Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 czerwca 2010 r.
13:50
Edytuj ten wpis

Powódź na Lubelszczyźnie: Przerwane wały w Popowie i Zastowie Polanowskim (relacja)

Autor: Zdjęcie autora (mb pp red)
0 89 A A

W piątek puścił wał w Popowie koło Annopola. W nocy z piątku na sobotę woda zaczęła przelewać się przez wał w Zastowie Polanowskim. Zarządzono ewakuację mieszkańców, ale większość decyduje się zostać w swoich domach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Relacja na bieżąco, żeby odświeżyć wciśnij F5


Niedziela 6 czerwca


11:37 W związku z sytuacją powodziową na terenie powiatu puławskiego wyłączona z ruchu została droga wojewódzka nr 824 na trasie Puławy - Parchatka - Kazimierz. Policjanci zorganizowali objazdy przez Końskowolę - Pożóg oraz Celejów.

11:31 Najnowsze dane o poziomie rzek z godz. 11:

Wisła w Annopolu - 756 cm (+8 cm od godz. 8)
Wisła w Puławach - 669 cm (+11 cm od godz. 8)
Wisła w Dęblinie - 573 cm (+ 4 cm od godz. 8)
Bug w Strzyżowie - 805 cm (bez zmian)

11:27

W trzech powiatach: kraśnickim, opolskim i puławskim pracuje dzisiaj ponad 1000 strażaków. Najwięcej oprócz Kępy Gosteckiej i Soleckiej w Parchatce koło Puław. Tam również non stop trwa monitoring i umacnianie wałów przeciwpowodziowych.

W gminie Annopol, gdzie rzeka utworzyła ok. 100-metrową wyrwę w wale stopniowo zalewane są gospodarstwa w miejscowościach Bliskowice, Świeciechów i Popów.

W gminie Wilków, gdzie również pękł wał w Zastowie Polanowskim woda dotarła już do Szczekarkowa, czyli tam gdzie znajdował się punkt koncentracyjny pomocy dwa tygodnie temu. Woda zalała już niemal tyle samo terenu gminy, co podczas pierwszej fali kulminacyjnej.

Trwa ewakuacja mieszkańców gminy. Około 500 osób zdecydowało się jednak na pozostanie w swoich domach. - Mamy w dyspozycji łodzie zarówno w celu ewakuacji ludności jak i dowożenia wody czy żywności - mówi Ryszard Starko, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

11:03 W tej chwili fala kulminacyjna na Wiśle jest w Annopolu. Za 2-3 godziny dotrze do Kępy Gosteckiej i Soleckiej. Tam trwa teraz walka o wały przez które woda już zaczęła się przelewać. Strażacy wciąż dokładają nowe umocnienia, ale wał jest nasiąknięty jak gąbka. - Jeśli puszczą wały w tym miejscu to będzie tragedia - mówią strażacy.

9:15 Reporterzy Dziennika Wschodniego są w Świeciechowie koło Annopola. Tam woda jest wprawdzie o pół metra niższa przed dwoma tygodniami, ale stale się podnosi. Zalane są gospodarstwa między drogą a Wisłą.

Ksiądz Marcin Dębski z kościoła polskokatolickiego ma zalaną całą plebanię. Wszystko co udało się uratować przeniósł do kościoła, do którego woda jeszcze się nie wdarła.

Na miejscu nie widać służb ratowniczych. Powód jest jeden - nie ma tu już co ratować. Wszystko zostało zniszczone po raz pierwszy dwa tygodnie temu.

9:00 Wisła w Annopolu o godz. 8 miała już 748 cm i cały czas przybiera. Przez ostatnią dobę o pół metra. W Puławach Wisła ma 658 cm.


Sobota 5 czerwca

21.00 Zbliżająca się fala powodziowa ma być wyższa od tej, która przeszła w maju. W ciągu ostatnich trzech godzin rzeka przybrała w Annopolu o 11 centymetrów i przekracza stan alarmowy już o 2 metry i 24 centymetry. Do Annopola czoło fali kulminacyjnej ma dotrzeć w niedzielę o godz. 8 rano. W Puławach rzeka podniosła się o 5 centymetry i przekracza stan alarmowy o prawie 90 centymetrów. W Dęblinie rzeka przybrała 6 centymetrów. Tu stan alarmowy przekroczony jest już o ponad pół metra.

