Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2009 r.
20:16
Edytuj ten wpis

Ciąg dalszy sprawy Więckowskiego: Niezależny radca, czyli znajomy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 51 A A

Radny PiS Piotr Więckowski nie złamał prawa i nie trzeba usuwać go z Rady Miasta – uznał radca prawny w opinii zleconej przez władze Lublina. Usunięcia Więckowskiego żąda od Rady Miasta wojewoda.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jego wydalenie miałoby też skutki polityczne. Jego mandat obejmie osoba, która kandydowała z tej samej listy, co on. A jako że Więckowski był kandydatem PO, a po wyborach przeszedł do klubu PiS, to mandat dostanie PO, a PiS straci jeden głos.

Wojewoda twierdzi, że radny złamał prawo. Chodzi o kwietniowe zawody motocrossowe zorganizowane na należącej do miasta górce Globus przez Klub Motorowy Cross, którego prezesem jest Więckowski. Impreza była biletowana. Tymczasem prawo zabrania radnym prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem majątku gminy oraz zarządzania taką działalnością. Karą za złamanie prawa jest usunięcie z rady.

W tej sprawie Ratusz ma dwie opinie prawne. Jedną – własnego radcy, drugą – z zewnętrznej kancelarii. Ich treści prezydent nie ujawnia. – Najpierw dostanie je radny Więckowski – wyjaśnia Mirosław Kalinowski z biura prasowego Ratusza.

Zewnętrzną opinię ujawnił wczoraj za to przewodniczący Rady Miasta, Piotr Kowalczyk (PiS). Opinia mówi, że radny prawa nie złamał i nie powinien tracić mandatu. Oraz to, że ustawa jest nieprecyzyjna a prowadzenie działalności gospodarczej to „proces dłuższy, a nie jednorazowy”.

Prawnik przytacza też wyjaśnienia Więckowskiego, że 30 czerwca ub.r. decyzją zarządu KM Cross „zarządzanie stowarzyszeniem i wszelkie wynikające z niego obowiązki przejął wiceprezes Lech Wiśniewski”.

Opinię przygotował radca prawny Tomasz Stolat. Jej wykonanie zlecił mu prezydent. Kto wybrał tę kancelarię?

– Nie prezydent – mówi Iwona Blajerska, rzecznik Ratusza i odsyła do Biura Rady Miasta. – Tę kancelarię w piśmie do prezydenta zasugerował przewodniczący rady po wewnętrznych konsultacjach w gronie kierownictwa Biura Rady Miasta i naszego radcy – mówi Rafał Dziekanowski, wicedyrektor Biura Rady Miasta.

Co ciekawe, Tomasz Stolat widnieje na profilu Piotra Kowalczyka w internetowym serwisie nasza-klasa jako jeden z jego znajomych.

– Poznaliśmy się kilka lat temu, ale nie utrzymujemy stosunków towarzyskich ani zawodowych – zapewnia Piotr Kowalczyk, który dodaje, że nie miało to wpływu na wybór tej kancelarii.

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Prawda w oczy kole / 2 grudnia 2009 o 20:48
0
Prawda w oczy kole. Więc się stawiają niektórzy. Prawdę trzeba z godnością i podniesionym czołem przyjąć.
Takie małe zestawienie faktów.

[url="http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/polityka-gospodarka-funkcje/radni/piotr-wieckowski-na-wylocie-z-miejskiego-radnego/1"]http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/po...kiego-radnego/1[/url]
Avatar
Gość / 2 grudnia 2009 o 14:17
0
pies napisał:
Zarób sobie baranie jeden !!!
to świadczy o twoim poziomie intelektualnym jak wiedzę czerpiesz z gazet , a szczególnie z artykułów Smagi Bielesza ,Brzuszkiewicza którzy są na usługach pana Olaka, który z kolei bierze kasę z echa .
Jesteś miernotą ,która nie ma własnego zdania .
Gdybyśmy wszyscy myśleli tak jak ty i oceniali wszystkich po artykułach prasowych - to zbawca lublina Michał SoŁowow (echo) który miał dać 80 milionów, to już dawno by siedział ,,,,,,,,a wyrok by dostał ze 300 lat po tych wszystkich aferach w których on i echo zostało opisane
Umowa z echo tak była zrobiona , ze nigdy by tych pieniędzy nie wpłacili!!!!

