Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 czerwca 2011 r.
19:02
Edytuj ten wpis

Prezydent Lublina chce pomóc Halinie i jej rodzinie

0 9 A A
We wtorek wieczorem prezydent Lublina odwiedził Halinę i jej dwóch synów (Bartłomiej Żurawski)
We wtorek wieczorem prezydent Lublina odwiedził Halinę i jej dwóch synów (Bartłomiej Żurawski)

Ten prezent Damian i Daniel mieli dostać w Dzień Dziecka. Ale ich mama w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Wreszcie udało się spotkać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk podarował chłopcom laptopa. A rodzinie obiecał wsparcie, poruszony jej dramatyczną sytuacją.

– Jestem ogromnie zaskoczona, że pan prezydent Żuk zainteresował się naszym losem. Tym bardziej że my nawet nie mieszkamy w Lublinie – mówi wzruszona Halina Syta z Jakubowic Konińskich. – Tak się denerwowałam przed tym spotkaniem… A okazało się, że to taki normalny, serdeczny człowiek.

Halina kilkanaście lat temu przyjechała do Polski z Ukrainy. Tu wyszła za mąż i urodziła bliźniaki: Damiana i Daniela. Mąż Haliny zmarł nagle, a zaraz potem lekarze odkryli u niej złośliwy guz. W 2008 roku przeszła skomplikowaną operację, potem radioterapię. To nie pomogło, choroba wróciła. Halina przeszła kolejne operacje i kilkanaście chemioterapii. Dwa miesiące temu nowotwór znów zaatakował. Operacja nie przyniosła efektów. Przerzutów jest zbyt wiele.

O dramatycznych losach 34-letniej Haliny prezydent Krzysztof Żuk przeczytał kilka tygodni temu w naszej gazecie. – Sytuacja pani Haliny i jej rodziny bardzo poruszyła pana prezydenta. Postanowił spotkać się osobiście i spytać, jak mógłby pomoc – opowiada Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina.

Pretekstem do spotkania miał być Dzień Dziecka. W ręce Damiana i Daniela miał trafić laptop od prezydenta. Spotkanie w ostatniej chwili trzeba było jednak odwołać, bo po kolejnej dawce chemii Halina trafiła do szpitala. We wtorek wieczorem wreszcie doszło do spotkania w Jakubowicach Konińskich.
– Chłopcy byli tacy szczęśliwi z laptopa… A ja mogłam opowiedzieć o tym, jak doświadcza nas los – mówi Halina.

Sytuacja Haliny i jej dzieci jest wyjątkowo trudna. Dom, w którym mieszkają, trzeba będzie niebawem opuścić. Matka Haliny, która mogłaby ją zastąpić w opiece nad dziećmi, nie ma polskiego obywatelstwa. – Osobiście sprawdzę na jakim etapie jest ta sprawa w Kancelarii Prezydenta RP – zadeklarował prezydent Krzysztof Żuk. – I postaram się znaleźć odpowiednią formułę pomocy dla tej rodziny.

Dziś Halina kolejny raz wraca do szpitala. Jeśli lekarze uznają, że jej organizm jest wystarczający silny, przejdzie następną chemioterapię ratującą życie. – Ale czy to pomoże? – zastanawia się kobieta. – Mój stan jest bardzo poważny. Muszę myśleć o każdym, nawet najtrudniejszym scenariuszu. Nie wiem, jak długo Bóg pozwoli mi jeszcze żyć…

