Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 maja 2009 r.
10:22
Edytuj ten wpis

Wójt Niedrzwicy Dużej idzie do sądu

0 41 A A

- Nauczę ich odpowiedzialności za słowo - mówi Zdzisław Antoń, wójt Niedrzwicy Dużej. I zapowiada, że dzisiaj złoży pozew w sądzie przeciwko organizatorom referendum w sprawie odwołania władz gminy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Referendum odbędzie się 17 maja. Mieszkańcy gminy zdecydują nie tylko o losie wójta, ale i Rady Gminy. Do udziału w głosowaniu zachęcają ich ogłoszenia zawierające listę grzechów władz Niedrzwicy. Podpisali je "Inicjatorzy referendum”.

Lista zarzutów jest długa. Jej autorzy zarzucają wójtowi i radnym m.in. "brak pozyskiwania jakichkolwiek środków unijnych”, "gwałtownie postępujące zadłużenie gminy”, działania zmierzające do likwidacji szkół podstawowych w Czółnach, Sobieszczanach i na Mariance, brak przetargów na remonty i budowy oraz "zabór remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Niedrzwica Duża”.

- Wszystkie zarzuty jakie znalazły się w porozwieszanym ogłoszeniu są nieprawdziwe lub absurdalne. Dlatego autorów zarzutów pozwę w poniedziałek do sądu w trybie wyborczym. Chcę ich nauczyć odpowiedzialności za słowo - zapowiada Zdzisław Antoń.

Dlaczego wybiera się do sądu w trybie wyborczym? Wójt tłumaczy, że referendum, to też rodzaj wyborów.

Wójt podaje przykłady: nie chce likwidować szkół tylko przekazać je stowarzyszeniom, samorząd lub podległe mu instytucje zdobyły z Unii ok. 1,5 mln zł, a zadłużenie w ubiegłym roku było niższe niż to z 2007 r.

- Wójt mówiąc o sądzie próbuje nas zastraszyć. Gdyby na tych ogłoszeniach była nieprawda to już dawno pozwałby nas do sądu - stwierdza Andrzej Pyda, pełnomocnik grupy, który zbierając wymaganą liczbę podpisów mieszkańców doprowadziła referendum.

Wojna w gminie wybuchła po tym jak w marcu Antoń postanowił dać ośrodkowi kultury i sportu pomieszczenia zajmowane przez strażaków-ochotników.

- Zabrał nam naszą własność. Ostrzegałem go, że jeśli nie zmieni postępowania to z inicjatywy strażaków będzie referendum - mówi Ryszard Mirosław, prezes OSP w Niedrzwicy Dużej i były wójt (sam nie jest w grupie oficjalnych organizatorów referendum).

- Grupa osób związana z byłym wójtem zbyt pochopnie podjęła szkodliwą dla gminy decyzje o referendum. Ich celem jest przejęcie władzy. Lepiej gdyby poczekali półtora roku do kolejnych wyborów samorządowych. Nie trzeba by było wydawać pieniędzy z budżetu gminy i można by było uniknąć straty czasu - mówi Zdzisław Antoń. Referendum będzie kosztowało gminę ok. 30 tys. zł

- Chcemy zmian w naszej gminie i będziemy współpracowali z każdym, pan Mirosław służy nam wiedza i doświadczeniem - stwierdza Andrzej Pyda.

Antonia - cieszącego się sympatią PiS - krytykują również lokalni działacza PO. Podpadł im zablokowaniem możliwości wpisywania komentarzy na internetowej stronie samorządu. - To cenzura - alarmują.

