Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2016 r.
20:40

Coraz ostrzejszy spór między rządem a opozycją. Manifestacją w Lublinie zajmie się policja

158 122 A A

W proteście przeciwko rządom PiS w weekend na ulice wyszli mieszkańcy wielu polskich miast. Protestowano także w Lublinie, gdzie incydentem na piątkowej manifestacji zajmie się policja. Chodzi o kartki z napisem „Wolne Media”, które przyklejono do tablic z nazwiskami posłów. Jedna z posłanek poczuła się tym zagrożona.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Powodem do spontanicznego wyjścia ludzi na ulice były piątkowe wydarzenia w budynku sejmowym. Po tym, jak poseł PO Michał Szczerba próbował przyczepić na mównicy kartkę z napisem „Wolne Media”, marszałek Marek Kuchciński wykluczył go z obrad. W proteście posłowie opozycji zablokowali mównicę. Wtedy parlamentarzyści PiS przenieśli się z sali plenarnej do kolumnowej i praktycznie bez udziału opozycji przyjęli budżet państwa na przyszły rok i tzw. ustawy dezubekizacyjnej.

Już w trakcie protestu opozycyjnych posłów pod Sejmem spontanicznie zaczęli zbierać się ludzie przeciwni decyzji marszałka Kuchcińskiego. Podobnie było w wielu miastach Polski. W Lublinie kilkadziesiąt osób (głównie zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji i Nowoczesnej) pojawiło się pod biurami poselskimi PiS przy ul. Królewskiej. Na znajdujących się przy wejściu do budynku tabliczkach z nazwiskami posłów naklejono kartki z napisem „Wolne Media”. I właśnie tym incydentem ma się zająć lubelska policja.

– Według informacji, jakie do nas dotarły, chodzi o zakłócanie porządku i zniszczenie mienia – twierdzi Bartosz Sierpniowski, koordynator KOD-u w województwie lubelskim. – To było zgromadzenie spontaniczne, tak jak w całej Polsce. A jeśli ktoś twierdzi, że doszło do zniszczenia mienia, to chyba trochę go poniosło.

Jak ustaliliśmy, zgłoszenie na policję złożyła posłanka PiS Gabriela Masłowska, której biuro mieści się przy ul. Królewskiej.

– W tym czasie byłam na posiedzeniu Sejmu. Pokazano mi zdjęcia z wydarzeń, jakie miały miejsce w Lublinie i postanowiłam zadzwonić na komisariat. Zgłoszenie osobiście złożył też mój asystent. Nie wiem, czy doszło do zniszczenia mienia, ale moje biuro było zagrożone – mówi nam parlamentarzystka.

Kolejna, już oficjalna pikieta odbyła się w sobotę na pl. Łokietka. Wzięli w niej udział sympatycy partii Razem, Nowoczesnej i KOD-u. Według organizatorów – ok. 300 osób.

– To miała być manifestacja antyfaszystowska, ale to co zastosował PiS to przemoc systemowa. Jeśli nie wpuszcza się na salę obrad posłów opozycji, tylko we własnym gronie przyjmuje się najważniejszą ustawę w państwie, to nie ma to nic wspólnego z demokracją – mówi Tomasz Warzocha z partii Razem.

Przedstawiciele tego ugrupowania oraz Komitetu Obrony Demokracji nie wykluczają kolejnych pikiet. Uzależniają je od wydarzeń w Warszawie i dalszych działań PiS.

Sonda: Kto ma rację w politycznym sporze między rządem a opozycją?

