Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 stycznia 2010 r.
11:03
Edytuj ten wpis

Związkowcy: Dostaliśmy mniej pieniędzy, bo naraziliśmy się staroście

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 13 A A

Jesteśmy szykanowani, bo zeznawaliśmy w sądzie przeciwko staroście - mówią związkowcy z Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim. W porównaniu z kolegami z firmy dostali najniższe podwyżki i wynagrodzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dwóch związkowców, którzy ostali się w ZDP, przywołuje wyniki kontroli jaką w grudniu w firmie zrobiła Państwowa Inspekcja Pracy. O kontrolę prosił NSZZ "Solidarność”.

Okazuje się, że dyrektor nie uzgodnił regulaminu wynagrodzenia ze związkowcami. Obaj mężczyźni dostali w 2009 roku podwyżki według najniższej stopy procentowej, niższe w porównaniu z innymi pracownikami (z wyjątkiem dozorców) mieli też nagrody w 2008 roku. Tylko jeden pracownik niezrzeszony dostał mniejszą nagrodę niż oni za pierwszy kwartał 2009 r.

- Nikt z pracowników ZDP nie był dyskryminowany przy przyznawaniu podwyżek i nagród - mówi Wiesław Mika, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim.

Dyrektor nie wprowadził "żadnych sformalizowanych zasad lub kryteriów przyznawania nagród uznaniowych” – stwierdził PIP.

Mika tłumaczył, że związkowcy byli m. in. niedyspozycyjni, nie dbali o sprzęt, byli opieszali. Kontrolerzy nie potrafili ocenić tych zarzutów, ale zalecili dyrektorowi żeby był obiektywny i sprawiedliwy przy przyznawaniu podwyżek i nagród.

- Dwa lata temu byłem najlepszym pracownikiem. Wygląda na to, że teraz tak nas traktują, bo jesteśmy głównymi świadkami w sprawie przeciwko staroście z Opola Lubelskiego – mówi Piotr C., jeden ze związkowców. Tymczasem Mika zapewnia, że te dwie sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego.

Chodzi o proces starosty Zenona R. (PSL) oraz skarbniczki powiatu, członka Zarządu Powiatu oraz byłego dyrektora ZDP, który trwa od września 2008 roku. Prokuratura Rejonowa w Łukowie oskarżyła urzędników o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Grozi im do 10 lat więzienia.

"Dziennik Wschodni” ujawnił w 2007 roku, że oskarżeni wykorzystywali pracowników ZDP do robót na swoich prywatnych działkach. Nie tylko w godzinach pracy, ale również w soboty. Miało się to dziać za przyzwoleniem byłego dyrektora Zarządu Dróg. Jeden ze świadków opowiedział w sądzie, że m. in. kopał fundamenty i drogę dojazdową do garażu oraz równał plac.

- Do biura zarządu powiatu nie wpłynęła żadna skarga na temat ewentualnej dyskryminacji. Sprawy kadrowe w tym zatrudnianie, wynagradzanie oraz premiowanie pracowników to suwerenne prawo i przywilej dyrektora jednostki. Ponadto zwracam uwagę na fakt wiarygodności tych informacji, ponieważ płace pracowników objęte są tajemnicą (wysokość płac porównała PIP – red.). Pozostałych insynuacji i bajek nie będę komentował – komentuje starosta Zenon R.




Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 06:26
0
w starostwie juz dawno bylo glosno ze zwiazki sa nielegalne. towarzystwo nie moze zdzierzyc ze chlopki roztropki rozlozyly ich na lopatki. a jednak nauczka sie przydala:))))) ZYCZE POWODZENIA PANOM
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 21:08
0
Jak byś miał trochę rozumu pod deklem to byś zczaił,że zostało dwóch najodwarzniejszych którzy się sprzeciwili tej bandzie kolesi,a cała reszta sra ze strachu i chodza pod dyktando z opuszczonymi głowami i klapkami na oczach.A ci dwaj jak tyrali w soboty i po godzinach to byłi OK,a teraz to opier....cze? (co za złamas)
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 20:40
0
Należy jeszcze wspomnieć, że wcześniej wspomnianenu przedstawicielowi załogi dyrektor podwyższył grupę zaszeregowaqnia w 2009r. w zamian za układność.
Avatar
~xyz~ / 20 stycznia 2010 o 18:33
0
CIEKOTOWEJ ZNÓW ODBIJA SAMA PISZE ISAMA SOBIE ODPISUJE .A OJCA TO ZAPROWADZI DO WARIATKOWA ALBO DO PIERDLA ZA TO ,ŻE NAKŁONIŁA GO PRIMITYWNYCH KŁAMSTW W SĄDZIE
Avatar
DO RODZIKA I MIKI / 20 stycznia 2010 o 18:03
0
Gość napisał:
a tak wogole to kiedy final sprawy? ktos wie? ciekawy jestem jak zakonczy sie to




