Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 sierpnia 2015 r.
20:07

Elektrociepłownia na paliwo ze śmieci w Lublinie? 9 tys. głosów przeciw. Kolejne konsultacje

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A

W piątek zaczynają się kolejne konsultacje z mieszkańcami ogłoszone przez Ratusz w sprawie kontrowersyjnej inwestycji przy ul. Mełgiewskiej. Właściciel tutejszej elektrociepłowni chce dobudować jej nową część, zasilaną paliwem z odpadów. Przeciwników są tysiące

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Planująca tę inwestycję spółka Megatem EC właśnie przekazała Urzędowi Miasta aneks do raportu mówiącego o tym, jak ta instalacja wpłynie na środowisko. Nowy blok elektrociepłowni będzie zdolny przetwarzać w ciągu doby od 338 do 385 tonpaliwa z odpadów. Instalację obsługiwać ma 35 osób, z czego 27 osób to pracownicy techniczni.

Inwestor przedstawił Ratuszowi wyliczenia dotyczące spodziewanej emisji zanieczyszczeń. Ale autorzy dokumentu przyznają, że przy sporządzaniu raportu musieli w znacznej mierze posiłkować się doświadczeniami innych krajów Unii Europejskiej, bo w Polsce takich doświadczeń brak. Bo w ostatnich latach nie oddano do użytku żadnej instalacji do „termicznego przekształcania odpadów”, z wyjątkiem Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych w Warszawie.

Złożenie przez inwestora aneksu to kolejny etap jego starań o decyzję środowiskową, bez której nie ma mowy o budowie nowego bloku elektrociepłowni. Zgodnie z prawem Urząd Miasta jest w tej sytuacji zobowiązany do ogłoszenia ponownych konsultacji społecznych w sprawie tej inwestycji. Takie konsultacje zaczynają się w piątek.

Inwestycja nie od dziś budzi sprzeciw części mieszkańców, głównie z dzielnicy Tatary, ale nie tylko. W tej i innych dzielnicach zebrano pod protestem 9 tys. podpisów. Przeciwnicy obawiają się zanieczyszczeń i wzmożonego ruchu ciężarówek za sprawą dowozu paliwa. Twierdzą też, że inwestycja byłaby niezgodna z planem zagospodarowania terenu.

Uwagi i wnioski

Może je zgłosić każdy, a inwestor będzie musiał się do nich odnieść. Opinie zbiera Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta (ul. Zana 38), czynny od poniedziałku do piątku, od godz. 7.30 do 15.30. Konsultacje potrwają do 17 września.

Sonda: Czy chciałbyś żeby w Lublinie powstała elektrociepłownia na paliwo ze śmieci?

Liczba głosów: 347
55.33%
Tak
41.79%
Nie
2.88%
Nie mam zdania

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 15:18
0
kiedyś był problem przejść z sierpa na kosę , bo złe wchodzi. Ludziom trzeba długo tłumaczyć
Avatar
Gość / 1 września 2015 o 08:58
0
Ty Pajacu! nie porównuj toksycznych i śmierdzących śmieci do węgla. Poczytaj sobie o takich spalarniach, a dopiero potem się wypowiadaj. A spalarnię śmieci wybuduj sobie koło swojego domu.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2015 o 22:58
0
Ciemnota boi się elektrowni spalającej śmieci, ale nie boi się elektrowni spalającej węgiel, ani śmietników pod blokami, ani śmieci porozrzucanych po całym mieście. Polak = brudas, byle wszystko zaśmiecić, a jak się jego ukochane śmieci zechce wykorzystać, to protestuje :)
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 22:14
0
kiedyś tak protestowali na wsi przeciw elektryfikacji
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 14:02
0
Lublinianie zapewne sie zgodza,jak i reszta Polski..pod warunkiem,ze ten cuchnacy dym z tego komina,bedzie wylacznie i na zawsze,ogrzewal dom P-a-li-pl-o-ta
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 11:30
0
A ci co tak w tej sondzie głosują za, to jaki mają w tym interes? Nie będziecie mniej płacić za ciepło, powietrze znad Tatar doleci wszędzie, itd. Czyżby to na zasadzie, najważniejsze, że nie u mnie? A może to sami swoi usiedli do laptopów i głosują na potęgę, aby to pokazać jakich mamy mieszkańców w Lublinie? Spalarnia śmieci z Polski w Lublinie jest jedną wielką pomyłką, z której Miasto poza kilkoma osobami nie będzie miało żadnych korzyści. Megatem to prywatna spółka, więc także robi to tylko dla korzyści. W Polsce poza Warszawą nie ma takiej spalarni, a i tak ludzie są oburzeni tym, że będzie jej rozbudowa. Każda rozbudowa nie wymaga już konsultacji, więc ludzie nie mają nic do powiedzenia. Zapytajcie się mieszkańców, ile lat męczyli się ze smrodem i gdzie składowane są produkty uboczne ze spalania. Zapytajcie się mieszkańców miejscowości gdzie są spalarnie biomasy, to powiedzą Wam jaką gehennę przeżywają.
A ci co tak w tej sondzie głosują za, to jaki mają w tym interes? Nie będziecie mniej płacić za ciepło, powietrze znad Tatar doleci wszędzie, itd. Czyżby to na zasadzie, najważniejsze, że nie u mnie? A może to sami swoi usiedli do laptopów i głosują na potęgę, aby to pokazać jakich mamy mieszkańców w Lublinie? Spalarnia śmieci z Polski w Lublinie jest jedną wielką pomyłką, z której Miasto poza kilkoma osobami nie będzie miało żadnych korzyści. Megatem to prywatna spółka, więc także robi to tylko dla korzyści. W Polsce poza Warszawą nie ma ta... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 11:14
0
Dziwne, że w Chełmie nikt nie przeprowadzał konsultacji z mieszkańcami czyniąc z byłej Cementowni Chełm największą spalarnię odpadów dla całej Europy
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 10:57
0
STOP SPALARNI ŚMIECI W LUBLINIE. Jak można wpaść na taki pomysł żeby w odległości 200m od budynków mieszkalnych chcieć budować spalarnię śmieci opalaną ogromnie trującymi odpadami.. Wkoło tego terenu znajdują się osiedla mieszkaniowe /Mełgiewska, Motor, Felin, Tatary, Bronowice,Kalinowszczyzna/ co z ludźmi tam mieszającymi.Megatem EC chce zatrudnić 35 osób, a wytruć w najbliższym czasie tysiące mieszkańców Lublina. W/g przeprowadzonych badań w ciągu 5-10 lat od powstania spalarni śmieci ludzie zaczną znacząco chorować na tych terenach. Takie inwestycje muszą być budowane z dala od osiedli mieszkaniowych. Megatem aktualnie prowadzi elektrociepłownię i co? smród, czarny gryzący dym nad miastem, nie można spać i otworzyć okien. Inwestycja którą chcą wybudować to przestarzała technologia wypychana przez Zachód do Polski. Ta inwestycja to smród, rakotwórcze toksyny, pyły, hałas,zniszczone drogi /dopiero co wybudowane/, zagrożenie pożarem. Taka spalarnia śmieci w ciągu kilku lat odbierze ludziom zdrowie, zniszczy środowisko. Żadna spalarnia śmieci nie jest bezpieczna i powinna być budowana z dala od budynków mieszkalnych. Nigdzie w Polsce nie ma spalarni w środku osiedli mieszkaniowych. Chcemy Lublina czystego, a nie zadymionego ,trującego i śmierdzącego.
