Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lipca 2011 r.
15:14
Edytuj ten wpis

Autobusy Lublin-Świdnik: Jeśli będą, to tylko nocne

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 24 A A
 (Tomasz Koryszko/ Archiwum)
(Tomasz Koryszko/ Archiwum)

Na przełomie sierpnia i września okaże się, czy miejskie autobusy z Lublina dojadą do Świdnika. Do tego trzeba zgody świdnickich radnych, o którą burmistrz chce ponownie poprosić. Ale nie ukrywa, że jeśli ją dostanie, to uruchomi tylko nocne kursy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa ciągnie się już od kilku lat, a Świdnik jest jedyną sąsiadującą z Lublinem gminą, do której nie można dojechać z lubelskim biletem. Aby to się zmieniło konieczne jest porozumienie między oboma samorządami. Propozycję jego zawarcia Zarząd Transportu Miejskiego wysłał do Świdnika już na początku roku.

Wtedy mowa była o dziennej linii z dziesięcioma przystankami na terenie Świdnika, kończącej bieg przy dworcu wschodnim. W dzień powszedni planowano 80 kursów, w soboty 56, a w niedziele i święta 32 kursy. W szczycie częstotliwość kursowania miałaby sięgnąć 8 minut. A cena biletu miała być taka sama, jak w komunikacji miejskiej w Lublinie, czyli 2,40 zł.

Propozycja ta miała dwa warianty: pierwszy zakładał, że Świdnik dopłaci 30 proc. kosztów utrzymania linii, a drugi mówił o 50 proc.
Ale radni uznali, że to za duży wydatek i odrzucili tę propozycję. Burmistrz zapowiada, że ponownie złoży radnym projekt uchwały w tej sprawie. Ma to nastąpić na sesji, która odbędzie się pod koniec sierpnia lub na początku września.

– Będę starać się przekonać radnych, że zawarciem takiego porozumienia przemawia interes mieszkańców – mówi Andrzej Radek, zastępca burmistrza ds. gospodarki komunalnej.

Jednak na dzienną komunikację mieszkańcy na razie nie mogą liczyć. Choć porozumienie upoważniałoby władze Świdnika do rozmów z Lublinem w tej sprawie, to magistrat zamierza poprzestać na razie na komunikacji nocnej między obu miastami, której teraz nie ma wcale.

– Owszem, są pytania, dlaczego mamy fundować powrót tym, którzy bawią się w nocy – przyznaje Radek – Ale są przecież i takie zmiany w zakładach pracy, że wraca się z niej do domu nocą, a wtedy pozostają tylko taksówki – dodaje.

W sprawie uruchomienia międzymiastowej linii, w której można by posługiwać się miejskimi biletami skrzykują się także internauci, którzy założyli specjalną stronę na portalu społecznościowym Facebook "Chcemy MPK Lublin - Świdnik". Przyłączyło się do niej już ponad 300 osób.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aron / 16 sierpnia 2011 o 06:04
0
To napiszcie komu ma burmistrz zabrać pieniądze żeby dotować MPK. Szkołom? Szpitalom? Przestać remontowac ulice?