Moze pan Starosta wytłumaczy ten fakt jakim cudem swiadek-drogowiec (Maciejewski) ktory w sadzie zaprzeczył ze wykonywał roboty u Pana (wypychał ziemie pod kostke), i ze wogóle pana nie zna, nie widział nigdy został mianowany z ZDP PRZEDSTAWICIELEM ZAŁOGI, otrzymał jedna z najwyższych nagród uznaniowych i podwyzek??? Zbieg okolicznosci? Czy tak Pan i Mika wynagradzacie świadków któzy nie obciazyli was zeznaniami??? To mozna sprawdzic, PRAWDA???




Moze pan Starosta wytłumaczy ten fakt jakim cudem swiadek-drogowiec (Maciejewski) ktory w sadzie zaprzeczył ze wykonywał roboty u Pana (wypychał ziemie pod kostke), i ze wogóle pana nie zna, nie widział nigdy został mianowany z ZDP PRZEDSTAWICIELEM ZAŁOGI, otrzymał jedna z najwyższych nagród uznaniowych i podwyzek??? Zbieg okolicznosci? Czy tak Pan i Mika wynagradzacie świadków któzy nie obciazyli was zeznaniami??? To mozna sprawdzic, PRAWDA??? rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 17:21
0
Gość napisał:
zgodze sie, ze we łbach to sie przewrócilo ale kierownictwu!!!



a tak wogole to kiedy final sprawy? ktos wie? ciekawy jestem jak zakonczy sie to
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 16:50
0
szofer napisał:
Tym niby związkowcom to się chyba we łbach poprzewracało, niech się wezmą lepiej do roboty. Ostało się tylko dwóch największych opier.....czy i chcą rządzić firmą w sytuacji gdy pozostali pracownicy odeszli ze związku, gdyż się na nich poznali.



zgodze sie, ze we łbach to sie przewrócilo ale kierownictwu!!!
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 16:46
0
nie napisał:
Sprawa sądowa "kasztelana" powinna być jak najszybciej zakończona, a koleś przeniesiony jak najdalej od publicznych spraw. No cóż, miałeś chłopie złoty róg.... A teraz na przychylność ślepej Temidy trza liczyć Obyś tylko nie za karę nie wylądował na wójtówce na ojcowiźnie



Kasztelan niech gómowce czysci, bo za miesiac to do gnoju!
rozwiń
Avatar
nie / 20 stycznia 2010 o 16:26
0
Sprawa sądowa "kasztelana" powinna być jak najszybciej zakończona, a koleś przeniesiony jak najdalej od publicznych spraw. No cóż, miałeś chłopie złoty róg.... A teraz na przychylność ślepej Temidy trza liczyć Obyś tylko nie za karę nie wylądował na wójtówce na ojcowiźnie
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 16:10
0
MIKA SAM ZBIERAŁ PODPISY OD PRACOWNIKÓW ZDP, PO TYM JAK FIRME SKONTROLOWALA INSPEKCJA PRACY. BYŁ U MNIE. ALE KAZALEM MU SIE GONIC! PYTAŁ CZY NIE PODPISZE PISMA, ZE NIE CHCE BY W FIRMIE DZIAŁAŁY ZWIAZKI!!!! Tak to sie odbywa w drogówce powiatowej. Pracownicy maja tyle do gadania co zyd za okupacji
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 06:26
0
w starostwie juz dawno bylo glosno ze zwiazki sa nielegalne. towarzystwo nie moze zdzierzyc ze chlopki roztropki rozlozyly ich na lopatki. a jednak nauczka sie przydala:))))) ZYCZE POWODZENIA PANOM
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 21:08
0
Jak byś miał trochę rozumu pod deklem to byś zczaił,że zostało dwóch najodwarzniejszych którzy się sprzeciwili tej bandzie kolesi,a cała reszta sra ze strachu i chodza pod dyktando z opuszczonymi głowami i klapkami na oczach.A ci dwaj jak tyrali w soboty i po godzinach to byłi OK,a teraz to opier....cze? (co za złamas)
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 20:40
0
Należy jeszcze wspomnieć, że wcześniej wspomnianenu przedstawicielowi załogi dyrektor podwyższył grupę zaszeregowaqnia w 2009r. w zamian za układność.
Avatar
~xyz~ / 20 stycznia 2010 o 18:33
0
CIEKOTOWEJ ZNÓW ODBIJA SAMA PISZE ISAMA SOBIE ODPISUJE .A OJCA TO ZAPROWADZI DO WARIATKOWA ALBO DO PIERDLA ZA TO ,ŻE NAKŁONIŁA GO PRIMITYWNYCH KŁAMSTW W SĄDZIE
Avatar
DO RODZIKA I MIKI / 20 stycznia 2010 o 18:03
0
Gość napisał:
a tak wogole to kiedy final sprawy? ktos wie? ciekawy jestem jak zakonczy sie to