Z chamstwem jest bardzo trudno walczyć, cham,żawsze zostanie chamem a "chamy honoru nie mają".
Najwyrażniej dla chama świat jest prosty i nieskomplikowany i on ma monopol na rację.
Nie rozumie uproszczeń i tego,że żyjemy w Lublinie a nie na księżycu, że mamy oczy szeroko otwarte a uzupełnienia różnych opinii, pozwalają wyrobić sobie własne zdanie.
Tu fakty mówią same za siebie. Zmarnowaliście wielką szansę.
Oddajcie 80 milionów nieuki i kombinatorzy.
Tym razem przekombinowaliście wszystkim Lublinianom wiadukt i tej prawdy nie zakrzyczysz.

Z chamstwem jest bardzo trudno walczyć, cham,żawsze zostanie chamem a "chamy honoru nie mają".
Najwyrażniej dla chama świat jest prosty i nieskomplikowany i on ma monopol na rację.
Nie rozumie uproszczeń i tego,że żyjemy w Lublinie a nie na księżycu, że mamy oczy szeroko otwarte a uzupełnienia różnych opinii, pozwalają wyrobić sobie własne zdanie.
Tu fakty mówią same za siebie. Zmarnowaliście wielką szansę.
Oddajcie 80 milionów nieuki i kombinatorzy.
Tym razem przekombinowaliś... rozwiń
Avatar
Ciekawski / 2 grudnia 2009 o 13:54
0
Ciekawe, ile ten mecenasik zgarnął za tę niby-opinię ?
Avatar
~gość~ / 2 grudnia 2009 o 08:10
0
"pies" czy aby twoje miejsce nie jest w budzie - nie obrażaj innych.

Prawdą jest że lublinianie nie mają szczęścia do swoich włodarzy.

Ci z kolei są zbyt prymitywni by zrobić coś dla innych. I tak koło się zamyka.

Reasumując miasto ginie i gnije, i nic nie zapowiada że będzie lepiej.

A tak na poważnie - "pies" jak będziesz miał szczeniaki zadbaj o wybieg dla nich,
by się błocie nie paprały - /bez urazy/.
Avatar
~gość~ / 2 grudnia 2009 o 08:06
0
pies napisał:
Zarób sobie baranie jeden !!!
to świadczy o twoim poziomie intelektualnym jak wiedzę czerpiesz z gazet , a szczególnie z artykułów Smagi Bielesza ,Brzuszkiewicza którzy są na usługach pana Olaka, który z kolei bierze kasę z echa .
Jesteś miernotą ,która nie ma własnego zdania .
Gdybyśmy wszyscy myśleli tak jak ty i oceniali wszystkich po artykułach prasowych - to zbawca lublina Michał SoŁowow (echo) który miał dać 80 milionów, to już dawno by siedział ,,,,,,,,a wyrok by dostał ze 300 lat po tych wszystkich aferach w których on i echo zostało opisane
Umowa z echo tak była zrobiona , ze nigdy by tych pieniędzy nie wpłacili!!!!
rozwiń
Avatar
pies / 1 grudnia 2009 o 23:49
0
~gość~ napisał:
Pewnie mi nie uwierzysz, ale jestem zwykłym mieszkańcem tego miasta i wiedzę na temat co zrobili radni czerpałem z gazet.
Nazwę firmy "Echo" też znam tylko z gazet , więc mi tu nic nie insynuj.
Od spiskowania to są politycy i nasi/pożal się Boże/radni, ja jestem tylko zwykłym miłośnikiem mojego miasta.
Nadal podtrzymuję swój pogląd; Oddajcie 80 milionów marnotrawcy.