I kto zagwarantuje że jak MPK zdobędzie dobrą pozycję na rynku to nie zażąda wyższej dotacji?
Avatar
mieszkaniec Ś. / 28 lipca 2011 o 18:41
0
[quote name='ja' timestamp='1311780990' post='507518']
Skoro tak stawiasz sprawę to mogę powiedzieć, że wielu lublinian miało by też przeciwko łączeniem się z miastem gdzie kierowcy nie potrafią jeździć i potem przenoszą swoją "kulturę" jazdy do LBN. A co spedalonego miasta to chyba masz jakieś przykre doświadczenia w tej sprawie....
[/quote]
Sam sobie poczytaj i wyciągnij wnioski. Szkoda mi czasu na takich jak ty. http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110506/LUBLIN/896741990 ;albo to; http://www.kurierlubelski.pl/stronaglowna/401460,wieloseksualna-panorama-lublina-na-obrazie-zdjecia-wideo,id,t.html .
[quote name='ja' timestamp='1311780990' post='507518']
Skoro tak stawiasz sprawę to mogę powiedzieć, że wielu lublinian miało by też przeciwko łączeniem się z miastem gdzie kierowcy nie potrafią jeździć i potem przenoszą swoją "kulturę" jazdy do LBN. A co spedalonego miasta to chyba masz jakieś przykre doświadczenia w tej sprawie....
[/quote]
Sam sobie poczytaj i wyciągnij wnioski. Szkoda mi czasu na takich jak ty. http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110506/LUBLIN/89... rozwiń
Avatar
aron / 28 lipca 2011 o 14:14
0
władze Lublina chętnie by zabroniły przewoźnikom świdnickim wjazdu do Lublina, ale mają pecha bo przez Lublin przebiegają drogi krajowe
Avatar
Gość / 27 lipca 2011 o 22:14
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1311797366' post='507679']
A o bilecie okresowym to słyszał? No i pojazdy jeżdżące na zlecenie ZTM-u(w tym te z MPK) przynajmniej mają w zimie włączone ogrzewanie
[/quote]
O ile te z MPK na mrozie odpalą silnik
Avatar
Lubelak / 27 lipca 2011 o 22:09
0
[quote name='Gość' timestamp='1311796894' post='507670']
To sobie teraz policzcie żałośni ujadacze. Do dworca 2,40 + przesiadka na dworcu 2,40 = 4,80 i za tyle jedziecie do centrum, czas minimum godzinę. Teraz wsiadacie w 88 czy co tam jeździ i za 3,50 jesteście w 20 minut. I nie zapomnijcie dodać kilkuset tysięcy dotacji z naszej wspólnej świdnickiej kasy aby znajomym królika żyło się lepiej. A w zimie jak 3/4 MPK zamarznie jak co roku będziecie do Lublina posuwać świńskim truchtem
Fakt że część prywaciarzy jeździ trupami a ceny sugerują zmowę cenową, tyle że z ZTM będzie drożej i dłużej, to nie z miłości do Świdnika są tak natrętni.
[/quote]

