Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2018 r.
8:34

Fermy są tuż obok! Dziś akcja uliczna w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora oprac.
0 8 A A

Fermy są tuż obok! Pod takim hasłem w wielu miastach Polski będą organizowane akcje wskazujące na problem zwierząt przez całe życie trzymanych na fermach i zabijanych na futra. - Przyjdźcie o godz. 14 na plac Wolności – apelują działacze i sympatycy Fundacji Viva.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wolontariusze fundacji wyjdą na ulice, aby pokazać przechodniom ile ferm znajduje się w ich województwie oraz aby zbierać podpisy pod petycją za zakazem hodowli zwierząt na futra.

– W naszym kraju zabija się na futro co roku prawie 10 milionów zwierząt – wylicza Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva!

Społeczne śledztwa fundacji wykazały, że polskie fermy futerkowe to piekło dla zwierząt. Viva czynnie walczy o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

Dzisiejsza akcja na placu Wolności ma pomóc w nagłośnieniu problemu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 09:39
+5
A te łyse, lub prawie łyse, są gorsze? Taka świnia, na przykład, tylko dlatego, że ma inne uwłosienie, to już nie podlega wezwaniu o współczucie? Zwołuję marsz równości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
dasdsa / 23 listopada 2018 r. o 09:34
+4
Ja nie mam problemu. Biznes nie musi polegać na masowym zabijaniu zwierząt dla ich skóry, czy mięsa. Można założyć inny.
Avatar
Gal ze wschodu / 23 listopada 2018 r. o 15:24
+3
Tak dokładnie ... owiec należy spytać czy zezwalają na golenie, pszczół czy podzielą się miodem, a świnki i krówki wypuśćmy w las. My będziemy nie długo vege coś tam a na sobie będziemy nosić plastik. Serio ??? W jakim kierunku to zmierza ? to jak krówki weźmiemy na mięso to skórę która zostaje wyrzućmy np. do lasu, z resztą ile osób chodzi na dzień dzisiejszy w futrach ? kogo na to stać ? To i tak na dzień dzisiejszy jest już nisza. Zajmijcie się może czymś poważnym, bo jak patrzę na te pokolenia to mam poważne wątpliwości co do przyszłości narodu...
Avatar
J / 23 listopada 2018 r. o 09:40
+3
TO NIE TYLKO FUTRA. PASKI, TORBY, WALIZKI, A WYGODNU BUCIK.....................???????????????
Avatar
miesozerca / 23 listopada 2018 r. o 13:05
+2
Niedlugo zakaza spozywania wolowiny, wieprzowiny, drobiu, ze juz o dziczyznie nie wspomne. To tylko kwestia czasu. Rewolucja idzie dalej!!!
Avatar
^_^ / 23 listopada 2018 r. o 10:25
+2
Na pewno przyjdę, tylko założę ulubione futerko z szynszyla.
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 09:03
+2
Mam mieszane uczucia. Z jednej strony faktycznie dziś można obejść się bez futer i faktycznie troche mi tych zwierzaków szkoda chociaż żaden vege nie jestem ale z drugiej to jest wielomiliardy biznes, dający zatrudnienie i pkb.
Avatar
nic dodać nic ujac / 23 listopada 2018 r. o 15:29
0
...a za POsiadanie  jakiegokolwiek mięsa  w domu będą surowdze kary jak za marihuanę...
Avatar
nic dodać nic ujac / 23 listopada 2018 r. o 15:29
0
...a za POsiadanie  jakiegokolwiek mięsa  w domu będą surowdze kary jak za marihuanę...
Avatar
Gal ze wschodu / 23 listopada 2018 r. o 15:24
+3
Tak dokładnie ... owiec należy spytać czy zezwalają na golenie, pszczół czy podzielą się miodem, a świnki i krówki wypuśćmy w las. My będziemy nie długo vege coś tam a na sobie będziemy nosić plastik. Serio ??? W jakim kierunku to zmierza ? to jak krówki weźmiemy na mięso to skórę która zostaje wyrzućmy np. do lasu, z resztą ile osób chodzi na dzień dzisiejszy w futrach ? kogo na to stać ? To i tak na dzień dzisiejszy jest już nisza. Zajmijcie się może czymś poważnym, bo jak patrzę na te pokolenia to mam poważne wątpliwości co do przyszłości narodu...
Avatar
miesozerca / 23 listopada 2018 r. o 13:05
+2
Niedlugo zakaza spozywania wolowiny, wieprzowiny, drobiu, ze juz o dziczyznie nie wspomne. To tylko kwestia czasu. Rewolucja idzie dalej!!!
Avatar
^_^ / 23 listopada 2018 r. o 10:25
+2
Na pewno przyjdę, tylko założę ulubione futerko z szynszyla.
Avatar
J / 23 listopada 2018 r. o 09:40
+3
TO NIE TYLKO FUTRA. PASKI, TORBY, WALIZKI, A WYGODNU BUCIK.....................???????????????
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 09:39
+5
A te łyse, lub prawie łyse, są gorsze? Taka świnia, na przykład, tylko dlatego, że ma inne uwłosienie, to już nie podlega wezwaniu o współczucie? Zwołuję marsz równości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
dasdsa / 23 listopada 2018 r. o 09:34
+4
Ja nie mam problemu. Biznes nie musi polegać na masowym zabijaniu zwierząt dla ich skóry, czy mięsa. Można założyć inny.
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 09:03
+2
Mam mieszane uczucia. Z jednej strony faktycznie dziś można obejść się bez futer i faktycznie troche mi tych zwierzaków szkoda chociaż żaden vege nie jestem ale z drugiej to jest wielomiliardy biznes, dający zatrudnienie i pkb.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]
galeria

