Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

1 listopada 2015 r.
19:11

Województwo lubelskie będzie promować leczenie niepłodności metodą naprotechnologii

Autor: Zdjęcie autora toma kp
0 28 A A

Województwo lubelskie będzie promować leczenie niepłodności metodą naprotechnologii. W piątek radni sejmiku jednogłośnie przyjęli projekt uchwały zgłoszonej przez klub Prawa i Sprawiedliwości.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Naprotechnologia to ciesząca się poparciem Kościoła metoda polegająca na obserwowaniu cyklu kobiety. Większość lekarzy ją jednak krytykuje. Ich zdaniem pozwala jedynie rozpoznać przyczyny niepłodności, ale w żadnym stopniu nie pomaga zajść w ciążę. Ale są też ginekolodzy, którzy szczerze wierzą w jej działanie.

– Jest to najbardziej ekologiczna metoda, bo do zapłodnienia dochodzi w naturalnych warunkach. Jest też bardzo skuteczna. Od 2010 roku mamy 400 poczętych dzieci u małżeństw, które wcześniej próbowały m.in. metody in vitro – przekonuje dr Maciej Barczentewicz, ginekolog-położnik z Lublina. – Wiele małżeństw nie akceptuje metody in vitro. Czują się wykluczeni, bo nie mają żadnej alternatywy. Programy wsparcia tej metody funkcjonują z powodzeniem na Podkarpaciu i Mazowszu. Pary z Lubelskiego też powinny mieć wybór.

Programy dotyczące wspierania naprotechnologii do tej pory przyjęli radni z województw podkarpackiego i mazowieckiego. Podobny projekt został przedstawiony na piątkowej sesji sejmiku województwa lubelskiego. W ostatniej chwili Komisja Ochrony Zdrowia i Rodziny wprowadziła poprawkę, w której słowo „wsparcie” zmieniono na „promocję”.

– W ten sposób projekty przyjęte na Podkarpaciu i Mazowszu zostały ulepszone – twierdzi Marek Kos (PSL), przewodniczący komisji.

Promocja naprotechnologii ma być finansowana z budżetu województwa. O jaką sumę chodzi?
– Na razie nie wskazujemy żadnych konkretnych kwot. Zakładamy, że liczba par niepłodnych w naszym województwie jest na podobnym poziomie, co na Podkarpaciu. Liczę więc, że na ten cel zostanie przeznaczone ok. 200 tys. zł – mówi autorka projektu uchwały Agata Borowiec, która wkrótce obejmie mandat poselski.

Borowiec zapowiada, że w Sejmie zajmie się przygotowaniem projektu ustawy dotyczącej naprotechnologii. – Jako metoda leczenia niepłodności jest ona bardzo skuteczna, w przeciwieństwie do in vitro, które jako cel stawia sobie jedynie posiadanie dziecka.

W przypadku naprotechnologii jest to działanie długoterminowe i na całe życie – przeklonuje.

Za przyjęciem uchwały głosowało 26 radnych. Wszyscy byli „za”.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 21:33
0
I bardzo dobrze. Nam pomogła :) Używam komputera cyklu - cyclotestu. Za mnie interpretował pomiary temperatury i dzięki temu wiedziałam ze się nie pomylę.
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 22:38
0
In vitro stosuje się jak inne metody nie pomogą m.in. naprotechnologia. Czy in vitro leczy niepłodność? Czy wstawienie by passów leczy niedokrwistość serca? Efektem in vitro jest urodzenie dziecka, a efektem by passów uratowanie życia pacjenta, więc można powiedzieć, że obie metody leczą pacjenta.
Avatar
Ameti / 3 listopada 2015 o 14:58
0

Czy naprotechnologia jest panaceum na słabe nasienie mężczyzn orz na problemy z erekcją i ejakulacją? Czyli - czu uwzględnia tzw. czynnik męski w niepłodności pary?

tak, uwzględnia - ale trzeba bardzo dokładnie przeanalizować, dlaczego nasienie jest słabe - jak się mężczyzna odżywia, jaki tryb życia prowadzi, ile je warzyw i owoców a ile frytek i coli, o ciasnych ubraniach, komórkach w kieszeni i papierosach również wspominam, choć to właściwie truizm. Wszelkie choroby przewlekłe, od nieleczonych zębów i ropnych migdałków przez nadciśnienie, aż po hemoroidy-  wszystko trzeba leczyć.