A o bilecie okresowym to słyszał? No i pojazdy jeżdżące na zlecenie ZTM-u(w tym te z MPK) przynajmniej mają w zimie włączone ogrzewanie
[quote name='Gość' timestamp='1311796894' post='507670']
To sobie teraz policzcie żałośni ujadacze. Do dworca 2,40 + przesiadka na dworcu 2,40 = 4,80 i za tyle jedziecie do centrum, czas minimum godzinę. Teraz wsiadacie w 88 czy co tam jeździ i za 3,50 jesteście w 20 minut. I nie zapomnijcie dodać kilkuset tysięcy dotacji z naszej wspólnej świdnickiej kasy aby znajomym królika żyło się lepiej. A w zimie jak 3/4 MPK zamarznie jak co roku będziecie do Lublina posuwać świńskim truchtem
Fakt że część prywaci... rozwiń
Avatar
Gość / 27 lipca 2011 o 22:01
0
To sobie teraz policzcie żałośni ujadacze. Do dworca 2,40 + przesiadka na dworcu 2,40 = 4,80 i za tyle jedziecie do centrum, czas minimum godzinę. Teraz wsiadacie w 88 czy co tam jeździ i za 3,50 jesteście w 20 minut. I nie zapomnijcie dodać kilkuset tysięcy dotacji z naszej wspólnej świdnickiej kasy aby znajomym królika żyło się lepiej. A w zimie jak 3/4 MPK zamarznie jak co roku będziecie do Lublina posuwać świńskim truchtem
Fakt że część prywaciarzy jeździ trupami a ceny sugerują zmowę cenową, tyle że z ZTM będzie drożej i dłużej, to nie z miłości do Świdnika są tak natrętni.
To sobie teraz policzcie żałośni ujadacze. Do dworca 2,40 + przesiadka na dworcu 2,40 = 4,80 i za tyle jedziecie do centrum, czas minimum godzinę. Teraz wsiadacie w 88 czy co tam jeździ i za 3,50 jesteście w 20 minut. I nie zapomnijcie dodać kilkuset tysięcy dotacji z naszej wspólnej świdnickiej kasy aby znajomym królika żyło się lepiej. A w zimie jak 3/4 MPK zamarznie jak co roku będziecie do Lublina posuwać świńskim truchtem
Fakt że część prywaciarzy jeździ trupami a ceny sugerują zmowę cenową, tyle że z ZTM będzie drożej i dłużej,... rozwiń
Avatar
generation_next / 27 lipca 2011 o 21:44
0
[quote name='Marek' timestamp='1311793084' post='507618']
A na co mi te autobusy w nocy ? W nocy gdy nie ma korków nie spieszy mi się nigdzie to ja wole samochodem pojechać ;P Może niech burmistrz Świdnika pracuje w nocy i sąd niech pracuje w nocy ? Wtedy się przydadzą.
[/quote]
Nie w tym rzecz. Należy ograniczyć ruch do niezbędnego w Centrum Lublina. Jeśli lubisz widok samochodów zaparkowanych na trawnikach, chodnikach i gdzie popadnie to OK. Tylko znaczna część osób dojeżdżających do pracy/szkoły w Lublinie mogłaby korzystać z innych zbiorowych środków komunikacji (tańszych), gdyby były...Autentycznie mnóstwo samochodów z blachami z Lubartowa, Świdnika itd. zawala lubelskie chodniki i trawniki. Idąc za Twoim tokiem myślenia i redukując do absurdu należy sobie kupić....czołg. Bo wtedy nikt nie podskoczy! Pomysł jest prosty: system komunikacji aglomeracyjnej: autobusy, trolejbusy, pociągi!!! Bilet (karta z chip) aglomeracyjny na kilka środków transportu.