STOP SPALARNI ŚMIECI W LUBLINIE. Jak można wpaść na taki pomysł żeby w odległości 200m od budynków mieszkalnych chcieć budować spalarnię śmieci opalaną ogromnie trującymi odpadami.. Wkoło tego terenu znajdują się osiedla mieszkaniowe /Mełgiewska, Motor, Felin, Tatary, Bronowice,Kalinowszczyzna/ co z ludźmi tam mieszającymi.Megatem EC chce zatrudnić 35 osób, a wytruć w najbliższym czasie tysiące mieszkańców Lublina. W/g przeprowadzonych badań w ciągu 5-10 lat od powstania spalarni śmieci ludzie zaczną znacząco chorować na tych terenach. Tak... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 10:39
0
Co do spalarni w Wiedniu, na którą co chwila się ktoś powołuje, to przypomnę, że aktualna powstała w miejscu, gdzie we wcześniejszej doszło do pożaru niesamowitego w skutkach. Ludzie nie chcieli się zgodzić na odbudowanie spalarni i dlatego władze Wiednia zobowiązały się zamieszkać w pobliżu spalarni i tak zrobiły. Co za tym idzie zrobiono wszystko, aby ta spalarnia była jak najmniej szkodliwa dla ludzi. A jak jest w Polsce? Wszystko jak najtaniej i byle jak. Megatem ma na uwadze tylko swój interes, a los mieszkańców to sprawa nieistotna. Gdyby nie obowiązkowe konsultacje to nawet nie wiedzielibyśmy co powstaje. Nie ma żadnego powodu, aby w Lublinie była spalarnia odpadów z całego województwa, a i spoza niego.
Co do spalarni w Wiedniu, na którą co chwila się ktoś powołuje, to przypomnę, że aktualna powstała w miejscu, gdzie we wcześniejszej doszło do pożaru niesamowitego w skutkach. Ludzie nie chcieli się zgodzić na odbudowanie spalarni i dlatego władze Wiednia zobowiązały się zamieszkać w pobliżu spalarni i tak zrobiły. Co za tym idzie zrobiono wszystko, aby ta spalarnia była jak najmniej szkodliwa dla ludzi. A jak jest w Polsce? Wszystko jak najtaniej i byle jak. Megatem ma na uwadze tylko swój interes, a los mieszkańców to sprawa nieistotna. Gd... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 10:00
0
Megatem złożył już 3 raport, czyli wynika z tego, że gdyby nikt nie wnosił uwag okazałoby się, że powstał obiekt niezwykle uciążliwy i szkodliwy dla mieszkańców. Odnoszę wrażenie, że raporty są przygotowywane pod kątem dopasowania się do uwag, a nie tego, aby inwestycja była na jak najwyższym stopniu technologii. Raporty Megatemu jak i raport Tergo Power nie uwzględniają siebie nawzajem, czyli wspólnych zagrożeń i uciążliwości jakie będą stwarzać. Do tego obie firmy i spalarnia odpadów Megatemu i spalarnia biomasy Tergo Power mają powstać obok siebie i spalać paliwo spoza województwa. Dlaczego zatem w Lublinie???????????? Czy ponad 9 tys. podpisów ludzi z dzielnic najbliżej położonych nie ma znaczenia, a chodzi jedynie o to, aby za wszelką cenę przeforsować obie spalarnie??????? Raporty Megatemu podają liczbę stanowisk w firmie, tylko jakoś brak jest informacji, czy będą to ci sami ludzie, którzy aktualnie pracują, czy będą to dodatkowe stanowiska, co oznacza, iż nawet pod tym względem te 27 stanowisk technicznych nie przedstawia żadnego znaczenia.
Megatem złożył już 3 raport, czyli wynika z tego, że gdyby nikt nie wnosił uwag okazałoby się, że powstał obiekt niezwykle uciążliwy i szkodliwy dla mieszkańców. Odnoszę wrażenie, że raporty są przygotowywane pod kątem dopasowania się do uwag, a nie tego, aby inwestycja była na jak najwyższym stopniu technologii. Raporty Megatemu jak i raport Tergo Power nie uwzględniają siebie nawzajem, czyli wspólnych zagrożeń i uciążliwości jakie będą stwarzać. Do tego obie firmy i spalarnia odpadów Megatemu i spalarnia biomasy Tergo Power mają powstać ob... rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 15:18
