Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 maja 2010 r.
11:31
Edytuj ten wpis

Powódź na Lubelszczyźnie: 12,5 mln zł dla powodzian z naszego regionu - relacja

0 10 A A

Opadająca w Wiśle woda powoli odsłania szkody, które wyrządziła. Ludzie, którzy byli w Wilkowie mówią, że widzieli tam martwe zwierzęta pływające w wodzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
15:26 Papież Benedykt XVI przekazał 50 tys. euro na rzecz powodzian. Trafią one do diecezji, które najbardziej ucierpiały. Pieniądze wpłynęły za pośrednictwem Papieskiej Rady "Cor Unum” na konto Episkopatu i zostaną przekazane Caritas Polska.

15:10 Na terenie województwa lubelskiego ewakuowano w sumie ponad 1,5 tys. osób. Powodzianie znajdują się m.in. w szkołach w Karczmiskach, Dobrem, Rogowie, Opolu Lubelskim, w remizach OSP we Wrzelowie (gm. Wilków) i w Basonii (gm. Józefów nad Wisłą) oraz w świetlicach w Rybitwach (gm. Józefów nad Wisłą) i w Basonii.

15:01 W powiecie opolskim w dalszym ciągu trwa umacnianie wałów i likwidowanie podsiąków. Liczne przesiąki wałów występują również na terenie gmin nadwiślańskich powiatu puławskiego. Stan techniczny wału w Parchatce (gmina Kazimierz Dolny) określany jest jako zły. W Kolonii Brześce (gm. Janowiec) wał od strony Wisły obsunął się na długości ok. 10 metrów.

14:51 Jak informuje sanepid w gminie Wilków zostało zatopionych m.in. 20 sklepów spożywczych i 2 piekarnie. Pod wodą znajdują się też dwa cmentarze w Wilkowie i Zagłobie. Sanepid wydał też decyzje zakazu sprzedaży artykułów spożywczych w sklepach w Świeciechowie.

14:23 Polski Czerwony Krzyż w Lublinie informuje, że w ramach pomocy dla powodzian uruchomił możliwość wysyłania SMS-ów o treści POMOC pod numer 7364. Koszt SMS-a wynosi 3 zł + Vat, z czego organizator otrzyma 3 zł na cele zbiórki publicznej.

13:46 13-letnia dziewczynka utopiła się dzisiaj w Wiśle. Weszła na tzw. podciąg mostowy nowego mostu na Wiśle, poślizgnęła się i wpadła do rzeki. Strażacy już znaleźli jej ciało
12:58 Poseł Janusz Palikot podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o działaniach jakie podejmują działacze PO w związku z powodzią. Wczoraj rozdawali m.in. ulotki numerami telefonów gdzie można uzyskać pomoc prawną.

Poseł zapowiedział też dzisiejszą wizytę w pow. opolskim Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. - Mam nadzieję, że ta wizyta przekona wszystkich, że gminie trzeba pomóc w sposób nadzwyczajny, ponieważ tam skala zniszczeń jest niebywała - powiedział Palikot.

12:27 Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych otrzymał od Zarządu Województwa 1 mln 190 tys. zł m.in. na zakup materiałów i urządzeń, ale również na pokrycie bieżących wydatków, związanych z powodzią. W planach jest m.in. zakup dodatkowego miliona worków na piasek, 20 tys. mkw. specjalnej folii, 60 tys. mkw. geowłókniny, 20 tys. pochodni, a także rękawic, łopat, butów kół ratunkowych, siekier itp.

12:24 Harcerze z Hufca Lublin organizują w swojej siedzibie (ul. Lwowska 12 w Lublinie) punkt przyjmowania darów dla poszkodowanych. - Zbieramy środki czystości, trwałą żywność, odzież, koce, wodę pitną, słodycze, art. szkolne – infomują harcerze. Rzeczy można przynosić od wtorku do piątku do biura w godzinach jego otwarcia (wtorek, czwartek 8:30 - 18; środa 8:30 – 16; piątek 8:30 – 15).

Harcerze będą też organizować wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin powodzian z regionu województwa lubelskiego. - Szukamy firm, instytucji i osób prywatnych, które chciałyby przekazać środki finansowe na organizację wakacji na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Darowizny można wysyłać na konto LUKAS Bank S.A. 37 1940 1076 3048 2807 0000 0000 z dopiskiem "Powódź 2010" – informują harcerze.

12:09 Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski odwiedzi dziś powiat opolski, w tym najbardziej dotkniętą skutkami powodzi gminę Wilków. Marszałek odwiedzi m.in. Szczekarków (ok. godz. 16:10 - 16:30) i Kępę Gostecką w gm. Łaziska.

12:03 IMGW prognozuje w nocy z środy na czwartek obfite deszcze na południu Polski. Nie powinny one stanowić zagrożenia pod względem wzrostu poziomu rzek, jednak mogą utrudnić prace ratowników - informuje IMGW.

