Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 września 2010 r.
9:13
Edytuj ten wpis

Strzyżowice: Śmiertelne potrącenie starszej kobiety

Autor: Zdjęcie autora (dudi)
0 3 A A

W nocy w Strzyżowicach doszło do tragicznego wypadku. Samochód śmiertelnie potrącił starszą kobietę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do wypadku doszło na trasie K-17. Kierujący hondą civic o godzinie 2 w nocy podczas wymijania innego pojazdu potrącił starszą kobietę. Kobieta wpadła do rowu. Kierowca zatrzymał się ale nie mógł znaleźć potrąconej. Zatrzymał inny samochód i z innymi osobami odnalazł ciało w rowie. Kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Kolejny wypadek miał miejsce w miejscowości Niedźwiedź. Kierujący vw passatem o godzinie 19 wymijał jadący z przeciwka ciągnik rolniczy. W trakcie tego manewru potrącił pieszego idącego prawą stroną jezdni.

Okazał się nim 79-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Nowodwór. Z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aśka / 24 września 2010 o 13:33
0
o mamooo .. szok i tyle .
Avatar
maga / 22 września 2010 o 20:02
0
TO straszne co przeżyliście. Czytając miałam łzy w oczach. Wiedz, że zrobiłeś wszystko co mogłeś, nie każdy by tak postąpił. Pozdrawiam ciepło
Avatar
Krzysiek Lublin / 21 września 2010 o 15:49
0
Razem z siostrą wracałem z Warszawy, w miejscowości Strzyżowice zwolniliśmy, bo samochód tego mężczyzny stał na poboboczu z zapalonymi światłami skierowanymi w naszą stronę. Tam jest naprawdę ciemno o tej porze. Pojechalibyśmy dalej ale siostra zauważyła mężczyznę machającego rękami, stał za swoim samochodem. Zatrzymaliśmy się i cofnąłem, myślałem, że ma kłopot z autem. Mężczyzna powiedział, że kogoś potrącił, ale nie może znaleźć tej osoby, był bardzo podenerwowany, spytał czy mamy latarkę. Oboje mamy dosyć dobre w telefonach. Siostra wysiadła, a ja zaparkowałem, tak żeby przyświecić bardziej swoimi światłami w tamto miejsce. Wybiegłem oni już ją znaleźli. Tam był rów. Siostra i mężczyzna stali na górze i powtarzali, że ta kobieta nie żyje. (Kiedyś chodziłem do studium medycznego, byłem na wydziale ratownika medycznego, ale zrezygnowałem po pierwszym semestrze. Pamietałem, że zgon może stwierdzić tylko lekarz.) Pamiętam, że rzuciłem zawadiacko: Co, nie żyje! I zbiegłem na dół. To wszystko trwało ułamki sekund. Widok był nieciekawy starsza kobieta leżała z obiema nogami połamanymi z czego jedną miała na brzuchu. Uklęknąłem i zacząłem mówić (może krzyczeć): -halo proszę pani! żyje pani? Jednocześnie rozpiąłem jej kamizelkę. Zobaczyłem bardzo szybki ruch klatki piersiowej, przyłożyłem ucho do ust aby sprawdzić oddech, oddychała, ciągle do niej mówiłem. Zauważyłem że ruszała żuchwą, za każdym razem kiedy ją o coś pytałem. Miałem w głowie tysiące myśli, jednocześnie mówiłem do niej i do siostry żeby dzwoniła jeszcze raz na pogotowie (mężczyzna mówił już wcześniej, że dzwonił) i sprawdziła na słupku który kilometr, w międzyczasie zatrzymał się trzeci samochód. Po kilku minutach przyjechało pogotowie oświetliło tamto miejsce, bocznymi lampami. Z karetki wybiegli ratownicy powiedziałem im co ustaliłem, ratownik nie wyczuł tętna. Podpięli EKG, które wskazywało że jeszcze jest akcja serca. Poprosili żebym nałożył rękawiczki, oni założyli jej kołnierz. Pomogłem przenieść kobietę na deskę ratowniczą i razem przenieśliśmy ją na górę na asfalt. Przestała oddychać. Ratownicy zajęli się nią, a ja przez dwie sekundy stałem bezczynnie, poczym zdjąłem rękawiczki, odszedłem i odpaliłem papierosa. Rozmawiałem chwilę z mężczyzną z tego trzeciego samochodu. Miałem z nim podejść i zobaczyć jak wygląda samochód sprawcy, ale pomyślałem, że trzeba wrócić do tej kobiety i ratowników. Ratownicy powiedzieli żebym wyrzucił papierosa założył rękawiczki i jeszcze im pomógł. Dostałem ambu, taki aparat do sztucznego oddychania i pompowałem. W międzyczasie przyjechała policja. Spisywali dane, moje podała siostra. Ratownicy zmieniali się robiąc masaż serca, podali jej chyba podwójną atropinę. Pamiętam, że pompując podałem policjantowi mój numer telefonu. Po chwili przyjechała druga karetka. Wyszli ratownicy i lekarz. Uklęknął stwierdził zgon i powiedział do mnie: -może pan przestać pompować. Ciągle przypominam sobie jej oczy, otwarte żółte i z malutkimi źrenicami. Policjant wziął ode mnie dowód i powiedział, że będziemy jeszcze musieli z siostrą złożyć zeznanie, ale możemy to zrobić w Lublinie. Odjechaliśmy, po drodze w Jastkowie spotkaliśmy jeszcze zakonnika autostopowicza, którego zabraliśmy do Lublina.
