Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 września 2013 r.
20:36
Edytuj ten wpis

Fundacja rozpływa się wraz z 5 mln zł

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Nad Zalewem Zemborzyckim miał powstać nowoczesny ośrodek żeglarski. Niestety, nie powstanie (Wizuali
Nad Zalewem Zemborzyckim miał powstać nowoczesny ośrodek żeglarski. Niestety, nie powstanie (Wizuali

Z władz fundacji, która pod groźbą 5 mln zł kary zobowiązała się do budowy ośrodka żeglarskiego w Lublinie, odchodzą kolejne osoby. Ratusz przyznaje, że od fundacji, która nie ma władz, kary raczej wyegzekwować nie zdoła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa dzierżawi tereny leżące na ośrodku Marina od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zawartej z MOSiR umowie fundacja zobowiązała się, że do 1 listopada 2014 r. zbuduje tu ośrodek żeglarski inwestując co najmniej 5 mln zł. Gdyby tak się nie stało, umowa przewiduje 5 mln zł kary pomniejszonej o faktycznie poniesione wydatki.

Wiadomo już, że fundacja ośrodka nie zbuduje. Powód? Przeliczyła się z możliwościami. Początkowo była mowa o kosztach rzędu 8-10 mln zł, później urosły one do 20 mln zł. Lubelskiemu Centrum Żeglarstwa nie udało się zebrać tych pieniędzy. Fundacja oddaje nawet unijną dotację (2,7 mln zł), którą na budowę mariny dostała od samorządu województwa.

W poniedziałek z rady fundacji zrezygnował Artur Kawa, założyciel LCŻ, jeden z najbogatszych lublinian. Tego samego dnia rezygnację z funkcji prezesa złożył Ziemowit Barański.

To nie koniec odejść. Rezygnację złożył również Krzysztof Trojanowski, który w radzie fundacji był przedstawicielem prezydenta miasta. Wczoraj ze spisu dostępnego na stronie internetowej Lubelskiego Centrum Żeglarstwa zniknął też inny przedstawiciel prezydenta, a zarazem przewodniczący rady fundacji, Antoni Stefański. W radzie pozostało tylko dwóch członków.

Co dalej? – Sama nie wiem, co będzie za dwa dni – odpowiada Katarzyna Plechawska, prokurent fundacji. Teraz to ona kieruje Lubelskim Centrum Żeglarstwa, a jej najważniejszym zadaniem jest przygotowanie zaplanowanych na sobotę regat na Zalewie Zemborzyckim. Na pytanie, czy ona także zamierza złożyć rezygnację, odpowiada: – Czas pokaże, jak rozwinie się sytuacja. I zastrzega, że "nie chce zostawiać bałaganu następcom.”

Pytanie, z kim miasto (a właściwie podległy mu MOSiR) ma teraz rozmawiać w sprawie kary wynikającej z umowy i dalszych losów inwestycji? – Nadal mamy nadzieję, że podpiszemy porozumienie z fundacją. Nie wiemy jeszcze, czy te osoby zostały wykreślone z rejestru sądowego – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Co, jeśli wszyscy uciekną z władz fundacji? – Wtedy wyegzekwowanie kary może być niemożliwe – przyznaje.

To, czy fundacja będzie mieć władze, zależy od dwóch osób. Jedna z nich to Artur Kawa, który – zgodnie ze statutem LCŻ – wskazuje dwóch członków rady. Trzech członków wskazuje prezydent Lublina. – Do rady zostaliśmy zaproszeni, by nadzorować proces inwestycyjny. W sytuacji, gdy inwestycji nie ma, wskazywanie przez nas nowych członków rady jest niezasadne – mówi Krzyżanowska.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Magda / 26 września 2013 o 18:53
0

Władze miasta powinny skontrolować wszystkie fundacje, ale dokładnie wtedy wyszłoby ile idzie pieniędzy dla

prowadzących te fundacje i na co wydają kasę

Avatar
antydebil 2 / 26 września 2013 o 15:33
0

Weź kobito doczytaj, dowiedz sie o sprawie więcej, a potem wzywaj prokurature.