[quote name='Marek' timestamp='1311793084' post='507618']
A na co mi te autobusy w nocy ? W nocy gdy nie ma korków nie spieszy mi się nigdzie to ja wole samochodem pojechać ;P Może niech burmistrz Świdnika pracuje w nocy i sąd niech pracuje w nocy ? Wtedy się przydadzą.
[/quote]
Nie w tym rzecz. Należy ograniczyć ruch do niezbędnego w Centrum Lublina. Jeśli lubisz widok samochodów zaparkowanych na trawnikach, chodnikach i gdzie popadnie to OK. Tylko znaczna część osób dojeżdżających do pracy/szkoły w... rozwiń
Avatar
Marek / 27 lipca 2011 o 20:58
0
A na co mi te autobusy w nocy ? W nocy gdy nie ma korków nie spieszy mi się nigdzie to ja wole samochodem pojechać ;P Może niech burmistrz Świdnika pracuje w nocy i sąd niech pracuje w nocy ? Wtedy się przydadzą.
Avatar
jan / 27 lipca 2011 o 20:57
0
elektorat Dzeksona nie potrzebuje komunikacji ani nocnej ani dziennej bo kościółek mają pod nosem ( buduja kolejny ) a do kina czy teatru nie chodzą bo w tym czasie ulubiona stacja radiowa nadaje głos toruńskiego handlarza samochodami z Niemiec - Tadzia R. Do puki Dzekson nie wyjdzie spod sutanny proboszcza N. i kieszeni prywatnych przewozników to komunikacji nie bedzie . REASUMUJĄC !!! MŁODZI DO URN!!! Tylko razem pokonamy tą zaściankowo-mocherową koalicje !!!!
Avatar
generation_next / 27 lipca 2011 o 20:28
0
Lublin i Świdnik stanowią jeden organizm aglomeracyjny, może to nie jest Trójmiasto ale jest - skromne jak to na Wschodzie. Jeśli radni miejscy w Świdniku nie mogą pojąć (pojmują-ale chyba raczej własne interesy!!!!) to trudno. Chciałbym jednakże przypomnieć świdnickim rajcom, że interes mieszkańców Miasta jest ważniejszy od prywatnego! Zresztą budowa S17 i nowych szybkich połączeń drogowych, modernizacja linii kolejowej D29-7 z budową odcinka po portu lotniczego Lublin-Świdnik bardzo szybko zweryfikuje te postawy. Za kilka lat będziemy rozmawiać o podciągnięciu trakcji trolejbusowej do....Świdnika!
Lublin i Świdnik stanowią jeden organizm aglomeracyjny, może to nie jest Trójmiasto ale jest - skromne jak to na Wschodzie. Jeśli radni miejscy w Świdniku nie mogą pojąć (pojmują-ale chyba raczej własne interesy!!!!) to trudno. Chciałbym jednakże przypomnieć świdnickim rajcom, że interes mieszkańców Miasta jest ważniejszy od prywatnego! Zresztą budowa S17 i nowych szybkich połączeń drogowych, modernizacja linii kolejowej D29-7 z budową odcinka po portu lotniczego Lublin-Świdnik bardzo szybko zweryfikuje te postawy. Za kil... rozwiń
Avatar
aron / 16 sierpnia 2011 o 06:04
0
To napiszcie komu ma burmistrz zabrać pieniądze żeby dotować MPK. Szkołom? Szpitalom? Przestać remontowac ulice?

