Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 grudnia 2007 r.
17:50
Edytuj ten wpis

W Wigilię dajcie nam wolne!

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A

Pracują do nocy i po nocach przygotowują świąteczne potrawy. Na wigilijną wieczerzę wpadną w ostatniej chwili.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pracownicy marketów mają już dość przedświątecznej gorączki zakupów.

- Przygotowaniami do świąt muszę zajmować się w nocy - wzdycha Grażyna Przysiężniak, pracownica lubelskiego marketu Real. - Ostatnio położyłam się o drugiej w nocy i wstałam już o szóstej, żeby zabrać się za gotowanie. Nie wiem, kiedy się ze wszystkim wyrobię, bo kuchenka ma przecież tylko cztery palniki.
Market, w którym pracuje pani Grażyna, w tym tygodniu czynny jest do godz. 23. - Pracę kończymy tuż przed północą. Najgorzej będzie w Wigilię, kiedy mamy teoretycznie pracować do godz. 16. Jak zwykle wielu klientów wbiegnie tuż przed zamknięciem i będziemy siedzieć, póki ich nie obsłużymy - mówi pani Grażyna.
Co na to Zarząd Regionu Środkowowschodniego NSZZ "Solidarność”? - Apelujemy do pracodawców, żeby umożliwili pracownikom spędzenie Wigilii z rodzinami - mówi jej przewodniczący Marian Król.
- Handlujemy w takich godzinach, żeby nasi pracownicy mogli spędzić Wigilię w domach. Z punktu widzenia klientów, jest to czas, w którym wielu ludzi musi jeszcze zrobić zakupy. Godziny otwarcia dostosowaliśmy i do pracowników, i do naszych klientów - twierdzi Agnieszka Łukiewicz-Stachera, rzecznik sieci Real. Podobnie będzie w lubelskim Leclercu przy Zana, który także ma pracować do godz. 16.
- To nas nie urządza - żalą się sprzedawcy. - I tak na kolację wigilijną wpadniemy w ostatniej chwili.
Jeszcze dłużej, bo do godz. 17, otwarty będzie w Wigilię lubelski hipermarket Tesco. - Nie będę w tym roku robiła świątecznej kolacji. Sama nie zdążę jej przygotować. A mąż lepiej, żeby się do tego nie dotykał. Pojedziemy do teściów - mówi anonimowo jedna z pracownic Tesco.
Z otwarcia sklepów nie rezygnują też rodzime firmy. - Nasze placówki spożywcze będą czynne do godz. 15, a przemysłowe o godzinę krócej - zapowiada Stanisława Prożogo, wiceprezes Lubelskiej Spółdzielni Spożywców "Społem”. - Nie ma jednak mowy o jakimś dodatkowym wynagradzaniu pracowników za ten dzień, bo jest to normalny dzień pracy.
Pracownicy sklepów rozkładają bezradnie ręce. - Bo niby co możemy zrobić - mówi Przysiężniak. - Wigilia to w sumie normalny dzień pracy.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fan-r / 10 stycznia 2008 o 11:38
0
Ta pani P. z reala niech nie przesadza, ze po nocach robi kolacje wigilijna. Powinna sie bardziej zorganizowac. Nie chce mi sie wierzyc, ze pracuje tam po calych dniach i nocach. Bez przesady!!! Z tego co wiem w takich marketach pracuje sie po 6-8h. Niech lepiej sie wezma za firmy prowadzone przez "Polskich Biznesmenów". Tam to sie dopiero dzieje. Bywaja przypadki, ze dzien wolny przypada raz na dwa tygodnie, a o urlopie to nie ma mowy. I co jak chcesz pracowac i utrzymac rodzine to HARUJ!!!
Avatar
ZygZag / 21 grudnia 2007 o 12:00
0
Nesquik napisał:
to sobie policz ile jest osób takich jak Ty co pracują w Swięta, a ile jest osób co pracują w markecie na hali czy na kasie na pewno jest po min 150 osób i doliczyć ile jest marketów w np Lublinie i ci wyjdzie sumka co? A takich ludzi co maja dyzury to jest garstka, a na pewno wczesniej maja dzień wolny. W Hipermarkecie to ci dadzą dzień wolny za sobotę i niedziele w poniedziąłek albo we wtorek(czyli na początku tyg.)


Chrzanisz - podlicz cały ruch ciągły, markwty to margines.