antydeb*** 2 nauczyli czytać bez zrozumienia i to jest przypadek kliniczny Marty

Avatar
antydebil / 26 września 2013 o 12:37
0

Chwileczkę. To Fundacja wyłudziła z kasy miejskiej 5mln, sprzeniewieżyła je, a miasto teraz rozkłada ręce??? Kto i jak sprawowła nadzór na działalnością Fundacji, skoro miasto miało w niej dwóch przedstawicieli? W jaki sposób "zniknęły" pieniądze? PRZECIEŻ TO MALWERSACJA CZYSTEJ WODY w majestacie urzedników! Koledzy przekręcili społeczne (miejskie) pieniążki i nie ma winnych??

TO GDZIE JEST PROPKURATURA??!!

Weź kobito doczytaj, dowiedz sie o sprawie więcej, a potem wzywaj prokurature.

Weź kobito doczytaj, dowiedz sie o sprawie więcej, a potem wzywaj prokurature.

rozwiń
Avatar
trew / 26 września 2013 o 11:38
0

Chwileczkę. To Fundacja wyłudziła z kasy miejskiej 5mln, sprzeniewieżyła je, a miasto teraz rozkłada ręce??? Kto i jak sprawowła nadzór na działalnością Fundacji, skoro miasto miało w niej dwóch przedstawicieli? W jaki sposób "zniknęły" pieniądze? PRZECIEŻ TO MALWERSACJA CZYSTEJ WODY w majestacie urzedników! Koledzy przekręcili społeczne (miejskie) pieniążki i nie ma winnych??

TO GDZIE JEST PROPKURATURA??!!

o jakich ty znikających pieniądzach piszesz bo nie bardzo wiadomo???

o jakich ty znikających pieniądzach piszesz bo nie bardzo wiadomo???

rozwiń
Avatar
3425829 40 / 26 września 2013 o 10:07
0

To że władze się w fundacji zmieniają to nie znaczy że nie można wyegzekwować kar.Zobowiązaniea podpisywały konkretne osoby.Nie ma tam podpisów nieczytelnych.Należy kary bezwzględnie wyegzekwować.Należy skończyć z cwaniactwem i pokazać że jak się czegoś podejmujemy to za to odpowiadamy.To będzie procemtować w przyszlości.Hohsztaplerzy nie będą podejmować działań wiedząc z góry że im nie podołają i nie pozwoli im na wyłudzenia od głupszych.

podobna sytuacja jest z emerytami którzy przekazują mieszkania bankom za dożywotne emerytury.Tam ustawodawca zamierza przerwać ten proceder.Tu też jest podobnie.

To że władze się w fundacji zmieniają to nie znaczy że nie można wyegzekwować kar.Zobowiązaniea podpisywały konkretne osoby.Nie ma tam podpisów nieczytelnych.Należy kary bezwzględnie wyegzekwować.Należy skończyć z cwaniactwem i pokazać że jak się czegoś podejmujemy to za to odpowiadamy.To będzie procemtować w przyszlości.Hohsztaplerzy nie będą podejmować działań wiedząc z góry że im nie podołają i nie pozwoli im na wyłudzenia od głupszych.

podobna sytuacja jest z emerytami którzy przekazują mieszkania bankom za dożywotne emerytury.... rozwiń

Avatar
Marek / 26 września 2013 o 09:53
0

Chwileczkę. To Fundacja wyłudziła z kasy miejskiej 5mln, sprzeniewieżyła je, a miasto teraz rozkłada ręce??? Kto i jak sprawowła nadzór na działalnością Fundacji, skoro miasto miało w niej dwóch przedstawicieli? W jaki sposób "zniknęły" pieniądze? PRZECIEŻ TO MALWERSACJA CZYSTEJ WODY w majestacie urzedników! Koledzy przekręcili społeczne (miejskie) pieniążki i nie ma winnych??

TO GDZIE JEST PROPKURATURA??!!

Chwileczkę. To Fundacja wyłudziła z kasy miejskiej 5mln, sprzeniewieżyła je, a miasto teraz rozkłada ręce??? Kto i jak sprawowła nadzór na działalnością Fundacji, skoro miasto miało w niej dwóch przedstawicieli? W jaki sposób "zniknęły" pieniądze? PRZECIEŻ TO MALWERSACJA CZYSTEJ WODY w majestacie urzedników! Koledzy przekręcili społeczne (miejskie) pieniążki i nie ma winnych??

