Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2011 r.
17:17
Edytuj ten wpis

Będzie eksmisja klubu Tektura? ZNK chce ozdyskać lokal

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 43 A A
Tektura mieści się w lokalu przy Wieniawskiej 15a należącym do miasta (Jacek Świerczyński)
Tektura mieści się w lokalu przy Wieniawskiej 15a należącym do miasta (Jacek Świerczyński)

Przestrzeń Działań Twórczych Tektura musi opuścić budynek przy Wieniawskiej 15a. Zarząd Nieruchomości Komunalnych szykuje dokumenty eksmisyjne. Inne lokale, które zaproponowało miasto działaczom, nie są dla nich odpowiednie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Budynek przy Wieniawskiej 15a należy do miasta i podlega Zarządowi Nieruchomości Komunalnych. Tektura zajmuje go bez żadnej umowy i weszła tam kuchennymi drzwiami. Umowę z ZNK podpisało stowarzyszenie Konotacje Sztuki "Sztukon”, które wpuściło tam później ekipę Tektury. Ale umowa ze Sztukonem jest już nieważna, a Tektura nadal tu działa, choć ZNK chce przejąć budynek.

– Wystąpimy do sądu o eksmisję, przygotowujemy już dokumenty – przyznaje Artur Cichoń, rzecznik ZNK. Urzędnicy żądają też zapłaty ponad 7 tys. złotych czynszu. I podkreślają, że stroną jest dla nich Sztukon, a nie Tektura.

Ratusz dodaje, że budynek przy Wieniawskiej jest w złym stanie. – Umowa przewidywała, że będzie miejscem spotkań na maksymalnie 20 osób, a Tektura robi tu koncerty, choć budynek nie spełnia warunków obiektu użyteczności publicznej – dodaje Cichoń.

Magistrat proponował Tekturze inne lokale. – Żaden z nich nie był dla nas odpowiedni – mówi Szymon Pietrasiewicz, jedna z osób, które stoją za Tekturą. – To pomieszczenia biurowe, w których nie da się organizować koncertów, wystaw lub spotkań.

Działacze mają własną propozycję. Chcą, by miasto wpuściło ich do swojej kamienicy przy ul. Radziwiłłowskiej 3. Magistrat już kilkakrotnie próbował sprzedać ten budynek, ale za każdym razem nikt nie przystępował do przetargu. – Skoro kamienica stoi pusta, to równie dobrze moglibyśmy się do niej czasowo wprowadzić, ten lokal by nam odpowiadał – mówi Pietrasiewicz.

– To mało prawdopodobne – odpowiada Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta. – Budynek uchwałą Rady Miasta został przeznaczony na sprzedaż i cały czas próbujemy tę uchwałę wykonać.

Tymczasem część lubelskich działaczy kultury już skrzykuje się w obronie klubu. Tektura to najprężniej działający ośrodek kultury niezależnej, odbywają się tu nie tylko koncerty i wystawy, ale też regularne projekcje kinowe, a na wczoraj zaplanowano warsztaty wytwarzania praktycznych przedmiotów z kartonów po sokach.