Wójt tłumaczy, że poziom komentarzy uwłaczał powadze gminy.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkaniec / 20 maja 2009 o 20:07
0
[size=4]na internetowej stronie urzedu gminy wyniki referendum - aż 2358 głosów za odwołaniem wójta i tylko 158 za pozostawieniem na urzędzie ...
szok, szok ... wójcie - kończ waść, wstydu oszczędź !!![/size]
Avatar
~gość~ / 18 maja 2009 o 22:25
0
W miniona niedzielę mogliśmy śledzić dwa referenda, ale w jak różnym stylu prowadzone. Prezydent Sopotu wygrał i ma powód do dumy, jest to człowiek z wielką klasą. A wójt Niedrzwicy chyba nie może cieszyć się z wygranej, bo choć nie został odwołany to jednak poniósł porażkę.
Avatar
Krusnik02 / 18 maja 2009 o 08:12
0
I po referendum. O jego zasadności można by dyskutować - oparte na zarzutach, które sąd uznał za kłamstwo i nakazał poinformowanie społeczeństwa o tym fakcie w ciągu 48 godzin, czego inicjatorzy nie dopełnili. Informacje o rozstrzygnięciu, rozwieszone przez ludzi z UG zostały w "tajemniczych okolicznościach" usunięte, zapewne przez "niezidentyfikowanych sprawców".
Avatar
Gość / 16 maja 2009 o 01:16
0
powiem tak, że dzięki za wywieszanie żółtych plakatów z prośbą o nieuczestniczenie w referendum! właśnie wielu mieszkańców pójdzie przez to ,że taki żałosny apel napisaliście. skoro wygraliście i jesteście pewni swojego to po co te apele???
Avatar
Gość / 15 maja 2009 o 23:37
0
Jeśli jest taki niewinny to po co te plakaty,niemartw się inicjatorzy podporządkują się wyrokowi.Tylko zastanawia jedno po co przepraszac za prawdę.
Avatar
Przeciw kłamcom / 15 maja 2009 o 20:26
0
Sąd Okręgowy w Lublinie I Wydział cywilny
w składzie następującym:
przewodniczący: SSO Jolanta Szymanowska
protokolant: Jolanta Lisiowska
po rozpoznaniu w dniu 12 maja 2009 r. w Lublinie na rozprawie sprawy
z wniosku Zdzisława Antonia
z udziałem: Andrzeja Pydy, Elżbiety Kuśnierz, Kazimiery Opoki, Stanisława Niezgody, Edwardy Stachyry, Wiesławy Janczak, Zbigniewa
Bartoszcze, Czesława Pietrasia, Tomasza Zarajczyka, Piotra
Putowskiego, Romana Oleszka, Józefa Tomasza Drążyka, Jacka Wojtyły, Romana Kowalczyka, Janusza Pietrasia, Konrada Boguty, Mariusza Karasińskiego, Janiny Jurek, Stanisława Ostrowskiego i Jarosława Krzewińskiego.
protest wyborczy
Postanawia:
1. nakazać Andrzejowi Pyda, Elżbiecie Kuśnierz, Kazimierze Opoka,
Stanisławowi Niezgoda, Edwardzie Stachyrze, Wiesławie Janczak, Zbigniewowi Bartoszcze, Czesławowi Pietraś, Tomaszowi Zarajczyk, Piotrowi Putowskiemu, Romanowi Oleszek, Józefowi Tomaszowi
Drążyk, Jackowi Wojtyła, Romanowi Kowalczykowi, Januszowi
Pietraś, Konradowi Boguta, Mariuszowi Karasińskiemu, Janinie Jurek, Stanisławowi Ostrowskiemu i Jarosławowi Krzewińskiemu
sprostowania nieprawdziwych informacji zamieszczonych na plakatach zawierających ogłoszenie informujące o zamiarze przeprowadzenia
referendum w sprawie odwołania Wójta Gminy Niedrzwica Duża i Rady gminy Niedrzwica Duża
poprzez rozpowszechnienie w formie plakatu o wymiarach wg formatu arkusza 297 x 420 mm (format A3) w ilości 100 sztuk, na terenie gminy Niedrzwica Duża w sposób i miejscach zwyczajowo
przyjętych, w terminie 48 godzin od uprawomocnienia się orzeczenia oświadczenia następującej treści:
„inicjator referendum w sprawie odwołania Wójta Gminy Niedrzwica Duża i Rady Gminy Niedrzwica Duża oświadcza, że na plakatach zawierających
ogłoszenie informujące o zamiarze przeprowadzenia referendum
w sprawie odwołania Wójta Gminy Niedrzwica Duża i Rady Gminy Niedrzwica Duża podane zostały nieprawdziwe informacje.

