Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lutego 2014 r.
0:01
Edytuj ten wpis

Fotoradar w Lublinie zmieni miejsce. Gdzie stanie?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
75 21 A A

Na początku marca przenośny fotoradar Straży Miejskiej rozpocznie pracę na kolejnej ulicy, a wiosną pojawi się na następnych czterech arteriach. Do połowy roku liczba dróg, na których straż będzie go używać, wydłuży się z sześciu do piętnastu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
KLIKNIJ żeby zobaczyć mapę - W pierwszej kolejności oznakowany zostanie odcinek ul. Roztocze - zapowiada Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Tu kierowcy będą mogli spodziewać się kontroli na 600-metrowym odcinku między ul. Jana Pawła II a Łukowską. Kontrole w tym miejscu mają być prowadzone już na początku marca. Wiadomo już jak rozszerzana ma być lista miejsc, w których strażnicy będą się pojawiać z fotoradarem. Wiosną oznakowanie niezbędne do tego, by można było prowadzić kontrole pojawi się przy następnych czterech ulicach. - Będzie to ul. Jana Pawła II, Kunickiego, Romera i Krochmalna - wylicza Gogola. Na ul. Jana Pawła II kontrola będzie prowadzona niezależnie na trzech odcinkach: od ul. Roztocze do al. Kraśnickiej (1 km), od ul. Granitowej do ul. Roztocze (700 m) i od ul. Armii Krajowej do Granitowej (800 m). Na Kunickiego do pomiarów prędkości wytypowane zostały dwa odcinki: 600-metrowy pomiędzy ul. Dywizjonu 303 i Mickiewicza oraz 900-metrowy od Zemborzyckiej do Głuskiej. Na Krochmalnej zdjęć można się spodziewać na długości 1 km od Diamentowej w kierunku Gazowej, a ul. Romera ma być objęta kontrolą w całości. Podobnie jak miejscach, gdzie kontrola odbywa się już teraz, tak i w nowych lokalizacjcach, znaki zostaną zamontowane na stałe, a nie tylko na czas prowadzenia pomiarów. Docelowo strażnicy miejscy będą rozstawiać aparat przy 15 ulicach. - Ostatnie odcinki zostaną oznakowane do połowy roku - zapowiada Gogola. - Wtedy kontrole rozpoczną się także na al. Kompozytorów Polskich, ul. Janowskiej, Diamentowej i al. Smorawińskiego. ILE ZARABIA FOTORADAR W zeszłym roku Straż Miejska wystawiła 3499 mandatów dla kierowców przekraczających prędkość na kwotę 552,5 tys. złotych. To zdecydowanie gorszy wynik niż ten, który "wypracował” fotoradar w 2012 r., gdy strażnicy na podstawie jego zdjęć wystawili 7723 mandaty na 1,4 miliona zł. Skąd ten spadek? Między innymi stąd, że w zeszłym roku urządzenie przez kwartał nie było używane po tym, jak ktoś podpalił skrzynkę, w którym było umieszczone. W styczniu b.r. za sprawą fotoradaru strażnicy wystawili 253 mandaty na 41 tys. złotych.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kamil / 15 marca 2014 r. o 16:12
0

Ja jeżdzę z ICoyotem, który informuje o kontrolach policji i fotoradarch i dzięki temu nie płacę mandatów. W dodatku nie ma reklam!

Avatar
Waldek1702 / 3 marca 2014 r. o 23:55
0

Zastanawiam się, po co zostały wydane miliony na nowe dwupasmówki? Chyba żeby puścić tam zaprzęgi konne? Ale już ich poprostu NIE MA.  Bo kierowcom one nie będą potrzebne. Chyba że tym, co mają grube portfele. Wszędzie służą do szybszego przemieszczania sie. Ale w LUBLINIE ??

To jakaś PARANOJA.

Avatar
przemo / 3 marca 2014 r. o 13:03
0

te ich mandaty nie mają nic wspólnego z bepieczeństwem... dlatego jeżdżę z yanosikiem żeby nie dostawać mandatów

Avatar
tru / 28 lutego 2014 r. o 23:08
0

A może to czas na aktualizację oznakowania lubelskich ulic? Niektóre ograniczenia są zupełnie nielogiczne - tam gdzie ulice są dziurawe ograniczenia są do wysokich prędkości, a w miejscach gdzie nawierzchnia (i warunki - brak przejść dla pieszych, dwa pasy ruchu w obie strony) pozwala na wyższa prędkość widzimy duże ograniczenia. PO CO? Na Smorawińskiego i na wiadukcie Poniatowskiego spokojnie mogłoby być 70... Tak samo na Głębokiej --> po co miejscami ograniczenia do 40? Na dwupasmowej, dwujedzniowej ulicy, po której również można by bez problemu jechać nawet te 70 (a przynajmniej 60)... 