Incydent po marszu ONR

Do chuligańskiego wybryku doszło wieczorem 13 grudnia po marszu Obozu Narodowo-Radykalnego w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Grupa narodowców zaatakowała Tekturę butelkami wybijając kilka szyb w oknach. Dzisiaj działacze Tektury mają zdecydować, czy będą występować do policji o ściganie sprawców ataku.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ex PPS / 29 grudnia 2011 r. o 23:15
0
Ten Leniak jest jakiś niedoruchany
Avatar
Przemek Leniak / 21 grudnia 2011 r. o 10:27
0
że się zagalopowałaś to i zgoda...
gdybyś jeszcze przestała uparcie wspierać bandziorów....
...
widzisz na to że bandziory sa niewiele się poradzi
ale mozna ich nie wspierać i ze swojego otoczenia się ich pozbywać
jeśli się tergo nie robi to znaczy że sie ich popiera
a kiedy się ich dodatkowo ochrania to się jest pomocnikiem bandziorów
Antifa jako całość zaś jest organizacją zwyczajnie bandycką
Avatar
Gość / 20 grudnia 2011 r. o 13:57
0
[size="3"]Przemo ośmieszasz się. Zajmij się czymś pożytecznym zamiast wylewać swe frustracje na forum.
Albo zbierz swych kumpli "patriotów", weźcie łopaty zamiast bejsboli i odśnieżcie jakiś chodnik. Zrobicie pierwszą dobrą rzecz w Waszym życiu.[/size]
Avatar
f. / 20 grudnia 2011 r. o 13:52
0
PS troche sie zagalopowałam w pierwszym poscie, dostrzegając manipulacje tam gdzie jej nie było. Przepraszam - jak widzisz, potrafie przeprosić.
Avatar
f. / 20 grudnia 2011 r. o 13:23
0
Odnośnie wytłuszczonego przez Ciebie zdania : powtórzę. W antifie sa różni ludzie. Częśc z nich to bojówkarze, część z nich to ludzie spokojni. Po drugiej stronie jest tak samo. Ja nie lubie przemocy. NIe lubie tez Twojego rzucania oskarżeń zupełnie bez powodu. Kiedy oskarżasz o manipulacje i prowokacje bez żadnych podstaw ku temu, to OK, kiedy natomiast robi to kto inny - no to już cholera pan Leniak sie oburza, bo jakże to tak. Ach, oczywiście, podstawy są. Bo przeciez wszyscy sympatycy antify to bandziory,(a wszyscy narodowcy to naziole cha cha).
Avatar
f. / 20 grudnia 2011 r. o 13:11
0
Ja wiem, że wszedzie możesz dopatrzeć się drugiego dna, w każdym moim słowie.
Oczywiście, że musiałabym myslec nad każdym zdaniem cały dzień, żeby moze wymyslec coś, czym nie mógłbys sie posłużyć dla włąsnych celów Bo - i tu napisze Ci komplement - jesteś inteligentny i potrafisz manipulować, co bardzo dobrze udowadniasz tam gdzie piszesz.
Tak w ogóle to pisałam Ci juz, że z przyczyn osobistych nie mam ochoty dalej z Toba wojować. Ja swoje zdanie przedstawiłam i wystarczy.
Avatar
Przemek Leniak / 20 grudnia 2011 r. o 12:08
0
zacytuję cię Agata:
"Po prostu znam ich, z niektórymi przegadałam długie godziny i wiem, że nie sa żadnymi degeneratami. To, że ws[pierają Antifę jeszcze o niczym nie świadczy. Oskarżanie ich o bandytyzm jest takim samym przegięciem jak sprowadzanie wszystkich narodowców do miana nazioli i faszystów i oskarżanie ich o cegłówki i bomby (moim zdaniem zrobili to zwykli chuligani z osiedla gdzie mieszka Pietrasiweicz). . A "Tektura" od jakiegoś czasu jest bardzo ostrozna, chca uniknąć skandali wokół siebie, więc tym bardziej nie dopuśliliby sie niczego co miałoby znamiona przestępstwa."