Moze pan Starosta wytłumaczy ten fakt jakim cudem swiadek-drogowiec (Maciejewski) ktory w sadzie zaprzeczył ze wykonywał roboty u Pana (wypychał ziemie pod kostke), i ze wogóle pana nie zna, nie widział nigdy został mianowany z ZDP PRZEDSTAWICIELEM ZAŁOGI, otrzymał jedna z najwyższych nagród uznaniowych i podwyzek??? Zbieg okolicznosci? Czy tak Pan i Mika wynagradzacie świadków któzy nie obciazyli was zeznaniami??? To mozna sprawdzic, PRAWDA???




Moze pan Starosta wytłumaczy ten fakt jakim cudem swiadek-drogowiec (Maciejewski) ktory w sadzie zaprzeczył ze wykonywał roboty u Pana (wypychał ziemie pod kostke), i ze wogóle pana nie zna, nie widział nigdy został mianowany z ZDP PRZEDSTAWICIELEM ZAŁOGI, otrzymał jedna z najwyższych nagród uznaniowych i podwyzek??? Zbieg okolicznosci? Czy tak Pan i Mika wynagradzacie świadków któzy nie obciazyli was zeznaniami??? To mozna sprawdzic, PRAWDA??? rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 17:21
0
Gość napisał:
zgodze sie, ze we łbach to sie przewrócilo ale kierownictwu!!!



a tak wogole to kiedy final sprawy? ktos wie? ciekawy jestem jak zakonczy sie to
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 16:50
0
szofer napisał:
Tym niby związkowcom to się chyba we łbach poprzewracało, niech się wezmą lepiej do roboty. Ostało się tylko dwóch największych opier.....czy i chcą rządzić firmą w sytuacji gdy pozostali pracownicy odeszli ze związku, gdyż się na nich poznali.



zgodze sie, ze we łbach to sie przewrócilo ale kierownictwu!!!
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 16:46
0
nie napisał:
Sprawa sądowa "kasztelana" powinna być jak najszybciej zakończona, a koleś przeniesiony jak najdalej od publicznych spraw. No cóż, miałeś chłopie złoty róg.... A teraz na przychylność ślepej Temidy trza liczyć Obyś tylko nie za karę nie wylądował na wójtówce na ojcowiźnie



Kasztelan niech gómowce czysci, bo za miesiac to do gnoju!
rozwiń
Avatar
nie / 20 stycznia 2010 o 16:26
0
Sprawa sądowa "kasztelana" powinna być jak najszybciej zakończona, a koleś przeniesiony jak najdalej od publicznych spraw. No cóż, miałeś chłopie złoty róg.... A teraz na przychylność ślepej Temidy trza liczyć Obyś tylko nie za karę nie wylądował na wójtówce na ojcowiźnie
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 16:10
0
MIKA SAM ZBIERAŁ PODPISY OD PRACOWNIKÓW ZDP, PO TYM JAK FIRME SKONTROLOWALA INSPEKCJA PRACY. BYŁ U MNIE. ALE KAZALEM MU SIE GONIC! PYTAŁ CZY NIE PODPISZE PISMA, ZE NIE CHCE BY W FIRMIE DZIAŁAŁY ZWIAZKI!!!! Tak to sie odbywa w drogówce powiatowej. Pracownicy maja tyle do gadania co zyd za okupacji
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 0

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 19 5

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 16 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 6

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 34 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 11 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek