Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 listopada 2015 r.
10:08

Droższe parkowanie w Lublinie. Nowy cennik, mapa rozszerzonej Strefy Płatnego Parkowania

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 73 A A
Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie ma być większa i podzielona na część droższą i tańszą
Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie ma być większa i podzielona na część droższą i tańszą

Strefa parkowania ma być większa i podzielona na część droższą i tańszą. Opłatom nie podlegałyby auta elektryczne i wybrane hybrydy. Zmaleć miałaby kara dla osób, które nie zdążyły odjechać w opłaconym czasie. Takie są propozycje prezydenta. O ich losie radni zdecydują 19 listopada.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tu, gdzie już teraz trzeba płacić, postój miałby być droższy, bo obecna Strefa Płatnego Parkowania ma się stać Podstrefą A (na mapie oznaczona kolorem czerwonym). Niższe stawki obowiązywałyby na dwóch obszarach zaliczonych do Podstrefy B (kolor zielony). Teraz nie płaci się tu wcale, a po zmianach płaciłoby się tyle, ile teraz kosztuje postój w centrum.

Z biletem na droższą podstrefę można byłoby zaparkować w tańszej. Ale nie na odwrót. Kierowca przyłapany w droższej strefie na postoju z tańszym biletem byłby traktowany jak gapowicz. Kara wynosić ma 50 zł.

Podstrefy różniłyby się nie tylko cenami biletów jednorazowych, ale i abonamentów. W droższej bilet miesięczny kosztowałby 200 zł, w tańszej o 50 zł mniej. W przypadku abonamentu rocznego różnica wynosiłaby już 300 zł. Pełną listę proponowanych przez prezydenta stawek znajdziecie obok.

Efektem zmiany granic byłoby zwiększenie liczby płatnych miejsc z 1700 do 2400, oczywiście kosztem tych darmowych. Więcej trzeba byłoby też parkomatów, które będzie musiał ustawić nowy operator.

– Umowę z nim zamierzamy podpisać na cztery lata – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Nowy operator zostanie wybrany w przetargu. Umowa z obecnym wygaśnie z końcem czerwca.
Parkomaty mają przyjmować monety o nominałach 10, 20 i 50 gr oraz 1, 2 i 5 zł. Najkrótszym czasem, za który będzie można zapłacić pozostanie kwadrans, a w tym przypadku opłata ma być zaokrąglana do dziesiątek groszy. Na zakup biletu będziemy mieć nie więcej niż pięć minut od zajęcia miejsca.

Z opłat za parkowanie zwolnieni mają być użytkownicy samochodów z napędem elektrycznym. A także aut z napędem hybrydowym, o ile w ich świadectwie homologacji lub świadectwie zgodności WE widnieje adnotacja o emisji CO2 poniżej 100 g/km. W Lublinie zarejestrowane są łącznie 42 pojazdy, które byłyby zwolnione z opłat. Oczywiście nie licząc trolejbusów.

Kolejną nowością jest to, że kierowca, który przekroczy opłacony czas parkowania nie będzie musiał płacić całej 50-złotowej kary. W ciągu siedmiu dni od wystawienia wezwania będzie mógł liczyć na łagodniejsze potraktowanie i karę w wysokości 30 zł. Taka taryfa ulgowa nie będzie dotyczyć tych, którzy za postój nie zapłacą wcale.

Zmiany dotyczą też abonamentów N dla osób niepełnosprawnych: zamiast rocznych mają być miesięczne w cenie 4 zł, ważne w obu podstrefach. Ratusz tłumaczy, że kierowcy nie będą musieli co miesiąc kupować abonamentu N, bo możliwy ma być zakup na zapas, ale maksymalnie na 18 miesięcy i na okres nie dłuższy od ważności orzeczenia i karty parkingowej.

Nowe zasady, granice i stawki miałyby obowiązywać od 1 lipca.

Obecna strefa w liczbach

Wybrane dane od początku działalności (1 października 2012 r.) do końca października 2015 r.