otóż oczywiście świadczy bo bandyctwa nie wspierają ludzie uczciwi
zacytuję cię Agata:
"Po prostu znam ich, z niektórymi przegadałam długie godziny i wiem, że nie sa żadnymi degeneratami. To, że ws[pierają Antifę jeszcze o niczym nie świadczy. Oskarżanie ich o bandytyzm jest takim samym przegięciem jak sprowadzanie wszystkich narodowców do miana nazioli i faszystów i oskarżanie ich o cegłówki i bomby (moim zdaniem zrobili to zwykli chuligani z osiedla gdzie mieszka Pietrasiweicz). . A "Tektura" od jakiegoś czasu jest bardzo ostrozna, chca uniknąć skandali wokół s... rozwiń
Avatar
folkatka / 15 grudnia 2011 r. o 14:10
0
Witam serdecznie
sprawy zaszły za daleko, zosdtałam bardzo brzydko zaatakowana, muszę na to odpowiedzieć.
Drogi prawdziwy Polaku, Studencie KUL itd.
Ja nigdy nie ukrywałam tego, że jestem katoliczką i mam przekonania prawicowe - w każdnym razie, pod wieloma względami prawicowe, bo jeśli chodzi o ekologie i niektóre kwestie społeczne, to jednak raczej daleko mi do typowego, prawicowego widzenia tych spraw (dlatego też uważam ze ścisłe rozgraniczenia typu prawica-lewica sa obecnie anachronizmem). Jednocześnie od lat nastoletnich interesuje mnie kultura alternatywna, punk, reggae, folk inna muzyka etc. nosiłam i - zreszta dalej noszę glany etc. Kto powiedział, że człowiek o prawicowych poglądach musi być od razu skinem? Po za tym zawężanie ruchu punk wyłącznie do lewicy to nieporozumienie. rzez wiele lat obracania sie w kontrkulturowym świecie poznałam wiele róznych osób. Do Tektury też przychodza osoby o najróżniejszych przekonaniach Z moich zainteresowań wynika moja obecność w tym miejscu, jako w zasadzie jedynym miejscu w Lublinie, gdzie mogę usłyszec prawdziwe, alternatywne zespoły grające taka muzyke jaką lubię. Z mojej obecności w tym miejscu wynika równiez to, że poznałam ludzi, którzy miejsce to tworzą, i z wieloma z nich bardzo się polubiłam, pommo róznic ideologicznyc (BTW - Ty kumplujesz sie wyłacznie z osobami, które mają kropka w kropke takie same przekonania jak Ty? Wspólczuje!). I dlatego teraz, kiedy są nazywani, zupełnie bez podstaw - bandziorami, po prostu staję w ich obronie. Nie robie tego dlatego, że popieram antife i malowanie róznych rzeczy na drzwiach, zasadniczo w sporze antifa kontra narodowcy dostrzegam wiele błędów popełnionych po obydwu stronach, także - niestety - wiele agresji - po za tym mam znajomych po obydwu stronach, i racje obydwu stron znam dobrze, dlatego też do tej pory byłam neutralna. Dlatego też - nie chciałam zabierać głosu w tej sprawie, po prostu chodziło mi o to, żeby nie nazywac bezpodstawnie bandziorami ludzi, co do których nie ma żadnych podstaw by twierdzic że mogli sie dopuścić tego czynu zastraszania. Bronie też ich, bo wiem, że nie sa zadnymi ćpunami, degeneratami, za jakich różni "prawdziwi Polacy" ich uważają. W dodatku - przypisywanie mi współdziałania czy też wiedzy na temat sprawstwa czynu jest nieporozumieniem. To raz. Po drugie - jeśli chodzi o PiS. Nie chodzi mi o te partię, chodzi mi o konkretną wypowiedź pana Ryby ( a propos filmów erotycznych), do której juz sie odniosłam. Pan Ryba troche sie wyminął z prawdą, i chciałam zwrócic uwagę, bo niestety - ci, którzy na temat tektury mówia najgłosniej, z reguły wiedze o niej czerpia z drugiej ręki, czego Ty i Pan Radny jesteście najlepszymi przykładami. Moja praca nie ma tu nic do rzeczy. Nie uwazam, że miałabyc ona byc powodem, dla którego nie moge skrytykowac wypowiedzi jakiegos radnego z PiS, bo w każdej partii sa różni ludzie. Tak na zakonczenie, prawdziwy Polaku, to szkoda, że jakos nie zwróciłes uwagi na moja działalność na forum Gazety Wyborczej, gdzie bardzo czesto podejmuje dyskurs z różnymi osobami o prokomunistycznych przekonaniach, ateistami typu barska czy dociek. Zwróciłes zaś uwage na to, że mam czelność bronic kogoś, kogo znam osobiście od lat i lubię, i po prostu nie wierzę, żeby mógł sie dopuścic bandyckiego ataku.
No i koniec.
Do reszty Twoich zarzutów sie nie ustosunkuję, gdyz sa one zbyt nieeleganckie (po za tym grupa sprzeciwu dla Tektury nie powstała na Rebelii, tylko na facebooku. Na szczęscie nie jestes w stanie zabronić mi pisania na FR).
Nazwanie mnie odpadem spolecznym, podobnie jak i inne inwektywy pod moim adresem przemilczę. Mógłbys chociaż nie przekręcac mojego nicka
Pozdrawiam
Witam serdecznie
sprawy zaszły za daleko, zosdtałam bardzo brzydko zaatakowana, muszę na to odpowiedzieć.
Drogi prawdziwy Polaku, Studencie KUL itd.
Ja nigdy nie ukrywałam tego, że jestem katoliczką i mam przekonania prawicowe - w każdnym razie, pod wieloma względami prawicowe, bo jeśli chodzi o ekologie i niektóre kwestie społeczne, to jednak raczej daleko mi do typowego, prawicowego widzenia tych spraw (dlatego też uważam ze ścisłe rozgraniczenia typu prawica-lewica sa obecnie anachronizmem). Jednocz... rozwiń
Avatar
Michał / 15 grudnia 2011 r. o 13:00
0
Jesteście potrzebni w naszym mieście. To kwestia równowagi. Kiedy pojawia się pewna energia, musi istnieć też jej odwrotność. Jesteście jak białe krwinki - atakujecie wszystko co wydaje się być obce. Jak zawsze w naturze, proste rozwiązania są skuteczne, ale też niszczące. Te słowa kieruję oczywiście do osób o skrajnych i agresywnych poglądach po obu stronach. Musicie jednak wiedzieć, że ideologie rosną w siłę w dobie kryzysu, kiedy ludzie są słabi. Bo tylko odpowiednio słaby człowiek, może bezwarunkowo przyjąć pewną ideologię, religię czy inny system wierzeń i dać sobą kierować. Silna i autonomiczna osoba, wykształca w sobie swój własny system moralny, niepoddający się presji "większości", choć może korzystać z części ogólnie przyjętych zasad (dla ułatwienia). Właśnie, to jest chyba słowo klucz - UŁATWIENIE. Co jest łatwiejsze do zrobienia? Przyjąć pewną ideologię i postępować dokładnie w myśl zapisanych zasad, czy podejmować własne przemyślane decyzje w oparciu o większą liczbę czynników?Na przykład: Osoba z którą rozmawiam, ma zupełnie odmienne poglądy polityczne od moich. Czy powinienem walczyć za wszelką cenę w obronie moich poglądów, w myśl ideologie którą przyjąłem? Czy może powinienem dowiedzieć się kim jest ta osoba, być może ma 12 lat, albo jest chora psychicznie, być może wymaga pomocy, a może jest dużo mądrzejsza ode mnie i mógłbym się czegoś nauczyć itd.
PS: Wiem, ze w tym momencie, do części z was to nie trafi, ale ja się dzisiaj dużo nauczyłem. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich a w szczególności wiernych RKS Motor, Tektury i Narodowców.
Jesteście potrzebni w naszym mieście. To kwestia równowagi. Kiedy pojawia się pewna energia, musi istnieć też jej odwrotność. Jesteście jak białe krwinki - atakujecie wszystko co wydaje się być obce. Jak zawsze w naturze, proste rozwiązania są skuteczne, ale też niszczące. Te słowa kieruję oczywiście do osób o skrajnych i agresywnych poglądach po obu stronach. Musicie jednak wiedzieć, że ideologie rosną w siłę w dobie kryzysu, kiedy ludzie są słabi. Bo tylko odpowiednio słaby człowiek, może bezwarunkowo przyjąć pewną ideologię, religię czy i... rozwiń
Avatar
Michał / 15 grudnia 2011 r. o 11:55
0
[quote name='folkatka' timestamp='1323897463' post='570682']
Nie rozumiem Cię, Michale. Pod Twoim postem mogłabym sie podpisać.
Co Ci sie nie spodobało? Że napisałam o potrzebie udowodnienia zarzutów ? A czyż tak nie jest?
Niestety, nasz Szanowny Współdyskutant uwielbia rzucac nieprzemyślane oszczerstwa na prawo i lewo, dzis wymyślił że jestem współwinna zastraszania pana dra z UMCS. Oczywiście, też całkowicie bezpodstawnie, ale to pikuś.
[/quote]