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jojo / 9 czerwca 2011 o 10:21
0
Żuk wykonał przynajmniej dobry gest, a Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś podobno olał tę rodzinę i nie wyciągną pomocnej dłoni
Avatar
Gość / 9 czerwca 2011 o 08:45
0
[quote name='InnyRozum' timestamp='1307572368' post='487420']
ahh... jeżeli Pan prezydent Lublina czyta tą wiadomość, to jeżeli ma Pan takie naprawde dobre serce, to po co to upubliczniać? hmmm kolejny chwyt na kolejne lata prezydentury? Mam nadzieje że się myle i jest w Panu odrobinę dobrego człowieka i nie widzi Pan w tym tylko zysku, ale czuje Pan potrzebe niesienia pomocy tym ludziom. PS. chłopców jest 2, jeden laptop to mało, a no i bez internetu to teraz laptopem można podetrzeć sobie tyłek. hehe Dobry gest z Pana strony, tylko tak dalej, tylko bez mediów a osiągnie Pan coś więcej niż tylko pieniądze

Pozdrawiam,
[/quote]
pisowskie mendy przestańcie pluć jadem, wam zawsze jest źle, tylko dołujecie Polskę
[quote name='InnyRozum' timestamp='1307572368' post='487420']
ahh... jeżeli Pan prezydent Lublina czyta tą wiadomość, to jeżeli ma Pan takie naprawde dobre serce, to po co to upubliczniać? hmmm kolejny chwyt na kolejne lata prezydentury? Mam nadzieje że się myle i jest w Panu odrobinę dobrego człowieka i nie widzi Pan w tym tylko zysku, ale czuje Pan potrzebe niesienia pomocy tym ludziom. PS. chłopców jest 2, jeden laptop to mało, a no i bez internetu to teraz laptopem można podetrzeć sobie tyłek. hehe Dobry ge... rozwiń
Avatar
lublinianin / 9 czerwca 2011 o 08:18
0
Mam 30 lat, od urodzenia mieszkam w Lublinie. Musze przyznac, ze Prezydent Żuk jest pierwszym prezydentem, którego naprawdę szanuję i to nie tylko za polityczną (prawdziwą) aktywność, inicjatywę i szczerą chęć pracy dla tego miasta. To ze jest dobrym czlowiekiem, slyszalem juz wczesniej, jeszcze przed kampanią. Teraz tylko to potwierdza. Wreszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu. Panie Prezydencie, życzę wielu sukcesów.
Avatar
azs / 9 czerwca 2011 o 07:51
0
[quote name='Gość' timestamp='1307598310' post='487448']
Brawo Panie Prezydencie. Jestem z Pana dumny
[/quote]
A ja nie .Laptopy nie są aż tak drogie-mógł zafundować dwa!
Avatar
Gość / 9 czerwca 2011 o 07:45
0
Brawo Panie Prezydencie. Jestem z Pana dumny
Avatar
Zaorany Beret / 9 czerwca 2011 o 07:37
0
[quote name='InnyRozum' timestamp='1307572368' post='487420']
ahh... jeżeli Pan prezydent Lublina czyta tą wiadomość, to jeżeli ma Pan takie naprawde dobre serce, to po co to upubliczniać? hmmm kolejny chwyt na kolejne lata prezydentury? Mam nadzieje że się myle i jest w Panu odrobinę dobrego człowieka i nie widzi Pan w tym tylko zysku, ale czuje Pan potrzebe niesienia pomocy tym ludziom. PS. chłopców jest 2, jeden laptop to mało, a no i bez internetu to teraz laptopem można podetrzeć sobie tyłek. hehe Dobry gest z Pana strony, tylko tak dalej, tylko bez mediów a osiągnie Pan coś więcej niż tylko pieniądze