16.00 Czoło fali kulminacyjnej na Wiśle znajduje się obecnie w Karsach w Małopolsce. Do Sandomierza fala dotrze jutro około 3 rano i będzie o około 20 centymetrów niższa niż ta w maju. Do Annopola fala powodziowa dotrze jutro o 8 rano, a do Puław o 23:00.

15.00 IMGW prognozuje, że dziś i jutro nie wystąpią większe opady deszczu. Jednak mniej optymistyczne synoptycy mówią o pogodzie w przyszłym tygodniu. Od poniedziałku nad południowo-wschodnią Polskę nadciągną gwałtowne burze. Burze nad Lubelszczyzną utrzymają się do końca tygodnia.

14.00 Przerwany wał w Zastowie Polanowskim to jak dotąd jedyny przeciek w gminie Wilków. Wszędzie gdzie jeszcze można, tam ludzie wspólnie ze strażakami i wojskiem bronią nasiąkniętych wałów.
- Czy Wilków i Zastów zostaną tak mocno zalane, jak w maju? Tego dziś jeszcze nie wiemy – mówi st. kpt. Ryszard Starko, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie.
Więcej zdjęć z Zastowa Polanowskiego

13.00 Mieszkańcy gminy Wilków są wzywani do ewakuacji, ale swoje domy decydują się opuścić tylko nieliczni. Mimo unoszącego się w powietrzu smrodu brudnej wody, wolą zostać w swoich domach. O tym co dziś działo się w Zastowie Polanowskim czytaj więcej TUTAJ

12.00 Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie z uwagi na zagrożenie zalaniem wyłączony został z ruchu odcinek drogi wojewódzkiej 824 między miejscowościami Annopol - Józefów n/ Wisłą. Wyłączona została z ruchu także droga powiatowa Łaziska – Wilków.

11.45 Wiadomość z redakcyjnego gadu-gadu (nr gg 2714545): W związku z prowadzonymi pracami na wałach nadwiślańskich w Parchatce służby ratownicze proszą turystów, podróżujących do Kazimierza Dolnego o wybieranie innej trasy na odcinku Puławy - Kazimierz Dolny niż droga wojewódzka nr 824.
11.30 Stan alarmowy jest przekroczony na Wiśle w Annopolu o 196 cm, w Puławach o 66 cm i w Dęblinie o 19 cm. Na Bugu stan alarmowy jest przekroczony w Strzyżowie o 55 cm i Dorohusku o 51 cm, na Wieprzu w Krasnymstawie o 26 cm, zaś na Krznie w Malowej Górze o 33 cm.
Stan wody w Wiśle w Annopolu może wzrosnąć do jutra o ok. 40 cm, ale od poniedziałku poziom wody ma się obniżać. W Puławach stan wody może wzrosnąć do poniedziałku o ok. 130 cm a w Dęblinie o ok. metr. Obniżenie poziomu wody w Wiśle w Puławach i Dęblinie jest przewidywane dopiero we wtorek.

11.15 Po przerwaniu wału w Zastowie Polanowskim główne działania zabezpieczające prowadzone są teraz na wałach w Kępie Gosteckiej, Kępie Soleckiej i na wale rz. Chodelki, a także w Dolinie Janiszowskiej (pow. kraśnicki) i Parchatce (pow. puławski).

11.00 Po wczorajszym przerwaniu wału w Popowie (pow. kraśnicki) podtopionych zostało ponad 90 gospodarstw w miejscowościach Popów, Bliskowice i Świeciechów. Na tym terenie brakuje teraz paszy, zboża i słomy. Pomoc dla zalanych gospodarstw można przekazywać poprzez sołtysów tych miejscowości.

10.00 Wyrwa w wale ma już 80 metrów szerokości i cały czas się powiększa. Woda płynie w stronę Wilkowa i Kolonii Szczekarków. Strażacy czekają na przyjazd na miejsce Ministra Spraw Wewnętrznych.


