Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 grudnia 2007 r.
17:50
Edytuj ten wpis

W Wigilię dajcie nam wolne!

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A

Pracują do nocy i po nocach przygotowują świąteczne potrawy. Na wigilijną wieczerzę wpadną w ostatniej chwili.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pracownicy marketów mają już dość przedświątecznej gorączki zakupów.

- Przygotowaniami do świąt muszę zajmować się w nocy - wzdycha Grażyna Przysiężniak, pracownica lubelskiego marketu Real. - Ostatnio położyłam się o drugiej w nocy i wstałam już o szóstej, żeby zabrać się za gotowanie. Nie wiem, kiedy się ze wszystkim wyrobię, bo kuchenka ma przecież tylko cztery palniki.
Market, w którym pracuje pani Grażyna, w tym tygodniu czynny jest do godz. 23. - Pracę kończymy tuż przed północą. Najgorzej będzie w Wigilię, kiedy mamy teoretycznie pracować do godz. 16. Jak zwykle wielu klientów wbiegnie tuż przed zamknięciem i będziemy siedzieć, póki ich nie obsłużymy - mówi pani Grażyna.
Co na to Zarząd Regionu Środkowowschodniego NSZZ "Solidarność”? - Apelujemy do pracodawców, żeby umożliwili pracownikom spędzenie Wigilii z rodzinami - mówi jej przewodniczący Marian Król.
- Handlujemy w takich godzinach, żeby nasi pracownicy mogli spędzić Wigilię w domach. Z punktu widzenia klientów, jest to czas, w którym wielu ludzi musi jeszcze zrobić zakupy. Godziny otwarcia dostosowaliśmy i do pracowników, i do naszych klientów - twierdzi Agnieszka Łukiewicz-Stachera, rzecznik sieci Real. Podobnie będzie w lubelskim Leclercu przy Zana, który także ma pracować do godz. 16.
- To nas nie urządza - żalą się sprzedawcy. - I tak na kolację wigilijną wpadniemy w ostatniej chwili.
Jeszcze dłużej, bo do godz. 17, otwarty będzie w Wigilię lubelski hipermarket Tesco. - Nie będę w tym roku robiła świątecznej kolacji. Sama nie zdążę jej przygotować. A mąż lepiej, żeby się do tego nie dotykał. Pojedziemy do teściów - mówi anonimowo jedna z pracownic Tesco.
Z otwarcia sklepów nie rezygnują też rodzime firmy. - Nasze placówki spożywcze będą czynne do godz. 15, a przemysłowe o godzinę krócej - zapowiada Stanisława Prożogo, wiceprezes Lubelskiej Spółdzielni Spożywców "Społem”. - Nie ma jednak mowy o jakimś dodatkowym wynagradzaniu pracowników za ten dzień, bo jest to normalny dzień pracy.
Pracownicy sklepów rozkładają bezradnie ręce. - Bo niby co możemy zrobić - mówi Przysiężniak. - Wigilia to w sumie normalny dzień pracy.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fan-r / 10 stycznia 2008 o 11:38
0
Ta pani P. z reala niech nie przesadza, ze po nocach robi kolacje wigilijna. Powinna sie bardziej zorganizowac. Nie chce mi sie wierzyc, ze pracuje tam po calych dniach i nocach. Bez przesady!!! Z tego co wiem w takich marketach pracuje sie po 6-8h. Niech lepiej sie wezma za firmy prowadzone przez "Polskich Biznesmenów". Tam to sie dopiero dzieje. Bywaja przypadki, ze dzien wolny przypada raz na dwa tygodnie, a o urlopie to nie ma mowy. I co jak chcesz pracowac i utrzymac rodzine to HARUJ!!!
Avatar
ZygZag / 21 grudnia 2007 o 12:00
0
Nesquik napisał:
to sobie policz ile jest osób takich jak Ty co pracują w Swięta, a ile jest osób co pracują w markecie na hali czy na kasie na pewno jest po min 150 osób i doliczyć ile jest marketów w np Lublinie i ci wyjdzie sumka co? A takich ludzi co maja dyzury to jest garstka, a na pewno wczesniej maja dzień wolny. W Hipermarkecie to ci dadzą dzień wolny za sobotę i niedziele w poniedziąłek albo we wtorek(czyli na początku tyg.)


Chrzanisz - podlicz cały ruch ciągły, markwty to margines.


