Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 marca 2017 r.
20:35

Brakuje specjalistów w szpitalach. Powód? Mało etatów i niskie stawki

39 20 A A

Szpitale narzekają na brak m.in. kardiologów, ginekologów, anestezjologów, pediatrów. Brakuje chętnych, bo albo liczba etatów jest ograniczona, albo stawki, które oferuje szpital, są za niskie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Lekarze, zwłaszcza młodzi, wolą etat, bo to daje większą stabilizację. Na kontrakcie nie ma żadnego zabezpieczenia socjalnego. Poza tym, w razie błędu medycznego na etacie odpowiadamy do kwoty w wysokości trzech pensji, a na kontrakcie własnym ubezpieczeniem lub majątkiem – zaznacza Jakub Kosikowski z Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, który pracuje w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

– Wiadomo, że szpitale szukają oszczędności, więc wolą zatrudniać na kontrakty niż na etaty. Jeśli mają taką możliwość, to poza kilkoma etatowymi pracownikami na oddziale wybiorą rezydenta, bo płaci za niego Ministerstwo Zdrowia, niż kolejnego etatowego pracownika.

– Nie jest tak, że zatrudniamy tylko na kontrakty, możemy też zatrudniać na etat – mówi Jacek Buczek, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Chełmie. – Kłopot jednak w tym, że z roku na rok ubywa chętnych. W tym momencie młodych lekarzy zatrudniamy tylko na etat rezydencki.

Jak tłumaczy dyr. Buczek, szpital ma problem z tym, żeby po rezydenturze takiego specjalistę u siebie zatrzymać. – Głównie chodzi o wynagrodzenia. Nasz szpital w większości przypadków nie jest w stanie odpowiedzieć na warunki, których oczekują młodzi lekarze – zaznacza dyrektor.

– Rzeczywiście trudno jest zatrzymać młodego specjalistę, mimo że często szpitale poza Lublinem proponują wyższe stawki. Chodzi tu jednak o możliwość dorobienia na prywatnym rynku, który w Lublinie daje większe możliwości niż w innych miastach regionu – wyjaśnia Kosikowski.
W chełmskim szpitalu brakuje m.in. specjalistów w dziedzinie chirurgii naczyniowej, kardiologii, medycyny ratunkowej, pediatrii czy anestezjologii.

Na brak lekarzy narzeka też szpital w Kraśniku. – Od zaraz jestem w stanie przyjąć radiologów, specjalistów medycyny ratunkowej czy chorób wewnętrznych, ginekologów – wylicza Marek Kos, dyrektor SPZOZ w Kraśniku.