Zarób sobie baranie jeden !!!
to świadczy o twoim poziomie intelektualnym jak wiedzę czerpiesz z gazet , a szczególnie z artykułów Smagi Bielesza ,Brzuszkiewicza którzy są na usługach pana Olaka, który z kolei bierze kasę z echa .
Jesteś miernotą ,która nie ma własnego zdania .
Gdybyśmy wszyscy myśleli tak jak ty i oceniali wszystkich po artykułach prasowych - to zbawca lublina Michał SoŁowow (echo) który miał dać 80 milionów, to już dawno by siedział ,,,,,,,,a wyrok by dostał ze 300 lat po tych wszystkich aferach w których on i echo zostało opisane
Umowa z echo tak była zrobiona , ze nigdy by tych pieniędzy nie wpłacili!!!!


Zarób sobie baranie jeden !!!
to świadczy o twoim poziomie intelektualnym jak wiedzę czerpiesz z gazet , a szczególnie z artykułów Smagi Bielesza ,Brzuszkiewicza którzy są na usługach pana Olaka, który z kolei bierze kasę z echa .
Jesteś miernotą ,która nie ma własnego zdania .
Gdybyśmy wszyscy myśleli tak jak ty i oceniali wszystkich po artykułach prasowych - to zbawca lublina Michał SoŁowow (echo) który miał dać 80 milionów, to już dawno by siedział ,,,,,,,,a wyrok by dostał ze 300 ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 1 grudnia 2009 o 22:38
0
Denim napisał:
Tak była dogadana! , sam twierdzisz!
Ktoś ci zepsuł interes życia i dlatego się tak wsciekasz.
Czy miałeś coś obiecane ?

Pewnie mi nie uwierzysz, ale jestem zwykłym mieszkańcem tego miasta i wiedzę na temat co zrobili radni czerpałem z gazet.
Nazwę firmy "Echo" też znam tylko z gazet , więc mi tu nic nie insynuj.
Od spiskowania to są politycy i nasi/pożal się Boże/radni, ja jestem tylko zwykłym miłośnikiem mojego miasta.
Nadal podtrzymuję swój pogląd; Oddajcie 80 milionów marnotrawcy.

Pewnie mi nie uwierzysz, ale jestem zwykłym mieszkańcem tego miasta i wiedzę na temat co zrobili radni czerpałem z gazet.
Nazwę firmy "Echo" też znam tylko z gazet , więc mi tu nic nie insynuj.
Od spiskowania to są politycy i nasi/pożal się Boże/radni, ja jestem tylko zwykłym miłośnikiem mojego miasta.
Nadal podtrzymuję swój pogląd; Oddajcie 80 milionów marnotrawcy. rozwiń
Avatar
Denim / 1 grudnia 2009 o 20:29
0
Tak była dogadana! , sam twierdzisz!
Ktoś ci zepsuł interes życia i dlatego się tak wsciekasz.
Czy miałeś coś obiecane ?
Avatar
~gość~ / 1 grudnia 2009 o 20:00
0
no właśnie napisał:
Śledczy z Lublina prześwietlą Echo Investment
Jacek Brzuszkiewicz
2006-05-31, ostatnia aktualizacja 2006-05-31 22:06
Prokuratura Apelacyjna w Lublinie sprawdza metody firm deweloperskich, które budują hipermarkety. Na celowniku śledczych jest Echo Investment
Prokuratura Krajowa przekazała z Białegostoku do Lublina dwa śledztwa: w sprawie nieprawidłowości przy budowie hipermarketu w Łomży i galerii handlowej w Białymstoku. Podejrzanym w pierwszej sprawie jest dyrektor inwestycyjny Echo Investment, w drugiej - białostocki architekt, który z kielecką spółką współpracował.

Przed rokiem lubelska prokuratura oskarżyła Mariusza Deckerta, szefa kancelarii prezydenta Lublina, który miał obiecać 100 tys. zł za zmianę planu zagospodarowania górek czechowskich, co pozwoliłoby Echo Investment wybudować tam hipermarket. Sprawa do dziś toczy się przed sądem.