11:48 - W tej chwili najbardziej potrzebne są rękawice i kalosze, ponieważ ludzie chcą wracać i porządkować swoje domy. A trzeba jakoś wejść w to bagno - mówi ks. Andrzej Głos, dyrektor Caritas w Lublinie. - Potrzebne są też środki przeciw komarom, bo nad wodą latają chmary tych owadów.

11:26 Osoby, które utraciły swój dowód osobisty w wyniku powodzi, otrzymają nowy dowód w pierwszej kolejności. Urzędy gmin będą priorytetowo rozpatrywać wnioski od powodzian - informuje MSWiA.

10:18 Aktualny stan rzek na Lubelszczyźnie:

Wisła w Puławach opadła w ciągu kilku ostatnich godzin o 4 cm i jest na poziomie 654 cm. Przekracza stan alarmowy o 104 cm.
Poziom Wisły w Dęblinie wzrósł o 1 cm i wynosi 531 cm. Przekracza stan alarmowy o 31 cm.
Wisła w Annopolu opadła w ciągu kilku ostatnich godzin o 5 cm i jest na poziomie 664 cm. Przekracza stan alarmowy o 164 cm.

09:50 Zarząd Klubu Wisła Puławy podjął decyzję, że cały dochód z najbliższego ligowego spotkania Wisły z Wisłoką Dębica będzie przeznaczony na pomoc dla powodzian. Każdy kibic chcący obejrzeć mecz, będzie musiał kupić bilet w cenie 8 złotych. Oczywiście, to cena minimalna, reszta zależy od zasobności portfela - zachęca do udziału w meczu prezes klubu Andrzej Śliwa. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 12 w Zwoleniu.

9:35 Jak informuje Urząd Marszałkowski wczoraj zorganizowano tam zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych mieszkańców gminy Wilków. W ciągu godziny udało się zebrać 4 tys. zł. Za te pieniądze zostały kupione dwie palety butelek z wodą i środków czystości. Kolejne dwie palety przekazała dyrekcja hipermarketu Makro. Wszystkie te dary do szkoły w Rogowie, gdzie mieści się sztab pomocy poszkodowanym mieszkańcom gminy Wilków zawieźli wczoraj marszałek województwa Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek Sławomir Sosnowski i członek zarządu województwa Marek Flasiński. Towarzyszył im poseł Janusz Palikot.

08:28 W Kępie Gosteckiej sytuacja się stabilizuje. - Woda już raczej nie zagraża wałom, chociaż wciąż pojawiają się drobne przesiąki - mówi Ireneusz Kotowski ze straży pożarnej w Opolu Lubelskim.

Niebezpiecznie jest wciąż w Szczerkowie i Dobrem. Tam dalej jest wysoki poziom wody na rzece Chodelce.

08:18 - Wczoraj dopłynęłam do swojego domu w Wilkowie - relacjonuje jedna z mieszkanek. - W wodzie widać mnóstwo utopionych zwierząt, potwornie śmierdzi - dodaje.

07:53 Stabilizuje się sytuacja na wałach w powiecie puławskim. - Ta noc była bardzo istotna jeśli chodzi o ryzyko, na szczęście było spokojnie. Mamy nadzieję, że teraz już będzie dobrze - mówi Krzysztof Morawski, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Puławach.

Podkreśla, że strażacy nie przestaną monitorować stanu wałów m.in. w Parchatce do chwili opadnięcia wody do poziomu stanu alarmowego, czyli 5,5 metra.

07:32 Powoli opada woda w rzekach na Lubelszczyźnie. W ciągu minionej doby Wisła w Puławach opadła blisko pół metra. Dzisiaj o 5 rano miała 658 cm. Trochę wolniej opada stan wody w Annopolu. Dzisiaj ma 669 cm.


Poniedziałek 24 maja


21:02 Poziom wody w Wiśle powoli, ale cały czas się obniża. W ciągu 3 godzin poziom wody w rzece w Puławach spadł o 6 cm. Z kolei w Dęblinie poziom wody obniżył się o 3 cm, w Annopolu o 1 cm.


Relacja z poniedziałku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czikita2222 / 27 maja 2010 o 22:26
0
współczuje ludziom którzy stracili wszystko. teraz widac jak bardzo naszym polityka zależy na ludziach żyjących w Polsce przecież to jest paranoja ze nie ogłoszono klęski widać ze śpieszno im do wyborów !!!!ludzie nie dajcie sie oszukać to co wyprawiają w rządzie jest żałosne 16 arkuszów do wypłeniania bo dostać tylko 6 tys a ludzie ofiar w smoleńsku dostaja rente dożywotnia od zadu
Avatar
wiedzący z lub. / 27 maja 2010 o 15:03
0
Znawcy zagadnienia twierdzą że Caritas nie prowadzi żadnej sprawozdawczości ani nikomu nie tłumaczy się co robi z zebranymi pieniędzmi.Wszystko jest tajne.Podobno około 30% wydają na pomoc a 70% zabierają biskupi dla siebie.Życzę sukcesów ludziom czekającym na pomoc z Caritas.
Avatar
Fakty i Mity / 25 maja 2010 o 19:35
0
Gość napisał:
weź się idioto najpierw zorientuj a później pisz bzdury o Caritasie.