0
kiedyś był problem przejść z sierpa na kosę , bo złe wchodzi. Ludziom trzeba długo tłumaczyć
Avatar
Gość / 1 września 2015 o 08:58
0
Ty Pajacu! nie porównuj toksycznych i śmierdzących śmieci do węgla. Poczytaj sobie o takich spalarniach, a dopiero potem się wypowiadaj. A spalarnię śmieci wybuduj sobie koło swojego domu.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2015 o 22:58
0
Ciemnota boi się elektrowni spalającej śmieci, ale nie boi się elektrowni spalającej węgiel, ani śmietników pod blokami, ani śmieci porozrzucanych po całym mieście. Polak = brudas, byle wszystko zaśmiecić, a jak się jego ukochane śmieci zechce wykorzystać, to protestuje :)
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 22:14
0
kiedyś tak protestowali na wsi przeciw elektryfikacji
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 14:02
0
Lublinianie zapewne sie zgodza,jak i reszta Polski..pod warunkiem,ze ten cuchnacy dym z tego komina,bedzie wylacznie i na zawsze,ogrzewal dom P-a-li-pl-o-ta
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 11:30
0
A ci co tak w tej sondzie głosują za, to jaki mają w tym interes? Nie będziecie mniej płacić za ciepło, powietrze znad Tatar doleci wszędzie, itd. Czyżby to na zasadzie, najważniejsze, że nie u mnie? A może to sami swoi usiedli do laptopów i głosują na potęgę, aby to pokazać jakich mamy mieszkańców w Lublinie? Spalarnia śmieci z Polski w Lublinie jest jedną wielką pomyłką, z której Miasto poza kilkoma osobami nie będzie miało żadnych korzyści. Megatem to prywatna spółka, więc także robi to tylko dla korzyści. W Polsce poza Warszawą nie ma takiej spalarni, a i tak ludzie są oburzeni tym, że będzie jej rozbudowa. Każda rozbudowa nie wymaga już konsultacji, więc ludzie nie mają nic do powiedzenia. Zapytajcie się mieszkańców, ile lat męczyli się ze smrodem i gdzie składowane są produkty uboczne ze spalania. Zapytajcie się mieszkańców miejscowości gdzie są spalarnie biomasy, to powiedzą Wam jaką gehennę przeżywają.
A ci co tak w tej sondzie głosują za, to jaki mają w tym interes? Nie będziecie mniej płacić za ciepło, powietrze znad Tatar doleci wszędzie, itd. Czyżby to na zasadzie, najważniejsze, że nie u mnie? A może to sami swoi usiedli do laptopów i głosują na potęgę, aby to pokazać jakich mamy mieszkańców w Lublinie? Spalarnia śmieci z Polski w Lublinie jest jedną wielką pomyłką, z której Miasto poza kilkoma osobami nie będzie miało żadnych korzyści. Megatem to prywatna spółka, więc także robi to tylko dla korzyści. W Polsce poza Warszawą nie ma ta... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 11:14
0
Dziwne, że w Chełmie nikt nie przeprowadzał konsultacji z mieszkańcami czyniąc z byłej Cementowni Chełm największą spalarnię odpadów dla całej Europy
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 10:57
0
STOP SPALARNI ŚMIECI W LUBLINIE. Jak można wpaść na taki pomysł żeby w odległości 200m od budynków mieszkalnych chcieć budować spalarnię śmieci opalaną ogromnie trującymi odpadami.. Wkoło tego terenu znajdują się osiedla mieszkaniowe /Mełgiewska, Motor, Felin, Tatary, Bronowice,Kalinowszczyzna/ co z ludźmi tam mieszającymi.Megatem EC chce zatrudnić 35 osób, a wytruć w najbliższym czasie tysiące mieszkańców Lublina. W/g przeprowadzonych badań w ciągu 5-10 lat od powstania spalarni śmieci ludzie zaczną znacząco chorować na tych terenach. Takie inwestycje muszą być budowane z dala od osiedli mieszkaniowych. Megatem aktualnie prowadzi elektrociepłownię i co? smród, czarny gryzący dym nad miastem, nie można spać i otworzyć okien. Inwestycja którą chcą wybudować to przestarzała technologia wypychana przez Zachód do Polski. Ta inwestycja to smród, rakotwórcze toksyny, pyły, hałas,zniszczone drogi /dopiero co wybudowane/, zagrożenie pożarem. Taka spalarnia śmieci w ciągu kilku lat odbierze ludziom zdrowie, zniszczy środowisko. Żadna spalarnia śmieci nie jest bezpieczna i powinna być budowana z dala od budynków mieszkalnych. Nigdzie w Polsce nie ma spalarni w środku osiedli mieszkaniowych. Chcemy Lublina czystego, a nie zadymionego ,trującego i śmierdzącego.
STOP SPALARNI ŚMIECI W LUBLINIE. Jak można wpaść na taki pomysł żeby w odległości 200m od budynków mieszkalnych chcieć budować spalarnię śmieci opalaną ogromnie trującymi odpadami.. Wkoło tego terenu znajdują się osiedla mieszkaniowe /Mełgiewska, Motor, Felin, Tatary, Bronowice,Kalinowszczyzna/ co z ludźmi tam mieszającymi.Megatem EC chce zatrudnić 35 osób, a wytruć w najbliższym czasie tysiące mieszkańców Lublina. W/g przeprowadzonych badań w ciągu 5-10 lat od powstania spalarni śmieci ludzie zaczną znacząco chorować na tych terenach. Tak... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 10:39
0
Co do spalarni w Wiedniu, na którą co chwila się ktoś powołuje, to przypomnę, że aktualna powstała w miejscu, gdzie we wcześniejszej doszło do pożaru niesamowitego w skutkach. Ludzie nie chcieli się zgodzić na odbudowanie spalarni i dlatego władze Wiednia zobowiązały się zamieszkać w pobliżu spalarni i tak zrobiły. Co za tym idzie zrobiono wszystko, aby ta spalarnia była jak najmniej szkodliwa dla ludzi. A jak jest w Polsce? Wszystko jak najtaniej i byle jak. Megatem ma na uwadze tylko swój interes, a los mieszkańców to sprawa nieistotna. Gdyby nie obowiązkowe konsultacje to nawet nie wiedzielibyśmy co powstaje. Nie ma żadnego powodu, aby w Lublinie była spalarnia odpadów z całego województwa, a i spoza niego.
Co do spalarni w Wiedniu, na którą co chwila się ktoś powołuje, to przypomnę, że aktualna powstała w miejscu, gdzie we wcześniejszej doszło do pożaru niesamowitego w skutkach. Ludzie nie chcieli się zgodzić na odbudowanie spalarni i dlatego władze Wiednia zobowiązały się zamieszkać w pobliżu spalarni i tak zrobiły. Co za tym idzie zrobiono wszystko, aby ta spalarnia była jak najmniej szkodliwa dla ludzi. A jak jest w Polsce? Wszystko jak najtaniej i byle jak. Megatem ma na uwadze tylko swój interes, a los mieszkańców to sprawa nieistotna. Gd... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 10:00
0
Megatem złożył już 3 raport, czyli wynika z tego, że gdyby nikt nie wnosił uwag okazałoby się, że powstał obiekt niezwykle uciążliwy i szkodliwy dla mieszkańców. Odnoszę wrażenie, że raporty są przygotowywane pod kątem dopasowania się do uwag, a nie tego, aby inwestycja była na jak najwyższym stopniu technologii. Raporty Megatemu jak i raport Tergo Power nie uwzględniają siebie nawzajem, czyli wspólnych zagrożeń i uciążliwości jakie będą stwarzać. Do tego obie firmy i spalarnia odpadów Megatemu i spalarnia biomasy Tergo Power mają powstać obok siebie i spalać paliwo spoza województwa. Dlaczego zatem w Lublinie???????????? Czy ponad 9 tys. podpisów ludzi z dzielnic najbliżej położonych nie ma znaczenia, a chodzi jedynie o to, aby za wszelką cenę przeforsować obie spalarnie??????? Raporty Megatemu podają liczbę stanowisk w firmie, tylko jakoś brak jest informacji, czy będą to ci sami ludzie, którzy aktualnie pracują, czy będą to dodatkowe stanowiska, co oznacza, iż nawet pod tym względem te 27 stanowisk technicznych nie przedstawia żadnego znaczenia.
Megatem złożył już 3 raport, czyli wynika z tego, że gdyby nikt nie wnosił uwag okazałoby się, że powstał obiekt niezwykle uciążliwy i szkodliwy dla mieszkańców. Odnoszę wrażenie, że raporty są przygotowywane pod kątem dopasowania się do uwag, a nie tego, aby inwestycja była na jak najwyższym stopniu technologii. Raporty Megatemu jak i raport Tergo Power nie uwzględniają siebie nawzajem, czyli wspólnych zagrożeń i uciążliwości jakie będą stwarzać. Do tego obie firmy i spalarnia odpadów Megatemu i spalarnia biomasy Tergo Power mają powstać ob... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cofał i najechał na pieszego. Ranny 87-latek zmarł w szpitalu

