Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 listopada 2014 r.
15:00
Edytuj ten wpis

Wybory 2014 oficjalne wyniki: Kto w radach miast w woj. lubelskim (lista)

Autor: Zdjęcie autora (j pab bar)
7 26 A A

Oficjalnie: w największych miastach regionu duży sukces PiS, choć nie wszędzie będzie rządzić. Będzie jeszcze gorąco, bo 30 listopada czekają nas trzy dogrywki prezydenckie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
* Prawo i Sprawiedliwość wygrało w Lublinie, ale nie da rady koalicji Platformy Obywatelskiej i Wspólnego Lublina. Przewaga koalicjantów jest jednak bardzo krucha - to zaledwie 1 głos. Oznacza to, że druga kadencja prezydenta Krzysztofa Żuka będzie bardzo trudna.

* W Białej Podlaskiej również wygrała partia Jarosława Kaczyńskiego, ale musi stawić czoła dość dużemu rozdrobnieniu mandatów w radzie miasta, gdzie swoich przedstawicieli wprowadziły jeszcze cztery ugrupowania. Na razie PiS skupia się na wygraniu drugiej tury wyborów prezydenckich, na co ma poważne
szanse.

* Skład nowowybranej Rady Miasta Chełm pozwala przypuszczać, że jeśli Agata Fisz pokona w drugiej turze Grzegorza Raniewicza z PO, to w mieście nadal rządzić będzie koalicja Postaw na Chełm i PSL. Można też zakładać, że obaj dotychczasowi wiceprezydenci - Józef Górny i Stanisław Mościcki - zachowają swoje stanowiska. Jest też więcej niż pewne, że PSL ze swoimi czterema mandatami zażąda od koalicjanta dodatkowych stanowisk dla ludowców.

* W Puławach zdecydowanym zwycięzcą wyborów do rady miasta jest opozycyjne do tej pory PiS. Zarówno ugrupowanie zwycięskiego prezydenta Janusza Grobla, jak i koalicyjne do tej pory PO, przegrały wybory. Warunkiem sprawnego rządzenia jest więc dla Grobla koalicja z PiS i obsadzenie przez tę partię stanowiska wiceprezydenta. Na kandydata do tego fotela jest wymieniany Michał Godliński, który był konkurentem Grobla w wyborach prezydenckich. Obaj panowie już ze sobą zresztą współpracowali - Godliński w latach 1998-2002 zasiadał w zarządzie miasta kierowanym przez prezydenta Grobla.

* PiS ma dużą ochotę na rządy w Zamościu. Dziś do miasta przyjedzie Jarosław Kaczyński, by poprzeć Andrzeja Wnuka w drugiej turze wyborów prezydenckich. Czy to wystarczy do pokonania Marcina Zamoyskiego?

Rada Miasta Lublin

Prawo i Sprawiedliwość - 15 mandatów:

Eugeniusz Bielak
Paweł Breś
Stanisław Brzozowski
Zdzisław Drozd
Piotr Gawryszczak
Dariusz Jezior
Zbigniew Ławniczak
Helena Pietraszkiewicz
Tomasz Pitucha
Piotr Popiel
Ryszard Prus
Mieczysław Ryba
Małgorzata Suchanowska
Sylwester Tułajew
Marek Wójtowicz.

Platforma Obywatelska - 13 mandatów:

Leszek Daniewski
Piotr Dreher
Zbigniew Jurkowski
Wojciech Krakowski
Michał Krawczyk
Jan Madejek
Bartosz Margul
Monika Orzechowska
Jarosław Pakuła
Anna Ryfka
Beata Stepaniuk-Kuśmierzak
Marta Wcisło
Mateusz Zaczyński.
Wspólny Lublin - 3 mandaty:
Mariusz Banach
Piotr Kowalczyk
Marcin Nowak.

Prezydent - Krzysztof Żuk z PO (60,13 proc. w pierwsze turze)

Rada Miasta Biała Podlaska

Prawo i Sprawiedliwość - 10 mandatów:

Henryk Gródecki
Eliasz Iwan
Stefan Konarski
Marek Kuraś
Dariusz Litwiniuk
Alicja Łagowska
Sławomir Potocki
Wojciech Romaniuk
Dariusz Stefaniuk
Karol Sudewicz.

