Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 kwietnia 2016 r.
19:01

250 milionów euro na linię kolejową Lublin - Warszawa

Autor: Zdjęcie autora drs
0 13 A A

Jest komplet pieniędzy na modernizację torów między Lublinem a Warszawą. Kredytu w wysokości ćwierć miliarda euro udzielił Europejski Bank Inwestycyjny. Pieniądze trafią też na przygotowanie pociągom objazdu przez Łuków. – Zdążymy na czas – zapewniają kolejarze.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przebudowa szlaku do Warszawy będzie współfinansowana przez Unię Europejską, ale część pieniędzy musi wyłożyć polska kolej, która właśnie dlatego zaciąga kredyt w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Spółka tłumaczy, że korzysta „ze wszystkich dostępnych źródeł finansowania inwestycji”.

Kredyt został udzielony nie tylko na modernizację szlaku do Warszawy, ale też przygotowanie na jej czas objazdu przez Łuków, którym pojadą zarówno pociągi pasażerskie, jak i towarowe. Objazd, według deklaracji kolei, powinien być gotowy przed wiosną przyszłego roku, kiedy to ma się zacząć przebudowa torów do stolicy wymuszająca zamknięcie szlaku na jego przeważającej długości.

W wyniku przebudowy linii prowadzącej do stolicy podróż pociągiem z Lublina do Warszawy ma się skrócić do około 100 minut.

Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 maja 2016 o 13:20
0
Skoro normalnie jedzie ok 120 minut, to gdzie tu promocja?
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2016 o 20:00
0
"W tym chorym państwie nawet nie można zabić wroga rasy". Kolejny wyciek korespondencji odsłania brzydszą twarz ONR Tajemnicza grupa hakerska opublikowała kompletny zrzut kilku forów internetowych związanych z Obozem Narodowo-Radykalnym, w tym tego dostępnego wyłącznie dla członków ONR. Wśród tysięcy wpisów wiele jest takich, którymi organizacja raczej nie chciałaby pochwalić się publicznie. Mowa jest na przykład o obronie białej rasy, "zdrowej agresji wobec obcych", współpracy lokalnych grup z neofaszystowską organizacją terrorystyczny czy… utworzeniu departamentu wywiadu, który rozpracowuje środowiska lewicowe. "Już od kilku lat prowadzone są działania związane z inwigilacją i kontrolą środowisk i ruchów o charakterze kibolskim, faszystowskim i neo-nazistowskim w Polsce. Posiadamy dokładne informacje na temat ich struktur i działaczy. Posiadamy swoich ludzi wewnątrz każdej liczącej się organizacji, ludzi, którzy nam pozwolili zebrać i zweryfikować tak potężną bazę danych. Dzięki ich poświęceniu możemy dzisiaj opublikować cząstkę naszej wiedzy" – taki komunikat pojawił się na tronie gnwp.eu, na której opublikowano materiały z forów internetowych. Nie wiadomo, kto stoi za publikacją. Kiedy trzy miesiące temu do sieci trafiło 700 stron zapisu facebookowych rozmów Przemysława Holochera, byłego szefa ONR i działacza Ruchu Narodowego, "Antifa" pisała, że to "ludzie z Wikileaks znaleźli chwilę". Dziś podobnych wskazówek nie ma. Na stronie jest za to tajemniczy zegar, który odlicza czas pozostały do… no właśnie, nie wiadomo czego. W momencie publikacji tego tekstu wskazuje 29 dni. Baza wpisów została zaprezentowana w formie wyszukiwarki: materiały można więc wybierać pod kątem konkretnych tematów czy wątków. Są tam też prywatne wiadomości użytkowników forów, informacje o komentujących oraz dokumenty, które krążą wewnątrz organizacji. Poniżej przedstawiamy tylko kilka wybranych spraw i cytatów. Cała baza dostępna jest TUTAJ. "Mokre sny" o wywiadzie i kontrwywiadzie Autorzy strony z materiałami ONR-u piszą, że narodowcy mają "mokre sny o utworzeniu tajnych służb". Na potwierdzenie publikują pismo do kierownika głównego ONR "w sprawie konieczności powołania sekcji spraw wewnętrznych - SSW ONR". Jest w nim mowa o przemyśleniach kilku ONR-owców, którzy stwierdzili, że wraz z napływem nowych członków organizacja jest coraz bardziej narażona na działalność "informatorów służb specjalnych, redakcji gazet i mediów nieprzychylnych, ugrupowań anarchistycznych i lewackich oraz wszelkiej maści rozłamowców i wywrotowców". Dlatego też pada propozycja stworzenia służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych. I Departament Wywiadu miałby się zajmować m.in. rozpracowywaniem lewicowych organizacji, sprawdzaniem kandydatów do ONR oraz pozyskiwaniem członków innych ugrupowań narodowych. Przykładowe obowiązki "Biura A SSW ONR" - pozyskiwanie drogą operacyjnego rozpoznania oraz na podstawie tzw. białego wywiadu (czyli szukania informacji na dany temat w środkach masowego przekazu tj: internet, prasa, telewizja) informacji na temat wrogów idei narodowej; - ustalanie tożsamości osób zaangażowanych w działalność na szkodę ONR, wykazujących postawę antyoenerowską, antynarodową, antypolską; - prowadzenie czynności operacyjno rozpoznawczych wśród powyższych ugrupowań oraz neutralizowanie i zapobieganie niebezpieczeństwu płynącemu z ich strony dla ONR- u i ruchu narodowego w Polsce a także osłabianie ich potencjału poprzez „tajne operacje”. CZYTAJ WIĘCEJ Z zapisu korespondencji wynika, że pomysł się spodobał. "Oświadczam, że z dniem 03.10.2012 r. na mocy postanowienia Zarządu Głównego ONR i Kierownika Głównego powołuje się Sekcję Spraw Wewnętrznych ONR" – możemy przeczytać. Biała rasa Tak zatytułowany jest jeden z wątków dyskusji, którą prowadzą komentujący na forum ONR. Pada otwarte pytanie: czy człowiek innego koloru skóry, pochodzący z innego kręgu kulturowego, może stać się Polakiem? I odpowiedzi, z których większość jest na "NIE". Jeden z użytkowników podpisany jako "Fanatyk87" pisze: "Nie wyobrażam sobie murzyna, araba czy innego chinola żeby był Polakiem. (…) Dla mnie miejscem czarnucha jest Afryka, żółtka Chiny, pedałów USA, a Słowian środkowa i wschodnia Europa. Nie jestem rasistą". "Mrówa" Ja jestem za tym zeby tu i teraz przestac przyjmowac imigrantów , żeby juz tutaj sie niezjezdzali a tych co juz są i np nie maja obywatelstwa wyprosic z kraju. Dla mnie wazne sa konkrety tabory cyganów - NIE , osiedla czarnych imigrantów -NIE , kebaby ,muzułmanie tak samo . Czepianie sie szczególow i skóry jako takiej uwazam za przesade . Przestanmy sprowadzac nowych a nasz naród za kilka lat znowu bedzie typowo polski. źródło: Forum ONR "Wiosło" Dla mnie jedyna dopuszczalna możliwość żeby kolorowi przebywali w Polsce to wakacje, wycieczki, studia za które zapłacą czymś wartościowym (co od razu dyskwalifikuje murzynów płacących w wirusach HIV, żółtaczce, rozkładzie moralnym i etycznym naszego społeczeństwa - to nie jest dobra waluta). Swoją drogą nie trudno zauważyć, że większość małpiszonów jest typowa tj: kolczyki z diamentami, koraliki, złoto, czapki jak rondle, spodnie w kostkach, AIDS dobrze wyeksponowany, zresztą żółtaczka też (żółte przekrwione gały, jak u goryla). Ponadto chód - chodzą tak jakby lekko kuleli na jedną nogę. źródło: Forum ONR W tym samym temacie inny internauta idzie jeszcze dalej i przekonuje, że "agresja wobec obcych grup jest zdrowym objawem i takie tendencje w Europie powinny być pożądane". "Logicznie, jakby mi się nagle do Katowic zjechało 30 k. Czechów to prędzej czy później byłyby ganianki" – stwierdza. Kolejny, podpisany jako "Premier", narzeka zaś: "Ehhh, w tym chorym państwie nie można nawet sobie zabić wroga rasy". Nie wstydzić się Combat 18 Ciekawy wątek dyskusji na forum dotyczy też Brygady Świętokrzyskiej ONR. To ona w ubiegłym roku zorganizowała w Kielcach marsz, w którym, jak wynika z wpisów, wzięli udział przedstawiciele Combat 18 - faszystowskiej międzynarodówki terrorystycznej. Sprawa wzbudziła kontrowersje wśród komentujących lokalnych działaczy ONR. Niektórzy obawiali się, że widoczna na marszu symbolika C18 wizerunkowo zaszkodzi Obozowi. Pojawiły się jednak także uspokajające głosy, które sporo mówią o stosunku do stosujących przemoc działaczy C18. "Proponuję troszkę wyluzować odnośnie tego C18. Po pierwsze, jeden z nich pomagał nam w plakatowaniu i przygotowan
"W tym chorym państwie nawet nie można zabić wroga rasy". Kolejny wyciek korespondencji odsłania brzydszą twarz ONR Tajemnicza grupa hakerska opublikowała kompletny zrzut kilku forów internetowych związanych z Obozem Narodowo-Radykalnym, w tym tego dostępnego wyłącznie dla członków ONR. Wśród tysięcy wpisów wiele jest takich, którymi organizacja raczej nie chciałaby pochwalić się publicznie. Mowa jest na przykład o obronie białej rasy, "zdrowej agresji wobec obcych", współpracy lokalnych grup z neofaszystowską organizacj... rozwiń
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2016 o 15:27
0
Skrocic do OK 100 minut???? Zartujecie???? To ile PO MODERNIZACJI ten pociag bedzie jechal bo jesli licze dobrze to ten ok 170 km odcinek przejedzie z predkoscia ok 102km na godzine.... Czy wy sobie JAJA ROBICIE???? Nawet jak policzymy po 3 min na stacjach (powiedzmy 6) czyli zostaje nam 82 min to i tak pociag pojedzie 131km na godzine. Zartujecie..... Powinien jechac conajmniej 160 (o 200 juz nie marze a na 300 jade do Niemiec albo Francji). Wtedy Wwa-Lublin by trwalo razem z postijami OK 70 min I WTEDY to zaczyna cos przypominac...
Avatar
STRAŻAK Z LOTNISKA / 23 kwietnia 2016 o 12:48
0

Jak tą LINIĘ - Szybkiej Kolei budować będzie 1-SZY BUDOWNICZY LOTNISKA Lublin - to te 250 mln EURO -to za mało. No przecież firmy muszą zarobić i żyć.

OCH TY OSZCZERCO SUGERUJESZ TRWANIE LUBELSKIEGO UKŁADU PO+PIS ?

FUJ ;-)

Avatar
Ość / 23 kwietnia 2016 o 12:07
0

Sto minut. Nie, ze sie czepiam ale uwierzę jak sie przejade!

Jeżeli mieszkańcy poszczególnych wiosek i miasteczek, które znajdują się przy tej linii, będą żądali, aby Dart się u nich zatrzymywał, bo oni TEŻ muszą mieć "nowoczesny" pociąg, aby dojechać na odpust do sąsiedniej wsi - to NA PEWNO będzie dużo dłużej, jak 100 minut... a kto wie, czy i nie dłużej, jak jest teraz... To tak w związku z planami wybudowania przystanka kolejowego w okolicach Czubów, bo mieszkańcom dzielnicy "za daleko" do głównego dworca PKP i maja "duże" utrudnienia, aby dojechać do Warszawy, więc pociągi z i do Warszawy MUSZĄ się tam zatrzymywać. Tak to "polityka" wygrywa ze zdrowym rozsądkiem - jak we Włoszczowej swego czasu... i do dzisiaj w tej Włoszczowej zatrzymuje się nawet Pendolino, co już zakrawa na absurd! A prawda jest taka, że im więcej przystanków po drodze, tym bardziej wydłuża się czas przejazdu i rosną koszta energetyczne tego przejazdu, bo nie można w nieskończoność zwiększać mocy, prędkości i przyspieszeń wymaganych, aby w jak najkrótszym czasie pociąg, o wadze kilkuset ton, osiągnął swoją nominalną prędkość na trasie i z niej wyhamował.

Jeżeli mieszkańcy poszczególnych wiosek i miasteczek, które znajdują się przy tej linii, będą żądali, aby Dart się u nich zatrzymywał, bo oni TEŻ muszą mieć "nowoczesny" pociąg, aby dojechać na odpust do sąsiedniej wsi - to NA PEWNO będzie dużo dłużej, jak 100 minut... a kto wie, czy i nie dłużej, jak jest teraz... To tak w związku z planami wybudowania przystanka kolejowego w okolicach Czubów, bo mieszkańcom dzielnicy "za daleko" do głównego dworca PKP i maja "duże" utrudnienia, aby dojechać do Warszawy, więc pociągi z i do... rozwiń

Avatar
Gość / 23 kwietnia 2016 o 08:32
0
Jak tą LINIĘ - Szybkiej Kolei budować będzie 1-SZY BUDOWNICZY LOTNISKA Lublin - to te 250 mln EURO -to za mało. No przecież firmy muszą zarobić i żyć.
Avatar
olo / 23 kwietnia 2016 o 07:06
0

250 milionów za 40min krótszą podróż...

Chodzi też o bezpieczeństwo. Obecnie tory w niektórych miejscach mają stare, drewniane podkłady. Zanim napiszecie, pomyślcie.

Avatar
Gość / 23 kwietnia 2016 o 07:04
0
Rozumiem, że objazd przez linię nr 30 będzie zelektryfikowany? Obecnie linia ta nie ma sieci trakcyjnej i jest jednotorowa.
Avatar
qw / 22 kwietnia 2016 o 23:46
0
100minut do granic Warszawy? pozniej jest stala predkosc i. 30 minut do centralnej, wiec wtyjdzie z 10 15minut krocej niz teraz
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2016 o 20:13
0
250 milionów za 40min krótszą podróż...
Avatar
Gość / 6 maja 2016 o 13:20
0
Skoro normalnie jedzie ok 120 minut, to gdzie tu promocja?
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2016 o 20:00
0
"W tym chorym państwie nawet nie można zabić wroga rasy". Kolejny wyciek korespondencji odsłania brzydszą twarz ONR Tajemnicza grupa hakerska opublikowała kompletny zrzut kilku forów internetowych związanych z Obozem Narodowo-Radykalnym, w tym tego dostępnego wyłącznie dla członków ONR. Wśród tysięcy wpisów wiele jest takich, którymi organizacja raczej nie chciałaby pochwalić się publicznie. Mowa jest na przykład o obronie białej rasy, "zdrowej agresji wobec obcych", współpracy lokalnych grup z neofaszystowską organizacją terrorystyczny czy… utworzeniu departamentu wywiadu, który rozpracowuje środowiska lewicowe. "Już od kilku lat prowadzone są działania związane z inwigilacją i kontrolą środowisk i ruchów o charakterze kibolskim, faszystowskim i neo-nazistowskim w Polsce. Posiadamy dokładne informacje na temat ich struktur i działaczy. Posiadamy swoich ludzi wewnątrz każdej liczącej się organizacji, ludzi, którzy nam pozwolili zebrać i zweryfikować tak potężną bazę danych. Dzięki ich poświęceniu możemy dzisiaj opublikować cząstkę naszej wiedzy" – taki komunikat pojawił się na tronie gnwp.eu, na której opublikowano materiały z forów internetowych. Nie wiadomo, kto stoi za publikacją. Kiedy trzy miesiące temu do sieci trafiło 700 stron zapisu facebookowych rozmów Przemysława Holochera, byłego szefa ONR i działacza Ruchu Narodowego, "Antifa" pisała, że to "ludzie z Wikileaks znaleźli chwilę". Dziś podobnych wskazówek nie ma. Na stronie jest za to tajemniczy zegar, który odlicza czas pozostały do… no właśnie, nie wiadomo czego. W momencie publikacji tego tekstu wskazuje 29 dni. Baza wpisów została zaprezentowana w formie wyszukiwarki: materiały można więc wybierać pod kątem konkretnych tematów czy wątków. Są tam też prywatne wiadomości użytkowników forów, informacje o komentujących oraz dokumenty, które krążą wewnątrz organizacji. Poniżej przedstawiamy tylko kilka wybranych spraw i cytatów. Cała baza dostępna jest TUTAJ. "Mokre sny" o wywiadzie i kontrwywiadzie Autorzy strony z materiałami ONR-u piszą, że narodowcy mają "mokre sny o utworzeniu tajnych służb". Na potwierdzenie publikują pismo do kierownika głównego ONR "w sprawie konieczności powołania sekcji spraw wewnętrznych - SSW ONR". Jest w nim mowa o przemyśleniach kilku ONR-owców, którzy stwierdzili, że wraz z napływem nowych członków organizacja jest coraz bardziej narażona na działalność "informatorów służb specjalnych, redakcji gazet i mediów nieprzychylnych, ugrupowań anarchistycznych i lewackich oraz wszelkiej maści rozłamowców i wywrotowców". Dlatego też pada propozycja stworzenia służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych. I Departament Wywiadu miałby się zajmować m.in. rozpracowywaniem lewicowych organizacji, sprawdzaniem kandydatów do ONR oraz pozyskiwaniem członków innych ugrupowań narodowych. Przykładowe obowiązki "Biura A SSW ONR" - pozyskiwanie drogą operacyjnego rozpoznania oraz na podstawie tzw. białego wywiadu (czyli szukania informacji na dany temat w środkach masowego przekazu tj: internet, prasa, telewizja) informacji na temat wrogów idei narodowej; - ustalanie tożsamości osób zaangażowanych w działalność na szkodę ONR, wykazujących postawę antyoenerowską, antynarodową, antypolską; - prowadzenie czynności operacyjno rozpoznawczych wśród powyższych ugrupowań oraz neutralizowanie i zapobieganie niebezpieczeństwu płynącemu z ich strony dla ONR- u i ruchu narodowego w Polsce a także osłabianie ich potencjału poprzez „tajne operacje”. CZYTAJ WIĘCEJ Z zapisu korespondencji wynika, że pomysł się spodobał. "Oświadczam, że z dniem 03.10.2012 r. na mocy postanowienia Zarządu Głównego ONR i Kierownika Głównego powołuje się Sekcję Spraw Wewnętrznych ONR" – możemy przeczytać. Biała rasa Tak zatytułowany jest jeden z wątków dyskusji, którą prowadzą komentujący na forum ONR. Pada otwarte pytanie: czy człowiek innego koloru skóry, pochodzący z innego kręgu kulturowego, może stać się Polakiem? I odpowiedzi, z których większość jest na "NIE". Jeden z użytkowników podpisany jako "Fanatyk87" pisze: "Nie wyobrażam sobie murzyna, araba czy innego chinola żeby był Polakiem. (…) Dla mnie miejscem czarnucha jest Afryka, żółtka Chiny, pedałów USA, a Słowian środkowa i wschodnia Europa. Nie jestem rasistą". "Mrówa" Ja jestem za tym zeby tu i teraz przestac przyjmowac imigrantów , żeby juz tutaj sie niezjezdzali a tych co juz są i np nie maja obywatelstwa wyprosic z kraju. Dla mnie wazne sa konkrety tabory cyganów - NIE , osiedla czarnych imigrantów -NIE , kebaby ,muzułmanie tak samo . Czepianie sie szczególow i skóry jako takiej uwazam za przesade . Przestanmy sprowadzac nowych a nasz naród za kilka lat znowu bedzie typowo polski. źródło: Forum ONR "Wiosło" Dla mnie jedyna dopuszczalna możliwość żeby kolorowi przebywali w Polsce to wakacje, wycieczki, studia za które zapłacą czymś wartościowym (co od razu dyskwalifikuje murzynów płacących w wirusach HIV, żółtaczce, rozkładzie moralnym i etycznym naszego społeczeństwa - to nie jest dobra waluta). Swoją drogą nie trudno zauważyć, że większość małpiszonów jest typowa tj: kolczyki z diamentami, koraliki, złoto, czapki jak rondle, spodnie w kostkach, AIDS dobrze wyeksponowany, zresztą żółtaczka też (żółte przekrwione gały, jak u goryla). Ponadto chód - chodzą tak jakby lekko kuleli na jedną nogę. źródło: Forum ONR W tym samym temacie inny internauta idzie jeszcze dalej i przekonuje, że "agresja wobec obcych grup jest zdrowym objawem i takie tendencje w Europie powinny być pożądane". "Logicznie, jakby mi się nagle do Katowic zjechało 30 k. Czechów to prędzej czy później byłyby ganianki" – stwierdza. Kolejny, podpisany jako "Premier", narzeka zaś: "Ehhh, w tym chorym państwie nie można nawet sobie zabić wroga rasy". Nie wstydzić się Combat 18 Ciekawy wątek dyskusji na forum dotyczy też Brygady Świętokrzyskiej ONR. To ona w ubiegłym roku zorganizowała w Kielcach marsz, w którym, jak wynika z wpisów, wzięli udział przedstawiciele Combat 18 - faszystowskiej międzynarodówki terrorystycznej. Sprawa wzbudziła kontrowersje wśród komentujących lokalnych działaczy ONR. Niektórzy obawiali się, że widoczna na marszu symbolika C18 wizerunkowo zaszkodzi Obozowi. Pojawiły się jednak także uspokajające głosy, które sporo mówią o stosunku do stosujących przemoc działaczy C18. "Proponuję troszkę wyluzować odnośnie tego C18. Po pierwsze, jeden z nich pomagał nam w plakatowaniu i przygotowan
"W tym chorym państwie nawet nie można zabić wroga rasy". Kolejny wyciek korespondencji odsłania brzydszą twarz ONR Tajemnicza grupa hakerska opublikowała kompletny zrzut kilku forów internetowych związanych z Obozem Narodowo-Radykalnym, w tym tego dostępnego wyłącznie dla członków ONR. Wśród tysięcy wpisów wiele jest takich, którymi organizacja raczej nie chciałaby pochwalić się publicznie. Mowa jest na przykład o obronie białej rasy, "zdrowej agresji wobec obcych", współpracy lokalnych grup z neofaszystowską organizacj... rozwiń
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2016 o 15:27
0
Skrocic do OK 100 minut???? Zartujecie???? To ile PO MODERNIZACJI ten pociag bedzie jechal bo jesli licze dobrze to ten ok 170 km odcinek przejedzie z predkoscia ok 102km na godzine.... Czy wy sobie JAJA ROBICIE???? Nawet jak policzymy po 3 min na stacjach (powiedzmy 6) czyli zostaje nam 82 min to i tak pociag pojedzie 131km na godzine. Zartujecie..... Powinien jechac conajmniej 160 (o 200 juz nie marze a na 300 jade do Niemiec albo Francji). Wtedy Wwa-Lublin by trwalo razem z postijami OK 70 min I WTEDY to zaczyna cos przypominac...
Avatar
STRAŻAK Z LOTNISKA / 23 kwietnia 2016 o 12:48
0