Erekcją i ejakulakcją z powodzeniem zajmują się wspaniali polscy urolodzy

tak, uwzględnia - ale trzeba bardzo dokładnie przeanalizować, dlaczego nasienie jest słabe - jak się mężczyzna odżywia, jaki tryb życia prowadzi, ile je warzyw i owoców a ile frytek i coli, o ciasnych ubraniach, komórkach w kieszeni i papierosach również wspominam, choć to właściwie truizm. Wszelkie choroby przewlekłe, od nieleczonych zębów i ropnych migdałków przez nadciśnienie, aż po hemoroidy-  wszystko trzeba leczyć.

Erekcją i ejakulakcją z powodzeniem zajmują się wspaniali polscy urolodzy

rozwiń
Avatar
Aliria / 3 listopada 2015 o 13:42
0
Ten sam dr Maciej Barczentewicz, który teraz zbija biznes na naprotechnologi, nie był w stanie za 3 lata nawet nas zdiagnozować. Kiedy okazywało się, że to i owo o wsxystko, co mogli zbadać było ok a ciąży ciągle brak - pan doktor rozłożył ręce i powiedział nam, że w końcu nie wszystkim jest dane mieć dzieci.
Super diagnoza dla najnowocześniejszej diagnozy.
Powiedziano nam, że naprotechnologia przynajmniej nas zdiagnozuje...
Pytanie nr 2 - o jakiej pomocy chirurgicznej naprotechnologia w Polsce mówi? Gdzie, kto? Nie ma żadnych klinik. Czy tą pomocą jest zbadanie droznosci jajowodow? Nic więcej nam nie zaoferowano?
Pytanie nr 3 czy to jest najtańsza metoda? Ludzie, co wy chrzanicie? Instruktor, drogie wizyty, badania, wszystko prywatnie... Piszę o tym jako osoba, która 3 lata się w tą cudowną metodę bawiła, najadła się hormonów i... stała w tym samym punkcie wyjścia, co przyszła. Jeśli ktoś ma naprawdę problem z płodnością, naprotechnologia nie ma nic szczególnie cudownego do zaoferowania. I bynajmniej nie jest finansową alternatywą dla in vitro... Mówię z autopsji... Bardzo w nią wierzyłam i bardzo mnie rozczarowała. Ot... Co.
Ten sam dr Maciej Barczentewicz, który teraz zbija biznes na naprotechnologi, nie był w stanie za 3 lata nawet nas zdiagnozować. Kiedy okazywało się, że to i owo o wsxystko, co mogli zbadać było ok a ciąży ciągle brak - pan doktor rozłożył ręce i powiedział nam, że w końcu nie wszystkim jest dane mieć dzieci.
Super diagnoza dla najnowocześniejszej diagnozy.
Powiedziano nam, że naprotechnologia przynajmniej nas zdiagnozuje...
Pytanie nr 2 - o jakiej pomocy chirurgicznej naprotechnologia w Polsce mówi? Gdzie, kto? Nie ma żadnych... rozwiń
Avatar
Aliria / 3 listopada 2015 o 13:40
0
Ten sam dr Maciej Barczentewicz, który teraz zbija biznes na naprotechnologi, nie był w stanie za 3 lata nawet nas zdiagnozować. Kiedy okazywało się, że to i owo o wsxystko, co mogli zbadać było ok a ciąży ciągle brak - pan doktor rozłożył ręce i powiedział nam, że w końcu nie wszystkim jest dane mieć dzieci.
Super diagnoza dla najnowocześniejszej diagnozy.
Powiedziano nam, że naprotechnologia przynajmniej nas zdiagnozuje...
Pytanie nr 2 - o jakiej pomocy chirurgicznej naprotechnologia w Polsce mówi? Gdzie, kto? Nie ma żadnych klinik. Czy tą pomocą jest zbadanie droznosci jajowodow? Nic więcej nam nie zaoferowano?
Pytanie nr 3 czy to jest najtańsza metoda? Ludzie, co wy chrzanicie? Instruktor, drogie wizyty, badania, wszystko prywatnie... Piszę o tym jako osoba, która 3 lata się w tą cudowną metodę bawiła, najadła się hormonów i... stała w tym samym punkcie wyjścia, co przyszła. Jeśli ktoś ma naprawdę problem z płodnością, naprotechnologia nie ma nic szczególnie cudownego do zaoferowania. I bynajmniej nie jest finansową alternatywą dla in vitro... Mówię z autopsji... Bardzo w nią wierzyłam i bardzo mnie rozczarowała. Ot... Co.
Ten sam dr Maciej Barczentewicz, który teraz zbija biznes na naprotechnologi, nie był w stanie za 3 lata nawet nas zdiagnozować. Kiedy okazywało się, że to i owo o wsxystko, co mogli zbadać było ok a ciąży ciągle brak - pan doktor rozłożył ręce i powiedział nam, że w końcu nie wszystkim jest dane mieć dzieci.
Super diagnoza dla najnowocześniejszej diagnozy.
Powiedziano nam, że naprotechnologia przynajmniej nas zdiagnozuje...
Pytanie nr 2 - o jakiej pomocy chirurgicznej naprotechnologia w Polsce mówi? Gdzie, kto? Nie ma żadnych... rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 18:10
0