Chrzanisz - podlicz cały ruch ciągły, markwty to margines. rozwiń
Avatar
Nesquik / 21 grudnia 2007 o 11:28
0
to sobie policz ile jest osób takich jak Ty co pracują w Swięta, a ile jest osób co pracują w markecie na hali czy na kasie na pewno jest po min 150 osób i doliczyć ile jest marketów w np Lublinie i ci wyjdzie sumka co? A takich ludzi co maja dyzury to jest garstka, a na pewno wczesniej maja dzień wolny. W Hipermarkecie to ci dadzą dzień wolny za sobotę i niedziele w poniedziąłek albo we wtorek(czyli na początku tyg.)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2007 o 10:07
0
Dokładnie, każdy tylko o handlu trabi, tylko handel ma mieć dane wolne. A co np. z TP S.A. tam też pracuje się i w Wigilię i 25 i 26, każdy codziennie musi iść do pracy.Dodam,że są to w większości tzw.pracownicy tymczasowi,którzy niby mają prawo sami sobie wybrać,ile godzin będa dyspozycyjni w danym miesiącu, a i tak się okazuje,że mają przydzielone po 1-12 godzin codziennie i zero urlopu.A rząd trąbi,jak to się bezrobocie zmniejsza i ile takie adecco, manpowery ,worservice i inne activejety dają super pracy! G..prawda!
Avatar
Kasia / 21 grudnia 2007 o 08:14
0
Infolinie sieci komórkowych pracują nawet w święta: Boże Narodzenie, Szczepana, Nowy Rok. Jeśli wzajemnie będziemy się szanować, czyli nie wpadać do sklepu przed zamknięciem, nie kłucić się z kasjerką, nie dzwonić w święta do Biura Obsługi- z konfiguracją telefonu z pod choinki (można poczekać do 27.12) będzie się nam żyło lepiej.
Avatar
~lolek~ / 21 grudnia 2007 o 08:05
0
... kurde w handlu luzik. Ja ma dyżur przez całe święta i co mam pracę zmienić ? Może w handlu się sprawdzę, tam pracują tylko do 16-17 i wooolne ! - tam to mają dobrze...
Avatar
ZygZag / 21 grudnia 2007 o 06:30
0
Biedactwa uciśnione!!! Każda praca ma swoje blaski i cienie. Czy tylko handel jest pokrzywdzony?! Wigilii i Świąt nie spędzą z rodzinami: drogowcy, radiowcy, gazownicy, energetycy, służba zdrowia, policja, łącznościowcy, wodociągi, pracownicy telekomunikacji, telewizji, kolejarze, transport, służby mundurowe, lotnicy itp. itd. dziesiątki, setki tysięcy ludzi, którzy pracują, by cywilizacja mogła funkcjonować. Nie demonizujmy handlu, on także służy innym i od tego jest, jak tyłek od siedzenia.
Avatar
fan-r / 10 stycznia 2008 o 11:38
0
Ta pani P. z reala niech nie przesadza, ze po nocach robi kolacje wigilijna. Powinna sie bardziej zorganizowac. Nie chce mi sie wierzyc, ze pracuje tam po calych dniach i nocach. Bez przesady!!! Z tego co wiem w takich marketach pracuje sie po 6-8h. Niech lepiej sie wezma za firmy prowadzone przez "Polskich Biznesmenów". Tam to sie dopiero dzieje. Bywaja przypadki, ze dzien wolny przypada raz na dwa tygodnie, a o urlopie to nie ma mowy. I co jak chcesz pracowac i utrzymac rodzine to HARUJ!!!
Avatar
ZygZag / 21 grudnia 2007 o 12:00
0
Nesquik napisał:
to sobie policz ile jest osób takich jak Ty co pracują w Swięta, a ile jest osób co pracują w markecie na hali czy na kasie na pewno jest po min 150 osób i doliczyć ile jest marketów w np Lublinie i ci wyjdzie sumka co? A takich ludzi co maja dyzury to jest garstka, a na pewno wczesniej maja dzień wolny. W Hipermarkecie to ci dadzą dzień wolny za sobotę i niedziele w poniedziąłek albo we wtorek(czyli na początku tyg.)


Chrzanisz - podlicz cały ruch ciągły, markwty to margines.