Dodaje, że do wynagrodzeń szpital musi podchodzić racjonalnie. – Wiadomo, że oczekiwania młodych lekarzy zawsze będą wyższe, niż nasze możliwości. Staram się jednak proponować jak najbardziej korzystne warunki – mówi Kos i precyzuje: Na przykład lekarz, który się szkoli dostaje taką samą stawkę, jak rezydent, czyli ok. 3 tys. zł, a lekarz tuż po specjalizacji taką, jak ten, który pracuje już kilka lat.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 11:48
0
Jak to takie jasne to daj mi namiary żeby zarobić te 20-30 tysięcy miesięcznie, a obiecuję, że codziennie będę ciebie osobiście badać i mierzyć ciśnienie za darmo i załatwię każde badanie na NFZ. Trzeba było się uczyć to byś umiał teraz policzyć liczbę zer za cyfrą na przedzie, bo o dwa za dużo ci wyszło w tym liczeniu. Znam jednak jednego neurochirurga z Lublina, który kupił sobie zegarek za 33 tysiące na kredyt chociaż mieszka w mieszkaniu kupionym przez rodziców dla jedynaka, ale to nie reguła. Ja mam taki sam jak on z aliexpress. Skoro tak lekarzom dobrze to trzeba się było uczyć, a nie bzdury powielać jak im to dobrze.
Jak to takie jasne to daj mi namiary żeby zarobić te 20-30 tysięcy miesięcznie, a obiecuję, że codziennie będę ciebie osobiście badać i mierzyć ciśnienie za darmo i załatwię każde badanie na NFZ. Trzeba było się uczyć to byś umiał teraz policzyć liczbę zer za cyfrą na przedzie, bo o dwa za dużo ci wyszło w tym liczeniu. Znam jednak jednego neurochirurga z Lublina, który kupił sobie zegarek za 33 tysiące na kredyt chociaż mieszka w mieszkaniu kupionym przez rodziców dla jedynaka, ale to nie reguła. Ja mam taki sam jak on z aliexpress. Skoro ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 11:44
0
Ja niestety znam kilku biednych lekarzy .... Nie wszyscy mają tak dobrze. A i praca niezbyt przyjemna.
Avatar
ann / 8 marca 2017 o 10:16
0
Ta jasne napisał:
Gadanie bzdur o tych "niskich" zarobkach. Znam osobiście kilku lekarzy, wszyscy po specjalizacjach i żaden nie pracuje w jednym miejscu. Jeżdżą do innych miast i miasteczek, pracują w kilku miejscach na cząstkach etatu, biorą dyżury. Mają spore domy, nieraz po 2-3 dobre samochody, zarabiają 20-30 tyś. miesięcznie. Nie zazdoszę im, ani nie hejtuje - pracują to mają. Ale kiedy czytam o tych kiepskich zarobkach to mnie śmiech ogarnia. Robią dokotoraty, dorabiają na uczelniach - to norma u nich. Nie znam biednego lekarza (i dobrze w sumie). Owszem - przez pierwsze lata specjalizacji zapieprzają niemal bez wynagrodzenia, często będąc na utrzymaniu swoich żon/mężów. Ale potem jak sobie odbiją, to kopara opada. Sam mam w rodzinie kilku lekarzy, stać ich na zegarki za 20-30 tyś., mają wielkie apartamenty lub spore domy i nie płaczą, że są biedni - bo wiedzą, że to nieprawda. Czy się opłaca ten zawód widać po cenach studiów "zaocznych" na UM w Lublinie - 30. tyś. rocznie za medycynę, 35 tyś. rocznie za stomatologię. Bieda Panie, bieeeda!
Tak właśnie jest. Studia są trudne, ale inne też są trudne. Pierwsze lata, jak nie jest się z klanu lekarskiego, to rzeczywiście praca na okrągło za malutkie pieniądze lub wręcz wolontariat. Mam wielu przyjaciół lekarzy, mam lekarzy w rodzinie, wiem zatem ile zarabiają i jak żyją. I wiem ilu z nich jest lekarzami z powołania, a ilu poszło na medycynę dla kasy. Koleżanka lekarz rodzinny kupuje już 4 mieszkanie na wynajem, a doprosić się o skierowanie na badania trudno...
Tak właśnie jest. Studia są trudne, ale inne też są trudne. Pierwsze lata, jak nie jest się z klanu lekarskiego, to rzeczywiście praca na okrągło za malutkie pieniądze lub wręcz wolontariat. Mam wielu przyjaciół lekarzy, mam lekarzy w rodzinie, wiem zatem ile zarabiają i jak żyją. I wiem ilu z nich jest lekarzami z powołania, a ilu poszło na medycynę dla kasy. Koleżanka lekarz rodzinny kupuje już 4 mieszkanie na wynajem, a doprosić się o skierowanie na badania trudno... rozwiń
Avatar
pacjent / 8 marca 2017 o 10:07
0
POdobnie w Radzyniu ?
Avatar
Ta jasne / 8 marca 2017 o 09:54
0
