Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2007 r.
10:03
Edytuj ten wpis

Burmistrz Kraśnika podejrzewany o korupcję?

0 10 A A

"Rzeczpospolita": Prokuratura ma dowody na korupcję członka Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej Piotra Czubińskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Rzeczpospolita": Prokuratura ma dowody na korupcję członka Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej Piotra Czubińskiego.

Czubiński jest wiceprzewodniczącym zarządu regionu lubelskiej PO i członkiem Rady Krajowej partii. Od 1996 roku nieprzerwanie piastuje funkcję burmistrza Kraśnika.

Kilkanaście dni temu - relacjonuje dziennik - do jego drzwi zapukali funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Potem przeszukali urząd. Według ustaleń "Rz", funkcjonariusze zajęli jego telefon komórkowy i notatnik, zażądali dokumentów dotyczących umorzenia podatków i zatrudnienia pracowników. Zabezpieczyli też służbowy komputer. Żadne szczegóły śledztwa nie są ujawniane. "Nie mam w tej sprawie nic do powiedzenia" - ucina zastępca szefa lubelskiej Prokuratury Okręgowej Marek Woźniak. "Rz" udało się dotrzeć do biznesmena, który zeznawał przed prokuraturą w tej sprawie. "Dałem łapówkę Piotrowi Czubińskiemu, burmistrzowi Kraśnika. Wstyd mi teraz okropnie, ale ratowałem swój zakład" - mówi kraśnicki przedsiębiorca z branży budowlanej. Prosi o anonimowość.

Sześć lat temu jego firma była na skraju bankructwa. Przynosiła rocznie ok. 25 tys. zł dochodu. - W cudzysłowie, bo od tego musiałem zapłacić jeszcze 22 tys. zł podatku, czyli cztery razy więcej niż zwykle. To był problem ogólnokrajowy, całą branżę pogrążyła niekorzystna interpretacja przepisów - opowiada.

- Kolega z branży powiedział, że burmistrz ma prawo umorzyć taki podatek, ale trzeba dać w łapę. Jak się zdecydowałem, on już czekał na nas w swoim gabinecie. Weszliśmy we trzech. Dwóch - w tym ja - dało łapówkę w wysokości kwartalnej raty podatku. Pieniądze zwinięte były w rulon. Czubiński schował to do kieszeni i powiedział: "Chyba trzeba wam pomóc". Trzeci nie miał forsy, nie dostał umorzenia. Kaca moralnego miałem okropnego. Rok później było to samo. Wtedy dałem już mniej - dodaje.

Burmistrz uważa, że to pomówienia. - Nigdy nie przyjąłem żadnej korzyści majątkowej - podkreśla. Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 grudnia 2007 r. o 23:48
Ja uważam,że za tego giganta już dawno powinna wziąć się prokuratura lubelska lub inna niezależna.Przeciętny człowiek w Kraśniku nie może załatwić "NIC".Myślę,że prokuratura zrobi z tym czystkę.
Avatar
miejscowy / 4 grudnia 2007 r. o 19:19
waldi napisał:
Gdzie mogę to sprawdzić?

pRZYJEDZ ,POMIESZKAJ ZE DWA LATA TO ZOBACZYSZ SAM NA WLASNE OCZY W kRAŚNIKU 50 KM OD LUBLINA
Avatar
kraśnik / 3 grudnia 2007 r. o 19:24
W Kraśniku żyje się jak na Białorusi, jest strach, zamordyzm, a jak ktoś myśli samodzielnie i nie tak jak wódz to musi liczyć, że straci pracę!

Jutro ciąg dalszy sukcesów wodza z PO w dziennniku Rzeczypospolita!

Czytajcie zwolennicy platfusów! Oto Wasza Polska, gorsza niż Rosja Putina!
Avatar
amarpo / 3 grudnia 2007 r. o 15:27
Jeśli takie coś, bo nie ktoś jest członkiem Rady Krajowej Platformy, to niewiele ona warta. Przecież tylko ten, kto nie chce ten nie widzi sobiepaństwa burmistrza. Takiego chyba nie było, nawet w zamierzchłych komunistycznych czasach. I to wstyd dla mieszkańców tego miasta, że w demokratycznych wyborach ten facet zwycięża. Obawiam się, że znowu mu się upiecze, zwłaszcza kiedy rządzi Platforma. A czas najwyższy, żeby ten człowiek znalazł się tam, gdzie być powinien. I niech tam sobie robi festyn psiego ogona. Że też gawiedź w tym uczestniczy, przecież on z niej kpi.
Avatar
waldi / 3 grudnia 2007 r. o 13:08
Gdzie mogę to sprawdzić?
Avatar
przeziebiony / 3 grudnia 2007 r. o 12:44
Program ograniczenia niskiej emisji zanieczyszczeń do atmosfery.
- wymiana starego źródła energii cieplnej wyprodukowanego przed 1999 rokiem na energooszczędne i ekologiczne

