Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 grudnia 2009 r.
9:48
Edytuj ten wpis

W Lublinie zamontują liczniki czasu pozostałego do zmiany światła?

Autor: Zdjęcie autora (PP)
0 31 A A

Po wczorajszym artykule "Dziennika Wschodniego" na temat liczników czasu przy światłach drogowych, rozpętała się burza w Internecie. Pod tekstem wielu kierowców gorąco poparło montowanie na skrzyżowaniach wyświetlaczy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie urządzenie pokazuje czas, jaki pozostał do zmiany koloru światła. Pozwala to kierowcom ruszyć w momencie zapalenia zielonego światła. Dzięki temu, w ciągu godziny, każdym pasem przejeżdża do 70 aut więcej. Wyświetlacze działają w Opolu, Zielonej Górze, Toruniu. Ale nie w Lublinie.

Zadaliśmy pytanie Eugeniuszowi Janickiemu, dyrektorowi Wydziału Dróg i Mostów, czy Lublin zamierza choćby na próbę zamontować wyświetlacze. – Kwestia ewentualnego montażu i zasad funkcjonowania wyświetlaczy czasu w naszym mieście jest rozważana, a ostateczna decyzja zostanie podjęta w terminie późniejszym – odpisał nam dyr. Janicki.

– Montaż takich urządzeń, to bardzo dobry pomysł. Zwiększa się bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Wyświetlaczy używa cała Europa – mówi prof. dr hab. Marek Opielak, rektor Politechniki Lubelskiej.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
saup / 17 grudnia 2009 r. o 23:01
Prawda jest taka w 2007 roku Stowarzyszenie Absolwentów Uczelni Petersburskich zaproponowało w 2007 roku zainstalowanie tych wyświetlaczy w Lublinie jako pierwszym mieście w Polsce. Prezydent się przestraszył bo to było z Rosji. W Wydziale panie Adamiak stwierdziła że to jest nie potrzebne i wysłała do opiniowania do Policji w Lublinie tam napisali głupoty jakich mało służę tekstem . Była również interwencja u Posła Palikota w 2008 roku o możliwość próby w Lublinie ale to wszystko to gadanie do ściany. Policja Lubelska nawet nie chciała zobaczyć jak to wyglada poprostu i funkcjonuje.
Lublin to poprostu małe guberniane mmiasteczko szczególnie w aruknkach kiedy cioś nie mieści się w głowach ich osób funkcyjnych
Prawda jest taka w 2007 roku Stowarzyszenie Absolwentów Uczelni Petersburskich zaproponowało w 2007 roku zainstalowanie tych wyświetlaczy w Lublinie jako pierwszym mieście w Polsce. Prezydent się przestraszył bo to było z Rosji. W Wydziale panie Adamiak stwierdziła że to jest nie potrzebne i wysłała do opiniowania do Policji w Lublinie tam napisali głupoty jakich mało służę tekstem . Była również interwencja u Posła Palikota w 2008 roku o możliwość próby w Lublinie ale to wszystko to gadanie do ściany. Policja Lubelska nawet nie chciała zoba... rozwiń
Avatar
adam / 16 grudnia 2009 r. o 10:49
mp napisał:
A KTO I JAK W RAZIE CZEGO TAKIEMU DEB..WI UDOWODNI ZE NIE WJECHAL ZA POZNO NA SKRZYZOWANIE POMIMO SUPERWYSWIETLACZA ??

Co to ma do rzeczy? Wyświetlacz tylko pokazuje czas do zmiany światła. Nadal zezwoleniem albo zakazem są sygnały świetlne i nic tego nie zmienia. Zadałeś pytanie w stylu, "a kto udowodni, że wjechał na czerwonym". W przyszłości myśl zanim napiszesz.
Avatar
mp / 16 grudnia 2009 r. o 10:43
~Lublinianin~ napisał:
a wyswietlacze musza byc takie strasznie drogie ??? kilka diod i jakis uklad sterujacy ??? a nie bedzie to dokladniejsze niz pulsowanie swiatla... co bedzie jak jakis deb*** ktory zobaczy czerwone pulsujace, stwierdzi, ze to bylo pomaranczowe i smialo wjedzie na skrzyzowanie, a potem bedzie sie tlumaczyl, ze on nigdy czegos takiego nie widzial i myslal, ze teraz wolno jechac ????


A KTO I JAK W RAZIE CZEGO TAKIEMU DEB..WI UDOWODNI ZE NIE WJECHAL ZA POZNO NA SKRZYZOWANIE POMIMO SUPERWYSWIETLACZA ??