W sprawie łomżyńskiej 100 tys. zł miał obiecać, według białostockiej prokuratury, dyrektor inwestycyjny Echo Investment za korzystny wyrok sądu administracyjnego pozwalający spółce wznieść tam hipermarket. Pomóc miał znany białostocki architekt Zbigniew K., którego firma była podwykonawcą robót zlecanych przez Echo. Śledczy obydwu mężczyznom przedstawili na początku roku zarzuty.

Mimo podobieństw, prokuratura nie zdecydowała się połączyć obydwu spraw. - Sprawdziliśmy w lubelskiej prokuraturze nazwiska osób kryjących się za tamtą sprawą. Nie ma wśród nich dyrektora inwestycyjnego Echo Investment, któremu przedstawiliśmy zarzut. Prokuratura stawia zarzuty konkretnym osobom, a nie spółkom - tłumaczył w marcu Janusz Kordulski, rzecznik białostockiej Prokuratury Apelacyjnej.

Dzisiaj Robert Bednarczyk, szef Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, twierdzi, że jeśli w wyniku spraw białostockich uda się dojść do informacji procesowych pozwalających na bliższe poznanie wszystkich okoliczności tzw. sprawy Deckerta, prokuratura na pewno do niej wróci. - Nie ukrywam, że na to liczę - mówi.

Druga białostocka sprawa przejęta przez lubelską prokuraturę dotyczy nieprawidłowości przy zmianie planu zagospodarowania przestrzennego, który umożliwiłby budowę lokalnej firmie galerii handlowej w Białymstoku. W ostatni piątek śledczy przedstawili zarzut w tej sprawie architektowi Zbigniewowi K.

Ale nastąpiłem na odcisk marnotrawcom 80 milionów. Mam gzieś wasze wymysły i przykłady z terenu, niedługo będziecie krzyczeć ,że Echo chce postawić hipermarket na księżycu.
Mam gdzieś to całe wasze Echo, zwisa mi ono i powiewa tak jak i wy, ale oddajcie 80 milionów, które wrzuciliście w błoto.
W Lublinie była dogadana konkretna umowa o zbudowanie drogi a wy ją zniszczyliście!!!
Powtarzam jeszcze raz to robota odczepieńców z PO i całego towarzystwa pisowskiego.
Tej prawdy nie da się wam zakrzyczeć bo oczywista jest jak oczywisty jest brak wiaduktu. Oddajcie 80 milionów marnotrawcy.

Ale nastąpiłem na odcisk marnotrawcom 80 milionów. Mam gzieś wasze wymysły i przykłady z terenu, niedługo będziecie krzyczeć ,że Echo chce postawić hipermarket na księżycu.
Mam gdzieś to całe wasze Echo, zwisa mi ono i powiewa tak jak i wy, ale oddajcie 80 milionów, które wrzuciliście w błoto.
W Lublinie była dogadana konkretna umowa o zbudowanie drogi a wy ją zniszczyliście!!!
Powtarzam jeszcze raz to robota odczepieńców z PO i całego towarzystwa pisowskiego.
Tej prawdy nie da s... rozwiń
Avatar
savex / 1 grudnia 2009 o 18:48
0
Wojewoda twierdzi, że Więckowski złamał prawo. A kiedyż to Pani Wojewoda się obudziła, czy aby nie wtedy, kiedy Więckoś przeszedł do Pisiorów? Rozumiem, że u pani ehe wzrok już nie ten a i słuch pewnie nie domaga, starość nie radość... może by Pani na emeryturkę przeszła... redaktor Smaga urządzi pożegnanie...
Avatar
Prawda w oczy kole / 2 grudnia 2009 o 20:48
0
Prawda w oczy kole. Więc się stawiają niektórzy. Prawdę trzeba z godnością i podniesionym czołem przyjąć.
Takie małe zestawienie faktów.

