Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2010 r.
21:32
Edytuj ten wpis

Będzie remont ulicy, przy której mieszka zastępca prezydenta Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 25 A A

Prawie milion złotych przeznaczył Ratusz na budowę ulicy, przy której mieszka zastępca prezydenta Lublina. Ci, którzy żyją w innych rejonach miasta, mają mniej szczęścia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawę ujawnił lubelski radny PiS Sylwester Tułajew. Teraz żąda od prezydenta wyjaśnień.

Chodzi o podział pieniędzy na inwestycje realizowane przy współudziale mieszkańców. Najpierw zbierają oni pieniądze i zamawiają niezbędne projekty techniczne, potem czekają, aż Ratusz wyłoży część pieniędzy na budowę. – Coś niedobrego dzieje się z tymi inwestycjami – twierdzi Tułajew.

I wskazuje przykład ul. Hiacyntowej, na którą miasto wygospodarowało aż 990 tys. złotych. Do podziału było 1,6 mln zł, pieniądze zostały właśnie rozdysponowane. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że przy Hiacyntowej mieszka zastępca prezydenta Lublina Stanisław Fic.

– W jaki sposób ul. Hiacyntowa została umieszczona na liście inwestycji realizowanych przy współudziale mieszkańców, skoro nie wynika to ani z budżetu miasta, ani z innych dokumentów? – docieka Tułajew.

Według jego informacji, ulica nie ma nawet gotowych kosztorysów. Radny wypomina też Ratuszowi, że znacznie mniejsze kwoty urzędnicy przekazują na ulice, których mieszkańcy już kilka lat temu złożyli w magistracie komplet dokumentów. Albo wcale nie finansują tych wniosków.

– Czy nie powinniśmy skierować pieniędzy tam, gdzie mieszkańcy przygotowali wszystkie dokumenty i mają już pozwolenie na budowę? Bo Hiacyntowa takiego pozwolenia nie ma – mówi Tułajew.
– Dlaczego na budowę ul. Janiny Porazińskiej trafiło tylko 200 tys. złotych, skoro inwestycja będzie kosztowała 800 tys. złotych? Dlaczego pominięto całkowicie ulicę Romanowskiego, gdzie pozwolenie na budowę wydano jeszcze w 2009 r., a jej koszt to tylko 300 tys. złotych?

– Romanowskiego, jak na ulicę osiedlową, jest bardzo ruchliwa. Tymczasem, na prawie całej jej długości nie ma chodnika. Szkoda że nikt w Ratuszu tego nie chce zauważyć – skarży się pan Krzysztof, mieszkaniec Konstantynowa.

– Ze względu na fakt, że jestem mieszkańcem ulicy Hiacyntowej wyłączyłem się oficjalnie z jakichkolwiek decyzji, które dotyczą tego tematu – zapewnia tymczasem Stanisław Fic.

Dlaczego Hiacyntowa dostała takiego przyspieszenia? – To wyłącznie zasługa bardzo silnej presji ze strony mieszkańców tej ulicy – kwituje Iwona Blajerska, rzecznik magistratu.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tezhrabia / 16 lipca 2010 o 10:06
0
~Oleńka~ napisał:
A muszę rozczarować Oleńka mieszka na Sławinku Ale nie powiem, chciałabym żeby i na naszej ulicy mieszkał ktoś znany, może by nam basen wybudowali Albo jakiś park dla dzieci zrobili Ja już nie mogę po prostu czytać tych bzdur, tego ciągłego oczerniania ludzi. To się robi chore ! Ciekawe jakby się zachowywali Ci którzy tak wrzucają na innych, jakby byli mieli na coś wpływ. Oni by pewnie w ogóle nie remontowali nawet swojej ulicy tylko co pół roku wymienialiby samochód Ten artykuł jest na prawdę śmieszny <lol2>


