Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 maja 2010 r.
20:37
Edytuj ten wpis

Będą utrudnienia na ul. Poniatowskiego

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 8 A A

Ulica Poniatowskiego będzie jednokierunkowa. Na razie tylko w weekendy. Ale w połowie czerwca będzie tak przez wszystkie dni tygodnia. Drogowcy zaczęli poszerzać ulicę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na ul. Poniatowskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Będzie można nią przejechać wyłącznie od strony ul. Sowińskiego w kierunku Czechowa. Kierowcy zmierzający w przeciwną stronę będą zmuszeni do korzystania z objazdów. Do wyboru będą mieli dwa: jeden przez Popiełuszki i Długosza, drugi przez Popiełuszki i Legionową.

– Tak ma być od połowy czerwca – zapowiada Stanisław Wydrych z Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych. – Do tego czasu taka zmiana będzie obowiązywać tylko w weekendy – zapewnia.

Od weekendu drogowcy poszerzają ul. Poniatowskiego. – Na razie mamy do usunięcia pnie po wyciętych drzewach i ostatnie elementy ogrodzeń – mówi Wydrych. Z tego powodu już w sobotę obowiązywał tu ruch jednokierunkowy.

– W weekend to jeszcze jakoś znieść, ale na tygodniu będzie ciężko – przyznaje Krystyna Suska, która musiała korzystać z objazdu.

Kierowcy już obawiają się korków na al. Długosza. Choć zwiększy się na niej ruch, to miasto nie planuje wydłużać czasu nadawania zielonego światła dla wyjeżdżających z tej ulicy w Al. Racławickie. – Bo aleje mogłyby się przez to zakorkować – wyjaśnia Alina Zalewska z Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta.

Miasto nie planuje także malować nowych pasów na al. Długosza. Jadący pod górę dokładnie w tym samym miejscu, co teraz będą rozdzielani na dwa pasy: jeden do skrętu w lewo, drugi do skrętu w prawo. Pasy te są krótkie, przez co auta zamierzające skręcić w stronę al. Kraśnickiej blokują wjazd na właściwy pas tym, którzy chcą jechać do Krakowskiego Przedmieścia. I na odwrót.

Urzędnicy tłumaczą, że wcześniejsze rozdzielenie pasów do skrętu w lewo jest niemożliwe, bo na jezdni nie zostałoby miejsce na przystanek autobusowy