[url="http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/polityka-gospodarka-funkcje/radni/piotr-wieckowski-na-wylocie-z-miejskiego-radnego/1"]http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/po...kiego-radnego/1[/url]
Avatar
Gość / 2 grudnia 2009 o 14:17
0
pies napisał:
Zarób sobie baranie jeden !!!
to świadczy o twoim poziomie intelektualnym jak wiedzę czerpiesz z gazet , a szczególnie z artykułów Smagi Bielesza ,Brzuszkiewicza którzy są na usługach pana Olaka, który z kolei bierze kasę z echa .
Jesteś miernotą ,która nie ma własnego zdania .
Gdybyśmy wszyscy myśleli tak jak ty i oceniali wszystkich po artykułach prasowych - to zbawca lublina Michał SoŁowow (echo) który miał dać 80 milionów, to już dawno by siedział ,,,,,,,,a wyrok by dostał ze 300 lat po tych wszystkich aferach w których on i echo zostało opisane
Umowa z echo tak była zrobiona , ze nigdy by tych pieniędzy nie wpłacili!!!!

Z chamstwem jest bardzo trudno walczyć, cham,żawsze zostanie chamem a "chamy honoru nie mają".
Najwyrażniej dla chama świat jest prosty i nieskomplikowany i on ma monopol na rację.
Nie rozumie uproszczeń i tego,że żyjemy w Lublinie a nie na księżycu, że mamy oczy szeroko otwarte a uzupełnienia różnych opinii, pozwalają wyrobić sobie własne zdanie.
Tu fakty mówią same za siebie. Zmarnowaliście wielką szansę.
Oddajcie 80 milionów nieuki i kombinatorzy.
Tym razem przekombinowaliście wszystkim Lublinianom wiadukt i tej prawdy nie zakrzyczysz.

Z chamstwem jest bardzo trudno walczyć, cham,żawsze zostanie chamem a "chamy honoru nie mają".
Najwyrażniej dla chama świat jest prosty i nieskomplikowany i on ma monopol na rację.
Nie rozumie uproszczeń i tego,że żyjemy w Lublinie a nie na księżycu, że mamy oczy szeroko otwarte a uzupełnienia różnych opinii, pozwalają wyrobić sobie własne zdanie.
Tu fakty mówią same za siebie. Zmarnowaliście wielką szansę.
Oddajcie 80 milionów nieuki i kombinatorzy.
Tym razem przekombinowaliś... rozwiń
Avatar
Ciekawski / 2 grudnia 2009 o 13:54
0
Ciekawe, ile ten mecenasik zgarnął za tę niby-opinię ?
Avatar
~gość~ / 2 grudnia 2009 o 08:10
0
"pies" czy aby twoje miejsce nie jest w budzie - nie obrażaj innych.

Prawdą jest że lublinianie nie mają szczęścia do swoich włodarzy.

Ci z kolei są zbyt prymitywni by zrobić coś dla innych. I tak koło się zamyka.

Reasumując miasto ginie i gnije, i nic nie zapowiada że będzie lepiej.

A tak na poważnie - "pies" jak będziesz miał szczeniaki zadbaj o wybieg dla nich,
by się błocie nie paprały - /bez urazy/.
Avatar
~gość~ / 2 grudnia 2009 o 08:06
0
pies napisał:
Zarób sobie baranie jeden !!!
to świadczy o twoim poziomie intelektualnym jak wiedzę czerpiesz z gazet , a szczególnie z artykułów Smagi Bielesza ,Brzuszkiewicza którzy są na usługach pana Olaka, który z kolei bierze kasę z echa .
Jesteś miernotą ,która nie ma własnego zdania .
Gdybyśmy wszyscy myśleli tak jak ty i oceniali wszystkich po artykułach prasowych - to zbawca lublina Michał SoŁowow (echo) który miał dać 80 milionów, to już dawno by siedział ,,,,,,,,a wyrok by dostał ze 300 lat po tych wszystkich aferach w których on i echo zostało opisane
Umowa z echo tak była zrobiona , ze nigdy by tych pieniędzy nie wpłacili!!!!
rozwiń
Avatar
pies / 1 grudnia 2009 o 23:49
0
~gość~ napisał:
Pewnie mi nie uwierzysz, ale jestem zwykłym mieszkańcem tego miasta i wiedzę na temat co zrobili radni czerpałem z gazet.
Nazwę firmy "Echo" też znam tylko z gazet , więc mi tu nic nie insynuj.
Od spiskowania to są politycy i nasi/pożal się Boże/radni, ja jestem tylko zwykłym miłośnikiem mojego miasta.
Nadal podtrzymuję swój pogląd; Oddajcie 80 milionów marnotrawcy.