Gadanie bzdur o tych "niskich" zarobkach. Znam osobiście kilku lekarzy, wszyscy po specjalizacjach i żaden nie pracuje w jednym miejscu. Jeżdżą do innych miast i miasteczek, pracują w kilku miejscach na cząstkach etatu, biorą dyżury. Mają spore domy, nieraz po 2-3 dobre samochody, zarabiają 20-30 tyś. miesięcznie. Nie zazdoszę im, ani nie hejtuje - pracują to mają. Ale kiedy czytam o tych kiepskich zarobkach to mnie śmiech ogarnia. Robią dokotoraty, dorabiają na uczelniach - to norma u nich. Nie znam biednego lekarza (i dobrze w sumie). Owszem - przez pierwsze lata specjalizacji zapieprzają niemal bez wynagrodzenia, często będąc na utrzymaniu swoich żon/mężów. Ale potem jak sobie odbiją, to kopara opada. Sam mam w rodzinie kilku lekarzy, stać ich na zegarki za 20-30 tyś., mają wielkie apartamenty lub spore domy i nie płaczą, że są biedni - bo wiedzą, że to nieprawda. Czy się opłaca ten zawód widać po cenach studiów "zaocznych" na UM w Lublinie - 30. tyś. rocznie za medycynę, 35 tyś. rocznie za stomatologię. Bieda Panie, bieeeda!
Gadanie bzdur o tych "niskich" zarobkach. Znam osobiście kilku lekarzy, wszyscy po specjalizacjach i żaden nie pracuje w jednym miejscu. Jeżdżą do innych miast i miasteczek, pracują w kilku miejscach na cząstkach etatu, biorą dyżury. Mają spore domy, nieraz po 2-3 dobre samochody, zarabiają 20-30 tyś. miesięcznie. Nie zazdoszę im, ani nie hejtuje - pracują to mają. Ale kiedy czytam o tych kiepskich zarobkach to mnie śmiech ogarnia. Robią dokotoraty, dorabiają na uczelniach - to norma u nich. Nie znam biednego lekarza (i dobrze w su... rozwiń
Avatar
radny / 8 marca 2017 o 09:07
0
Dyrektorzy szpitali bardziaj interesuja sie polityką niż szpitalem/patrz Krasnik/
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 09:04
0
Trzeba nie mieć szacunku do siebie, żeby pracować w zawodzie lekarza za stawkę niższą, niż niemiecka sprzątaczka.Już wolałbym wyjechać lub zmienić zawód.W krajach skandynawskich lekarz za jeden dyżur zarabia tyle co w Polsce za cały etat. dajcie sobie spokój z tą medycyną-wyjdzie wam to przynajmniej na zdrowie..
Avatar
Tadeuszek / 8 marca 2017 o 08:37
0
Jak czytam o niskich zarobkach lekrzy to mi się nóż w kieszeni otwiera. nie trzeba zmianiać auta na nowe 2 razy w roku i starczy na wszystko.
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 08:24
0
To nie prawda co piszą zarabiają duże pieniądze kredytów nie musza brać
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 08:20
0
Brawo Stefan,masz duzo racji.:)
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 11:48
0
Jak to takie jasne to daj mi namiary żeby zarobić te 20-30 tysięcy miesięcznie, a obiecuję, że codziennie będę ciebie osobiście badać i mierzyć ciśnienie za darmo i załatwię każde badanie na NFZ. Trzeba było się uczyć to byś umiał teraz policzyć liczbę zer za cyfrą na przedzie, bo o dwa za dużo ci wyszło w tym liczeniu. Znam jednak jednego neurochirurga z Lublina, który kupił sobie zegarek za 33 tysiące na kredyt chociaż mieszka w mieszkaniu kupionym przez rodziców dla jedynaka, ale to nie reguła. Ja mam taki sam jak on z aliexpress. Skoro tak lekarzom dobrze to trzeba się było uczyć, a nie bzdury powielać jak im to dobrze.
Jak to takie jasne to daj mi namiary żeby zarobić te 20-30 tysięcy miesięcznie, a obiecuję, że codziennie będę ciebie osobiście badać i mierzyć ciśnienie za darmo i załatwię każde badanie na NFZ. Trzeba było się uczyć to byś umiał teraz policzyć liczbę zer za cyfrą na przedzie, bo o dwa za dużo ci wyszło w tym liczeniu. Znam jednak jednego neurochirurga z Lublina, który kupił sobie zegarek za 33 tysiące na kredyt chociaż mieszka w mieszkaniu kupionym przez rodziców dla jedynaka, ale to nie reguła. Ja mam taki sam jak on z aliexpress. Skoro ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 11:44
0
Ja niestety znam kilku biednych lekarzy .... Nie wszyscy mają tak dobrze. A i praca niezbyt przyjemna.
Avatar
ann / 8 marca 2017 o 10:16
0
Ta jasne napisał:
Gadanie bzdur o tych "niskich" zarobkach. Znam osobiście kilku lekarzy, wszyscy po specjalizacjach i żaden nie pracuje w jednym miejscu. Jeżdżą do innych miast i miasteczek, pracują w kilku miejscach na cząstkach etatu, biorą dyżury. Mają spore domy, nieraz po 2-3 dobre samochody, zarabiają 20-30 tyś. miesięcznie. Nie zazdoszę im, ani nie hejtuje - pracują to mają. Ale kiedy czytam o tych kiepskich zarobkach to mnie śmiech ogarnia. Robią dokotoraty, dorabiają na uczelniach - to norma u nich. Nie znam biednego lekarza (i dobrze w sumie). Owszem - przez pierwsze lata specjalizacji zapieprzają niemal bez wynagrodzenia, często będąc na utrzymaniu swoich żon/mężów. Ale potem jak sobie odbiją, to kopara opada. Sam mam w rodzinie kilku lekarzy, stać ich na zegarki za 20-30 tyś., mają wielkie apartamenty lub spore domy i nie płaczą, że są biedni - bo wiedzą, że to nieprawda. Czy się opłaca ten zawód widać po cenach studiów "zaocznych" na UM w Lublinie - 30. tyś. rocznie za medycynę, 35 tyś. rocznie za stomatologię. Bieda Panie, bieeeda!
Tak właśnie jest. Studia są trudne, ale inne też są trudne. Pierwsze lata, jak nie jest się z klanu lekarskiego, to rzeczywiście praca na okrągło za malutkie pieniądze lub wręcz wolontariat. Mam wielu przyjaciół lekarzy, mam lekarzy w rodzinie, wiem zatem ile zarabiają i jak żyją. I wiem ilu z nich jest lekarzami z powołania, a ilu poszło na medycynę dla kasy. Koleżanka lekarz rodzinny kupuje już 4 mieszkanie na wynajem, a doprosić się o skierowanie na badania trudno...
Tak właśnie jest. Studia są trudne, ale inne też są trudne. Pierwsze lata, jak nie jest się z klanu lekarskiego, to rzeczywiście praca na okrągło za malutkie pieniądze lub wręcz wolontariat. Mam wielu przyjaciół lekarzy, mam lekarzy w rodzinie, wiem zatem ile zarabiają i jak żyją. I wiem ilu z nich jest lekarzami z powołania, a ilu poszło na medycynę dla kasy. Koleżanka lekarz rodzinny kupuje już 4 mieszkanie na wynajem, a doprosić się o skierowanie na badania trudno... rozwiń
Avatar
pacjent / 8 marca 2017 o 10:07
0
POdobnie w Radzyniu ?
Avatar
Ta jasne / 8 marca 2017 o 09:54
0
Gadanie bzdur o tych "niskich" zarobkach. Znam osobiście kilku lekarzy, wszyscy po specjalizacjach i żaden nie pracuje w jednym miejscu. Jeżdżą do innych miast i miasteczek, pracują w kilku miejscach na cząstkach etatu, biorą dyżury. Mają spore domy, nieraz po 2-3 dobre samochody, zarabiają 20-30 tyś. miesięcznie. Nie zazdoszę im, ani nie hejtuje - pracują to mają. Ale kiedy czytam o tych kiepskich zarobkach to mnie śmiech ogarnia. Robią dokotoraty, dorabiają na uczelniach - to norma u nich. Nie znam biednego lekarza (i dobrze w sumie). Owszem - przez pierwsze lata specjalizacji zapieprzają niemal bez wynagrodzenia, często będąc na utrzymaniu swoich żon/mężów. Ale potem jak sobie odbiją, to kopara opada. Sam mam w rodzinie kilku lekarzy, stać ich na zegarki za 20-30 tyś., mają wielkie apartamenty lub spore domy i nie płaczą, że są biedni - bo wiedzą, że to nieprawda. Czy się opłaca ten zawód widać po cenach studiów "zaocznych" na UM w Lublinie - 30. tyś. rocznie za medycynę, 35 tyś. rocznie za stomatologię. Bieda Panie, bieeeda!
Gadanie bzdur o tych "niskich" zarobkach. Znam osobiście kilku lekarzy, wszyscy po specjalizacjach i żaden nie pracuje w jednym miejscu. Jeżdżą do innych miast i miasteczek, pracują w kilku miejscach na cząstkach etatu, biorą dyżury. Mają spore domy, nieraz po 2-3 dobre samochody, zarabiają 20-30 tyś. miesięcznie. Nie zazdoszę im, ani nie hejtuje - pracują to mają. Ale kiedy czytam o tych kiepskich zarobkach to mnie śmiech ogarnia. Robią dokotoraty, dorabiają na uczelniach - to norma u nich. Nie znam biednego lekarza (i dobrze w su... rozwiń
Avatar
radny / 8 marca 2017 o 09:07
0
Dyrektorzy szpitali bardziaj interesuja sie polityką niż szpitalem/patrz Krasnik/
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 09:04
0
Trzeba nie mieć szacunku do siebie, żeby pracować w zawodzie lekarza za stawkę niższą, niż niemiecka sprzątaczka.Już wolałbym wyjechać lub zmienić zawód.W krajach skandynawskich lekarz za jeden dyżur zarabia tyle co w Polsce za cały etat. dajcie sobie spokój z tą medycyną-wyjdzie wam to przynajmniej na zdrowie..
Avatar
Tadeuszek / 8 marca 2017 o 08:37
0
Jak czytam o niskich zarobkach lekrzy to mi się nóż w kieszeni otwiera. nie trzeba zmianiać auta na nowe 2 razy w roku i starczy na wszystko.
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 08:24
0
To nie prawda co piszą zarabiają duże pieniądze kredytów nie musza brać
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 08:20
0
Brawo Stefan,masz duzo racji.:)
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Taniej z kartą seniora w ręku. Nowe miejsca na liście ze zniżkami

Taniej z kartą seniora w ręku. Nowe miejsca na liście ze zniżkami 0 0

Zamość. Miasto aktualizuje listę miejsc, które honorują Zamojską Kartę Seniora. To przedsiębiorcy, firmy i instytucje oferujący zniżki mieszkańcom w wieku 60+. Wysokość ulg i zasady korzystania zależą wyłącznie od partnerów programu

Tranzyt Merkurego na tle Słońca. Niezwykłe zjawisko było widoczne w Polsce [wideo]
film

Tranzyt Merkurego na tle Słońca. Niezwykłe zjawisko było widoczne w Polsce [wideo] 0 0

W poniedziałek (11.11) doszło do tranzytu Merkurego, czyli przejścia pierwszej i najmniejszej planety Układu Słonecznego przed tarczą Słońca. Zjawisko było widoczne częściowo w Polsce.

Skarby Ziemi - Giełda Minerałów i Biżuterii
16 listopada 2019, 10:00

Skarby Ziemi - Giełda Minerałów i Biżuterii 0

W dniach 16-17 listopada 2019 serdecznie zapraszamy na Giełdę Minerałów i Biżuterii „Skarby Ziemi”, która jest organizowana już po raz 52 w Lublinie przy Akademickiej 15. Giełda jest doskonałą okazją do podziwiania minerałów, skamieniałości, meteorytów, kamiennych ozdób, bursztynów, pereł oraz wyrobów wykonanych ze skarbów natury.

Puławy: Budżet miasta na 2020 rok. Planują rekordowo wysokie wydatki

Puławy: Budżet miasta na 2020 rok. Planują rekordowo wysokie wydatki 5 8

Trwają ostatnie prace nad projektem budżetu miasta Puławy na rok 2020. Dokument ma być gotowy przed 15 listopada. Z tego co wiemy, będzie on rekordowy pod wieloma względami. Zarówno pod względem wydatków, środków na inwestycje, jak i zadłużenia.

Porażki Padwy Zamość i Azotów II Puławy, AZS AWF wygrał z KSZO

Porażki Padwy Zamość i Azotów II Puławy, AZS AWF wygrał z KSZO 0 1

Długi weekend mile wspominać będą zawodnicy AZS AWF Biała Podlaska, którzy wygrali na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Gorycz porażki musiały przełknąć rezerwy Azotów Puławy i pierwszy raz w sezonie były lider MKS Padwa Zamość

Kwitły i pachniały. Skoszą wszystkie łąki kwietne w Lublinie
galeria

Kwitły i pachniały. Skoszą wszystkie łąki kwietne w Lublinie 6 26

Do weekendu skoszone mają być wszystkie kwietne łąki założone na zlecenie miasta. Nie wszystkim się to podoba. – Jak te rośliny mają się wysiać? – irytuje się nasza Czytelniczka oburzona ścięciem kwiatów na al. Unii Lubelskiej. – Po przymrozkach wyglądałyby nieestetycznie – tłumaczą miejscy urzędnicy.

Wieczór poezji Krzysztofa Gryko w Puławach
13 listopada 2019, 18:00

Wieczór poezji Krzysztofa Gryko w Puławach 0 0

W środę, 13 listopada o godz. 18 w Bibliotece Miejskiej w Puławach (ul. Głęboka 7a) odbędzie się wieczór poezji Krzysztofa Gryko.

Premier Mateusz Morawiecki pisze do szefa Netflixa w sprawie "nieścisłości historycznych" w jednym z seriali

Premier Mateusz Morawiecki pisze do szefa Netflixa w sprawie "nieścisłości historycznych" w jednym z seriali 0 6

- Nie ma wątpliwości, że te obozy były prowadzone przez Niemców - pisze premier Rzeczypospolitej Mateusz Morawiecki w swoim liście do Reeda Hastingsa, szefa platformy Netflix. - Jesteśmy świadomi sytuacji związanej z produkcją "Iwan Groźny z Treblinki" i bacznie się jej przyglądamy - odpowiada rzecznik amerykańskiego giganta, cytowany przez "Washington Post".

16-latka zgwałcona w Okunince? Wszystko pokazał monitoring

16-latka zgwałcona w Okunince? Wszystko pokazał monitoring 81 0

Prokuratura umorzyła postępowanie ws. 22-latka oskarżanego o zgwałcenie 16-letniej dziewczyny w Okunince - informuje Super Tydzień Chełmski

Ukraina w Centrum Lublina - Festiwal Kultury Ukraińskiej
14 listopada 2019, 8:00

Ukraina w Centrum Lublina - Festiwal Kultury Ukraińskiej 0 0

W dniach 14-17 listopada w różnych częściach miasta odbędą się wydarzenia w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Ukraina w Centrum Lublina. To już 12. odsłona festiwalu.

Polska - Hiszpania. Dzisiaj Biało-Czerwone zagrają na Arenie Lublin

Polska - Hiszpania. Dzisiaj Biało-Czerwone zagrają na Arenie Lublin 0 0

Dzisiaj o godz. 18 na Arenie Lublin odbędzie się mecz Polska – Hiszpania. To spotkanie dla Biało-Czerwonych będzie inauguracją eliminacji mistrzostw Europy

Ranking miast dla młodych ludzi. Lublin wypadł słabo. W czym przegrywamy z innymi?
Raport

Ranking miast dla młodych ludzi. Lublin wypadł słabo. W czym przegrywamy z innymi? 7 67

Lublin znalazł się poza pierwszą dziesiątką miast najbardziej przyjaznych młodym ludziom. Ranking objął wszystkie miasta na prawach powiatu, a jest ich 66. Jak wypadli inni przedstawiciele naszego regionu? Zamość znalazł się na 19. miejscu, Biała Podlaska na 41., zaś Chełm jest dopiero piąty od końca.

"Magia starego kina" w Filharmonii
22 listopada 2019, 19:00

"Magia starego kina" w Filharmonii 0 0

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na wyjątkowy koncert symfoniczny polskich przebojów muzyki filmowej "Magia starego kina". Wydarzenie będzie miało miejsce 22 listopada o godz. 19.

Park Jana Pawła II w Lublinie już jest dłuższy. A będzie znacznie ciekawszy [zdjęcia]
galeria

Park Jana Pawła II w Lublinie już jest dłuższy. A będzie znacznie ciekawszy [zdjęcia] 27 13

Jeszcze w tym miesiącu powinno się zakończyć urządzanie nowej części parku Jana Pawła II wzdłuż os. Górki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 listopada 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 listopada 2019 r. 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!