Program ten spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Kraśnika dzięki czemu Rada Miasta w budżecie na 2007 rok przeznaczyła środki na jego realizację w wysokości 950. 000 zł.

warto sprawdzić kto z tego skorzystał!
Avatar
wicek / 3 grudnia 2007 r. o 12:42
Też słyszałem że niezwykle sprawiedliwie były dzielone te dotacje
Avatar
pochmurny / 3 grudnia 2007 r. o 12:33
warto też sprawdzić jakie były kryteria i kto otrzymał dotacje na wymianę pieców C.O. w Kraśniku. Może byc ciekawa lektura.
Avatar
JAJO / 3 grudnia 2007 r. o 11:57
Jeśli to prawda to jest dla mnie szok,szkoda że tak długo czekał pan przedsiębiorca budowlany z decyzją.Ciekawe co na to <PO>
Avatar
Maro / 3 grudnia 2007 r. o 10:35
Platforma Łobywatelska i korupcja? to niemozliwe )) e tam napewno coś się pomylili JK Baielecki i P. Pinskorski ręczą za to.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2007 r. o 23:48
Ja uważam,że za tego giganta już dawno powinna wziąć się prokuratura lubelska lub inna niezależna.Przeciętny człowiek w Kraśniku nie może załatwić "NIC".Myślę,że prokuratura zrobi z tym czystkę.
Avatar
miejscowy / 4 grudnia 2007 r. o 19:19
waldi napisał:
Gdzie mogę to sprawdzić?

pRZYJEDZ ,POMIESZKAJ ZE DWA LATA TO ZOBACZYSZ SAM NA WLASNE OCZY W kRAŚNIKU 50 KM OD LUBLINA
Avatar
kraśnik / 3 grudnia 2007 r. o 19:24
W Kraśniku żyje się jak na Białorusi, jest strach, zamordyzm, a jak ktoś myśli samodzielnie i nie tak jak wódz to musi liczyć, że straci pracę!

Jutro ciąg dalszy sukcesów wodza z PO w dziennniku Rzeczypospolita!

Czytajcie zwolennicy platfusów! Oto Wasza Polska, gorsza niż Rosja Putina!
Avatar
amarpo / 3 grudnia 2007 r. o 15:27
Jeśli takie coś, bo nie ktoś jest członkiem Rady Krajowej Platformy, to niewiele ona warta. Przecież tylko ten, kto nie chce ten nie widzi sobiepaństwa burmistrza. Takiego chyba nie było, nawet w zamierzchłych komunistycznych czasach. I to wstyd dla mieszkańców tego miasta, że w demokratycznych wyborach ten facet zwycięża. Obawiam się, że znowu mu się upiecze, zwłaszcza kiedy rządzi Platforma. A czas najwyższy, żeby ten człowiek znalazł się tam, gdzie być powinien. I niech tam sobie robi festyn psiego ogona. Że też gawiedź w tym uczestniczy, przecież on z niej kpi.
Avatar
waldi / 3 grudnia 2007 r. o 13:08
Gdzie mogę to sprawdzić?
Avatar
przeziebiony / 3 grudnia 2007 r. o 12:44
Program ograniczenia niskiej emisji zanieczyszczeń do atmosfery.
- wymiana starego źródła energii cieplnej wyprodukowanego przed 1999 rokiem na energooszczędne i ekologiczne

Program ten spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Kraśnika dzięki czemu Rada Miasta w budżecie na 2007 rok przeznaczyła środki na jego realizację w wysokości 950. 000 zł.

warto sprawdzić kto z tego skorzystał!
Avatar
wicek / 3 grudnia 2007 r. o 12:42
Też słyszałem że niezwykle sprawiedliwie były dzielone te dotacje
Avatar
pochmurny / 3 grudnia 2007 r. o 12:33
warto też sprawdzić jakie były kryteria i kto otrzymał dotacje na wymianę pieców C.O. w Kraśniku. Może byc ciekawa lektura.
Avatar
JAJO / 3 grudnia 2007 r. o 11:57
Jeśli to prawda to jest dla mnie szok,szkoda że tak długo czekał pan przedsiębiorca budowlany z decyzją.Ciekawe co na to <PO>
Avatar
Maro / 3 grudnia 2007 r. o 10:35
Platforma Łobywatelska i korupcja? to niemozliwe )) e tam napewno coś się pomylili JK Baielecki i P. Pinskorski ręczą za to.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miasto Szkła Krosno – Start II Lublin 116:74. Mogło być gorzej

Miasto Szkła Krosno – Start II Lublin 116:74. Mogło być gorzej

Start II Lublin został rozgromiony przez Miasto Szkła Krosno

Lubelskie. Volvo uderzyło w drzewo. Kierowca zmarł w szpitalu

Lubelskie. Volvo uderzyło w drzewo. Kierowca zmarł w szpitalu

Tragiczny wypadek w miejscowości Leszczanka (gmina Drelów). Nie żyje kierowca volvo.

