Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2010 r.
18:54
Edytuj ten wpis

Biały koszmar na drogach Lubelszczyzny

0 19 A A

Gigantyczne korki, wiele kolizji i tysiące zdenerwowanych kierowców. Tak było wczoraj na drogach w naszym regionie. Zima znowu wszystkich zaskoczyła. I znów najbardziej drogowców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Fatalnie. Nieodśnieżona droga i ogromne korki – relacjonował nam pan Krzysztof, jadący dziś rano z Lublina do Warszawy. Największy zator na tej trasie zrobił się w okolicach Garbowa. Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu. Policjanci wprowadzili na krajowej "17” ruch wahadłowy.

Jeszcze więcej utrudnień było na drodze krajowej nr "19”. Na wiadukcie w Konopnicy doszło do kolizji dwóch busów. Na przejazd trzeba czekać ok. dwóch godzin. Kilka kilometrów dalej, w Strzeszkowicach Dużych, zderzyły się volkswagen transporter i fiat uno. Efekt? Korki na drodze z Lublina do Kraśnika.

Na tej samej "19” aż trzy pojazdy zderzyły się w Firleju. Po drugiej stronie Lubartowa było nie lepiej.

– Do Lublina jechało się ponad godzinę, dwa razy dłużej niż zwykle – mówi pan Dariusz, który pokonywał tę trasę ok. godz. 8. – Mniej busów niż zwykle i gigantyczne korki.

– Na drodze z Łęcznej problem zaczynał się dopiero przy wjeździe do Lublina – mówi z kolei pan Jerzy z Turki. – Od Wólki Lubelskiej zaczynał się korek, ciągnący się przez całą ul. Turystyczną.

Drogowcy przekonują, że robili, co w ich mocy. – Przez cały czas walczymy ze śniegiem. Ale przez wciąż pada i wieje – tłumaczył nam dziś Krzysztof Nalewajko z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – To, co zgarniemy, za chwilę, znowu pojawi się na drodze.

– Opady zaczęły się o godz. 4 – mówi Nalewajko. – Godzinę później na drogach krajowych w regionie pracowały 33 pługi i piaskarki. O godz. 10 – już 67 pojazdów.
Mimo to, wszędzie jeździło się fatalnie. – Bardzo trudne warunki. Śliska nawierzchnia, odczuwalna zwłaszcza przy wszelkiego rodzaju górkach i podjazdach. Wystarczyło, że jeden samochód nie mógł wjechać i już tworzył się korek – tłumaczy podkom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Wiele wsi w całym regionie było wczoraj odciętych od świata. Pracownicy schroniska w Krzesimowie (gm. Mełgiew) nie mogli dotrzeć do zwierząt z lekami i jedzeniem.

– Sytuacja jest tak trudna, że musimy wyciągać samochody z zasp – podkreśla wójt Wacław Motyl. Obiecał, że wyśle do schroniska dodatkowy pług.

Synoptycy zapowiadają, że dziś już nie powinno padać.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
JOTEM / 29 stycznia 2010 o 09:17
0
... i łańcuchy na koła. ale i tak przy zaspach 1-1,5 m nic by to nie dało, przez takie zaspy musiałem ostatnie 1,5km drogi do domu pokonać pieszo.Pług przejechał dzisiaj o 4 rano, przynajmnie do pracy się dojedzie. Coraz bardziej myśle o samochodzie terenowym.
Avatar
lck / 29 stycznia 2010 o 08:51
0
do drogowców na ogół nie można mieć pretensji, bo oni odśnieżają na podstawie umów z samorządami (chodzi mi o najgorzej utrzymane drogi lokalne). A faktem jest, że zima ZASKOCZYŁA znowu ;/ może nie chodzi o to aby każda gminna droga była czarna, ale powinna być PRZEJEZDNA a jeśli na odcinku 1,5 km są zaspy 50-100 cm, to żadne nawet najbardziej antypierdołowaty kierowca nic nie zdziała. Sporym problemem są też ci "super" kierowcy, którzy wszędzie wiadą, chociaż widać, że jakiś samochód jest zagrzebany tak, że trzeba go wyciągać, to nie jeden "wróg pierdołów drogowych" próbuje go minąć (!!!). W zimie ze strony kierowców podstawa to zimówki i wyobraźnia.
do drogowców na ogół nie można mieć pretensji, bo oni odśnieżają na podstawie umów z samorządami (chodzi mi o najgorzej utrzymane drogi lokalne). A faktem jest, że zima ZASKOCZYŁA znowu ;/ może nie chodzi o to aby każda gminna droga była czarna, ale powinna być PRZEJEZDNA a jeśli na odcinku 1,5 km są zaspy 50-100 cm, to żadne nawet najbardziej antypierdołowaty kierowca nic nie zdziała. Sporym problemem są też ci "super" kierowcy, którzy wszędzie wiadą, chociaż widać, że jakiś samochód jest zagrzebany tak, że trzeba go wyciągać, to... rozwiń
Avatar
kierowca bombowca / 29 stycznia 2010 o 01:05
0
dajcie spokoj drogowcom, korki nie są z ich winy. jest za dużo samochodów i dlatego tworzą się korki, dodatkowo wjazd na skrzyżowanie gdy nie ma możliwości zjazdu i blokowanie skrzyżowania. jestem kierowcą autobusu i po południu były korki i były opóźnienia a wieczorem nie było korków i nie bło opóźnień a stan dróg był taki sam
Avatar
~xyz~ / 28 stycznia 2010 o 23:36
0
jak zwykle zaczyna sie propaganda...zamia zaskoczyła kogo nikogo nie zaskoczyła 4h po opadzie krajowe zazwyczaj sa czarne mokre proponuje panu redaktorowi zrobić reportaż ile zdrowia, nerwów i siwych włosów kosztuje taki tygodniowy opad dyżurnych na krajowych drogach z GDDKiA. po przeczytaniu obiektywnej lektury może by i w Lublinie urząd marszałkowski wziął sie wtedy lepiej do pracy i przewidywał skutki.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2010 o 22:21
0
~mała~ napisał:
Jak już koniecznie musisz się wypowiedzieć na forum,a z ortografią jesteś mocno na bakier to proponuję słowniczek ortograficzny.


błąd ort. nikogo nie zabije a pierdoła co tylko po" czarnym" umie jezdzic na wielkie szanse
Avatar
seb / 28 stycznia 2010 o 22:07
0
Przestańcie już pieprzyć że zima zaskoczyła drogowców! to Was kierowców takich pierdołów jeżdżących zaskoczyła!! nie macie zielonego pojęcia o jeździe zimie! A Wy pismaki co byście zrobili żeby szybko i skutecznie odśnieżyć? NIC! tylko narzekać i pisać takie pierdoły to umiecie! a jeździć już nie! mamy zimę i trzeba się było przygotować na śnieg a nie na słońce i 20 stopni na plusie!
Avatar
Lubelak1 / 28 stycznia 2010 o 22:04
0
Nic nikogo nie zaskoczyło , przestańcie ,wmawiać ludziom kłamstwa.Śnieg prawie nie padał.
Avatar
oluś / 28 stycznia 2010 o 21:44
0
czytam i się dziwie! ludzie jest zima i musi być zimno i śnieżnie!
Avatar
Gość / 28 stycznia 2010 o 21:31
0
...najgorzej utrzymane są i w lecie i w zimie drogi powiatowe.
Avatar
ktoś / 28 stycznia 2010 o 21:19
0
Zima znowu wszystkich zaskoczyła. I znów najbardziej drogowców - gratuluję niezwykle "celnego" stwierdzenia. Szkoda tylko, że nie ma w nim odrobiny prawdy. Zima zaskakuje... kierowców, którzy liczą na to, że znów jakoś się uda. Ilu z nich ma zimowe opony? Nowe, dwu-, trzy- góra czteroletnie, z odpowiednio głębokim bieżnikiem? Używana zimówka to placebo mające przekonać właściciela auta, że zrobił co do niego należało. A potem duże zdziwienie, że nie można podjechać pod niewielką górkę. Ilu kierowców potrafi jeździć po śniegu? Najłatwiej jest jednak zrzucić winę na drogowców. Wszak powinni mieć czarodziejską różdżkę by za jednym machnięciem biały puch leżący na jezdni zamienić w czarny asfalt albo rozciągnąć zadaszenie nad drogą by nie spadła nawet drobinka śniegu.
Zima to zima i pada śnieg. Najwyższy czas do tego przywyknąć. A tak swoją drogą wolałbym jeździć po białych drogach...
Zima znowu wszystkich zaskoczyła. I znów najbardziej drogowców - gratuluję niezwykle "celnego" stwierdzenia. Szkoda tylko, że nie ma w nim odrobiny prawdy. Zima zaskakuje... kierowców, którzy liczą na to, że znów jakoś się uda. Ilu z nich ma zimowe opony? Nowe, dwu-, trzy- góra czteroletnie, z odpowiednio głębokim bieżnikiem? Używana zimówka to placebo mające przekonać właściciela auta, że zrobił co do niego należało. A potem duże zdziwienie, że nie można podjechać pod niewielką górkę. Ilu kierowców potrafi jeździć po śniegu? Najła... rozwiń
Avatar
JOTEM / 29 stycznia 2010 o 09:17
0
... i łańcuchy na koła. ale i tak przy zaspach 1-1,5 m nic by to nie dało, przez takie zaspy musiałem ostatnie 1,5km drogi do domu pokonać pieszo.Pług przejechał dzisiaj o 4 rano, przynajmnie do pracy się dojedzie. Coraz bardziej myśle o samochodzie terenowym.
Avatar
lck / 29 stycznia 2010 o 08:51
0
do drogowców na ogół nie można mieć pretensji, bo oni odśnieżają na podstawie umów z samorządami (chodzi mi o najgorzej utrzymane drogi lokalne). A faktem jest, że zima ZASKOCZYŁA znowu ;/ może nie chodzi o to aby każda gminna droga była czarna, ale powinna być PRZEJEZDNA a jeśli na odcinku 1,5 km są zaspy 50-100 cm, to żadne nawet najbardziej antypierdołowaty kierowca nic nie zdziała. Sporym problemem są też ci "super" kierowcy, którzy wszędzie wiadą, chociaż widać, że jakiś samochód jest zagrzebany tak, że trzeba go wyciągać, to nie jeden "wróg pierdołów drogowych" próbuje go minąć (!!!). W zimie ze strony kierowców podstawa to zimówki i wyobraźnia.
do drogowców na ogół nie można mieć pretensji, bo oni odśnieżają na podstawie umów z samorządami (chodzi mi o najgorzej utrzymane drogi lokalne). A faktem jest, że zima ZASKOCZYŁA znowu ;/ może nie chodzi o to aby każda gminna droga była czarna, ale powinna być PRZEJEZDNA a jeśli na odcinku 1,5 km są zaspy 50-100 cm, to żadne nawet najbardziej antypierdołowaty kierowca nic nie zdziała. Sporym problemem są też ci "super" kierowcy, którzy wszędzie wiadą, chociaż widać, że jakiś samochód jest zagrzebany tak, że trzeba go wyciągać, to... rozwiń
Avatar
kierowca bombowca / 29 stycznia 2010 o 01:05
0
dajcie spokoj drogowcom, korki nie są z ich winy. jest za dużo samochodów i dlatego tworzą się korki, dodatkowo wjazd na skrzyżowanie gdy nie ma możliwości zjazdu i blokowanie skrzyżowania. jestem kierowcą autobusu i po południu były korki i były opóźnienia a wieczorem nie było korków i nie bło opóźnień a stan dróg był taki sam
Avatar
~xyz~ / 28 stycznia 2010 o 23:36
0
jak zwykle zaczyna sie propaganda...zamia zaskoczyła kogo nikogo nie zaskoczyła 4h po opadzie krajowe zazwyczaj sa czarne mokre proponuje panu redaktorowi zrobić reportaż ile zdrowia, nerwów i siwych włosów kosztuje taki tygodniowy opad dyżurnych na krajowych drogach z GDDKiA. po przeczytaniu obiektywnej lektury może by i w Lublinie urząd marszałkowski wziął sie wtedy lepiej do pracy i przewidywał skutki.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2010 o 22:21
0
~mała~ napisał:
Jak już koniecznie musisz się wypowiedzieć na forum,a z ortografią jesteś mocno na bakier to proponuję słowniczek ortograficzny.


błąd ort. nikogo nie zabije a pierdoła co tylko po" czarnym" umie jezdzic na wielkie szanse
Avatar
seb / 28 stycznia 2010 o 22:07
0
Przestańcie już pieprzyć że zima zaskoczyła drogowców! to Was kierowców takich pierdołów jeżdżących zaskoczyła!! nie macie zielonego pojęcia o jeździe zimie! A Wy pismaki co byście zrobili żeby szybko i skutecznie odśnieżyć? NIC! tylko narzekać i pisać takie pierdoły to umiecie! a jeździć już nie! mamy zimę i trzeba się było przygotować na śnieg a nie na słońce i 20 stopni na plusie!
Avatar
Lubelak1 / 28 stycznia 2010 o 22:04
0
Nic nikogo nie zaskoczyło , przestańcie ,wmawiać ludziom kłamstwa.Śnieg prawie nie padał.
Avatar
oluś / 28 stycznia 2010 o 21:44
0
czytam i się dziwie! ludzie jest zima i musi być zimno i śnieżnie!
Avatar
Gość / 28 stycznia 2010 o 21:31
0
...najgorzej utrzymane są i w lecie i w zimie drogi powiatowe.
Avatar
ktoś / 28 stycznia 2010 o 21:19
0
Zima znowu wszystkich zaskoczyła. I znów najbardziej drogowców - gratuluję niezwykle "celnego" stwierdzenia. Szkoda tylko, że nie ma w nim odrobiny prawdy. Zima zaskakuje... kierowców, którzy liczą na to, że znów jakoś się uda. Ilu z nich ma zimowe opony? Nowe, dwu-, trzy- góra czteroletnie, z odpowiednio głębokim bieżnikiem? Używana zimówka to placebo mające przekonać właściciela auta, że zrobił co do niego należało. A potem duże zdziwienie, że nie można podjechać pod niewielką górkę. Ilu kierowców potrafi jeździć po śniegu? Najłatwiej jest jednak zrzucić winę na drogowców. Wszak powinni mieć czarodziejską różdżkę by za jednym machnięciem biały puch leżący na jezdni zamienić w czarny asfalt albo rozciągnąć zadaszenie nad drogą by nie spadła nawet drobinka śniegu.
Zima to zima i pada śnieg. Najwyższy czas do tego przywyknąć. A tak swoją drogą wolałbym jeździć po białych drogach...
Zima znowu wszystkich zaskoczyła. I znów najbardziej drogowców - gratuluję niezwykle "celnego" stwierdzenia. Szkoda tylko, że nie ma w nim odrobiny prawdy. Zima zaskakuje... kierowców, którzy liczą na to, że znów jakoś się uda. Ilu z nich ma zimowe opony? Nowe, dwu-, trzy- góra czteroletnie, z odpowiednio głębokim bieżnikiem? Używana zimówka to placebo mające przekonać właściciela auta, że zrobił co do niego należało. A potem duże zdziwienie, że nie można podjechać pod niewielką górkę. Ilu kierowców potrafi jeździć po śniegu? Najła... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 0 0

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 2 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 9 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 4

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.