TO GDZIE JEST PROPKURATURA??!!

Co to znaczy wyłudziła? Sprzeniewierzyła? Zniknęły pieniądze? Może lepiej wgryź się w tamat zanim zaczniesz wypisywać jakieś brednie?

czy wyłudziła? Sprzeniewierzyła? Zniknęły pieniądze? Może lepiej wgryź się w tamat zanim zaczniesz wypisywać jakieś brednie?

rozwiń
Avatar
iya / 26 września 2013 o 09:32
0

wypłukali co trzeba i odpłynęli w siną dal - nikt nie wie kto to był i co robił. Tajemnica pozostanie tajemnica na wieki. 

Avatar
Jaga / 26 września 2013 o 09:23
0

Panie Smaga, autorze tego artykułu chyba trochę szfankuje pana rzetelność dziennikarska - z Rady Fundacji zrezygnował Pan Marian Stefański (a nie Antoni) Prorektor WSEI - chyba to powienien pan wiedzieć lub przynajmniej upewnić się czy znowu Pan głupot nie wypisuje.

Avatar
wodniak / 26 września 2013 o 08:53
0

W normalny kraju takim smrodem gdzie ginie publiczna kasa, wpływa dotacja na wątpliwy projekt i tworzy się "fundację" dla wszystkich możliwych kolesi, zajęłaby się już dawno prokuratura. To jest normalny wałek z udziałem władz i biznesu. Jeśli w "fundacji" zasiadało kilku przedstawicieli prezydenta i tak fundacja nie zapłaci dzisiaj kary to coś tu śmierdzi na odległość. Pytanie jest jeszcze czy wszyscy prezesi z "fundacji" "pracowali" za darmo przez kilka lat ???

Avatar
yodok / 26 września 2013 o 08:52
0

"Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa dzierżawi tereny leżące na ośrodku Marina od MOSiR.

W zawartej z MOSiR umowie Fundacja zobowiązała się, że do 1 listopada 2014 zbuduje tu ośrodek żeglarski inwestując co najmniej 5 mln zł.

Gdyby tak się nie stało, umowa przewiduje 5 mln zł kary pomniejszonej o faktycznie poniesione wydatki.

W poniedziałek z Rady fundacji zrezygnował Artur Kawa, założyciel LCŻ, jeden z najbogatszych lublinian.

Tego samego dnia rezygnację z funkcji Prezesa złożył Ziemowit Barański.
Rezygnację złożył również Krzysztof Trojanowski, który w Radzie fundacji był przedstawicielem Prezydenta miasta.

Ze spisu dostępnego na stronie internetowej Lubelskiego Centrum Żeglarstwa zniknął też inny przedstawiciel Prezydenta (a zarazem przewodniczący Rady fundacji) Antoni Stefański.

W Radzie pozostało tylko dwóch członków."

.... kolejny raz lubelski Ratusz został wydymany jak należy.

Fundacje to dobry pretekst do wszystkiego.

Wsi spokojna, wsi wesoła.

Oby żyło się lepiej.

"Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa dzierżawi tereny leżące na ośrodku Marina od MOSiR.

W zawartej z MOSiR umowie Fundacja zobowiązała się, że do 1 listopada 2014 zbuduje tu ośrodek żeglarski inwestując co najmniej 5 mln zł.

Gdyby tak się nie stało, umowa przewiduje 5 mln zł kary pomniejszonej o faktycznie poniesione wydatki.

W poniedziałek z Rady fundacji zrezygnował Artur Kawa, założyciel LCŻ, jeden z najbogatszych lublinian.