Jak tą LINIĘ - Szybkiej Kolei budować będzie 1-SZY BUDOWNICZY LOTNISKA Lublin - to te 250 mln EURO -to za mało. No przecież firmy muszą zarobić i żyć.

OCH TY OSZCZERCO SUGERUJESZ TRWANIE LUBELSKIEGO UKŁADU PO+PIS ?

FUJ ;-)

Avatar
Ość / 23 kwietnia 2016 o 12:07
0

Sto minut. Nie, ze sie czepiam ale uwierzę jak sie przejade!

Jeżeli mieszkańcy poszczególnych wiosek i miasteczek, które znajdują się przy tej linii, będą żądali, aby Dart się u nich zatrzymywał, bo oni TEŻ muszą mieć "nowoczesny" pociąg, aby dojechać na odpust do sąsiedniej wsi - to NA PEWNO będzie dużo dłużej, jak 100 minut... a kto wie, czy i nie dłużej, jak jest teraz... To tak w związku z planami wybudowania przystanka kolejowego w okolicach Czubów, bo mieszkańcom dzielnicy "za daleko" do głównego dworca PKP i maja "duże" utrudnienia, aby dojechać do Warszawy, więc pociągi z i do Warszawy MUSZĄ się tam zatrzymywać. Tak to "polityka" wygrywa ze zdrowym rozsądkiem - jak we Włoszczowej swego czasu... i do dzisiaj w tej Włoszczowej zatrzymuje się nawet Pendolino, co już zakrawa na absurd! A prawda jest taka, że im więcej przystanków po drodze, tym bardziej wydłuża się czas przejazdu i rosną koszta energetyczne tego przejazdu, bo nie można w nieskończoność zwiększać mocy, prędkości i przyspieszeń wymaganych, aby w jak najkrótszym czasie pociąg, o wadze kilkuset ton, osiągnął swoją nominalną prędkość na trasie i z niej wyhamował.

Jeżeli mieszkańcy poszczególnych wiosek i miasteczek, które znajdują się przy tej linii, będą żądali, aby Dart się u nich zatrzymywał, bo oni TEŻ muszą mieć "nowoczesny" pociąg, aby dojechać na odpust do sąsiedniej wsi - to NA PEWNO będzie dużo dłużej, jak 100 minut... a kto wie, czy i nie dłużej, jak jest teraz... To tak w związku z planami wybudowania przystanka kolejowego w okolicach Czubów, bo mieszkańcom dzielnicy "za daleko" do głównego dworca PKP i maja "duże" utrudnienia, aby dojechać do Warszawy, więc pociągi z i do... rozwiń

Avatar
Gość / 23 kwietnia 2016 o 08:32
0
Jak tą LINIĘ - Szybkiej Kolei budować będzie 1-SZY BUDOWNICZY LOTNISKA Lublin - to te 250 mln EURO -to za mało. No przecież firmy muszą zarobić i żyć.
Avatar
olo / 23 kwietnia 2016 o 07:06
0

250 milionów za 40min krótszą podróż...

Chodzi też o bezpieczeństwo. Obecnie tory w niektórych miejscach mają stare, drewniane podkłady. Zanim napiszecie, pomyślcie.

Avatar
Gość / 23 kwietnia 2016 o 07:04
0
Rozumiem, że objazd przez linię nr 30 będzie zelektryfikowany? Obecnie linia ta nie ma sieci trakcyjnej i jest jednotorowa.
Avatar
qw / 22 kwietnia 2016 o 23:46
0
100minut do granic Warszawy? pozniej jest stala predkosc i. 30 minut do centralnej, wiec wtyjdzie z 10 15minut krocej niz teraz
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2016 o 20:13
0
250 milionów za 40min krótszą podróż...
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 0 0

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 46 31

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 28 2

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 10

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 13 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 12

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 47 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!