Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 maja 2018 r.
6:48

Dzisiaj otworzą nowy wiadukt w Lublinie. Zobacz zdjęcia i wideo z drona

Autor: Zdjęcie autora drs
0 17 A A

Ma 81 metrów długości, do jego budowy zużyto 713 ton stali oraz 3,5 mln litrów betonu. Budowany był dziewięć miesięcy. Jeszcze przed popołudniowym szczytem otwarty ma być dziś wiadukt, którym od tej pory ul. Nałęczowska będzie przebiegać nad przedłużeniem ul. Bohaterów Monte Cassino.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nie jest jeszcze w pełni gotowy, brakuje mu różnych drobiazgów, ale nadaje się do przyjęcia ruchu samochodów, bo ma wszystkie testy i zezwolenia.

Zgodnie z umową między miastem a firmą budującą nowy odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino, wiadukt w ciągu ul. Nałęczowskiej, podobnie jak cała trasa, powinien być ukończony na 30 kwietnia. Tak się jednak nie stało, więc miasto nalicza wykonawcy kary umowne. Nowy termin zakończenia prac nie jest na razie znany.

Przypomnijmy, że przejezdna jest już również druga ważna ulica krzyżująca się z nową arterią. Mowa o ul. Wojciechowskiej. Tu nie ma już objazdów.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
z\big / 11 maja 2018 o 10:46
+4
jak nazwałeś "fotelowi eksperci" to przeważnie praktycy potrafiący odróżnić co jest dobre a co złe. To ludzie którzy widzieli niejedno i są wyczuleni na głupotę. Można było wywłaszczyć jeszcze kilka działek i zrobić ślimacznicę w prawo zamiast lewoskrętów które potem skręcają w prawo? W ogólnych kosztach budowy nawet taniej bo po co robić ślimacznicę w kierunku w prawo ze skrzyżowaniem w lewo skoro można od razu zjechać w prawo. Tony betonu, ziemi i asfaltu się by zaoszczędziło, ni i uniknęło by się korków w kierunku Nałęczowa.
Avatar
aaa / 11 maja 2018 o 07:11
+4
Fajnie ze użyto duże ilosci stali i betonu ale trzeba było użyć trochę więcej mózgu i zaprojektować wiadukt z bezkolizyjnymi zjazdami z Naleczowskiej na Monte Cassino. Założę się ze za 2 miesiące jak go otworzą pojawi się artykuł w dzienniku wschodnim o dużych korkach w tych okolicach.
Avatar
zbyszko / 11 maja 2018 o 09:42
+3
tak jak na al.Warszawsich tak i tutaj zamiast bezkolizyjnych ślimacznic zbudowano lewoskręty i za chwilę postawią sygnalizatory ze światłami. Wydają duże pieniądze na to, by zakorkować miasto światłami i skrzyżowaniami. To się nadaje do prokuratora jako niegospodarność. Pamiętajcie wyborcy kto tak bezmyślnie wydaje pieniądze.
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 09:34
+3
"Tak patrzę na te zdjęcia z drona i myślę po cholere te lewoskręty" - prawdopodobnie zakład blacharski szwagra projektanta ma wolne moce przerobowe
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 07:02
+2
Tak patrzę na te zdjęcia z drona i myślę po holere te lewoskręty
Avatar
Gość / 12 maja 2018 o 10:08
+1
3,5mln litrów betonu? Kto podaje objętość betonu w litrach? Zawsze myślałem, że miarą objętości betonu jest m3 :)
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 19:56
+1
te zbyszko, nie pie...ol
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 17:32
+1
Mam nadzieję, że reszta wewnętrznego ringu to ostatnie drogi dwujezdniowe w mieście. Żeby przejść przez jezdnię trzeba iść 30 minut dookoła. Miasto to nie miejsce na autostrady. Kolejna nowa droga tylko przesuwa korek na następne (jeszcze wolne) skrzyżowanie. Ale już niewiele niezapchanych zostało, więc to już jest granica rozwoju dróg w mieście. Budowa nowych nic nie poprawi.
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 17:23
+1
No i dobrze, że będą światła - bo to uspokaja ruch. Kierunki skrętne nie muszą mieć dużej przepustowości. W niektórych rozważanych wariantach miało nawet nie być tu węzła, a więc małe skrzyżowania to kompromis wyhamowanie kierowców w aŁDi wpadających do miasta siła rozpędu spod obory.
Avatar
Zenobi z Nairobii / 11 maja 2018 o 14:31
+1
1 napisał:
Skala dewastacji terenu imponująca... niby miasto, a rozmach jak na autostradzie. Mam nadzieje że unijna kasa na budowę dróg w miastach się niedługo skończy, bo urzędasy gotowi całe miasto rozpieprzyć pod dwupasmówki
 Ech, głupota ludzka jak bezkresny step...... Mam złą wiadomośc dla Ciebie - nie skończy się, bo miasta potrzebuja takich rozwiązań. Jaka dewastacja terenu??? Widziałeś jak było przedtem, jakieś bieda domki na działkach, haszcze, kupa śmieci? Teraz jest świetny wjazd do miasta, nie trzeba jechać do Kraśnickich żebyb dostać się do centrum, tylko myk na rondo pniaka, stamtąd na solidarności i wjazd do śródmieścia gdzie się chce. Odkorkowane zostaną aleja Kraśnicka, Sowińskiego i Filaretów ponieważ nowa trasa skanalizuje ruch między dużymi dzielnicami Czuby i Czechów. Zmniejszyć się powinno natężeniu ruchu na Głębokiej. Można się przyczepić tej sygnalizacji świetlen i tego, że jeszcze bardzie nie przypomina rozwiązań autostradowych, tj wloty z nałęczowskiej bezpośrednio na nową drogę w stronę Czubówch i alei Solodarności z pominięciem ślimaków.
 Ech, głupota ludzka jak bezkresny step...... Mam złą wiadomośc dla Ciebie - nie skończy się, bo miasta potrzebuja takich rozwiązań. Jaka dewastacja terenu??? Widziałeś jak było przedtem, jakieś bieda domki na działkach, haszcze, kupa śmieci? Teraz jest świetny wjazd do miasta, nie trzeba jechać do Kraśnickich żebyb dostać się do centrum, tylko myk na rondo pniaka, stamtąd na solidarności i wjazd do śródmieścia gdzie się chce. Odkorkowane zostaną aleja Kraśnicka, Sowińskiego i Filaretów ponieważ nowa trasa skanalizuje ruch mię... rozwiń
Avatar
Gość / 12 maja 2018 o 10:08
+1
3,5mln litrów betonu? Kto podaje objętość betonu w litrach? Zawsze myślałem, że miarą objętości betonu jest m3 :)
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 19:56
+1
te zbyszko, nie pie...ol
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 17:32
+1
Mam nadzieję, że reszta wewnętrznego ringu to ostatnie drogi dwujezdniowe w mieście. Żeby przejść przez jezdnię trzeba iść 30 minut dookoła. Miasto to nie miejsce na autostrady. Kolejna nowa droga tylko przesuwa korek na następne (jeszcze wolne) skrzyżowanie. Ale już niewiele niezapchanych zostało, więc to już jest granica rozwoju dróg w mieście. Budowa nowych nic nie poprawi.
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 17:23
+1
No i dobrze, że będą światła - bo to uspokaja ruch. Kierunki skrętne nie muszą mieć dużej przepustowości. W niektórych rozważanych wariantach miało nawet nie być tu węzła, a więc małe skrzyżowania to kompromis wyhamowanie kierowców w aŁDi wpadających do miasta siła rozpędu spod obory.
Avatar
Zenobi z Nairobii / 11 maja 2018 o 14:31
+1
1 napisał:
Skala dewastacji terenu imponująca... niby miasto, a rozmach jak na autostradzie. Mam nadzieje że unijna kasa na budowę dróg w miastach się niedługo skończy, bo urzędasy gotowi całe miasto rozpieprzyć pod dwupasmówki
 Ech, głupota ludzka jak bezkresny step...... Mam złą wiadomośc dla Ciebie - nie skończy się, bo miasta potrzebuja takich rozwiązań. Jaka dewastacja terenu??? Widziałeś jak było przedtem, jakieś bieda domki na działkach, haszcze, kupa śmieci? Teraz jest świetny wjazd do miasta, nie trzeba jechać do Kraśnickich żebyb dostać się do centrum, tylko myk na rondo pniaka, stamtąd na solidarności i wjazd do śródmieścia gdzie się chce. Odkorkowane zostaną aleja Kraśnicka, Sowińskiego i Filaretów ponieważ nowa trasa skanalizuje ruch między dużymi dzielnicami Czuby i Czechów. Zmniejszyć się powinno natężeniu ruchu na Głębokiej. Można się przyczepić tej sygnalizacji świetlen i tego, że jeszcze bardzie nie przypomina rozwiązań autostradowych, tj wloty z nałęczowskiej bezpośrednio na nową drogę w stronę Czubówch i alei Solodarności z pominięciem ślimaków.
 Ech, głupota ludzka jak bezkresny step...... Mam złą wiadomośc dla Ciebie - nie skończy się, bo miasta potrzebuja takich rozwiązań. Jaka dewastacja terenu??? Widziałeś jak było przedtem, jakieś bieda domki na działkach, haszcze, kupa śmieci? Teraz jest świetny wjazd do miasta, nie trzeba jechać do Kraśnickich żebyb dostać się do centrum, tylko myk na rondo pniaka, stamtąd na solidarności i wjazd do śródmieścia gdzie się chce. Odkorkowane zostaną aleja Kraśnicka, Sowińskiego i Filaretów ponieważ nowa trasa skanalizuje ruch mię... rozwiń
Avatar
Jerzy / 11 maja 2018 o 12:50
+1
BARDZO DOBRZE ŻE JEST!! WIADOMO SA DEBILE KTÓRZY WSZYSTKO KRYTYKUJĄ! NAWET JAKBY BYL ŻE ZŁOTA TEŻ BY DARLI SIE ZE ZLY!! ALE JEST I OK. NIECH SŁUŻY JAK NAJDŁUŻEJ MIESZKANCOM ORAZ PRZYJEZDNYM.
Avatar
1 / 11 maja 2018 o 12:38
+1
Skala dewastacji terenu imponująca... niby miasto, a rozmach jak na autostradzie. Mam nadzieje że unijna kasa na budowę dróg w miastach się niedługo skończy, bo urzędasy gotowi całe miasto rozpieprzyć pod dwupasmówki
Avatar
hihi / 11 maja 2018 o 11:10
+1
Niszczyciel głupoty to Miodek
Avatar
z\big / 11 maja 2018 o 10:46
+4
jak nazwałeś "fotelowi eksperci" to przeważnie praktycy potrafiący odróżnić co jest dobre a co złe. To ludzie którzy widzieli niejedno i są wyczuleni na głupotę. Można było wywłaszczyć jeszcze kilka działek i zrobić ślimacznicę w prawo zamiast lewoskrętów które potem skręcają w prawo? W ogólnych kosztach budowy nawet taniej bo po co robić ślimacznicę w kierunku w prawo ze skrzyżowaniem w lewo skoro można od razu zjechać w prawo. Tony betonu, ziemi i asfaltu się by zaoszczędziło, ni i uniknęło by się korków w kierunku Nałęczowa.
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 10:26
-1
super!!! bardzo ważna inwestycja!!! razem z przedłużeniem Dywizjonu 303 domknie miejską "obwodnicę" - ulga dla centrum!!!
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dokucza Ci nadmierna senność? Poznaj możliwe przyczyny!

Dokucza Ci nadmierna senność? Poznaj możliwe przyczyny! 0 0

Obdarzasz swój organizm odpowiednią ilością nocnej regeneracji, a jednak w ciągu dnia dopada Cię senność? Taka sytuacja z pewnością znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, uniemożliwia skupienie się w pracy i właściwą koncentrację. Przyczyn takiego stanu może być kilka, dlatego warto się z nimi zapoznać, by móc skutecznie pozbyć się problemu!

Program TV 6-8 grudnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
6 grudnia 2019, 19:00

Program TV 6-8 grudnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 0

W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej nie zabraknie komedii, m.in. ambitniejszy produkcji ("Julieta" Pedro Almodovara) i produkcji fantasy z "Opowieściami z Narnii" na czele. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Tragedia w gminie Łuków. Mężczyzna zatruł się czadem

Tragedia w gminie Łuków. Mężczyzna zatruł się czadem 4 1

Do tragedii doszło dziś rano w jednym z domów w miejscowości Wólka Świątkowa (gm. łuków). 56 –letni mężczyzna zmarł najprawdopodobniej w wyniku zaczadzenia.

"Chcemy ożywić piwnice Centrum Kultury". Rusza Jazz Bez Festiwal
Magazyn
6 grudnia 2019, 19:00

"Chcemy ożywić piwnice Centrum Kultury". Rusza Jazz Bez Festiwal 0 0

W weekend Centrum Kultury stanie się mekką dla wielbicieli jazzu. Będzie ten w klasycznym wydaniu i duża dawka muzyki eksperymentalnej. O 12. edycji Jazz Bez opowiada organizator wydarzenia, Adam Szczepanek.

Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk

Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk 0 0

W sobotę o godzinie 13 Azoty Puławy rozegrają w Gdańsku drugi mecz rundy rewanżowej. Ich rywalem będzie Torus Wybrzeże

Kolorowe czapeczki Świętego Mikołaja pojawiły się w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Kolorowe czapeczki Świętego Mikołaja pojawiły się w centrum Lublina [zdjęcia] 50 5

Czwarty raz na ulicznych słupkach, koszach i stojakach rowerowych w centrum Lublina, pojawiły się mikołajowe czapeczki. Przykuwają wzrok na szarej ulicy. To kolejna edycja interwencji artystycznej grupy „Bombardowanie włóczką”.

Badanie PISA: Nasi 15-latkowie wśród najlepszych na świecie

Badanie PISA: Nasi 15-latkowie wśród najlepszych na świecie 0 5

Rozumieją czytany tekst oraz zagadnienia matematyczne i przyrodnicze – mowa o polskich piętnastolatkach. Z opublikowanego właśnie międzynarodowego badania wynika, że polscy uczniowie w porównaniu z ich rówieśnikami z innych krajów bardzo dobrze radzą sobie w szkole.

Uwaga! TVN: Dziadkowie walczą o chorego wnuka. Potrzebna jest Wasza pomoc
film

Uwaga! TVN: Dziadkowie walczą o chorego wnuka. Potrzebna jest Wasza pomoc 6 3

Kacper dwa razy otarł się o śmierć, w swoim szesnastoletnim życiu przeszedł już ponad 20 operacji. Lista jego chorób i powikłań jest długa, a na jego rodzinę spadają kolejne nieszczęścia.

Chełm. Gdzie można spotkać Świętego Mikołaja?

Chełm. Gdzie można spotkać Świętego Mikołaja? 10 1

Święta, idą święta, a z nimi prezentów moc! W piątek, 6 grudnia Święty Mikołaj będzie jeździł miejskimi autobusami i rozdawał upominki najmłodszym pasażerom! Ale na tym nie koniec. Mikołaj zajrzy również do Chełmskiej Biblioteki Publicznej i w wypożyczalni na parterze będzie prowadził loterię fantową i rozdawał prezenty.

Mikołajkowy trolejbus wyjechał na ulice Lublina. Cały udekorowany włóczką
galeria

Mikołajkowy trolejbus wyjechał na ulice Lublina. Cały udekorowany włóczką 95 13

Bliżej kierowcy jest świątecznie. Z tyłu jedzie się w towarzystwie polarnych zwierząt. 6 grudnia w trasę po Lublinie wyjechał „Mikołajkowy” trolejbus. Widzieliśmy, jak był bombardowany włóczką

Skoki narciarskie. Zawody w Niżnym Tagile. Gdzie oglądać? Transmija w TV i internecie