Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 czerwca 2010 r.
18:59
Edytuj ten wpis

Urząd Marszałkowski kontra kierowcy Contbusa, kto sprytniejszy?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 38 A A

Firma transportowa Contbus była po raz kolejny sprawdzana. Tym razem przez Urząd Marszałkowski. Kierowcy Contbusa dwa razy wyprowadzili urzędników w pole. Firma twierdzi, że jeździ zgodnie z prawem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kolejna odsłona konfliktu między Urzędem Marszałkowskim a firmą transportową Contbus. W poniedziałek i wtorek busy jeżdżące na trasie Lublin–Warszawa kontrolowali pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Wykorzystał korek

Pierwszego dnia sprytniejsi okazali się kierowcy Contbusa, którzy dwa razy uciekli kontrolerom, korzystając z korka przed rondem w Kołbieli.

– Kierowca Contbusa nagle zmienił trasę i zjechał z drogi na Warszawę, więc nie było możliwe nagranie całego przebiegu jazdy. Firma była kontrolowana ponownie we wtorek. Wyniki zostaną przekazane właścicielowi – mówi Adrianna Iwan, rzecznik marszałka województwa. W ten sposób Urząd Marszałkowski chce zmusić firmę do pokonywania trasy Lublin–Warszawa wolniej, grożąc Contbusowi odebraniem koncesji na tę linię.

Andrzej Mierzwa, pełnomocnik Contbusa, podważa zgodność z prawem działań Urzędu Marszałkowskiego. – Contbus na najbliższe 3 lata ma ważne zezwolenie, które wydał Urząd Marszałkowski, zatwierdzając aktualny rozkład jazdy z czasem przejazdu na trasie Lublin–Warszawa wynoszącym 2,5 godziny. Nie jest jasne, dlaczego urząd obecnie twierdzi, że wykonywanie przewozów na podstawie takiego rozkładu jazdy "zagraża życiu i zdrowiu pasażerów”? Ponadto, zmiana rozkładu jazdy może nastąpić wyłącznie na wniosek przedsiębiorcy wykonującego przewozy, co oznacza, że nie może nastąpić "z urzędu” – mówi Andrzej Mierzwa.
To zła kontrola jest

Prawnik powołuje się na ekspertyzy posiadane przez Contbus, z których ma wynikać, że przewożenie pasażerów na trasie Lublin–Warszawa, w sposób zgodny z obowiązującym rozkładem jazdy, jest całkowicie bezpieczne i może odbywać się z poszanowaniem przepisów prawa.

– Kontrola prędkości jazdy, czasu przejazdu i postoju jest zastrzeżona do wyłącznych kompetencji Inspekcji Transportu Drogowego – podkreśla pełnomocnik firmy. – Urzędnicy marszałka wykonując taką kontrolę naruszają przepisy prawa. Nie ma więc ani podstaw faktycznych, nie ma bowiem żadnego "zagrożenia”, ani podstaw prawnych, by rozważać zmianę czasu przejazdu.

Czas decyzji

Tymczasem, wśród podróżnych są zdania podzielone.

– Urzędnicy chcą zlikwidować busy, które sprawnie i szybko jeżdżą na tej trasie – mówi Andrzej Czarkowski z Lublina. – Konkurencja musi być uczciwa. Nie może być tak, że jeden pędzi 100 na godzinę, a drugi jedzie wolniej, zgodnie z przepisami – komentuje kolejny podróżny.