Po przebudowie jezdnia ul. Poniatowskiego zostanie poszerzona do 7 metrów. Po stronie szkół powstanie ścieżka rowerowa.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 26 maja 2010 o 09:43
0
Poszerzanie ulicy bez zwiększania liczby pasów - czyli takie które nie rozładowuje korków, to marnowanie publicznych pieniędzy + utrudnienia dla mieszkańców w trakcie remontu. Będziemy pamiętać przy wyborach.
Avatar
o_O / 26 maja 2010 o 09:42
0
Inwestycje Lublina za czasow popaprancow na ten rok, to poszerzenie poniatowskiego, mcdonalds pod olimpem, i tudzież po chodniczku na osiedlu badz kawalku kraweznika, ot i caly lublin na 2010 rok. Latania dziur niestety nie mozna wliczyc w inwestycje.
Avatar
Filcowaty / 26 maja 2010 o 08:18
0
Racjonalna odpowiedź jest taka.Robią bo muszą coś robić z uwagi na zatwierdzony plan przez radnych.Jednak nie robią tak aby coś to konkretnego dało,tylko na odwal się.Robią również z uwagi na brak jakichkolwiek innych pozytywnych inwestycji pana Wasilewskiego przed wyborami.Jana Pawła i Krańcowa to bajka jeszcze Pruszkowskiego,a Kunickiego to raczej notowań im nie podniesie.
Avatar
VIP / 25 maja 2010 o 22:59
0
Czy moze mi ktoś z racjonalnie myślących osób (nie mam tu na myśli bajdał o tunelu) wytułmaczyć mi, prostemu ćwokowi co głosował na Wasilewskiego, bo ,,gorszego od Pruszkowskiego nie będzie'' wytułmaczyć dla czego Poniatowskiego nie zostanie poszerzona do poziomu znanego sprzed skrzyżowania z Popiełuszki, czyli 2 pasów w obu kierunkach oraz to samo nie zostanie uczynione na Sowińskiego ?? Nie pytam o bajke o tunelu, bo zna ją każdy kto słyszał już bajki o obwodnicy, lotnisku, dworcu pks obok pkp itp.
Avatar
VIP / 25 maja 2010 o 22:59
0
Czy moze mi ktoś z racjonalnie myślących osób (nie mam tu na myśli bajdał o tunelu) wytułmaczyć mi, prostemu ćwokowi co głosował na Wasilewskiego, bo ,,gorszego od Pruszkowskiego nie będzie'' wytułmaczyć dla czego Poniatowskiego nie zostanie poszerzona do poziomu znanego sprzed skrzyżowania z Popiełuszki, czyli 2 pasów w obu kierunkach oraz to samo nie zostanie uczynione na Sowińskiego ?? Nie pytam o bajke o tunelu, bo zna ją każdy kto słyszał już bajki o obwodnicy, lotnisku, dworcu pks obok pkp itp.
Avatar
Kuba / 25 maja 2010 o 22:38
0
Po ciul to poszerzac, jak i tak nie powstanie nowy pas ruchu?476
Avatar
dd / 25 maja 2010 o 21:58
0
no to zaczynamy NAJWIĘKSZĄ inwestycję drogową Lublina tej kadencji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
szluva / 25 maja 2010 o 21:18
0
"nadawania zielonego światła" - dobre!!!
Avatar
~gość~ / 26 maja 2010 o 09:43
0
Poszerzanie ulicy bez zwiększania liczby pasów - czyli takie które nie rozładowuje korków, to marnowanie publicznych pieniędzy + utrudnienia dla mieszkańców w trakcie remontu. Będziemy pamiętać przy wyborach.
Avatar
o_O / 26 maja 2010 o 09:42
0
Inwestycje Lublina za czasow popaprancow na ten rok, to poszerzenie poniatowskiego, mcdonalds pod olimpem, i tudzież po chodniczku na osiedlu badz kawalku kraweznika, ot i caly lublin na 2010 rok. Latania dziur niestety nie mozna wliczyc w inwestycje.
Avatar
Filcowaty / 26 maja 2010 o 08:18
0
Racjonalna odpowiedź jest taka.Robią bo muszą coś robić z uwagi na zatwierdzony plan przez radnych.Jednak nie robią tak aby coś to konkretnego dało,tylko na odwal się.Robią również z uwagi na brak jakichkolwiek innych pozytywnych inwestycji pana Wasilewskiego przed wyborami.Jana Pawła i Krańcowa to bajka jeszcze Pruszkowskiego,a Kunickiego to raczej notowań im nie podniesie.
Avatar
VIP / 25 maja 2010 o 22:59
0
Czy moze mi ktoś z racjonalnie myślących osób (nie mam tu na myśli bajdał o tunelu) wytułmaczyć mi, prostemu ćwokowi co głosował na Wasilewskiego, bo ,,gorszego od Pruszkowskiego nie będzie'' wytułmaczyć dla czego Poniatowskiego nie zostanie poszerzona do poziomu znanego sprzed skrzyżowania z Popiełuszki, czyli 2 pasów w obu kierunkach oraz to samo nie zostanie uczynione na Sowińskiego ?? Nie pytam o bajke o tunelu, bo zna ją każdy kto słyszał już bajki o obwodnicy, lotnisku, dworcu pks obok pkp itp.
Avatar
VIP / 25 maja 2010 o 22:59
0
Czy moze mi ktoś z racjonalnie myślących osób (nie mam tu na myśli bajdał o tunelu) wytułmaczyć mi, prostemu ćwokowi co głosował na Wasilewskiego, bo ,,gorszego od Pruszkowskiego nie będzie'' wytułmaczyć dla czego Poniatowskiego nie zostanie poszerzona do poziomu znanego sprzed skrzyżowania z Popiełuszki, czyli 2 pasów w obu kierunkach oraz to samo nie zostanie uczynione na Sowińskiego ?? Nie pytam o bajke o tunelu, bo zna ją każdy kto słyszał już bajki o obwodnicy, lotnisku, dworcu pks obok pkp itp.
Avatar
Kuba / 25 maja 2010 o 22:38
0
Po ciul to poszerzac, jak i tak nie powstanie nowy pas ruchu?476
Avatar
dd / 25 maja 2010 o 21:58
0
no to zaczynamy NAJWIĘKSZĄ inwestycję drogową Lublina tej kadencji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
szluva / 25 maja 2010 o 21:18
0
"nadawania zielonego światła" - dobre!!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 3 6

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 3 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 21 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 48 21

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!