Cofał i najechał na pieszego. Ranny 87-latek zmarł w szpitalu 0 0

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w powiecie biłgorajskim. Wczoraj w miejscowości Tereszpol Kukiełki został potrącony starszy mężczyzna. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Wypadek na trasie Zamość-Krasnystaw. Nie żyje 48-letni mężczyzna [zdjęcia]
galeria

Wypadek na trasie Zamość-Krasnystaw. Nie żyje 48-letni mężczyzna [zdjęcia] 0 3

Nie udało się uratować życia 48-letniego mieszkańca gminy Stary Zamość. Mężczyzna zginął wczoraj w wypadku drogowym w miejscowości Krasne w powiecie zamojskim.

Pogoda w sobotę i kolejne dni. Wraca upał, ale też i burze

Pogoda w sobotę i kolejne dni. Wraca upał, ale też i burze 0 0

W sobotę we wschodniej części kraju wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze (10-20 l/m2 opadu). Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-zachodni. W porywach burzowych może osiągnąć do 60-80 km/h.

Bitwa o Stare Bronowice, vol. 2 [zdjęcia]
galeria

Bitwa o Stare Bronowice, vol. 2 [zdjęcia] 0 0

Nie ma lepszego miejsca na Hip-Hop niż podwórko przy trzepaku wśród kamienic - wyszli z założenia organizatorzy Bitwy o Stare Bronowice, vol. 2.

Uwaga! TVN: Polak brutalnie zamordowany w Meksyku. "Problem w tym, że nie mówią prawdy"

Uwaga! TVN: Polak brutalnie zamordowany w Meksyku. "Problem w tym, że nie mówią prawdy" 0 1

Krzysztof Chmielewski został brutalnie zamordowany w Meksyku. Jego siostra przez rok walczyła o sprowadzenie ciała brata do Polski. Jakie są postępy w tej sprawie? Czy winni zostali ukarani?