17-latka zatrzymana i skuta za pisanie kredą po chodniku w pobliżu kościoła
film

17-latka zatrzymana i skuta za pisanie kredą po chodniku w pobliżu kościoła

17-latka przed kościołem w Toruniu napisała na chodniku hasła poparcia dla środowiska LGBTQ+ i krytykujące Kościół. Jak relacjonuje, w pewnym momencie została skuta kajdankami przez policjantów.

Twórcze soboty dla dzieci w Galerii Labirynt
1 października 2022, 13:00

Twórcze soboty dla dzieci w Galerii Labirynt

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na październikowe zajęcia edukacyjne dla dzieci. Spotkania będą się odbywały w soboty o godz. 13.

Lublin. Droga, nowe parkingi, pętla autobusowa. Planują przyszłość dzielnicy

Lublin. Droga, nowe parkingi, pętla autobusowa. Planują przyszłość dzielnicy

Gotowy jest nowy projekt planu zagospodarowania terenu w rejonie przyszłego przedłużenia ul. Smoluchowskiego do Zemborzyckiej. Planiści wprowadzili nieco zmian do pierwotnej wersji dokumentu.

Nowy park rozrywki w Lubelskiem. Wyspy Przygód (na razie) na próbę
Złota Setka 2021

Nowy park rozrywki w Lubelskiem. Wyspy Przygód (na razie) na próbę

W czerwcu oficjalnie otwarty zostanie nowy park rozrywki na Lubelszczyźnie. Już teraz zaprasza on jednak żądne nowych doznań maluchy i nastolatki. Długoterminowa inwestycja ma potencjał by stać się też edukacyjną perełką regionu, do której ciągnąć będą szkolne wycieczki.

Azoty Puławy kontra RK Nexe Nasice, czyli muszą być lepsi we wszystkim

Azoty Puławy kontra RK Nexe Nasice, czyli muszą być lepsi we wszystkim

W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Azoty Puławy zmierzą się u siebie z RK Nexe Nasice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.45

Lublin. Utrudnienia na os. Poręba. Z Turkusowej naokoło

Lublin. Utrudnienia na os. Poręba. Z Turkusowej naokoło

Nieco wcześniej niż zwykle powinni wyjść dzisiaj do pracy mieszkańcy ul. Turkusowej, którym trudniej będzie wyjechać z osiedla z powodu prac przy kanalizacji burzowej.

Domek Grecki w Puławach czekają zmiany. Wiadomo, co się tam znajdzie

Domek Grecki w Puławach czekają zmiany. Wiadomo, co się tam znajdzie

Od kwietnia przyszłego roku główną siedzibą Biblioteki Miejskiej w Puławach będzie nowy gmach przy Wojska Polskiego. Domek Grecki przy Głębokiej po tej przeprowadzce ma służyć puławskim seniorom oraz pracowni dokumentującej dzieje miasta.

Charytatywnie na dwóch kółkach w Tomaszowie Lubelskim

Charytatywnie na dwóch kółkach w Tomaszowie Lubelskim

Pogoda nie zawiodła, uczestnicy tym bardziej. Podczas niedzielnego Miejskiego Święta Roweru w Tomaszowie Lubelskim była świetna zabawa, a przy okazji zebrano 3,5 tys. zł na rehabilitację 29-letniego Łukasza z Jezierni.

Biurowiec w wąwozie? Ratusz bliżej decyzji

Biurowiec w wąwozie? Ratusz bliżej decyzji

Czy zielona dolina niedaleko Starego Gaju stanie się placem budowy biurowca? Urząd Miasta znowu daje sobie dodatkowy czas na podjęcie takiej decyzji. Zamierza ją wydać najpóźniej za niecały miesiąc.

Wystawa "Ginące Zawody" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach
30 września 2022, 17:00

Wystawa "Ginące Zawody" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach

Galeria Piwnica w Puławach (Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Sieroszewskiego 4) zaprasza na wystawę fotografii Michała Landowskiego "Ginące Zawody". Otwarcie ekspozycji nastąpi 30 września o godz. 17.

Arkadiusz Onyszko stracił mandat radnego, ale pozostanie we władzach powiatu

Arkadiusz Onyszko stracił mandat radnego, ale pozostanie we władzach powiatu

Wygaszenie mandatu Arkadiuszowi Onyszce przez wojewodę lubelskiego nie kończy jego przygody z lokalną polityką. Były reprezentant Polski nadal będzie zasiadał w zarządzie powiatu, obok swojego partyjnego promotora – łęczyńskiego starosty. Tyle tylko, że nie będzie brać pieniędzy.

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!