Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 października 2007 r.
21:10
Edytuj ten wpis

Zginął, bo uciekał

0 17 A A

Koniec śledztwa w sprawie postrzelenia motocyklisty przez policjanta w Chodlu. Sąd ostatecznie potwierdził, że funkcjonariusz miał prawo użyć broni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
20-letni Marcin Kopeć zginął 27 lipca ubiegłego roku. Tego dnia w Kraśniku dwaj zamaskowani mężczyźni napadli na hurtownię. Uciekli na motocyklu. Policjanci ustawili blokadę na rogatce Chodla. Mieli kontrolować motocyklistów. Marcin nie zatrzymał się na blokadzie. Minął policjanta i skręcił na skrzyżowaniu. Ruszył za nim radiowóz. Marcin po chwili zawrócił i znowu znalazł się naprzeciwko policjanta. Funkcjonariusz oddał pierwsze strzały. Potem - jak twierdzi - uskoczył przed nadjeżdżającym motocyklistą, który pomknął w kierunku Chodla. Policjant znowu zaczął strzelać. Trafił dwa razy. Jedna z kul była śmiertelna. Dopiero później okazało się, że Marcin uciekał, bo nie miał prawa jazdy.
Śledztwo w tej sprawie najpierw umorzyła Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Uznała, że policjant miał prawo użyć broni. Od jej decyzji odwołała się rodzina Marcina. Wczoraj sąd podtrzymał decyzję o umorzeniu. - Sąd uznał, że policjant miał uzasadnione podejrzenie, że motocyklista jest sprawcą napadu - mówi Barbara du Chateau, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. - To upoważniało go do użycia broni.
Policjant tak ocenił sytuację, bo motocyklista nic sobie nie robił z pościgu. - Funkcjonariusz myślał więc, że ma do czynienia ze sprawcą napadu, który ucieka, nie znając okolicy - argumentuje sąd. - Użycie broni było ostatecznością, bo nie powiodły się próby zatrzymania motocyklisty.
Zdaniem sądu, policjant użył broni w taki sposób, aby wyrządzić jak najmniej szkód: strzelał pojedynczo w oponę maszyny i dolne części ciała uciekiniera.
Wczorajsze postanowienie jest ostatecznie i zamyka postępowanie karne, dotyczące odpowiedzialności policjanta oraz jego zwierzchników.
- Przyjęliśmy je z wielkim żalem - powiedział nam Janusz Kopeć, ojciec Marcina. - Żona omal nie zemdlała, jak to usłyszała. Musiałem ją z sali wyprowadzić. W tej sprawie wiele rzeczy pozostało niewyjaśnionych.
Rodzina Marcina zapowiada, że dalej będzie się starała dojść prawdy. - Zastanawiam się nad dalszymi krokami - mówi Anna Gaj, adwokat rodziny Marcina. (fp)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Realista / 8 maja 2008 r. o 23:57
pies musi odpowiedziec napisał:
[size=4]TYLKO ZE POLICJAN ZNAL MARCINA I WIEDZIAL ZE TO ON JECHAL!STRZELAC MU SIE ZACHCIALO NIECH STRZELI DO SIEBIE CIEKAWE CZY BEDZIE MU DO SMIECHU ZE ZDOBYL JAAS ODZNAKE CZY COS BO BEZBRONNEGO CZLOWWIEKA ZASTRZELIL ....CIEKAWE....[/size] A CIEKAWE CO BYSCIE ZROBILI JAKBY MARCIN BYL Z WASZEJ RODZINY?MOZE WAS RODZICE NIE KOCHAJA I NA NIC WAM NIE POZWALAJA...?



Ty jesteś Prorok, czy wszechwiedzący narrator, bo tworzysz fikcję w oparciu o fakty, które dopasowujesz do swojej koncepcji tej historii. Skąd wiesz, że policjant na 100% wiedział, że to Marcin? Pohamuj swoje wizje, bo to grozi zaburzeniami w sferze świadomości. Najgorszą rzeczą jest nie odrózniać rzeczywistości od fikcji. Podpowiadam : siła autosugestii jest tak ogromna, że uwierzysz we wszystko w co chcesz wierzyć. - to obrazowa wizja przemian zachodzących w Twoim myśleniu - Ku przestrodze. Mam nadzieję, że odczytałeś, co stoi u ich podstaw i czym się kierujesz.
e dopasowujesz do swojej koncepcji tej historii. Skąd wiesz, że policjant na 100% wiedział, że to Marcin? Pohamuj swoje wizje, bo to grozi zaburzeniami w sferze świadomości. Najgorszą rzeczą jest nie odrózniać rzeczywistości od fikcji. Podpowiadam : siła autosugestii jest tak ogromna, że uwierzysz we wszystko w co chcesz wierzyć. - to obrazowa wizja przemian zachodzących w Twoim myśleniu - Ku przestrodze. Mam nadzieję, że odczytałeś, co stoi u ich podstaw i czym się kierujesz. rozwiń
Avatar
efa / 8 maja 2008 r. o 23:29
pies musi odpowiedziec napisał:
[b][size=4]A CIEKAWE CO BYSCIE ZROBILI JAKBY MARCIN BYL Z WASZEJ RODZINY?MOZE WAS RODZICE NIE KOCHAJA I NA NIC WAM NIE POZWALAJA...?


