Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 czerwca 2010 r.
17:34
Edytuj ten wpis

Strażacy i żołnierze łatają wały, mieszkańcy gm. Wilków już stracili nadzieję

0 28 A A

W Wilkowie mieszkańcy nie wierzą, że świeżo usypany wał powstrzyma napór wody tak duży jak ostatnio. – Jak ma zalać, to niech to się stanie teraz. I tak już są szkody – mówią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dzisiaj o godz. 14 Wisła w Annopolu miała 552 cm. To o pół metra więcej niż wynosi stan alarmowy. Według prognoz Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego, nowa fala kulminacyjna dotrze tam w sobotę. Tego dnia poziom wody ma tam wynosić 680 cm. To tylko ok. 40 cm mniej niż podczas pierwszej kulminacji dwa tygodnie temu. Z kolei w Puławach Wisła najwyższy poziom osiągnie w niedzielę. Tego dnia ma mieć 680 cm, czyli ok. 60 cm mniej niż poprzednio.

Kiedy pierwsza fala powodziowa zagroziła gminie Wilków, miejscowi pomagali strażakom wzmacniać wały workami z piaskiem. Udało się obronić wał w Zastowie Karczmiskim. Ale kilkaset metrów dalej w Zastowie Polanowkim woda z Wisły przerwała wał na długości 450 metrów.

Dzisiaj przy odbudowie brakującej części wału pracowali głównie strażacy i żołnierze. Usypywali wał z ziemi, obkładali go folią. Ale nawet pod ciężarem jednego człowieka konstrukcja się uginała. Miejscowi przychodzili sprawdzić, czy Wisła już przybrała. Potem wracali do zrujnowanych domów, z których dopiero co zeszła woda.

– Jak poziom rzeki będzie wysoki, to taki wał nie wytrzyma – ocenia Rafał Kuś, mieszkaniec Zastowa Karczmiskiego. – Ludzie mówią, że jak ma zalać, to niech to się stanie teraz. I tak wszystko będzie schło miesiącami.

Na nadchodzącą falę czeka z obawą Antoni Kopania. To w pobliżu jego domu pękł wał w Zastowie Polanowskim. Woda zalała pierwszą kondygnację. – Naraz poszły miliony litrów. Jakby to się stało w nocy, to byśmy nie uszli z życiem – mówi. – Zabierali nas łódką z balkonu. Woda zeszła po tygodniu. Przed domem leżą zniszczone meble, zebrane do worków przemoczone ubrania.

– Drugim newralgicznym punktem poza wałem w Zastowie Polanowskim jest Podgórz w gminie Wilków, skąd musimy ewakuować specjalną, bardzo wydajną pompę odbierającą wodę z zalanych terenów – mówi Ryszard Starko, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Dzisiaj kończyły się już prace przy uzupełnianiu wyrwy w wale w Popowie w gminie Annopol. Parchatki pod Puławami bronią umocnienia na walach powstałe w ostatnich tygodniach.

Według meteorologów, jutro ma przez cały dzień padać w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. To według prognoz, na szczęście koniec deszczów. Od soboty ma być słonecznie.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ślepy / 4 czerwca 2010 o 22:02
0
rtr napisał:
slepy
właśnie dlatego że jest telewizja internet itd należy mieć swój rozum i nie wierzyć w te wszytskie kłamstwa, którymi nas media zalewają. Choćby pokazywali wszystko nagrane spod kadrów aż czai się manipulacja , obrazem, słowem, komentarzem.


zgadza się, manipulacja jest wszechobecna i jest nie tylko domeną mediów, rówie dobrze manipulują plotka, zabobon i głupota, " wie pani co? wał wysadziły, ja nie widziałam ale Stasiek mówił że widział" i już za chwilę wszyscy widzieli, no bo skąd na przykład wytłumaczyć przekoanie , że Wisła zaleje Opole , przekonanie jakże powszechne wśród ludzi tego regionu ( nawet mierny uczeń geofrafii wie że to niemożliwe), strach i nerwy naiwnych opolan, to wszystko wina ploty - bo kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą, ale wasza sprawa, możecie wierzyć , że to "oni" po kryjomu wysadzają "wasze" wały, wszak oglądaliście Bonda w waszych telewizorach i wiecie, że nie takie rzeczy są możliwe
ahoj