To juz ode mnie - a druchowie strażacy i towarzysze z PSL i tak maja wyrok Sądu na nic. Teraz zbieraja się w watachy i zrywają plakaty informujące o wyroku sądu - i co gorsze - nie zamierzają wogóle wykonac wyroku Sądu. Jak tu cokolwiek robić dla tej gminy ... ręce opadają. Nie da się w paru słowach powiedzieć co wyrabiaja zwolennicy referendum. Fakt jest taki - kłamac można na różne sposoby, plotkowac, wymyślać bzdury - a wójt i rada gminy muszą udowadniać, że nie sa wielbładami - to jakaś PARANOJA. !!!!!!!!!!!!!!!!
Sąd Okręgowy w Lublinie I Wydział cywilny
w składzie następującym:
przewodniczący: SSO Jolanta Szymanowska
protokolant: Jolanta Lisiowska
po rozpoznaniu w dniu 12 maja 2009 r. w Lublinie na rozprawie sprawy
z wniosku Zdzisława Antonia
z udziałem: Andrzeja Pydy, Elżbiety Kuśnierz, Kazimiery Opoki, Stanisława Niezgody, Edwardy Stachyry, Wiesławy Janczak, Zbigniewa
Bartoszcze, Czesława Pietrasia, Tomasza Zarajczyka, Piotra
Putowskiego, Romana Oleszka, Józefa Tomasza Drążyka, Jacka Wojtyły, Romana ... rozwiń
Avatar
chłopski filozof / 14 maja 2009 o 17:54
0
Andrzej Pyda napisał:
... i jeżeli chodzi o taki wymiar tego aspektu,...