9.20 Woda wlewa się na drogę Zastów - Wilków. Trasa jest nieprzejezdna. Podobnie jak droga Wilków - Dobre.

9.00 Wyrwa w wale w Zastowie Polanowskim ma już 40 metrów szerokości. Trwa ewakuacja mieszkańców z zalewanych terenów. Wał pękł po raz pierwszy dwa tygodnie temu. Wtedy pod wodą znalazło się 90 proc. gminy.

8.05 Straż potwierdza: dziś, we wczesnych godzinach porannych woda zaczęła przelewać się przez uszkodzony wał w Zastowie Polanowskim. Wał odbudowywany był od czwartku przez ponad stu ratowników. Korona wału została przerwana na szerokości piętnastu metrów. Ponownie zalewana jest miejscowość Zastów Polanowski - woda wlewa do dolinki. Zarządzono ewakuację mieszkańców, ratowników i sprzętu.

8:02 Wisła przerwała ok. godz. 3 w nocy wał w Zastowie Polanowskim - poinformował nas dzisiaj rano Internauta.

Więcej o powodzi na Lubelszczyźnie w serwisie WWW.DZIENNIKWSCHODNI.PL/powodz
Piątek 4 czerwca

20:05 Podnosi się poziom wody w Wiśle. W Annopolu w ciągu 3 godzin poziom rzeki wzrósł o 6 cm, w Puławach w ciągu 6 godzin o 31 cm, zaś w Dęblinie o 15 cm.

Wisła w Annopolu płynie już 82 cm powyżej stanu alarmowego.

18:01 - Jeszcze wiele terenów jest pod wodą, a już gmina Wilków przygotowuje się do kolejnej fali powodziowej. Na miejscu jest już setki strażaków i żołnierzy. Przybywają ciągle nowi - pisze na Alarm24 Tomasz Hens. Internauta przysyła również zdjęcia.Gmina Wilków przed następna falą

17:43 W Zastowie Polanowskim około tysiąca osób pracuje przy przerwanym wale. Na miejscu jest blisko 100 jednostek straży pożarnej.

16:51 W działaniach przeciwpowodziowych na terenie całego kraju uczestniczy dzisiaj ponad 7 tysięcy strażaków zawodowych i ochotników, prawie 1 tys. policjantów i 100 funkcjonariuszy straży granicznej. Oprócz służb podległych MSWiA zaangażowanych jest również blisko 1,8 tys żołnierzy - informuje MSWiA.

15:22 Według stanu na godz. 14 stan alarmowy w Wiśle w Annopolu przekroczony jest już o 170 cm. Stany ostrzegawcze przekroczone są w Puławach i Dęblinie. Ponadto stany alarmowe przekroczone są na rzece Bug w miejscowości Strzyżów i Dorohusk oraz na rzece Krznie w Malowej Górze. W gotowości do akcji ratunkowej postawione są wszystkie służby.

W gminach nadwiślańskich przerwano akcję wypompowywania wody.

15:15 Wyrwa w wale w Popowie k. Annopola ma 30 metrów szerokości – poinformowały przed chwilą służby Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Rwąca woda uniemożliwia prowadzenie działań ratowniczych. Z 9 gospodarstw ewakuowano ok. 20 osób. O konieczności ewakuacji poinformowani zostali także mieszkańcy miejscowości Świeciechów, do której spływa woda z Popowa.

Poziom wody na tym obszarze wciąż przybiera.

15:02 Woda już zalewa drogę w Świeciechowie - napisał na naszym forum jeden z Internautów.

14:47 Z ruchu wyłączono odcinek drogi wojewódzkiej 824 między miejscowościami Świeciechów - Józefów nad Wisłą. Wyznaczono objazdy od strony Annopola i Józefowa.

14:43 – Jesteśmy przerażeni prognozami, które otrzymujemy – mówi st. kpt. Ireneusz Kotowski ze straży pożarnej w Opolu Lubelskim. – W sobotę Wisła ma u nas sięgać 680 cm, w niedzielę i poniedziałek 705 cm. Przy takiej ilości wody i takim stanie wałów, jak w tej chwili, w powiecie opolskim może dojść do tragedii.

