Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2007 r.
15:45
Edytuj ten wpis

Burmistrz pod lupą (wideo)

0 4 A A

Badamy czy prywatny przedsiębiorca dał łapówkę Piotrowi Czubińskiemu, burmistrzowi Kraśnika - potwierdziła dzisiaj prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dzisiejsza Rzeczpospolita napisała o przedsiębiorcy z Kraśnika, który twierdzi, że w 2001 roku dał łapówkę Czubińskiemu. Za pieniądze miał mieć umorzony podatek.

Twierdzi, że łapówkę wręczył z jeszcze jednym kolegą, a towarzyszył im kolejny przedsiębiorca, który nie miał pieniędzy i nie dostał umorzenia. W październiku ubiegłego roku przedsiębiorca poczuł wyrzuty sumienia i poszedł na prokuraturę.

- Relacja świadka przytoczona przez dziennik jest prawdziwa. Są też inne szczegóły o których nie możemy mówić dla dobra śledztwa. W Urzędzie Miasta natrafiliśmy na nieprawidłowości dotyczące ulg podatkowych. Śledztwo ma wiele wątków, przesłuchano licznych świadków - stwierdził na dzisiejszej konferencji prasowej Robert Bednarczyk, szef lubelskiej Prokuratury Apelacyjnej.

Dlaczego śledztwo trwa już ponad rok?
- Bardzo trudno o dowody. Mamy różne sygnały o korupcji, ale później prokurator trafia na mur milczenia wywołany lekiem o pracę - tłumaczył Marek Woźniak zastępca prokuratora okręgowego w Lublinie.

W maju prokurator Bednarczyk interweniował, zmienił się wydział i prokurator i wtedy śledztwo ruszyło sprawniej. Dwa tygodnie temu zostało przeszukane mieszkanie Piotra L. prezesa Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