Atrakcyjne Puławy w letnie weekendy. Program wydarzeń
27 lipca 2019, 18:00

Atrakcyjne Puławy w letnie weekendy. Program wydarzeń 0 6

Sezon wakacyjny w pełni. Dla tych, którzy spędzają czas w mieście lub spędzają w nim choćby jeden weekend, urząd miasta przygotował kilka letnich propozycji w ramach akcji „WeekendLove Puławy”.

Aukcja Pride of Poland za niecały miesiąc. "My tych koni na pewno nie oddamy tanio"
film

Aukcja Pride of Poland za niecały miesiąc. "My tych koni na pewno nie oddamy tanio" 7 0

Za niespełna miesiąc w Janowie Podlaskim odbędzie się święto konia arabskiego z aukcją Pride of Poland. Organizatorzy chwalą się dużym zainteresowaniem kupców.

Skrócił się czas pobytu dzieci w szpitalu. "NFZ przestał zaniżać koszt pobytu jednodniowego"

Skrócił się czas pobytu dzieci w szpitalu. "NFZ przestał zaniżać koszt pobytu jednodniowego" 2 4

Średnio o pół dnia skrócił się czas pobytu małych pacjentów w szpitalu, a liczba hospitalizacji na oddziałach dziecięcych spadła o kilka tysięcy – pochwalił się Narodowy Fundusz Zdrowia. Do niedawna szybsze wypisywanie pacjentów było dla szpitali po prostu nieopłacalne.

Nowy system biletowy w Lublinie. Szykują rewolucyjne zmiany

Nowy system biletowy w Lublinie. Szykują rewolucyjne zmiany 15 16

Cena biletu będzie zależała od liczby przejechanych przystanków, przejazdówkę kupimy na dowolną liczbę dni, a autobus przyjmie płatność kartą zbliżeniową. Takie możliwości mają się pojawić po biletowej rewolucji, której przeprowadzenia chcą się podjąć cztery firmy

Imieniny Róży, Anieli i Anny w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
21 lipca 2019, 11:00

Imieniny Róży, Anieli i Anny w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce 0 0

Zabierzcie dobry humor, ciekawość i jedźcie na imieniny do pałacu w Kozłówce. Impreza w najbliższą niedzielę. W programie prelekcja o aromatycznych właściwościach róż, intrygująca gra terenowa oraz malowanie wielkiego bukietu dla solenizantek.

Ciepłownia z Dęblina ukarana astronomiczną kwotą. Nie miała zezwoleń na emisję spalin

Ciepłownia z Dęblina ukarana astronomiczną kwotą. Nie miała zezwoleń na emisję spalin 32 18

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nałożył na byłego dzierżawcę ciepłowni w Dęblinie 9 mln zł kary za emisję spalin wykraczającą poza wykupione zezwolenia. Przedsiębiorstwo skierowało sprawę do sądu, ale to nie koniec kłopotów.

Żniwowanie w Skansenie
21 lipca 2019, 11:00

Żniwowanie w Skansenie 0 0

Muzeum Wsi Lubelskie zaprasza na pokazy tradycyjnego żniwowania. Wydarzenie rozpocznie się 21 lipca o godz. 11. Poznamy tradycyjne pokazy koszenia zboża kosą i kosiarką konną, podbierania sierpem, robienia powróseł i formowania snopków.

Radio już nie Puławy 24

Radio już nie Puławy 24 30 28

Radio Puławy 24 już niedługo zmieni nazwę. Będzie mieć większy zasięg i nową ramówkę. Liczy na zdobycie nowych słuchaczy.

Ranking Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Jak wypadł Lublin?

Ranking Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Jak wypadł Lublin? 2 36

Lublin zajął przedostanie miejsce w Rankingu Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Tworząc zestawienie pod uwagę brano m.in. średnią wysokość zarobków, ceny nieruchomości oraz liczbę szkół i przedszkoli przypadających na liczbę mieszkańców

Lublin: Jeden samochód przeładowany, inny kierowca pijany

Lublin: Jeden samochód przeładowany, inny kierowca pijany 16 6

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo - to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.