Nieporozumienie. To nie było skierowane do Ciebie, tylko do wszystkich którzy załatwiają tu między sobą swoje sprawy
[quote name='folkatka' timestamp='1323897463' post='570682']
Nie rozumiem Cię, Michale. Pod Twoim postem mogłabym sie podpisać.
Co Ci sie nie spodobało? Że napisałam o potrzebie udowodnienia zarzutów ? A czyż tak nie jest?
Niestety, nasz Szanowny Współdyskutant uwielbia rzucac nieprzemyślane oszczerstwa na prawo i lewo, dzis wymyślił że jestem współwinna zastraszania pana dra z UMCS. Oczywiście, też całkowicie bezpodstawnie, ale to pikuś.
[/quote]

Nieporozumienie. To nie było sk... rozwiń
Avatar
ex PPS / 29 grudnia 2011 r. o 23:15
0
Ten Leniak jest jakiś niedoruchany
Avatar
Przemek Leniak / 21 grudnia 2011 r. o 10:27
0
że się zagalopowałaś to i zgoda...
gdybyś jeszcze przestała uparcie wspierać bandziorów....
...
widzisz na to że bandziory sa niewiele się poradzi
ale mozna ich nie wspierać i ze swojego otoczenia się ich pozbywać
jeśli się tergo nie robi to znaczy że sie ich popiera
a kiedy się ich dodatkowo ochrania to się jest pomocnikiem bandziorów
Antifa jako całość zaś jest organizacją zwyczajnie bandycką
Avatar
Gość / 20 grudnia 2011 r. o 13:57
0
[size="3"]Przemo ośmieszasz się. Zajmij się czymś pożytecznym zamiast wylewać swe frustracje na forum.
Albo zbierz swych kumpli "patriotów", weźcie łopaty zamiast bejsboli i odśnieżcie jakiś chodnik. Zrobicie pierwszą dobrą rzecz w Waszym życiu.[/size]
Avatar
f. / 20 grudnia 2011 r. o 13:52
0
PS troche sie zagalopowałam w pierwszym poscie, dostrzegając manipulacje tam gdzie jej nie było. Przepraszam - jak widzisz, potrafie przeprosić.
Avatar
f. / 20 grudnia 2011 r. o 13:23
0
Odnośnie wytłuszczonego przez Ciebie zdania : powtórzę. W antifie sa różni ludzie. Częśc z nich to bojówkarze, część z nich to ludzie spokojni. Po drugiej stronie jest tak samo. Ja nie lubie przemocy. NIe lubie tez Twojego rzucania oskarżeń zupełnie bez powodu. Kiedy oskarżasz o manipulacje i prowokacje bez żadnych podstaw ku temu, to OK, kiedy natomiast robi to kto inny - no to już cholera pan Leniak sie oburza, bo jakże to tak. Ach, oczywiście, podstawy są. Bo przeciez wszyscy sympatycy antify to bandziory,(a wszyscy narodowcy to naziole cha cha).
Avatar
f. / 20 grudnia 2011 r. o 13:11
0
Ja wiem, że wszedzie możesz dopatrzeć się drugiego dna, w każdym moim słowie.
Oczywiście, że musiałabym myslec nad każdym zdaniem cały dzień, żeby moze wymyslec coś, czym nie mógłbys sie posłużyć dla włąsnych celów Bo - i tu napisze Ci komplement - jesteś inteligentny i potrafisz manipulować, co bardzo dobrze udowadniasz tam gdzie piszesz.
Tak w ogóle to pisałam Ci juz, że z przyczyn osobistych nie mam ochoty dalej z Toba wojować. Ja swoje zdanie przedstawiłam i wystarczy.
Avatar
Przemek Leniak / 20 grudnia 2011 r. o 12:08
0
zacytuję cię Agata:
"Po prostu znam ich, z niektórymi przegadałam długie godziny i wiem, że nie sa żadnymi degeneratami. To, że ws[pierają Antifę jeszcze o niczym nie świadczy. Oskarżanie ich o bandytyzm jest takim samym przegięciem jak sprowadzanie wszystkich narodowców do miana nazioli i faszystów i oskarżanie ich o cegłówki i bomby (moim zdaniem zrobili to zwykli chuligani z osiedla gdzie mieszka Pietrasiweicz). . A "Tektura" od jakiegoś czasu jest bardzo ostrozna, chca uniknąć skandali wokół siebie, więc tym bardziej nie dopuśliliby sie niczego co miałoby znamiona przestępstwa."