Chrzanisz - podlicz cały ruch ciągły, markwty to margines. rozwiń
Avatar
Nesquik / 21 grudnia 2007 o 11:28
0
to sobie policz ile jest osób takich jak Ty co pracują w Swięta, a ile jest osób co pracują w markecie na hali czy na kasie na pewno jest po min 150 osób i doliczyć ile jest marketów w np Lublinie i ci wyjdzie sumka co? A takich ludzi co maja dyzury to jest garstka, a na pewno wczesniej maja dzień wolny. W Hipermarkecie to ci dadzą dzień wolny za sobotę i niedziele w poniedziąłek albo we wtorek(czyli na początku tyg.)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2007 o 10:07
0
Dokładnie, każdy tylko o handlu trabi, tylko handel ma mieć dane wolne. A co np. z TP S.A. tam też pracuje się i w Wigilię i 25 i 26, każdy codziennie musi iść do pracy.Dodam,że są to w większości tzw.pracownicy tymczasowi,którzy niby mają prawo sami sobie wybrać,ile godzin będa dyspozycyjni w danym miesiącu, a i tak się okazuje,że mają przydzielone po 1-12 godzin codziennie i zero urlopu.A rząd trąbi,jak to się bezrobocie zmniejsza i ile takie adecco, manpowery ,worservice i inne activejety dają super pracy! G..prawda!
Avatar
Kasia / 21 grudnia 2007 o 08:14
0
Infolinie sieci komórkowych pracują nawet w święta: Boże Narodzenie, Szczepana, Nowy Rok. Jeśli wzajemnie będziemy się szanować, czyli nie wpadać do sklepu przed zamknięciem, nie kłucić się z kasjerką, nie dzwonić w święta do Biura Obsługi- z konfiguracją telefonu z pod choinki (można poczekać do 27.12) będzie się nam żyło lepiej.
Avatar
~lolek~ / 21 grudnia 2007 o 08:05
0
... kurde w handlu luzik. Ja ma dyżur przez całe święta i co mam pracę zmienić ? Może w handlu się sprawdzę, tam pracują tylko do 16-17 i wooolne ! - tam to mają dobrze...
Avatar
ZygZag / 21 grudnia 2007 o 06:30
0
Biedactwa uciśnione!!! Każda praca ma swoje blaski i cienie. Czy tylko handel jest pokrzywdzony?! Wigilii i Świąt nie spędzą z rodzinami: drogowcy, radiowcy, gazownicy, energetycy, służba zdrowia, policja, łącznościowcy, wodociągi, pracownicy telekomunikacji, telewizji, kolejarze, transport, służby mundurowe, lotnicy itp. itd. dziesiątki, setki tysięcy ludzi, którzy pracują, by cywilizacja mogła funkcjonować. Nie demonizujmy handlu, on także służy innym i od tego jest, jak tyłek od siedzenia.
Avatar
fan-r / 10 stycznia 2008 o 11:38
0
Ta pani P. z reala niech nie przesadza, ze po nocach robi kolacje wigilijna. Powinna sie bardziej zorganizowac. Nie chce mi sie wierzyc, ze pracuje tam po calych dniach i nocach. Bez przesady!!! Z tego co wiem w takich marketach pracuje sie po 6-8h. Niech lepiej sie wezma za firmy prowadzone przez "Polskich Biznesmenów". Tam to sie dopiero dzieje. Bywaja przypadki, ze dzien wolny przypada raz na dwa tygodnie, a o urlopie to nie ma mowy. I co jak chcesz pracowac i utrzymac rodzine to HARUJ!!!
Avatar
ZygZag / 21 grudnia 2007 o 12:00
0
Nesquik napisał:
to sobie policz ile jest osób takich jak Ty co pracują w Swięta, a ile jest osób co pracują w markecie na hali czy na kasie na pewno jest po min 150 osób i doliczyć ile jest marketów w np Lublinie i ci wyjdzie sumka co? A takich ludzi co maja dyzury to jest garstka, a na pewno wczesniej maja dzień wolny. W Hipermarkecie to ci dadzą dzień wolny za sobotę i niedziele w poniedziąłek albo we wtorek(czyli na początku tyg.)


Chrzanisz - podlicz cały ruch ciągły, markwty to margines.


Chrzanisz - podlicz cały ruch ciągły, markwty to margines. rozwiń
Avatar
Nesquik / 21 grudnia 2007 o 11:28
0
to sobie policz ile jest osób takich jak Ty co pracują w Swięta, a ile jest osób co pracują w markecie na hali czy na kasie na pewno jest po min 150 osób i doliczyć ile jest marketów w np Lublinie i ci wyjdzie sumka co? A takich ludzi co maja dyzury to jest garstka, a na pewno wczesniej maja dzień wolny. W Hipermarkecie to ci dadzą dzień wolny za sobotę i niedziele w poniedziąłek albo we wtorek(czyli na początku tyg.)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2007 o 10:07
0
Dokładnie, każdy tylko o handlu trabi, tylko handel ma mieć dane wolne. A co np. z TP S.A. tam też pracuje się i w Wigilię i 25 i 26, każdy codziennie musi iść do pracy.Dodam,że są to w większości tzw.pracownicy tymczasowi,którzy niby mają prawo sami sobie wybrać,ile godzin będa dyspozycyjni w danym miesiącu, a i tak się okazuje,że mają przydzielone po 1-12 godzin codziennie i zero urlopu.A rząd trąbi,jak to się bezrobocie zmniejsza i ile takie adecco, manpowery ,worservice i inne activejety dają super pracy! G..prawda!
Avatar
Kasia / 21 grudnia 2007 o 08:14
0
Infolinie sieci komórkowych pracują nawet w święta: Boże Narodzenie, Szczepana, Nowy Rok. Jeśli wzajemnie będziemy się szanować, czyli nie wpadać do sklepu przed zamknięciem, nie kłucić się z kasjerką, nie dzwonić w święta do Biura Obsługi- z konfiguracją telefonu z pod choinki (można poczekać do 27.12) będzie się nam żyło lepiej.
Avatar
~lolek~ / 21 grudnia 2007 o 08:05
0
... kurde w handlu luzik. Ja ma dyżur przez całe święta i co mam pracę zmienić ? Może w handlu się sprawdzę, tam pracują tylko do 16-17 i wooolne ! - tam to mają dobrze...
Avatar
ZygZag / 21 grudnia 2007 o 06:30
0
Biedactwa uciśnione!!! Każda praca ma swoje blaski i cienie. Czy tylko handel jest pokrzywdzony?! Wigilii i Świąt nie spędzą z rodzinami: drogowcy, radiowcy, gazownicy, energetycy, służba zdrowia, policja, łącznościowcy, wodociągi, pracownicy telekomunikacji, telewizji, kolejarze, transport, służby mundurowe, lotnicy itp. itd. dziesiątki, setki tysięcy ludzi, którzy pracują, by cywilizacja mogła funkcjonować. Nie demonizujmy handlu, on także służy innym i od tego jest, jak tyłek od siedzenia.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 8 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 41

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 20 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!