albo jestes corka jakiejs postkomunistycznej wywloki, albo po nowej maturze.
"Ciekawe jakby się zachowywali Ci którzy tak wrzucają na innych, jakby byli mieli na coś wpływ" - sorry, tym tekstem to mnie rozjebalas. - uwazasz ze nie ma uczciwych ludzi? ze kazdy patrzy tylko przez pryzmat wlasnych interesow? czy dla Ciebie normalne jest ze np. slupy z oswietleniem nie biegna wzdluz glownej drogi tylko sa ustawione w pewnym momencie w jakiejs bocznej drodze bo akurat tam mieszka ktos ustawiony?!? ludzie Twojego pokroju wlasnie sa przy wladzy - porownaj lublin z innymi miastami. nawet lodz wyglada juz lepiej - a wies pulawy to kosmos. od centrum trzeba zaczac bo ludzie mysla ze tu od nas sie ukraina lub bialorus zaczyna. ale pewnie Tobie to nie przeszkadza, bo niby w czym jak sie siedzi po calych dniach w chacie...
lublin z innymi miastami. nawet lodz wyglada juz lepiej - a wies pulawy to kosmos. od centrum trzeba zaczac bo ludzie mysla ze tu od nas sie ukraina lub bialorus zaczyna. ale pewnie Tobie to nie przeszkadza, bo niby w czym jak sie siedzi po calych dniach w chacie... rozwiń
Avatar
~Oleńka~ / 29 maja 2010 o 17:53
0
-nnn- napisał:
a oleńka to pewnie na hiacyntowej mieszka, maleńka?


A muszę rozczarować Oleńka mieszka na Sławinku Ale nie powiem, chciałabym żeby i na naszej ulicy mieszkał ktoś znany, może by nam basen wybudowali Albo jakiś park dla dzieci zrobili Ja już nie mogę po prostu czytać tych bzdur, tego ciągłego oczerniania ludzi. To się robi chore ! Ciekawe jakby się zachowywali Ci którzy tak wrzucają na innych, jakby byli mieli na coś wpływ. Oni by pewnie w ogóle nie remontowali nawet swojej ulicy tylko co pół roku wymienialiby samochód Ten artykuł jest na prawdę śmieszny <lol2>


A muszę rozczarować Oleńka mieszka na Sławinku Ale nie powiem, chciałabym żeby i na naszej ulicy mieszkał ktoś znany, może by nam basen wybudowali Albo jakiś park dla dzieci zrobili Ja już nie mogę po prostu czytać tych bzdur, tego ciągłego oczerniania ludzi. To się robi chore ! Ciekawe jakby się zachowywali Ci którzy tak wrzucają na innych, jakby byli mieli na coś wpływ. Oni by pewnie w ogóle nie remontowali nawet swojej ulicy tylko co pół roku wymienialiby samochód Ten artykuł jest na prawdę śmieszny &... rozwiń
Avatar
-nnn- / 29 maja 2010 o 17:22
0
~Oleńka~ napisał:
A dziennikarzom z Dziennika Wschodniego najwyraźniej PIS daje duże pieniądze za takie artykuły !! Litości, tego się już nie da czytać !! Dlaczego nikt nie napisze o tym, że dziennikarze z Dziennika Wschodniego biorą łapówy i zmieniają fakty i oczerniają niewinnych ludzi?!



a oleńka to pewnie na hiacyntowej mieszka, maleńka?
Avatar
lub / 29 maja 2010 o 17:02
0
FICU I WASYL WYNOCHA Z RATUSZA
Avatar
n / 29 maja 2010 o 16:47
0
A na ulicy Marzanny nawet kamieni skąpi posypać!
Avatar
~Oleńka~ / 29 maja 2010 o 16:42
0
A dziennikarzom z Dziennika Wschodniego najwyraźniej PIS daje duże pieniądze za takie artykuły !! Litości, tego się już nie da czytać !! Dlaczego nikt nie napisze o tym, że dziennikarze z Dziennika Wschodniego biorą łapówy i zmieniają fakty i oczerniają niewinnych ludzi?!
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 14:49
0
No i o co wam chodzi psy ogrodnika? Że mieszkańcy Hiacyntowej mają oświetlenie i będa mieli ulicę? Lepiej byłoby gdyby ani oświetlenia ani ulicy nie było? Przy Ficu przynajmniej inni skorzystają, a tak nie skorzystałby nikt.
Nie głosowałem na Fica, ale już nie moge czytać tych bzdur wypisywanych przez niektórych forumowiczów.
Avatar
MArio / 29 maja 2010 o 14:04
0
człowiek z Poningwody napisał:
Stek bzdur wypisuje gazeta. Fic powinien ich podać do sądu bo już kilka procesów wygrał ze szkalującym i rozsiewającym potwarze sąsiadem. Sąsiad został skazany prawomocnym wyrokiem.
Wiedzą o tym wszyscy mieszkańcy Hiacyntowej a Fic jak ognia unika wszelkich komitetów tworzących się w tej dzielnicy w sprawie budowy ulic.
Za tą nagonką stoi radny Tułajew, specjalista od szukania i tworzenia haków na ludzi PO.
Ponoć ten pan radny to przykład wielkiej wiary i posłuszeństwa wobec Kościoła a tu daje takie numery.
Czy codziennie się spowiada,żeby zachować czystość sumienia i strząsnąć z siebie zawiść , złe intencje i szkodzenie ludziom w imię interesu partyjnego i sukcesów w kampanii wyborczej?
Obrzydliwa i przyprawiająca o odruch wymiotny postawa wobec wroga politycznego.