– Mogą puścić wały nie tylko w Zastowie Polanowskim (skąd woda dostała się do gminy Wilków dwa tygodnie temu – red.), ale też w sąsiednim Zastowie Karczmiskim i w obu Kępach (Gosteckiej i Soleckiej w gm. Łaziska – red.) – wylicza Kotowski.

We wszystkich tych miejscach non stop pracują strażacy, ochotnicy, żołnierze i więźniowie. – Robimy, co w naszej mocy – mówi Kotowski. – Ale największy problem jest taki, że do tych wałów nie ma dojazdu. Teren wokół umocnień przypomina bagno. Większość piachu do umocnienia wałów musimy przenieść na plecach.

14:15 Wały puściły przez kolejne, intensywne opady deszczu i podnoszący się od kilku dni poziom rzek. Najgorzej, podobnie jak dwa tygodnie temu, jest na Wiśle. Kolejna wielka fala na tej rzece dotarła do naszego regionu w piątek.

Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie wytrzyma też odbudowywany w ostatnich dniach w Zastawie Polanowskim, skąd dwa tygodnie temu woda dostała się do gmin Wilków i Łaziska. Wójt gminy Wilków zarządził ewakuację ludności z 19 miejscowości zagrożonych powodzią. Na razie domy opuszczają nieliczni. W okolice Wilkowa wielka woda ma dojść w sobotę.

– Powiem szczerze: jest gorzej niż przy pierwszej fali – podkreśla Włodzimierz Stańczyk, dyrektor Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody lubelskiego. – Wały są bardzo nasiąknięte wodą. Jest grząsko, a jeszcze przez cały czas leje się z góry. To tak, jakbyśmy próbowali uformować wał przeciwpowodziowy z mokrej gliny. Małe szanse, żeby wytrzymał.

Bardzo niebezpiecznie jest w miejscowościach zagrożonych także poprzednim razem. – W Janiszowie k. Annopola, Kępie Gosteckiej w gm. Łaziska i Parchatce k. Kazimierza Dolnego – wylicza Stańczyk. – Nie wiem, czy uda się utrzymać wały. Oceniam nasze szanse na 50 procent, czyli bardzo nisko – przyznaje.


13:50 Puścił wał w Popowie koło Annopola, woda zalewa trzy miejscowości.

- Potwierdzam, przerwało wał w Popowie. Woda zalewa dolinę Świeciechowską - mówi Włodzimierz Stańczyk, dyrektor Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody lubelskiego.

Wisła przedarła się w tym samym miejscu, co dwa tygodnie temu. - Tymczasowy wał, który zbudowaliśmy właśnie został zniszczony - mówi Justyna Goleń ze straży pożarnej w Kraśniku.

W tej chwili trwa ewakuacja 9 gospodarstw w Popowie. Kolejni mieszkańcy powinni jak najszybciej opuścić swoje domy. - Woda zaleje zapewne te same miejscowości, co poprzednio: Popów, Bliskowice i Świeciechów - mówi dyr. Stańczyk.

Ratownicy wycofują się z okolic wału. Teraz skupią się głównie na ewakuacji ludności.

Komentarze 89

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pawel / 8 czerwca 2010 o 23:42
0
Wpisz w google "wielki bunt samorządów" .
Avatar
<?> / 8 czerwca 2010 o 21:59
0
przy pierwszej pomocy włdze nawet ruszyli sie by pomóc powodzianom. było duzo policji straży pozarnej.. a teraz była druga powódz zadne wladze nam nie pomogli.. nie widziałem ani jednego wozu strazackiego nie wspomne o policji.. nikt sie tymi biewnymi ludźmi nie zajął mieli nas wszyscy daleko w du***! . a woda przeciez byla duzo wieksza niz poprzednim razem wiec sie teraz pytam gdzie byli wszystkie władze gdy ku*** ludzue potrzebowali pomocy??!!! no gdzie?! ..<widziałem strażakow siedzacych kolo remizy i pijących wode procentowa.. > fajna praca naprawde..
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
przy pierwszej pomocy włdze nawet ruszyli sie by pomóc powodzianom. było duzo policji straży pozarnej.. a teraz była druga powódz zadne wladze nam nie pomogli.. nie widziałem ani jednego wozu strazackiego nie wspomne o policji.. nikt sie tymi biewnymi ludźmi nie zajął mieli nas wszyscy daleko w du***! . a woda przeciez byla duzo wieksza niz poprzednim razem wiec sie teraz pytam gdzie byli wszystkie władze gdy ku*** ludzue potrzebowali pomocy??!!! no gdzie?! ..<widziałem strażakow siedzacych... rozwiń
Avatar
katolik / 6 czerwca 2010 o 11:39
0
A ksiądz(klecha)Którego widać na zdięciu zamiast pomagac stoi z rekoma w kieszeniach i pewnie teraz mysli jak tu pieniądze teraz od wiernych wyciągnąć
Avatar
SZWEIK / 6 czerwca 2010 o 10:56
0
salida napisał:
Bylam w Wilkowie we wtorek ..ludzie już sprzatali......ale nie bylo żadnej pomocy zostali sami sobie..nie ma wsparcia dla ludzi strszych samotnych... tragedia
OK ZGADZAM SIIIIIIIIIIE NIMA ŻADNEI POMOCY BO MAIĄ WYBORYY NA GŁOWIE A NIE POWODZIAŃ LUDZI CO STRACILI WSZYSTKO CO PRACOWALI CAŁE ŻYCIE I CO IM ZOSTAŁO ???????? 30 STRON DO WYPEŁNIENIA DRUKU O ZA POMOGE A DALEJ CO?????????????????
Avatar
Maria / 6 czerwca 2010 o 10:54
0
tmn napisał:
Jeszcze jedna sprawa-ze niby nie ma kasy w urzedach.a przerost zatrudnienia to co ? Poczawszy od gminy ,starostwaitd.Ludzie -mamy 21 wiek,komputery,internet. Kiedys wszystkie papiery trzeba bylo pisac recznie,a dzis mamy pogramy komputerowe do pisania ,liczenia,wykresow itd.Dlaczego do tej pory wszystko musimy zalatwiac bezposrednio w urzedach,a nie przez internet jak w normalnych europejskich krajach,gdzie to jest standardem. Na chlopski rozum-wiecej komputerow,internet,drukarek,szybka lacznosc = mniejsza ilosc pracownikow, a jest na odwrot.
W miasteczkach typu Opole Lub. starostwo i jednostki samorzad. sa najwiekszym pracodawca w miescie.Jestem pewien ,ze prywatna firma wykonala by prace starostwa przy liczbie etatow zredukowanej o 50-60%.
Wiem i doceniam to ,ze sa tam tez prawadziwi urzednicy wykonujacy swoje obowiazki z zaangazowaniem .


Popieram.
W PRL-u pracowało w administracji ok. 70 tys. osób i była dobra obsługa. Obecnie w setkach urzędów pracuje już 400 tys. osób, a kosztowna administracja nawet w kryzysie rozrasta się niczym wszechświat.Administracja musi być zreformowana i sprowadzona do pierwotnego poziomu, inaczej czeka nas klęska powodzi administracyjnej, w której nie będzie w stanie obsłużyć samej siebie , nie mówiąc o petentach.


Popieram.
W PRL-u pracowało w administracji ok. 70 tys. osób i była dobra obsługa. Obecnie w setkach urzędów pracuje już 400 tys. osób, a kosztowna administracja nawet w kryzysie rozrasta się niczym wszechświat.Administracja musi być zreformowana i sprowadzona do pierwotnego poziomu, inaczej czeka nas klęska powodzi administracyjnej, w której nie będzie w stanie obsłużyć samej siebie , nie mówiąc o petentach. rozwiń
Avatar
Liberał konserwa / 6 czerwca 2010 o 10:06
0
PROPONUJĘ ZA ATAKOWAĆ STRONY INFORMACYJNWE DLA WARSZAWIAKOW
ONET DZIENNIK
I INNE GDZIE NIE TRZEBA SIE REJESTROWAĆ