No i oczywiste! Głupi rodzice wychowali głupiego syna, bo to synek, któremu wolno i trzeba przychylić nieba. No i do "nieba" doprowadzili. Spłodzić prawie każdy umie, ale wychować potrafią nieliczni.
Kochający i mądry rodzic przekazuje dziecku wartości moralne, wzorce zachowania, etykę, a nie przyzwala na bezprawie.


No i oczywiste! Głupi rodzice wychowali głupiego syna, bo to synek, któremu wolno i trzeba przychylić nieba. No i do "nieba" doprowadzili. Spłodzić prawie każdy umie, ale wychować potrafią nieliczni.
Kochający i mądry rodzic przekazuje dziecku wartości moralne, wzorce zachowania, etykę, a nie przyzwala na bezprawie. rozwiń
Avatar
pies musi odpowiedziec / 8 maja 2008 r. o 14:53
[size=4]TYLKO ZE POLICJAN ZNAL MARCINA I WIEDZIAL ZE TO ON JECHAL!STRZELAC MU SIE ZACHCIALO NIECH STRZELI DO SIEBIE CIEKAWE CZY BEDZIE MU DO SMIECHU ZE ZDOBYL JAAS ODZNAKE CZY COS BO BEZBRONNEGO CZLOWWIEKA ZASTRZELIL ....CIEKAWE....[/size] A CIEKAWE CO BYSCIE ZROBILI JAKBY MARCIN BYL Z WASZEJ RODZINY?MOZE WAS RODZICE NIE KOCHAJA I NA NIC WAM NIE POZWALAJA...?
Avatar
"uciekinier" / 31 października 2007 r. o 08:45
Tylko patrzec jak do ............uciekających zaczną stzrelać : strażnicy miejscy,żandarmeria wojskowa,ochroniarze....itp. służby!!Tak więc....nie uciekać, robić gwałtownych ruchów,miec spuszczoną głowę....nie śmiać się.......po prostu nie wychodzić z domu!!!!
Avatar
Qmpel / 30 października 2007 r. o 17:10
może trafią lub nie!!!!!!!!!!!!! Niejedno zdarzenie w kraju z udziałem użycia broni przez tzw. stróżów prawa doprowadziło do tragedii!!!!!!!!!!! to świadczy o słabej ich psychice i panice....w obliczu decyzji jaką muszą podjąć.......mają broń...więc strzelają do "wszystkiego"....co im ucieka!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
(Anonimowy) / 30 października 2007 r. o 16:54
policjant strzelal (smiertelnie) z rogatki w momencie gdy motocyklista wjeżdzał do Chodla. Maszyna przejechala jeszcze kilkadziesiąt mertów i wpadła na rowerzystke pod sklepem.
Avatar
stacho / 30 października 2007 r. o 16:19
Nie masz racji, jest doipuszczalne bo ten szczeniak mógł najechać np na grupę małych dzieci. a tak juz nie najedzie bo to jego gryzą robaczki. i doibrze mu tak !!!!!!!!
Avatar
górnik z Bogdanki / 30 października 2007 r. o 16:17
Brawo POLICJA!!! zastrzelić każdego prezestępce, dość już mamy takich piratów jak ten zastrzelony. Policjanci nie dajcie się zastraszyć mamusiom zapłakanym opłakującym "niewinne" pociechy.. Briońcie swojego honoru i honoru kolegów policjantów. Brawo odważny sędzia.
Avatar
(Anonimowy) / 30 października 2007 r. o 14:11
... i aby skonczyły sie takie przypadki w których policjant boi sie wyciagnac bron bo bedzie miał dyscyplinarke i sprawe w sadzie wiecej uprawnien dla policjantów !!!!
Avatar
bodek / 30 października 2007 r. o 13:51
W poprzednich artykułach pisano ;koło Chodla etc. Teraz na rogatkach Chodla. Na publikowanych przez prasę zdjęciach widać zupełnie co innego. Zresztą zabity przez policjanta motocyklista wpadł na kobietę pod sklepem w centrum Chodla. Nie kwestionuję winy Marcina Śp. ,ale uzycie broni w stosunku do motocyklisty w centrum miasta i w gęstej zabudowie przy wielu mieszkańcach znajdujących sie w danej chwili na ulicy jest niedopuszczalne.!
Avatar
Realista / 8 maja 2008 r. o 23:57
pies musi odpowiedziec napisał:
[size=4]TYLKO ZE POLICJAN ZNAL MARCINA I WIEDZIAL ZE TO ON JECHAL!STRZELAC MU SIE ZACHCIALO NIECH STRZELI DO SIEBIE CIEKAWE CZY BEDZIE MU DO SMIECHU ZE ZDOBYL JAAS ODZNAKE CZY COS BO BEZBRONNEGO CZLOWWIEKA ZASTRZELIL ....CIEKAWE....[/size] A CIEKAWE CO BYSCIE ZROBILI JAKBY MARCIN BYL Z WASZEJ RODZINY?MOZE WAS RODZICE NIE KOCHAJA I NA NIC WAM NIE POZWALAJA...?