WIELKIE BRAWA za ten tekst. A Artukuł to stek bzdur ku uciesze PiSuarczyków


WIELKIE BRAWA za ten tekst. A Artukuł to stek bzdur ku uciesze PiSuarczyków rozwiń
Avatar
MArio / 29 maja 2010 o 14:02
0
ad napisał:
Macie swoją PO partia oszustów i promowania kolesi. Platforma to kombinatorzy i załatwaiacze Miro itp głosujeci na nich to pójdziecie na ulice

Odwal się od PO matole
Avatar
100 g. / 29 maja 2010 o 13:28
0
nie ważne czyje co je - jeno ważne co jest moje. Wieśniak !
Avatar
tezhrabia / 16 lipca 2010 o 10:06
0
~Oleńka~ napisał:
A muszę rozczarować Oleńka mieszka na Sławinku Ale nie powiem, chciałabym żeby i na naszej ulicy mieszkał ktoś znany, może by nam basen wybudowali Albo jakiś park dla dzieci zrobili Ja już nie mogę po prostu czytać tych bzdur, tego ciągłego oczerniania ludzi. To się robi chore ! Ciekawe jakby się zachowywali Ci którzy tak wrzucają na innych, jakby byli mieli na coś wpływ. Oni by pewnie w ogóle nie remontowali nawet swojej ulicy tylko co pół roku wymienialiby samochód Ten artykuł jest na prawdę śmieszny <lol2>


albo jestes corka jakiejs postkomunistycznej wywloki, albo po nowej maturze.
"Ciekawe jakby się zachowywali Ci którzy tak wrzucają na innych, jakby byli mieli na coś wpływ" - sorry, tym tekstem to mnie rozjebalas. - uwazasz ze nie ma uczciwych ludzi? ze kazdy patrzy tylko przez pryzmat wlasnych interesow? czy dla Ciebie normalne jest ze np. slupy z oswietleniem nie biegna wzdluz glownej drogi tylko sa ustawione w pewnym momencie w jakiejs bocznej drodze bo akurat tam mieszka ktos ustawiony?!? ludzie Twojego pokroju wlasnie sa przy wladzy - porownaj lublin z innymi miastami. nawet lodz wyglada juz lepiej - a wies pulawy to kosmos. od centrum trzeba zaczac bo ludzie mysla ze tu od nas sie ukraina lub bialorus zaczyna. ale pewnie Tobie to nie przeszkadza, bo niby w czym jak sie siedzi po calych dniach w chacie...
lublin z innymi miastami. nawet lodz wyglada juz lepiej - a wies pulawy to kosmos. od centrum trzeba zaczac bo ludzie mysla ze tu od nas sie ukraina lub bialorus zaczyna. ale pewnie Tobie to nie przeszkadza, bo niby w czym jak sie siedzi po calych dniach w chacie... rozwiń
Avatar
~Oleńka~ / 29 maja 2010 o 17:53
0
-nnn- napisał:
a oleńka to pewnie na hiacyntowej mieszka, maleńka?