W aspekcie wymiaru tego aspektu, to stwierdzam, że jest on u ciebie przewymiarowany, przez co perspektywa problemu uległa procesowi fatamorgizacji, co powoduje zakłócenia w społecznym odbiorze istoty rzeczy.
Avatar
~gość~ / 14 maja 2009 o 16:07
0
Wszystko w rękach ludzi, mam nadzieję, że tych odpowiedzialnych w naszej gminie nie zabraknie i nikt nie przestraszy się gróźb zwolenników istniejącego porządku. Sądząc po wypowiedziach dużo bardziej podzielam poglądy zwolenników niż obraźliwie wypowiedzi przeciwników referendum. Życzę wszystkim odwagi w podjęciu odpowiedzialnej
Avatar
Andrzej Pyda / 14 maja 2009 o 12:11
0
Drodzy mieszkańcy nie będę się zniżał do poziomu człowieka który nie potrafi napisać jednego poprawnego zdania, dlatego powstrzymam się od komentowania jego wypowiedzi. Jeżeli chodzi o moją postawę obywatelską, to jako patriota i człowiek wierzący, czułem się zobowiązany do pomocy słabszym i jeżeli chodzi o taki wymiar tego aspektu, to czuję się wygrany. Każdy z państwa posiada sumienie i podejmie właściwą decyzję gdy przyjdzie czas referendum 17 maja. Jeśli chodzi o rozprawę w sądzie to wyjaśnienia Pana Sekretarza przed obliczem Sądu wzbudziły śmiech na całej sali, również na twarzy Pani Redaktor Naczelnej pisma "Niedrzwiczak" E. Karczyńskiej-Mierzyńskiej pojawił się uśmiech. Proszę Państwa jeżeli ktoś z Was był na rozprawie to wie że często stosując różne wybiegi prawne dochodzi do wypaczenia prawdy. Przykładem niech będzie nasze twierdzenie że "-Wójt i Rada Gminy budowali drogi kadencyjne 3-4 letnie", twierdzenia że jest to nawierzchnia kadencyjna nikt nie kwestionował, natomiast dowiedzieliśmy się że to nie było budowanie dróg, a jedynie remonty już istniejących. Podążając tym tokiem myślowym należałoby stwierdzić że informacja z "Niedrzwiczaka" marcowego jakoby Wójt wybudował 11 km dróg jest nieprawdziwa, ponieważ żadnej nie wybudował, a jedynie wyremontował. Pozostawiam Państwa z taką refleksją informując jednocześnie że w dniu dzisiejszym odwołaliśmy się od niekorzystnej dla nas decyzji Sądu. Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie Andrzej Pyda.
PS.
Swojej kultury osobistej nie powstydziłem się nigdzie i mam nadzieję że tak zostanie.
Drodzy mieszkańcy nie będę się zniżał do poziomu człowieka który nie potrafi napisać jednego poprawnego zdania, dlatego powstrzymam się od komentowania jego wypowiedzi. Jeżeli chodzi o moją postawę obywatelską, to jako patriota i człowiek wierzący, czułem się zobowiązany do pomocy słabszym i jeżeli chodzi o taki wymiar tego aspektu, to czuję się wygrany. Każdy z państwa posiada sumienie i podejmie właściwą decyzję gdy przyjdzie czas referendum 17 maja. Jeśli chodzi o rozprawę w sądzie to wyjaśnienia Pana Sekretarza przed obliczem Sądu wzbudz... rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2009 o 21:24
0
Ludzie skąd w was tyle jadu.Po co oczerniac się nawzajem,racja jest po stronie ludzi którzy chcą zmian i władzy która byłaby dla nich a nie oni dla niej.
Avatar
mieszkaniec / 20 maja 2009 o 20:07
0
[size=4]na internetowej stronie urzedu gminy wyniki referendum - aż 2358 głosów za odwołaniem wójta i tylko 158 za pozostawieniem na urzędzie ...
szok, szok ... wójcie - kończ waść, wstydu oszczędź !!![/size]
Avatar
~gość~ / 18 maja 2009 o 22:25
0
W miniona niedzielę mogliśmy śledzić dwa referenda, ale w jak różnym stylu prowadzone. Prezydent Sopotu wygrał i ma powód do dumy, jest to człowiek z wielką klasą. A wójt Niedrzwicy chyba nie może cieszyć się z wygranej, bo choć nie został odwołany to jednak poniósł porażkę.
Avatar
Krusnik02 / 18 maja 2009 o 08:12
0
I po referendum. O jego zasadności można by dyskutować - oparte na zarzutach, które sąd uznał za kłamstwo i nakazał poinformowanie społeczeństwa o tym fakcie w ciągu 48 godzin, czego inicjatorzy nie dopełnili. Informacje o rozstrzygnięciu, rozwieszone przez ludzi z UG zostały w "tajemniczych okolicznościach" usunięte, zapewne przez "niezidentyfikowanych sprawców".
Avatar
Gość / 16 maja 2009 o 01:16
0
powiem tak, że dzięki za wywieszanie żółtych plakatów z prośbą o nieuczestniczenie w referendum! właśnie wielu mieszkańców pójdzie przez to ,że taki żałosny apel napisaliście. skoro wygraliście i jesteście pewni swojego to po co te apele???
Avatar
Gość / 15 maja 2009 o 23:37
0
Jeśli jest taki niewinny to po co te plakaty,niemartw się inicjatorzy podporządkują się wyrokowi.Tylko zastanawia jedno po co przepraszac za prawdę.
Avatar
Przeciw kłamcom / 15 maja 2009 o 20:26
0
Sąd Okręgowy w Lublinie I Wydział cywilny
w składzie następującym:
przewodniczący: SSO Jolanta Szymanowska
protokolant: Jolanta Lisiowska
po rozpoznaniu w dniu 12 maja 2009 r. w Lublinie na rozprawie sprawy
z wniosku Zdzisława Antonia
z udziałem: Andrzeja Pydy, Elżbiety Kuśnierz, Kazimiery Opoki, Stanisława Niezgody, Edwardy Stachyry, Wiesławy Janczak, Zbigniewa
Bartoszcze, Czesława Pietrasia, Tomasza Zarajczyka, Piotra
Putowskiego, Romana Oleszka, Józefa Tomasza Drążyka, Jacka Wojtyły, Romana Kowalczyka, Janusza Pietrasia, Konrada Boguty, Mariusza Karasińskiego, Janiny Jurek, Stanisława Ostrowskiego i Jarosława Krzewińskiego.
protest wyborczy
Postanawia:
1. nakazać Andrzejowi Pyda, Elżbiecie Kuśnierz, Kazimierze Opoka,
Stanisławowi Niezgoda, Edwardzie Stachyrze, Wiesławie Janczak, Zbigniewowi Bartoszcze, Czesławowi Pietraś, Tomaszowi Zarajczyk, Piotrowi Putowskiemu, Romanowi Oleszek, Józefowi Tomaszowi
Drążyk, Jackowi Wojtyła, Romanowi Kowalczykowi, Januszowi
Pietraś, Konradowi Boguta, Mariuszowi Karasińskiemu, Janinie Jurek, Stanisławowi Ostrowskiemu i Jarosławowi Krzewińskiemu
sprostowania nieprawdziwych informacji zamieszczonych na plakatach zawierających ogłoszenie informujące o zamiarze przeprowadzenia
referendum w sprawie odwołania Wójta Gminy Niedrzwica Duża i Rady gminy Niedrzwica Duża
poprzez rozpowszechnienie w formie plakatu o wymiarach wg formatu arkusza 297 x 420 mm (format A3) w ilości 100 sztuk, na terenie gminy Niedrzwica Duża w sposób i miejscach zwyczajowo
przyjętych, w terminie 48 godzin od uprawomocnienia się orzeczenia oświadczenia następującej treści:
„inicjator referendum w sprawie odwołania Wójta Gminy Niedrzwica Duża i Rady Gminy Niedrzwica Duża oświadcza, że na plakatach zawierających
ogłoszenie informujące o zamiarze przeprowadzenia referendum
w sprawie odwołania Wójta Gminy Niedrzwica Duża i Rady Gminy Niedrzwica Duża podane zostały nieprawdziwe informacje.