Liczba głosów: 1929
61.38%
Opozycja
34.47%
Rząd
4.15%
Trudno powiedzieć
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 122

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 r. o 21:08
Protestują ci, którzy dali się zmanipulować oderwanym od koryta co to tęskno im za ośmiorniczkami u Sowy :P
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 r. o 21:05
Przecież widać na zdjęciu, że strajkujący to sami żyjący z UBeckich emerytur.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 16:26
oj ciężko odejść od żłobu,ciężko,a i strach,że ty
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 16:25
kod i n idą ku końcowi
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 20:08
A ubekow i ludzi z tamtej dekady to mamy u obecnej władzy i patryjotow jak już kaleczysz swój język tyle co za czasów pzpr, wyłaczyli ci tvp kaczor i bełkoczesz w malignie :)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 20:05
Gosciu z 22 45 nie wiem co bierzesz ale zmniejsz dawke. Od roku mamy jedno wielkie pasmo afer i kompromitacji, niestety też na arenie miedzynarodowej. Jeśli wiec nie jestes kolejnym trolem jarka gorszego sortu to nie cpiej tyle, szkoda zdrowia.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 20:02
Kwa kwa kwa Pierdolce I Lizusy to my.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 r. o 22:45
Nie należę do żadnej grupy politycznej !!! Jestem zwykłym człowiekiem przede wszystkim Polakiem i patryjotą ,to co widzę i obserwuję , a nieraz jestrem naocznym świadkiem zdażeń, to co robią ludzie (jeśli można nazwać ich ludżmi) z t.z.Nowoczesnej i P.O.,żenada, kłamstwo.Robią to dla publiki, kasy , a przede wszystkim jeśli mają coś na sumieniu albo ich rodziny z czasów P.R.L ITP. Strach przed uniknięciem kary odbiera wam człowieczeństwo.Tacy ludzie nie posiadają żadnej wartości, to tchurze.Prawdziwy Polak,patryjota nie donosi na brata Polaka. Opamiętajcie się o jaką demokrację wam chodzi ?!!!Taką jaka była do tej pory,afera za aferą,układy itd.Żadna to demokracja ,to gorsze od komunizmu.Wiem co mówię i piszę,mam przyjaciół w różnych ugrupowanach ,P.O.,PIS,PSL a nawet w Nowoczesnej.Dodam tylko że są to zwykli ludzie,myślą tak samo jak ja,mają czyste sumienie,nie boją się niczego,są za tą samą Polską,nie sprzedają, nie skarżą,są patryjotami. To wy na,, stołkach'' ,,liderzy'' dbacie tylko o siebie, siejąc kłamstwo by skłócić naród.Ciemnogród w Polsce minął ,ludzie potrafią odróżnić kto chce dobrych zmian,a kto chce dalej żyć pastwiąc się na tych najbiedniejszych ,ciężko pracujących i uczciwych ludzi z każdej opcji politycznej.Polska to mój kraj,mojego dziada który za nią walczył,oddał za nią życie.Kim Ty jesteś ? Polakiem patryjotą ? Zdrajcą konfidentem ? A może jesteś nikim,bez tożsamości ? Pełen szacunek dla wszystkich tych dla których Polska jest najważniejsza -Polska bez korupcji,afer,kłamstw......wiele można wymieniać.Pozdrawiam.
Nie należę do żadnej grupy politycznej !!! Jestem zwykłym człowiekiem przede wszystkim Polakiem i patryjotą ,to co widzę i obserwuję , a nieraz jestrem naocznym świadkiem zdażeń, to co robią ludzie (jeśli można nazwać ich ludżmi) z t.z.Nowoczesnej i P.O.,żenada, kłamstwo.Robią to dla publiki, kasy , a przede wszystkim jeśli mają coś na sumieniu albo ich rodziny z czasów P.R.L ITP. Strach przed uniknięciem kary odbiera wam człowieczeństwo.Tacy ludzie nie posiadają żadnej wartości, to tchurze.Prawdziwy Polak,patryjota nie donosi na brata Po... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 r. o 02:01