zgadza się, manipulacja jest wszechobecna i jest nie tylko domeną mediów, rówie dobrze manipulują plotka, zabobon i głupota, " wie pani co? wał wysadziły, ja nie widziałam ale Stasiek mówił że widział" i już za chwilę wszyscy widzieli, no bo skąd na przykład wytłumaczyć przekoanie , że Wisła zaleje Opole , przekonanie jakże powszechne wśród ludzi tego regionu ( nawet mierny uczeń geofrafii wie że to niemożliwe), strach i nerwy naiwnych opolan, to wszystko wina ploty - bo kłamstwo powtórzone 100 razy staj... rozwiń
Avatar
wopr / 4 czerwca 2010 o 21:21
0
Od ustalenia dlaczego pękł wał jest prokuratura, która wszczęła śledztwo. Jeśli nie macie co robić to weźcie łopaty i idźcie na wały. Tyle pożytku z waszych bredni.
Avatar
rtr / 4 czerwca 2010 o 19:37
0
slepy
właśnie dlatego że jest telewizja internet itd należy mieć swój rozum i nie wierzyć w te wszytskie kłamstwa, którymi nas media zalewają. Choćby pokazywali wszystko nagrane spod kadrów aż czai się manipulacja , obrazem, słowem, komentarzem.
Avatar
jaaa / 4 czerwca 2010 o 15:35
0
~gosc~ napisał:
głupi przykład w Opolu Lubelskim po dary dla powodzin przychodziły osoby mieszkające w Opolu

pieknie się solidaruja a im chociaż piwniece zalało ? nic.. oni nie widzieli tej tragedii
Avatar
~gosc~ / 4 czerwca 2010 o 13:01
0
asd napisał:
BRAWO, TERAZ KAŻDY DOSTRZEGA ZŁO KOMUNY

co do zła komuny to jakie było to bylo ale były i plusy komunizmu prawie zerowe bezrobocie a i juz ktoś pisał o melioracjach rzek wisła była pogłebiana i takich tragedi nie było
Avatar
~gosc~ / 4 czerwca 2010 o 12:58
0
Gość napisał:
zobaczcie kto odbiera pomoc dla powodzian ???

głupi przykład w Opolu Lubelskim po dary dla powodzin przychodziły osoby mieszkające w Opolu
Avatar
~gościu~ / 4 czerwca 2010 o 12:51
0
z wysadzaniem wałów to prawda.. a jak ktos nie wiem i tam nie mieszka to niech się nie wtrąca... wy żyjecie w innym świecie gdzie jest ciepełko i wszystko czego dusza zapragnie mieszczuchy... od lat warszawa i kazik ważniejsze i nikogo nie obchodzi ze mieszkańcy wsi tracą wszystko.. totalnie wszystko... jak chcecie prawdy sie dowiedzieć to pojedźcie do zalanych terenów i wszystko bedzie wiadome. a ty nie psych to byś ruszył swoje 4 litery i pomógł powodzianom.. bo i tak kilka tygodni po powodzi wszystko ucichnie i nikt nie bedzie otrzymywał żadnej pomocy.. a te pieniądze z rządu to nie starczą na kupienie nowych płytek do domu.
A co do darów dla powodzian... wszystkie rzeczy są rozkładane na nowe i używane... nowe znikaja i trafiaja do urzędników i tych co są na stołkach swoich.. radnych, sekretarek.. a dla chłopów idzie wszystko co najgorsze... wybarczcie ale to już jest chamstwo... kiedy oni się obładują... nie dość ze biora pieniądze za nic to teraz zbierają wszystko co najlepsze.. nigdy takiej biurokracji nie było... za kamuny to nad melioracją wisły pracowało wiele firm i wisła miała gdzie wode pomieścić.. a teraz wszystko jest zaniedbane.. i co wieksze deszcze to wisła wychodzi z koryta.. niedługo bedzie mozna po niej chodzić..
z wysadzaniem wałów to prawda.. a jak ktos nie wiem i tam nie mieszka to niech się nie wtrąca... wy żyjecie w innym świecie gdzie jest ciepełko i wszystko czego dusza zapragnie mieszczuchy... od lat warszawa i kazik ważniejsze i nikogo nie obchodzi ze mieszkańcy wsi tracą wszystko.. totalnie wszystko... jak chcecie prawdy sie dowiedzieć to pojedźcie do zalanych terenów i wszystko bedzie wiadome. a ty nie psych to byś ruszył swoje 4 litery i pomógł powodzianom.. bo i tak kilka tygodni po powodzi wszystko ucichnie i nikt nie bedzie otrzymywał... rozwiń
Avatar
Kępa / 4 czerwca 2010 o 11:47
0
Gość napisał:
I ja się pisze na pomoc. Zebrało by się z 5 - 10 osób chętnych do pomocy ! Napiszcie gdzie można się zgłaszać zanim zdarzy się kolejna tragedia !! Tu nie ma na co czekać ! Znowu po wszystkich Tusk przyjedzie i będzie głupa kleił zamiast pomagać ludziom worki piachem napełniać...