– Urząd Marszałkowski prawdopodobnie w przyszłym miesiąca wyda decyzję administracyjną dotyczącą koncesji firmy Contbus – kończy Adrianna Iwan. – Ta decyzja zakończy postępowanie.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
30sekund / 6 stycznia 2011 o 15:54
0
Co urzędasa interesuje w ile bus dojedzie? Nikt tam nikogo zabić nie chce, a jak ktoś się boi jeździć to niech nie jeździ, wolny wybór. Niedługo to urzędas będzie decydował kiedy się można wysrać a kiedy nie.
Avatar
index / 5 stycznia 2011 o 18:44
0
Noo bo w końcu ktoś sie zorientował że contbuśik do tej pory w łapę dawał ;D
jednak ktoś w tym użedzie jest jeszcze sprawiedliwy !! ;D ;D
Avatar
SZCEPAN / 5 stycznia 2011 o 18:40
0
Co ty babo zgłupiałaś contbus to dobra firma . Oni przesadzają ludzi z busa do busa nigdy sie niewie kiedy pojedzie < nastawiają tych busów że całą Ruska zielona a wychodzi na to że tylko jeden jedzie . Bezpiecznie jedzie to mają chyba nowego kierowce bo jak ja jeździłem to 100 km/h to troszkę dużo
. Ja sie boje jeździć z tą firmą . Wole jechać z misurą przynajmniej nie jeżdżą 100 km / H
Avatar
krecik_77 / 18 czerwca 2010 o 13:16
0
Jechałem w niedzielę na trasie Lublin-Kurów z prędkością 95 km/h osobówką. Contubusik mnie wyprzedził. No to myślę - sprawdzę ile ciśnie. Jak miałem 110 na liczniku to se dałem spokój bo bus nadal się oddalał... Ale Wy, durne Polaki-cwaniaki dalej tupcie nogami i krzyczcie, że to chodzi o udupienie przedsiębiorcy przez złych urzędasów. W tym kraju nic się na lepsze nie zmieni, jak każdy będzie strugał cwaniaka i miał w du*** porządek społeczny, patrząc nie dalej niż czubek własnego nosa.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2010 o 12:38
0
czasem jestem zmuszony jechac contbusem bo nie ma innego i nie polecam, nie dziwie sie że jadą 2,5 godz jest tam taki kierowca cwaniaczek zapier***a na złamanie karku a normalnie jedzie sie 3h stan busa też pozostawia wiele do życzenia!!
Avatar
kali / 4 czerwca 2010 o 21:16
0
Żyjemy - na szczęście - w państwie prawa i nie ma znaczenia czy to Contbus czy ktoś inny NALEZY PRAWA PRZESTRZEGAĆ!!!!! 2.5 godz. do Warszawa do jazda po śmierć po naszych drogach!!! Ludzi otrzeźwiejcie wreszcie. Patologie i błędy które ktoś kiedyś popełnił (zatwierdził rozkład) trzeba wszelkimmi możliwymi środkami naprawić i chwała tym którzy to czynią. Zezwolenie jest wydane na szczęscie na czas określony, także wcześniej czy póżniej będziemy jeździli bezpieczniej (wolniej .................przynajmniej mam taką nadzieję. Urzędniki są po to żeby przestrzegać prawa i działać na podstawie ustaw, a te wyraźnie wskazują że nie 100 km/h się jedzie, tylko 70 km/h i koniec tematu. Ludzie czepcie sie tych którzy tworzą prawo a nie tych którzy muszą je stosować. CZy to jest takie TRUDNE.............???????????????
Żyjemy - na szczęście - w państwie prawa i nie ma znaczenia czy to Contbus czy ktoś inny NALEZY PRAWA PRZESTRZEGAĆ!!!!! 2.5 godz. do Warszawa do jazda po śmierć po naszych drogach!!! Ludzi otrzeźwiejcie wreszcie. Patologie i błędy które ktoś kiedyś popełnił (zatwierdził rozkład) trzeba wszelkimmi możliwymi środkami naprawić i chwała tym którzy to czynią. Zezwolenie jest wydane na szczęscie na czas określony, także wcześniej czy póżniej będziemy jeździli bezpieczniej (wolniej .................przynajmniej mam t... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2010 o 15:48
0
Gość napisał:
to nie są działania prewencyjne tylko zmuszanie przedsiębiorcy przez nagminne kontrole do bezprawnej zmiany rozkładu jazdy zaakceptowanego wcześniej przez samych urzędników, coś mi się tu nie zgadza. Jak dotąd niesłyszałem o żadnym niebezpieczeństwie na drodze spowodowanym przez Contbuss...

Kilka samochodów poszło do kasacji, a pasazerów na wyciąg A swoją drogą co niektórzy przewoźnicy "tak dbającyc o bezpieczeństwo pasażerów" mogłiby zakupić nowsze busy, bo te się trzymają chyba tylko siłą woli i lakieru, i tylko patrzeć jak zaczną gubić siedzenia Może tym by się ci troskliwi urzędnicy zainteresowali?

