Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2010 r.
11:50
Edytuj ten wpis

Do logopedy w Lublinie prywatnie, albo na drugi koniec miasta

0 6 A A

Od stycznia w Lublinie zostanie 5 z 17 przychodni zatrudniających logopedów. – Będziemy zmuszeni leczyć się prywatnie lub jechać do przychodni na drugi koniec miasta – mówią pacjenci. Logopedzi zapowiadają protest.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie zaalarmowali nas wczoraj po południu logopedzi z poradni przy ulicy Wallenroda 15, z której korzysta 700 pacjentów miesięcznie.

– Nasza poradnia nie dostała kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od stycznia najprawdopodobniej stracimy pracę – mówi Anna Iskra, jedna z czterech zatrudnionych tam specjalistek.

W podobnej sytuacji jest więcej placówek. Nieoficjalnie wiadomo, że od stycznia z bezpłatnych wizyt u logopedów pacjenci będą mogli skorzystać tylko w pięciu przychodniach: dwóch przy ulicy Kiwerskiego, a także przy Hipotecznej, Kalinowszczyzna i w Szpitalu Neuropsychiatrycznym przy ul. Abramowickiej.
– Tak mało przychodni utrudni życie osobom korzystającym z ich usług. Pacjenci z Czubów, Węglina, LSM i Sławinka będą zmuszeni odwiedzać poradnie na drugim końcu miasta. To może być uciążliwe, zwłaszcza dla ludzi starszych. Z naszej pomocy korzystają przecież nie tylko dzieci, ale też ludzie po udarach, z afazją i dyzartrią – podkreśla Anna Iskra.

Inny logopeda, zatrudniony w przychodni przy Wallenroda dodaje: Część pacjentów będzie mogła skorzystać z prywatnych wizyt. Ale godzina pracy z logopedą kosztuje średnio 80 zł i nie każdego będzie stać – podkreśla.

Pacjenci korzystają z pomocy logopedy zwykle raz w tygodniu. – Jesteśmy najstarszą tego typu placówką w Lublinie. Przyjeżdżają do nas ludzie z całego województwa – zaznacza logopeda zatrudniona w poradni przy Wallenroda.

Dlatego pracownicy poradni, którzy obawiają się również o swoje zatrudnienie, już teraz zbierają podpisy pod protestem. – Prześlemy pismo do lubelskiego oddziału NFZ. Zarząd poradni także napisał odwołanie – podkreśla Anna Iskra.

W sprawie wszystkich poradni logopedycznych w kraju interweniuje też Polski Związek Logopedów. – Zarząd Główny PZL wysłał pismo do krajowego konsultanta w dziedzinie audiologii i foniatrii – mówi Kamila Dobosiewicz-Olechowska, ze Związku. – Lubelscy logopedzi mają niewielkie szanse na znalezienie zatrudnienia w swoim zawodzie – podkreśla.

Najbardziej niepokoją się pacjenci. – Od roku przychodzę do poradni z dwójką swoich wnuków. Zauważyłem ogromny postęp, dzieci mówią coraz lepiej. Od nowego roku będziemy musieli jeździć na drugi koniec miasta, a w najgorszym wypadku płacić za wizyty – mówi Zbigniew Gieuźdź.
Nie udało się nam wczoraj uzyskać komentarza NFZ w tej sprawie. Za kilka dni Fundusz ma opublikować informacje o wysokości kontraktów dla poszczególnych poradni.

ALARM24
FOT. JACEK ŚWIERCZYŃSKI
Wczoraj poradnia z ul. Wallenroda przyjmował pacjentów z całego województwa. Na styczeń nie przyjmuje już zapisów





Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tratata / 2 stycznia 2011 r. o 13:07
W końcu ktoś przyjrzał się jak prywatne NZOZy realiują kontrakty z NFZ. Skoro te przychodnie nie dostały, to znaczy ze nie wypracowały kontraktu z poprzedniego roku. Nawiasem mówiąc poradnia logopedyczna jest najmniej kosztowna w wyposażeniu, w porównaniu z foniatryczną, chirurgiczną etc, a można wziąć za to kasę. Nie sądzę, aby to były nieprzemyslane decyzje. Skoro rodziców stać na drogie ubrania, zabawki i wyjazdy dla swoich pociech. to znajdą kasę nawet na prywatną wizytę logopedyczną. Trzeba pozytywnie myśleć!
Avatar
xmena / 1 stycznia 2011 r. o 20:12
Super!Logopedia bez kontraktu w przychodni przy ul.Wallenroda -może szanowne panie będa trochę milsze dla pacjenta.Może brak kontraktu spowoduje więcej pokory?
Avatar
RRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR / 30 grudnia 2010 r. o 15:20
Jakieś 26 lat temu gdy byłam dzieckiem mama woziła mnie do logopedy na Wallenroda (nie mówiłam "R"). Pięknie, wystarczyły rządy PO żeby zniszczyć ośrodek z kilkudziesięcioletnią tradycją :-(
Avatar
pa / 22 grudnia 2010 r. o 12:05
Nie tylko Lublin ale Włodawa i okolice zostały bez logopedy!!!!
Avatar
uka / 21 grudnia 2010 r. o 08:29
Ale to głupota!!! W telewizji można zobaczyć reklamy programu Rok przedszkolaka, wszędzie się mówi nt. wczesnej edukacji... A co szanowni urzędnicy powiedzą na fakt, że dzieci z problemami mowy mają w szkole trudności w czytaniu i pisaniu? Czy to jest oszczędność? Nie wiem czemu ale w finansowaniu placówek państwowych widzę pewną zależność:nie damy pieniędzy-protest-dają mniej, a ludzie się cieszą, że w ogóle dali. Kto tu odnosi sukces?Przykre.
Avatar
jan / 17 grudnia 2010 r. o 10:53
To jest kompletna głupota jak można z 17 poradni zostawić 5, czy liczba mieszkańców miasta Lublina zmniejszyła się o 80%. Już teraz trudno było dostać się do logopedy a po takich zmianach będzie to graniczyło z cudem. Całe Czuby, LSM, Węglin zostały bez poradni. Takie rzeczy są możliwe tylko w tym chorym państwie płaci się składki po to żeby chodzić prywatnie do lekarzy. może w ramach oszczędności zlikwidować wszystkie poradnie najpierw te logopedyczne a następnie laryngologiczne, alergologiczne, ortopedyczne bo po co wydawać kasę jam może pójść na pensje dla pracowników NFZ-u.
To jest kompletna głupota jak można z 17 poradni zostawić 5, czy liczba mieszkańców miasta Lublina zmniejszyła się o 80%. Już teraz trudno było dostać się do logopedy a po takich zmianach będzie to graniczyło z cudem. Całe Czuby, LSM, Węglin zostały bez poradni. Takie rzeczy są możliwe tylko w tym chorym państwie płaci się składki po to żeby chodzić prywatnie do lekarzy. może w ramach oszczędności zlikwidować wszystkie poradnie najpierw te logopedyczne a następnie laryngologiczne, alergologiczne, ortopedyczne bo po co wydawać kasę jam może p... rozwiń
Avatar
tratata / 2 stycznia 2011 r. o 13:07
W końcu ktoś przyjrzał się jak prywatne NZOZy realiują kontrakty z NFZ. Skoro te przychodnie nie dostały, to znaczy ze nie wypracowały kontraktu z poprzedniego roku. Nawiasem mówiąc poradnia logopedyczna jest najmniej kosztowna w wyposażeniu, w porównaniu z foniatryczną, chirurgiczną etc, a można wziąć za to kasę. Nie sądzę, aby to były nieprzemyslane decyzje. Skoro rodziców stać na drogie ubrania, zabawki i wyjazdy dla swoich pociech. to znajdą kasę nawet na prywatną wizytę logopedyczną. Trzeba pozytywnie myśleć!
Avatar
xmena / 1 stycznia 2011 r. o 20:12
Super!Logopedia bez kontraktu w przychodni przy ul.Wallenroda -może szanowne panie będa trochę milsze dla pacjenta.Może brak kontraktu spowoduje więcej pokory?
Avatar
RRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR / 30 grudnia 2010 r. o 15:20
Jakieś 26 lat temu gdy byłam dzieckiem mama woziła mnie do logopedy na Wallenroda (nie mówiłam "R"). Pięknie, wystarczyły rządy PO żeby zniszczyć ośrodek z kilkudziesięcioletnią tradycją :-(
Avatar
pa / 22 grudnia 2010 r. o 12:05
Nie tylko Lublin ale Włodawa i okolice zostały bez logopedy!!!!
Avatar
uka / 21 grudnia 2010 r. o 08:29
Ale to głupota!!! W telewizji można zobaczyć reklamy programu Rok przedszkolaka, wszędzie się mówi nt. wczesnej edukacji... A co szanowni urzędnicy powiedzą na fakt, że dzieci z problemami mowy mają w szkole trudności w czytaniu i pisaniu? Czy to jest oszczędność? Nie wiem czemu ale w finansowaniu placówek państwowych widzę pewną zależność:nie damy pieniędzy-protest-dają mniej, a ludzie się cieszą, że w ogóle dali. Kto tu odnosi sukces?Przykre.
Avatar
jan / 17 grudnia 2010 r. o 10:53
To jest kompletna głupota jak można z 17 poradni zostawić 5, czy liczba mieszkańców miasta Lublina zmniejszyła się o 80%. Już teraz trudno było dostać się do logopedy a po takich zmianach będzie to graniczyło z cudem. Całe Czuby, LSM, Węglin zostały bez poradni. Takie rzeczy są możliwe tylko w tym chorym państwie płaci się składki po to żeby chodzić prywatnie do lekarzy. może w ramach oszczędności zlikwidować wszystkie poradnie najpierw te logopedyczne a następnie laryngologiczne, alergologiczne, ortopedyczne bo po co wydawać kasę jam może pójść na pensje dla pracowników NFZ-u.
To jest kompletna głupota jak można z 17 poradni zostawić 5, czy liczba mieszkańców miasta Lublina zmniejszyła się o 80%. Już teraz trudno było dostać się do logopedy a po takich zmianach będzie to graniczyło z cudem. Całe Czuby, LSM, Węglin zostały bez poradni. Takie rzeczy są możliwe tylko w tym chorym państwie płaci się składki po to żeby chodzić prywatnie do lekarzy. może w ramach oszczędności zlikwidować wszystkie poradnie najpierw te logopedyczne a następnie laryngologiczne, alergologiczne, ortopedyczne bo po co wydawać kasę jam może p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dwa miesiące plenerowych atrakcji. Wraca Centralny Plac Zabaw
2 lipca 2022, 16:00