otóż oczywiście świadczy bo bandyctwa nie wspierają ludzie uczciwi
zacytuję cię Agata:
"Po prostu znam ich, z niektórymi przegadałam długie godziny i wiem, że nie sa żadnymi degeneratami. To, że ws[pierają Antifę jeszcze o niczym nie świadczy. Oskarżanie ich o bandytyzm jest takim samym przegięciem jak sprowadzanie wszystkich narodowców do miana nazioli i faszystów i oskarżanie ich o cegłówki i bomby (moim zdaniem zrobili to zwykli chuligani z osiedla gdzie mieszka Pietrasiweicz). . A "Tektura" od jakiegoś czasu jest bardzo ostrozna, chca uniknąć skandali wokół s... rozwiń
Avatar
folkatka / 15 grudnia 2011 r. o 14:10
0
Witam serdecznie
sprawy zaszły za daleko, zosdtałam bardzo brzydko zaatakowana, muszę na to odpowiedzieć.
Drogi prawdziwy Polaku, Studencie KUL itd.
Ja nigdy nie ukrywałam tego, że jestem katoliczką i mam przekonania prawicowe - w każdnym razie, pod wieloma względami prawicowe, bo jeśli chodzi o ekologie i niektóre kwestie społeczne, to jednak raczej daleko mi do typowego, prawicowego widzenia tych spraw (dlatego też uważam ze ścisłe rozgraniczenia typu prawica-lewica sa obecnie anachronizmem). Jednocześnie od lat nastoletnich interesuje mnie kultura alternatywna, punk, reggae, folk inna muzyka etc. nosiłam i - zreszta dalej noszę glany etc. Kto powiedział, że człowiek o prawicowych poglądach musi być od razu skinem? Po za tym zawężanie ruchu punk wyłącznie do lewicy to nieporozumienie. rzez wiele lat obracania sie w kontrkulturowym świecie poznałam wiele róznych osób. Do Tektury też przychodza osoby o najróżniejszych przekonaniach Z moich zainteresowań wynika moja obecność w tym miejscu, jako w zasadzie jedynym miejscu w Lublinie, gdzie mogę usłyszec prawdziwe, alternatywne zespoły grające taka muzyke jaką lubię. Z mojej obecności w tym miejscu wynika równiez to, że poznałam ludzi, którzy miejsce to tworzą, i z wieloma z nich bardzo się polubiłam, pommo róznic ideologicznyc (BTW - Ty kumplujesz sie wyłacznie z osobami, które mają kropka w kropke takie same przekonania jak Ty? Wspólczuje!). I dlatego teraz, kiedy są nazywani, zupełnie bez podstaw - bandziorami, po prostu staję w ich obronie. Nie robie tego dlatego, że popieram antife i malowanie róznych rzeczy na drzwiach, zasadniczo w sporze antifa kontra narodowcy dostrzegam wiele błędów popełnionych po obydwu stronach, także - niestety - wiele agresji - po za tym mam znajomych po obydwu stronach, i racje obydwu stron znam dobrze, dlatego też do tej pory byłam neutralna. Dlatego też - nie chciałam zabierać głosu w tej sprawie, po prostu chodziło mi o to, żeby nie nazywac bezpodstawnie bandziorami ludzi, co do których nie ma żadnych podstaw by twierdzic że mogli sie dopuścić tego czynu zastraszania. Bronie też ich, bo wiem, że nie sa zadnymi ćpunami, degeneratami, za jakich różni "prawdziwi Polacy" ich uważają. W dodatku - przypisywanie mi współdziałania czy też wiedzy na temat sprawstwa czynu jest nieporozumieniem. To raz. Po drugie - jeśli chodzi o PiS. Nie chodzi mi o te partię, chodzi mi o konkretną wypowiedź pana Ryby ( a propos filmów erotycznych), do której juz sie odniosłam. Pan Ryba troche sie wyminął z prawdą, i chciałam zwrócic uwagę, bo niestety - ci, którzy na temat tektury mówia najgłosniej, z reguły wiedze o niej czerpia z drugiej ręki, czego Ty i Pan Radny jesteście najlepszymi przykładami. Moja praca nie ma tu nic do rzeczy. Nie uwazam, że miałabyc ona byc powodem, dla którego nie moge skrytykowac wypowiedzi jakiegos radnego z PiS, bo w każdej partii sa różni ludzie. Tak na zakonczenie, prawdziwy Polaku, to szkoda, że jakos nie zwróciłes uwagi na moja działalność na forum Gazety Wyborczej, gdzie bardzo czesto podejmuje dyskurs z różnymi osobami o prokomunistycznych przekonaniach, ateistami typu barska czy dociek. Zwróciłes zaś uwage na to, że mam czelność bronic kogoś, kogo znam osobiście od lat i lubię, i po prostu nie wierzę, żeby mógł sie dopuścic bandyckiego ataku.