To juz ode mnie - a druchowie strażacy i towarzysze z PSL i tak maja wyrok Sądu na nic. Teraz zbieraja się w watachy i zrywają plakaty informujące o wyroku sądu - i co gorsze - nie zamierzają wogóle wykonac wyroku Sądu. Jak tu cokolwiek robić dla tej gminy ... ręce opadają. Nie da się w paru słowach powiedzieć co wyrabiaja zwolennicy referendum. Fakt jest taki - kłamac można na różne sposoby, plotkowac, wymyślać bzdury - a wójt i rada gminy muszą udowadniać, że nie sa wielbładami - to jakaś PARANOJA. !!!!!!!!!!!!!!!!
Sąd Okręgowy w Lublinie I Wydział cywilny
w składzie następującym:
przewodniczący: SSO Jolanta Szymanowska
protokolant: Jolanta Lisiowska
po rozpoznaniu w dniu 12 maja 2009 r. w Lublinie na rozprawie sprawy
z wniosku Zdzisława Antonia
z udziałem: Andrzeja Pydy, Elżbiety Kuśnierz, Kazimiery Opoki, Stanisława Niezgody, Edwardy Stachyry, Wiesławy Janczak, Zbigniewa
Bartoszcze, Czesława Pietrasia, Tomasza Zarajczyka, Piotra
Putowskiego, Romana Oleszka, Józefa Tomasza Drążyka, Jacka Wojtyły, Romana ... rozwiń
Avatar
chłopski filozof / 14 maja 2009 o 17:54
0
Andrzej Pyda napisał:
... i jeżeli chodzi o taki wymiar tego aspektu,...