• Przychód: 15,9 miliona zł,
liczba wystawionych wezwań: 81 272,
sprzedanych abonamentów miesięcznych: 10 023,
półrocznych: 411,
rocznych: 271,
abonamentów dla mieszkańców: 3079,

• abonamentów dla niepełnosprawnych: 1232

• Najbardziej dochodowe parkomaty: pl. Zamkowy, Sądowa, Krakowskie Przedmieście, Świętoduska, Hipoteczna, Radziwiłłowska

Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie - nowy planowany cennik

Planowany Cennik Podstrefy A

• Pierwsza godzina: 3 zł, druga: 3,60 zł, trzecia: 4,30 zł, każda następna: 3 zł, bilet 24-godzinny: 20 zł.
• Abonament A miesięczny: 200 zł, abonament B półroczny: 900 zł, roczny: 1600 zł.
• Abonament M dla mieszkańca, ważny do 12 miesięcy na trzech wskazanych ulicach: 100 zł.
• Abonament N dla osoby niepełnosprawnej miesięczny: 4 zł (na obie podstrefy)
• Koperta: 800 zł miesięcznie

Planowany Cennik Podstrefy B

• Pierwsza godzina: 2 zł, druga: 2,40 zł, trzecia: 2,80 zł, każda następna: 1 zł, bilet 24-godzinny: 15 zł.
• Abonament A miesięczny: 150 zł, abonament B półroczny: 750 zł, roczny: 1300 zł.
• Abonament M dla mieszkańca, ważny do 12 miesięcy na trzech wskazanych ulicach: 100 zł.
• Abonament N dla osoby niepełnosprawnej miesięczny: 4 zł (na obie podstrefy)
• Koperta: 600 zł miesięcznie

Sonda: Co sądzisz o powiększeniu Strefy Płatnego Parkowania?

Liczba głosów: 746
73.99%
Zły pomysł
23.46%
Dobry pomysł
2.55%
Nie mam zdania
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 11:37
Przydałaby się lepsza MAPKA, bo teraz to trochę trzeba się domyślać.
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 r. o 21:08
A czemóż to nasze wspaniałe urządzenia drukujące bilety parkingowe są tak skonfigurowane by nie wydawały reszty? Przecież nie zawsze mamy potrzebną kwotę w bilonie. No chyba, że Ratusz wychodzi z założenia, że pobieranie opłat za niewykorzystany czas jest czymś naturalnym, poprawia współczynnik wykorzystania miejsc parkingowych i jest parametrem pożądanym. Skoro za przekroczenie czasu przewidziano kary to może warto pomyśleć również o uczciwości w drugą stronę i sprawić by automaty zwracały pieniądze za niewykorzystany czas parkowania skoro złodziejska konfiguracja urządzeń nie pozwala na wydawanie reszty i określenia czasu na jaki chcemy wykupić bilet!
A czemóż to nasze wspaniałe urządzenia drukujące bilety parkingowe są tak skonfigurowane by nie wydawały reszty? Przecież nie zawsze mamy potrzebną kwotę w bilonie. No chyba, że Ratusz wychodzi z założenia, że pobieranie opłat za niewykorzystany czas jest czymś naturalnym, poprawia współczynnik wykorzystania miejsc parkingowych i jest parametrem pożądanym. Skoro za przekroczenie czasu przewidziano kary to może warto pomyśleć również o uczciwości w drugą stronę i sprawić by automaty zwracały pieniądze za niewykorzystany czas parkowania skoro ... rozwiń
Avatar
coNato św.Krzysiek ? / 13 listopada 2015 r. o 19:12

Powiem tak, trochę z innej beczki: jechałem dziś (pierwszy raz zresztą w dzień roboczy) późnym popołudniem od strony Lubartowa do Lublina. To, co widziałem, to "nóż się w kieszeni otwiera" !!! Przez prawie całą trasę (od Lubartowa do Lublina -obwodnicy) jeden wielki, długi korek !  Ludzie: kiedy Wy wreszcie zmądrzejecie i przestaniecie marzyć, że wyjeżdżając każdy swoim autem "macie złudzenie", że swoim autem dojedziecie szybciej niż autobusem lub pociągiem ??? Gdyby tak ponad 70%  Was przesiadło się na autobus, bus, pociąg -to dojechali byście dużo szybciej niż "kiśniecie" w Mega-Korku... Macie takie głupie złudzenia -i tego się trzymacie -i "za Chiny Ruskie" nie chcecie odpuścić... Podobnie jest z wjazdem do Centrum Lublina. Tylko niewielu z Was chce się "zhańbić" wsiadając do Komunikacji Miejskiej -większość z Was woli "słono zabulić" i Jak Panisko pojechać autem do płatnego Centrum -a koszt biletu parkingowego "nieważny"...

Powiem tak, trochę z innej beczki: jechałem dziś (pierwszy raz zresztą w dzień roboczy) późnym popołudniem od strony Lubartowa do Lublina. To, co widziałem, to "nóż się w kieszeni otwiera" !!! Przez prawie całą trasę (od Lubartowa do Lublina -obwodnicy) jeden wielki, długi korek !  Ludzie: kiedy Wy wreszcie zmądrzejecie i przestaniecie marzyć, że wyjeżdżając każdy swoim autem "macie złudzenie", że swoim autem dojedziecie szybciej niż autobusem lub pociągiem ??? Gdyby tak ponad 70%  Was przesiadło się na autobus, bus, pociąg -to ... rozwiń

Avatar
Gość / 12 listopada 2015 r. o 21:15
dlaczego z opłat mają być zwolnione tylko auta elektryczne i hybrydowe, a nie wszystkie mieszczące się w normie emisji do 100g/km?
Avatar
Marek / 11 listopada 2015 r. o 17:31

To  jest  efekt  monstrualnego  zadłużenia  Lublina,  bo  przecież  kredyty same  się  nie  spłacą. 

Avatar
Gość / 11 listopada 2015 r. o 16:28
Pracuj za 5zł za godzinę i oddawaj połowę budżetowi miasta i prywatnej firmie która te parkomaty obsługuje. Już uprawianie pola wychodzi na lepsze.
Avatar
Gość / 11 listopada 2015 r. o 14:00
Nikt nie karze wam przyjeżdżać zostańcie na wsi...i uprawiajcie pole...
Avatar
Gość / 11 listopada 2015 r. o 13:35
Jak czytam komentarze o różnicowaniu ludzi ze wsi i miast to powiem jedno: wasi rodzice z "miasta" bardziej grzęźli w gnoju niż dzisiejsi rolnicy, tylko nikt się do tego nie przyzna :) Wprowadzenie opłat za parkowanie nie zmniejszy ilości samochodów w centrum, dalej w to wierzcie. Podejrzewam że gdy w przyszłości wprowadzą opłatę za oddychanie powietrzem w centrum to pierwsi polecicie wykupić abonament haha, na rok bardziej się opłaca!
Avatar
Gość / 11 listopada 2015 r. o 08:42
Ja, jako słoik, dojeżdżający do Lublina BUSAMI, czuję się w obowiązku napisać komentarz. Otóż większość z Was pisało, żeby przesiąść się do busów. Otóż drodzy lublinianie - busy też kosztują i znów miałam podwyżkę. W ciągu 5 lat, koszty biletów wzrosły z 3 zł, do obecnie 6. Czyli już mam 12 na SAM dojazd do Lublina. Dalej - miejskie autobusy. Zazwyczaj wsiadam i jadę, ale jak zaczyna się korek - w drodze powrotnej, to często stoję do 30 minut. A słychać ostatnio głośno o biletach "20-minotowych", czyli świetnie. 2 bilety, żeby postać w korku, na ile one są planowane? Na 3,60? Czyli 7,20 dodatkowego kosztu (droga powrotna) + 3,6 dojazd DO PRACY. Tu z MPK ok 10 zł, z busów - 12 - 22 zł. A zarabiając 8 zł/h - "tyram" prawie 4h NA DOJAZD. Pomyślcie czasem rodowici lubinianie o tym... Bo jak ktoś autem spod Lublina w kilka osób dojeżdża, to jest taniej. Więc nie piszcie, że "słoiki Wam miejsca zajmują". Przekalkulujcie DLACZEGO tak jest - ja Wam podałam tylko skrawek informacji. Do czego zmierzam - "Lublin - miasto inspiracji" - inspiruje inne miasta, jak zedrzeć z ludzi ostatnie grosze. Pensje od lat stoją w miejscu, a wszystko inne idzie w górę. Ale władza tego nie widzi...
Ja, jako słoik, dojeżdżający do Lublina BUSAMI, czuję się w obowiązku napisać komentarz. Otóż większość z Was pisało, żeby przesiąść się do busów. Otóż drodzy lublinianie - busy też kosztują i znów miałam podwyżkę. W ciągu 5 lat, koszty biletów wzrosły z 3 zł, do obecnie 6. Czyli już mam 12 na SAM dojazd do Lublina. Dalej - miejskie autobusy. Zazwyczaj wsiadam i jadę, ale jak zaczyna się korek - w drodze powrotnej, to często stoję do 30 minut. A słychać ostatnio głośno o biletach "20-minotowych", czyli świetnie. 2 bilety, żeby post... rozwiń
Avatar
Gość / 11 listopada 2015 r. o 06:15
ja oraz 6 czlonków mojej rodziny jest ZA. Jak się komuś nie podoba wypierdalać na ojcowiznę do słoików. Narobiło się w mieście wielkiego państwa co zamienili gumowce na pantofle. Nowe osiedla są zamieszkałe w 92% przez chamów gminnych. Poprzesiadali się z furmanek na szroty i nie chcą nic płacić bo myślą że mogą se tu mieszkać na krzywy ryj. Sypią się wiałdukty, walą się mosty, zdewastowali całe miasto tym rozklekotanym złomem, i nie chcą płacić. Ale tak dłużej być nie może . Furmankami jeździli po jarmarkach, kościołach i wójtach nie płacąc grosza ale tutaj płacić trzeba. I płacić będziecie a jak nie to wypad na ojcowiznę do gnojowicy.
ja oraz 6 czlonków mojej rodziny jest ZA. Jak się komuś nie podoba wypierdalać na ojcowiznę do słoików. Narobiło się w mieście wielkiego państwa co zamienili gumowce na pantofle. Nowe osiedla są zamieszkałe w 92% przez chamów gminnych. Poprzesiadali się z furmanek na szroty i nie chcą nic płacić bo myślą że mogą se tu mieszkać na krzywy ryj. Sypią się wiałdukty, walą się mosty, zdewastowali całe miasto tym rozklekotanym złomem, i nie chcą płacić. Ale tak dłużej być nie może . Furmankami jeździli po jarmarkach, kościołach i wójtach nie płacąc... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 r. o 11:37
Przydałaby się lepsza MAPKA, bo teraz to trochę trzeba się domyślać.
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 r. o 21:08
A czemóż to nasze wspaniałe urządzenia drukujące bilety parkingowe są tak skonfigurowane by nie wydawały reszty? Przecież nie zawsze mamy potrzebną kwotę w bilonie. No chyba, że Ratusz wychodzi z założenia, że pobieranie opłat za niewykorzystany czas jest czymś naturalnym, poprawia współczynnik wykorzystania miejsc parkingowych i jest parametrem pożądanym. Skoro za przekroczenie czasu przewidziano kary to może warto pomyśleć również o uczciwości w drugą stronę i sprawić by automaty zwracały pieniądze za niewykorzystany czas parkowania skoro złodziejska konfiguracja urządzeń nie pozwala na wydawanie reszty i określenia czasu na jaki chcemy wykupić bilet!
A czemóż to nasze wspaniałe urządzenia drukujące bilety parkingowe są tak skonfigurowane by nie wydawały reszty? Przecież nie zawsze mamy potrzebną kwotę w bilonie. No chyba, że Ratusz wychodzi z założenia, że pobieranie opłat za niewykorzystany czas jest czymś naturalnym, poprawia współczynnik wykorzystania miejsc parkingowych i jest parametrem pożądanym. Skoro za przekroczenie czasu przewidziano kary to może warto pomyśleć również o uczciwości w drugą stronę i sprawić by automaty zwracały pieniądze za niewykorzystany czas parkowania skoro ... rozwiń
Avatar
coNato św.Krzysiek ? / 13 listopada 2015 r. o 19:12

Powiem tak, trochę z innej beczki: jechałem dziś (pierwszy raz zresztą w dzień roboczy) późnym popołudniem od strony Lubartowa do Lublina. To, co widziałem, to "nóż się w kieszeni otwiera" !!! Przez prawie całą trasę (od Lubartowa do Lublina -obwodnicy) jeden wielki, długi korek !  Ludzie: kiedy Wy wreszcie zmądrzejecie i przestaniecie marzyć, że wyjeżdżając każdy swoim autem "macie złudzenie", że swoim autem dojedziecie szybciej niż autobusem lub pociągiem ??? Gdyby tak ponad 70%  Was przesiadło się na autobus, bus, pociąg -to dojechali byście dużo szybciej niż "kiśniecie" w Mega-Korku... Macie takie głupie złudzenia -i tego się trzymacie -i "za Chiny Ruskie" nie chcecie odpuścić... Podobnie jest z wjazdem do Centrum Lublina. Tylko niewielu z Was chce się "zhańbić" wsiadając do Komunikacji Miejskiej -większość z Was woli "słono zabulić" i Jak Panisko pojechać autem do płatnego Centrum -a koszt biletu parkingowego "nieważny"...

Powiem tak, trochę z innej beczki: jechałem dziś (pierwszy raz zresztą w dzień roboczy) późnym popołudniem od strony Lubartowa do Lublina. To, co widziałem, to "nóż się w kieszeni otwiera" !!! Przez prawie całą trasę (od Lubartowa do Lublina -obwodnicy) jeden wielki, długi korek !  Ludzie: kiedy Wy wreszcie zmądrzejecie i przestaniecie marzyć, że wyjeżdżając każdy swoim autem "macie złudzenie", że swoim autem dojedziecie szybciej niż autobusem lub pociągiem ??? Gdyby tak ponad 70%  Was przesiadło się na autobus, bus, pociąg -to ... rozwiń

Avatar
Gość / 12 listopada 2015 r. o 21:15
dlaczego z opłat mają być zwolnione tylko auta elektryczne i hybrydowe, a nie wszystkie mieszczące się w normie emisji do 100g/km?
Avatar
Marek / 11 listopada 2015 r. o 17:31

To  jest  efekt  monstrualnego  zadłużenia  Lublina,  bo  przecież  kredyty same  się  nie  spłacą. 

Avatar
Gość / 11 listopada 2015 r. o 16:28
Pracuj za 5zł za godzinę i oddawaj połowę budżetowi miasta i prywatnej firmie która te parkomaty obsługuje. Już uprawianie pola wychodzi na lepsze.
Avatar
Gość / 11 listopada 2015 r. o 14:00
Nikt nie karze wam przyjeżdżać zostańcie na wsi...i uprawiajcie pole...
Avatar
Gość / 11 listopada 2015 r. o 13:35
Jak czytam komentarze o różnicowaniu ludzi ze wsi i miast to powiem jedno: wasi rodzice z "miasta" bardziej grzęźli w gnoju niż dzisiejsi rolnicy, tylko nikt się do tego nie przyzna :) Wprowadzenie opłat za parkowanie nie zmniejszy ilości samochodów w centrum, dalej w to wierzcie. Podejrzewam że gdy w przyszłości wprowadzą opłatę za oddychanie powietrzem w centrum to pierwsi polecicie wykupić abonament haha, na rok bardziej się opłaca!
Avatar
Gość / 11 listopada 2015 r. o 08:42
Ja, jako słoik, dojeżdżający do Lublina BUSAMI, czuję się w obowiązku napisać komentarz. Otóż większość z Was pisało, żeby przesiąść się do busów. Otóż drodzy lublinianie - busy też kosztują i znów miałam podwyżkę. W ciągu 5 lat, koszty biletów wzrosły z 3 zł, do obecnie 6. Czyli już mam 12 na SAM dojazd do Lublina. Dalej - miejskie autobusy. Zazwyczaj wsiadam i jadę, ale jak zaczyna się korek - w drodze powrotnej, to często stoję do 30 minut. A słychać ostatnio głośno o biletach "20-minotowych", czyli świetnie. 2 bilety, żeby postać w korku, na ile one są planowane? Na 3,60? Czyli 7,20 dodatkowego kosztu (droga powrotna) + 3,6 dojazd DO PRACY. Tu z MPK ok 10 zł, z busów - 12 - 22 zł. A zarabiając 8 zł/h - "tyram" prawie 4h NA DOJAZD. Pomyślcie czasem rodowici lubinianie o tym... Bo jak ktoś autem spod Lublina w kilka osób dojeżdża, to jest taniej. Więc nie piszcie, że "słoiki Wam miejsca zajmują". Przekalkulujcie DLACZEGO tak jest - ja Wam podałam tylko skrawek informacji. Do czego zmierzam - "Lublin - miasto inspiracji" - inspiruje inne miasta, jak zedrzeć z ludzi ostatnie grosze. Pensje od lat stoją w miejscu, a wszystko inne idzie w górę. Ale władza tego nie widzi...
Ja, jako słoik, dojeżdżający do Lublina BUSAMI, czuję się w obowiązku napisać komentarz. Otóż większość z Was pisało, żeby przesiąść się do busów. Otóż drodzy lublinianie - busy też kosztują i znów miałam podwyżkę. W ciągu 5 lat, koszty biletów wzrosły z 3 zł, do obecnie 6. Czyli już mam 12 na SAM dojazd do Lublina. Dalej - miejskie autobusy. Zazwyczaj wsiadam i jadę, ale jak zaczyna się korek - w drodze powrotnej, to często stoję do 30 minut. A słychać ostatnio głośno o biletach "20-minotowych", czyli świetnie. 2 bilety, żeby post... rozwiń
Avatar
Gość / 11 listopada 2015 r. o 06:15
ja oraz 6 czlonków mojej rodziny jest ZA. Jak się komuś nie podoba wypierdalać na ojcowiznę do słoików. Narobiło się w mieście wielkiego państwa co zamienili gumowce na pantofle. Nowe osiedla są zamieszkałe w 92% przez chamów gminnych. Poprzesiadali się z furmanek na szroty i nie chcą nic płacić bo myślą że mogą se tu mieszkać na krzywy ryj. Sypią się wiałdukty, walą się mosty, zdewastowali całe miasto tym rozklekotanym złomem, i nie chcą płacić. Ale tak dłużej być nie może . Furmankami jeździli po jarmarkach, kościołach i wójtach nie płacąc grosza ale tutaj płacić trzeba. I płacić będziecie a jak nie to wypad na ojcowiznę do gnojowicy.
ja oraz 6 czlonków mojej rodziny jest ZA. Jak się komuś nie podoba wypierdalać na ojcowiznę do słoików. Narobiło się w mieście wielkiego państwa co zamienili gumowce na pantofle. Nowe osiedla są zamieszkałe w 92% przez chamów gminnych. Poprzesiadali się z furmanek na szroty i nie chcą nic płacić bo myślą że mogą se tu mieszkać na krzywy ryj. Sypią się wiałdukty, walą się mosty, zdewastowali całe miasto tym rozklekotanym złomem, i nie chcą płacić. Ale tak dłużej być nie może . Furmankami jeździli po jarmarkach, kościołach i wójtach nie płacąc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 73

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie tylko "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Repertuar kin i teatrów
9 grudnia 2022, 9:00

Nie tylko "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Repertuar kin i teatrów

Nowym trendem w polskich kina jest dystrybuowanie filmowych wersji popularnych seriali anime. Wielbiciele gatunku w naszym kraju mieli już okazję oglądać m.in. film z uniwersum "Dragon Ball". W najbliższy weekend z kolei na ekranach swoją premierę będzie miał "Demon Slayer. Mugen Train". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Szpital dziecięcy w Lublinie nie ma na ZUS za pracowników. Marszałek daje pieniądze i stawia warunki

Szpital dziecięcy w Lublinie nie ma na ZUS za pracowników. Marszałek daje pieniądze i stawia warunki

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie przez trwającą przebudowę oddziałów jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że przestał opłacać składki ZUS swoich pracowników. Pomóc ma marszałek województwa ze środków unijnych. Pod warunkiem, że będą jakieś oszczędności na innych projektach.

Jarmark i opłatek na rynku w Kazimierzu Dolnym. Już w ten weekend

Jarmark i opłatek na rynku w Kazimierzu Dolnym. Już w ten weekend

W najbliższy weekend, 10 i 11 grudnia na Rynku odbędzie się 15. Kazimierski Jarmark Świąteczny. Na kupujących będą czekały barwne stoiska, wizyta św. Mikołaja oraz występy artystów m.in. z Puław, Lublina, Dęblina i Dąbrówki.

Zamość. Wrzuć coś do koszyka. Świąteczna zbióka żywności w ten weekend
10 grudnia 2022, 8:00

Zamość. Wrzuć coś do koszyka. Świąteczna zbióka żywności w ten weekend

Dla najuboższych polskich rodzin osób niepełnosprawnych, również uchodźców z Ukrainy, którym zamojskie stowarzyszenie „Krok za krokiem” dało schronienie w Białobrzegach, ale też potrzebujących z Krzemieńca będzie zbierana w ten weekend żywność w kilku sklepach w Zamościu.

Warsztaty pieśni polskich i ukraińskich w Galerii Labirynt
10 grudnia 2022, 14:00

Warsztaty pieśni polskich i ukraińskich w Galerii Labirynt

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na warsztaty pieśni polskich i ukraińskich dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbędą się 10 grudnia o godz. 14.

KUL usunął pomnik swojego założyciela. Na jaw wychodzi, że bez zgody arcybiskupa
galeria

KUL usunął pomnik swojego założyciela. Na jaw wychodzi, że bez zgody arcybiskupa

Okazuje się, że metropolita lubelski, który jest zwierzchnikiem dla KUL, nie wydał zgody na usunięcie pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. Katolicka uczelnia utrzymywała, że decyzje zapadły już dawno.

Motor w sobotę zmierzy się w sparingu z Legią Warszawa. "Zagramy w najmocniejszym składzie"

Motor w sobotę zmierzy się w sparingu z Legią Warszawa. "Zagramy w najmocniejszym składzie"

Przed piłkarzami Motoru jeszcze kilka dni treningów. W sobotę podopieczni Goncalo Feio będą mieli okazję sprawdzić formę na tle wicelidera PKO BP Ekstraklasy – Legii Warszawa. Spotkanie kontrolne odbędzie się w Książenicach (godz. 13)

Nowy dworzec w budowie i już duży kłopot. Ktoś zapomniał, że będą schody
galeria

Nowy dworzec w budowie i już duży kłopot. Ktoś zapomniał, że będą schody

Nikt nie chce się podjąć ryzykownej operacji w budowanym przez miasto nowym dworcu autobusowym. Jego projektanci zapomnieli o miejscu na mechanizm napędzający ruchome schody, przez co trzeba się wkuć głęboko w betonową płytę chroniącą obiekt przed naporem wód gruntowych.

W niedzielę w Lublinie polsko - ukraińskie Mikołajki
11 grudnia 2022, 11:00

W niedzielę w Lublinie polsko - ukraińskie Mikołajki

Spilno Lublin to nowa miejska przestrzeń, która służy budowaniu wspólnoty mieszkańców Lublina z Polski i z Ukrainy poprzez codzienne działania: warsztaty, kursy językowe, spotkania z ekspertami.

Nie byłeś w wojsku? Możesz dostać wezwanie. Nawet 200 tysięcy osób w kamasze

Nie byłeś w wojsku? Możesz dostać wezwanie. Nawet 200 tysięcy osób w kamasze

Wystarczy mieć przyznaną kategorię wojskową, by spodziewać się wezwania na ćwiczenia. Zwłaszcza, jeśli nigdy w życiu nie trzymało się w rękach karabinu, a poligon zna się tylko z telewizji. Armia w ciągu roku może się upomnieć nawet o 200 tys. tzw. pasywnych rezerwistów.

 Nałęczowianka i Nałęczów: dekady dobrosąsiedzkiej współpracy

Nałęczowianka i Nałęczów: dekady dobrosąsiedzkiej współpracy

Gdybyśmy chcieli dotrzeć spacerem z Parku Zdrojowego w centrum Nałęczowa do rozlewni Nałęczowianki, zajęłoby to nieco ponad pół godziny. Zakład jest blisko miasta – dosłownie i w przenośni, bo od dekad jest ściśle związany ze społecznością lokalną: jako atrakcyjny pracodawca, długoletni inwestor, dobry sąsiad i firma dbająca o środowisko.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2022 r.

Ślub Marzeń. Agata i Grzegorz – miłość z internetu, która wygrała plebiscyt Dziennika Wschodniego
galeria

Ślub Marzeń. Agata i Grzegorz – miłość z internetu, która wygrała plebiscyt Dziennika Wschodniego

Poznali się w internecie, a na pierwszej randce w ciepły letni dzień poszli na lody. Agata i Grzegorz zajęli pierwsze miejsce w plebiscycie „Ślub Marzeń” organizowanym przez Dziennik Wchodni we współpracy z salonem sukni ślubnych Lanesta. W nagrodę otrzymali voucher na zakup sukni ślubnej o wartości 3 tys. zł. Zwycięska para otrzymała 49 proc. wszystkich głosów.

Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin 75:69. Koniec złej passy [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin 75:69. Koniec złej passy [zdjęcia]

Polski Cukier Start Lublin przełamał serię porażek i pokonał King Szczecin

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W piątek specjalna aukcja, a na niej naszyjnik Agaty Kornhauser-Dudy
PDPZ 2022

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W piątek specjalna aukcja, a na niej naszyjnik Agaty Kornhauser-Dudy

Płyty z autografami muzyków, pamiątki od sportowców czy dzieła sztuki będzie można dziś nabyć w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim na rzecz akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. To kolejna odsłona wyjątkowej „aukcji”, której uczestnicy licytować mogą nie za pieniądze, ale przede wszystkim za produkty spożywcze. Początek o godz. 15.30.