Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 stycznia 2010 r.
11:44
Edytuj ten wpis

PKP: Chaos na kolei, pociągi mają wielogodzinne opóźnienia

Autor: Zdjęcie autora mb
0 9 A A

Około 10 pociągów dalekobieżnych utknęło w okolicach Częstochowy. Wśród nich jest m.in. pociąg z Wrocławia do Lublina. PKP nie wie nawet ile pociągów stoi w kolejce, ani jakie są opóźnienia, bo... "dyspozytorowi zepsuł się komputer”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O godzinie 2.55 na szlaku Lubliniec-Pawonków pociąg pospieszny relacji Wrocław-Lublin zerwał oblodzoną sieć. Jadący drugim torem pociąg towarowy też został unieruchomiony. Oba składy zablokowały tory. Na tym szlaku jest całkowita przerwa w transporcie, pociągi stoją w kolejce w obie strony.

PKP nie wie nawet ile pociągów stoi w kolejce, ani jakie są opóźnienia, bo... "dyspozytorowi zepsuł się komputer”.

Z kolei z powodu oblodzenia trakcji nie kursują pociągi magistralą kolejową Kraków-Warszawa. Z powodu złych warunków pogodowych na trasie Warszawa-Kraków nie kursuje pociąg "Kossak”, a pociąg "Tetmajer” został odwołany na odcinku z Zakopanego do Krakowa.

Inne pociągi z Krakowa do Warszawy kursują trasą przez Kielce. Natomiast z Warszawy do Krakowa jeżdżą objazdem przez Katowice i Zawiercie.

W naszym regionie nie ma problemów w kursowaniu pociągów regionalnych. Zima utrudnia za to kursowanie składów dalekobieżnych.

Pociągi dojeżdżające do Lublina mają bardzo duże opóźnienia. Np. jadący z Katowic "Sztygar” przyjechał dziś rano do stolicy naszego regionu z ponad 5-godzinnym opóźnieniem.