Zarób sobie baranie jeden !!!
to świadczy o twoim poziomie intelektualnym jak wiedzę czerpiesz z gazet , a szczególnie z artykułów Smagi Bielesza ,Brzuszkiewicza którzy są na usługach pana Olaka, który z kolei bierze kasę z echa .
Jesteś miernotą ,która nie ma własnego zdania .
Gdybyśmy wszyscy myśleli tak jak ty i oceniali wszystkich po artykułach prasowych - to zbawca lublina Michał SoŁowow (echo) który miał dać 80 milionów, to już dawno by siedział ,,,,,,,,a wyrok by dostał ze 300 lat po tych wszystkich aferach w których on i echo zostało opisane
Umowa z echo tak była zrobiona , ze nigdy by tych pieniędzy nie wpłacili!!!!


Zarób sobie baranie jeden !!!
to świadczy o twoim poziomie intelektualnym jak wiedzę czerpiesz z gazet , a szczególnie z artykułów Smagi Bielesza ,Brzuszkiewicza którzy są na usługach pana Olaka, który z kolei bierze kasę z echa .
Jesteś miernotą ,która nie ma własnego zdania .
Gdybyśmy wszyscy myśleli tak jak ty i oceniali wszystkich po artykułach prasowych - to zbawca lublina Michał SoŁowow (echo) który miał dać 80 milionów, to już dawno by siedział ,,,,,,,,a wyrok by dostał ze 300 ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 1 grudnia 2009 o 22:38
0
Denim napisał:
Tak była dogadana! , sam twierdzisz!
Ktoś ci zepsuł interes życia i dlatego się tak wsciekasz.
Czy miałeś coś obiecane ?

Pewnie mi nie uwierzysz, ale jestem zwykłym mieszkańcem tego miasta i wiedzę na temat co zrobili radni czerpałem z gazet.
Nazwę firmy "Echo" też znam tylko z gazet , więc mi tu nic nie insynuj.
Od spiskowania to są politycy i nasi/pożal się Boże/radni, ja jestem tylko zwykłym miłośnikiem mojego miasta.
Nadal podtrzymuję swój pogląd; Oddajcie 80 milionów marnotrawcy.

Pewnie mi nie uwierzysz, ale jestem zwykłym mieszkańcem tego miasta i wiedzę na temat co zrobili radni czerpałem z gazet.
Nazwę firmy "Echo" też znam tylko z gazet , więc mi tu nic nie insynuj.
Od spiskowania to są politycy i nasi/pożal się Boże/radni, ja jestem tylko zwykłym miłośnikiem mojego miasta.
Nadal podtrzymuję swój pogląd; Oddajcie 80 milionów marnotrawcy. rozwiń
Avatar
Denim / 1 grudnia 2009 o 20:29
0
Tak była dogadana! , sam twierdzisz!
Ktoś ci zepsuł interes życia i dlatego się tak wsciekasz.
Czy miałeś coś obiecane ?
Avatar
~gość~ / 1 grudnia 2009 o 20:00
0
no właśnie napisał:
Śledczy z Lublina prześwietlą Echo Investment
Jacek Brzuszkiewicz
2006-05-31, ostatnia aktualizacja 2006-05-31 22:06
Prokuratura Apelacyjna w Lublinie sprawdza metody firm deweloperskich, które budują hipermarkety. Na celowniku śledczych jest Echo Investment
Prokuratura Krajowa przekazała z Białegostoku do Lublina dwa śledztwa: w sprawie nieprawidłowości przy budowie hipermarketu w Łomży i galerii handlowej w Białymstoku. Podejrzanym w pierwszej sprawie jest dyrektor inwestycyjny Echo Investment, w drugiej - białostocki architekt, który z kielecką spółką współpracował.