Razem z siostrą wracałem z Warszawy, w miejscowości Strzyżowice zwolniliśmy, bo samochód tego mężczyzny stał na poboboczu z zapalonymi światłami skierowanymi w naszą stronę. Tam jest naprawdę ciemno o tej porze. Pojechalibyśmy dalej ale siostra zauważyła mężczyznę machającego rękami, stał za swoim samochodem. Zatrzymaliśmy się i cofnąłem, myślałem, że ma kłopot z autem. Mężczyzna powiedział, że kogoś potrącił, ale nie może znaleźć tej osoby, był bardzo podenerwowany, spytał czy mamy latarkę. Oboje mamy dosyć dobre w telefonach. Siostra wysia... rozwiń
Avatar
Aśka / 24 września 2010 o 13:33
0
o mamooo .. szok i tyle .
Avatar
maga / 22 września 2010 o 20:02
0
TO straszne co przeżyliście. Czytając miałam łzy w oczach. Wiedz, że zrobiłeś wszystko co mogłeś, nie każdy by tak postąpił. Pozdrawiam ciepło
Avatar
Krzysiek Lublin / 21 września 2010 o 15:49
0
Razem z siostrą wracałem z Warszawy, w miejscowości Strzyżowice zwolniliśmy, bo samochód tego mężczyzny stał na poboboczu z zapalonymi światłami skierowanymi w naszą stronę. Tam jest naprawdę ciemno o tej porze. Pojechalibyśmy dalej ale siostra zauważyła mężczyznę machającego rękami, stał za swoim samochodem. Zatrzymaliśmy się i cofnąłem, myślałem, że ma kłopot z autem. Mężczyzna powiedział, że kogoś potrącił, ale nie może znaleźć tej osoby, był bardzo podenerwowany, spytał czy mamy latarkę. Oboje mamy dosyć dobre w telefonach. Siostra wysiadła, a ja zaparkowałem, tak żeby przyświecić bardziej swoimi światłami w tamto miejsce. Wybiegłem oni już ją znaleźli. Tam był rów. Siostra i mężczyzna stali na górze i powtarzali, że ta kobieta nie żyje. (Kiedyś chodziłem do studium medycznego, byłem na wydziale ratownika medycznego, ale zrezygnowałem po pierwszym semestrze. Pamietałem, że zgon może stwierdzić tylko lekarz.) Pamiętam, że rzuciłem zawadiacko: Co, nie żyje! I zbiegłem na dół. To wszystko trwało ułamki sekund. Widok był nieciekawy starsza kobieta leżała z obiema nogami połamanymi z czego jedną miała na brzuchu. Uklęknąłem i zacząłem mówić (może krzyczeć): -halo proszę pani! żyje pani? Jednocześnie rozpiąłem jej kamizelkę. Zobaczyłem bardzo szybki ruch klatki piersiowej, przyłożyłem ucho do ust aby sprawdzić oddech, oddychała, ciągle do niej mówiłem. Zauważyłem że ruszała żuchwą, za każdym razem kiedy ją o coś pytałem. Miałem w głowie tysiące myśli, jednocześnie mówiłem do niej i do siostry żeby dzwoniła jeszcze raz na pogotowie (mężczyzna mówił już wcześniej, że dzwonił) i sprawdziła na słupku który kilometr, w międzyczasie zatrzymał się trzeci samochód. Po kilku minutach przyjechało pogotowie oświetliło tamto miejsce, bocznymi lampami. Z karetki wybiegli ratownicy powiedziałem im co ustaliłem, ratownik nie wyczuł tętna. Podpięli EKG, które wskazywało że jeszcze jest akcja serca. Poprosili żebym nałożył rękawiczki, oni założyli jej kołnierz. Pomogłem przenieść kobietę na deskę ratowniczą i razem przenieśliśmy ją na górę na asfalt. Przestała oddychać. Ratownicy zajęli się nią, a ja przez dwie sekundy stałem bezczynnie, poczym zdjąłem rękawiczki, odszedłem i odpaliłem papierosa. Rozmawiałem chwilę z mężczyzną z tego trzeciego samochodu. Miałem z nim podejść i zobaczyć jak wygląda samochód sprawcy, ale pomyślałem, że trzeba wrócić do tej kobiety i ratowników. Ratownicy powiedzieli żebym wyrzucił papierosa założył rękawiczki i jeszcze im pomógł. Dostałem ambu, taki aparat do sztucznego oddychania i pompowałem. W międzyczasie przyjechała policja. Spisywali dane, moje podała siostra. Ratownicy zmieniali się robiąc masaż serca, podali jej chyba podwójną atropinę. Pamiętam, że pompując podałem policjantowi mój numer telefonu. Po chwili przyjechała druga karetka. Wyszli ratownicy i lekarz. Uklęknął stwierdził zgon i powiedział do mnie: -może pan przestać pompować. Ciągle przypominam sobie jej oczy, otwarte żółte i z malutkimi źrenicami. Policjant wziął ode mnie dowód i powiedział, że będziemy jeszcze musieli z siostrą złożyć zeznanie, ale możemy to zrobić w Lublinie. Odjechaliśmy, po drodze w Jastkowie spotkaliśmy jeszcze zakonnika autostopowicza, którego zabraliśmy do Lublina.
Razem z siostrą wracałem z Warszawy, w miejscowości Strzyżowice zwolniliśmy, bo samochód tego mężczyzny stał na poboboczu z zapalonymi światłami skierowanymi w naszą stronę. Tam jest naprawdę ciemno o tej porze. Pojechalibyśmy dalej ale siostra zauważyła mężczyznę machającego rękami, stał za swoim samochodem. Zatrzymaliśmy się i cofnąłem, myślałem, że ma kłopot z autem. Mężczyzna powiedział, że kogoś potrącił, ale nie może znaleźć tej osoby, był bardzo podenerwowany, spytał czy mamy latarkę. Oboje mamy dosyć dobre w telefonach. Siostra wysia... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 76 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!