A KTO I JAK W RAZIE CZEGO TAKIEMU DEB..WI UDOWODNI ZE NIE WJECHAL ZA POZNO NA SKRZYZOWANIE POMIMO SUPERWYSWIETLACZA ?? rozwiń
Avatar
hel / 16 grudnia 2009 r. o 07:41
mig napisał:
Nie ma kodeksie drogowym czegoś takiego jak migające sygnalizatory zielony i czerwony dla ruchu pojazdów mechanicznych, więc byłoby to rozwiązanie wbrew istniejącym przepisom. Wyświetlacz zaś jest traktowany jak tabliczki pod znakami ("Nie dotyczy chodnika" itp) i nie masz kłopotu. Migające zielone lub czerwone - w jakich miastach to rozwiązanie funkcjonuje ? Bo wyświetlacze to już widziałem, a migające zielone to tylko na przejściu dla pieszych ...



ale z Ciebie kretyn... - a gdzie jest napisane że będą mrugały....



ale z Ciebie kretyn... - a gdzie jest napisane że będą mrugały.... rozwiń
Avatar
zibi2 / 16 grudnia 2009 r. o 00:34
Hmm...i zielona fala i te liczniki sa dobre ale raczej jedno bez drugiego nie pomoze(przynajmniej na niektorych skrzyzowaniach, np swiatła na przejsciu dla pieszych przed zamkiem jadac w strone wawy a potem nastepne przed Lubartowska, no tam to cholery mozna dostac)...ale raczej bez twardego protestu nic nie zdzialamy i nie doczekamy sie zmian...a najlepiej takie cos urzadzic w godzinach porannych kiedy CI co tym dyrektoruja jada do pracy...Pozdro
Avatar
~kierowca~ / 15 grudnia 2009 r. o 21:00
Przypomnę jak dość dawno w Lublinie sprawnie funkcjonowała zielona fala. Jak szybko przejeżdzało się Lublin. Może do tego wrócić.
Avatar
mig / 15 grudnia 2009 r. o 18:12
Nie ma kodeksie drogowym czegoś takiego jak migające sygnalizatory zielony i czerwony dla ruchu pojazdów mechanicznych, więc byłoby to rozwiązanie wbrew istniejącym przepisom. Wyświetlacz zaś jest traktowany jak tabliczki pod znakami ("Nie dotyczy chodnika" itp) i nie masz kłopotu. Migające zielone lub czerwone - w jakich miastach to rozwiązanie funkcjonuje ? Bo wyświetlacze to już widziałem, a migające zielone to tylko na przejściu dla pieszych ...
Avatar
~anonim~ / 15 grudnia 2009 r. o 18:03
jedna wielka głupota... i wylewanie pieniędzy w błoto
Avatar
~kierowca~ / 15 grudnia 2009 r. o 17:16
wystarczą migające zielone iczerwone przed zmianą swiatła na to samo wyjdzie ibędzie taniej.
Avatar
bushi / 15 grudnia 2009 r. o 16:36
No i to właśnie cały Janicki. Decyzję podejmie się później czyli odmowną jak sprawa przycichnie.
Avatar
saup / 17 grudnia 2009 r. o 23:01
Prawda jest taka w 2007 roku Stowarzyszenie Absolwentów Uczelni Petersburskich zaproponowało w 2007 roku zainstalowanie tych wyświetlaczy w Lublinie jako pierwszym mieście w Polsce. Prezydent się przestraszył bo to było z Rosji. W Wydziale panie Adamiak stwierdziła że to jest nie potrzebne i wysłała do opiniowania do Policji w Lublinie tam napisali głupoty jakich mało służę tekstem . Była również interwencja u Posła Palikota w 2008 roku o możliwość próby w Lublinie ale to wszystko to gadanie do ściany. Policja Lubelska nawet nie chciała zobaczyć jak to wyglada poprostu i funkcjonuje.
Lublin to poprostu małe guberniane mmiasteczko szczególnie w aruknkach kiedy cioś nie mieści się w głowach ich osób funkcyjnych
Prawda jest taka w 2007 roku Stowarzyszenie Absolwentów Uczelni Petersburskich zaproponowało w 2007 roku zainstalowanie tych wyświetlaczy w Lublinie jako pierwszym mieście w Polsce. Prezydent się przestraszył bo to było z Rosji. W Wydziale panie Adamiak stwierdziła że to jest nie potrzebne i wysłała do opiniowania do Policji w Lublinie tam napisali głupoty jakich mało służę tekstem . Była również interwencja u Posła Palikota w 2008 roku o możliwość próby w Lublinie ale to wszystko to gadanie do ściany. Policja Lubelska nawet nie chciała zoba... rozwiń
Avatar
adam / 16 grudnia 2009 r. o 10:49
mp napisał:
A KTO I JAK W RAZIE CZEGO TAKIEMU DEB..WI UDOWODNI ZE NIE WJECHAL ZA POZNO NA SKRZYZOWANIE POMIMO SUPERWYSWIETLACZA ??