Platforma Obywatelska - 5 mandatów:

Marcin Izdebski
Michał Litwiniuk
Wojciech Sosnowski
Robert Wodniak
Małgorzata Zubkowicz-Demczuk.

Akcja Samorządowa-Nasze Miasto Wspólne Dobro - 5 mandatów:

Andrzej Czapski
Mariusz Michalczuk
Halina Mincewicz
Stefan Parafiniuk
Jerzy Sadowski.

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 2 mandaty:

Waldemar Godlewski
Kazimierz Nowak

Polskie Stronnictwo Ludowe - 1 mandat:

Henryk Chmiel

Prezydent: będzie druga tura - Dariusz Stefaniuk z PiS (45,10 proc.) kontra Andrzej Czapski (27,56 proc.) z Akcji Samorządowej-Nasze Miasto Wspólne Dobro.

Rada Miasta Chełm

KWW "Postaw na Chełm” - 8 mandatów:

Maciej Baranowski
Paweł Białas
Ryszard Dżaman
Agata Fisz
Zygmunt Gardziński
Ryszarda Mardoń
Kazimierz Mazurek
Stanisław Mościcki.

Prawo i Sprawiedliwość - 6 mandatów:

Longin Bożeński
Mirosław Czech
Elżbieta Nowakowska
Zdzisław Szwed
Leszek Senderski
Eugeniusz Wilkowski.

Platforma Obywatelska - 5 mandatów:

Dariusz Grabczuk
Jerzy Jaworski
Mariusz Kowalczuk
Piotr Malinowski
Małgorzata Sokół.

Polskie Stronnictwo Ludowe - 4 mandaty:

Krzysztof Głaz
Józef Górny
Artur Juszczak
Joanna Lis.

Prezydent: będzie druga tura - Agata Fisz z KWW "Postaw na Chełm” (49,32 proc.) kontra Grzegorz Raniewicz z PO (18 proc.).

Rada Miasta Puławy

Prawo i Sprawiedliwość - 14 mandatów:

Andrzej Berek
Zofia Bojarska
Ignacy Czeżyk
Halina Jarząbek
Tomasz Kraszewski
Artur Kwapiński
Bożena Krygier
Marzanna Pakuła
Ireneusz Rzepkowski
Ryszard Ścibior
Stefan Śliwczyński
Mieczysław Turski
Cezary Witkowski
Piotr Wójcik.

Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej - 4 mandaty:

Sławomir Przeździecki
Ryszard Stępień
Elżbieta Szymańska
Zbigniew Śliwiński.

Platforma Obywatelska - 2 mandaty:

Cezary Jędrzejczyk
Piotr Sadurski

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Teraz” - 1 mandat:

Paweł Maj

Prezydent - Janusz Grobel z Porozumienia Samorządowego Prawicy Puławskiej (67,02 proc. w pierwsze turze).

Rada Miasta Zamość

Prawo i Sprawiedliwość - 10 mandatów:

Szczepan Kitka
Piotr Kurzępa
Piotr Małysz
Józef Marzec
Jan Obszański
Adam Pawlik
Wanda Sędłak
Krzysztof Sowa
Marek Walewander
Dariusz Zagdański.

KWW Marcina Zamoyskiego - 5 mandatów:

Joanna Budzyńska
Leszek Łuczka
Jan Matwiejczuk
Maria Stręciwilk-Gościcka
Rafał Zwolak.

Platforma Obywatelska - 4 mandaty:

Ireneusz Godzisz
Elżbieta Kucharska
Marek Kudela
Marta Pfeifer

KWW Jerzego Nizioła - 4 mandaty:

Adam Kutyła
Jerzy Nizioł
Wiesław Nowakowski
Dorota Nowosad.