30 procent idzie dla potrzebujących a 70 na obsługę tzw pomocy matołku. przeczytał byś coś więcej niż tylko nasz dziennik tłumoczku
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 19:03
0
weź się idioto najpierw zorientuj a później pisz bzdury o Caritasie.
Avatar
tacowy / 25 maja 2010 o 17:57
0
Ile z zebranych pieniędzy z sms-ów i kwot na konto Caritas i wpłaconych na konto CAritasu trafi do powodzian?Ile pozostanie w Caritas i dlaczeg tak dużo?
Kiedy wreszcie Caritas zacznie robić coś BEZINTERESOWNIE tak jak Bóg przykazał
Avatar
Ola:D / 25 maja 2010 o 17:51
0
A jak wygląda taki reflektor olśniewający? Pewnie nieźle olśniewa caaałą okolicę Ludzie są olśnieni jego blaskiem:D
Gratulacje za biegłą znajomość języka polskiego dla autora:) Nie ma to jak weryfikacja tekstu po jego napisaniu:D
Avatar
artur / 25 maja 2010 o 16:48
0
jaka jest sytuacja w Machowie? Jaki stan wody?
Avatar
bobo / 25 maja 2010 o 16:07
0
BPH to najwięksi szmaciaże
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 15:05
0
DRAŃSTWO!!!
Avatar
ll / 25 maja 2010 o 15:03
0
Przy wpłacie gotówką na pomoc dla ofiar powodzi bank BPH pobiera marże w wysokosci 20 PLN.O zwolnieniu z opłat nie ma mowy.Zderzenie daru serca z bezwzględna lichwą.
Avatar
czikita2222 / 27 maja 2010 o 22:26
0
współczuje ludziom którzy stracili wszystko. teraz widac jak bardzo naszym polityka zależy na ludziach żyjących w Polsce przecież to jest paranoja ze nie ogłoszono klęski widać ze śpieszno im do wyborów !!!!ludzie nie dajcie sie oszukać to co wyprawiają w rządzie jest żałosne 16 arkuszów do wypłeniania bo dostać tylko 6 tys a ludzie ofiar w smoleńsku dostaja rente dożywotnia od zadu
Avatar
wiedzący z lub. / 27 maja 2010 o 15:03
0
Znawcy zagadnienia twierdzą że Caritas nie prowadzi żadnej sprawozdawczości ani nikomu nie tłumaczy się co robi z zebranymi pieniędzmi.Wszystko jest tajne.Podobno około 30% wydają na pomoc a 70% zabierają biskupi dla siebie.Życzę sukcesów ludziom czekającym na pomoc z Caritas.
Avatar
Fakty i Mity / 25 maja 2010 o 19:35
0
Gość napisał:
weź się idioto najpierw zorientuj a później pisz bzdury o Caritasie.

30 procent idzie dla potrzebujących a 70 na obsługę tzw pomocy matołku. przeczytał byś coś więcej niż tylko nasz dziennik tłumoczku
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 19:03
0
weź się idioto najpierw zorientuj a później pisz bzdury o Caritasie.
Avatar
tacowy / 25 maja 2010 o 17:57
0
Ile z zebranych pieniędzy z sms-ów i kwot na konto Caritas i wpłaconych na konto CAritasu trafi do powodzian?Ile pozostanie w Caritas i dlaczeg tak dużo?
Kiedy wreszcie Caritas zacznie robić coś BEZINTERESOWNIE tak jak Bóg przykazał
Avatar
Ola:D / 25 maja 2010 o 17:51
0
A jak wygląda taki reflektor olśniewający? Pewnie nieźle olśniewa caaałą okolicę Ludzie są olśnieni jego blaskiem:D
Gratulacje za biegłą znajomość języka polskiego dla autora:) Nie ma to jak weryfikacja tekstu po jego napisaniu:D
Avatar
artur / 25 maja 2010 o 16:48
0
jaka jest sytuacja w Machowie? Jaki stan wody?
Avatar
bobo / 25 maja 2010 o 16:07
0
BPH to najwięksi szmaciaże
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 15:05
0
DRAŃSTWO!!!
Avatar
ll / 25 maja 2010 o 15:03
0
Przy wpłacie gotówką na pomoc dla ofiar powodzi bank BPH pobiera marże w wysokosci 20 PLN.O zwolnieniu z opłat nie ma mowy.Zderzenie daru serca z bezwzględna lichwą.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 33 3

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 13 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 35 46

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 13

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 48 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.