Co to ma do rzeczy? Wyświetlacz tylko pokazuje czas do zmiany światła. Nadal zezwoleniem albo zakazem są sygnały świetlne i nic tego nie zmienia. Zadałeś pytanie w stylu, "a kto udowodni, że wjechał na czerwonym". W przyszłości myśl zanim napiszesz.
Avatar
mp / 16 grudnia 2009 r. o 10:43
~Lublinianin~ napisał:
a wyswietlacze musza byc takie strasznie drogie ??? kilka diod i jakis uklad sterujacy ??? a nie bedzie to dokladniejsze niz pulsowanie swiatla... co bedzie jak jakis deb*** ktory zobaczy czerwone pulsujace, stwierdzi, ze to bylo pomaranczowe i smialo wjedzie na skrzyzowanie, a potem bedzie sie tlumaczyl, ze on nigdy czegos takiego nie widzial i myslal, ze teraz wolno jechac ????


A KTO I JAK W RAZIE CZEGO TAKIEMU DEB..WI UDOWODNI ZE NIE WJECHAL ZA POZNO NA SKRZYZOWANIE POMIMO SUPERWYSWIETLACZA ??


A KTO I JAK W RAZIE CZEGO TAKIEMU DEB..WI UDOWODNI ZE NIE WJECHAL ZA POZNO NA SKRZYZOWANIE POMIMO SUPERWYSWIETLACZA ?? rozwiń
Avatar
hel / 16 grudnia 2009 r. o 07:41
mig napisał:
Nie ma kodeksie drogowym czegoś takiego jak migające sygnalizatory zielony i czerwony dla ruchu pojazdów mechanicznych, więc byłoby to rozwiązanie wbrew istniejącym przepisom. Wyświetlacz zaś jest traktowany jak tabliczki pod znakami ("Nie dotyczy chodnika" itp) i nie masz kłopotu. Migające zielone lub czerwone - w jakich miastach to rozwiązanie funkcjonuje ? Bo wyświetlacze to już widziałem, a migające zielone to tylko na przejściu dla pieszych ...



ale z Ciebie kretyn... - a gdzie jest napisane że będą mrugały....



ale z Ciebie kretyn... - a gdzie jest napisane że będą mrugały.... rozwiń
Avatar
zibi2 / 16 grudnia 2009 r. o 00:34
Hmm...i zielona fala i te liczniki sa dobre ale raczej jedno bez drugiego nie pomoze(przynajmniej na niektorych skrzyzowaniach, np swiatła na przejsciu dla pieszych przed zamkiem jadac w strone wawy a potem nastepne przed Lubartowska, no tam to cholery mozna dostac)...ale raczej bez twardego protestu nic nie zdzialamy i nie doczekamy sie zmian...a najlepiej takie cos urzadzic w godzinach porannych kiedy CI co tym dyrektoruja jada do pracy...Pozdro
Avatar
~kierowca~ / 15 grudnia 2009 r. o 21:00
Przypomnę jak dość dawno w Lublinie sprawnie funkcjonowała zielona fala. Jak szybko przejeżdzało się Lublin. Może do tego wrócić.
Avatar
mig / 15 grudnia 2009 r. o 18:12
Nie ma kodeksie drogowym czegoś takiego jak migające sygnalizatory zielony i czerwony dla ruchu pojazdów mechanicznych, więc byłoby to rozwiązanie wbrew istniejącym przepisom. Wyświetlacz zaś jest traktowany jak tabliczki pod znakami ("Nie dotyczy chodnika" itp) i nie masz kłopotu. Migające zielone lub czerwone - w jakich miastach to rozwiązanie funkcjonuje ? Bo wyświetlacze to już widziałem, a migające zielone to tylko na przejściu dla pieszych ...
Avatar
~anonim~ / 15 grudnia 2009 r. o 18:03
jedna wielka głupota... i wylewanie pieniędzy w błoto
Avatar
~kierowca~ / 15 grudnia 2009 r. o 17:16
wystarczą migające zielone iczerwone przed zmianą swiatła na to samo wyjdzie ibędzie taniej.
Avatar
bushi / 15 grudnia 2009 r. o 16:36
No i to właśnie cały Janicki. Decyzję podejmie się później czyli odmowną jak sprawa przycichnie.