- Znaleźliśmy dokumenty wskazujące na to, że naciskał na świadka w sprawie opisanej przez gazetę - mówi Woźniak. Piotr L. miał grozić wyrzuceniem z pracy. Policjanci przeszukali ratusz, zabrali telefon i komputer Czubińskiego, zapukali również do jego bliskiego współpracownika. Czubiński nie był dotychczas przesłuchiwany.
rp
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zdiwionny / 3 grudnia 2007 r. o 21:38
Już tak się w przeszłości zdażało, ilekroć ktoś próbował wyjaśnić cokolwiek i okazywało się, że zagadnienie było daleko oddalone od prawa. A przy okazji może ktoś popatrzyłby się dlaczego jedna firma ubezpieczeniowa ma zatwierdzony przez Urząd Miasta monopol? I to oczywiście bez przetargu!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2007 r. o 18:18
Właśnie prokuratorzy stracili pracę ?
Avatar
zdziwiony / 3 grudnia 2007 r. o 17:51
To jest przerażające i porażające!!! Prokurator przyznał, że świadkowie wiedzą, ale się boją, dlatego śledztwo trwa ponad 14 miesięcy i...nic! A może prokuratorzy też się boją? Jaką władzę ma ten człowiek, który usuwa prokuratorów, ABW, nie odaje należnych pieniędzy skarbowi państwa, o którym wiadomo, że "coś jest na rzeczy", ale poseł na sejm zapewnia mu bezkarność ... Gdzie my żyjemy? Co robi Julia Pitera? Dlaczego roztoczono parasol ochronny nad domniemanym przestępcą? Czy to tylko mafia, czy całe Państwo jest przeżarte bezprawiem? Czy faktycznie uczciwi ludzie muszą stąd emigrować w trosce o swoje życie?
To jest przerażające i porażające!!! Prokurator przyznał, że świadkowie wiedzą, ale się boją, dlatego śledztwo trwa ponad 14 miesięcy i...nic! A może prokuratorzy też się boją? Jaką władzę ma ten człowiek, który usuwa prokuratorów, ABW, nie odaje należnych pieniędzy skarbowi państwa, o którym wiadomo, że "coś jest na rzeczy", ale poseł na sejm zapewnia mu bezkarność ... Gdzie my żyjemy? Co robi Julia Pitera? Dlaczego roztoczono parasol ochronny nad domniemanym przestępcą? Czy to tylko mafia, czy całe Państwo jest pr... rozwiń
Avatar
lol / 3 grudnia 2007 r. o 16:25
błąd w imieniu, Piotr nie Krzysztof C. ...
Avatar
zdiwionny / 3 grudnia 2007 r. o 21:38
Już tak się w przeszłości zdażało, ilekroć ktoś próbował wyjaśnić cokolwiek i okazywało się, że zagadnienie było daleko oddalone od prawa. A przy okazji może ktoś popatrzyłby się dlaczego jedna firma ubezpieczeniowa ma zatwierdzony przez Urząd Miasta monopol? I to oczywiście bez przetargu!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2007 r. o 18:18
Właśnie prokuratorzy stracili pracę ?
Avatar
zdziwiony / 3 grudnia 2007 r. o 17:51
To jest przerażające i porażające!!! Prokurator przyznał, że świadkowie wiedzą, ale się boją, dlatego śledztwo trwa ponad 14 miesięcy i...nic! A może prokuratorzy też się boją? Jaką władzę ma ten człowiek, który usuwa prokuratorów, ABW, nie odaje należnych pieniędzy skarbowi państwa, o którym wiadomo, że "coś jest na rzeczy", ale poseł na sejm zapewnia mu bezkarność ... Gdzie my żyjemy? Co robi Julia Pitera? Dlaczego roztoczono parasol ochronny nad domniemanym przestępcą? Czy to tylko mafia, czy całe Państwo jest przeżarte bezprawiem? Czy faktycznie uczciwi ludzie muszą stąd emigrować w trosce o swoje życie?
To jest przerażające i porażające!!! Prokurator przyznał, że świadkowie wiedzą, ale się boją, dlatego śledztwo trwa ponad 14 miesięcy i...nic! A może prokuratorzy też się boją? Jaką władzę ma ten człowiek, który usuwa prokuratorów, ABW, nie odaje należnych pieniędzy skarbowi państwa, o którym wiadomo, że "coś jest na rzeczy", ale poseł na sejm zapewnia mu bezkarność ... Gdzie my żyjemy? Co robi Julia Pitera? Dlaczego roztoczono parasol ochronny nad domniemanym przestępcą? Czy to tylko mafia, czy całe Państwo jest pr... rozwiń
Avatar
lol / 3 grudnia 2007 r. o 16:25
błąd w imieniu, Piotr nie Krzysztof C. ...
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ślub Marzeń. Agata i Grzegorz – miłość z internetu, która wygrała plebiscyt Dziennika Wschodniego
galeria

Ślub Marzeń. Agata i Grzegorz – miłość z internetu, która wygrała plebiscyt Dziennika Wschodniego

Poznali się w internecie, a na pierwszej randce w ciepły letni dzień poszli na lody. Agata i Grzegorz zajęli pierwsze miejsce w plebiscycie „Ślub Marzeń” organizowanym przez Dziennik Wchodni we współpracy z salonem sukni ślubnych Lanesta. W nagrodę otrzymali voucher na zakup sukni ślubnej o wartości 3 tys. zł. Zwycięska para otrzymała 49 proc. wszystkich głosów.

Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin 75:69. Koniec złej passy [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin 75:69. Koniec złej passy [zdjęcia]

Polski Cukier Start Lublin przełamał serię porażek i pokonał King Szczecin

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W piątek specjalna aukcja, a na niej naszyjnik Agaty Kornhauser-Dudy
PDPZ 2022

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W piątek specjalna aukcja, a na niej naszyjnik Agaty Kornhauser-Dudy

Płyty z autografami muzyków, pamiątki od sportowców czy dzieła sztuki będzie można dziś nabyć w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim na rzecz akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. To kolejna odsłona wyjątkowej „aukcji”, której uczestnicy licytować mogą nie za pieniądze, ale przede wszystkim za produkty spożywcze. Początek o godz. 15.30.