Ty jesteś Prorok, czy wszechwiedzący narrator, bo tworzysz fikcję w oparciu o fakty, które dopasowujesz do swojej koncepcji tej historii. Skąd wiesz, że policjant na 100% wiedział, że to Marcin? Pohamuj swoje wizje, bo to grozi zaburzeniami w sferze świadomości. Najgorszą rzeczą jest nie odrózniać rzeczywistości od fikcji. Podpowiadam : siła autosugestii jest tak ogromna, że uwierzysz we wszystko w co chcesz wierzyć. - to obrazowa wizja przemian zachodzących w Twoim myśleniu - Ku przestrodze. Mam nadzieję, że odczytałeś, co stoi u ich podstaw i czym się kierujesz.
e dopasowujesz do swojej koncepcji tej historii. Skąd wiesz, że policjant na 100% wiedział, że to Marcin? Pohamuj swoje wizje, bo to grozi zaburzeniami w sferze świadomości. Najgorszą rzeczą jest nie odrózniać rzeczywistości od fikcji. Podpowiadam : siła autosugestii jest tak ogromna, że uwierzysz we wszystko w co chcesz wierzyć. - to obrazowa wizja przemian zachodzących w Twoim myśleniu - Ku przestrodze. Mam nadzieję, że odczytałeś, co stoi u ich podstaw i czym się kierujesz. rozwiń
Avatar
efa / 8 maja 2008 r. o 23:29
pies musi odpowiedziec napisał:
[b][size=4]A CIEKAWE CO BYSCIE ZROBILI JAKBY MARCIN BYL Z WASZEJ RODZINY?MOZE WAS RODZICE NIE KOCHAJA I NA NIC WAM NIE POZWALAJA...?


No i oczywiste! Głupi rodzice wychowali głupiego syna, bo to synek, któremu wolno i trzeba przychylić nieba. No i do "nieba" doprowadzili. Spłodzić prawie każdy umie, ale wychować potrafią nieliczni.
Kochający i mądry rodzic przekazuje dziecku wartości moralne, wzorce zachowania, etykę, a nie przyzwala na bezprawie.


