Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 września 2016 r.
8:17

Czy zmieniać nazwy ulic w Lublinie?

Autor: Zdjęcie autora drs
0 8 A A
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Prośba o zmianę nazw czterech lubelskich ulic ponownie stanie na posiedzeniu Zespołu ds. Nazewnictwa Ulic i Placów Publicznych w Mieście Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Bez wydania opinii w tej sprawie zakończyło się ostatnie posiedzenie, na którym omawiany był wniosek Związku Piłsudczyków żądającego przemianowania ul. Jana Hempla, Lucyny Herc, Henryka Raabego i Michała Wójtowicza.

Nazwy te, zdaniem piłsudczyków mogą podlegać pod tzw. ustawę dekomunizacyjną. Zespół postanowił wezwać wnioskodawców do przedstawienia bardziej szczegółowego uzasadnienia. Raabego, pierwszego rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, bierze w obronę obecny rektor tej uczelni.

Sonda: Czy nazwa ulicy Henryka Raabego powinna zostać zmieniona?

Liczba głosów: 176
84.66%
Nie
15.34%
Tak

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hehe / 15 września 2016 o 14:38
0
&&&&& napisał:
Abramowicka na JAROSŁAWSKA,Leszczyńskiego na króla z WAWELU.
amen
Avatar
&&&&& / 15 września 2016 o 13:43
0
Abramowicka na JAROSŁAWSKA,Leszczyńskiego na króla z WAWELU.
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 12:29
0
Nie popadajmy w absurdy. Na naszej trasie "Lublin City-Tour" jest tekst audio-guide, napisany przeze mnie: "Hempel był komunistą i przed wojną tłumaczem dzieł Lenina na język polski. Ale założone przez niego sklepy LSS Społem, istnieją do dzisiaj". Raabe był pierwszym rektorem uczelni z nominacji PKWN, ale Józef Skłodowski (dziadek naszej noblistki) - z carskiej nominacji. Kierując się tą logiką, powinniśmy zmienić nazwę ul. Królewskiej, nadanej z okazji koronacji cara Aleksandra Romanowa na króla Polski, o czym mało kto wie. Królewska ładnie kojarzy się z Placem (króla) Łokietka. Nazwać ją ul. Carską, choć w sensie formalnym, to się niczym nie różniło, byłoby to haniebne dla Polaków. Mamy w Lublinie ul. gen. Zajączka, który był carskim namiestnikiem i gorliwym służbistą. Czy mamy dalej polować na "czerwone czarownice", które zapisały się pozytywnie w historii Lublina, brać nieudolnie rewanż za lata dyskryminacji nie-komunistów? Przykładem takiej patologii myślenia est wypowiedź jednego ważnego urzędnika w sprawie "Pomnika Nieznanego Żołnierza", że pomnik powinien byc tylko dla żołnierzy AK. Pomnik, zafałszowany w treści przez komunistyczne władze, które w 1962 r. gloryfikuje prawie wyłącznie żołnierzy LWP, AL i BCh. Oprócz anachronicznej płyty "NIEZNANY ŻOŁNIERZ POLEGŁ W WALCE O WYZWOLENIE NARODOWE I SPOŁECZNE", wśród 24 miejsc pól bitewnych, aż 20 dotyczyło bitew z udziałem tych wojsk. Te cztery pozostałe - to: Kutno, Kock, Narvik i Monte Cassino. Warszawa pojawiła się 2 razy - jako wkroczenie I Armii WP na Pragę w 1944 i z okazji wyzwolenia (run) Warszawy w 1945. Nie było nic o bohaterskiej obronie Warszawy w 1939 i o Powstaniu Warszawskim. Nie było nic o Westerplatte, Wiźnie, itp. Czy właściwym komentarzem do tego pomnika jest stwierdzenie, że powinno się eksponować żołnierzy AK? A dlaczego nie można użyć argumentu, że wraca się do idei pomnika przedwojennego, lub nie umieści się jednej tablicy: "Nieznany żołnierz poległy za Ojczyznę", symbolizującą wszystkich - od wojów Mieszka I - aż po czasy powojenne? Ulic w Lublinie dostatek. Wójtowicza usunięto już sprzed dworca PKP - niech sobie patronuje na Czechowie. Chwała wszystkim zasłużonym dla Lublina i poległym w obronie ojczyzny, tym bardziej, że w przeciwieństwie do Mariana Buczka, ci ludzie nie zhańbili się antypolską działalnością. Wojciech Górski.