A może to czas na aktualizację oznakowania lubelskich ulic? Niektóre ograniczenia są zupełnie nielogiczne - tam gdzie ulice są dziurawe ograniczenia są do wysokich prędkości, a w miejscach gdzie nawierzchnia (i warunki - brak przejść dla pieszych, dwa pasy ruchu w obie strony) pozwala na wyższa prędkość widzimy duże ograniczenia. PO CO? Na Smorawińskiego i na wiadukcie Poniatowskiego spokojnie mogłoby być 70... Tak samo na Głębokiej --> po co miejscami ograniczenia do 40? Na dwupasmowej, dwujedzniowej ulicy, po której również można by ... rozwiń

Avatar
ak / 28 lutego 2014 r. o 20:31
0
Zamiast stawiać radar może by tak straż miejska zaczęła robić to za co bierze pieniądze czyli patrolować i pilnować porządku. Chcą zarobić wystarczy przejechać się po osiedlach nawet tych nowych i zacząć wlepiać mandaty za złe parkowanie na zakazach przejściach dla pieszych wjazdach do garaży drogach pozarowych itp. Ale to wymaga wysiłku bo cztery litery trzeba ruszyć a radar sam fotke zrobi.
Avatar
rozariusz / 28 lutego 2014 r. o 08:49
0

fotoradary nie zwiększają bezpieczeńśtwa, a na pewno nie są zawsze wykorzystywane w takim celu, trzepią na nich kasę...dlatego jeżdżę z yanosikiem, co nie oznacza, że niebezpiecznie tylko nie chce mieć niemiłęj niespodzianki po powrocie z wakacji bo jakiś się zaczaił gdzieś na trasie

Avatar
alek / 27 lutego 2014 r. o 18:07
0

nie wiem gdzie może straż, a gdzie tylko Policja. Popieram JP II i 70/h. To samo Dywizjonu 303. Jednak jest wiele ulic osiedlowych bez nawet linii przerywanej na których NIKT nie kontroluje prędkości!!!!!! Jutrzenki, Gliniana, Kazimierza Wielkiego, Skłodowskiej itp itp. Co prawda nie MY wybieramy tych którzy decydują o miejscach kontroli ale radnych, prezydenta już tak.

Avatar
Gość / 27 lutego 2014 r. o 18:07
0

Jesteś naiwny czy masz gorączkę? A kto go zastąpi? Komuna z SLD? Lewactwo z PIS? Lewactwo z TR? Lewactwo z PSL?

Zmiana to by nastąpiły, gdyby zaczął rządzić Korwin. Korwin szybko by wypieprzył 3/4 dyspozycyjnych sędziów i prokuratorów, odebrał emerytury 40letnim mundurowym emerytom (w wysokości 4x emerytura krajowa), rozwiązał tą upierdliwą i niepotrzebą śmieszną formację straż wiejską itd.

Ale nikt mu na to nie pozwoli, bo decydenci już na wstępie sruają w gacie, że ich głowy też by poleciały, i cyklicznie uruchamiają agenturę i media antykorwinowskie.

Właśnie o Korwinie myślałem,żaden inny żyd,komunista czy konfident z przeszłością nie da rady !!!  oni już byli !!! albo  MAJDAN.

,komunista czy konfident z przeszłością nie da rady !!!  oni już byli !!! albo  MAJDAN.

rozwiń
Avatar
akto / 27 lutego 2014 r. o 17:37
0

Tusk odejdzie,wszystko się zmieni,tak dalej być nie może.


Tusk odejdzie,wszystko się zmieni,tak dalej być nie może.

Jesteś naiwny czy masz gorączkę? A kto go zastąpi? Komuna z SLD? Lewactwo z PIS? Lewactwo z TR? Lewactwo z PSL?

Zmiana to by nastąpiły, gdyby zaczął rządzić Korwin. Korwin szybko by wypieprzył 3/4 dyspozycyjnych sędziów i prokuratorów, odebrał emerytury 40letnim mundurowym emerytom (w wysokości 4x emerytura krajowa), rozwiązał tą upierdliwą i niepotrzebą śmieszną formację straż wiejską itd.