Jak już wcześniej wspomniałem. Powiśle lubelskie potrzebuje pomocy, Kępa Gostecka. W innych miejscach są jednostki, u nas tylko mieszkańcy.
Avatar
mieszkaniec / 4 czerwca 2010 o 11:45
0
ślepy napisał:
nikt wam wałów nie wysadzał – przecież to Tusk rozkopał je łopatką do piasku a pomogły mu jeszcze specjalnie szkolone krety zrzucone nocą na wały z samolotu, to nie żadna bajka – pół powiśla to widziało, przecież sama woda nie potrafi przerwać takich "wspaniałych" wałów, woda jest taka słaba – trzeba je wysadzać, rozkopywać, przerywać , niszczyć od źródeł do Bałtyku by „ratować” Kazimierz, Warszawę, Piździwólkę, Toruń , Płock, Gdańsk, Las Vegas* (* niepotrzebne skreślić) , zabobony i fala głupoty jaka was zalewa jest groźniejsza od tej wiślanej, bo woda zejdzie a głupota pozostanie, lżej wam jak wierzycie w takie bzdury?
macie niby telewizję, komputery, konta w banku w wasze umysły wciąż żyją w drewnianych chatynkach, no kto wam waly wysadza - żydy?, liberały, marsjanie?, obudźcie się wreszcie!
ale widzę iskierkę nadziei, bo przecież cywilizacja dotarła nawet do Taplar (tych z Konopielki) to i może dotrze do waszych umysłów, czego wam z całego serca życzę
ahoj powiślanie


to przyjedz do Popowa to mieszkańcy ci opowiedzą ile bombek spadło z helikoptera , Kazimierz i Warszawka cenniejsza ,bo bieda zawsze będzie biedą a Tusk się cieszy


to przyjedz do Popowa to mieszkańcy ci opowiedzą ile bombek spadło z helikoptera , Kazimierz i Warszawka cenniejsza ,bo bieda zawsze będzie biedą a Tusk się cieszy rozwiń
Avatar
Kępa / 4 czerwca 2010 o 11:45
0
Pomocny napisał:
czy dziennikarze dziennika mogliby się dowiedzieć, bo zapewne maja kontakt do odpowiedniej osoby, czy może potrzebna jest pomoc cywili-ochotników, przy sypaniu walów??? Bo ja z kilkoma znajomymi, za zupełna darmochę chętnie pojadę, na dzień, dwa lub trzy...ile będzie trzeba....bo ludziom trzeba pomagać!!! Z góry dziękuje za pomoc!!!




Witam!
W Kępie Gosteckiej nie ma w ogóle ludzi. Bardzo prosimy o pomoc. Wszyscy są w Wilkowie. Prosimy...




Witam!
W Kępie Gosteckiej nie ma w ogóle ludzi. Bardzo prosimy o pomoc. Wszyscy są w Wilkowie. Prosimy... rozwiń
Avatar
ślepy / 4 czerwca 2010 o 22:02
0
rtr napisał:
slepy
właśnie dlatego że jest telewizja internet itd należy mieć swój rozum i nie wierzyć w te wszytskie kłamstwa, którymi nas media zalewają. Choćby pokazywali wszystko nagrane spod kadrów aż czai się manipulacja , obrazem, słowem, komentarzem.


