Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 marca 2014 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Co dalej z przegubowcami dla Lublina? Oferty są za drogie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 4 A A

Na włosku zawisł 8-letni kontrakt na wożenie pasażerów 20 nowymi przegubowcami. Przewoźnicy zażądali kwot większych, niż spodziewało się miasto. Wyjścia są dwa: albo Ratusz wyłoży dodatkowe 9 mln, albo autobusy wyjadą z jeszcze większym opóźnieniem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Opóźnienie i tak jest już pewne. 20 fabrycznie nowych przegubowców miało zacząć kursy we wrześniu, ale Zarząd Transportu Miejskiego dwukrotnie zmieniał termin otwarcia ofert od przewoźników zainteresowanych takim zleceniem. I to jest już powodem poślizgu. A na nowe autobusy możemy czekać jeszcze dłużej. Wszystko zależy od tego, czy miasto zdecyduje się zwiększyć kwotę przeznaczoną na zapłatę za kursy. W poniedziałek Zarząd Transportu Miejskiego otworzył oferty od firm ubiegających się o ten kontrakt. Najtańsza z nich (PKS Zielona Góra) opiewa na 81,6 miliona złotych. Tymczasem ZTM na cały kontrakt zarezerwował 72,8 miliona. Pozostałe dwie oferty były jeszcze droższe: Meteor z Jaworzna chce 85,1 miliona zł, a Mobilis z Izabelina wycenia swoje usługi na 91 milionów. - Z uwagi na fakt, że wartość ofert przewyższa kwotę jaką zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, analizujemy zaistniałą sytuację, celem podjęcia dalszych decyzji - informuje w oficjalnym komunikacie Justyna Góźdź z ZTM. Urzędnicy mają dwa wyjścia. Pierwsze to unieważnienie przetargu i ogłoszenie nowego. To oznaczałoby jeszcze większe opóźnienie. Drugie wyjście to dołożenie brakującej kwoty. Ale mowa tu o blisko 9 milionach złotych. ZTM zapewnia, że nie dojdzie do sytuacji, w której na ulicach będzie za mało autobusów, bo umowa ze starym przewoźnikiem wygaśnie, a nowy nie będzie jeszcze wybrany. - Ciągłość obsługi komunikacyjnej będzie zapewniona - deklaruje Góźdź. Przypomnijmy, że przetarg dotyczy kursów fabrycznie nowymi przegubowcami wyposażonymi m.in. w monitoring, klimatyzację, automat biletowy, elektroniczne wyświetlacze z wykazem przystanków i system zapowiedzi głosowych. W dni powszednie pojazdy mają trafić na linie 9, 17, 18 i 55, w soboty na trasy 10 i 31, a w niedziele na linię 28. Warunki przetargu zostały ustalone tak, że za zwycięską ma być uznana najtańsza oferta. A już w maju… 1 maja kursy na ulicach Lublina rozpocznie PKS Zielona Góra, który wygrał wcześniejszy przetarg ZTM na przewozy starszymi pojazdami. Od maja ma nas wozić ośmioma krótkimi autobusami (rocznik 2005) na liniach 2, 19, 20, 22 i 32. W październiku na ulice skieruje też dziesięć przegubowców (rocznik 2004) na linie 10, 17, 18, 27 i 40. Umowa ma obowiązywać do czerwca 2016 r.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Heniek / 11 marca 2014 o 08:46
0

Jak to możliwe, że jakiś PKS z drugiego końca świata może być tańszy od miejscowych przedsiębiorstw?

A te 81,6 milionów to za jaki okres, rocznie?

Avatar
Jan / 10 marca 2014 o 22:09
0

będzie kolejna afera. Już załatwili trolejbusy nie umywające się do SOLARISÓW - jeżdża i gwiżdfzą!
Tańsze autobusy to chyba tym razem będa przypominać te z PRL-u.
Skoro wszytko takie tańsze i gorsze to DLACZEGO DROGIE BILETY? No dlaczego?


Dlaczego klamiesz? Gdzie widzisz aferę? Ustawa o zamówieniach publicznych jasno określa procedurę postępowania i co tu ma Solaris do tego - no chyba ze piszesz w imieniu Solarisa? Co maja wspólnego z przetargiem ceny biletów w MPK, zwłaszcza że należą do jednych z najtańszych w Polsce? .

Dlaczego klamiesz? Gdzie widzisz aferę? Ustawa o zamówieniach publicznych jasno określa procedurę postępowania i co tu ma Solaris do tego - no chyba ze piszesz w imieniu Solarisa? Co maja wspólnego z przetargiem ceny biletów w MPK, zwłaszcza że należą do jednych z najtańszych w Polsce? . rozwiń
Avatar
Gorszy / 10 marca 2014 o 20:53
0

będzie kolejna afera. Już załatwili trolejbusy nie umywające się do SOLARISÓW - jeżdża i gwiżdfzą!