Przed rokiem lubelska prokuratura oskarżyła Mariusza Deckerta, szefa kancelarii prezydenta Lublina, który miał obiecać 100 tys. zł za zmianę planu zagospodarowania górek czechowskich, co pozwoliłoby Echo Investment wybudować tam hipermarket. Sprawa do dziś toczy się przed sądem.

W sprawie łomżyńskiej 100 tys. zł miał obiecać, według białostockiej prokuratury, dyrektor inwestycyjny Echo Investment za korzystny wyrok sądu administracyjnego pozwalający spółce wznieść tam hipermarket. Pomóc miał znany białostocki architekt Zbigniew K., którego firma była podwykonawcą robót zlecanych przez Echo. Śledczy obydwu mężczyznom przedstawili na początku roku zarzuty.

Mimo podobieństw, prokuratura nie zdecydowała się połączyć obydwu spraw. - Sprawdziliśmy w lubelskiej prokuraturze nazwiska osób kryjących się za tamtą sprawą. Nie ma wśród nich dyrektora inwestycyjnego Echo Investment, któremu przedstawiliśmy zarzut. Prokuratura stawia zarzuty konkretnym osobom, a nie spółkom - tłumaczył w marcu Janusz Kordulski, rzecznik białostockiej Prokuratury Apelacyjnej.

Dzisiaj Robert Bednarczyk, szef Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, twierdzi, że jeśli w wyniku spraw białostockich uda się dojść do informacji procesowych pozwalających na bliższe poznanie wszystkich okoliczności tzw. sprawy Deckerta, prokuratura na pewno do niej wróci. - Nie ukrywam, że na to liczę - mówi.

Druga białostocka sprawa przejęta przez lubelską prokuraturę dotyczy nieprawidłowości przy zmianie planu zagospodarowania przestrzennego, który umożliwiłby budowę lokalnej firmie galerii handlowej w Białymstoku. W ostatni piątek śledczy przedstawili zarzut w tej sprawie architektowi Zbigniewowi K.

Ale nastąpiłem na odcisk marnotrawcom 80 milionów. Mam gzieś wasze wymysły i przykłady z terenu, niedługo będziecie krzyczeć ,że Echo chce postawić hipermarket na księżycu.
Mam gdzieś to całe wasze Echo, zwisa mi ono i powiewa tak jak i wy, ale oddajcie 80 milionów, które wrzuciliście w błoto.
W Lublinie była dogadana konkretna umowa o zbudowanie drogi a wy ją zniszczyliście!!!
Powtarzam jeszcze raz to robota odczepieńców z PO i całego towarzystwa pisowskiego.
Tej prawdy nie da się wam zakrzyczeć bo oczywista jest jak oczywisty jest brak wiaduktu. Oddajcie 80 milionów marnotrawcy.

Ale nastąpiłem na odcisk marnotrawcom 80 milionów. Mam gzieś wasze wymysły i przykłady z terenu, niedługo będziecie krzyczeć ,że Echo chce postawić hipermarket na księżycu.
Mam gdzieś to całe wasze Echo, zwisa mi ono i powiewa tak jak i wy, ale oddajcie 80 milionów, które wrzuciliście w błoto.
W Lublinie była dogadana konkretna umowa o zbudowanie drogi a wy ją zniszczyliście!!!
Powtarzam jeszcze raz to robota odczepieńców z PO i całego towarzystwa pisowskiego.
Tej prawdy nie da s... rozwiń
Avatar
savex / 1 grudnia 2009 o 18:48
0
Wojewoda twierdzi, że Więckowski złamał prawo. A kiedyż to Pani Wojewoda się obudziła, czy aby nie wtedy, kiedy Więckoś przeszedł do Pisiorów? Rozumiem, że u pani ehe wzrok już nie ten a i słuch pewnie nie domaga, starość nie radość... może by Pani na emeryturkę przeszła... redaktor Smaga urządzi pożegnanie...
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 10 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 5 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 6 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 6

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 129 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 27

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!