Nie popadajmy w absurdy. Na naszej trasie "Lublin City-Tour" jest tekst audio-guide, napisany przeze mnie: "Hempel był komunistą i przed wojną tłumaczem dzieł Lenina na język polski. Ale założone przez niego sklepy LSS Społem, istnieją do dzisiaj". Raabe był pierwszym rektorem uczelni z nominacji PKWN, ale Józef Skłodowski (dziadek naszej noblistki) - z carskiej nominacji. Kierując się tą logiką, powinniśmy zmienić nazwę ul. Królewskiej, nadanej z okazji koronacji cara Aleksandra Romanowa na króla Polski, o czym mało kto... rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 10:59
0
Henryk Raabe - twórca i organizator Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej Jan Hempel - założyciel LSS - Lubelskiej Spółdzielni Spożywców Lucyna Herc - oficer wojska polskiego, zwiadowca i spadochroniarz, zmarła w wyniku ran odniesionych w walkach z Niemcami na przyczółku Warecko-Magnuszewskim, odznaczona orderem Virtuti Militari Michał Wójtowicz zginą w walce z Niemcami w Lublinie w 1943 r. Dwaj pierwsi to ludzie lewicy, którzy zrobili więcej dla mieszkańców Lublina niż ktokolwiek inny Pozostali dwoje zginęli w walkach z Niemcami. Rozumiem, że jacyś wyklęci już czekają na swoje ulice. Ale czy oni cokolwiek stworzyli w Lublinie?
Henryk Raabe - twórca i organizator Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej Jan Hempel - założyciel LSS - Lubelskiej Spółdzielni Spożywców Lucyna Herc - oficer wojska polskiego, zwiadowca i spadochroniarz, zmarła w wyniku ran odniesionych w walkach z Niemcami na przyczółku Warecko-Magnuszewskim, odznaczona orderem Virtuti Militari Michał Wójtowicz zginą w walce z Niemcami w Lublinie w 1943 r. Dwaj pierwsi to ludzie lewicy, którzy zrobili więcej dla mieszkańców Lublina niż ktokolwiek inny Pozostali dwoje zginęli w walkach z Niemcami. ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 09:51
0
Nazwy ulic i placów powinny mieć sensowny związek z daną miejscowością. Honorować wybitych obywateli inżynierów, wynalazców, budowniczych, nauczycieli, naukowców, lekarzy, społeczników, wojskowych, artystów, spółdzielców, nawet polityków, którzy pochodzą z miejscowości lub się dla niej zasłużyli lub oddawać charakter miejsca. Panuje jakiś szał na nadawanie ulicom patronów pobożnych, bohaterskich (w obu przypadkach często wątpliwe), którzy nie mają najmniejszego związku z miejscowościami. To samo dotyczy pomników. Poza pomnikiem Czechowicza nie ma w LU żadnego pomnika wybitnego Lubelaka.
Nazwy ulic i placów powinny mieć sensowny związek z daną miejscowością. Honorować wybitych obywateli inżynierów, wynalazców, budowniczych, nauczycieli, naukowców, lekarzy, społeczników, wojskowych, artystów, spółdzielców, nawet polityków, którzy pochodzą z miejscowości lub się dla niej zasłużyli lub oddawać charakter miejsca. Panuje jakiś szał na nadawanie ulicom patronów pobożnych, bohaterskich (w obu przypadkach często wątpliwe), którzy nie mają najmniejszego związku z miejscowościami. To samo dotyczy pomników. Poza pomnikiem Czechowicza n... rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 09:27
0
Wiekszość tych co tak chlapią jęzorem i chełpia sie patriotami posiada wykształcenie i tytuły naukowe które zdobyli w czasach niby KOMUNY ,Proponuje aby uniważnić wszystkie posiadane tytuły uzyskane przed 1990r bo sa NIELEGALNE bo zdobyte w KOMUNIE(niby komunie).Jakoś nie słychać nikogo z PATRIOTÓW aby tego żądali!!!
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 09:20
0
Nazwy ulic należy i trzeba zmieniać ale trzeba zachowac jeden obligatoryjny warunek na koszt INICJATORA a nie tam zameldowanych mieszkańców.Jak się ma gest to trzeba płacić niech ktos skończy tą farse i nie robi kosztów niewinnym ludziom niejednokrotnie-a najcześciej biednym emerytom i rencistiom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 08:38