Naprotechnologia genialny przykład manipulacji. Mądrze brzmiące słowo i wszyscy się zachwycają. A o co chodzi w rzeczywistości. Metoda polega na obserwacji sluzu kobiety, który zmienia się w czasie cyklu miesiączkowego oraz na mierzeniu temperatury, która również zmienia się w czasie cyklu. Kiedyś na tej podstawie funkcjonowała metoda tzw antykoncepcji czyli kalendarzyk, który określał dni płodne i niepłodne. Jako, że okreslenie tych dni było nieprecyzyjne to i sama metoda była mało skuteczna jako antykoncepcja. Określanie dni płodnych miało natomiast znaczenie przy chęci posiadania dziecka bo w jakiś przybliżony sposób pokazywało kiedy są najbardziej płodne dni i na tym polega cała filozofia naprotechnologii. Metoda ta oczywiście nie leczy żadnej niepłodności, gdy facet ma mało plemników, ani nie leczy niepłodności kobiecej spowodowanej np. niedrożnością jajowodów

inaczej to test arboryzacji ,jeszcze mądrzejsze słowo ,zaraz te sukienkowe durnie to zastosują,a xonc łoko wsadzi w rure wydechowom

inaczej to test arboryzacji ,jeszcze mądrzejsze słowo ,zaraz te sukienkowe durnie to zastosują,a xonc łoko wsadzi w rure wydechowom

rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 14:26
0
Podczas nauk przed małżeńskich kobieta która je prowadziła mówiła że powinniśmy korzystać z tej metody i mieć dzięki temu wiele dzieci a sama miała tylko jedno, nie dla tego że nie mogła ale dla tego że nie chciała. Wiele par niema takiego szczęścia, ja bym nie skorzystała z inwitro ale jestem za pozostawieniem wyboru metody zapładniania.
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 14:13
0
Panie anatlityk? Odkąd w naprotechnologii mierzy się temperaturę? Jest pan niedoinformowany na wielu płaszczyznach i bzdury pan wypisuje. Trzeba mieć jakąś wiedzę, aby się wypowiadać w danym temacie.
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 08:47
0
jeśli kościół chce walczyć z niepłodnością to niech wyśle swoich sukienkowych do gabinetów ginekologicznych bo ponoć połowa chorych to mężczyźnie, więc sukienkowi zastąpią mężów wcielając się w rolę rozpłodnika.
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 08:05
0
Narzędzia prokreacyjne trzeba poświęcić, a w razie czego to ksiądz pomoże.
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 21:33
0
I bardzo dobrze. Nam pomogła :) Używam komputera cyklu - cyclotestu. Za mnie interpretował pomiary temperatury i dzięki temu wiedziałam ze się nie pomylę.
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 22:38
0
In vitro stosuje się jak inne metody nie pomogą m.in. naprotechnologia. Czy in vitro leczy niepłodność? Czy wstawienie by passów leczy niedokrwistość serca? Efektem in vitro jest urodzenie dziecka, a efektem by passów uratowanie życia pacjenta, więc można powiedzieć, że obie metody leczą pacjenta.
Avatar
Ameti / 3 listopada 2015 o 14:58
0

Czy naprotechnologia jest panaceum na słabe nasienie mężczyzn orz na problemy z erekcją i ejakulacją? Czyli - czu uwzględnia tzw. czynnik męski w niepłodności pary?

tak, uwzględnia - ale trzeba bardzo dokładnie przeanalizować, dlaczego nasienie jest słabe - jak się mężczyzna odżywia, jaki tryb życia prowadzi, ile je warzyw i owoców a ile frytek i coli, o ciasnych ubraniach, komórkach w kieszeni i papierosach również wspominam, choć to właściwie truizm. Wszelkie choroby przewlekłe, od nieleczonych zębów i ropnych migdałków przez nadciśnienie, aż po hemoroidy-  wszystko trzeba leczyć.

Erekcją i ejakulakcją z powodzeniem zajmują się wspaniali polscy urolodzy

tak, uwzględnia - ale trzeba bardzo dokładnie przeanalizować, dlaczego nasienie jest słabe - jak się mężczyzna odżywia, jaki tryb życia prowadzi, ile je warzyw i owoców a ile frytek i coli, o ciasnych ubraniach, komórkach w kieszeni i papierosach również wspominam, choć to właściwie truizm. Wszelkie choroby przewlekłe, od nieleczonych zębów i ropnych migdałków przez nadciśnienie, aż po hemoroidy-  wszystko trzeba leczyć.