Tego samego dnia rezygnację z funkcji Prezesa złożył Zi... rozwiń

Avatar
Magda / 26 września 2013 o 18:53
0

Władze miasta powinny skontrolować wszystkie fundacje, ale dokładnie wtedy wyszłoby ile idzie pieniędzy dla

prowadzących te fundacje i na co wydają kasę

Avatar
antydebil 2 / 26 września 2013 o 15:33
0

Weź kobito doczytaj, dowiedz sie o sprawie więcej, a potem wzywaj prokurature.

antydeb*** 2 nauczyli czytać bez zrozumienia i to jest przypadek kliniczny Marty

Avatar
antydebil / 26 września 2013 o 12:37
0

Chwileczkę. To Fundacja wyłudziła z kasy miejskiej 5mln, sprzeniewieżyła je, a miasto teraz rozkłada ręce??? Kto i jak sprawowła nadzór na działalnością Fundacji, skoro miasto miało w niej dwóch przedstawicieli? W jaki sposób "zniknęły" pieniądze? PRZECIEŻ TO MALWERSACJA CZYSTEJ WODY w majestacie urzedników! Koledzy przekręcili społeczne (miejskie) pieniążki i nie ma winnych??

TO GDZIE JEST PROPKURATURA??!!

Weź kobito doczytaj, dowiedz sie o sprawie więcej, a potem wzywaj prokurature.

Weź kobito doczytaj, dowiedz sie o sprawie więcej, a potem wzywaj prokurature.

rozwiń
Avatar
trew / 26 września 2013 o 11:38
0

Chwileczkę. To Fundacja wyłudziła z kasy miejskiej 5mln, sprzeniewieżyła je, a miasto teraz rozkłada ręce??? Kto i jak sprawowła nadzór na działalnością Fundacji, skoro miasto miało w niej dwóch przedstawicieli? W jaki sposób "zniknęły" pieniądze? PRZECIEŻ TO MALWERSACJA CZYSTEJ WODY w majestacie urzedników! Koledzy przekręcili społeczne (miejskie) pieniążki i nie ma winnych??

TO GDZIE JEST PROPKURATURA??!!

o jakich ty znikających pieniądzach piszesz bo nie bardzo wiadomo???

o jakich ty znikających pieniądzach piszesz bo nie bardzo wiadomo???

rozwiń
Avatar
3425829 40 / 26 września 2013 o 10:07
0

To że władze się w fundacji zmieniają to nie znaczy że nie można wyegzekwować kar.Zobowiązaniea podpisywały konkretne osoby.Nie ma tam podpisów nieczytelnych.Należy kary bezwzględnie wyegzekwować.Należy skończyć z cwaniactwem i pokazać że jak się czegoś podejmujemy to za to odpowiadamy.To będzie procemtować w przyszlości.Hohsztaplerzy nie będą podejmować działań wiedząc z góry że im nie podołają i nie pozwoli im na wyłudzenia od głupszych.

podobna sytuacja jest z emerytami którzy przekazują mieszkania bankom za dożywotne emerytury.Tam ustawodawca zamierza przerwać ten proceder.Tu też jest podobnie.

To że władze się w fundacji zmieniają to nie znaczy że nie można wyegzekwować kar.Zobowiązaniea podpisywały konkretne osoby.Nie ma tam podpisów nieczytelnych.Należy kary bezwzględnie wyegzekwować.Należy skończyć z cwaniactwem i pokazać że jak się czegoś podejmujemy to za to odpowiadamy.To będzie procemtować w przyszlości.Hohsztaplerzy nie będą podejmować działań wiedząc z góry że im nie podołają i nie pozwoli im na wyłudzenia od głupszych.

podobna sytuacja jest z emerytami którzy przekazują mieszkania bankom za dożywotne emerytury.... rozwiń

Avatar
Marek / 26 września 2013 o 09:53
0

Chwileczkę. To Fundacja wyłudziła z kasy miejskiej 5mln, sprzeniewieżyła je, a miasto teraz rozkłada ręce??? Kto i jak sprawowła nadzór na działalnością Fundacji, skoro miasto miało w niej dwóch przedstawicieli? W jaki sposób "zniknęły" pieniądze? PRZECIEŻ TO MALWERSACJA CZYSTEJ WODY w majestacie urzedników! Koledzy przekręcili społeczne (miejskie) pieniążki i nie ma winnych??

TO GDZIE JEST PROPKURATURA??!!

