Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2018 r.
9:29

Chleb i wino. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Lublina. Zajrzeliśmy do środka [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora ask
0 21 A A

Kapucyńska 2 to nowy adres na kulinarnej mapie Lublina. „Chleb i wino” to wspólna inicjatywa Piekarni Europiek i słynącej z długich kolejek po lody Cukierni Bosko. Powstało miejsce, w którym można smacznie zjeść, kupić coś wyjątkowego i niebanalnie spędzić czas.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To zupełnie nowy koncept, który łączy w sobie wszystko co najlepsze – mówi Magdalena Kubić, właścicielka „Chleb i wino”. – Zależało nam na stworzeniu niezwykłego miejsca, w którym na gości czeka pyszna kawa, słodkości oraz najlepszy chleb. Chcemy pokazywać z czym można go jeść łącząc z wybornymi trunkami i regionalnymi przekąskami. Promować chcemy to, co najlepsze, a co trudno jest dostać w tradycyjnych sklepach.

Stąd rzemieślnicze sery i wędliny czy naturalne jogurty z Wąwolnicy. – Wciąż jeszcze szukamy takich właśnie produktów – dodaje Kubić. – Coś pysznego znajdą u nas zarówno weganie, jak i mięsożercy. Nie zabraknie też oferty dla osób unikających glutenu.  A najmłodsi już wkrótce będą mogli brać udział w  warsztatach „Od ziarenka do bochenka”, podczas których będą mogli m.in. własnoręcznie wykonać ciasto, upiec coś pysznego i zjeść to w miłej atmosferze.