Erekcją i ejakulakcją z powodzeniem zajmują się wspaniali polscy urolodzy

rozwiń
Avatar
Aliria / 3 listopada 2015 o 13:42
0
Ten sam dr Maciej Barczentewicz, który teraz zbija biznes na naprotechnologi, nie był w stanie za 3 lata nawet nas zdiagnozować. Kiedy okazywało się, że to i owo o wsxystko, co mogli zbadać było ok a ciąży ciągle brak - pan doktor rozłożył ręce i powiedział nam, że w końcu nie wszystkim jest dane mieć dzieci.
Super diagnoza dla najnowocześniejszej diagnozy.
Powiedziano nam, że naprotechnologia przynajmniej nas zdiagnozuje...
Pytanie nr 2 - o jakiej pomocy chirurgicznej naprotechnologia w Polsce mówi? Gdzie, kto? Nie ma żadnych klinik. Czy tą pomocą jest zbadanie droznosci jajowodow? Nic więcej nam nie zaoferowano?
Pytanie nr 3 czy to jest najtańsza metoda? Ludzie, co wy chrzanicie? Instruktor, drogie wizyty, badania, wszystko prywatnie... Piszę o tym jako osoba, która 3 lata się w tą cudowną metodę bawiła, najadła się hormonów i... stała w tym samym punkcie wyjścia, co przyszła. Jeśli ktoś ma naprawdę problem z płodnością, naprotechnologia nie ma nic szczególnie cudownego do zaoferowania. I bynajmniej nie jest finansową alternatywą dla in vitro... Mówię z autopsji... Bardzo w nią wierzyłam i bardzo mnie rozczarowała. Ot... Co.
Ten sam dr Maciej Barczentewicz, który teraz zbija biznes na naprotechnologi, nie był w stanie za 3 lata nawet nas zdiagnozować. Kiedy okazywało się, że to i owo o wsxystko, co mogli zbadać było ok a ciąży ciągle brak - pan doktor rozłożył ręce i powiedział nam, że w końcu nie wszystkim jest dane mieć dzieci.
Super diagnoza dla najnowocześniejszej diagnozy.
Powiedziano nam, że naprotechnologia przynajmniej nas zdiagnozuje...
Pytanie nr 2 - o jakiej pomocy chirurgicznej naprotechnologia w Polsce mówi? Gdzie, kto? Nie ma żadnych... rozwiń
Avatar
Aliria / 3 listopada 2015 o 13:40
0
Ten sam dr Maciej Barczentewicz, który teraz zbija biznes na naprotechnologi, nie był w stanie za 3 lata nawet nas zdiagnozować. Kiedy okazywało się, że to i owo o wsxystko, co mogli zbadać było ok a ciąży ciągle brak - pan doktor rozłożył ręce i powiedział nam, że w końcu nie wszystkim jest dane mieć dzieci.
Super diagnoza dla najnowocześniejszej diagnozy.
Powiedziano nam, że naprotechnologia przynajmniej nas zdiagnozuje...
Pytanie nr 2 - o jakiej pomocy chirurgicznej naprotechnologia w Polsce mówi? Gdzie, kto? Nie ma żadnych klinik. Czy tą pomocą jest zbadanie droznosci jajowodow? Nic więcej nam nie zaoferowano?
Pytanie nr 3 czy to jest najtańsza metoda? Ludzie, co wy chrzanicie? Instruktor, drogie wizyty, badania, wszystko prywatnie... Piszę o tym jako osoba, która 3 lata się w tą cudowną metodę bawiła, najadła się hormonów i... stała w tym samym punkcie wyjścia, co przyszła. Jeśli ktoś ma naprawdę problem z płodnością, naprotechnologia nie ma nic szczególnie cudownego do zaoferowania. I bynajmniej nie jest finansową alternatywą dla in vitro... Mówię z autopsji... Bardzo w nią wierzyłam i bardzo mnie rozczarowała. Ot... Co.
Ten sam dr Maciej Barczentewicz, który teraz zbija biznes na naprotechnologi, nie był w stanie za 3 lata nawet nas zdiagnozować. Kiedy okazywało się, że to i owo o wsxystko, co mogli zbadać było ok a ciąży ciągle brak - pan doktor rozłożył ręce i powiedział nam, że w końcu nie wszystkim jest dane mieć dzieci.
Super diagnoza dla najnowocześniejszej diagnozy.
Powiedziano nam, że naprotechnologia przynajmniej nas zdiagnozuje...
Pytanie nr 2 - o jakiej pomocy chirurgicznej naprotechnologia w Polsce mówi? Gdzie, kto? Nie ma żadnych... rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 18:10
0

Naprotechnologia genialny przykład manipulacji. Mądrze brzmiące słowo i wszyscy się zachwycają. A o co chodzi w rzeczywistości. Metoda polega na obserwacji sluzu kobiety, który zmienia się w czasie cyklu miesiączkowego oraz na mierzeniu temperatury, która również zmienia się w czasie cyklu. Kiedyś na tej podstawie funkcjonowała metoda tzw antykoncepcji czyli kalendarzyk, który określał dni płodne i niepłodne. Jako, że okreslenie tych dni było nieprecyzyjne to i sama metoda była mało skuteczna jako antykoncepcja. Określanie dni płodnych miało natomiast znaczenie przy chęci posiadania dziecka bo w jakiś przybliżony sposób pokazywało kiedy są najbardziej płodne dni i na tym polega cała filozofia naprotechnologii. Metoda ta oczywiście nie leczy żadnej niepłodności, gdy facet ma mało plemników, ani nie leczy niepłodności kobiecej spowodowanej np. niedrożnością jajowodów