Wielogodzinne opóźnienie ma też jadący z Wrocławia do Lublina "Bolko”. Nie ma szans, że pasażerowie pojawili się na lubelskim dworcu zgodnie z planem – o godz. 16.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 stycznia 2010 r. o 17:49
Akurat na pogodę PKP wpływu nie ma więc nie wiem o co to halo, w całej Europie sytuacja wygląda podobnie
Avatar
tako / 10 stycznia 2010 r. o 16:02
Moze ktos mi udzieli informacji, o ktorej godzinie planowany jest w Lublinie przyjazd pociagu, ktory wyjechal z Krakowa o 7 rano????
Avatar
PObserwator / 10 stycznia 2010 r. o 15:53
Ta POgoda udawadnia wyższość trakcji spalinowej nad elektryczną tak samo jak autobus jest zawsze lepszy od trolejbusu czy silnik benzynowy od ropniaka czy benzyny na gazie. Trzeba tylko na benzynę e95 za 1,20 PLN nałożyć 10-20-% podatku a nie 3,20PLN. Tak jest w USA i nikt o zdrowych zmysłach nie myśli o kupieniu kopciucha za wyższą cenę i zanieczyszczaniu powietrza tonami sadzy i siarki.
Avatar
artur / 10 stycznia 2010 r. o 15:52
pociąg katowice- lublin miał wiecej spoznienia 5:05 był w puławach a planowo powinien być 20:38 dla mnie to troche wiecej godzin. w kielcach stalismy okolo 8 godzin. czego prawdy nie napiszecie.
Avatar
kami / 10 stycznia 2010 r. o 15:21
Pociag Krakow - Lublin, ktory wyjechal o godz 7 o godz. 15.00 byl jeszcze w Kielcach. Caly dzien podroz !!!!!, ktora normalnie trwa okolo 4 godzin. Czy kolej zrekompensuje pasazerom taka podroz????? W glowie sie nie miesci, co sie dzieje na PKP. napadalo troche i juz paraliz??????!!!!!. A co jak naprawde zawieje i beda 20 stopniowe mrozy. Obudzcie sie kolejarze!!! a moze podwyzka dla was ???? No za taka prace ..............
Avatar
Kicu / 10 stycznia 2010 r. o 15:15
Tak jak to kozzi napisał... nie ma pociągu relacji Opole - Lublin, więc wtf? Poza tym, nawet jakby to miał być Wrocław - Lublin to taki pociąg nie jeździ w środku nocy (poza wakacjami). Skąd Wy wzięliście to info?
Avatar
ffdgfd / 10 stycznia 2010 r. o 14:44
70 lat temu już mieliśmy okazje jeździć niemiecka koleją :] I wcale tam luksusów nie było haha:D Myslicie że jak DB wejdzie to będzie dobrze?? Oni tylko zrobią kilka lini dla bogatych. Dla tych co zapłacą za bilet 200 zł:]
Avatar
kozzi / 10 stycznia 2010 r. o 14:27
Brawo dziennikarzyny! Może zamiast przepisywać bezmyślnie najpierw należałoby sprawdzić wiadomości??Nie ma pociągu Lublin - Opole.
Avatar
~kolka~ / 10 stycznia 2010 r. o 14:19
Dla naszej kolei zawsze są niekorzystne warunki (przykład:nie tak dawno pociąg z Krakowa do Lublina).Miejmy nadzieję że niemiecka DB upora się z tymi problemami ?a nasi prezesi podejmą pracę u konkuręcji jako konduktorzy.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2010 r. o 17:49
Akurat na pogodę PKP wpływu nie ma więc nie wiem o co to halo, w całej Europie sytuacja wygląda podobnie
Avatar
tako / 10 stycznia 2010 r. o 16:02
Moze ktos mi udzieli informacji, o ktorej godzinie planowany jest w Lublinie przyjazd pociagu, ktory wyjechal z Krakowa o 7 rano????
Avatar
PObserwator / 10 stycznia 2010 r. o 15:53
Ta POgoda udawadnia wyższość trakcji spalinowej nad elektryczną tak samo jak autobus jest zawsze lepszy od trolejbusu czy silnik benzynowy od ropniaka czy benzyny na gazie. Trzeba tylko na benzynę e95 za 1,20 PLN nałożyć 10-20-% podatku a nie 3,20PLN. Tak jest w USA i nikt o zdrowych zmysłach nie myśli o kupieniu kopciucha za wyższą cenę i zanieczyszczaniu powietrza tonami sadzy i siarki.
Avatar
artur / 10 stycznia 2010 r. o 15:52
pociąg katowice- lublin miał wiecej spoznienia 5:05 był w puławach a planowo powinien być 20:38 dla mnie to troche wiecej godzin. w kielcach stalismy okolo 8 godzin. czego prawdy nie napiszecie.
Avatar
kami / 10 stycznia 2010 r. o 15:21
Pociag Krakow - Lublin, ktory wyjechal o godz 7 o godz. 15.00 byl jeszcze w Kielcach. Caly dzien podroz !!!!!, ktora normalnie trwa okolo 4 godzin. Czy kolej zrekompensuje pasazerom taka podroz????? W glowie sie nie miesci, co sie dzieje na PKP. napadalo troche i juz paraliz??????!!!!!. A co jak naprawde zawieje i beda 20 stopniowe mrozy. Obudzcie sie kolejarze!!! a moze podwyzka dla was ???? No za taka prace ..............
Avatar
Kicu / 10 stycznia 2010 r. o 15:15
Tak jak to kozzi napisał... nie ma pociągu relacji Opole - Lublin, więc wtf? Poza tym, nawet jakby to miał być Wrocław - Lublin to taki pociąg nie jeździ w środku nocy (poza wakacjami). Skąd Wy wzięliście to info?
Avatar
ffdgfd / 10 stycznia 2010 r. o 14:44
70 lat temu już mieliśmy okazje jeździć niemiecka koleją :] I wcale tam luksusów nie było haha:D Myslicie że jak DB wejdzie to będzie dobrze?? Oni tylko zrobią kilka lini dla bogatych. Dla tych co zapłacą za bilet 200 zł:]
Avatar
kozzi / 10 stycznia 2010 r. o 14:27
Brawo dziennikarzyny! Może zamiast przepisywać bezmyślnie najpierw należałoby sprawdzić wiadomości??Nie ma pociągu Lublin - Opole.
Avatar
~kolka~ / 10 stycznia 2010 r. o 14:19
Dla naszej kolei zawsze są niekorzystne warunki (przykład:nie tak dawno pociąg z Krakowa do Lublina).Miejmy nadzieję że niemiecka DB upora się z tymi problemami ?a nasi prezesi podejmą pracę u konkuręcji jako konduktorzy.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z dnia 27 stycznia 20223 roku
27 stycznia 2023, 0:00

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z dnia 27 stycznia 20223 roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!