Pozdrawiam,
[/quote]
To nie wybory samorządowe się zbliżają - to nie zagrywka polityczna. Niektórzy krytykują wszystko, nawet i jak ktoś coś dobrego zrobi. Prezydent miasta jest osobą publiczną - prasa opisuje zarówno potknięcia jaki i dobre uczynki osób publicznych. Jeśli każdy dobry uczynek ma być traktowany w kategorii zagrywek PR - to najlepiej nic nie robić. Może ktoś weźmie przykład z Prezydenta i pomoże Pani Halinie - m.in. po to jest ten artykuł. Co z tego, że chłopców dwóch a laptop jeden?- to może całej rodzinie? Typowa postawa roszczeniowej jemioły - dać palec......Kup im drugiego laptopa i modem hdspa - jak uważasz, że za mało dostali. I nie krytykuj innych za to że coś dobrego robią.
[quote name='InnyRozum' timestamp='1307572368' post='487420']
ahh... jeżeli Pan prezydent Lublina czyta tą wiadomość, to jeżeli ma Pan takie naprawde dobre serce, to po co to upubliczniać? hmmm kolejny chwyt na kolejne lata prezydentury? Mam nadzieje że się myle i jest w Panu odrobinę dobrego człowieka i nie widzi Pan w tym tylko zysku, ale czuje Pan potrzebe niesienia pomocy tym ludziom. PS. chłopców jest 2, jeden laptop to mało, a no i bez internetu to teraz laptopem można podetrzeć sobie tyłek. hehe Dobry ge... rozwiń
Avatar
InnyRozum / 9 czerwca 2011 o 00:32
0
ahh... jeżeli Pan prezydent Lublina czyta tą wiadomość, to jeżeli ma Pan takie naprawde dobre serce, to po co to upubliczniać? hmmm kolejny chwyt na kolejne lata prezydentury? Mam nadzieje że się myle i jest w Panu odrobinę dobrego człowieka i nie widzi Pan w tym tylko zysku, ale czuje Pan potrzebe niesienia pomocy tym ludziom. PS. chłopców jest 2, jeden laptop to mało, a no i bez internetu to teraz laptopem można podetrzeć sobie tyłek. hehe Dobry gest z Pana strony, tylko tak dalej, tylko bez mediów a osiągnie Pan coś więcej niż tylko pieniądze