No i oczywiste! Głupi rodzice wychowali głupiego syna, bo to synek, któremu wolno i trzeba przychylić nieba. No i do "nieba" doprowadzili. Spłodzić prawie każdy umie, ale wychować potrafią nieliczni.
Kochający i mądry rodzic przekazuje dziecku wartości moralne, wzorce zachowania, etykę, a nie przyzwala na bezprawie. rozwiń
Avatar
pies musi odpowiedziec / 8 maja 2008 r. o 14:53
[size=4]TYLKO ZE POLICJAN ZNAL MARCINA I WIEDZIAL ZE TO ON JECHAL!STRZELAC MU SIE ZACHCIALO NIECH STRZELI DO SIEBIE CIEKAWE CZY BEDZIE MU DO SMIECHU ZE ZDOBYL JAAS ODZNAKE CZY COS BO BEZBRONNEGO CZLOWWIEKA ZASTRZELIL ....CIEKAWE....[/size] A CIEKAWE CO BYSCIE ZROBILI JAKBY MARCIN BYL Z WASZEJ RODZINY?MOZE WAS RODZICE NIE KOCHAJA I NA NIC WAM NIE POZWALAJA...?
Avatar
"uciekinier" / 31 października 2007 r. o 08:45
Tylko patrzec jak do ............uciekających zaczną stzrelać : strażnicy miejscy,żandarmeria wojskowa,ochroniarze....itp. służby!!Tak więc....nie uciekać, robić gwałtownych ruchów,miec spuszczoną głowę....nie śmiać się.......po prostu nie wychodzić z domu!!!!
Avatar
Qmpel / 30 października 2007 r. o 17:10
może trafią lub nie!!!!!!!!!!!!! Niejedno zdarzenie w kraju z udziałem użycia broni przez tzw. stróżów prawa doprowadziło do tragedii!!!!!!!!!!! to świadczy o słabej ich psychice i panice....w obliczu decyzji jaką muszą podjąć.......mają broń...więc strzelają do "wszystkiego"....co im ucieka!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
(Anonimowy) / 30 października 2007 r. o 16:54
policjant strzelal (smiertelnie) z rogatki w momencie gdy motocyklista wjeżdzał do Chodla. Maszyna przejechala jeszcze kilkadziesiąt mertów i wpadła na rowerzystke pod sklepem.
Avatar
stacho / 30 października 2007 r. o 16:19
Nie masz racji, jest doipuszczalne bo ten szczeniak mógł najechać np na grupę małych dzieci. a tak juz nie najedzie bo to jego gryzą robaczki. i doibrze mu tak !!!!!!!!
Avatar
górnik z Bogdanki / 30 października 2007 r. o 16:17
Brawo POLICJA!!! zastrzelić każdego prezestępce, dość już mamy takich piratów jak ten zastrzelony. Policjanci nie dajcie się zastraszyć mamusiom zapłakanym opłakującym "niewinne" pociechy.. Briońcie swojego honoru i honoru kolegów policjantów. Brawo odważny sędzia.
Avatar
(Anonimowy) / 30 października 2007 r. o 14:11
... i aby skonczyły sie takie przypadki w których policjant boi sie wyciagnac bron bo bedzie miał dyscyplinarke i sprawe w sadzie wiecej uprawnien dla policjantów !!!!
Avatar
bodek / 30 października 2007 r. o 13:51
W poprzednich artykułach pisano ;koło Chodla etc. Teraz na rogatkach Chodla. Na publikowanych przez prasę zdjęciach widać zupełnie co innego. Zresztą zabity przez policjanta motocyklista wpadł na kobietę pod sklepem w centrum Chodla. Nie kwestionuję winy Marcina Śp. ,ale uzycie broni w stosunku do motocyklisty w centrum miasta i w gęstej zabudowie przy wielu mieszkańcach znajdujących sie w danej chwili na ulicy jest niedopuszczalne.!
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cyrkulacje 2022. Zaczęło się od jednego spektaklu, a teraz to wielki festiwal
29 września 2022, 18:00
galeria

Cyrkulacje 2022. Zaczęło się od jednego spektaklu, a teraz to wielki festiwal

6 spektakli i 13 pokazów tworzy program Festiwalu Cyrku Współczesnego „Cyrkulacje” . Wydarzenia zaczynają się już w czwartek. To ostatni moment na zakup biletów i zarezerwowanie czasu na wydarzenie gratis

Zbudowali lądowisko na dachu szpitala, SOR miał ruszyć od 1 stycznia. Nadal nie działa
Pierwsza strona
galeria

Zbudowali lądowisko na dachu szpitala, SOR miał ruszyć od 1 stycznia. Nadal nie działa

Jest lądowisko na dachu, są miliony wydane na budowę nowej części szpitala. Wciąż nie ma tylko obiecanego szpitalnego oddziału ratunkowego, który ruszyć miał już na początku roku. A inne SOR-y w Lublinie zmagają się z przepełnieniem z powodu ogromnej liczby pacjentów.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 września 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 września 2022 r.

Azoty Puławy – RK Nexe Nasice 32:26. Solidna zaliczka [zdjęcia]
galeria

Azoty Puławy – RK Nexe Nasice 32:26. Solidna zaliczka [zdjęcia]

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Azotów Puławy. Drużyna Roberta Lisa pokonała we wtorek chorwacki zespół RK Nexe Nasice 32:26 w II rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej. Rewanż zostanie rozegrany 4 października.

Jak reaguje kobieta, kiedy to mężczyzna dobiera jej suknię ślubną?

Jak reaguje kobieta, kiedy to mężczyzna dobiera jej suknię ślubną?