NO NAWET SKOMENTUJCIE W POZNANIU
TEXT DOTYCZACY POWODZI
I TYLE MOZE KTOS COS DODAC NA FACEBOOK WYKOP
Avatar
salida / 6 czerwca 2010 o 10:02
0
Bylam w Wilkowie we wtorek ..ludzie już sprzatali......ale nie bylo żadnej pomocy zostali sami sobie..nie ma wsparcia dla ludzi strszych samotnych... tragedia
Avatar
... / 6 czerwca 2010 o 01:25
0
Gość napisał:
Skąd Ty się człowieku urwałeś? Nikt nie musiałby niczego udostępniać bezpłatnie, ani sprzętu, ani ludzi, to nie jest wojna. A odpłatnie można sobie sprzęt i ludzi wynająć bez problemu. Podstawowym skutkiem byłoby zrzeczenie się odpowiedzialności przez ubezpieczycieli, jako że nie odpowiadają oni za straty spowodowane w wyniku klęsk żywiołowych.
Jak masz pisać byle co, to lepiej nie pisz wcale.Jeśli nie masz pojęcia to się nie odzywaj ok? Zapoznaj się lepiej USTAWA z dnia 18 kwietnia 2002 r. o stanie klęski żywiołowej
Dziennik Ustaw nr 62 z 2002 poz. 558
Obowiązuje od: 2009-02-10

i dopiero wdawaj się w dyskusje. Podpowiem artykuł 20.
Odpowiedz mi lepiej skąd Ty spadłeś bo na co to już wiem.Jeśli nie masz pojęcia to się nie odzywaj ok? Zapoznaj się lepiej USTAWA z dnia 18 kwietnia 2002 r. o stanie klęski żywiołowej
Dziennik Ustaw nr 62 z 2002 poz. 558
Obowiązuje od: 2009-02-10

i dopiero wdawaj się w dyskusje. Podpowiem artykuł 20.
Odpowiedz mi lepiej skąd Ty spadłeś bo na co to już wiem. rozwiń
Avatar
meno / 6 czerwca 2010 o 00:20
0
[size=4]Zauważcie, że w TV mówią o okolicach Wilkowa koło Kazimierza Dolnego, warszafka Kazimierz może skojarzy bo Opola Lubelskiego na pewno nie, zgadzam się z przedmówcami, nasze okolice ma większość daleko w du**e, byle Kazimierza i azotów nie zalało[/size]
Avatar
lala / 6 czerwca 2010 o 00:13
0
lala napisał:
Tez nurtuje mnie to pytanie dlaczego w Świniarach można było przeciwdziałać fali, próbowali ja załatać, wysadzili cześć wału żeby ta woda wypłeneła a w Wilkowa nawet nie próbowali radtować. Pozwolili się wykrwawić tej gminie!
Wałaśnie wczoraj słyszałam w radiu jak to wysłano najlepszy sprzęt do ratowania przerwanego wału w miejscowości Świniary.
A gminie Wilków kto pomoże??? Sami ludzie tam nie wystarczą!

właśnie o to mi chodzi, że Lubelskie maja wszyscy w du***!
ważna jest Waraszawka a nas może topić, a co na wschodzie i tak jest bida!

nawołuje do bojkotu fali!
FALO WYpier***AJ!!!!
RZĄDZIE WYpier***AJ!

właśnie o to mi chodzi, że Lubelskie maja wszyscy w du***!
ważna jest Waraszawka a nas może topić, a co na wschodzie i tak jest bida!

