaczysz ilu klakierów burmistrza szwenda się po korytarzach-z nudów, bo kasę mają to po co mają pracować. A jeszcze urzędnicy organizują kryminalistom osadzonym w więzieniu wycieczki po mieście i okolicach o podtekście erotycznym, przeważnie panienki z odzysku . Sąsiedzi burmistrza także mają różne profity, chociażby wygrywając przetargi. A ponieważ zbliżają się wybory samorządowe więc masz szansę coś w Opolu zmienić, tylko czy będzie ci się chciało czy będziesz znów głosował na "dziadków" i innych nieciekawych typów z wykrzywionymi twarzami jak chociażby ten co w imię szczytnych haseł wyborczych "kupił za friko" pobudował "pizzerię" po drugiej stronie Urzędu Miejskiego.
[quote name='Ali Baba' date='07 wrzesień 2010 - 21:59 ' timestamp='1283889575' post='343106']
A ja zapytam inaczej czy burmistrz i inni decydenci nie dostrzegają innych problemów jak min. bezrobocie i brak miejsc pracy co w pryzmacie tego kina to pryszcz no nie -więc dają ludziom olimpiadę zamiast chleba i dziwne że Ci się na to godzą bo w moich oczach ten burmistrz jak i cała reszta to straszliwi oszuści i nieudacznicy !bo czy przed wyborami nie obiecywali polepszenia sytuacji swoim wyborcom a co da... rozwiń
Avatar
mag / 8 września 2010 o 08:42
0
Taka profesjonalna wizualizacja jak i to wiejskie miasto
Avatar
llubellak@op.pl / 8 września 2010 o 08:25
0
[quote name='Ali Baba' date='07 September 2010 - 21:59 PM' timestamp='1283889575' post='343106']
A ja zapytam inaczej czy burmistrz i inni decydenci nie dostrzegają innych problemów jak min. bezrobocie i brak miejsc pracy co w pryzmacie tego kina to pryszcz no nie -więc dają ludziom olimpiadę zamiast chleba i dziwne że Ci się na to godzą bo w moich oczach ten burmistrz jak i cała reszta to straszliwi oszuści i nieudacznicy !bo czy przed wyborami nie obiecywali polepszenia sytuacji swoim wyborcom a co dają rozrywkę śmiać się czy płakać z takich omamów !.
[/quote]

zawsze znajdzie się taki jeden niezadowolony! Ty chyba jeszcze żyjesz w komunie, bo tylko byś chciał brać i brać i brać! Opole dzięki więzieniu bardzo zyskało, dzięki tej inwestycji powstało 200 miejsc pracy i choć nie wszyscy są z Opola to każdy tam zostawia jakieś pieniądze. dzięki tej inwestycji powstała galeria ze stokrotką- kolejne miejsca pracy. teraz Opole zyska nowe osiedle mieszkalne, gdzie mieszkańcy znajdą pracę na budowie! kolejny etap to zapewnić tym mieszkańcom rozrywkę a taką rozrywką będzie bez wątpienia kino! przestań chrzanić, że trzeba coś robić dla bezrobotnych, ja uważam że trzeba też coś zrobić dla tych którzy mają pracę i jakoś wiążą koniec z końcem! oni też zasługują na coś przyjemnego, a kino i dom kultury może to dać! zresztą samo Opole zyska dzięki tej inwestycji, pomijając kilka miejsc pracy, zyska jak tu jedna osoba napisała, perełeczkę!

ps- z Lublina jestem a nie z Opola ale cieszy mnie tego typu informacja, że coś się dzieje, a tacy jak Ty, wiecznie niezadowoleni
[quote name='Ali Baba' date='07 September 2010 - 21:59 PM' timestamp='1283889575' post='343106']
A ja zapytam inaczej czy burmistrz i inni decydenci nie dostrzegają innych problemów jak min. bezrobocie i brak miejsc pracy co w pryzmacie tego kina to pryszcz no nie -więc dają ludziom olimpiadę zamiast chleba i dziwne że Ci się na to godzą bo w moich oczach ten burmistrz jak i cała reszta to straszliwi oszuści i nieudacznicy !bo czy przed wyborami nie obiecywali polepszenia sytuacji swoim wyborcom a co... rozwiń
Avatar
marekcolt / 8 września 2010 o 06:48
0
po co na wsi kino ? lepiej za remonty dróg niech się wezmą bencfały.
Avatar
Luby bierznik / 7 września 2010 o 23:29
0
Adaptacja zabytku na nowoczesną nutę, jedynie życzyć powodzenia. Bo Opole może mieć perełkę. Pzdr
Avatar
Ola / 7 września 2010 o 22:55
0
[color="#DDA0DD"][font="Lucida Console"]Mam wrażenie ,że osoba powyżej jest z innego miast i jest zazdrosna o nasze kino w Opolu . Ja w tym kinie byłam kilkanaście razy , ale sadze ,że teraz będę wybierała to kino niż kino w Lublinie . Przed remontem nie miałam ochoty tam uczęszczać z samego wyglądu,ten remont mnie zachęcił.I bardzo dobrze. Mam nadzieje ,że w Opolu będzie jeszcze nie jeden taki remont.Mógłby powstać jakiś klub,gdzie młodzież zbierałaby się w soboty or piątki.[/font][/color]
Avatar
Ali Baba / 7 września 2010 o 21:59
0
A ja zapytam inaczej czy burmistrz i inni decydenci nie dostrzegają innych problemów jak min. bezrobocie i brak miejsc pracy co w pryzmacie tego kina to pryszcz no nie -więc dają ludziom olimpiadę zamiast chleba i dziwne że Ci się na to godzą bo w moich oczach ten burmistrz jak i cała reszta to straszliwi oszuści i nieudacznicy !bo czy przed wyborami nie obiecywali polepszenia sytuacji swoim wyborcom a co dają rozrywkę śmiać się czy płakać z takich omamów !.
Avatar
mi / 7 września 2010 o 19:47
0
I co z tego, skoro filmy wyświetlane w tym kinie są pokazywane nawet 2-3 miesiące po ich premierze w innych większych miastach jak np. Lublin...
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 0

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 0 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 6 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 2 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 7 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 11 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 12 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 9 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 2 4

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!