Tańsze autobusy to chyba tym razem będa przypominać te z PRL-u.

Skoro wszytko takie tańsze i gorsze to DLACZEGO DROGIE BILETY? No dlaczego?

Avatar
Mario / 10 marca 2014 o 20:44
0

Cytat z artykułu "... ZTM zapewnia, że nie dojdzie do sytuacji, w której na ulicach będzie za mało autobusów, bo umowa ...deklaruje Góźdź" - myślę że taka sytuacja trwa już od pewnego czasu i jest spowodowana nierozważną i pochopną decyzją obecnego dyrektora MPK Lublin, a dotyczącą kasacji autobusów przegubowych Ikarusów i (15 - o metrowych) Neoplanów. Oczywiście chodzi o te autobusy, które były w dobrym stanie technicznym lub takich, które można było wyremontować przy zaangażowaniu niewielkich środków finansowych.

Cytat z artykułu "... ZTM zapewnia, że nie dojdzie do sytuacji, w której na ulicach będzie za mało autobusów, bo umowa ...deklaruje Góźdź" - myślę że taka sytuacja trwa już od pewnego czasu i jest spowodowana nierozważną i pochopną decyzją obecnego dyrektora MPK Lublin, a dotyczącą kasacji autobusów przegubowych Ikarusów i (15 - o metrowych) Neo... rozwiń

Avatar
Heniek / 11 marca 2014 o 08:46
0

Jak to możliwe, że jakiś PKS z drugiego końca świata może być tańszy od miejscowych przedsiębiorstw?

A te 81,6 milionów to za jaki okres, rocznie?

Avatar
Jan / 10 marca 2014 o 22:09
0

będzie kolejna afera. Już załatwili trolejbusy nie umywające się do SOLARISÓW - jeżdża i gwiżdfzą!
Tańsze autobusy to chyba tym razem będa przypominać te z PRL-u.
Skoro wszytko takie tańsze i gorsze to DLACZEGO DROGIE BILETY? No dlaczego?


Dlaczego klamiesz? Gdzie widzisz aferę? Ustawa o zamówieniach publicznych jasno określa procedurę postępowania i co tu ma Solaris do tego - no chyba ze piszesz w imieniu Solarisa? Co maja wspólnego z przetargiem ceny biletów w MPK, zwłaszcza że należą do jednych z najtańszych w Polsce? .

Dlaczego klamiesz? Gdzie widzisz aferę? Ustawa o zamówieniach publicznych jasno określa procedurę postępowania i co tu ma Solaris do tego - no chyba ze piszesz w imieniu Solarisa? Co maja wspólnego z przetargiem ceny biletów w MPK, zwłaszcza że należą do jednych z najtańszych w Polsce? . rozwiń
Avatar
Gorszy / 10 marca 2014 o 20:53
0

będzie kolejna afera. Już załatwili trolejbusy nie umywające się do SOLARISÓW - jeżdża i gwiżdfzą!

Tańsze autobusy to chyba tym razem będa przypominać te z PRL-u.

Skoro wszytko takie tańsze i gorsze to DLACZEGO DROGIE BILETY? No dlaczego?

Avatar
Mario / 10 marca 2014 o 20:44
0

Cytat z artykułu "... ZTM zapewnia, że nie dojdzie do sytuacji, w której na ulicach będzie za mało autobusów, bo umowa ...deklaruje Góźdź" - myślę że taka sytuacja trwa już od pewnego czasu i jest spowodowana nierozważną i pochopną decyzją obecnego dyrektora MPK Lublin, a dotyczącą kasacji autobusów przegubowych Ikarusów i (15 - o metrowych) Neoplanów. Oczywiście chodzi o te autobusy, które były w dobrym stanie technicznym lub takich, które można było wyremontować przy zaangażowaniu niewielkich środków finansowych.

Cytat z artykułu "... ZTM zapewnia, że nie dojdzie do sytuacji, w której na ulicach będzie za mało autobusów, bo umowa ...deklaruje Góźdź" - myślę że taka sytuacja trwa już od pewnego czasu i jest spowodowana nierozważną i pochopną decyzją obecnego dyrektora MPK Lublin, a dotyczącą kasacji autobusów przegubowych Ikarusów i (15 - o metrowych) Neo... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 0 0

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 19 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 14 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 495 44

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 9

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 1

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!