inaczej to test arboryzacji ,jeszcze mądrzejsze słowo ,zaraz te sukienkowe durnie to zastosują,a xonc łoko wsadzi w rure wydechowom

inaczej to test arboryzacji ,jeszcze mądrzejsze słowo ,zaraz te sukienkowe durnie to zastosują,a xonc łoko wsadzi w rure wydechowom

rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 14:26
0
Podczas nauk przed małżeńskich kobieta która je prowadziła mówiła że powinniśmy korzystać z tej metody i mieć dzięki temu wiele dzieci a sama miała tylko jedno, nie dla tego że nie mogła ale dla tego że nie chciała. Wiele par niema takiego szczęścia, ja bym nie skorzystała z inwitro ale jestem za pozostawieniem wyboru metody zapładniania.
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 14:13
0
Panie anatlityk? Odkąd w naprotechnologii mierzy się temperaturę? Jest pan niedoinformowany na wielu płaszczyznach i bzdury pan wypisuje. Trzeba mieć jakąś wiedzę, aby się wypowiadać w danym temacie.
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 08:47
0
jeśli kościół chce walczyć z niepłodnością to niech wyśle swoich sukienkowych do gabinetów ginekologicznych bo ponoć połowa chorych to mężczyźnie, więc sukienkowi zastąpią mężów wcielając się w rolę rozpłodnika.
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 08:05
0
Narzędzia prokreacyjne trzeba poświęcić, a w razie czego to ksiądz pomoże.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jutrzenka Giebułtów – Motor Lublin 1:0. Beniaminek zbyt silny

Jutrzenka Giebułtów – Motor Lublin 1:0. Beniaminek zbyt silny 0 32

Kibice Motoru muszą przełknąć kolejną, gorzką pigułkę. W sobotę żółto-biało-niebiescy przegrali na wyjeździe z beniaminkiem grupy czwartej – Jutrzenką Giebułtów 0:1

"Sztuczna kość". Kiedy lubelski wynalazek trafi na rynek?

"Sztuczna kość". Kiedy lubelski wynalazek trafi na rynek? 0 1

Działamy w specyficznej dziedzinie jaką jest biotechnologia, gdzie czas ma kluczowe znaczenie. Na efekty eksperymentów czy badań trzeba czekać, nie mamy gotowych odpowiedzi z dnia na dzień - rozmowa z Anną Kasprzak-Czelej, wiceprezes lubelskiej spółki Medical Inventi.

Marihuana w domku na działce. "Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów"
galeria

Marihuana w domku na działce. "Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów" 0 1

Pod nadzorem policji znalazł się 33-letni mieszkaniec Ryk. W trakcie przeszukania domku na działce należącej do mężczyzny policjanci odnaleźli i zabezpieczyli narkotyki.

Tajemnicza śmierć w lubelskim areszcie. Służba Więzienna: To nie był świadek koronny

Tajemnicza śmierć w lubelskim areszcie. Służba Więzienna: To nie był świadek koronny 13 8

Nie żyje jeden z osadzonych, z Aresztu Śledczego w Lublinie. Mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. – Nie był to tzw. mały świadek koronny, zapewnia Służba Więzienna, dementując medialne doniesienia w tej sprawie.

Weekend wolny od auta w Lublinie. Wystawa pojazdów elektrycznych i bezpłatna komunikacja

Weekend wolny od auta w Lublinie. Wystawa pojazdów elektrycznych i bezpłatna komunikacja 1 2

Na Krakowskim Przedmieściu między Ewangelicką a Wieniawską można oglądać "wystawę elektromobilności". Jutro w ramach kończącego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie można poruszać się za darmo miejską komunikacją. Zamiast biletu należy zabrać ze sobą dowód rejestracyjny własnego pojazdu.