Pozdrawiam,
ahh... jeżeli Pan prezydent Lublina czyta tą wiadomość, to jeżeli ma Pan takie naprawde dobre serce, to po co to upubliczniać? hmmm kolejny chwyt na kolejne lata prezydentury? Mam nadzieje że się myle i jest w Panu odrobinę dobrego człowieka i nie widzi Pan w tym tylko zysku, ale czuje Pan potrzebe niesienia pomocy tym ludziom. PS. chłopców jest 2, jeden laptop to mało, a no i bez internetu to teraz laptopem można podetrzeć sobie tyłek. hehe Dobry gest z Pana strony, tylko tak dalej, tylko bez mediów a osiągnie Pan coś więcej niż tylko pie... rozwiń
Avatar
Zosia / 8 czerwca 2011 o 22:54
0
[quote name='olaf' timestamp='1307559033' post='487313']
Miałem przyjemność i zaszczyt poznać panią Halinę i jej mamę.To Niezwykłe osoby, ciepłe i serdeczne pomimo doświadczeń od losu.Mam nadzieję,że bezmyślni ,często złośliwi i bezwzględni "urzędnicy" znajdą sposób by im pomóc bo od tego do cholery w końcu są i skoro płacimy im pensję z naszych podatków to przynajmniej nie chcielibyśmy się za nich wstydzić.Dobrze,że los tych wspaniałych kobiet i dzielnych młodych chłopców kogoś obchodzi.Mam szczerą nadzieję,że wszystko się ułoży a życie wróci do normy chociaż rak to najgorsze z doświadczeń które mnie również dotknęło,ale jak widzicie można z nim wygrać.Odwagi Pani Halino!
[/quote]
[quote name='olaf' timestamp='1307559033' post='487313']
Miałem przyjemność i zaszczyt poznać panią Halinę i jej mamę.To Niezwykłe osoby, ciepłe i serdeczne pomimo doświadczeń od losu.Mam nadzieję,że bezmyślni ,często złośliwi i bezwzględni "urzędnicy" znajdą sposób by im pomóc bo od tego do cholery w końcu są i skoro płacimy im pensję z naszych podatków to przynajmniej nie chcielibyśmy się za nich wstydzić.Dobrze,że los tych wspaniałych kobiet i dzielnych młodych chłopców kogoś obchodzi.Mam szczerą ... rozwiń
Avatar
olaf / 8 czerwca 2011 o 20:50
0
Miałem przyjemność i zaszczyt poznać panią Halinę i jej mamę.To Niezwykłe osoby, ciepłe i serdeczne pomimo doświadczeń od losu.Mam nadzieję,że bezmyślni ,często złośliwi i bezwzględni "urzędnicy" znajdą sposób by im pomóc bo od tego do cholery w końcu są i skoro płacimy im pensję z naszych podatków to przynajmniej nie chcielibyśmy się za nich wstydzić.Dobrze,że los tych wspaniałych kobiet i dzielnych młodych chłopców kogoś obchodzi.Mam szczerą nadzieję,że wszystko się ułoży a życie wróci do normy chociaż rak to najgorsze z doświadczeń które mnie również dotknęło,ale jak widzicie można z nim wygrać.Odwagi Pani Halino!
Miałem przyjemność i zaszczyt poznać panią Halinę i jej mamę.To Niezwykłe osoby, ciepłe i serdeczne pomimo doświadczeń od losu.Mam nadzieję,że bezmyślni ,często złośliwi i bezwzględni "urzędnicy" znajdą sposób by im pomóc bo od tego do cholery w końcu są i skoro płacimy im pensję z naszych podatków to przynajmniej nie chcielibyśmy się za nich wstydzić.Dobrze,że los tych wspaniałych kobiet i dzielnych młodych chłopców kogoś obchodzi.Mam szczerą nadzieję,że wszystko się ułoży a życie wróci do normy chociaż rak to najgorsze z doświa... rozwiń
Avatar
jojo / 9 czerwca 2011 o 10:21
0
Żuk wykonał przynajmniej dobry gest, a Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś podobno olał tę rodzinę i nie wyciągną pomocnej dłoni
Avatar
Gość / 9 czerwca 2011 o 08:45
0
[quote name='InnyRozum' timestamp='1307572368' post='487420']
ahh... jeżeli Pan prezydent Lublina czyta tą wiadomość, to jeżeli ma Pan takie naprawde dobre serce, to po co to upubliczniać? hmmm kolejny chwyt na kolejne lata prezydentury? Mam nadzieje że się myle i jest w Panu odrobinę dobrego człowieka i nie widzi Pan w tym tylko zysku, ale czuje Pan potrzebe niesienia pomocy tym ludziom. PS. chłopców jest 2, jeden laptop to mało, a no i bez internetu to teraz laptopem można podetrzeć sobie tyłek. hehe Dobry gest z Pana strony, tylko tak dalej, tylko bez mediów a osiągnie Pan coś więcej niż tylko pieniądze