Prezydent: będzie druga tura - Marcin Zamoyski (44 proc.) z KWW Marcina Zamoyskiego kontra Andrzej Wnuk (34 proc.) - popierany przez PiS.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Apolinary iska / 20 listopada 2014 o 20:40
0

W Zamosciu caly rok to czas na grzybobranie.Juz blisko zima i co?Czerwony Muchomor nadal chce miec zdrowy pien.Trzeba pamietac, ze to grzyb trujacy.Czas go ...

Avatar
schaboszczak / 20 listopada 2014 o 19:15
0

To jest kolejny  "wałek"przekręt jak dokonuje się w tej chwili na oczach naszego narodu

Siedem długich lat ta komucho-konfidencja gra w chója z narodem polskim,teraz w tych wyborach nastąpiło apogeum, tego czerwonego warcholstwa i oszustwa,miejmy nadzieję że to będzie już szybki koniec tych POjebów.

Avatar
CELINA / 20 listopada 2014 o 18:54
0

NIE FAŁSZUJCIE DANYCH !!!!!

OFICJALNY PROTOKÓŁ Z WYBORÓW DO RADY MIASTA CHEŁMA JEST JUŻ WYWIESZONY.

ANNA MIRZWA z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ DOSTAŁA MANDAT DO RADY MIASTA CHEŁM.

BRAWO ANIU !!!!!

Avatar
mieszkanka z chełma / 20 listopada 2014 o 18:24
0

czytałam wywieszony protokół z Chełma, z którego wynika, że  w radzie miasta PO ma 6 mandatów a PiS - 5. A do rady weszła pani Mirzwa (PO) a nie pan Senderski (PiS)

Avatar
znismaczony wyborca / 20 listopada 2014 o 09:54
0

Przedtem zamach smoleński,a teraz taki pasztet,jak można temu bydłu jeszcze zaufać ?

Avatar
Jola / 20 listopada 2014 o 09:39
0

Jaki był procent oddanych głosów nieważnych ?

Dlaczego nie ma podanych tych danych ?

Przecież w tytule jest napisane "oficjalne wyniki".

To jest kolejny  "wałek"przekręt jak dokonuje się w tej chwili na oczach naszego narodu

Avatar
fikus / 20 listopada 2014 o 08:40
0

Jaki był procent oddanych głosów nieważnych ?

Dlaczego nie ma podanych tych danych ?

Przecież w tytule jest napisane "oficjalne wyniki".

Avatar
radna Viola / 20 listopada 2014 o 08:23
0

w du*** mam lata 60, nawet 70 i 80 i 90 interesuje mnie tu i teraz a nie to co było gdzieś i kiedyś. Mam gdzieś co Pan Zamoyski robił kiedyś, kogo przekupił, komu dał a komu zabrał, Panie Ktoś, czasy kiedyś były jakie były i trzeba sobie było dawać radę i każdy dawał jak umiał. Dziś jest dziś i tym trzeba żyć

Tak tak,to można i jakiegoś ruskiego POsadzić i też będzie,idiotka !!!

Avatar
Jola / 20 listopada 2014 o 08:08
0

w du*** mam lata 60, nawet 70 i 80 i 90 interesuje mnie tu i teraz a nie to co było gdzieś i kiedyś. Mam gdzieś co Pan Zamoyski robił kiedyś, kogo przekupił, komu dał a komu zabrał, Panie Ktoś, czasy kiedyś były jakie były i trzeba sobie było dawać radę i każdy dawał jak umiał. Dziś jest dziś i tym trzeba żyć

Idąc twoim tokiem rozumowania to może miastem zarządzać pedofil,gej,kryminalista,gangster czy jakiś inny zbok,historia i przeszłość w takim wypadku jest bardzo ważna,przynajmniej ja mam takie zdanie.

Idąc twoim tokiem rozumowania to może miastem zarządzać pedofil,gej,kryminalista,gangster czy jakiś inny zbok,historia i przeszłość w takim wypadku jest bardzo ważna,przynajmniej ja mam takie zdanie.

rozwiń
Avatar
zibi / 20 listopada 2014 o 08:05
0

to w Puławach Po dostała taki łomot- co na to przewodniczący minister Karpiński

Sprzeda azoty

Avatar
Apolinary iska / 20 listopada 2014 o 20:40
0

W Zamosciu caly rok to czas na grzybobranie.Juz blisko zima i co?Czerwony Muchomor nadal chce miec zdrowy pien.Trzeba pamietac, ze to grzyb trujacy.Czas go ...