No i koniec.
Do reszty Twoich zarzutów sie nie ustosunkuję, gdyz sa one zbyt nieeleganckie (po za tym grupa sprzeciwu dla Tektury nie powstała na Rebelii, tylko na facebooku. Na szczęscie nie jestes w stanie zabronić mi pisania na FR).
Nazwanie mnie odpadem spolecznym, podobnie jak i inne inwektywy pod moim adresem przemilczę. Mógłbys chociaż nie przekręcac mojego nicka
Pozdrawiam
Witam serdecznie
sprawy zaszły za daleko, zosdtałam bardzo brzydko zaatakowana, muszę na to odpowiedzieć.
Drogi prawdziwy Polaku, Studencie KUL itd.
Ja nigdy nie ukrywałam tego, że jestem katoliczką i mam przekonania prawicowe - w każdnym razie, pod wieloma względami prawicowe, bo jeśli chodzi o ekologie i niektóre kwestie społeczne, to jednak raczej daleko mi do typowego, prawicowego widzenia tych spraw (dlatego też uważam ze ścisłe rozgraniczenia typu prawica-lewica sa obecnie anachronizmem). Jednocz... rozwiń
Avatar
Michał / 15 grudnia 2011 r. o 13:00
0
Jesteście potrzebni w naszym mieście. To kwestia równowagi. Kiedy pojawia się pewna energia, musi istnieć też jej odwrotność. Jesteście jak białe krwinki - atakujecie wszystko co wydaje się być obce. Jak zawsze w naturze, proste rozwiązania są skuteczne, ale też niszczące. Te słowa kieruję oczywiście do osób o skrajnych i agresywnych poglądach po obu stronach. Musicie jednak wiedzieć, że ideologie rosną w siłę w dobie kryzysu, kiedy ludzie są słabi. Bo tylko odpowiednio słaby człowiek, może bezwarunkowo przyjąć pewną ideologię, religię czy inny system wierzeń i dać sobą kierować. Silna i autonomiczna osoba, wykształca w sobie swój własny system moralny, niepoddający się presji "większości", choć może korzystać z części ogólnie przyjętych zasad (dla ułatwienia). Właśnie, to jest chyba słowo klucz - UŁATWIENIE. Co jest łatwiejsze do zrobienia? Przyjąć pewną ideologię i postępować dokładnie w myśl zapisanych zasad, czy podejmować własne przemyślane decyzje w oparciu o większą liczbę czynników?Na przykład: Osoba z którą rozmawiam, ma zupełnie odmienne poglądy polityczne od moich. Czy powinienem walczyć za wszelką cenę w obronie moich poglądów, w myśl ideologie którą przyjąłem? Czy może powinienem dowiedzieć się kim jest ta osoba, być może ma 12 lat, albo jest chora psychicznie, być może wymaga pomocy, a może jest dużo mądrzejsza ode mnie i mógłbym się czegoś nauczyć itd.
PS: Wiem, ze w tym momencie, do części z was to nie trafi, ale ja się dzisiaj dużo nauczyłem. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich a w szczególności wiernych RKS Motor, Tektury i Narodowców.
Jesteście potrzebni w naszym mieście. To kwestia równowagi. Kiedy pojawia się pewna energia, musi istnieć też jej odwrotność. Jesteście jak białe krwinki - atakujecie wszystko co wydaje się być obce. Jak zawsze w naturze, proste rozwiązania są skuteczne, ale też niszczące. Te słowa kieruję oczywiście do osób o skrajnych i agresywnych poglądach po obu stronach. Musicie jednak wiedzieć, że ideologie rosną w siłę w dobie kryzysu, kiedy ludzie są słabi. Bo tylko odpowiednio słaby człowiek, może bezwarunkowo przyjąć pewną ideologię, religię czy i... rozwiń
Avatar
Michał / 15 grudnia 2011 r. o 11:55
0
[quote name='folkatka' timestamp='1323897463' post='570682']
Nie rozumiem Cię, Michale. Pod Twoim postem mogłabym sie podpisać.
Co Ci sie nie spodobało? Że napisałam o potrzebie udowodnienia zarzutów ? A czyż tak nie jest?
Niestety, nasz Szanowny Współdyskutant uwielbia rzucac nieprzemyślane oszczerstwa na prawo i lewo, dzis wymyślił że jestem współwinna zastraszania pana dra z UMCS. Oczywiście, też całkowicie bezpodstawnie, ale to pikuś.
[/quote]