Pozdrawiam,
[/quote]
pisowskie mendy przestańcie pluć jadem, wam zawsze jest źle, tylko dołujecie Polskę
[quote name='InnyRozum' timestamp='1307572368' post='487420']
ahh... jeżeli Pan prezydent Lublina czyta tą wiadomość, to jeżeli ma Pan takie naprawde dobre serce, to po co to upubliczniać? hmmm kolejny chwyt na kolejne lata prezydentury? Mam nadzieje że się myle i jest w Panu odrobinę dobrego człowieka i nie widzi Pan w tym tylko zysku, ale czuje Pan potrzebe niesienia pomocy tym ludziom. PS. chłopców jest 2, jeden laptop to mało, a no i bez internetu to teraz laptopem można podetrzeć sobie tyłek. hehe Dobry ge... rozwiń
Avatar
lublinianin / 9 czerwca 2011 o 08:18
0
Mam 30 lat, od urodzenia mieszkam w Lublinie. Musze przyznac, ze Prezydent Żuk jest pierwszym prezydentem, którego naprawdę szanuję i to nie tylko za polityczną (prawdziwą) aktywność, inicjatywę i szczerą chęć pracy dla tego miasta. To ze jest dobrym czlowiekiem, slyszalem juz wczesniej, jeszcze przed kampanią. Teraz tylko to potwierdza. Wreszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu. Panie Prezydencie, życzę wielu sukcesów.
Avatar
azs / 9 czerwca 2011 o 07:51
0
[quote name='Gość' timestamp='1307598310' post='487448']
Brawo Panie Prezydencie. Jestem z Pana dumny
[/quote]
A ja nie .Laptopy nie są aż tak drogie-mógł zafundować dwa!
Avatar
Gość / 9 czerwca 2011 o 07:45
0
Brawo Panie Prezydencie. Jestem z Pana dumny
Avatar
Zaorany Beret / 9 czerwca 2011 o 07:37
0
[quote name='InnyRozum' timestamp='1307572368' post='487420']
ahh... jeżeli Pan prezydent Lublina czyta tą wiadomość, to jeżeli ma Pan takie naprawde dobre serce, to po co to upubliczniać? hmmm kolejny chwyt na kolejne lata prezydentury? Mam nadzieje że się myle i jest w Panu odrobinę dobrego człowieka i nie widzi Pan w tym tylko zysku, ale czuje Pan potrzebe niesienia pomocy tym ludziom. PS. chłopców jest 2, jeden laptop to mało, a no i bez internetu to teraz laptopem można podetrzeć sobie tyłek. hehe Dobry gest z Pana strony, tylko tak dalej, tylko bez mediów a osiągnie Pan coś więcej niż tylko pieniądze

Pozdrawiam,
[/quote]
To nie wybory samorządowe się zbliżają - to nie zagrywka polityczna. Niektórzy krytykują wszystko, nawet i jak ktoś coś dobrego zrobi. Prezydent miasta jest osobą publiczną - prasa opisuje zarówno potknięcia jaki i dobre uczynki osób publicznych. Jeśli każdy dobry uczynek ma być traktowany w kategorii zagrywek PR - to najlepiej nic nie robić. Może ktoś weźmie przykład z Prezydenta i pomoże Pani Halinie - m.in. po to jest ten artykuł. Co z tego, że chłopców dwóch a laptop jeden?- to może całej rodzinie? Typowa postawa roszczeniowej jemioły - dać palec......Kup im drugiego laptopa i modem hdspa - jak uważasz, że za mało dostali. I nie krytykuj innych za to że coś dobrego robią.
[quote name='InnyRozum' timestamp='1307572368' post='487420']
ahh... jeżeli Pan prezydent Lublina czyta tą wiadomość, to jeżeli ma Pan takie naprawde dobre serce, to po co to upubliczniać? hmmm kolejny chwyt na kolejne lata prezydentury? Mam nadzieje że się myle i jest w Panu odrobinę dobrego człowieka i nie widzi Pan w tym tylko zysku, ale czuje Pan potrzebe niesienia pomocy tym ludziom. PS. chłopców jest 2, jeden laptop to mało, a no i bez internetu to teraz laptopem można podetrzeć sobie tyłek. hehe Dobry ge... rozwiń
Avatar
InnyRozum / 9 czerwca 2011 o 00:32
0
ahh... jeżeli Pan prezydent Lublina czyta tą wiadomość, to jeżeli ma Pan takie naprawde dobre serce, to po co to upubliczniać? hmmm kolejny chwyt na kolejne lata prezydentury? Mam nadzieje że się myle i jest w Panu odrobinę dobrego człowieka i nie widzi Pan w tym tylko zysku, ale czuje Pan potrzebe niesienia pomocy tym ludziom. PS. chłopców jest 2, jeden laptop to mało, a no i bez internetu to teraz laptopem można podetrzeć sobie tyłek. hehe Dobry gest z Pana strony, tylko tak dalej, tylko bez mediów a osiągnie Pan coś więcej niż tylko pieniądze