Chwileczkę. To Fundacja wyłudziła z kasy miejskiej 5mln, sprzeniewieżyła je, a miasto teraz rozkłada ręce??? Kto i jak sprawowła nadzór na działalnością Fundacji, skoro miasto miało w niej dwóch przedstawicieli? W jaki sposób "zniknęły" pieniądze? PRZECIEŻ TO MALWERSACJA CZYSTEJ WODY w majestacie urzedników! Koledzy przekręcili społeczne (miejskie) pieniążki i nie ma winnych??

TO GDZIE JEST PROPKURATURA??!!

Co to znaczy wyłudziła? Sprzeniewierzyła? Zniknęły pieniądze? Może lepiej wgryź się w tamat zanim zaczniesz wypisywać jakieś brednie?

czy wyłudziła? Sprzeniewierzyła? Zniknęły pieniądze? Może lepiej wgryź się w tamat zanim zaczniesz wypisywać jakieś brednie?

rozwiń
Avatar
iya / 26 września 2013 o 09:32
0

wypłukali co trzeba i odpłynęli w siną dal - nikt nie wie kto to był i co robił. Tajemnica pozostanie tajemnica na wieki. 

Avatar
Jaga / 26 września 2013 o 09:23
0

Panie Smaga, autorze tego artykułu chyba trochę szfankuje pana rzetelność dziennikarska - z Rady Fundacji zrezygnował Pan Marian Stefański (a nie Antoni) Prorektor WSEI - chyba to powienien pan wiedzieć lub przynajmniej upewnić się czy znowu Pan głupot nie wypisuje.

Avatar
wodniak / 26 września 2013 o 08:53
0

W normalny kraju takim smrodem gdzie ginie publiczna kasa, wpływa dotacja na wątpliwy projekt i tworzy się "fundację" dla wszystkich możliwych kolesi, zajęłaby się już dawno prokuratura. To jest normalny wałek z udziałem władz i biznesu. Jeśli w "fundacji" zasiadało kilku przedstawicieli prezydenta i tak fundacja nie zapłaci dzisiaj kary to coś tu śmierdzi na odległość. Pytanie jest jeszcze czy wszyscy prezesi z "fundacji" "pracowali" za darmo przez kilka lat ???

Avatar
yodok / 26 września 2013 o 08:52
0

"Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa dzierżawi tereny leżące na ośrodku Marina od MOSiR.

W zawartej z MOSiR umowie Fundacja zobowiązała się, że do 1 listopada 2014 zbuduje tu ośrodek żeglarski inwestując co najmniej 5 mln zł.

Gdyby tak się nie stało, umowa przewiduje 5 mln zł kary pomniejszonej o faktycznie poniesione wydatki.

W poniedziałek z Rady fundacji zrezygnował Artur Kawa, założyciel LCŻ, jeden z najbogatszych lublinian.

Tego samego dnia rezygnację z funkcji Prezesa złożył Ziemowit Barański.
Rezygnację złożył również Krzysztof Trojanowski, który w Radzie fundacji był przedstawicielem Prezydenta miasta.

Ze spisu dostępnego na stronie internetowej Lubelskiego Centrum Żeglarstwa zniknął też inny przedstawiciel Prezydenta (a zarazem przewodniczący Rady fundacji) Antoni Stefański.

W Radzie pozostało tylko dwóch członków."

.... kolejny raz lubelski Ratusz został wydymany jak należy.

Fundacje to dobry pretekst do wszystkiego.

Wsi spokojna, wsi wesoła.

Oby żyło się lepiej.

"Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa dzierżawi tereny leżące na ośrodku Marina od MOSiR.

W zawartej z MOSiR umowie Fundacja zobowiązała się, że do 1 listopada 2014 zbuduje tu ośrodek żeglarski inwestując co najmniej 5 mln zł.

Gdyby tak się nie stało, umowa przewiduje 5 mln zł kary pomniejszonej o faktycznie poniesione wydatki.

W poniedziałek z Rady fundacji zrezygnował Artur Kawa, założyciel LCŻ, jeden z najbogatszych lublinian.

Tego samego dnia rezygnację z funkcji Prezesa złożył Zi... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 18 14

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 43 1

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 80 15

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 31 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 64 103

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!