„Chleb i wino” jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10 -21, w soboty 10-23, a w niedzielę do godz. 20.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 10:19
Tyle, że pieczywo Europieku to mrożonki
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 09:47
Najlepszy chleb robi GS Ludwin.
Avatar
ss / 18 grudnia 2018 r. o 10:44
Niestety ale Europiek niewiela ma wspólnego z naturalnym pieczywem, przeważnie są to mrożone cista.
Avatar
kol90 / 18 grudnia 2018 r. o 10:32
W ofercie piekarni Europiek brakuje tradycyjnego wiejskiego chleba żytniego na zakwasie z dodatkiem ziemniaków. Taki chleb dzięki kartoflom nabiera wagi, ma zwartą konsystencję i długo pozostaje świeży. Wszędzie ta moda na dodawanie nasion i owoców suszonych. A przecież w tradycyjnych chlebach co najwyżej pieczywo posypywano makiem.
Avatar
Taboret / 18 grudnia 2018 r. o 09:51
Krzesła niestety nie zachęcają do długiego spędzania tam czasu :]
Avatar
ww / 18 grudnia 2018 r. o 10:38
W ofercie piekarni Europiek brakuje tradycyjnego wiejskiego chleba żytniego na zakwasie z dodatkiem ziemniaków. Taki chleb dzięki kartoflom nabiera wagi, ma zwartą konsystencję i długo pozostaje świeży. Wszędzie ta moda na dodawanie nasion i owoców suszonych. A przecież w tradycyjnych chlebach co najwyżej pieczywo posypywano makiem.
 Zgadzam się. Pełno różnych "wynalazków", a prawdziwego razowca to ze świecą szukać. Pamiętam natomiast chleb posypany nasionami kopru. Pycha!
Avatar
zxz / 18 grudnia 2018 r. o 12:49
chleb i wino to przecież już była restauracja o tej nazwie przy wyjeżdzie na konopnicę
 Tam nie szło to przenieśli w drugie miejsce!
Avatar
/ 18 grudnia 2018 r. o 12:59
Chleb robię sam w domu. Mam swój zakwas. Nic ze sklepu. Pracy bardzo mało a jest pyszny i bez polepszaczy. Dodatkowo wychodzi nawet taniej niż w dyskoncie.
Avatar
xxx / 18 grudnia 2018 r. o 10:54
chleb i wino to przecież już była restauracja o tej nazwie przy wyjeżdzie na konopnicę
Avatar
Chodowca / 18 grudnia 2018 r. o 10:11
Kawa, chleb samo zdrowie ....i te dziwwczyny ze zdjęcia kwiii kwiii kwiii
Avatar
Zło / 20 grudnia 2018 r. o 18:43
Niestety ale Europiek niewiela ma wspólnego z naturalnym pieczywem, przeważnie są to mrożone cista.
 Bzdury piszesz... Mylisz pieczywo mrożone z marketów z odpiekanym ze świeżego ciasta. 
Avatar
Zło / 20 grudnia 2018 r. o 18:40
Tyle, że pieczywo Europieku to mrożonki
 Widzę znawca... Byłeś, widziałeś? Powtarzasz bzdury gdzieś uslyszane
Avatar
fan pieczywa / 19 grudnia 2018 r. o 11:37
Nie czaje, tu "chleb i wino" (?) na zdjęciach jeszcze co innego = bez sensu. Warsztaty dla dzieci w "winokawiarni z lodami" - brawo... Ostatnie komentarze wyglądają jak sponosorowane, na szczęście to ludzie coraz bardziej świadomie wybierają produkty i nie dają się nabrać, bo dobre pieczywo, które coraz trudniej jest kupić broni się samo. Przegrywa z marketami, dyskontami i taką masówką jak na zdjęciach (wystarczy poszukać co to "europiek“, pójść, zobaczyć i spróbować).  Tak jak ktoś wspomniał, jeszcze trochę i jedyną najlepszą opcją będzie robienie go samemu, bo to co nam serwują do okoła ładnie wygląda i nic poza tym. Lokal fajny, ale nazwa i promocja nie wyszła.
Nie czaje, tu "chleb i wino" (?) na zdjęciach jeszcze co innego = bez sensu. Warsztaty dla dzieci w "winokawiarni z lodami" - brawo... Ostatnie komentarze wyglądają jak sponosorowane, na szczęście to ludzie coraz bardziej świadomie wybierają produkty i nie dają się nabrać, bo dobre pieczywo, które coraz trudniej jest kupić broni się samo. Przegrywa z marketami, dyskontami i taką masówką jak na zdjęciach (wystarczy poszukać co to "europiek“, pójść, zobaczyć i spróbować).  Tak jak ktoś wspomniał, jeszcze trochę i je... rozwiń
Avatar
Spoko / 18 grudnia 2018 r. o 23:24
Przeczytałem i poszedłem.  I co ? Cegła jest prawdziwa a z opinią na temat chleba poczekałem aż zjem. Chlebek smaczny a  Kolesie którzy nie odróżniają cegły od płytek i chleba od papy powinni się podpisać. 
Avatar
... / 18 grudnia 2018 r. o 18:23
Galeriany już czekają... taki trochę słaby ten "lans"...
Avatar
123 / 18 grudnia 2018 r. o 17:42
byłam! piękny wystrój, bogaty asortyment wypieków i chlebów. Nawiazując do poniższych komentarzy, nie mogę się zgodzić co do nienaturalności chleba. Chleby maja w składzie wyłącznie naturalne składniki, są na zakwasie. Od lat kupuję chleby Europiek w różnych punktach i je sobie chwalę, ahhhh aż ślinka leci na myśl o żytnim z żurawiną 
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 17:29
Mój dziadek jak i mój tata przez kilkadziesiąt lat mieli piekarnie w Garbowie... potrafię rozpoznać dobry chleb i właśnie taki jest... Naprawdę nie wiem o co wam chodzi ludzie. Mrożonego chleba od takiego prawdziwego nie potraficie rozróżnić? Nie polecam słuchania tych opinii. Zachęcam każdego żeby po prostu sam ocenił czy produkty im smakują. Mi bardzo. Pozdrawiam
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 17:19
jak będzie chleb z Ludwina to tłumy się pojawią
Avatar
EMERYTKA / 18 grudnia 2018 r. o 16:14
To zupełnie nowy koncept........? TO CHYBA BARDZIEJ Z ANGIELSKIEGO? PO POLSKU - NOWA KONCEPCJA - TA KOCEPCJA.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 14:53
Chleb i wino! To można chodzić zamiast do kościoła!
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny
Rozmowa

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny

Dziś św. Mikołaj należy do najbardziej znanych świętych, otaczają go czcią zarówno wierni kościoła wschodniego, jak i zachodniego - rozmowa z dr hab. Mariolą Tymochowicz, prof. Uczelni z Katedry Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Filologicznym UMCS.

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Reprezentacja Brazylii bez żadnych kłopotów zameldowała się w ćwierćfinale. W 1/8 finału „Canarinhos” pokonali 4:1 Koreę Południową i dali jasny sygnał, że należy ich rozważać jako jednego z kandydatów do mistrzostwa świata

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Łukasz Gajdecki będzie od 15 grudnia dyrektorem Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość. Wygrał konkurs na to stanowisko ogłoszony po tym, jak zwolnił je w połowie września Piotr Orzechowski, obecnie wiceprezydent Zamościa.