Ale nikt mu na to nie pozwoli, bo decydenci już na wstępie sruają w gacie, że ich głowy też by poleciały, i cyklicznie uruchamiają agenturę i media antykorwinowskie.

Jesteś naiwny czy masz gorączkę? A kto go zastąpi? Komuna z SLD? Lewactwo z PIS? Lewactwo z TR? Lewactwo z PSL?

Zmiana to by nastąpiły, gdyby zaczął rządzić Korwin. Korwin szybko by wypieprzył 3/4 dyspozycyjnych sędziów i prokuratorów, odebrał emerytury 40letnim mundurowym emerytom (w wysokości 4x emerytura krajowa), rozwiązał tą upierdliwą i niepotrzebą śmieszną formację straż wiejską itd.

Ale nikt mu na to nie pozwoli, bo decydenci już na wstępie sruają w gacie, że ich głowy też by poleciały, i cyklicznie uruchamiają a... rozwiń

Avatar
ehh / 27 lutego 2014 r. o 16:43
0

Dokładnie jak stwierdzono, fotoradar ma zarabiać.

JP2 ładna trasa, bezpieczna, nowa = fotoradar żeby zarabiał, a np. Kruczkowskiego, stara droga nie przystosowana do obecnego natężenia ruchu, ograniczenie do 40km/h, na odcinku 500m - 7 przejść dla pieszych! , samochody jada ile im pasuje nie zważając na bezpieczeństwo = fotoradaru nie ma

Avatar
Kamil / 15 marca 2014 r. o 16:12
0

Ja jeżdzę z ICoyotem, który informuje o kontrolach policji i fotoradarch i dzięki temu nie płacę mandatów. W dodatku nie ma reklam!

Avatar
Waldek1702 / 3 marca 2014 r. o 23:55
0

Zastanawiam się, po co zostały wydane miliony na nowe dwupasmówki? Chyba żeby puścić tam zaprzęgi konne? Ale już ich poprostu NIE MA.  Bo kierowcom one nie będą potrzebne. Chyba że tym, co mają grube portfele. Wszędzie służą do szybszego przemieszczania sie. Ale w LUBLINIE ??

To jakaś PARANOJA.

Avatar
przemo / 3 marca 2014 r. o 13:03
0

te ich mandaty nie mają nic wspólnego z bepieczeństwem... dlatego jeżdżę z yanosikiem żeby nie dostawać mandatów

Avatar
tru / 28 lutego 2014 r. o 23:08
0

A może to czas na aktualizację oznakowania lubelskich ulic? Niektóre ograniczenia są zupełnie nielogiczne - tam gdzie ulice są dziurawe ograniczenia są do wysokich prędkości, a w miejscach gdzie nawierzchnia (i warunki - brak przejść dla pieszych, dwa pasy ruchu w obie strony) pozwala na wyższa prędkość widzimy duże ograniczenia. PO CO? Na Smorawińskiego i na wiadukcie Poniatowskiego spokojnie mogłoby być 70... Tak samo na Głębokiej --> po co miejscami ograniczenia do 40? Na dwupasmowej, dwujedzniowej ulicy, po której również można by bez problemu jechać nawet te 70 (a przynajmniej 60)... 

A może to czas na aktualizację oznakowania lubelskich ulic? Niektóre ograniczenia są zupełnie nielogiczne - tam gdzie ulice są dziurawe ograniczenia są do wysokich prędkości, a w miejscach gdzie nawierzchnia (i warunki - brak przejść dla pieszych, dwa pasy ruchu w obie strony) pozwala na wyższa prędkość widzimy duże ograniczenia. PO CO? Na Smorawińskiego i na wiadukcie Poniatowskiego spokojnie mogłoby być 70... Tak samo na Głębokiej --> po co miejscami ograniczenia do 40? Na dwupasmowej, dwujedzniowej ulicy, po której również można by ... rozwiń