Nieporozumienie. To nie było skierowane do Ciebie, tylko do wszystkich którzy załatwiają tu między sobą swoje sprawy
[quote name='folkatka' timestamp='1323897463' post='570682']
Nie rozumiem Cię, Michale. Pod Twoim postem mogłabym sie podpisać.
Co Ci sie nie spodobało? Że napisałam o potrzebie udowodnienia zarzutów ? A czyż tak nie jest?
Niestety, nasz Szanowny Współdyskutant uwielbia rzucac nieprzemyślane oszczerstwa na prawo i lewo, dzis wymyślił że jestem współwinna zastraszania pana dra z UMCS. Oczywiście, też całkowicie bezpodstawnie, ale to pikuś.
[/quote]

Nieporozumienie. To nie było sk... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Opady marzącego deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Ostrzeżenie synoptyków
film

Opady marzącego deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Ostrzeżenie synoptyków

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dla województwa lubelskiego. Dotyczy marznących opadów. Na drogach może być ślisko.

Koronawirus w Lubelskiem. Ponad 900 nowych przypadków

Koronawirus w Lubelskiem. Ponad 900 nowych przypadków

937 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zostało potwierdzonych ostatniej doby w województwie lubelskim. Najwięcej w Lublinie - 227.

Ponad 15 tys. nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Sobotni raport Ministerstwa Zdrowia

Ponad 15 tys. nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Sobotni raport Ministerstwa Zdrowia

15 178 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Nie żyje 599 osób z infekcją COVID-19, większość miała choroby współistniejące. W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport.

Byliśmy monolitem, czyli opinie po meczu Górnika Łęczna z ŁKS Łódź

Byliśmy monolitem, czyli opinie po meczu Górnika Łęczna z ŁKS Łódź

W hicie 14. kolejki Fortuna I Ligi Górnik Łęczna pokonał u siebie ŁKS Łódź 2:0, a obie bramki padły po strzałach głową. Dzięki piątkowej wygranej zielono-czarni wciąż znajdują się w ścisłej czołówce ligowej tabeli

Chciał "postraszyć" byłego szefa i wezwał policję. Teraz sam na problemy

Chciał "postraszyć" byłego szefa i wezwał policję. Teraz sam na problemy

26-latek z powiatu krasnostawskiego będzie odpowiadać przed sądem m.in. za nieuzasadnione wezwanie służb i unieważnienie policjantów. Wszystko zaczęło się od tego, że mężczyzna postanowił "postraszyć" swojego szefa, który zwolnił go z pracy.