Dwa miesiące plenerowych atrakcji. Wraca Centralny Plac Zabaw

Warsztaty dla osób w każdym wieku, koncerty, spektakle i wiele więcej. 2 lipca wystartuje letnia inicjatywa dla wszystkich mieszkańców, czyli Centralny Plac Zabaw. Na atrakcje można liczyć codziennie nie tylko na placu przed Centrum Kultury, bowiem podobnie jak przed rokiem CPZ zawita także w inne rejony miasta: do Domu Kultury LSM i Muzeum Osiedli Mieszkaniowych.

Wypadek w szpitalu w Szczebrzeszynie. Zerwał się przewód z tlenem

Wypadek w szpitalu w Szczebrzeszynie. Zerwał się przewód z tlenem

Pracownik techniczny szpitala w Szczebrzeszynie został poszkodowany, gdy w poniedziałek, w pomieszczeniu, gdzie znajduje się instalacja tlenowa, doszło do zerwania jednego z przewodów.

Sąd nad drzewami, których już nie ma. Ratusz i deweloper odwołują się

Sąd nad drzewami, których już nie ma. Ratusz i deweloper odwołują się

Do sali rozpraw przenosi się spór o legalność zgód na wycinkę 37 drzew kolidujących z planami zaprzyjaźnionego z prezydentem dewelopera. Zezwolenia zostały unieważnione z powodu „rażącego naruszenia prawa”. Ratusz i deweloper odwołali się do sądu.

Nowe twarze w Keeza lubelskiej klasie okręgowej

Nowe twarze w Keeza lubelskiej klasie okręgowej

KS Góra Puławska, Tur Milejów i Stok Zakrzówek to nowi beniaminkowie rozgrywek

Niech łąka i las poukładają nam w głowie. "Wegetarianizm dał mi większą świadomość żywieniową i człowieczeństwa"
Magazyn

Niech łąka i las poukładają nam w głowie. "Wegetarianizm dał mi większą świadomość żywieniową i człowieczeństwa"

W Polsce rośnie ponad 3000 roślin, z tego około 1000 jest jadalnych. Nie ma atlasu ani książki, gdzie wszystkie te rośliny jadalne były zebrane - rozmowa z Justyną Pargiełą, zielarzem fitoterapeutą, dyplomowanym ziołoznawcą, uczennicą Łukasza Łuczaja, wegetarianką, pasjonatką dzikich roślin jadalnych

Po utonięciu 17-latka w zamojskim zalewie jest śledztwo. Ktoś przyczynił się do jego śmierci?
galeria

Po utonięciu 17-latka w zamojskim zalewie jest śledztwo. Ktoś przyczynił się do jego śmierci?