Chrzanisz - podlicz cały ruch ciągły, markwty to margines. rozwiń
Avatar
Nesquik / 21 grudnia 2007 o 11:28
0
to sobie policz ile jest osób takich jak Ty co pracują w Swięta, a ile jest osób co pracują w markecie na hali czy na kasie na pewno jest po min 150 osób i doliczyć ile jest marketów w np Lublinie i ci wyjdzie sumka co? A takich ludzi co maja dyzury to jest garstka, a na pewno wczesniej maja dzień wolny. W Hipermarkecie to ci dadzą dzień wolny za sobotę i niedziele w poniedziąłek albo we wtorek(czyli na początku tyg.)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2007 o 10:07
0
Dokładnie, każdy tylko o handlu trabi, tylko handel ma mieć dane wolne. A co np. z TP S.A. tam też pracuje się i w Wigilię i 25 i 26, każdy codziennie musi iść do pracy.Dodam,że są to w większości tzw.pracownicy tymczasowi,którzy niby mają prawo sami sobie wybrać,ile godzin będa dyspozycyjni w danym miesiącu, a i tak się okazuje,że mają przydzielone po 1-12 godzin codziennie i zero urlopu.A rząd trąbi,jak to się bezrobocie zmniejsza i ile takie adecco, manpowery ,worservice i inne activejety dają super pracy! G..prawda!
Avatar
Kasia / 21 grudnia 2007 o 08:14
0
Infolinie sieci komórkowych pracują nawet w święta: Boże Narodzenie, Szczepana, Nowy Rok. Jeśli wzajemnie będziemy się szanować, czyli nie wpadać do sklepu przed zamknięciem, nie kłucić się z kasjerką, nie dzwonić w święta do Biura Obsługi- z konfiguracją telefonu z pod choinki (można poczekać do 27.12) będzie się nam żyło lepiej.
Avatar
~lolek~ / 21 grudnia 2007 o 08:05
0
... kurde w handlu luzik. Ja ma dyżur przez całe święta i co mam pracę zmienić ? Może w handlu się sprawdzę, tam pracują tylko do 16-17 i wooolne ! - tam to mają dobrze...
Avatar
ZygZag / 21 grudnia 2007 o 06:30
0
Biedactwa uciśnione!!! Każda praca ma swoje blaski i cienie. Czy tylko handel jest pokrzywdzony?! Wigilii i Świąt nie spędzą z rodzinami: drogowcy, radiowcy, gazownicy, energetycy, służba zdrowia, policja, łącznościowcy, wodociągi, pracownicy telekomunikacji, telewizji, kolejarze, transport, służby mundurowe, lotnicy itp. itd. dziesiątki, setki tysięcy ludzi, którzy pracują, by cywilizacja mogła funkcjonować. Nie demonizujmy handlu, on także służy innym i od tego jest, jak tyłek od siedzenia.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 2 1

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 0 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko 0 2

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu 0 0

Ruszyła najstarsza liga amatorskiej koszykówki w województwie lubelskim. W czterdziestym, jubileuszowym sezonie, bierze udział sześć drużyn

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Unijne wsparcie dla bezrobotnych 0 0

Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo]
film

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo] 0 1

W przyszłym sezonie Robert Kubica ma być podstawowym kierowcą Williamsa! "La Gazzetta dello Sport" podaje, że jest to jeden z największych powrotów w historii sportu.

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów
galeria

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów 2 1

W tym tygodniu doszło do rozszczelnienia starych rur ciepłowniczych pod al. Partyzantów w Puławach. Obecnie trwa ich wymiana. OPEC nie planuje przerw w dostawach ciepła dla mieszkańców miasta. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do końca miesiąca.

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji 127 24

Z funkcji prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zrezygnował profesor Eugeniusz Grela. Rezygnacja związana jest z naszym niedawnym artykułem

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany 18 9

Więcej wolnego czasu między zajęciami i matematyka na pierwszej lekcji. To najważniejsze zmiany czekające uczniów. Wszystko za sprawą nowelizacji zasad BHP w szkołach.

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach 0 1

Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia wygrała kolejne zawody w tym sezonie. Lublinianka zdominowała zmagania w chińskim Guanzhou i była najlepsza w China Open 2018 w konkurencji na czas

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo] 3 1

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski już po zaprzysiężeniu. Podczas wtorkowej sesji ślubowanie złożyli również radni. Nowym przewodniczącym rady został Mirosław Opoka, który pokonał Ryszarda Rybczyńskiego.

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Pierwsze spięcie między PiS a opozycją
film

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Pierwsze spięcie między PiS a opozycją 7 31

Trwa pierwsza sesja sejmiku województwa nowej kadencji. Radni wybiorą dziś marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju 5 3

ROZMOWA Z Jackiem Ziarkowskim, trenerem Hetmana Zamość

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka
24 listopada 2018, 18:30

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz dziewiąty w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godz. 18.30. Na wszystkich zainteresowanych czekają występy i wystawa.

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka 2 14

Magdalena Marek wraca do parlamentu. Podczas środowego posiedzenia Sejmu złożyła ślubowanie poselskie, zajmując miejsce Wojciecha Wilka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!