Pozdrawiam,
ahh... jeżeli Pan prezydent Lublina czyta tą wiadomość, to jeżeli ma Pan takie naprawde dobre serce, to po co to upubliczniać? hmmm kolejny chwyt na kolejne lata prezydentury? Mam nadzieje że się myle i jest w Panu odrobinę dobrego człowieka i nie widzi Pan w tym tylko zysku, ale czuje Pan potrzebe niesienia pomocy tym ludziom. PS. chłopców jest 2, jeden laptop to mało, a no i bez internetu to teraz laptopem można podetrzeć sobie tyłek. hehe Dobry gest z Pana strony, tylko tak dalej, tylko bez mediów a osiągnie Pan coś więcej niż tylko pie... rozwiń
Avatar
Zosia / 8 czerwca 2011 o 22:54
0
[quote name='olaf' timestamp='1307559033' post='487313']
Miałem przyjemność i zaszczyt poznać panią Halinę i jej mamę.To Niezwykłe osoby, ciepłe i serdeczne pomimo doświadczeń od losu.Mam nadzieję,że bezmyślni ,często złośliwi i bezwzględni "urzędnicy" znajdą sposób by im pomóc bo od tego do cholery w końcu są i skoro płacimy im pensję z naszych podatków to przynajmniej nie chcielibyśmy się za nich wstydzić.Dobrze,że los tych wspaniałych kobiet i dzielnych młodych chłopców kogoś obchodzi.Mam szczerą nadzieję,że wszystko się ułoży a życie wróci do normy chociaż rak to najgorsze z doświadczeń które mnie również dotknęło,ale jak widzicie można z nim wygrać.Odwagi Pani Halino!
[/quote]
[quote name='olaf' timestamp='1307559033' post='487313']
Miałem przyjemność i zaszczyt poznać panią Halinę i jej mamę.To Niezwykłe osoby, ciepłe i serdeczne pomimo doświadczeń od losu.Mam nadzieję,że bezmyślni ,często złośliwi i bezwzględni "urzędnicy" znajdą sposób by im pomóc bo od tego do cholery w końcu są i skoro płacimy im pensję z naszych podatków to przynajmniej nie chcielibyśmy się za nich wstydzić.Dobrze,że los tych wspaniałych kobiet i dzielnych młodych chłopców kogoś obchodzi.Mam szczerą ... rozwiń
Avatar
olaf / 8 czerwca 2011 o 20:50
0
Miałem przyjemność i zaszczyt poznać panią Halinę i jej mamę.To Niezwykłe osoby, ciepłe i serdeczne pomimo doświadczeń od losu.Mam nadzieję,że bezmyślni ,często złośliwi i bezwzględni "urzędnicy" znajdą sposób by im pomóc bo od tego do cholery w końcu są i skoro płacimy im pensję z naszych podatków to przynajmniej nie chcielibyśmy się za nich wstydzić.Dobrze,że los tych wspaniałych kobiet i dzielnych młodych chłopców kogoś obchodzi.Mam szczerą nadzieję,że wszystko się ułoży a życie wróci do normy chociaż rak to najgorsze z doświadczeń które mnie również dotknęło,ale jak widzicie można z nim wygrać.Odwagi Pani Halino!
Miałem przyjemność i zaszczyt poznać panią Halinę i jej mamę.To Niezwykłe osoby, ciepłe i serdeczne pomimo doświadczeń od losu.Mam nadzieję,że bezmyślni ,często złośliwi i bezwzględni "urzędnicy" znajdą sposób by im pomóc bo od tego do cholery w końcu są i skoro płacimy im pensję z naszych podatków to przynajmniej nie chcielibyśmy się za nich wstydzić.Dobrze,że los tych wspaniałych kobiet i dzielnych młodych chłopców kogoś obchodzi.Mam szczerą nadzieję,że wszystko się ułoży a życie wróci do normy chociaż rak to najgorsze z doświa... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 11

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 29 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!