A muszę rozczarować Oleńka mieszka na Sławinku Ale nie powiem, chciałabym żeby i na naszej ulicy mieszkał ktoś znany, może by nam basen wybudowali Albo jakiś park dla dzieci zrobili Ja już nie mogę po prostu czytać tych bzdur, tego ciągłego oczerniania ludzi. To się robi chore ! Ciekawe jakby się zachowywali Ci którzy tak wrzucają na innych, jakby byli mieli na coś wpływ. Oni by pewnie w ogóle nie remontowali nawet swojej ulicy tylko co pół roku wymienialiby samochód Ten artykuł jest na prawdę śmieszny <lol2>


A muszę rozczarować Oleńka mieszka na Sławinku Ale nie powiem, chciałabym żeby i na naszej ulicy mieszkał ktoś znany, może by nam basen wybudowali Albo jakiś park dla dzieci zrobili Ja już nie mogę po prostu czytać tych bzdur, tego ciągłego oczerniania ludzi. To się robi chore ! Ciekawe jakby się zachowywali Ci którzy tak wrzucają na innych, jakby byli mieli na coś wpływ. Oni by pewnie w ogóle nie remontowali nawet swojej ulicy tylko co pół roku wymienialiby samochód Ten artykuł jest na prawdę śmieszny &... rozwiń
Avatar
-nnn- / 29 maja 2010 o 17:22
0
~Oleńka~ napisał:
A dziennikarzom z Dziennika Wschodniego najwyraźniej PIS daje duże pieniądze za takie artykuły !! Litości, tego się już nie da czytać !! Dlaczego nikt nie napisze o tym, że dziennikarze z Dziennika Wschodniego biorą łapówy i zmieniają fakty i oczerniają niewinnych ludzi?!



a oleńka to pewnie na hiacyntowej mieszka, maleńka?
Avatar
lub / 29 maja 2010 o 17:02
0
FICU I WASYL WYNOCHA Z RATUSZA
Avatar
n / 29 maja 2010 o 16:47
0
A na ulicy Marzanny nawet kamieni skąpi posypać!
Avatar
~Oleńka~ / 29 maja 2010 o 16:42
0
A dziennikarzom z Dziennika Wschodniego najwyraźniej PIS daje duże pieniądze za takie artykuły !! Litości, tego się już nie da czytać !! Dlaczego nikt nie napisze o tym, że dziennikarze z Dziennika Wschodniego biorą łapówy i zmieniają fakty i oczerniają niewinnych ludzi?!
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 14:49
0
No i o co wam chodzi psy ogrodnika? Że mieszkańcy Hiacyntowej mają oświetlenie i będa mieli ulicę? Lepiej byłoby gdyby ani oświetlenia ani ulicy nie było? Przy Ficu przynajmniej inni skorzystają, a tak nie skorzystałby nikt.
Nie głosowałem na Fica, ale już nie moge czytać tych bzdur wypisywanych przez niektórych forumowiczów.
Avatar
MArio / 29 maja 2010 o 14:04
0
człowiek z Poningwody napisał:
Stek bzdur wypisuje gazeta. Fic powinien ich podać do sądu bo już kilka procesów wygrał ze szkalującym i rozsiewającym potwarze sąsiadem. Sąsiad został skazany prawomocnym wyrokiem.
Wiedzą o tym wszyscy mieszkańcy Hiacyntowej a Fic jak ognia unika wszelkich komitetów tworzących się w tej dzielnicy w sprawie budowy ulic.
Za tą nagonką stoi radny Tułajew, specjalista od szukania i tworzenia haków na ludzi PO.
Ponoć ten pan radny to przykład wielkiej wiary i posłuszeństwa wobec Kościoła a tu daje takie numery.
Czy codziennie się spowiada,żeby zachować czystość sumienia i strząsnąć z siebie zawiść , złe intencje i szkodzenie ludziom w imię interesu partyjnego i sukcesów w kampanii wyborczej?
Obrzydliwa i przyprawiająca o odruch wymiotny postawa wobec wroga politycznego.


WIELKIE BRAWA za ten tekst. A Artukuł to stek bzdur ku uciesze PiSuarczyków


WIELKIE BRAWA za ten tekst. A Artukuł to stek bzdur ku uciesze PiSuarczyków rozwiń
Avatar
MArio / 29 maja 2010 o 14:02
0
ad napisał:
Macie swoją PO partia oszustów i promowania kolesi. Platforma to kombinatorzy i załatwaiacze Miro itp głosujeci na nich to pójdziecie na ulice

Odwal się od PO matole
Avatar
100 g. / 29 maja 2010 o 13:28
0
nie ważne czyje co je - jeno ważne co jest moje. Wieśniak !