nawołuje do bojkotu fali!
FALO WYpier***AJ!!!!
RZĄDZIE WYpier***AJ! rozwiń
Avatar
Pawel / 8 czerwca 2010 o 23:42
0
Wpisz w google "wielki bunt samorządów" .
Avatar
<?> / 8 czerwca 2010 o 21:59
0
przy pierwszej pomocy włdze nawet ruszyli sie by pomóc powodzianom. było duzo policji straży pozarnej.. a teraz była druga powódz zadne wladze nam nie pomogli.. nie widziałem ani jednego wozu strazackiego nie wspomne o policji.. nikt sie tymi biewnymi ludźmi nie zajął mieli nas wszyscy daleko w du***! . a woda przeciez byla duzo wieksza niz poprzednim razem wiec sie teraz pytam gdzie byli wszystkie władze gdy ku*** ludzue potrzebowali pomocy??!!! no gdzie?! ..<widziałem strażakow siedzacych kolo remizy i pijących wode procentowa.. > fajna praca naprawde..
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
przy pierwszej pomocy włdze nawet ruszyli sie by pomóc powodzianom. było duzo policji straży pozarnej.. a teraz była druga powódz zadne wladze nam nie pomogli.. nie widziałem ani jednego wozu strazackiego nie wspomne o policji.. nikt sie tymi biewnymi ludźmi nie zajął mieli nas wszyscy daleko w du***! . a woda przeciez byla duzo wieksza niz poprzednim razem wiec sie teraz pytam gdzie byli wszystkie władze gdy ku*** ludzue potrzebowali pomocy??!!! no gdzie?! ..<widziałem strażakow siedzacych... rozwiń
Avatar
katolik / 6 czerwca 2010 o 11:39
0
A ksiądz(klecha)Którego widać na zdięciu zamiast pomagac stoi z rekoma w kieszeniach i pewnie teraz mysli jak tu pieniądze teraz od wiernych wyciągnąć
Avatar
SZWEIK / 6 czerwca 2010 o 10:56
0
salida napisał:
Bylam w Wilkowie we wtorek ..ludzie już sprzatali......ale nie bylo żadnej pomocy zostali sami sobie..nie ma wsparcia dla ludzi strszych samotnych... tragedia
OK ZGADZAM SIIIIIIIIIIE NIMA ŻADNEI POMOCY BO MAIĄ WYBORYY NA GŁOWIE A NIE POWODZIAŃ LUDZI CO STRACILI WSZYSTKO CO PRACOWALI CAŁE ŻYCIE I CO IM ZOSTAŁO ???????? 30 STRON DO WYPEŁNIENIA DRUKU O ZA POMOGE A DALEJ CO?????????????????
Avatar
Maria / 6 czerwca 2010 o 10:54
0
tmn napisał:
Jeszcze jedna sprawa-ze niby nie ma kasy w urzedach.a przerost zatrudnienia to co ? Poczawszy od gminy ,starostwaitd.Ludzie -mamy 21 wiek,komputery,internet. Kiedys wszystkie papiery trzeba bylo pisac recznie,a dzis mamy pogramy komputerowe do pisania ,liczenia,wykresow itd.Dlaczego do tej pory wszystko musimy zalatwiac bezposrednio w urzedach,a nie przez internet jak w normalnych europejskich krajach,gdzie to jest standardem. Na chlopski rozum-wiecej komputerow,internet,drukarek,szybka lacznosc = mniejsza ilosc pracownikow, a jest na odwrot.
W miasteczkach typu Opole Lub. starostwo i jednostki samorzad. sa najwiekszym pracodawca w miescie.Jestem pewien ,ze prywatna firma wykonala by prace starostwa przy liczbie etatow zredukowanej o 50-60%.
Wiem i doceniam to ,ze sa tam tez prawadziwi urzednicy wykonujacy swoje obowiazki z zaangazowaniem .


Popieram.
W PRL-u pracowało w administracji ok. 70 tys. osób i była dobra obsługa. Obecnie w setkach urzędów pracuje już 400 tys. osób, a kosztowna administracja nawet w kryzysie rozrasta się niczym wszechświat.Administracja musi być zreformowana i sprowadzona do pierwotnego poziomu, inaczej czeka nas klęska powodzi administracyjnej, w której nie będzie w stanie obsłużyć samej siebie , nie mówiąc o petentach.