W aspekcie wymiaru tego aspektu, to stwierdzam, że jest on u ciebie przewymiarowany, przez co perspektywa problemu uległa procesowi fatamorgizacji, co powoduje zakłócenia w społecznym odbiorze istoty rzeczy.
Avatar
~gość~ / 14 maja 2009 o 16:07
0
Wszystko w rękach ludzi, mam nadzieję, że tych odpowiedzialnych w naszej gminie nie zabraknie i nikt nie przestraszy się gróźb zwolenników istniejącego porządku. Sądząc po wypowiedziach dużo bardziej podzielam poglądy zwolenników niż obraźliwie wypowiedzi przeciwników referendum. Życzę wszystkim odwagi w podjęciu odpowiedzialnej
Avatar
Andrzej Pyda / 14 maja 2009 o 12:11
0
Drodzy mieszkańcy nie będę się zniżał do poziomu człowieka który nie potrafi napisać jednego poprawnego zdania, dlatego powstrzymam się od komentowania jego wypowiedzi. Jeżeli chodzi o moją postawę obywatelską, to jako patriota i człowiek wierzący, czułem się zobowiązany do pomocy słabszym i jeżeli chodzi o taki wymiar tego aspektu, to czuję się wygrany. Każdy z państwa posiada sumienie i podejmie właściwą decyzję gdy przyjdzie czas referendum 17 maja. Jeśli chodzi o rozprawę w sądzie to wyjaśnienia Pana Sekretarza przed obliczem Sądu wzbudziły śmiech na całej sali, również na twarzy Pani Redaktor Naczelnej pisma "Niedrzwiczak" E. Karczyńskiej-Mierzyńskiej pojawił się uśmiech. Proszę Państwa jeżeli ktoś z Was był na rozprawie to wie że często stosując różne wybiegi prawne dochodzi do wypaczenia prawdy. Przykładem niech będzie nasze twierdzenie że "-Wójt i Rada Gminy budowali drogi kadencyjne 3-4 letnie", twierdzenia że jest to nawierzchnia kadencyjna nikt nie kwestionował, natomiast dowiedzieliśmy się że to nie było budowanie dróg, a jedynie remonty już istniejących. Podążając tym tokiem myślowym należałoby stwierdzić że informacja z "Niedrzwiczaka" marcowego jakoby Wójt wybudował 11 km dróg jest nieprawdziwa, ponieważ żadnej nie wybudował, a jedynie wyremontował. Pozostawiam Państwa z taką refleksją informując jednocześnie że w dniu dzisiejszym odwołaliśmy się od niekorzystnej dla nas decyzji Sądu. Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie Andrzej Pyda.
PS.
Swojej kultury osobistej nie powstydziłem się nigdzie i mam nadzieję że tak zostanie.
Drodzy mieszkańcy nie będę się zniżał do poziomu człowieka który nie potrafi napisać jednego poprawnego zdania, dlatego powstrzymam się od komentowania jego wypowiedzi. Jeżeli chodzi o moją postawę obywatelską, to jako patriota i człowiek wierzący, czułem się zobowiązany do pomocy słabszym i jeżeli chodzi o taki wymiar tego aspektu, to czuję się wygrany. Każdy z państwa posiada sumienie i podejmie właściwą decyzję gdy przyjdzie czas referendum 17 maja. Jeśli chodzi o rozprawę w sądzie to wyjaśnienia Pana Sekretarza przed obliczem Sądu wzbudz... rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2009 o 21:24
0
Ludzie skąd w was tyle jadu.Po co oczerniac się nawzajem,racja jest po stronie ludzi którzy chcą zmian i władzy która byłaby dla nich a nie oni dla niej.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 1 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 11 8

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 28 17

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 610 63

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.