-1
"Funkcjonariusz partyjny i państwowy w okresie szczytowego stalinizmu w Polsce, działacz socjalistyczny i komunistyczny (PZPR), zoolog, pedagog." Przypominam, że stalinizm pozbawił zycia prawie 100 MILIONÓW ISTNIEŃ LUDZKICH
Avatar
hehe / 15 września 2016 o 14:38
0
&&&&& napisał:
Abramowicka na JAROSŁAWSKA,Leszczyńskiego na króla z WAWELU.
amen
Avatar
&&&&& / 15 września 2016 o 13:43
0
Abramowicka na JAROSŁAWSKA,Leszczyńskiego na króla z WAWELU.
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 12:29
0
Nie popadajmy w absurdy. Na naszej trasie "Lublin City-Tour" jest tekst audio-guide, napisany przeze mnie: "Hempel był komunistą i przed wojną tłumaczem dzieł Lenina na język polski. Ale założone przez niego sklepy LSS Społem, istnieją do dzisiaj". Raabe był pierwszym rektorem uczelni z nominacji PKWN, ale Józef Skłodowski (dziadek naszej noblistki) - z carskiej nominacji. Kierując się tą logiką, powinniśmy zmienić nazwę ul. Królewskiej, nadanej z okazji koronacji cara Aleksandra Romanowa na króla Polski, o czym mało kto wie. Królewska ładnie kojarzy się z Placem (króla) Łokietka. Nazwać ją ul. Carską, choć w sensie formalnym, to się niczym nie różniło, byłoby to haniebne dla Polaków. Mamy w Lublinie ul. gen. Zajączka, który był carskim namiestnikiem i gorliwym służbistą. Czy mamy dalej polować na "czerwone czarownice", które zapisały się pozytywnie w historii Lublina, brać nieudolnie rewanż za lata dyskryminacji nie-komunistów? Przykładem takiej patologii myślenia est wypowiedź jednego ważnego urzędnika w sprawie "Pomnika Nieznanego Żołnierza", że pomnik powinien byc tylko dla żołnierzy AK. Pomnik, zafałszowany w treści przez komunistyczne władze, które w 1962 r. gloryfikuje prawie wyłącznie żołnierzy LWP, AL i BCh. Oprócz anachronicznej płyty "NIEZNANY ŻOŁNIERZ POLEGŁ W WALCE O WYZWOLENIE NARODOWE I SPOŁECZNE", wśród 24 miejsc pól bitewnych, aż 20 dotyczyło bitew z udziałem tych wojsk. Te cztery pozostałe - to: Kutno, Kock, Narvik i Monte Cassino. Warszawa pojawiła się 2 razy - jako wkroczenie I Armii WP na Pragę w 1944 i z okazji wyzwolenia (run) Warszawy w 1945. Nie było nic o bohaterskiej obronie Warszawy w 1939 i o Powstaniu Warszawskim. Nie było nic o Westerplatte, Wiźnie, itp. Czy właściwym komentarzem do tego pomnika jest stwierdzenie, że powinno się eksponować żołnierzy AK? A dlaczego nie można użyć argumentu, że wraca się do idei pomnika przedwojennego, lub nie umieści się jednej tablicy: "Nieznany żołnierz poległy za Ojczyznę", symbolizującą wszystkich - od wojów Mieszka I - aż po czasy powojenne? Ulic w Lublinie dostatek. Wójtowicza usunięto już sprzed dworca PKP - niech sobie patronuje na Czechowie. Chwała wszystkim zasłużonym dla Lublina i poległym w obronie ojczyzny, tym bardziej, że w przeciwieństwie do Mariana Buczka, ci ludzie nie zhańbili się antypolską działalnością. Wojciech Górski.
Nie popadajmy w absurdy. Na naszej trasie "Lublin City-Tour" jest tekst audio-guide, napisany przeze mnie: "Hempel był komunistą i przed wojną tłumaczem dzieł Lenina na język polski. Ale założone przez niego sklepy LSS Społem, istnieją do dzisiaj". Raabe był pierwszym rektorem uczelni z nominacji PKWN, ale Józef Skłodowski (dziadek naszej noblistki) - z carskiej nominacji. Kierując się tą logiką, powinniśmy zmienić nazwę ul. Królewskiej, nadanej z okazji koronacji cara Aleksandra Romanowa na króla Polski, o czym mało kto... rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 10:59
0