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Chorwaci powoli wyrastają na specjalistów od rzutów karnych. W poprzednim mundialu w drodze po drugie miejsce dwa razy ogrywali rywali w serii jedenastek. W poniedziałek w taki sposób uporali się z Japonią. Po 120 minutach walki było 1:1, ale piłkarze z „Kraju Kwitnącej Wiśni” wykorzystali tylko jeden strzał z „wapna” i ostatecznie przegrali 1:3

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku
galeria

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku

Już we wtorek o godz. 16 włączona ma być całość świątecznej iluminacji centrum Lublina. W ten sposób rozpocznie się coroczny Festiwal Bożego Narodzenia.

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Maszynista nie zatrzyma pociągu, jeżeli podróżny przynajmniej stację wcześniej nie zgłosi obsłudze, że ma zamiar wysiadać. Już od najbliższej niedzieli, wraz ze zmianą rozkładu jazdy, kolej wprowadzi w regionie siedem przystanków na żądanie.

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Po wymuszonej przez pandemię przerwie uczniowie Szkoły Podstawowej znów przyniosą sąsiadom mikołajkowe prezenty. Prezenty najcenniejsze, bo własnoręcznie przygotowane i wyjątkowe smaczne.

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

W tym tygodniu zmienia się handlowa mapa Lublina. Sprawdzamy, jakie sklepy pojawiają się, a w jakich nie zrobimy już zakupów.

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie
9 grudnia 2022, 18:00

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie

Prace z różnych dziedzin sztuki współczesnej będzie można podziwiać w Centrum Spotkania Kultur w ramach 26. Międzynarodowego Wschodniego Salonu Sztuki. Otwarcie ekspozycji nastąpi 9 grudnia o godz. 18.

Nowy konsulat honorowy w Lublinie. Nowa rola znanego biznesmena

Nowy konsulat honorowy w Lublinie. Nowa rola znanego biznesmena

W Lublinie uroczyście został otwarty nowy konsulat honorowy. Swoje przedstawicielstwo w stolicy województwa lubelskiego ma Republika Czeska. Konsulem został przedsiębiorca Bogdan Łukasik.

Biała Podlaska: Był urząd, już go nie ma. Wiadomo, co teraz będzie przy ul. Brzeskiej. Zdjęcia
galeria

Biała Podlaska: Był urząd, już go nie ma. Wiadomo, co teraz będzie przy ul. Brzeskiej. Zdjęcia

Po budynku dawnego Urzędu Kontroli Skarbowej zostały gruzy. Firma, która jest właścicielem tego terenu ma co do niego własne plany.

Wystawa bożonarodzeniowa w Muzeum Wsi Lubelskiej
11 grudnia 2022, 11:00

Wystawa bożonarodzeniowa w Muzeum Wsi Lubelskiej

W niedzielę, 11 grudnia o godz. 11 w galerii na piętrze ratusza z Głuska Muzeum Wsi Lubelskiej (sektor Miasteczko) zostanie otwarta wystawa zbiorów bożonarodzeniowych "Wszystko się zmieniło jak nigdy nie było (...)".

Lubelski marszałek dostał czek, ale pewnie się z tego nie cieszy. Ponad miliard zł, którego nie dostaniemy
galeria

Lubelski marszałek dostał czek, ale pewnie się z tego nie cieszy. Ponad miliard zł, którego nie dostaniemy

Symboliczny czek na „minus miliard złotych” przekazała władzom województwa „delegacja ważnych górniczych prezesów”. W ten sposób, przy okazji przypadającej niedawno Barbórki ekolodzy chcieli przypomnieć o 250 mln euro (w przeliczeniu 1,2 mld zł), jakie nasz region mógł otrzymać w ramach unijnego wsparcia dla górniczych regionów odchodzących od węgla.

Puławy. Udało się zebrać pół tony karmy dla zwierząt, a Malwina Korpon poprowadzi lekcję w zerówce

Puławy. Udało się zebrać pół tony karmy dla zwierząt, a Malwina Korpon poprowadzi lekcję w zerówce

Zakończyła się rozpoczęta w październiku zbiórka dobrej jakości karmy dla bezdomnych zwierząt z puławskiego schroniska. Podczas sobotniego finału akcji organizatorzy ogłosili jej wyniki. Zebrano 468 kilogramów psiej i kociej żywności.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!