I kto zagwarantuje że jak MPK zdobędzie dobrą pozycję na rynku to nie zażąda wyższej dotacji?
Avatar
mieszkaniec Ś. / 28 lipca 2011 o 18:41
0
[quote name='ja' timestamp='1311780990' post='507518']
Skoro tak stawiasz sprawę to mogę powiedzieć, że wielu lublinian miało by też przeciwko łączeniem się z miastem gdzie kierowcy nie potrafią jeździć i potem przenoszą swoją "kulturę" jazdy do LBN. A co spedalonego miasta to chyba masz jakieś przykre doświadczenia w tej sprawie....
[/quote]
Sam sobie poczytaj i wyciągnij wnioski. Szkoda mi czasu na takich jak ty. http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110506/LUBLIN/896741990 ;albo to; http://www.kurierlubelski.pl/stronaglowna/401460,wieloseksualna-panorama-lublina-na-obrazie-zdjecia-wideo,id,t.html .
[quote name='ja' timestamp='1311780990' post='507518']
Skoro tak stawiasz sprawę to mogę powiedzieć, że wielu lublinian miało by też przeciwko łączeniem się z miastem gdzie kierowcy nie potrafią jeździć i potem przenoszą swoją "kulturę" jazdy do LBN. A co spedalonego miasta to chyba masz jakieś przykre doświadczenia w tej sprawie....
[/quote]
Sam sobie poczytaj i wyciągnij wnioski. Szkoda mi czasu na takich jak ty. http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110506/LUBLIN/89... rozwiń
Avatar
aron / 28 lipca 2011 o 14:14
0
władze Lublina chętnie by zabroniły przewoźnikom świdnickim wjazdu do Lublina, ale mają pecha bo przez Lublin przebiegają drogi krajowe
Avatar
Gość / 27 lipca 2011 o 22:14
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1311797366' post='507679']
A o bilecie okresowym to słyszał? No i pojazdy jeżdżące na zlecenie ZTM-u(w tym te z MPK) przynajmniej mają w zimie włączone ogrzewanie
[/quote]
O ile te z MPK na mrozie odpalą silnik
Avatar
Lubelak / 27 lipca 2011 o 22:09
0
[quote name='Gość' timestamp='1311796894' post='507670']
To sobie teraz policzcie żałośni ujadacze. Do dworca 2,40 + przesiadka na dworcu 2,40 = 4,80 i za tyle jedziecie do centrum, czas minimum godzinę. Teraz wsiadacie w 88 czy co tam jeździ i za 3,50 jesteście w 20 minut. I nie zapomnijcie dodać kilkuset tysięcy dotacji z naszej wspólnej świdnickiej kasy aby znajomym królika żyło się lepiej. A w zimie jak 3/4 MPK zamarznie jak co roku będziecie do Lublina posuwać świńskim truchtem
Fakt że część prywaciarzy jeździ trupami a ceny sugerują zmowę cenową, tyle że z ZTM będzie drożej i dłużej, to nie z miłości do Świdnika są tak natrętni.
[/quote]

