Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 marca 2016 r.
12:22

Powybijane szyby, pomazana elewacja. Rudera straszy, będzie kontrola

0 21 A A
Magdalena Sałek, wójt gminy Jabłonna przyznaje, że budynek to faktycznie niechlubna wizytówka miejscowości
Magdalena Sałek, wójt gminy Jabłonna przyznaje, że budynek to faktycznie niechlubna wizytówka miejscowości

Powybijane szyby w oknach i pomazana elewacja. Tak wygląda budynek po pawilonie handlowym w Jabłonnie koło Lublina. Mieszkańcy miejscowości skarżą się też na „wszechobecny brud”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Droga od urzędu gminy i w stronę Lublina i kościoła to jedno wielkie śmietnisko: butelki, papiery, śmieci, zarośnięte pełne błota i śmieci rowy przy jezdniach” – czytamy w liście podpisanym przez „mieszkańców Jabłonny”. Opisują w nim centrum podlubelskiej miejscowości. „Symbol tej gminy: w samym centrum rudera z powybijanymi szybami po dawnym domu handlowym (…).”

Wczoraj pojechaliśmy na miejsce. Pusty i zdewastowany budynek stoi tuż przy drodze wojewódzkiej z Lublina w kierunku Biłgoraja. W bliskim sąsiedztwie nieruchomości jest sklep spożywczy i przemysłowy.

– Ten budynek straszy od lat, a przecież to centrum Jabłonny – przyznaje jedna z pań, z którą rozmawialiśmy na miejscu. – To miejsce spotkań młodych ludzi, pełno tutaj pustych butelek i gumek – dodaje inna. – A budynek jest w takim stanie, że może być tu niebezpiecznie.

Magdalena Sałek, wójt gminy Jabłonna przyznaje, że budynek to faktycznie niechlubna wizytówka miejscowości.

– 9 lat temu gmina sprzedała tę nieruchomość pewnemu przedsiębiorcy. Nie jest to mieszkaniec naszej gminy – mówi Sałek. – Odkąd jestem wójtem mam z nim kontakt. W ubiegłym roku prosiłam aby został uprzątnięty teren wokół, usunięte krzaki i zabezpieczone wejście z tyłu budynku. To wszystko zostało zrobione. Zabezpieczony został też dach, żeby do środka nie ciekła woda. Myślę, że to jest dobry kierunek naszej współpracy – dodaje.

Dlaczego wcześniej nic się nie działo? Czemu budynek nie został rozebrany? Te pytania chcieliśmy zadać właścicielowi budynku. Miał się z nami skontaktować, ale tego nie zrobił.

– Z tego co wiem, to właściciel nie chce budynku rozbierać tylko go remontować. Deklaruje, że w tym roku ruszą prace remontowe. Podobno znalazł inwestora – mówi wójt Sałek.

Tymczasem stanem byłego pawilonu handlowego zainteresowała się inspekcja budowlana.
– Przeprowadzimy kontrolę i zobaczymy jak ten budynek wygląda – zapowiada Arkadiusz Mroczek, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Lublinie.

Będzie nie tylko kontrola, ale też wielkiej sprzątanie Jabłonny i innych wsi na terenie gminy. – Kupujemy samochód dostawczy na potrzeby gospodarki komunalnej – dodaje wójt gminy. – To pozwoli nam mieć mobilnych pracowników, którzy zajmą się sprzątaniem.

Osoby zajmujące się m.in. koszeniem trawy, sprzątaniem przystanków i poboczy pojawią się na ulicach najpóźniej w połowie kwietnia. Gmina chce też przeprowadzić podobną akcję sprzątania jak w ubiegłym roku – za darmo udostępni mieszkańcom kontenery, rękawice i worki.

Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
iul / 31 marca 2016 o 08:33
0

w Jabłonnej, jeśli już, pani redaktor...

A redaktorowej może skojarzyło się z "jabcokiem", to też z jabłek.

Avatar
imie / 30 marca 2016 o 23:40
0

dobry stan postoi spokojnie 50lat

Avatar
100 / 30 marca 2016 o 23:28
0

pani wójt nie umie odpowiedzieć na pisma urzędowe zarówno merytorycznie jak i terminowo. najlepiej wychodzą jej spotkania kościelne i szkolne.

Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 19:47
0

Oj coś nerwy puszczają i nie pozwalają panować nad językiem. No cóż urzędnik przed kontrolą może być nerwowy. A co do meritum, rzeczywiście warto czytać ze zrozumieniem - w tekście człowieku są cytaty ze strony gminy.

Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 18:52
0

w Jabłonnej, jeśli już, pani redaktor...

to jest własnie ta gwara bychawsko-krzczonowsko-giełczewska

Avatar
randalk / 30 marca 2016 o 17:46
0

Jak czytam niektóre komentarze, to ciśnie mi się na usta :Lodzia, za robotę byś się wzięła, a nie komentarze piszesz." Już po 15, urzędnicy mogą iść do domu. A zainteresowanym polecam ciekawostki ze strony gminnej - gdybyście nie zauważyli to priorytetem naszej pani wójt jest cyt.: stała rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej. W tym roku z budżetu gminy na inwestycje przeznaczano około 25% środków finansowych, planując realizację 11 inwestycji o łącznej planowanej wartości 6 543 880,34 zł, w tym łączna wartości planowanych inwestycji drogowych to 2 147 585,14 zł, a budowa nowego biura pani wójt cyt.:Wśród projektów zgłoszonych do realizacji w ramach ZIT jest zadanie „Rewitalizacja terenu centrum miejscowości Jabłonna-Majątek wraz z istniejącą infrastrukturą”. Na realizację zadania w ramach RPO przewidzianych zostało ponad 6 mln zł. Cytaty ze strony gminy. Jest też pean o wybudowaniu lamp do Tuszowa - oświetlają drogę przy której jest kilka domów, ale może mieszka w nich ktoś ważny.

Trzeba czytać ze zrozumieniem ... rewitalizacja centrum miejscowości w tym nowe biura dla Urzędu Gminy .... trzeba ruszyć dupę i zobaczyć o co chodzi z rewitalizacją albo poszperać w internecie ... tam jest wszystko ...

Trzeba czytać ze zrozumieniem ... rewitalizacja centrum miejscowości w tym nowe biura dla Urzędu Gminy .... trzeba ruszyć dupę i zobaczyć o co chodzi z rewitalizacją albo poszperać w internecie ... tam jest wszystko ...

rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 16:12
0
Jak czytam niektóre komentarze, to ciśnie mi się na usta :Lodzia, za robotę byś się wzięła, a nie komentarze piszesz." Już po 15, urzędnicy mogą iść do domu. A zainteresowanym polecam ciekawostki ze strony gminnej - gdybyście nie zauważyli to priorytetem naszej pani wójt jest cyt.: stała rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej. W tym roku z budżetu gminy na inwestycje przeznaczano około 25% środków finansowych, planując realizację 11 inwestycji o łącznej planowanej wartości 6 543 880,34 zł, w tym łączna wartości planowanych inwestycji drogowych to 2 147 585,14 zł, a budowa nowego biura pani wójt cyt.:Wśród projektów zgłoszonych do realizacji w ramach ZIT jest zadanie „Rewitalizacja terenu centrum miejscowości Jabłonna-Majątek wraz z istniejącą infrastrukturą”. Na realizację zadania w ramach RPO przewidzianych zostało ponad 6 mln zł. Cytaty ze strony gminy. Jest też pean o wybudowaniu lamp do Tuszowa - oświetlają drogę przy której jest kilka domów, ale może mieszka w nich ktoś ważny.
Jak czytam niektóre komentarze, to ciśnie mi się na usta :Lodzia, za robotę byś się wzięła, a nie komentarze piszesz." Już po 15, urzędnicy mogą iść do domu. A zainteresowanym polecam ciekawostki ze strony gminnej - gdybyście nie zauważyli to priorytetem naszej pani wójt jest cyt.: stała rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej. W tym roku z budżetu gminy na inwestycje przeznaczano około 25% środków finansowych, planując realizację 11 inwestycji o łącznej planowanej wartości 6 543 880,34 zł, w tym łączna wartości planowanyc... rozwiń
Avatar
randalk / 30 marca 2016 o 15:55
0

Ten budynek to istny koszmar i niechlubna "wizytówka" centrum Jabłonnej. Po przeciwnej stronie "drogi" bo ulicą to na razie trudno nazwać stoi drugi brudny koszmar. Fakt gmina jest zaniedbana jak mało która, czyli poprzedni włodarze nie mieli żadnego pomysłu na gminę, albo woleli kręcić "lody" na boku. Najmłodsza Wójtowa w Polsce zaczyna zmieniać oblicze zapuszczonej gminy, ale jak zawsze jest durna grupka zawistników, sypiących piasek w tryby. O gminę muszą dbać wszyscy mieszkańcy, pod wodzą oświeconej władzy. I niestety na wszystkie zmiany trzeba niemałej kasy i czasu. Zaległości nie nadrobi się w rok czy dwa ... Ważne, że jest Wójtowa, która chce dokonać istotnej zmiany i zamiast gderać, narzekać, jątrzyć - weźcie się mieszkańcy do wspólnej pracy, bo to wasze otoczenie jest. Jestem częstym gościem i wiem co mówię.

nie chciałem być anonimowy ...

nie chciałem być anonimowy ...

rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 15:52
0
Ten budynek to istny koszmar i niechlubna "wizytówka" centrum Jabłonnej. Po przeciwnej stronie "drogi" bo ulicą to na razie trudno nazwać stoi drugi brudny koszmar. Fakt gmina jest zaniedbana jak mało która, czyli poprzedni włodarze nie mieli żadnego pomysłu na gminę, albo woleli kręcić "lody" na boku. Najmłodsza Wójtowa w Polsce zaczyna zmieniać oblicze zapuszczonej gminy, ale jak zawsze jest durna grupka zawistników, sypiących piasek w tryby. O gminę muszą dbać wszyscy mieszkańcy, pod wodzą oświeconej władzy. I niestety na wszystkie zmiany trzeba niemałej kasy i czasu. Zaległości nie nadrobi się w rok czy dwa ... Ważne, że jest Wójtowa, która chce dokonać istotnej zmiany i zamiast gderać, narzekać, jątrzyć - weźcie się mieszkańcy do wspólnej pracy, bo to wasze otoczenie jest. Jestem częstym gościem i wiem co mówię.
Ten budynek to istny koszmar i niechlubna "wizytówka" centrum Jabłonnej. Po przeciwnej stronie "drogi" bo ulicą to na razie trudno nazwać stoi drugi brudny koszmar. Fakt gmina jest zaniedbana jak mało która, czyli poprzedni włodarze nie mieli żadnego pomysłu na gminę, albo woleli kręcić "lody" na boku. Najmłodsza Wójtowa w Polsce zaczyna zmieniać oblicze zapuszczonej gminy, ale jak zawsze jest durna grupka zawistników, sypiących piasek w tryby. O gminę muszą dbać wszyscy mieszkańcy, pod wodzą oświeconej władzy. ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 14:20
0
No jak to a "ten piękny skwerek" obok baaaardzoo dawnego "pawilonu Handlowego" - nowe miejsce libacji - "dobra zmiana"
Avatar
iul / 31 marca 2016 o 08:33
0

w Jabłonnej, jeśli już, pani redaktor...

A redaktorowej może skojarzyło się z "jabcokiem", to też z jabłek.

Avatar
imie / 30 marca 2016 o 23:40
0

dobry stan postoi spokojnie 50lat

Avatar
100 / 30 marca 2016 o 23:28
0

pani wójt nie umie odpowiedzieć na pisma urzędowe zarówno merytorycznie jak i terminowo. najlepiej wychodzą jej spotkania kościelne i szkolne.

Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 19:47
0

Oj coś nerwy puszczają i nie pozwalają panować nad językiem. No cóż urzędnik przed kontrolą może być nerwowy. A co do meritum, rzeczywiście warto czytać ze zrozumieniem - w tekście człowieku są cytaty ze strony gminy.

Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 18:52
0

w Jabłonnej, jeśli już, pani redaktor...

to jest własnie ta gwara bychawsko-krzczonowsko-giełczewska

Avatar
randalk / 30 marca 2016 o 17:46
0

Jak czytam niektóre komentarze, to ciśnie mi się na usta :Lodzia, za robotę byś się wzięła, a nie komentarze piszesz." Już po 15, urzędnicy mogą iść do domu. A zainteresowanym polecam ciekawostki ze strony gminnej - gdybyście nie zauważyli to priorytetem naszej pani wójt jest cyt.: stała rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej. W tym roku z budżetu gminy na inwestycje przeznaczano około 25% środków finansowych, planując realizację 11 inwestycji o łącznej planowanej wartości 6 543 880,34 zł, w tym łączna wartości planowanych inwestycji drogowych to 2 147 585,14 zł, a budowa nowego biura pani wójt cyt.:Wśród projektów zgłoszonych do realizacji w ramach ZIT jest zadanie „Rewitalizacja terenu centrum miejscowości Jabłonna-Majątek wraz z istniejącą infrastrukturą”. Na realizację zadania w ramach RPO przewidzianych zostało ponad 6 mln zł. Cytaty ze strony gminy. Jest też pean o wybudowaniu lamp do Tuszowa - oświetlają drogę przy której jest kilka domów, ale może mieszka w nich ktoś ważny.

Trzeba czytać ze zrozumieniem ... rewitalizacja centrum miejscowości w tym nowe biura dla Urzędu Gminy .... trzeba ruszyć dupę i zobaczyć o co chodzi z rewitalizacją albo poszperać w internecie ... tam jest wszystko ...