Przyszłe panny młode dziwią się zwykle, gdy przy zakupie sukni doradza im mężczyzna. Czasami podchodzą do jego rad nieufnie. Inaczej jest jednak gdy zajmuje się nimi Łukasz Przychodzeń. Do jego lubelskiego salonu ciągną klientki z całej Polski.

Zamość w finansowym dołku. Prezydent już się głowi, jakie wydatki przyciąć

Zamość w finansowym dołku. Prezydent już się głowi, jakie wydatki przyciąć

Te 17 mln zł było potrzebne, aby zrealizować budżet i zapłacić za rozpoczęte inwestycje. Ale przy podejmowaniu uchwały zabrakło jednego głosu i dlatego Zamość nie może wyemitować obligacji. Co teraz? Prezydent już zastanawia się, z jakich inwestycji zrezygnować i czy np. nie trzeba będzie „zamrozić” budżetu obywatelskiego.

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki. W lubelskim brakuje ponad 220 osób do pomocy
zdjęcia
galeria

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki. W lubelskim brakuje ponad 220 osób do pomocy

Zaczęło się odliczanie do finału głośnej akcji pomocowej. Szlachetna Paczka czeka na wolontariuszy.

Wpadli na chwilę do znajomego. Na koniec taboret poleciał w okno samochodu
zdjęcia
galeria

Wpadli na chwilę do znajomego. Na koniec taboret poleciał w okno samochodu

Policja zatrzymała dwóch 20-latków, którzy przyszli w odwiedziny do starszego znajomego. Nie wiadomo dlaczego się na niego rzucili.

Lublin. W sobotę startuje "Otwarte Miasto"
1 października 2022, 16:00

Lublin. W sobotę startuje "Otwarte Miasto"

21 artystów, 25 prac w przestrzeni miasta i cały miesiąc zwiedzania. 1 października startuje XIV edycja Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej Otwarte Miasto / OPEN CITY.

Zamość. Mimo protestów mieszkańców jest zgoda dla dewelopera. Ale bloku nie będzie
galeria

Zamość. Mimo protestów mieszkańców jest zgoda dla dewelopera. Ale bloku nie będzie

Protesty mieszkańców na niewiele się zdały. Firma Lege Artis ma zielone światło dla swojej inwestycji mieszkaniowej na ulicy Młyńskiej w Zamościu. Radni, którzy dwukrotnie sprzeciwiali się budowie bloków, na ostatniej sesji zgodzili się, by w trybie ustawy lex deweloper powstały w tej lokalizacji szeregowce.

Rzeźby Rafała Olbińskiego w Galerii Gardzienice
6 października 2022, 18:00
galeria

Rzeźby Rafała Olbińskiego w Galerii Gardzienice

Prace jednego z najważniejszych współczesnych polskich artystów będzie można zobaczyć w Lublinie. Mowa o Rafale Olbińskim, którego rzeźby zaprezentuje Galeria Gardzienice (ul. Grodzka 5a). Uroczyste otwarcie ekspozycji nastąpi 6 października o godz. 18.

Dużo przyjemniej wyrzucać odpady w Puławach. Wodny świat na śmietnikowej altanie

Dużo przyjemniej wyrzucać odpady w Puławach. Wodny świat na śmietnikowej altanie

Do niedawna była to zwykła ściana osiedlowego śmietnika na puławskim osiedlu Niwa. W ostatni weekend dzięki miejscowym artystom, miłośnikom ulicznej sztuki, altana zyskała zupełnie nowy wygląd.

Lubelskie. Jodek potasu w szkołach i przychodniach. Już rozwożą do każdej gminy w regionie

Lubelskie. Jodek potasu w szkołach i przychodniach. Już rozwożą do każdej gminy w regionie

W szkołach, przychodniach i innych miejscach najbliższych mieszkańcom będzie można zaopatrzyć się w jodek potasu na wypadek zagrożenia radiacyjnego. Dzisiaj rozpoczęła się dystrybucja preparatów do wszystkich gmin w województwie lubelskim.

Lada dzień 42. Zamojskie Dni Muzyki
30 września 2022, 19:00

Lada dzień 42. Zamojskie Dni Muzyki

Jedna impreza, ale trzy koncerty, a każdy w innym klimacie. Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na 42. Zamojskie Dni Muzyki. Start w piątek, finał w niedzielę (30 września-2 października).

Chełm. Trzeba powtórzyć przetarg na deptak

Chełm. Trzeba powtórzyć przetarg na deptak

Miasto unieważniło przetarg na rewitalizację Parku Międzyosiedlowego w Chełmie i przebudowę deptaka. Jedyny oferent zażądał o ponad 8 mln zł więcej, niż planowano wydać na inwestycję.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!