Kilka samochodów poszło do kasacji, a pasazerów na wyciąg A swoją drogą co niektórzy przewoźnicy "tak dbającyc o bezpieczeństwo pasażerów" mogłiby zakupić nowsze busy, bo te się trzymają chyba tylko siłą woli i lakieru, i tylko patrzeć jak zaczną gubić siedzenia Może tym by się ci troskliwi urzędnicy zainteresowali? rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2010 o 15:18
0
to nie są działania prewencyjne tylko zmuszanie przedsiębiorcy przez nagminne kontrole do bezprawnej zmiany rozkładu jazdy zaakceptowanego wcześniej przez samych urzędników, coś mi się tu nie zgadza. Jak dotąd niesłyszałem o żadnym niebezpieczeństwie na drodze spowodowanym przez Contbuss...
Avatar
Zacofanie / 4 czerwca 2010 o 15:10
0
gdyby busy jechaly 150km/h non stop wprzedzaly na trzeciego, jezdzily bez swiatel (wtedy bylby tanszy bilet bo koszty tansze:)) skracały trase i jechały polami, nastepnie w wawie jechały chodnikiem i skrociliby czas jeszcze o 30 min to podejrzewam ze ludziom podobaloby sie to. opanujcie sie!!!polakom nie przetlumaczy ze jak jest ograniczenie do 90 km/h to trzeba jechac maks 90 polakowi nie przetlumaczy ze jak jest trawnik to nie mozna nim chodzic trzeba wybudowac płotek bo i przez zywoplot przechodza tak jak nie pomoze na chodniku znak zakaz parkowania i straznik w poblizu tylko trzeba postawic slupki betonowe.zacofanie.
gdyby busy jechaly 150km/h non stop wprzedzaly na trzeciego, jezdzily bez swiatel (wtedy bylby tanszy bilet bo koszty tansze:)) skracały trase i jechały polami, nastepnie w wawie jechały chodnikiem i skrociliby czas jeszcze o 30 min to podejrzewam ze ludziom podobaloby sie to. opanujcie sie!!!polakom nie przetlumaczy ze jak jest ograniczenie do 90 km/h to trzeba jechac maks 90 polakowi nie przetlumaczy ze jak jest trawnik to nie mozna nim chodzic trzeba wybudowac płotek bo i przez zywoplot przechodza tak jak nie pomoze na chodnik... rozwiń
Avatar
anii / 4 czerwca 2010 o 13:59
0
Często jeżdżę busami na trasie Lublin-Warszawa i faktycznie kierowcy contbusa często łamią przepisy ruchu drogowego i przekraczają dozwoloną prędkość. Wiadomo, że każdemu się spieszy i chce jak najszybciej dojechać ale nie może się to odbywać kosztem bezpieczeństwa pasażerów. Osobiście uważam, że to dobrze, że urzędnicy wykonują swoją pracę i interesują się poczynaniami tej firmy. Skoro wszyscy inni dostosowali rozkłady i wydłużyli czas jazdy nie widzę powodów dla których contbus miałby być uprzywilejowany i jeździć na szczególnych warunkach. Inne firmy musiały podjąć szereg działań aby dostosować się do zaleceń urzędników i zrobiły to bo dbają o pasażerów. Ewidentnie widać, że szefowie contbusa nie interesują się pasażerami a jedynie własnym interesem ekonomicznym i chcą uniknąć za wszelka cenę zmian organizacyjnych w swojej firmie, które wiążą się z koniecznością dostosowania rozkładów. Dziwie się, że ludzie tego nie dostrzegają. Chyba faktycznie mentalność naszego społeczeństwa jest taka, ze każdy jest mądry dopiero jak wydarzy się tragedia i wtedy dopiero każdy ma milion rad i uwag oraz zarzutów, a kiedy ktoś podejmuje działania prewencyjne aby tragedii zapobiec nikt tego ani nie docenia, ani nie popiera ....
Często jeżdżę busami na trasie Lublin-Warszawa i faktycznie kierowcy contbusa często łamią przepisy ruchu drogowego i przekraczają dozwoloną prędkość. Wiadomo, że każdemu się spieszy i chce jak najszybciej dojechać ale nie może się to odbywać kosztem bezpieczeństwa pasażerów. Osobiście uważam, że to dobrze, że urzędnicy wykonują swoją pracę i interesują się poczynaniami tej firmy. Skoro wszyscy inni dostosowali rozkłady i wydłużyli czas jazdy nie widzę powodów dla których contbus miałby być uprzywilejowany i jeździć na szczególnych warunkach... rozwiń