Trzeba czytać ze zrozumieniem ... rewitalizacja centrum miejscowości w tym nowe biura dla Urzędu Gminy .... trzeba ruszyć dupę i zobaczyć o co chodzi z rewitalizacją albo poszperać w internecie ... tam jest wszystko ...

rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 16:12
0
Jak czytam niektóre komentarze, to ciśnie mi się na usta :Lodzia, za robotę byś się wzięła, a nie komentarze piszesz." Już po 15, urzędnicy mogą iść do domu. A zainteresowanym polecam ciekawostki ze strony gminnej - gdybyście nie zauważyli to priorytetem naszej pani wójt jest cyt.: stała rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej. W tym roku z budżetu gminy na inwestycje przeznaczano około 25% środków finansowych, planując realizację 11 inwestycji o łącznej planowanej wartości 6 543 880,34 zł, w tym łączna wartości planowanych inwestycji drogowych to 2 147 585,14 zł, a budowa nowego biura pani wójt cyt.:Wśród projektów zgłoszonych do realizacji w ramach ZIT jest zadanie „Rewitalizacja terenu centrum miejscowości Jabłonna-Majątek wraz z istniejącą infrastrukturą”. Na realizację zadania w ramach RPO przewidzianych zostało ponad 6 mln zł. Cytaty ze strony gminy. Jest też pean o wybudowaniu lamp do Tuszowa - oświetlają drogę przy której jest kilka domów, ale może mieszka w nich ktoś ważny.
Jak czytam niektóre komentarze, to ciśnie mi się na usta :Lodzia, za robotę byś się wzięła, a nie komentarze piszesz." Już po 15, urzędnicy mogą iść do domu. A zainteresowanym polecam ciekawostki ze strony gminnej - gdybyście nie zauważyli to priorytetem naszej pani wójt jest cyt.: stała rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej. W tym roku z budżetu gminy na inwestycje przeznaczano około 25% środków finansowych, planując realizację 11 inwestycji o łącznej planowanej wartości 6 543 880,34 zł, w tym łączna wartości planowanyc... rozwiń
Avatar
randalk / 30 marca 2016 o 15:55
0

Ten budynek to istny koszmar i niechlubna "wizytówka" centrum Jabłonnej. Po przeciwnej stronie "drogi" bo ulicą to na razie trudno nazwać stoi drugi brudny koszmar. Fakt gmina jest zaniedbana jak mało która, czyli poprzedni włodarze nie mieli żadnego pomysłu na gminę, albo woleli kręcić "lody" na boku. Najmłodsza Wójtowa w Polsce zaczyna zmieniać oblicze zapuszczonej gminy, ale jak zawsze jest durna grupka zawistników, sypiących piasek w tryby. O gminę muszą dbać wszyscy mieszkańcy, pod wodzą oświeconej władzy. I niestety na wszystkie zmiany trzeba niemałej kasy i czasu. Zaległości nie nadrobi się w rok czy dwa ... Ważne, że jest Wójtowa, która chce dokonać istotnej zmiany i zamiast gderać, narzekać, jątrzyć - weźcie się mieszkańcy do wspólnej pracy, bo to wasze otoczenie jest. Jestem częstym gościem i wiem co mówię.

nie chciałem być anonimowy ...

nie chciałem być anonimowy ...

rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 15:52
0
Ten budynek to istny koszmar i niechlubna "wizytówka" centrum Jabłonnej. Po przeciwnej stronie "drogi" bo ulicą to na razie trudno nazwać stoi drugi brudny koszmar. Fakt gmina jest zaniedbana jak mało która, czyli poprzedni włodarze nie mieli żadnego pomysłu na gminę, albo woleli kręcić "lody" na boku. Najmłodsza Wójtowa w Polsce zaczyna zmieniać oblicze zapuszczonej gminy, ale jak zawsze jest durna grupka zawistników, sypiących piasek w tryby. O gminę muszą dbać wszyscy mieszkańcy, pod wodzą oświeconej władzy. I niestety na wszystkie zmiany trzeba niemałej kasy i czasu. Zaległości nie nadrobi się w rok czy dwa ... Ważne, że jest Wójtowa, która chce dokonać istotnej zmiany i zamiast gderać, narzekać, jątrzyć - weźcie się mieszkańcy do wspólnej pracy, bo to wasze otoczenie jest. Jestem częstym gościem i wiem co mówię.
Ten budynek to istny koszmar i niechlubna "wizytówka" centrum Jabłonnej. Po przeciwnej stronie "drogi" bo ulicą to na razie trudno nazwać stoi drugi brudny koszmar. Fakt gmina jest zaniedbana jak mało która, czyli poprzedni włodarze nie mieli żadnego pomysłu na gminę, albo woleli kręcić "lody" na boku. Najmłodsza Wójtowa w Polsce zaczyna zmieniać oblicze zapuszczonej gminy, ale jak zawsze jest durna grupka zawistników, sypiących piasek w tryby. O gminę muszą dbać wszyscy mieszkańcy, pod wodzą oświeconej władzy. ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 14:20
0
No jak to a "ten piękny skwerek" obok baaaardzoo dawnego "pawilonu Handlowego" - nowe miejsce libacji - "dobra zmiana"
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 443 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!