zgadza się, manipulacja jest wszechobecna i jest nie tylko domeną mediów, rówie dobrze manipulują plotka, zabobon i głupota, " wie pani co? wał wysadziły, ja nie widziałam ale Stasiek mówił że widział" i już za chwilę wszyscy widzieli, no bo skąd na przykład wytłumaczyć przekoanie , że Wisła zaleje Opole , przekonanie jakże powszechne wśród ludzi tego regionu ( nawet mierny uczeń geofrafii wie że to niemożliwe), strach i nerwy naiwnych opolan, to wszystko wina ploty - bo kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą, ale wasza sprawa, możecie wierzyć , że to "oni" po kryjomu wysadzają "wasze" wały, wszak oglądaliście Bonda w waszych telewizorach i wiecie, że nie takie rzeczy są możliwe
ahoj


zgadza się, manipulacja jest wszechobecna i jest nie tylko domeną mediów, rówie dobrze manipulują plotka, zabobon i głupota, " wie pani co? wał wysadziły, ja nie widziałam ale Stasiek mówił że widział" i już za chwilę wszyscy widzieli, no bo skąd na przykład wytłumaczyć przekoanie , że Wisła zaleje Opole , przekonanie jakże powszechne wśród ludzi tego regionu ( nawet mierny uczeń geofrafii wie że to niemożliwe), strach i nerwy naiwnych opolan, to wszystko wina ploty - bo kłamstwo powtórzone 100 razy staj... rozwiń
Avatar
wopr / 4 czerwca 2010 o 21:21
0
Od ustalenia dlaczego pękł wał jest prokuratura, która wszczęła śledztwo. Jeśli nie macie co robić to weźcie łopaty i idźcie na wały. Tyle pożytku z waszych bredni.
Avatar
rtr / 4 czerwca 2010 o 19:37
0
slepy
właśnie dlatego że jest telewizja internet itd należy mieć swój rozum i nie wierzyć w te wszytskie kłamstwa, którymi nas media zalewają. Choćby pokazywali wszystko nagrane spod kadrów aż czai się manipulacja , obrazem, słowem, komentarzem.
Avatar
jaaa / 4 czerwca 2010 o 15:35
0
~gosc~ napisał:
głupi przykład w Opolu Lubelskim po dary dla powodzin przychodziły osoby mieszkające w Opolu

pieknie się solidaruja a im chociaż piwniece zalało ? nic.. oni nie widzieli tej tragedii
Avatar
~gosc~ / 4 czerwca 2010 o 13:01
0
asd napisał:
BRAWO, TERAZ KAŻDY DOSTRZEGA ZŁO KOMUNY

co do zła komuny to jakie było to bylo ale były i plusy komunizmu prawie zerowe bezrobocie a i juz ktoś pisał o melioracjach rzek wisła była pogłebiana i takich tragedi nie było
Avatar
~gosc~ / 4 czerwca 2010 o 12:58
0
Gość napisał:
zobaczcie kto odbiera pomoc dla powodzian ???

głupi przykład w Opolu Lubelskim po dary dla powodzin przychodziły osoby mieszkające w Opolu
Avatar
~gościu~ / 4 czerwca 2010 o 12:51
0
z wysadzaniem wałów to prawda.. a jak ktos nie wiem i tam nie mieszka to niech się nie wtrąca... wy żyjecie w innym świecie gdzie jest ciepełko i wszystko czego dusza zapragnie mieszczuchy... od lat warszawa i kazik ważniejsze i nikogo nie obchodzi ze mieszkańcy wsi tracą wszystko.. totalnie wszystko... jak chcecie prawdy sie dowiedzieć to pojedźcie do zalanych terenów i wszystko bedzie wiadome. a ty nie psych to byś ruszył swoje 4 litery i pomógł powodzianom.. bo i tak kilka tygodni po powodzi wszystko ucichnie i nikt nie bedzie otrzymywał żadnej pomocy.. a te pieniądze z rządu to nie starczą na kupienie nowych płytek do domu.
A co do darów dla powodzian... wszystkie rzeczy są rozkładane na nowe i używane... nowe znikaja i trafiaja do urzędników i tych co są na stołkach swoich.. radnych, sekretarek.. a dla chłopów idzie wszystko co najgorsze... wybarczcie ale to już jest chamstwo... kiedy oni się obładują... nie dość ze biora pieniądze za nic to teraz zbierają wszystko co najlepsze.. nigdy takiej biurokracji nie było... za kamuny to nad melioracją wisły pracowało wiele firm i wisła miała gdzie wode pomieścić.. a teraz wszystko jest zaniedbane.. i co wieksze deszcze to wisła wychodzi z koryta.. niedługo bedzie mozna po niej chodzić..
z wysadzaniem wałów to prawda.. a jak ktos nie wiem i tam nie mieszka to niech się nie wtrąca... wy żyjecie w innym świecie gdzie jest ciepełko i wszystko czego dusza zapragnie mieszczuchy... od lat warszawa i kazik ważniejsze i nikogo nie obchodzi ze mieszkańcy wsi tracą wszystko.. totalnie wszystko... jak chcecie prawdy sie dowiedzieć to pojedźcie do zalanych terenów i wszystko bedzie wiadome. a ty nie psych to byś ruszył swoje 4 litery i pomógł powodzianom.. bo i tak kilka tygodni po powodzi wszystko ucichnie i nikt nie bedzie otrzymywał... rozwiń
Avatar
Kępa / 4 czerwca 2010 o 11:47
0
Gość napisał:
I ja się pisze na pomoc. Zebrało by się z 5 - 10 osób chętnych do pomocy ! Napiszcie gdzie można się zgłaszać zanim zdarzy się kolejna tragedia !! Tu nie ma na co czekać ! Znowu po wszystkich Tusk przyjedzie i będzie głupa kleił zamiast pomagać ludziom worki piachem napełniać...