Avatar
ak / 28 lutego 2014 r. o 20:31
0
Zamiast stawiać radar może by tak straż miejska zaczęła robić to za co bierze pieniądze czyli patrolować i pilnować porządku. Chcą zarobić wystarczy przejechać się po osiedlach nawet tych nowych i zacząć wlepiać mandaty za złe parkowanie na zakazach przejściach dla pieszych wjazdach do garaży drogach pozarowych itp. Ale to wymaga wysiłku bo cztery litery trzeba ruszyć a radar sam fotke zrobi.
Avatar
rozariusz / 28 lutego 2014 r. o 08:49
0

fotoradary nie zwiększają bezpieczeńśtwa, a na pewno nie są zawsze wykorzystywane w takim celu, trzepią na nich kasę...dlatego jeżdżę z yanosikiem, co nie oznacza, że niebezpiecznie tylko nie chce mieć niemiłęj niespodzianki po powrocie z wakacji bo jakiś się zaczaił gdzieś na trasie

Avatar
alek / 27 lutego 2014 r. o 18:07
0

nie wiem gdzie może straż, a gdzie tylko Policja. Popieram JP II i 70/h. To samo Dywizjonu 303. Jednak jest wiele ulic osiedlowych bez nawet linii przerywanej na których NIKT nie kontroluje prędkości!!!!!! Jutrzenki, Gliniana, Kazimierza Wielkiego, Skłodowskiej itp itp. Co prawda nie MY wybieramy tych którzy decydują o miejscach kontroli ale radnych, prezydenta już tak.

Avatar
Gość / 27 lutego 2014 r. o 18:07
0

Jesteś naiwny czy masz gorączkę? A kto go zastąpi? Komuna z SLD? Lewactwo z PIS? Lewactwo z TR? Lewactwo z PSL?

Zmiana to by nastąpiły, gdyby zaczął rządzić Korwin. Korwin szybko by wypieprzył 3/4 dyspozycyjnych sędziów i prokuratorów, odebrał emerytury 40letnim mundurowym emerytom (w wysokości 4x emerytura krajowa), rozwiązał tą upierdliwą i niepotrzebą śmieszną formację straż wiejską itd.

Ale nikt mu na to nie pozwoli, bo decydenci już na wstępie sruają w gacie, że ich głowy też by poleciały, i cyklicznie uruchamiają agenturę i media antykorwinowskie.

Właśnie o Korwinie myślałem,żaden inny żyd,komunista czy konfident z przeszłością nie da rady !!!  oni już byli !!! albo  MAJDAN.

,komunista czy konfident z przeszłością nie da rady !!!  oni już byli !!! albo  MAJDAN.

rozwiń
Avatar
akto / 27 lutego 2014 r. o 17:37
0

Tusk odejdzie,wszystko się zmieni,tak dalej być nie może.


Tusk odejdzie,wszystko się zmieni,tak dalej być nie może.

Jesteś naiwny czy masz gorączkę? A kto go zastąpi? Komuna z SLD? Lewactwo z PIS? Lewactwo z TR? Lewactwo z PSL?

Zmiana to by nastąpiły, gdyby zaczął rządzić Korwin. Korwin szybko by wypieprzył 3/4 dyspozycyjnych sędziów i prokuratorów, odebrał emerytury 40letnim mundurowym emerytom (w wysokości 4x emerytura krajowa), rozwiązał tą upierdliwą i niepotrzebą śmieszną formację straż wiejską itd.

Ale nikt mu na to nie pozwoli, bo decydenci już na wstępie sruają w gacie, że ich głowy też by poleciały, i cyklicznie uruchamiają agenturę i media antykorwinowskie.

Jesteś naiwny czy masz gorączkę? A kto go zastąpi? Komuna z SLD? Lewactwo z PIS? Lewactwo z TR? Lewactwo z PSL?

Zmiana to by nastąpiły, gdyby zaczął rządzić Korwin. Korwin szybko by wypieprzył 3/4 dyspozycyjnych sędziów i prokuratorów, odebrał emerytury 40letnim mundurowym emerytom (w wysokości 4x emerytura krajowa), rozwiązał tą upierdliwą i niepotrzebą śmieszną formację straż wiejską itd.

Ale nikt mu na to nie pozwoli, bo decydenci już na wstępie sruają w gacie, że ich głowy też by poleciały, i cyklicznie uruchamiają a... rozwiń

Avatar
ehh / 27 lutego 2014 r. o 16:43
0

Dokładnie jak stwierdzono, fotoradar ma zarabiać.

JP2 ładna trasa, bezpieczna, nowa = fotoradar żeby zarabiał, a np. Kruczkowskiego, stara droga nie przystosowana do obecnego natężenia ruchu, ograniczenie do 40km/h, na odcinku 500m - 7 przejść dla pieszych! , samochody jada ile im pasuje nie zważając na bezpieczeństwo = fotoradaru nie ma