Nowe miejsce dla seniorów w Lublinie. Był też Święty Mikołaj

Nowe miejsce dla seniorów w Lublinie. Był też Święty Mikołaj

Na poniedziałek zaplanowano pierwsze zajęcia w Środowiskowym Centrum Seniorów, które powstało w budynku podstawówki przy ul. Śliwińskiego. Starsi mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać tu czas, korzystając m.in. z ćwiczeń.

Jak zadzwonisz na 112, to teraz odbierają przy Wojciechowskiej
zdjęcia
galeria

Jak zadzwonisz na 112, to teraz odbierają przy Wojciechowskiej

Już nie przy ul. Szczerbowskiego, na piętrze u strażaków, tylko w samodzielnym budynku przy ul. Wojciechowskiej 1. Operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego i Dyspozytorni Medycznej w Lublinie od 1 grudnia pracują już w nowym miejscu.

Lubelskie. Bakterie coli w wodociągu. Wyszło to w próbkach pobranych w Biedronce

Lubelskie. Bakterie coli w wodociągu. Wyszło to w próbkach pobranych w Biedronce

Puławski sanepid poinformował o zanieczyszczeniu wody z wodociągu w Wierzchoniowie. Pobrane próbki wykazały obecność bakterii z grupy coli. Woda nie nadaje się do spożycia.

Lublinianka do końca roku potrzebuje 150 tysięcy złotych. "Nie brakuje nam niczego innego, jak funduszy"

Lublinianka do końca roku potrzebuje 150 tysięcy złotych. "Nie brakuje nam niczego innego, jak funduszy"

Rozmowa z Pawłem Brzuszkiewiczem, prezesem Lublinianki

Świerk ma być w tym roku królem rozdania. Sprawdzamy ceny choinek w Lublinie

Świerk ma być w tym roku królem rozdania. Sprawdzamy ceny choinek w Lublinie

Sprzedawcy choinek mówią, że starają się trzymać ceny w ryzach, ale i tak jest drożej. A jeśli chodzi o trendy w choinkowej modzie, to świerki z plantacji mają przyćmić najpiękniejsze jodły.

Świetny występ bokserek z województwa lubelskiego podczas mistrzostw Polski seniorek w Zabrzu

Świetny występ bokserek z województwa lubelskiego podczas mistrzostw Polski seniorek w Zabrzu

W finałowej gali mogliśmy zobaczyć dwie zawodniczki z naszego regionu – Sandrę Bobowicz i Julię Szeremetę

Minister środowiska o elektrowni atomowej. Wskazuje na wieś w Lubelskiem
zdjęcia
galeria

Minister środowiska o elektrowni atomowej. Wskazuje na wieś w Lubelskiem

Wkrótce zostanie wskazana lokalizacja dla kolejnej elektrowni jądrowej. Na liście - ale nic nie jest przesądzone - jest miejscowość w Lubelskiem. Podczas Konwentu Marszałków Województw RP w Lublinie była też mowa o bezpieczeństwie żywnościowym.

Czego Polacy szukali w Google w 2022 roku? Nie tylko hasło "Putin"
Ranking
galeria

Czego Polacy szukali w Google w 2022 roku? Nie tylko hasło "Putin"

Najpopularniejsza wyszukiwarka świata przedstawia raport za 2022 roku. Prezentuje hasła, które były najczęściej wyszukiwane.

Marszałek chce odwołać dyrektora najlepszego szpitala w województwie

Marszałek chce odwołać dyrektora najlepszego szpitala w województwie

Ważą się losy Adama Chodzińskiego. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego może stracić stanowisko, bo marszałek województwa lubelskiego stracił do niego zaufanie m.in. wskutek pogorszenia sytuacji finansowej placówki.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Symbit udał się na świąteczną przerwę jako lider zmagań. Podopieczni Sławomira Łątki pokonali po emocjonującym spotkaniu Piąty Faul

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Jest spory problem z jakością indonezyjskiego węgla rozprowadzanego przez miasto po niższej cenie w ramach rządowego programu. Paliwo nie jest sortowane po przywiezieniu i zawiera zbyt dużo miału.

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2022, 19:30

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie

W najbliższych dniach w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można uczestniczyć w próbach otwartych spektakli w ramach konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. Pierwszy pokaz dziś o godz. 19.30.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!