A o bilecie okresowym to słyszał? No i pojazdy jeżdżące na zlecenie ZTM-u(w tym te z MPK) przynajmniej mają w zimie włączone ogrzewanie
[quote name='Gość' timestamp='1311796894' post='507670']
To sobie teraz policzcie żałośni ujadacze. Do dworca 2,40 + przesiadka na dworcu 2,40 = 4,80 i za tyle jedziecie do centrum, czas minimum godzinę. Teraz wsiadacie w 88 czy co tam jeździ i za 3,50 jesteście w 20 minut. I nie zapomnijcie dodać kilkuset tysięcy dotacji z naszej wspólnej świdnickiej kasy aby znajomym królika żyło się lepiej. A w zimie jak 3/4 MPK zamarznie jak co roku będziecie do Lublina posuwać świńskim truchtem
Fakt że część prywaci... rozwiń
Avatar
Gość / 27 lipca 2011 o 22:01
0
To sobie teraz policzcie żałośni ujadacze. Do dworca 2,40 + przesiadka na dworcu 2,40 = 4,80 i za tyle jedziecie do centrum, czas minimum godzinę. Teraz wsiadacie w 88 czy co tam jeździ i za 3,50 jesteście w 20 minut. I nie zapomnijcie dodać kilkuset tysięcy dotacji z naszej wspólnej świdnickiej kasy aby znajomym królika żyło się lepiej. A w zimie jak 3/4 MPK zamarznie jak co roku będziecie do Lublina posuwać świńskim truchtem
Fakt że część prywaciarzy jeździ trupami a ceny sugerują zmowę cenową, tyle że z ZTM będzie drożej i dłużej, to nie z miłości do Świdnika są tak natrętni.
To sobie teraz policzcie żałośni ujadacze. Do dworca 2,40 + przesiadka na dworcu 2,40 = 4,80 i za tyle jedziecie do centrum, czas minimum godzinę. Teraz wsiadacie w 88 czy co tam jeździ i za 3,50 jesteście w 20 minut. I nie zapomnijcie dodać kilkuset tysięcy dotacji z naszej wspólnej świdnickiej kasy aby znajomym królika żyło się lepiej. A w zimie jak 3/4 MPK zamarznie jak co roku będziecie do Lublina posuwać świńskim truchtem
Fakt że część prywaciarzy jeździ trupami a ceny sugerują zmowę cenową, tyle że z ZTM będzie drożej i dłużej,... rozwiń
Avatar
generation_next / 27 lipca 2011 o 21:44
0
[quote name='Marek' timestamp='1311793084' post='507618']
A na co mi te autobusy w nocy ? W nocy gdy nie ma korków nie spieszy mi się nigdzie to ja wole samochodem pojechać ;P Może niech burmistrz Świdnika pracuje w nocy i sąd niech pracuje w nocy ? Wtedy się przydadzą.
[/quote]
Nie w tym rzecz. Należy ograniczyć ruch do niezbędnego w Centrum Lublina. Jeśli lubisz widok samochodów zaparkowanych na trawnikach, chodnikach i gdzie popadnie to OK. Tylko znaczna część osób dojeżdżających do pracy/szkoły w Lublinie mogłaby korzystać z innych zbiorowych środków komunikacji (tańszych), gdyby były...Autentycznie mnóstwo samochodów z blachami z Lubartowa, Świdnika itd. zawala lubelskie chodniki i trawniki. Idąc za Twoim tokiem myślenia i redukując do absurdu należy sobie kupić....czołg. Bo wtedy nikt nie podskoczy! Pomysł jest prosty: system komunikacji aglomeracyjnej: autobusy, trolejbusy, pociągi!!! Bilet (karta z chip) aglomeracyjny na kilka środków transportu.
[quote name='Marek' timestamp='1311793084' post='507618']
A na co mi te autobusy w nocy ? W nocy gdy nie ma korków nie spieszy mi się nigdzie to ja wole samochodem pojechać ;P Może niech burmistrz Świdnika pracuje w nocy i sąd niech pracuje w nocy ? Wtedy się przydadzą.
[/quote]
Nie w tym rzecz. Należy ograniczyć ruch do niezbędnego w Centrum Lublina. Jeśli lubisz widok samochodów zaparkowanych na trawnikach, chodnikach i gdzie popadnie to OK. Tylko znaczna część osób dojeżdżających do pracy/szkoły w... rozwiń
Avatar
Marek / 27 lipca 2011 o 20:58
0
A na co mi te autobusy w nocy ? W nocy gdy nie ma korków nie spieszy mi się nigdzie to ja wole samochodem pojechać ;P Może niech burmistrz Świdnika pracuje w nocy i sąd niech pracuje w nocy ? Wtedy się przydadzą.
Avatar
jan / 27 lipca 2011 o 20:57
0
elektorat Dzeksona nie potrzebuje komunikacji ani nocnej ani dziennej bo kościółek mają pod nosem ( buduja kolejny ) a do kina czy teatru nie chodzą bo w tym czasie ulubiona stacja radiowa nadaje głos toruńskiego handlarza samochodami z Niemiec - Tadzia R. Do puki Dzekson nie wyjdzie spod sutanny proboszcza N. i kieszeni prywatnych przewozników to komunikacji nie bedzie . REASUMUJĄC !!! MŁODZI DO URN!!! Tylko razem pokonamy tą zaściankowo-mocherową koalicje !!!!
Avatar
generation_next / 27 lipca 2011 o 20:28
0
Lublin i Świdnik stanowią jeden organizm aglomeracyjny, może to nie jest Trójmiasto ale jest - skromne jak to na Wschodzie. Jeśli radni miejscy w Świdniku nie mogą pojąć (pojmują-ale chyba raczej własne interesy!!!!) to trudno. Chciałbym jednakże przypomnieć świdnickim rajcom, że interes mieszkańców Miasta jest ważniejszy od prywatnego! Zresztą budowa S17 i nowych szybkich połączeń drogowych, modernizacja linii kolejowej D29-7 z budową odcinka po portu lotniczego Lublin-Świdnik bardzo szybko zweryfikuje te postawy. Za kilka lat będziemy rozmawiać o podciągnięciu trakcji trolejbusowej do....Świdnika!
Lublin i Świdnik stanowią jeden organizm aglomeracyjny, może to nie jest Trójmiasto ale jest - skromne jak to na Wschodzie. Jeśli radni miejscy w Świdniku nie mogą pojąć (pojmują-ale chyba raczej własne interesy!!!!) to trudno. Chciałbym jednakże przypomnieć świdnickim rajcom, że interes mieszkańców Miasta jest ważniejszy od prywatnego! Zresztą budowa S17 i nowych szybkich połączeń drogowych, modernizacja linii kolejowej D29-7 z budową odcinka po portu lotniczego Lublin-Świdnik bardzo szybko zweryfikuje te postawy. Za kil... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 1 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 1 2

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 5 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 35 8

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 65 43

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 14 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 9

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 13

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 38 14

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 1

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!