Jak już wcześniej wspomniałem. Powiśle lubelskie potrzebuje pomocy, Kępa Gostecka. W innych miejscach są jednostki, u nas tylko mieszkańcy.
Avatar
mieszkaniec / 4 czerwca 2010 o 11:45
0
ślepy napisał:
nikt wam wałów nie wysadzał – przecież to Tusk rozkopał je łopatką do piasku a pomogły mu jeszcze specjalnie szkolone krety zrzucone nocą na wały z samolotu, to nie żadna bajka – pół powiśla to widziało, przecież sama woda nie potrafi przerwać takich "wspaniałych" wałów, woda jest taka słaba – trzeba je wysadzać, rozkopywać, przerywać , niszczyć od źródeł do Bałtyku by „ratować” Kazimierz, Warszawę, Piździwólkę, Toruń , Płock, Gdańsk, Las Vegas* (* niepotrzebne skreślić) , zabobony i fala głupoty jaka was zalewa jest groźniejsza od tej wiślanej, bo woda zejdzie a głupota pozostanie, lżej wam jak wierzycie w takie bzdury?
macie niby telewizję, komputery, konta w banku w wasze umysły wciąż żyją w drewnianych chatynkach, no kto wam waly wysadza - żydy?, liberały, marsjanie?, obudźcie się wreszcie!
ale widzę iskierkę nadziei, bo przecież cywilizacja dotarła nawet do Taplar (tych z Konopielki) to i może dotrze do waszych umysłów, czego wam z całego serca życzę
ahoj powiślanie


to przyjedz do Popowa to mieszkańcy ci opowiedzą ile bombek spadło z helikoptera , Kazimierz i Warszawka cenniejsza ,bo bieda zawsze będzie biedą a Tusk się cieszy


to przyjedz do Popowa to mieszkańcy ci opowiedzą ile bombek spadło z helikoptera , Kazimierz i Warszawka cenniejsza ,bo bieda zawsze będzie biedą a Tusk się cieszy rozwiń
Avatar
Kępa / 4 czerwca 2010 o 11:45
0
Pomocny napisał:
czy dziennikarze dziennika mogliby się dowiedzieć, bo zapewne maja kontakt do odpowiedniej osoby, czy może potrzebna jest pomoc cywili-ochotników, przy sypaniu walów??? Bo ja z kilkoma znajomymi, za zupełna darmochę chętnie pojadę, na dzień, dwa lub trzy...ile będzie trzeba....bo ludziom trzeba pomagać!!! Z góry dziękuje za pomoc!!!




Witam!
W Kępie Gosteckiej nie ma w ogóle ludzi. Bardzo prosimy o pomoc. Wszyscy są w Wilkowie. Prosimy...




Witam!
W Kępie Gosteckiej nie ma w ogóle ludzi. Bardzo prosimy o pomoc. Wszyscy są w Wilkowie. Prosimy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 6 1

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 8 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 1

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 358 29

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 13 6

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 4

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!