Popieram.
W PRL-u pracowało w administracji ok. 70 tys. osób i była dobra obsługa. Obecnie w setkach urzędów pracuje już 400 tys. osób, a kosztowna administracja nawet w kryzysie rozrasta się niczym wszechświat.Administracja musi być zreformowana i sprowadzona do pierwotnego poziomu, inaczej czeka nas klęska powodzi administracyjnej, w której nie będzie w stanie obsłużyć samej siebie , nie mówiąc o petentach. rozwiń
Avatar
Liberał konserwa / 6 czerwca 2010 o 10:06
0
PROPONUJĘ ZA ATAKOWAĆ STRONY INFORMACYJNWE DLA WARSZAWIAKOW
ONET DZIENNIK
I INNE GDZIE NIE TRZEBA SIE REJESTROWAĆ

NO NAWET SKOMENTUJCIE W POZNANIU
TEXT DOTYCZACY POWODZI
I TYLE MOZE KTOS COS DODAC NA FACEBOOK WYKOP
Avatar
salida / 6 czerwca 2010 o 10:02
0
Bylam w Wilkowie we wtorek ..ludzie już sprzatali......ale nie bylo żadnej pomocy zostali sami sobie..nie ma wsparcia dla ludzi strszych samotnych... tragedia
Avatar
... / 6 czerwca 2010 o 01:25
0
Gość napisał:
Skąd Ty się człowieku urwałeś? Nikt nie musiałby niczego udostępniać bezpłatnie, ani sprzętu, ani ludzi, to nie jest wojna. A odpłatnie można sobie sprzęt i ludzi wynająć bez problemu. Podstawowym skutkiem byłoby zrzeczenie się odpowiedzialności przez ubezpieczycieli, jako że nie odpowiadają oni za straty spowodowane w wyniku klęsk żywiołowych.
Jak masz pisać byle co, to lepiej nie pisz wcale.Jeśli nie masz pojęcia to się nie odzywaj ok? Zapoznaj się lepiej USTAWA z dnia 18 kwietnia 2002 r. o stanie klęski żywiołowej
Dziennik Ustaw nr 62 z 2002 poz. 558
Obowiązuje od: 2009-02-10

i dopiero wdawaj się w dyskusje. Podpowiem artykuł 20.
Odpowiedz mi lepiej skąd Ty spadłeś bo na co to już wiem.Jeśli nie masz pojęcia to się nie odzywaj ok? Zapoznaj się lepiej USTAWA z dnia 18 kwietnia 2002 r. o stanie klęski żywiołowej
Dziennik Ustaw nr 62 z 2002 poz. 558
Obowiązuje od: 2009-02-10

i dopiero wdawaj się w dyskusje. Podpowiem artykuł 20.
Odpowiedz mi lepiej skąd Ty spadłeś bo na co to już wiem. rozwiń
Avatar
meno / 6 czerwca 2010 o 00:20
0
[size=4]Zauważcie, że w TV mówią o okolicach Wilkowa koło Kazimierza Dolnego, warszafka Kazimierz może skojarzy bo Opola Lubelskiego na pewno nie, zgadzam się z przedmówcami, nasze okolice ma większość daleko w du**e, byle Kazimierza i azotów nie zalało[/size]
Avatar
lala / 6 czerwca 2010 o 00:13
0
lala napisał:
Tez nurtuje mnie to pytanie dlaczego w Świniarach można było przeciwdziałać fali, próbowali ja załatać, wysadzili cześć wału żeby ta woda wypłeneła a w Wilkowa nawet nie próbowali radtować. Pozwolili się wykrwawić tej gminie!
Wałaśnie wczoraj słyszałam w radiu jak to wysłano najlepszy sprzęt do ratowania przerwanego wału w miejscowości Świniary.
A gminie Wilków kto pomoże??? Sami ludzie tam nie wystarczą!

właśnie o to mi chodzi, że Lubelskie maja wszyscy w du***!
ważna jest Waraszawka a nas może topić, a co na wschodzie i tak jest bida!

nawołuje do bojkotu fali!
FALO WYpier***AJ!!!!
RZĄDZIE WYpier***AJ!

właśnie o to mi chodzi, że Lubelskie maja wszyscy w du***!
ważna jest Waraszawka a nas może topić, a co na wschodzie i tak jest bida!

nawołuje do bojkotu fali!
FALO WYpier***AJ!!!!
RZĄDZIE WYpier***AJ! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 89

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 7

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 424 37

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.