Zwłoki mężczyzny odnalezione w pustostanie. Trwa śledztwo w sprawie śmierci 45-latka

Zwłoki mężczyzny odnalezione w pustostanie. Trwa śledztwo w sprawie śmierci 45-latka 4 1

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają jak doszło do śmierci 45-letniego mężczyzny. Zwłoki bezdomnego zostały znalezione w pustostanie u zbiegu al. Lotników Polskich i ul. Marszałka J. Piłsudskiego w Świdniku.

Avia chce podtrzymać dobrą passę, Chełmianka kontra Hutnik

Avia chce podtrzymać dobrą passę, Chełmianka kontra Hutnik 0 0

Ciekawa sobota na trzecioligowych boiskach, zwłaszcza dla kibiców z województwa lubelskiego. Większość naszych ekip gra u siebie. Avia podejmuje Podlasie Biała Podlaska (godz. 16).

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych
Wybory 2019

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych 2 66

Sławomir Sosnowski, były marszałek województwa lubelskiego rozlicza senatora Grzegorza Biereckiego (PiS) z niespełnionych obietnic wyborczych. Chodzi o pałac w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej.

Kierowca groził policjantom śmiercią. Nie chciał by sprawdzili czy jest pijany

Kierowca groził policjantom śmiercią. Nie chciał by sprawdzili czy jest pijany 0 2

Nie chciał aby policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i zaczął grozić funkcjonariuszom pozbawieniem życia i zdrowia. 34-letni kierowca z powiatu kraśnickiego stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Na te studia decydują się najczęściej ludzie z powołaniem. Lubelska weterynaria ma 75 lat
Magazyn

Na te studia decydują się najczęściej ludzie z powołaniem. Lubelska weterynaria ma 75 lat 0 4

75 lat Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Rozmowa z dziekanem, prof. dr hab. Andrzejem Wernickim.

Prawica: "Jednodniowej namiastki nie można nazwać festiwalem". Miasto odpowiada, że stworzyło nowe wydarzenie

Prawica: "Jednodniowej namiastki nie można nazwać festiwalem". Miasto odpowiada, że stworzyło nowe wydarzenie 7 8

Radni Zjednoczonej Prawicy krytykują zmienioną formułę Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. W ubiegłym roku trwał on tydzień, a tegoroczna edycja zamknie się w jeden wieczór. Jednak, miasto tłumaczy, że tegoroczny festiwal nie jest kontynuacją tego ubiegłorocznego.

Historycznie na Arenie Lublin. Legiony rzymskie walczyły z barbarzyńcami [ZDJĘCIA]
galeria

Historycznie na Arenie Lublin. Legiony rzymskie walczyły z barbarzyńcami [ZDJĘCIA] 28 18

Były nie tylko obrady i dyskusje, przegląd filmowy i targi książki. Wczoraj, na zakończenie XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Lublinie na miejskim stadionie został wystawiony spektakl historyczny "Bogowie Wojny". To największy w Polsce Spektakl Rekonstrukcji Historycznych.

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny [zdjęcia]
galeria

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny [zdjęcia] 0 10

W rozegranym w 40-rocznicę założenia klubu z Łęcznej  Górnik pokonał u siebie Gryfa Wejherowo 1:0. Mecz z outsiderem tabeli nie był dla „zielono-czarnych” łatwym spotkaniem tym bardziej, że Leandro i spółka przez ponad 30 minut grali w osłabieniu

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję
film

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję 9 4

Tylko do końca września Dariusz Oleński kieruje szpitalem w Białej Podlaskiej. Już jakiś czas temu było wiadomo, że złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora. W placówce jednak zostanie. W piątek żegnał się z załogą, a ta składała mu podziękowania.

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym
22 września 2019, 10:00

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym 0 5

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zapraszają na XXI Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 10 przy oddziale Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!