Henryk Raabe - twórca i organizator Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej Jan Hempel - założyciel LSS - Lubelskiej Spółdzielni Spożywców Lucyna Herc - oficer wojska polskiego, zwiadowca i spadochroniarz, zmarła w wyniku ran odniesionych w walkach z Niemcami na przyczółku Warecko-Magnuszewskim, odznaczona orderem Virtuti Militari Michał Wójtowicz zginą w walce z Niemcami w Lublinie w 1943 r. Dwaj pierwsi to ludzie lewicy, którzy zrobili więcej dla mieszkańców Lublina niż ktokolwiek inny Pozostali dwoje zginęli w walkach z Niemcami. Rozumiem, że jacyś wyklęci już czekają na swoje ulice. Ale czy oni cokolwiek stworzyli w Lublinie?
Henryk Raabe - twórca i organizator Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej Jan Hempel - założyciel LSS - Lubelskiej Spółdzielni Spożywców Lucyna Herc - oficer wojska polskiego, zwiadowca i spadochroniarz, zmarła w wyniku ran odniesionych w walkach z Niemcami na przyczółku Warecko-Magnuszewskim, odznaczona orderem Virtuti Militari Michał Wójtowicz zginą w walce z Niemcami w Lublinie w 1943 r. Dwaj pierwsi to ludzie lewicy, którzy zrobili więcej dla mieszkańców Lublina niż ktokolwiek inny Pozostali dwoje zginęli w walkach z Niemcami. ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 09:51
0
Nazwy ulic i placów powinny mieć sensowny związek z daną miejscowością. Honorować wybitych obywateli inżynierów, wynalazców, budowniczych, nauczycieli, naukowców, lekarzy, społeczników, wojskowych, artystów, spółdzielców, nawet polityków, którzy pochodzą z miejscowości lub się dla niej zasłużyli lub oddawać charakter miejsca. Panuje jakiś szał na nadawanie ulicom patronów pobożnych, bohaterskich (w obu przypadkach często wątpliwe), którzy nie mają najmniejszego związku z miejscowościami. To samo dotyczy pomników. Poza pomnikiem Czechowicza nie ma w LU żadnego pomnika wybitnego Lubelaka.
Nazwy ulic i placów powinny mieć sensowny związek z daną miejscowością. Honorować wybitych obywateli inżynierów, wynalazców, budowniczych, nauczycieli, naukowców, lekarzy, społeczników, wojskowych, artystów, spółdzielców, nawet polityków, którzy pochodzą z miejscowości lub się dla niej zasłużyli lub oddawać charakter miejsca. Panuje jakiś szał na nadawanie ulicom patronów pobożnych, bohaterskich (w obu przypadkach często wątpliwe), którzy nie mają najmniejszego związku z miejscowościami. To samo dotyczy pomników. Poza pomnikiem Czechowicza n... rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 09:27
0
Wiekszość tych co tak chlapią jęzorem i chełpia sie patriotami posiada wykształcenie i tytuły naukowe które zdobyli w czasach niby KOMUNY ,Proponuje aby uniważnić wszystkie posiadane tytuły uzyskane przed 1990r bo sa NIELEGALNE bo zdobyte w KOMUNIE(niby komunie).Jakoś nie słychać nikogo z PATRIOTÓW aby tego żądali!!!
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 09:20
0
Nazwy ulic należy i trzeba zmieniać ale trzeba zachowac jeden obligatoryjny warunek na koszt INICJATORA a nie tam zameldowanych mieszkańców.Jak się ma gest to trzeba płacić niech ktos skończy tą farse i nie robi kosztów niewinnym ludziom niejednokrotnie-a najcześciej biednym emerytom i rencistiom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 08:38
-1
"Funkcjonariusz partyjny i państwowy w okresie szczytowego stalinizmu w Polsce, działacz socjalistyczny i komunistyczny (PZPR), zoolog, pedagog." Przypominam, że stalinizm pozbawił zycia prawie 100 MILIONÓW ISTNIEŃ LUDZKICH
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 0 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 5 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 7 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 0 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 2

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 27 20

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 11

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.