posłanka PiS Gabriela Masłowska, wystraszyła sie kartki papieru. W jakim stresie posłowie PIS żyja....
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 r. o 02:01
posłanka PiS Gabriela Masłowska, wystraszyła sie kartki papieru. W jakim stresie posłowie PIS żyja....
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 16:26
oj ciężko odejść od żłobu,ciężko,a i strach,że ty
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 16:25
kod i n idą ku końcowi
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 20:08
A ubekow i ludzi z tamtej dekady to mamy u obecnej władzy i patryjotow jak już kaleczysz swój język tyle co za czasów pzpr, wyłaczyli ci tvp kaczor i bełkoczesz w malignie :)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 20:05
Gosciu z 22 45 nie wiem co bierzesz ale zmniejsz dawke. Od roku mamy jedno wielkie pasmo afer i kompromitacji, niestety też na arenie miedzynarodowej. Jeśli wiec nie jestes kolejnym trolem jarka gorszego sortu to nie cpiej tyle, szkoda zdrowia.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 20:02
Kwa kwa kwa Pierdolce I Lizusy to my.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 r. o 22:45
Nie należę do żadnej grupy politycznej !!! Jestem zwykłym człowiekiem przede wszystkim Polakiem i patryjotą ,to co widzę i obserwuję , a nieraz jestrem naocznym świadkiem zdażeń, to co robią ludzie (jeśli można nazwać ich ludżmi) z t.z.Nowoczesnej i P.O.,żenada, kłamstwo.Robią to dla publiki, kasy , a przede wszystkim jeśli mają coś na sumieniu albo ich rodziny z czasów P.R.L ITP. Strach przed uniknięciem kary odbiera wam człowieczeństwo.Tacy ludzie nie posiadają żadnej wartości, to tchurze.Prawdziwy Polak,patryjota nie donosi na brata Polaka. Opamiętajcie się o jaką demokrację wam chodzi ?!!!Taką jaka była do tej pory,afera za aferą,układy itd.Żadna to demokracja ,to gorsze od komunizmu.Wiem co mówię i piszę,mam przyjaciół w różnych ugrupowanach ,P.O.,PIS,PSL a nawet w Nowoczesnej.Dodam tylko że są to zwykli ludzie,myślą tak samo jak ja,mają czyste sumienie,nie boją się niczego,są za tą samą Polską,nie sprzedają, nie skarżą,są patryjotami. To wy na,, stołkach'' ,,liderzy'' dbacie tylko o siebie, siejąc kłamstwo by skłócić naród.Ciemnogród w Polsce minął ,ludzie potrafią odróżnić kto chce dobrych zmian,a kto chce dalej żyć pastwiąc się na tych najbiedniejszych ,ciężko pracujących i uczciwych ludzi z każdej opcji politycznej.Polska to mój kraj,mojego dziada który za nią walczył,oddał za nią życie.Kim Ty jesteś ? Polakiem patryjotą ? Zdrajcą konfidentem ? A może jesteś nikim,bez tożsamości ? Pełen szacunek dla wszystkich tych dla których Polska jest najważniejsza -Polska bez korupcji,afer,kłamstw......wiele można wymieniać.Pozdrawiam.
Nie należę do żadnej grupy politycznej !!! Jestem zwykłym człowiekiem przede wszystkim Polakiem i patryjotą ,to co widzę i obserwuję , a nieraz jestrem naocznym świadkiem zdażeń, to co robią ludzie (jeśli można nazwać ich ludżmi) z t.z.Nowoczesnej i P.O.,żenada, kłamstwo.Robią to dla publiki, kasy , a przede wszystkim jeśli mają coś na sumieniu albo ich rodziny z czasów P.R.L ITP. Strach przed uniknięciem kary odbiera wam człowieczeństwo.Tacy ludzie nie posiadają żadnej wartości, to tchurze.Prawdziwy Polak,patryjota nie donosi na brata Po... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 r. o 02:01
posłanka PiS Gabriela Masłowska, wystraszyła sie kartki papieru. W jakim stresie posłowie PIS żyja....
Avatar