Avatar
schaboszczak / 20 listopada 2014 o 19:15
0

To jest kolejny  "wałek"przekręt jak dokonuje się w tej chwili na oczach naszego narodu

Siedem długich lat ta komucho-konfidencja gra w chója z narodem polskim,teraz w tych wyborach nastąpiło apogeum, tego czerwonego warcholstwa i oszustwa,miejmy nadzieję że to będzie już szybki koniec tych POjebów.

Avatar
CELINA / 20 listopada 2014 o 18:54
0

NIE FAŁSZUJCIE DANYCH !!!!!

OFICJALNY PROTOKÓŁ Z WYBORÓW DO RADY MIASTA CHEŁMA JEST JUŻ WYWIESZONY.

ANNA MIRZWA z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ DOSTAŁA MANDAT DO RADY MIASTA CHEŁM.

BRAWO ANIU !!!!!

Avatar
mieszkanka z chełma / 20 listopada 2014 o 18:24
0

czytałam wywieszony protokół z Chełma, z którego wynika, że  w radzie miasta PO ma 6 mandatów a PiS - 5. A do rady weszła pani Mirzwa (PO) a nie pan Senderski (PiS)

Avatar
znismaczony wyborca / 20 listopada 2014 o 09:54
0

Przedtem zamach smoleński,a teraz taki pasztet,jak można temu bydłu jeszcze zaufać ?

Avatar
Jola / 20 listopada 2014 o 09:39
0

Jaki był procent oddanych głosów nieważnych ?

Dlaczego nie ma podanych tych danych ?

Przecież w tytule jest napisane "oficjalne wyniki".

To jest kolejny  "wałek"przekręt jak dokonuje się w tej chwili na oczach naszego narodu

Avatar
fikus / 20 listopada 2014 o 08:40
0

Jaki był procent oddanych głosów nieważnych ?

Dlaczego nie ma podanych tych danych ?

Przecież w tytule jest napisane "oficjalne wyniki".

Avatar
radna Viola / 20 listopada 2014 o 08:23
0

w du*** mam lata 60, nawet 70 i 80 i 90 interesuje mnie tu i teraz a nie to co było gdzieś i kiedyś. Mam gdzieś co Pan Zamoyski robił kiedyś, kogo przekupił, komu dał a komu zabrał, Panie Ktoś, czasy kiedyś były jakie były i trzeba sobie było dawać radę i każdy dawał jak umiał. Dziś jest dziś i tym trzeba żyć

Tak tak,to można i jakiegoś ruskiego POsadzić i też będzie,idiotka !!!

Avatar
Jola / 20 listopada 2014 o 08:08
0

w du*** mam lata 60, nawet 70 i 80 i 90 interesuje mnie tu i teraz a nie to co było gdzieś i kiedyś. Mam gdzieś co Pan Zamoyski robił kiedyś, kogo przekupił, komu dał a komu zabrał, Panie Ktoś, czasy kiedyś były jakie były i trzeba sobie było dawać radę i każdy dawał jak umiał. Dziś jest dziś i tym trzeba żyć

Idąc twoim tokiem rozumowania to może miastem zarządzać pedofil,gej,kryminalista,gangster czy jakiś inny zbok,historia i przeszłość w takim wypadku jest bardzo ważna,przynajmniej ja mam takie zdanie.

Idąc twoim tokiem rozumowania to może miastem zarządzać pedofil,gej,kryminalista,gangster czy jakiś inny zbok,historia i przeszłość w takim wypadku jest bardzo ważna,przynajmniej ja mam takie zdanie.

rozwiń
Avatar
zibi / 20 listopada 2014 o 08:05
0

to w Puławach Po dostała taki łomot- co na to przewodniczący minister Karpiński

Sprzeda azoty

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 0 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 18 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 4

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 9

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 1

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 50 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 3 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 96 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!