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]

Tym razem Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie udało się zaliczyć efektownego powrotu. Lublinianki przegrały na własnym parkiecie w swoim trzecim starciu w EuroCup z białoruskim BC Horizont Mińsk 50:62. Nie można jednak myśleć o zwycięstwie, kiedy brakuje obrony, a atak kuleje

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka
4 listopada 2021, 19:30

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka

W czwartek, 4 listopada o godz. 19.30 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w wykonaniu Grupy Tanecznej "zMYsł".

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Urząd Miasta zrezygnował z wycinki sporego dębu pod budowę drogi dla rowerów. Dopiero wtedy, gdy opisaliśmy sprawę, a mieszkańcy wzięli drzewo w obronę, urzędnicy dostrzegli w nim „bardzo wartościowy okaz”

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Odpady zielone będą odbierane od kraśniczan mieszkających w domach jednorodzinnych przez 7 miesięcy w roku. Radni, którzy dzisiaj zajmowali się tym tematem, jednogłośnie uchwalili zaproponowane przez burmistrza zmiany

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]
galeria

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]

Była już wystawa portretów patrona i poświęcenie nowego sztandaru szkoły. Teraz przyszedł czas na zasadzenie dębu 60-lecia. Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza świętuje w tym roku szkolnym jubileusz powstania

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Będą nowe stawki za wodę i ścieki. Wody Polskie zatwierdziły wniosek bialskiej spółki wodociągowej dopiero za czwartym razem. Zapłacimy więcej, ale nie w takim stopniu, jak pierwotnie chciał Wod-Kan.

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Jeszcze w listopadzie, jak zapowiada Ratusz, ogłoszone mogą być przetargi na budowę dróg, na które miasto dostało pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym
11 listopada 2021, 18:00

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym

W czwartek, 11 listopada o godz. 18 w Teatrze Muzycznym w Lublinie będzie miała miejsce premiera wyjątkowego widowiska z okazji Narodowego Święta Niepodległości - "Nie gniewaj się na mnie Polsko".

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Strażnicy graniczni rozbili dwa gangi przemytników papierosów. Śledczy zajmujący się sprawą postawili przed sądem 19 osób. Oskarżeni mieli przemycić towar wart miliony złotych.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Górnik Łęczna w sobotę podejmie Rekord Bielsko-Biała

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji w Leszczance. Jedno ze zwierząt nie przeżyło. Myśliwi tłumaczą, że trwało polowanie. Jednak sprawę wyjaśnia policja.

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej
film

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej

Warszawa. - Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując wczorajszą decyzję TSUE o nałożeniu na Polskę kar w wysokości miliona euro dziennie za dalsze działanie nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin w piątek zmierzy się ze Spójnią Stargard. Kibice „czerwono-czarnych” wciąż czekają na pierwszy triumf w hali Globus

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

2 listopada ruszą zapisy do nowego klubu seniora otwieranego przez miasto na Wieniawie. Będzie tutaj można korzystać m.in. z nauki języka angielskiego. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne.

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach
4 listopada 2021, 17:00

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach

Lokalne zespoły artystyczne z Puław przygotują plenerowe widowisko, które odbędzie się 4 listopada o godz. 17 na placu przed Domem Chemika (ul. Wojska Polskiego 4).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!