Prokuratura Rejonowa w Zamościu wyjaśnia, jak doszło do tragicznej śmierci 17-letniego mieszkańca gminy Tyszowce, którego zwłoki wyłowiono w weekend z zalewu w Zamościu. Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Młodzieżówka Radzyń Podlaski – Grom Kąkolewnica 3:2. Wyniki Keeza bialskiej klasy okręgowej

Młodzieżówka Radzyń Podlaski – Grom Kąkolewnica 3:2. Wyniki Keeza bialskiej klasy okręgowej

Albert Krukow utrzelił hat-tricka dla ŁKS Łazy w spotkaniu z Tytanem Wisznice. Bramki gości bronił 59-letni prezes Zenon Stawecki. Bizon Jeleniec pokonał Orła Czemierniki 1:0 po ładnym golu Arkadiusza Osiaka

Lublin. Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców z Ukrainy

Lublin. Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców z Ukrainy

Od 1 lipca obywatele Ukrainy nie będą już zwolnieni z opłat za przejazdy lubelskimi autobusami i trolejbusami. Władze miasta postanowiły nie przedłużać ulgi wprowadzonej po napaści Rosji na naszego wschodniego sąsiada.

Sukienki z odkrytymi plecami – jak je nosić? 5 zasad, o których warto pamiętać

Sukienki z odkrytymi plecami – jak je nosić? 5 zasad, o których warto pamiętać

Sukienki bez pleców – czy istnieje fason, który sprawia, że czujemy się bardziej kobieco? To także jeden z najlepszych elementów garderoby na lato. Pozwala przetrwać największy upał, a do tego przykuwa uwagę. Warto poświęcić chwilę na to, by wybrać odpowiednią sukienkę – wbrew pozorom seksowne wycięcia da się dopasować do każdej figury. Żeby ci to ułatwić, zebraliśmy kilka zasad co do tego, jak nosić odkryte plecy w sukience.

Gdzie nowy proboszcz, a gdzie wikariusz? Zmiany w archidiecezji lubelskiej. Pełna lista

Gdzie nowy proboszcz, a gdzie wikariusz? Zmiany w archidiecezji lubelskiej. Pełna lista

Nowi proboszczowie w – Lublinie – parafie – archikatedralna i pw. św. Urszuli Ledóchowskiej (ul. Roztocze), w Kumowie, Żmudzi, Fajsławicach i Chełmie – parafia pw. Chrystusa Odkupiciela (ul. ks. Księdza Marcelego Mrozka). Zmiany są też w lubelskiej Kurii Metropolitalnej. Dotyczą też 50 wikariuszy, który zmianą miejsce swojej posługi. Niektórzy idą na roczny urlop.

Dyplomy, książki, świadectwa. Koniec roku w SP nr 23 w Lublinie
galeria

Dyplomy, książki, świadectwa. Koniec roku w SP nr 23 w Lublinie

Wręczeniem dyplomów absolwenta i nagród książkowych rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie.

Miał być program in vitro w Lublinie. Ale miasto ma problemy finansowe

Miał być program in vitro w Lublinie. Ale miasto ma problemy finansowe

Władze Lublina nie uruchomią w tym roku zapowiadanego programu dopłat do zabiegów sztucznego zapłodnienia in vitro. Za wprowadzeniem takich dopłat niemal trzy lata temu opowiedziała się Rada Miasta. Dotychczas niewiele z tego wynikło.

Pogoń 96 Łaszczówka – Błękitni Obsza 0:3. Pozostałe wyniki Keeza zamojskiej klasy okręgowej

Pogoń 96 Łaszczówka – Błękitni Obsza 0:3. Pozostałe wyniki Keeza zamojskiej klasy okręgowej

Pogoń 96 Łaszczówka nie zdołała wykorzystać atutu własnego boiska i przegrała z Błękitnymi Obsza aż 0:3 w ostatniej kolejce rozgrywek. Zespół Jerzego Bojko może jednak mieć powody do zadowolenia, bo zaliczył świetną rundę wiosenną. Z kolei Błękitni wciąż wierzą, że to oni znajdą się na koniec sezonu na pierwszym miejscu.

Zamość. Elvis dla pań. Kobiecy wieczór w kinie
30 czerwca 2022, 19:30

Zamość. Elvis dla pań. Kobiecy wieczór w kinie

Zaplanowano seans filmowy, a przed nim konkursy z nagrodami dla pań, które zasiądą na widowni. W czwartek Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na „Kobiecy wieczór”.

Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki online?

Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki online?

Pożyczka dostępna online to aktualnie jeden z najszybszych sposobów, aby otrzymać dodatkową gotówkę bez wychodzenia z domu. Zdecydowanym liderem takich rozwiązań są firmy pożyczkowe, których głównym celem jest to, aby środki z pożyczki trafiły, jak najszybciej na konto klienta. Uproszczony sposób wnioskowania sprawia, że klienci coraz częściej decydują się właśnie na korzystanie z usług sektora pozabankowego. Sprawdź, jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki online.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!