Avatar
30sekund / 6 stycznia 2011 o 15:54
0
Co urzędasa interesuje w ile bus dojedzie? Nikt tam nikogo zabić nie chce, a jak ktoś się boi jeździć to niech nie jeździ, wolny wybór. Niedługo to urzędas będzie decydował kiedy się można wysrać a kiedy nie.
Avatar
index / 5 stycznia 2011 o 18:44
0
Noo bo w końcu ktoś sie zorientował że contbuśik do tej pory w łapę dawał ;D
jednak ktoś w tym użedzie jest jeszcze sprawiedliwy !! ;D ;D
Avatar
SZCEPAN / 5 stycznia 2011 o 18:40
0
Co ty babo zgłupiałaś contbus to dobra firma . Oni przesadzają ludzi z busa do busa nigdy sie niewie kiedy pojedzie < nastawiają tych busów że całą Ruska zielona a wychodzi na to że tylko jeden jedzie . Bezpiecznie jedzie to mają chyba nowego kierowce bo jak ja jeździłem to 100 km/h to troszkę dużo
. Ja sie boje jeździć z tą firmą . Wole jechać z misurą przynajmniej nie jeżdżą 100 km / H
Avatar
krecik_77 / 18 czerwca 2010 o 13:16
0
Jechałem w niedzielę na trasie Lublin-Kurów z prędkością 95 km/h osobówką. Contubusik mnie wyprzedził. No to myślę - sprawdzę ile ciśnie. Jak miałem 110 na liczniku to se dałem spokój bo bus nadal się oddalał... Ale Wy, durne Polaki-cwaniaki dalej tupcie nogami i krzyczcie, że to chodzi o udupienie przedsiębiorcy przez złych urzędasów. W tym kraju nic się na lepsze nie zmieni, jak każdy będzie strugał cwaniaka i miał w du*** porządek społeczny, patrząc nie dalej niż czubek własnego nosa.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2010 o 12:38
0
czasem jestem zmuszony jechac contbusem bo nie ma innego i nie polecam, nie dziwie sie że jadą 2,5 godz jest tam taki kierowca cwaniaczek zapier***a na złamanie karku a normalnie jedzie sie 3h stan busa też pozostawia wiele do życzenia!!
Avatar
kali / 4 czerwca 2010 o 21:16
0
Żyjemy - na szczęście - w państwie prawa i nie ma znaczenia czy to Contbus czy ktoś inny NALEZY PRAWA PRZESTRZEGAĆ!!!!! 2.5 godz. do Warszawa do jazda po śmierć po naszych drogach!!! Ludzi otrzeźwiejcie wreszcie. Patologie i błędy które ktoś kiedyś popełnił (zatwierdził rozkład) trzeba wszelkimmi możliwymi środkami naprawić i chwała tym którzy to czynią. Zezwolenie jest wydane na szczęscie na czas określony, także wcześniej czy póżniej będziemy jeździli bezpieczniej (wolniej .................przynajmniej mam taką nadzieję. Urzędniki są po to żeby przestrzegać prawa i działać na podstawie ustaw, a te wyraźnie wskazują że nie 100 km/h się jedzie, tylko 70 km/h i koniec tematu. Ludzie czepcie sie tych którzy tworzą prawo a nie tych którzy muszą je stosować. CZy to jest takie TRUDNE.............???????????????
Żyjemy - na szczęście - w państwie prawa i nie ma znaczenia czy to Contbus czy ktoś inny NALEZY PRAWA PRZESTRZEGAĆ!!!!! 2.5 godz. do Warszawa do jazda po śmierć po naszych drogach!!! Ludzi otrzeźwiejcie wreszcie. Patologie i błędy które ktoś kiedyś popełnił (zatwierdził rozkład) trzeba wszelkimmi możliwymi środkami naprawić i chwała tym którzy to czynią. Zezwolenie jest wydane na szczęscie na czas określony, także wcześniej czy póżniej będziemy jeździli bezpieczniej (wolniej .................przynajmniej mam t... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2010 o 15:48
0
Gość napisał:
to nie są działania prewencyjne tylko zmuszanie przedsiębiorcy przez nagminne kontrole do bezprawnej zmiany rozkładu jazdy zaakceptowanego wcześniej przez samych urzędników, coś mi się tu nie zgadza. Jak dotąd niesłyszałem o żadnym niebezpieczeństwie na drodze spowodowanym przez Contbuss...