Lublin: Kierowca wjechał w ogrodzenie budowy. Uszkodzone rusztowania
ZDJĘCIA
galeria

Lublin: Kierowca wjechał w ogrodzenie budowy. Uszkodzone rusztowania

Zablokowany jest odcinek ul. Dolnej 3 Maja w Lublinie, od ul. Chmielnej do al. Solidarności – ostrzega policja. Doszło do uszkodzenia rusztowania na budowie.

Szpital tymczasowy prawie gotowy. Na początek 50 łóżek dla pacjentów
ZDJĘCIA
galeria

Szpital tymczasowy prawie gotowy. Na początek 50 łóżek dla pacjentów

Najpóźniej 10 grudnia szpital tymczasowy w Targach Lublin będzie mógł przyjąć pierwszych pacjentów. Na początek będzie tam dostępnych 50 łóżek

Straciła szansę na pracę przez dyrektorkę szkoły? Radni z komisji przyznali skarżącej rację

Straciła szansę na pracę przez dyrektorkę szkoły? Radni z komisji przyznali skarżącej rację

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach wykazała się wyjątkową nieprzychylnością w stosunku do byłej nauczycielki. Mimo wielu próśb, nie wystawiła jej referencji, przez co skutecznie utrudniła podjęcie nowej pracy. Tak ustalili radni z Komisji Skarg i Wniosków, ale cała Rada Miasta na razie nie zajęła się sprawą.

Biała Podlaska: Park znowu rozkopany. Co się zmieni?
ZDJĘCIA
galeria

Biała Podlaska: Park znowu rozkopany. Co się zmieni?

Trwają już prace przy rekonstrukcji kolejnych fortyfikacji w parku Radziwiłłowskim. Efekty zobaczymy w czerwcu przyszłego roku.

Tyson - Jones Jr. Gdzie oglądać walkę dawnych legend? Transmisja w TV

Tyson - Jones Jr. Gdzie oglądać walkę dawnych legend? Transmisja w TV

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się walka: Mike Tyson - Roy Jones Jr. Transmisję będzie można zobaczyć na antenie Polsatu Sport. A początek zaplanowano około godz. 3 polskiego czasu.

Terespol w końcu nie jest zalewowy. Samorząd walczył kilka lat o zmianę kuriozalnych mapek

Terespol w końcu nie jest zalewowy. Samorząd walczył kilka lat o zmianę kuriozalnych mapek

– W końcu wróciła normalność – tak o aktualizacji map zagrożenia powodziowego mówi Jacek Danieluk, burmistrz Terespola. Wcześniej znaczna część miasta została zakwalifikowana jako teren zalewowy. Zdaniem lokalnych władz, był to „bubel prawny, który utrudniał rozwój”.

Puławy: Ślubowanie przed laptopem. Rada miasta już w komplecie

Puławy: Ślubowanie przed laptopem. Rada miasta już w komplecie

Podczas ostatniej, czwartkowej sesji, do puławskiej rady miasta oficjalnie dołączył nowy radny - Kamil Zięcina. Z powodu pandemii, jego ślubowanie odbyło się zdalnie, za pośrednictwem internetu. To członek klubu "Niezależnych", gdzie zastąpił byłą już radną, Beatę Kozik.

Spektakl "Opera Kartoflana" online
28 listopada 2020, 0:00

Spektakl "Opera Kartoflana" online

Spektakl "Opera Kartoflana" w reżyserii Marii Pietruszy będzie można oglądać online od 28 listopada. To musical wykonany przez niepełnosprawnych aktorów w ramach warsztatów terapii zajęciowej.

Kolejny mecz Azotów Puławy odwołany!

Kolejny mecz Azotów Puławy odwołany!

Pech nie opuszcza polskich szczypiornistów, w tym zawodników Azotów Puławy. Ich sobotni mecz z Łomżą Vive Kielce został przełożony. Powód? Zakażenia koronawirusem w obozie rywali

Jak się leczy pacjentów z COVID-19? Osocze, remdesivir, amantadyna, tocilizumab
Magazyn

Jak się leczy pacjentów z COVID-19? Osocze, remdesivir, amantadyna, tocilizumab

Naukowcy cały czas szukają nowych możliwości leczenia pacjentów z Covid-19 z wykorzystaniem leków stosowanych wcześniej w innych chorobach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!