Kilka samochodów poszło do kasacji, a pasazerów na wyciąg A swoją drogą co niektórzy przewoźnicy "tak dbającyc o bezpieczeństwo pasażerów" mogłiby zakupić nowsze busy, bo te się trzymają chyba tylko siłą woli i lakieru, i tylko patrzeć jak zaczną gubić siedzenia Może tym by się ci troskliwi urzędnicy zainteresowali?

Kilka samochodów poszło do kasacji, a pasazerów na wyciąg A swoją drogą co niektórzy przewoźnicy "tak dbającyc o bezpieczeństwo pasażerów" mogłiby zakupić nowsze busy, bo te się trzymają chyba tylko siłą woli i lakieru, i tylko patrzeć jak zaczną gubić siedzenia Może tym by się ci troskliwi urzędnicy zainteresowali? rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2010 o 15:18
0
to nie są działania prewencyjne tylko zmuszanie przedsiębiorcy przez nagminne kontrole do bezprawnej zmiany rozkładu jazdy zaakceptowanego wcześniej przez samych urzędników, coś mi się tu nie zgadza. Jak dotąd niesłyszałem o żadnym niebezpieczeństwie na drodze spowodowanym przez Contbuss...
Avatar
Zacofanie / 4 czerwca 2010 o 15:10
0
gdyby busy jechaly 150km/h non stop wprzedzaly na trzeciego, jezdzily bez swiatel (wtedy bylby tanszy bilet bo koszty tansze:)) skracały trase i jechały polami, nastepnie w wawie jechały chodnikiem i skrociliby czas jeszcze o 30 min to podejrzewam ze ludziom podobaloby sie to. opanujcie sie!!!polakom nie przetlumaczy ze jak jest ograniczenie do 90 km/h to trzeba jechac maks 90 polakowi nie przetlumaczy ze jak jest trawnik to nie mozna nim chodzic trzeba wybudowac płotek bo i przez zywoplot przechodza tak jak nie pomoze na chodniku znak zakaz parkowania i straznik w poblizu tylko trzeba postawic slupki betonowe.zacofanie.
gdyby busy jechaly 150km/h non stop wprzedzaly na trzeciego, jezdzily bez swiatel (wtedy bylby tanszy bilet bo koszty tansze:)) skracały trase i jechały polami, nastepnie w wawie jechały chodnikiem i skrociliby czas jeszcze o 30 min to podejrzewam ze ludziom podobaloby sie to. opanujcie sie!!!polakom nie przetlumaczy ze jak jest ograniczenie do 90 km/h to trzeba jechac maks 90 polakowi nie przetlumaczy ze jak jest trawnik to nie mozna nim chodzic trzeba wybudowac płotek bo i przez zywoplot przechodza tak jak nie pomoze na chodnik... rozwiń
Avatar
anii / 4 czerwca 2010 o 13:59
0
Często jeżdżę busami na trasie Lublin-Warszawa i faktycznie kierowcy contbusa często łamią przepisy ruchu drogowego i przekraczają dozwoloną prędkość. Wiadomo, że każdemu się spieszy i chce jak najszybciej dojechać ale nie może się to odbywać kosztem bezpieczeństwa pasażerów. Osobiście uważam, że to dobrze, że urzędnicy wykonują swoją pracę i interesują się poczynaniami tej firmy. Skoro wszyscy inni dostosowali rozkłady i wydłużyli czas jazdy nie widzę powodów dla których contbus miałby być uprzywilejowany i jeździć na szczególnych warunkach. Inne firmy musiały podjąć szereg działań aby dostosować się do zaleceń urzędników i zrobiły to bo dbają o pasażerów. Ewidentnie widać, że szefowie contbusa nie interesują się pasażerami a jedynie własnym interesem ekonomicznym i chcą uniknąć za wszelka cenę zmian organizacyjnych w swojej firmie, które wiążą się z koniecznością dostosowania rozkładów. Dziwie się, że ludzie tego nie dostrzegają. Chyba faktycznie mentalność naszego społeczeństwa jest taka, ze każdy jest mądry dopiero jak wydarzy się tragedia i wtedy dopiero każdy ma milion rad i uwag oraz zarzutów, a kiedy ktoś podejmuje działania prewencyjne aby tragedii zapobiec nikt tego ani nie docenia, ani nie popiera ....
Często jeżdżę busami na trasie Lublin-Warszawa i faktycznie kierowcy contbusa często łamią przepisy ruchu drogowego i przekraczają dozwoloną prędkość. Wiadomo, że każdemu się spieszy i chce jak najszybciej dojechać ale nie może się to odbywać kosztem bezpieczeństwa pasażerów. Osobiście uważam, że to dobrze, że urzędnicy wykonują swoją pracę i interesują się poczynaniami tej firmy. Skoro wszyscy inni dostosowali rozkłady i wydłużyli czas jazdy nie widzę powodów dla których contbus miałby być uprzywilejowany i jeździć na szczególnych warunkach... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 26

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 22

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!